Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124201) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Két lokális felhasználó van a számítógépünkön. Amikor user1 felhasználóval kapcsoljuk le a számítógépet, akkor a következő bekapcsoláskor nem a záró képernyő háttérképe jelenik meg, hanem a user1 felhasználó és kéri a jelszót. Amikor user2-vel van lekapcsolva a következő indításnál a zár képernyő háttérképe jelenik meg és csak egér kattintásra írja, hogy user2 és kéri a jelszót. Van ötletetek, hogy mit lehetne tenni, hogy user1-nél is alapból a záró képernyő jöjjön be a háttérképpel?

(#124202) King Unique válasza mzso (#124196) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer-visszaállítás, az ott létrehozott visszaállítási pontok az éppen telepített és használt Windows 10-nél használhatók, vagyis ha alaphelyzetbe állítod a rendszert a gépházban, vagy a klasszikus módon újratelepíted a 0-ról, akkor értelemszerűen nem lesznek használhatók a korábbi visszaállítási pontok.
Ha mentést akarsz a jelenlegi állapotról, akkor ahhoz lemezképfájlt kellene készíteni a rendszerről, amihez adott a beépített eszköz és külső programok egyaránt, ahol az utóbbiaknál népszerű ilyen célra pl. a Macrium Reflect Free program.

(#124203) zolee001 válasza trlala (#124197) üzenetére


zolee001
őstag

Lokális gépen helyi group policy ban van lehetöség,a létrehozásra is van több módszer
Domainos környezetben pedig akár uj gépet is lehet kreálni.
A fenti kérdésnek az értelmét nem nagyon látom,elég lenne a user profilet resetelni

(#124204) trlala válasza zolee001 (#124203) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi. Hogy lehet profilt resetelni?

(#124205) zolee001 válasza trlala (#124204) üzenetére


zolee001
őstag

pl
Computer Configuration, expand Administrative Templates > System > User Profiles > Delete user profiles older than a specified number of days on system restart

Volt ilyenre vmi MS és számos 3rd party program ami nem mentette el a változásokat a usernek

(#124206) trlala válasza zolee001 (#124205) üzenetére


trlala
aktív tag

Igazából azt akarom elérni, hogy minden újraindítás után tiszta profillal induljon.

(#124207) xeon forever válasza King Unique (#124195) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem tudom. Sata SSD/hdd- nel ilyen soha nem volt. Mindig feldobta az ablakot. Amint a meglevo nvme ssd-t masik slotba teszem legyen az barmelyik utana egy ures meghajto fogad, ha visszateszek mindent a helyere...
No clue.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#124208) xeon forever válasza xeon forever (#124207) üzenetére


xeon forever
addikt

Ja es, hogy tisztazzuk ez csak abban az esetben ervenyes, ha a processor altal kiosztott pcie 3.0 slotokrol beszelunk. Az alaplapi chip pci e 2.0 slotba barmikor barmit lehet tenni, mukodik. Mondom fura.....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#124209) Doky586 válasza trlala (#124206) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak tipp, de ez mintha xp idején úgy működött volna hogy a felhasználót berakod a 'vendégek' csoportba.

(#124210) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok! A múltkori frissítés után a mai sem ment fel: [link]

0x800f0845 a kód mint ennél is volt múltkor: [link]
Nem értem mi lelte, de ami érdekes ez sincs már a frissítési előzményekbe és fel sem ajánlja újból.
Nem gányolt a winem. Pár hetes 2004 telepítés. Se ccleaner se semmi..

Nektek települt rendben?

(#124211) Ga3rieL válasza ETOM (#124210) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali. nekem is b@szik telepíteni már 1 hónapja az előzőt mint neked, és én nem értek hozzá helyre hozni. De mér is én hozzam helyre ha magától sz@r. Bár próbáltam, de a másik részét nemértem hogy kell csinálni, mert csomó kód, és na, mikor melyiket kell melyik sorral bemásolni, vagy külön. és én ezt a kisujjambul kiszívni nemtudom. Úgyhogy látom,hogy amig az nemtelepül, addig más sem fog, mert balf@sz lett a rendszer. Pedig semmibe sincs beletűrva a rendszer legmélyébe.

(#124212) King Unique válasza ETOM (#124210) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ilyen hibakódra általános megoldási javaslatok, azokat már próbáltad, valamin az ezen válaszban lévőket? Ahol az utóbbi végén említett "javító upgrade" már többeknél megoldott hasonló frissítési problémákat.

