Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123851) Tense válasza King Unique (#123850) üzenetére


Tense
őstag

Amit linkeltél oldalt, ott az első megoldás nem járt sikerrel, a második a gpedit.msc fájlt nem is találja, ahogy olvastam a windows home-ban nincs erre lehetőség előhozni (nekem ez van) letöltöttem hozzá amit kell, de 1 óra után feladtam, sajnos nem sikerült. A harmadik a registry-ben mókolás, megcsináltam, újraindít, de szintén nem járt sikerrel. A negyedik meg elrejteni a frissítést, de az sem járt sikerrel. Nem tudom mit lehet még azon kívül hogy letiltom teljesen. Zavar hogy le van tiltva, de nem tudom mit tegyek még..,

(#123852) King Unique válasza Tense (#123851) üzenetére


King Unique
titán

Az elsőre le is volt írva, hogy az önmagában nem feltétlen elég, ezért célszerűbb registry, vagy csoportházirend szinten konfigurálni/tiltani, ahol az utóbbi Home kiadásnál alapértelmezetten nem elérhető, az nem újdonság. Az elrejtésnél meg korábban az volt írva, hogy működött, majd utólag jött, hogy állítólag mégsem. + A gépházban az ezen hozzászólásban jelölt opció kikapcsolása is megoldotta másnál, ahogyan az előbbi lehetőség használata egy másik tagnál ugyancsak. Valamint ha eleve a gyártó weboldaláról letöltött driver telepítése a cél, akkor adott azt az elején offline módban telepíteni + az előbbieket alkalmazni, majd utána online-ra váltani.

(#123853) Tense válasza King Unique (#123852) üzenetére


Tense
őstag

Az elrejtés után rákerestem manuálisan a frissítésekre, nem telepítette a vga drivert, de másnap mikor bekapcsoltam, azzal kezdte hogy felrakta. A gépházban most is le van tiltva, de nem érdekli sajnos. Nekem mind1 lenne ha a windows rakja fel az integrált vga drivert, de mivel 2019.8 havit erőlteti, ami miatt nem működik néhány új játék így, felrakom a gyártó új driverét, ha le van tiltva a windows update.

(#123854) King Unique válasza Tense (#123853) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt már a legelején a leírtaknak megfelelően kellett volna telepíteni, letiltani az utólagos driver frissítést, meg ezt is lehetőleg offline módban, internetkapcsolat nélkül. Illetve utólag szintén offline megfelelően eltávolítani safe módban a VGA drivert, majd utána telepíteni az új drivert, erről is volt már szó itt. Példa: kérdés-válasz.

(#123855) Tense válasza King Unique (#123854) üzenetére


Tense
őstag

Rendben köszönöm, majd nekiugrok valamikor még 1x. Kicsit bonyolultnak tűnik már nekem :D Egyelőre marad a heti vagy két heti engedélyezés az update-t, felrak ami esetleg fontos, és utána vissza rakom a vga drivert és újra tiltom az egész update-t. Köszönöm a fáradozásod, nagyon rendes vagy :R

(#123856) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!
Biztos, hogy nem jó helyre írok, de esetleg melyik topic-ban tudnék tanácsot kérni gép random újraindulással kapcsolatban? Játékok közben néha újraindul a gépem.

Ha kellenek majd még információk, akkor azokat megosztom szívesen, de addig amíg nem is biztos, hogy jó helyen vagyok, addig nem fárasztanálak benneteket ezzel.

Előre is köszi!

(#123857) King Unique válasza kecz (#123856) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 10-ról van szó és nem hardverhiba (pl. hibás RAM) az oka a random újraindulásnak (BSOD?), akkor nyilván elfér itt a kérdés. Viszont konkrétum tényleg nem lett megadva semmi, így általánosan max. pl. az alábbi leírásban javasoltakat lehet ellenőrizni, próbálgatni.

(#123858) #86564352 válasza kecz (#123856) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez így nagyon sok minden lehet. Tápegység hiba, melegedés, driver hiba...

(#123859) kecz válasza King Unique (#123857) üzenetére


kecz
aktív tag

Igen, Win 10 Professional. Nem tudom, hogy hardverhiba-e. Egyelőre. Annyira nem random az újraindulás, mert ha jól emlékszem, akkor eddig csak játékoknál indult újra. Annyira nem tippelnék a túlmelegedésre (habár nem mértem), mert csak egy Shadowrun Returns-el játszottam, a gép meg jóval újabb konfiguráció, mint az a játék.

