Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123801) zolee001 válasza R̲e̲m̲ (#123783) üzenetére


zolee001
őstag

1000 dolláros szoftver,az in-place upgrade is csak alapos utánaolvasás mellett ajánlott,mindenképpen uj kulcs kell de a licenc is alaposan átalakult
2012 processor szám alapján számolja a licenceket,2016 tól mag szám alapján
2mag=1 db server licenc ,4 magos processor=2 db server licenc ,vagyis 2x1000usd

(#123802) King Unique válasza MaxxDamage (#123798) üzenetére


King Unique
titán

Ha most 1909-re a frissítések sem települnek nálad, akkor első körben azt kellene rendbe tenni, lásd egy másik válaszban leírtakat. Amíg nincsenek telepítve a szükséges illesztőprogram- és Windows-frissítések, addig nincs miről beszélni.
Másrészt igen, egy clean install megoldás lehet, pláne ha az előbbi után sem akar megfelelően működni a másolás USB 3.0-n. Ahol nem derült ki, hogy a szükséges driverek a mostani telepítésnél a Windows Update által, vagy manuálisan lettek letöltve és telepítve. + A jelenlegi rendszerről mentést lehetne készíteni, amiből szükség esetén visszaállítható az eredeti állapot, majd utána nekiállni újratelepíteni és tesztelni a működést.

[ Szerkesztve ]

(#123803) MaxxDamage válasza King Unique (#123802) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Termeszetesen minden telepítve lett még mikor a szűz Win10 1909 verzió fel lett rakva. (MSI oldalról letöltött)
Majd csinálok képet a frissitésekről (lista) hogy mik nem lettek sikeresen telepítve.
Igazából a 2 meghajtó nem igazán ment korábbi (1809) verzióval sem emlékeim szerint. (csak egyik meghajtó volt látható a 1809 esetén) így nagyon nem is erőltettem a használatát, egy meghajtó is elegendő, de zavaró, hogy a 2 egyutt a dokkolóba nem akar megfelelően menni. (másolás/kimentés)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#123804) lanszelot válasza lanszelot (#123775) üzenetére


lanszelot
addikt

ebben tud valaki segiteni?

(#123805) lanszelot válasza lanszelot (#123804) üzenetére


lanszelot
addikt

Látom nagy a félre értés.
Nem innen kell kivenni /remove/
Hanem innen törölni /delete,uninstall/
Mert az a 3 nem Logitech MX Keys csak a rendszer hibásan mutatja /bug/ az 3 különböző layout.Nem is logitech. Az nem érdekel miért mutatja rosszul, csak törölni akarom, hogy felrakjam amit most használok. Mert így lehetetlen megtalálni melyik az.

(#123806) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki tud egy metódust az edge eltávolítására?Már elég sokat végigpróbáltam,de nem tudom leszedni sehogy sem. :(

(#123807) Geth válasza ToBeY (#123806) üzenetére


Geth
addikt

Én leszedtem a tálcáról, és átállítottam a default böngészőt.
Mivel hivatalosan nem lehet eltávolítani, így nem bántom.

(#123808) tordaitibi válasza lanszelot (#123805) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ugy nem lehet hogy ezt kihuzod, egy teljesen mas billt csatlakoztatsz, vagy be se dugod es igy engedi eltavolitani? Ha epp csatlakoztatva van akkor logikus hogy nem lehet.
Csak otlet, lehet zoldeket beszelek.

(#123809) ToBeY válasza Geth (#123807) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Gondoltam rámegyek registry cleaner-el, de lehet több kárt okozok mint hasznot, szóval lehet hagyom a csudába. :U (én is átállítottam a default böngészőt és leszedtem tálcáról)

(#123810) Geth válasza lanszelot (#123805) üzenetére


Geth
addikt

Én itt néznék körül a registry-ben:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts

(#123809) ToBeY: registry cleaner és haszon egy mondatban nem valószínű, cleaner és károkozás már inkább :) Az Edge eltávolításával max. egy kevés tárhely szabadulna fel, én valami hasznosabb elfoglaltságot keresnék.