(#124213) ETOM válasza King Unique (#124212) üzenetére


ETOM
addikt

Pár megoldást próbáltam (sfc /scannow stb.), de holnap bele ásom magam. Köszönöm a segítséget. :R

(#124211) Ga3rieL:
Akkor nem vagyok egyedül. Amíg 1909-n voltam felment minden szépen.
Pedig direkt clean install volt ez a 2004. :(

[ Szerkesztve ]

(#124214) Ga3rieL válasza ETOM (#124213) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nekemis clean install volt. Kis ideig oké volt minden, és most már lassan 1 hónapja ezt műveli,.

(#124215) timelord1987 válasza timelord1987 (#124201) üzenetére


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud segíteni ebben?

(#124216) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Jó látom,hogy nem vagyok egyedül akinek nem megy fel a KB4571756 frssítés Megpróbáltam manuális úgy se jó.

(#124217) Sub-ZeRo válasza ToBeY (#124216) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem fel ment hiba nélkül. Miért fontos ez a frissítés?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#124218) ignisz válasza ToBeY (#124216) üzenetére


ignisz
senior tag

Ez milyen frissítés? 1909 vagy 2004 van? Nekem 1909 -es van, ma telepítettem KB4574727 frissítést simán.

[ Szerkesztve ]

(#124219) ToBeY válasza ignisz (#124218) üzenetére


ToBeY
nagyúr

2004 van nekem,de sehogy sem akar települni KB4571756 elmegy 100% aztán hibát dob és ennyi.

(#124220) movax


movax
őstag

Most ment fel gond nélkül a KB4571756 egy 12 éves, régóta támogatás nélküli laptopra, az eredeti win7-esre upgradelt win10 home rendszerre (igaz, gyomlált).

(#124221) sz.j válasza ETOM (#124210) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nálam most frissült, automatikusan.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124222) ToBeY válasza ToBeY (#124219) üzenetére


ToBeY
nagyúr

0x800f081f hibakódot dob folyton,ezt hogy lehet kijavítani? :B

(#124223) King Unique válasza ToBeY (#124222) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#124224) Lauda


Lauda
félisten

KB4576751 (SSU, csak a programok/telepített frissítéseknél jelenik meg)

KB4576484

KB4574727

18362.1082

(#124225) King Unique


King Unique
titán

Az aktuális 2004-es verziónál meg ezek a frissítések:

Servicing Stack Update (SSU): KB4577266
.NET Cumulative Update (NetFxCU): KB4576478
Latest Cumulative Update (LCU): KB4571756

jelenlegi buildszám: 19041.508

(#124226) OldMike válasza King Unique (#124225) üzenetére


OldMike
őstag

Nálam is ugyanezek vannak, de van egy érdekesség, ami csak most tűnt fel nekem. A Vezérlőpult Telepített frissítések részében eddig jellemzően csak az SSU volt látható, most viszont ott van mind a három. Igaz a 2004-et csak pár napja használom, mert az újonnan beszerzett gépemre már azt telepítettem.
Itt köszönöm meg újra az USB 3.0 telepítő pendrive-val kapcsolatos segítséget, nagyon gyorsan és gond nélkül ment a telepítés.

42LM660S

(#124227) vlevi


vlevi
nagyúr

Megérkezése az én gépemre is az összegző frissites, es ugy tűnik, ujra rendesen alszik a gep.
Legalább visszaraktak azt, amit az előzőnél elrontottak.
Állítólag az SSD defrag is meggyógyult, de azt meg nem ellenőriztem.

(#124228) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Bocs ha hülyeséget kérdezek, totál amatőr vagyok ebben a témában. :D Ha alaplapot és procit cserélek, amd-ről váltok intelre, akkor érdemes újra húzni a windowst? Vagy elég csak felrakni az új alkatrészek drivereit? Régen csináltam ilyet, és tudom akkor jobb volt inkább újra telepíteni. Csak most már annyira belaktam a jelenlegi windowsom, nem szívesen raknám újra. De persze ha úgy jobb akkor megcsinálom. ;)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#124229) Lauda válasza rodman73 (#124228) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Jó eséllyel semmi teendőd nincsen, a win kicseréli a drivereket az első indításkor. Legfeljebb, ha külső drivereket használsz, azt érdemes eltávolítani a csere előtt és a megfelelőt telepíteni a csere után.

(#124230) King Unique válasza rodman73 (#124228) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen kell újratelepíteni, ha megfelelően csinálod, amiről nemrég volt szó, illetve más is leírta az ez irányú tapasztalatát.

(#124231) Geth válasza vlevi (#124227) üzenetére


Geth
addikt

Nekem eddig is működött, nem 100%, hogy ez javította meg Nálad, lehet véletlen is.
Utánanéztél mi tartotta ébren?