CPU: i5 6500 (nincs tuningolva) a gyári hűtőt olyan fél éve cseréltem le egy Alpenföhn hűtőre.
alaplap: Asrock B150M Pro4
GPU: Gigabyte GTX1060 6GB
táp: FPS 550W Raider S 550 80+
SSD: Samsung 250GB 750 EVO
memória: HyperX 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT

Továbbá az általad adott troubleshooting linket nézve sikerült elnavigálnom az eseménynaplóig, ahol ez fogadott:

[kép]
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

[ Szerkesztve ]

(#123860) JONAS77 válasza King Unique (#123831) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Köszönöm a széles program lehetőségeket, nagyon sokat segitettél!!!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#123861) Jazz


Jazz
veterán

Az elhangzottak alapján eddig ez jött le, ezt valaki megtudja erősíteni? Legális win key kéne (1 licence), többször telepíthető, más gépre költöztethető stb., ami nem MAK, ennyi a feltétel.
- tehát ez gyanúsan olcsónak számít, és hiába van odaírva hogy retail, lehet hogy MAK lesz belőle? [link] 1.5k huf
- árukeresőről szabad venni? Ez pl. már nem számít gyanúsan olcsónak és tuti hogy nem MAK? [link] 4k huf
- aztán van még ez, ez már 7k, de azt írják nem elérhető. [link]
Köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#123862) King Unique válasza Jazz (#123861) üzenetére


King Unique
titán

Igen, előfordulhat (példa). De utólagos reklamáció után jó esetben küldenek másikat, illetve az eredetileg vásárolt Retail termékkulcsot (példa). Viszont újabban már nem nagyon szoktak: [link], [link], [link].
Lehet, de hogy melyik bolt/webshop, ott árult licenc, termékkulcs biztosan oké ilyen szempontból, melyik nem, az passz. Illetve lásd ez ügyben pl. az ebben és ebben a hozzászólásban leírtakat, hivatalos viszonteladók, EU-ban olcsó használt szoftver, stb.
Lásd az előbb leírtakat, illetve nemrég pont onnan vásárolva más így járt. + Attól, hogy bő 2.5 évvel a hivatalos határidő lejárta után technikailag továbbra is működhet az ingyenes W7 —► W10 upgrade, illetve W10 aktiválása W7 termékkulcsával, még nem feltétlen lesz jogtiszta, ami az előbb linkelt cikk végén is említve van.

(#123863) Jazz válasza King Unique (#123862) üzenetére


Jazz
veterán

És vásárlás után aktiválás nélkül tudom ellenőrizni a kulcsot, hogy retail vagy mak? Vagy csak így?

free your mind

(#123864) King Unique válasza Jazz (#123863) üzenetére


King Unique
titán

Amit az előbb linkeltem, abban a hozzászólásban említve van pl. a ShowKeyPlus program ilyen célra, azzal aktiválás nélkül is lecsekkolható a termékkulcs. W10 Pro Retail termékkulcs esetén pedig olyan kimenetet kell adnia, mint ugyancsak az előző válaszban linkelt példában.

(#123865) Jazz válasza King Unique (#123864) üzenetére


Jazz
veterán

Tényleg át.ás (software-codes.com). 8.1 retail-t kaptam. Megreklamálom, meglátjuk mi lesz. Még nem aktiváltam csak lecsekkoltam.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#123866) Geth válasza Jazz (#123865) üzenetére


Geth
addikt

Hogy mik vannak!? :DDD

(#123867) King Unique válasza Jazz (#123865) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy technikailag működhet, jó lehet - úgyis vsz erre fognak hivatkozni, lásd az előbb linkelt esetet - a W8.1 termékkulcs a W10 aktiválásához, meg nyilván a Retail is jobb, mint a MAK. Viszont ha eleve W10 termékkulcs kell, az volt feltüntetve a webáruházban a vásárlásnál, akkor nyilván nem teljesen stimmel ez így, de hát ilyen olcsón nem meglepő. :D :N

[ Szerkesztve ]

(#123868) Jazz válasza King Unique (#123867) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem ez a 8.1 upgrade-esdi nem jó. Nincs 8.1-es win-em.
A vásárlást megerősítő e-mail-ben is ez áll, hogy "Microsoft Windows 10 Pro Retail KEY × 1"-kaptam. Hát ez nem az. Vagy kapok rendes key-t vagy megy a feljelentés ellenük, stb. :)
Meg pay-pal-on keresztül vásároltam, szóval még onnan is visszatudom vonatni.