(#123811) Balneum


Balneum
újonc

Sziasztok! Nekem teljesen új a windows 10, mert 7-esről váltottunk a cégnél. Több dolog is idegesít, nyilván van, amiben sokkal jobb. Mégis a legzavaróbb és erre keresnék választ, hogy egy aktív programba, pl. egy mérnöki rajzot megjelenítő programba, ha behúzok fájlokat, akkor egy ablaknak kellene felvillannia, amiben beállítok dolgokat, majd leokézom. Ez a 7-es alatt gond nélkül felvillant az aktuális ablak elé, most a 10 -esben csak a tálcán jelenik meg és külön kell ráklikkelni, hogy leokézhassam. Ugyanez a jelenség tapasztalható más ablakoknál is, hogy 7-esben minden elé került, most meg sokszor keresem és rájövök, hogy a tálcán kéne klikkelni az ikonra és akkor jön csak az ablak az előtérbe. Nem tudom, mennyire érhető mire gondolok, de nagy örömmel fogadnék megoldásokat. Előre is köszönöm!

(#123812) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#123803) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pár kép a jelenlegi Win Update-ről. [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#123813) King Unique válasza lanszelot (#123805) üzenetére


King Unique
titán

Esetedben meg úgy látszik szelektív az olvasás, mert arra már az egyik előző válaszban le volt írva tegnap, hogy a törléshez mit lehetne megnézni. :))

(#123814) King Unique válasza ToBeY (#123806) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már korábban kérdezted és akkor választ is kaptál rá, hogy elvileg megoldható parancssorban, + egy másik alapján PowerShell alatt.
Amúgy továbbra sem világos minek okvetlenül erővel eltávolítani, amikor eleve a Windows 10 része az Edge, meg ha másik böngészőt akar használni a user, akkor beállít alapértelmezettként másikat, aztán kész.

(#123815) Reflax válasza King Unique (#123749) üzenetére


Reflax
tag

Tényleg erre az egy az egyben való mentésről szeretnék kérdezni.
Samsung 860 EVO 250 GB SSD-n van a Win 10 és egyéb fájlok amiket nem akarok onnan elveszteni.
1TB majdnem tele másik WD Blue HDD-m van amin szintén vannak adatok ám az a HDD is két felé van osztva.
Azért van két felé osztva, mert nem volt anno SSD-m és egy HDD volt három részre osztva C: D: E: meghajtóra.
Az E: meghajtó volt a mentési helyem amire a fontosabb fájlokat átmásoltam ha volt rá elég tárhelyem, és a C újratelepítése után visszamásoltam a fontos fájljaimat.
Most azt szeretném, hogy

-a C: meghajtót ami a komplett SSD az operációs renszerrel de egyéb fontos fájlokkal is, azt szépen Lementeni a másik, újonnan beszerzett 1TB WD Blackre.
-Utána tiszta telepítéssel újratelepíteni az SSD-t windows 10 Pro-val.
-Ez után a lementett vagy klónozott vagy hogy a legjobb adatokat visszaállítom a C meghajtóra mint ahogy telepítés után volt.
-Aztán az 1 TB-os WD Blue-ból a fontos adatokat kiszedném, és azt másolnám át a WD Black-re, majd leformázom és utána pedig visszamásolnám.

SZerinted ez helyes procedúra lenne?

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#123816) Reflax válasza Reflax (#123815) üzenetére


Reflax
tag

Windows 0 Prora akarom clean installal egyébként ha kérhetek egy guidot az eélképzelésemre. köszönöm előre is :R :R

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#123817) King Unique válasza Reflax (#123815) üzenetére


King Unique
titán

A rendszermentés-visszaállítás és klónozás arra való, ami a nevében is van, az OS-t és a szükséges partíciókat 1:1-ben menteni, visszaállítani, stb. Vagyis nagyon nem világos, hogy a clean install után mégis mit és hogyan akarsz egy ilyen mentésből visszaállítani a C-re, meg akkor minek egyáltalán a clean install... :F A személyes fájlokat manuálisan is át lehet másolni pl. a fájlkezelőben a HDD-re, majd a W10 Pro clean install után visszamásolni az SSD-re.

Ha pendrive-ról történne tiszta telepítés, akkor azt meg lehetőleg az alábbi blogbejegyzésben és hozzászólásban leírtak szerint kellene csinálni, még mielőtt sikerülne nem úgy.