(#124232) gya/352 válasza vlevi (#124227) üzenetére


gya/352
tag

igen, első próbálkozásra úgy tűnik meggyógyult az SSD optimalizálás is. Annyira azért nem voltak figyelmesek, hogy a frissítés automatikusan bekapcsolja a felhasználó által kikapcsolt optimalizálást.

(#124233) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Webdav szervert (otthoni NAS) próbálok elérni W10-ről.
3 darabról sem megy,
bármilyen Linuxról meg Androidról meg simán sikerül.
illusztrációnak, így néz ki az elérési út Linuxról:
Név: otthoni nas
Felhasználó: oregtibi
Kiszolgáló: tibinas-home.webhop.me
Port:5050
Mappa:apa

Ezek után kéri az oregtibi felhasználó jelszavát és kész, már csatlakozok is.

Mindez Win alatt máshogy néz ki, hálózati meghajtó csatlakoztatás,
http://tibinas-home.webhop.me:5050/apa
bekéri a nevet, beírom hogy oregtibi, beírom a jelszót és semmi, vagy visszadob vagy hibát ír.
https, ugyanez.

Mit rontok el? Hogyan lehet Win alól? Mert lehet, egy 2 éves W10-es családi laptop felcsatlakozik, akkor simán bekonfigoltam de most nem sikerül semmilyen újabb W10-es gépről.

(#124234) King Unique válasza gya/352 (#124232) üzenetére


King Unique
titán

Ami most már nem gond, hogy javítva lett a hiba, meg előtte sem feltétlen volt muszáj kikapcsolni, illetve maga a teljes kikapcsolás sem feltétlen, elég volt akár az adott meghajtó optimalizálása elől kivenni a pipát.

(#124235) vlevi válasza Geth (#124231) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos elfelejtettem megnezni.

(#124236) ETOM válasza King Unique (#124212) üzenetére


ETOM
addikt

Végül az MCT-s javító upgrade megoldotta. Most már nálam is 19041.508. Remélem innentől jó lesz már. :) Köszönöm a segítséget. :R

(#124217) Sub-ZeRo Nekem csak az volt a gondom, hogy már a második volt ami nem ment fel.. gondolom innentől a többi se települt volna.

[ Szerkesztve ]

(#124237) Doky586 válasza tordaitibi (#124233) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A win10 beépített Webdav-ja csak a (fizetős) root aláírással rendelkező ip-ről fogad el a kapcsolatot.

Én inkább 3. fél progiját használnám, ami legfeljebb figyelmeztet hogy nem hiteles a végpont.

[ Szerkesztve ]

(#124238) ssarosi válasza MrCsiT (#123997) üzenetére


ssarosi
tag

Tegnap építettem egy új gépet (win10pro 2004), amit egy pár gépes munkacsoportos hálózatban cseréltem ki. A fontos teendője (a gépnek), hogy időnként egy másik gép (XP-s) mappájába kell írnia. Na ez az előző win10-en még ment, most már nem.
XP-t nem lehet cserélni, mert egy speciális szoftver fut rajta, ami egy szabászgépet vezérel.
Amiket próbáltam illetve változtattam:
XP-s gépnek routerben fixip beállítása mac cím alapján, hogy még véletlenül se változzon az ip cím.
Ping rendben.
XP-s gépen tűzfal kikapcsolva.
Az XP-s gép mshome munkacsoportban volt, most azt is workgroup-ba tettem. De előtte így
is működött a megosztás.
Az XP-n csak rendszergazda felhasználó volt jelszó nélkül, most készítettem egy másikat jelszóval, mert a meghajtó felcsatolásakor a win10 kérte, és jelszó nélkül nem kapcsolódott.
Win10-ben smb1 telepítése.
Ennek ellenére nem látja a hálózatfelderítés az összes gépet, még a win10-eseket sem, de ez nem probléma.
Ha az XP-s gép hálózati meghajtóját \\192.168.1.100\mappa alapján felveszem (csak így tudom, gépnévvel nem megy) felhasználónév + jelszóval, egész addig működik, amíg a win10-et újra nem indítom.
Van még 2 mások megosztott mappa felcsatolva szintén win10-ről, azzal semmi gond.
Újraindítás után a kapcsolatot bontani kell (több perc), majd ismét felcsatolni.
Nem akarok csúnyákat írni, de tele van a törpöm a win10 hibáival.
Tud valaki megoldást?
Sajnos sürgős lenne. :(

(#124239) ssarosi válasza ssarosi (#124238) üzenetére


ssarosi
tag

Ezt (kb4571744) már telepítettem, sajnos nem segített a problémán.
[link]