Közben ezt válaszolták:
"
Hi,
You can activate Windows 10 with this key. Don’t worry. Just go ahead and try to activate your Windows."

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#123869) Jazz válasza King Unique (#123867) üzenetére


Jazz
veterán

És erről a 8.1-ről mit kell tudni, nem találom az ide vonatkozó linket.

free your mind

(#123870) King Unique válasza Jazz (#123868) üzenetére


King Unique
titán

Nem is feltétlen kell upgrade, közvetlenül elfogadja a Windows 10 telepítője 1511-es verzió óta a Windows 7, 8, 8.1 termékkulcsokat, valamint utólag a gépházban megadva is. De ugye attól még ha eredetileg W10 termékkulcsot akartál vásárolni, akkor ez így nem teljesen stimmel, + továbbra is adottak a már linkelt cikk végén leírtak.

Tehát akkor ahogyan sejthető volt, az újabban szokásos válasz... :))

(#123871) Jazz válasza King Unique (#123870) üzenetére


Jazz
veterán

Erre gondolsz? "Természetesen egy feltételnek teljesülnie kell: jogtiszta Windows 7 és Windows 8.1 rendszerekkel kell rendelkezni. "
Hát igen, ez nincs.
De a hsz.-ed első részében amit írtál, akkor ezek szerint már ez a fenti "egy feltétel" se kell? Örök win 10 lincence így? Nem kell játszani azzal hogy telepítek 8.1-et aztán frissítem, hanem kapásból mehet a win10 és mindig elfogja fogadni a jövőben ezt a win 8.1 kulcsot?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#123872) King Unique válasza Jazz (#123871) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem arra, görgess lejjebb a "Frissítünk!" részhez. :D
Illetve amit most írtál, az eleve teljesül, ha van érvényes W8.1 termékkulcsod. Legalábbis technikailag, aztán hogy ilyen olcsón az mennyire jogtiszta, az más dolog, passz.

Ha érvényes a kapott W8.1 Pro Retail termékkulcs, kipróbálás után ténylegesen aktiválódik vele a W10 Pro és ott virít a gépházban a digitális licenc, akkor igen, az tartós aktiválás lesz. Az meg az előbb már le volt írva, hogy nem, nem kell W8.1 —► W10 upgrade, elfogadja a W10 közvetlenül a W8.1 termékkulcsot, mármint ha érvényes és passzol a telepített / telepíteni kívánt kiadáshoz. Ha nem passzol, mert jelenleg pl. W10 Enterprise van telepítve, akkor pont nemrég volt arról szó, hogyan oldható meg az Enterprise —► Pro downgrade újratelepítés nélkül. Vagy másik lehetőség a W10 Pro clean install W8.1 Pro termékkulccsal aktiválva. Ha újratelepítésre kerül sor és előzőleg már aktiválva lett a W10 pl. digitális licenccel, akkor nem kell újra megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.

[ Szerkesztve ]

(#123873) Geth válasza Jazz (#123871) üzenetére


Geth
addikt

Permanensnek permanens így is.

Másik rendszerre átvihetőség lehetne probléma, de:
önmagában az upgrade nem átvihető másik gépre, de mivel az amiről "upgradelsz" 8.1 az Retail, az meg átvihető, így az upgrade is.
(Régebben - és most nem csak a Win10-re gondolok - nem lehetett a korábbi rendszer telepítése nélkül csak úgy felrakni az új rendszert. Ez, ahogy a kolléga írta, 1511-es Win10 óta nem probléma.)