(#123818) Reflax válasza King Unique (#123817) üzenetére


Reflax
tag

Ponsotsítok akkor (szokásom szarul fogalmazni ne haragudj:) )
Vannak telepített programok is a C:-n, és tiszta telepítés eltüntetné azokat is a személyes fájlok mellett.
Viszont gondoltama tiszta telepytés megoldaná az Enterprise-os problémámat gyorsan. És így tiszta telepítés után tudnám aktiválni is a windowst minden macera nélkül ha a windows oldaláról leszedem a Pro-t és a megvett kulccsal pedig beaktiválnám. Utána ha vége a telepítésnek, a fájlokat, és a telepített dolgokat visszaraknám. A helyreállítási ddolog ezért lenne jó, mert akkor nem kell újra rárakni a programjaim.
Viszont nem tudom, ha tiszta telepítést nyomok utána meg egy helyreállítást akkor végül is a fájlokat teszi e vissza vagy a rossz enterpirse balhém is viszsakerül az előző állapotába.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#123819) King Unique válasza Reflax (#123818) üzenetére


King Unique
titán

Ha most az Enterprise kiadásról készítesz komplett rendszermentést, akkor visszaállítani is nyilván azt lehet. Ellenben az az előző válaszokban - pl. ebben és ebben - már le volt írva, hogyan lehetne megoldani az Enterprise —► Pro downgrade-et és akkor a személyes fájlok, telepített programok is megmaradnának, nem kellene clean install a 0-ról.

(#123820) Reflax válasza King Unique (#123819) üzenetére


Reflax
tag

ÉS ez esetben akkor valid lenne az aktiválás is uitána és nem szenvednék aktiválási hibától?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#123821) Tense válasza Tense (#123780) üzenetére


Tense
őstag

Korai öröm volt, nem jött össze, most értem haza, bekapcsoltam, és azonnal felrakta. Azt hiszem nem marad csak a teljes update letiltás. Komolyan mondom vicc az egész, nem zavarna ha a legújabb drivert erőltetné, de az 1 évvel ezelőttit...

(#123822) King Unique válasza Reflax (#123820) üzenetére


King Unique
titán

Ha van a Pro kiadáshoz érvényes, működő termékkulcsod, akkor igen.

(#123823) lanszelot válasza King Unique (#123813) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Erre mar valaszoltam, nem kivenni akarom /remove/ , es nem is onnan.
Toroni szeretnem. De abban amit linkeltel az egyik az eltavolitas, az nem az, a masik hogy telepitsek, az sem az. " install support for additional keyboard types"

Geth: nem tudom ott mit csinaljak. Ott megvannak, nem tudtam atnevezni, mert ha ott at irom nem valtozik meg a gephazban a neve.
Ott mit csinaljak?
Ha csak torlom a teljes konyvtarat onnan amelyik nem kell nem lesz gond?
Nem tartozik mas hozza?

[ Szerkesztve ]

(#123824) King Unique válasza lanszelot (#123823) üzenetére


King Unique
titán

Nem, arra nem válaszoltál és vsz tegnap nem olvastad azt a hozzászólást. Ahol amúgy le van írva a linkelt leírásban, hogy a registry-ben milyen útvonalon lehet elérni azokat az értékeket (a másik válaszban is az van említve), meg az is le van írva világosan abban a válaszban, hogy ha más nem megy, akkor esetleg megpróbálni saját felelősségre onnan törölni, vagy átnevezni, vagy amit akarsz a felesleges bejegyzéseket*. Ahol a beállítás érvénybe léptetéséhez értelemszerűen újra kellene indítani a Windows 10-et, ha eddig még nem történt meg.
* Előtte be lehetne kapcsolni a rendszer-visszaállítást, visszaállítási pontot létrehozni és akkor szükség esetén utólag visszavonható a módosítás a korábbi állapotra történő visszaállítással. Vagy másik lehetőség a komplett mentés-visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#123825) zoli62


zoli62
addikt

Bár Edge Dev-et használok, így nem érint, de két egyforma gép közül az egyiken még mindig nem települt a Chrome-alapú böngésző, a másikon viszont még júniusban megtörtént.