(#124240) zolee001 válasza Doky586 (#124237) üzenetére


zolee001
őstag

Tanusitvány lehet önaláirt is de lényegtelen mivel a poszter win10-ről csatlakzozna vmi nasra,tanusitvány kiadó pedig a "serveren" szokott lenni,keresheted kliensen is de nagyon nem fogod megtalálni

(#124241) zolee001 válasza ssarosi (#124238) üzenetére


zolee001
őstag

A névfeloldási problémákra 1000+1 kérdés volt már,hogy milyen szolgáltatásokat kell elinditani win10 rendszeren (igen ms kapja be)
Pár gépes környezetben javasolt az idöutazás a 90 es évekbe és a hosts file-ba felvenni mindenhol mindenkit
Tüzfal off+smb1 tökéletes kombináció amig vmi jó kis virus át nem szalad a hálón
Nyugodtan mehet,söt kell is a tüzfal és a szükséges portokat kell csak kiengedni,file and printer sharing 1 pipa és egyben meoldja de ha egyesével kell akkor,tcp:139,445 valamint udp 137,138

Egy event viewer bejegyzés nem ártana mert igy max jósolni lehet,ugyanakkor van a win10 nek ismert hibája miszerint elfelejti a credentialokat

(#124242) Doky586 válasza zolee001 (#124240) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan úgy megy mint a https weboldalaknál.

(#124243) Geth válasza Doky586 (#124237) üzenetére


Geth
addikt

A win10 beépített Webdav-ja csak a (fizetős) root aláírással rendelkező ip-ről fogad el a kapcsolatot.
Nem IP-ről, IP-re!
Let's Encrypt-et használok, ingyér' van, webdav pipa.
Ha ez nem megoldható, akkor a selfsigned cert-et importálni kell a kliens oldalon (logikus).
A lényeg, hogy teljesen jól működik a dolog, nem értem mi a probléma.
Használok webdavot mindkét szituban.

[ Szerkesztve ]

(#124244) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ma vagy inkább tegnap magától újraindult a gép éjszaka. Ma hajnalban a Login képernyő fogadott (tehát biztos nem sleep volt, mert ott ki van kapcsolva a bejelentkezés), csak a World és a Chrome futott azokból a programokból, amiket úgy hagytam a többi be volt zárva.
Mióta telepítettem a Win10-et ilyet még sose csinált a gép.
Mit nézzek meg az Event Viewer-el, hogy kiderüljön mi volt az oka?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#124245) SunMount3r válasza SunMount3r (#124244) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben azt hiszem meg lett a ludas:

Gondlom másnak is szokott ilyet csinálni és ez így "normálisnak" mondható a Win10 részéről, mármint, hogy valami update miatt önkényesen egyszer csak újraindítja a gépet?
Keresem a választ és hogy hogyan lehet megelőzni (letiltani)...

(#124246) tordaitibi válasza SunMount3r (#124245) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kb 1 bonapja ugyanigy jartam es lehurrogtak, igy talan hogy mas is belefutott ebbe hihetobb a sztorim

(#124247) tordaitibi válasza Geth (#124243) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha szepen megkerlek, szajbaragosan segitesz nekem hogy hogyan lehetne azt az egyszeru feladatot megoldani hogy 2020-ba W10 alol barhol a vilagbol elerjem a sajat nasomat? Mert ezek a certifikatok meg kulso appok nekem egyelore kinai.
lletve en nem is ragodnek rajta mert atmegyek Ubuntuba es mar csatlakozok is de van meg par wines gep is (fiaim, par kollegam)

(#124248) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Fókuszsegédet, hogy lehet teljesen kikapcsolni! Kikapcsolom, majd 5-10 perc múlva újra bekapcsolódik. Ha újraindítom a gépet, akkor szintén! Csatolt telefon alkalmazást használom és a hívás miatt mindig ki kel kapcsolni a fókuszsegédet. Nekem folyamatosan visszakapcsolódik!
Köszönöm!

(#124249) Geth válasza zolee001 (#124241) üzenetére


Geth
addikt

ugyanakkor van a win10 nek ismert hibája miszerint elfelejti a credentialokat
Évekkel ezelőtt manuálisan felvett credential bejegyzések ott virítanak a credential managerbe (elég hamar feltűnne, ha nem lennének ott). Ez is egy olyan hiba lesz ami rajtam kívül mindenki mást boldogít? :DDD

(#124245) SunMount3r: Gondlom másnak is szokott ilyet csinálni
Biztos csinálna, de mivel hetente/kéthetente rányomok a csekkforápdéccre, az meg újraidőzíti 2 hétre a scheduled jobot, így soha az életben nem restartolt magától.

(#124250) movax válasza Impair1980 (#124248) üzenetére


movax
őstag

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.