A legjobb nyilvánvalóan a 10 Retail kulcs, ez evidens.
A 8.1 Retail kulcs esetén csak egy gond lehet a jövőben: ha az MS úgy dönt, hogy már nem fogja elfogadni ezeket a kulcsokat. Papíron már nem fogadja el, a gyakorlatban igen. Senki nem tudja meddig marad így. Amíg elfogadja a gyakorlatban, addig szuper (leszámítva hogy nem ezt kérted).
A MAK kulcs meg lutri. Ha eladták többször, akkor elfogyhat az aktivációk száma, mire használnád most/a jövőben.
(A MAK kulcs ilyetén eladása nagyjából annyira legális, mint a permanens aktiválást adó aktivátor használata, csak az ingyen van és upgradenak látszik :D nem is értem azért miért ad bárki egy petákot is)

[ Szerkesztve ]

(#123874) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Tudnátok biztos megoldást arra, hogy a Windows 10 soha ne frissítsen?
Windows 10 Home rendszerem van.

Annyira borzasztó ez a frissítés: egyre lassabban indul a Windowsom, már 4 ! perc egy gépindítás.
Valaki annak idején leírta a lépéseket, de hiába csináltam végig többször is, annak ellenére is frissített.

Köszönettel várom válaszotok.

(#123875) King Unique válasza peter889 (#123874) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol Home kiadás esetén a csoportházirenddel megoldható beállítási lehetőségek értelemszerűen nem játszanak.
A lassú bootolással kapcsolatban meg pl. más esetét. Vagyis ott vsz egyéb gond lesz, nem a frissítések. Nálam is naprakész minden Windows 10-es rendszer, aztán mégsem percekig, hanem néhány másodpercig bootolnak. Mármint SSD-vel. Ha nálad netán lassú HDD a rendszermeghajtó, + a végét járja (gyenge / hibás szektorok / egyéb gond), akkor nem meglepő. :D

[ Szerkesztve ]

(#123876) Jazz válasza King Unique (#123872) üzenetére


Jazz
veterán

Ilyen lett, ott virít a digitális licence. 10 pro. Annyi különbséggel, hogy az "add a microsoft account helyén" "microsoft fiók beállítása" áll, de gondolom ez csak a magyarosítás miatt van. [kép]

Az oldalon amúgy ez van a leírásban, ezt most találtam, hogy:
"keep in mind that this key can activate ONE windows device, only ONE time. After the activation process is done, you will NOT be able to use the same key again. Formatting the hard drive will effectively erase the key. You can NOT transfer the license to another computer.."

Ez miért van, ha egyszer retail.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#123877) MaxxDamage válasza Jazz (#123876) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak egy kis szösszenet a Win 8.1-el kapcsolatosan. :)
Én ilyen megoldást alkalmaztam, így jártam (jól) [link]
A key már volt pár gépen aktiválva, gond egy szál sem, bár ez tenylegesen kézzel fogható "RETAIL" key.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#123878) Tense


Tense
őstag

Frissíteném a Home verziót Pro-ra, de ahogy látom 45.000Ft. Hivatalos, de olcsóbb megoldás nem létezik? :U

(#123879) movax válasza Tense (#123878) üzenetére


movax
őstag

(#123880) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Baj van ismét :DDD
Egyik lányom gépén ma reggelre a start menü bal klikkre nem csinál semmit..nem ugrik elő. Jobb klikkre előjön a szokásos jobb klikk menü. Mi a franc ez? Reinstall ismét? :DDD :W
Imádlak windows 10 ;]

[ Szerkesztve ]

havri

(#123881) movax válasza havri1 (#123880) üzenetére


movax
őstag

Egér bal gombja tönkrement? :)

(#123882) havri1 válasza movax (#123881) üzenetére


havri1
félisten

Nyilván nem :P
Átvált fehérről szürkére ha ballal kattintok rá.
Olyan, mintha máshová tenné ki az ablakot, vagy nem tudom.
Nincs több képernyő, már ezeket is próbáltam.
Restart, Off/On volt, sakk matt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#123883) Geth válasza havri1 (#123880) üzenetére


Geth
addikt

Egy kis gyakorlás sose árt (nekem már gépenként csak egyszer kell :) ).
Bár legutóbb ez a probléma gpu driver volt, ddu megoldotta.

(#123884) havri1 válasza Geth (#123883) üzenetére


havri1
félisten

Na, ezt megnézem, köszi a tippet.
ATI

havri

(#123885) Tense válasza movax (#123879) üzenetére


Tense
őstag

Köszönöm, ez nekem is ment, de olyat akartam (már van) ami biztosan megbízható forrásból van.