(#123826) King Unique válasza zoli62 (#123825) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gépházban manuálisan rákattintasz a "Frissítések keresése" opcióra, akkor nem ajánlja fel a Windows Update, a többi frissítés rendben települt?
Amúgy meg majd települ, nem mindenki, nem minden gép, Windows 10-es rendszer kapja meg azonnal, nem kell ezen rugózni. + Az le volt írva többször, hogy ha nem akar valaki a Windows Update-re várni, akkor akármikor letöltheti és telepítheti manuálisan. :))

(#123827) Geth válasza lanszelot (#123823) üzenetére


Geth
addikt

Exportáld ki a feleslegesnek gondolt bejegyzéseket (backup).
Töröld a felesleges bejegyzéseket, majd restart (induláskor olvassa fel, rögtön nem módosul).

(#123828) zoli62 válasza King Unique (#123826) üzenetére


zoli62
addikt

Manuálisan sem találja meg. de már az IE 10-11-nél is volt ilyen. Lehet, hogy automatikusan sohasem fog frissülni. Már régóta a Dev csatornát használom, tehát nem érint. Microsoft answeren is olvastam hasonló sztorit.

(#123829) King Unique válasza zoli62 (#123828) üzenetére


King Unique
titán

De, azért előbb-utóbb nyilván frissülni fog a Windows Update-en keresztül is, a "sohasem" meg max. erős tippelés, találgatás. :) Valamint azt írod, hogy egyik gépen júniusban települt, ami kb. semmit nem jelent, nálam meg pl. 1909-es verziónál kb. 2 hete most augusztusban ajánlotta fel a Windows Update, másnál meg lehet következő hónapban fogja. Apropó, esetedben sem a Windows 10-verziója, sem a frissítettségi állapota nem ismert azon a "másik" gépen, meg hogy nincs-e a Windows Update működése helyileg / külső programmal megpiszkálva, stb.
Másrészt ha manuálisan bármikor letölthető és telepíthető az új Edge, akkor az előbbi még kevésbé téma. Akkor lenne az, ha manuálisan sem lehetne telepíteni.

(#123830) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Egy USB-re felraktam pár éve képeket, még windows 7 op. rendszeren és ott ezt titkositottam. Windows 10 rendszeren nem tudja megnyitni, nem találja, tudtok valami ötletet adni. Már bepipáltam azt is, hogy látható legyen a file, de hiába kattintok rá egérrel, nem nyitja meg!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#123831) King Unique válasza JONAS77 (#123830) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom pendrive-ot, vagy netán esetleg külső HDD/SSD meghajtót akar jelenteni az az USB, úgy van értelme. A titkosítás meg vélhetően az EFS akar lenni, ahol ha nem lett korábban W7-en exportálva a tanúsítvány, akkor az szép, úgy macerás lesz a decrypt...

Amúgy meg szvsz inkább BitLocker, illetve külső meghajtóknál BitLocker To Go a partíciószintű titkosításhoz, igaz a létrehozási (olvasni mindegyik tudja) képesség Windows-kiadáshoz van kötve. Másik lehetőség a VeraCrypt, aminél nincsen az előbbi korlátozás, valamint teljes partíció titkosítása mellett konténerfájlt is lehet létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#123832) lanszelot válasza King Unique (#123824) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ott hiaba irom at semmi se tortenik. /igen, ujra lett inditva/
Torolni nem mertem, mert nincs kedvem e miatt ujra rakni a gepet.
A vissza allitasok nalam meg sose mukodtek jol, igy azzal nem probalkozom.
Abbol hogy hiaba irom ott at nem tortenik semmi, gondolom ha csak ugy torlom akkor hibat okozna.De ezt csak gondolom

(#123833) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Mitől lehet, hogy egyik napról a másikra nem jó a netem a laptopon? A hálózati programok működnek, de a weboldalak nem töltődnek be. Kivéve a Google keresés működik. Wifin és kábelen sem jó. Windows restart, router restart volt, minden más eszköz, többi laptop, telefonok működnek.