(#123886) havri1


havri1
félisten

Volt driver reinstall, semmi, ugyanaz. Ajjhhh a :W

havri

(#123887) Lauda válasza Tense (#123878) üzenetére


Lauda
félisten

Aprón nézz körül szerintem, találsz olyan eladót, aki számlát is ad, cégeknek is ajánlja a termékét.

(#123888) King Unique válasza Jazz (#123876) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez így oké. :K

Azt "tőlük" kérdezd, biztos hasonlóan okos választ adnak, mint nemrég... :DDD
Amúgy ha Retal licenc, akkor az normál esetben átvihető másik gépre és azon újra aktiválható vele a Windows 10, feltéve ha az előzőn deaktiválva lett, erről is volt szó itt: [link], [link], [link]. Egyéb lehetőségek hardvermódosítás utáni újraaktiváláshoz a digitális licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolása és a telefonos újraaktiválás, amikről ugyancsak: [link], [link].

(#123889) King Unique válasza Tense (#123878) üzenetére


King Unique
titán

De, létezik, ha kicsit visszaolvasol, akkor épp nemrég volt kitárgyalva újra a téma, ahol kb. minden szükséges információ le lett írva.

(#123890) King Unique válasza havri1 (#123880) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, az ott javasolt megoldásokat Start menü ügyben. Ahol esetedben amúgy szintén nem ismert a Windows 10 verziója, frissítettségi állapota, probléma jelentkezése előtti előzmények, stb., vagyis lehet találgatni. :D :))

(#123891) Tense válasza King Unique (#123889) üzenetére


Tense
őstag

Köszönöm szépen.. :R

(#123892) Tense válasza Lauda (#123887) üzenetére


Tense
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#123893) havri1 válasza King Unique (#123890) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Itt van az adatlap. Megpróbálom amiket linkeltél. Amúgy ezen a gépen tisztán húztam fel. Amit frissítettem csak, azon egyelőre nem jött elő.

havri

(#123894) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Ha vga driverben 32bit színmélység van bekapcsolva,akkor a win10 a kijelzőnél miért csak 8bit ír ki? Vagy a két dolog nem ugyanaz? (10bit-es monitorom van)

(#123895) Tense válasza King Unique (#123852) üzenetére


Tense
őstag

Szia, ma frissítettem a Windowst pro verzióra, a csoportházirend használatával tiltottam, de ugyanúgy felrakja az 1 évvel ezelőtti vga drivert. :o

(#123896) Geth válasza ToBeY (#123894) üzenetére


Geth
addikt

8 bit színcsatornánként = 32 bit összesen.
10 bit színcsatornánként az HDR lesz, de ahhoz olyan tartalom is kell. Azt nem tudom hogy a Win simán mindig HDR módban van-e vagy átállítható-e olyanra, ezt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#123897) King Unique válasza Tense (#123895) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszokban le van írva, hogy miket és hogyan lehetne megpróbálni, illetve az egyéb opciók a csoportházirenden kívül, + linkelve mások példái, ők hogyan oldottál meg, stb. A magam részéről most ennyit tudtam hozzátenni a témához.

(#123898) Tense válasza King Unique (#123897) üzenetére


Tense
őstag

Persze, te mindent megtettél, amit köszönök is, de sajnos nekem nem oldotta meg a problémám a felsorolt lehetőségek közül egyik sem. Csak már kib@szottul idegesít, hogy ha napra készen szeretném látni a windows-t, akkor minden nap, telepítem kell egy vga drivert ami 20 perc, mert újra indul 3x stb. (és ez már megy 2 hónapja). mert a Microfos úgy gondolja, a 2019.8 havi driver az a jó, és én nem dönthetem el, hogy használok e újabbat vagy sem. Ma csak ezért vásároltam windows 10 pro kiadást mert a házirend majd megoldja, de nem, hát komolyan szívesen leírnám amit gondolok, de csillag lenne az egész.-

(#123899) ToBeY válasza Geth (#123896) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És nem tudod esetleg, hogy lehetne 10bit bekapcsolni win alatt? :F

(#123900) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A Windows 10 2004-es frissítése óta a tálca világos szürkés lett. Hogy lehet visszaállítani az eredeti feketés színű tálcát?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.