[ Szerkesztve ]

(#123834) norba69 válasza RAiN91 (#123833) üzenetére


norba69
senior tag

DIGI előfizető vagy?
Nekik éppen csuklik a DNS szerverük, állíts be valami alternatív DNS-t (OpenDNS 208.67.222.222, Cloudflare 1.1.1.1, Google 8.8.8.8, vagy más alkalmast).

(#123835) Reflax válasza King Unique (#123822) üzenetére


Reflax
tag

Na sikerült is ^^

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#123836) lanszelot válasza lanszelot (#123832) üzenetére


lanszelot
addikt

Microsoft Keyboard Layout Creator az alkalmazások közé teszi és onnan lehet törölni.
Erre nem is gondoltam.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :R

Bár még azt most se tudom miért ugyanazt a nevet adja mindnek.

[ Szerkesztve ]

(#123837) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Van egy kis gondom. Windows 10. Néhány hete jött egy frissítés, ami le is futott szépen.. Csakhogy haza vágta a videókártyám programját. Azóta nem indul el. (Amd Radeon adrenalin....) a videokártya topicjában kezdtem. Ott az javasolták hogy ddu progival szedjem le a drivert,telepítsem fel a friss programot újra. Ezt ma sikerült is megcsinálni. De ehhez csökkentett módban kellett ügyködni. Na most, miután kész lettem, újra kellett indítani a gépet, azóta nem tudok a fiókba belépni. Kéri a fiókhoz tartozó jelszót, beírom, és administrator cmd.exe nyílik meg előttem. Innen sehova nem tudok tovább.. mit tudok kezdeni ezzel? Hogyan tudok újra belépni a fiókomba? Most sikerült lefuttatni F9 gombbal a lehetőségek között talált indítási hibaelhárítást, de nem tudja elhárítani a gondot.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#123838) Foose válasza Foose (#123837) üzenetére


Foose
addikt

Eredeti Windows telepítővel sem tudom helyrehozni??? Legalábbis nekem nem sikerült.. Valakinek ötlet, mit lehet csinálni a win újratelepítésén kívül?

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#123839) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, nem vagyok nagy gamer van 3 játékom azokat nyúzom, viszont az elmúlt 3 napban vagy BSOD van vagy resetel a gépem a játékok indulásakor vagy maximum az első percig működik utána bsod vagy reset, alapjáraton stabil a gép. Eddig gond nélkül mentek ebben felállásban a játékok.
Próbáltam tesztelni, furmark, memtest (2órát ment), aida64 cpu stressz is ment vagy 20 percet gond nélkül. A drivereket frissitettem a legújabbakra, a probléma így is megmaradt.
Ismerős ránézett a minidump fileokra, azt mondja mindig ugyanarra a memória címre hivatkozik, esetleg valaki hozzáértőbb tudna nekem segíteni hogy mi lehet a gond? Belinkelem a dmp fileokat, ha szükséges.
A gép: Ryzen 2700, B450 tomahawk lap, rx480, 2x8gb ram, 480gb ssd.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#123840) Foose


Foose
addikt

Sikerült csökkentett módban indítani a gépet. A legutóbbi sw az amd adrenalin volt,azért azt teljes egészében lepucoltam. (ugyebár amd videókártyám van) Kicsit akad pl a böngésző görgetés. Driver hiányt nem mutat a gépem. Viszont msconfig-ra a rendszer indítás fülön be volt kapcsolva a biztonságos indítás,ebből kivettem a pipát,és szépen hiba nélkül indul a gépem. (ma du fél 4 óta nem tudtam elindítani. Lehet ez kavart be neki???)

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#123841) zoli62 válasza King Unique (#123829) üzenetére


zoli62
addikt

Mindkettő 1909-es, sohasem szoktam tiltani az automatikus frissítéseket. Még Win 7-es gépre is sokkal előbb települt az Edge. Kíváncsi leszek a a következő pár hónapra.

(#123842) Tense válasza King Unique (#123779) üzenetére


Tense
őstag

Szia, mind kipróbáltam amit javasoltál, de sajnos egyik sem vált be, csak a teljes windows update szüneteltetése. Azért köszönöm

(#123843) lm83


lm83
őstag

Sziasztok, itt is rákérdeznék, hátha több ember tudna segíteni, mint dell topicban:
Megint kellene egy kis segítség n5110-hez.
Felraktam rá a win10-et, persze ez már nem támogatott modell és most a Touchpad hol működik, hol nem. Mozgatás megy, de hol a tapp-ot nem érzékeli, hol a gombokat. Néztem ez ilyen alap win10 hiba, hogy befrissíti a a drivert hozzá és akkor nem megy. Most 1903 van rajta.
Nem tudom, hogy 1909-el jobb lenne-e, vagy melyik régebbi dell driveret kellene hozzá feltenni?
Bios még a2 a mi rajta van. Néztem pár hónapja adtak ki hozzá új a3-as verziót. Viszont ennek már az aksija nem működik, csak hálózatról megy úgy meg lehet megáll a frissítés, valaki már írt ilyesmit talán.

(#123844) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Telepítettem a wint usbről azóta az usb-n ragadt egy "UEFI_NTFS" kötet, hogy lehet tőle megszabadulni, illetve újra egy partíciót létrehoznia az usb-n?
Az usb másik része formázható, ezzel, a win nem tud mit kezdeni??

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#123845) Pyttawrx válasza Sztlaci (#123844) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én pl a minitool partitonnal szoktam. Sok mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

(#123846) Fire/SOUL/CD válasza Sztlaci (#123844) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
1.Értelem szerűen, a kijelöléskor az USB-s eszközödet jelöld ki
2. A CLEAN parancs utáni műveletek nem kötelezőek, ha a CLEAN után bezárod a parancssort, akkor majd a W10 lemezkezelőjével is megoldhatod a partícionálást és a formázást (ami nem feltétlenül NTFS kell, hogy legyen, hanem FAT32 pl....)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123847) Cs1csó válasza Sztlaci (#123844) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jobb egér gomb katt a start menün - lemezkezelés - és itt kikeresed az USB-hez tartozó sort és törlöd mindkét partícióját majd miután törölted létrehozol egy új kötetet és formázod és kész.

(#123848) King Unique válasza Sztlaci (#123844) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk talán nem szimplán csak a fájlkezelőt kellene nézni, ott próbálni formázni, hanem mondjuk a lemezkezelőt megnyitni, ott megoldani, ami elég alap. Vagy másik opció parancssorban (DiskPart) törölni, majd újraparticionálni és újraformázni a pendrive-ot, illetve pl. így FAT32 / exFAT fájlrendszerre.. A következő meg pl.a Rufus, ott a nem bootolható opciót választva azzal törölni-újrparticionálni-újraformázni a pendrive-ot, ha már az UEFI_NTFS segédpartíciót is az hozta létre. De azt is csak GPT-UEFI sémánál és ott is csak akkor, ha az ISO-fájl, illetve benne az install.wim / install.esd fájl mérete 4+ GB és azért nem opció az alapértelmezett FAT32 fájlrendszer használata. Ahol max. a 64 bites , direkt módon letöltött standard ISO-nál reális ez, ellenben az MCT-vel letöltött ESD ISO eleve kisebb méretű.

Egyébként az "USB" ezek szerint itt is a pendrive-ot jelenti, érdekes egy szóhasználat. :))

[ Szerkesztve ]

(#123849) King Unique válasza King Unique (#123848) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT a mostani linken lévő akart lenni, meg azzal az ESD ISO letöltése mellett a telepítési adathordozó elkészítése is megoldható közvetlenül pendrive-ra. Igaz ezt a Rufus is tudja, azzal is letölthető a W10 ISO-fájl, majd kiírható pendrive-ra, de az a standard (install.wim) ISO-t tölti le, ami nagyobb méretű. De akár annál is megoldható install.wim —► install.swm darabolással a FAT32 fájlrendszer használata.

[ Szerkesztve ]

(#123850) King Unique válasza Tense (#123842) üzenetére


King Unique
titán

Ott említve volt több megoldás is, registry, csoportházirend, elrejtés stb., amiknek megfelelő alkalmazás után normál esetben működni kellene. A Windows Update teljes letiltása átmenetileg opció lehet, de véglegesen letiltani és ezzel tartósan ignorálni mindennemű frissítést nem javasolt, nem a legjobb ötlet, de mindegy...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.