Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124601) Anagy


Anagy
csendes tag

@csicso82

Próbáltam, sajnos nem megy.

@norba69

Most kezdeném csak tanulni, órára kellene.

(#124602) sh4d0w válasza Doky586 (#124596) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, Macrium Free használható erre?

https://www.coreinfinity.tech

(#124603) norba69 válasza Anagy (#124601) üzenetére


norba69
senior tag

A programozás tanulása jó adag infós alapismeret meglétét feltételezi.
Pl. nem ártana tisztázni, hogy a gépedben 2 db háttértároló (ssd, merevlemez) van, vagy egy db háttértároló van több partícióra osztva.
A 60 GB-s rendszerpartícióméret arra enged következtetni, hogy az utóbbi.
Ebben az esetben nem kell feltétlen linkelni, járható út a partíciók átméretezése, vagy összevonása is.
DE!!!
Amennyiben a téma alapfogalmaival sem vagy tisztában, és nincs tapasztalatod az ilyen tevékenységekben, úgy jobban jársz, ha megkérsz egy nálad jártasabb személyt a változtatások elvégzésére, mert teljes adatvesztés is lehet a vége.

[ Szerkesztve ]

(#124604) King Unique válasza Anagy (#124598) üzenetére


King Unique
titán

A D meghajtóból a 30 GB nem lefoglalt (unallocated) terület leválasztása megoldható a kötet zsugorításával, de a C-hez utána nem lehet hozzáadni a lemezkezelőben, mivel nem közvetlenül utána fog elhelyezkedni. A lemezkezelőben max. dinamikus lemezzé konvertálással lehetne megoldani, de azt meg nem kellene erőltetni, ha nem célirányosan akarod úgy használni. Viszont 3rd party particionáló programmal megoldható ez esetben is a kiterjesztés, illetve az megcsinálja alaplemezként, nem kell hozzá dinamikus lemezzé konvertálás.
+ Szükség esetén előtte javasolt mentést készíteni a rendszerről beépített / külső programmal, ha esetleg valami balul sülne el, de normál esetben és megfelelően kivitelezve elvileg gond nélkül megoldható az átméretezés.

[ Szerkesztve ]

(#124605) Geth válasza tordaitibi (#124597) üzenetére


Geth
addikt

Egy ismert támadási faktort nem úgy kezelünk, hogy elkezdünk relativizálni más faktorokról.
just my 2 cents

(#124606) King Unique válasza sh4d0w (#124595) üzenetére


King Unique
titán

Maga a klónozás technikailag nyilván megoldható, az említett Macrium Reflect szoftverrel tetszőlegesen, drag & drop módon mozgathatók ide-oda a partíciók. Viszont normál esetben nyilván a telepítésnél létrejött összes partícióval együtt szokás klónozni a továbbra is működésképes állapothoz a Windowst, lásd UEFI/GPT felállásnál ezeket. Vagyis nem úgy, hogy az ESP egyiken marad, míg a többi másik fizikai lemezre kerül, pláne ha az előbbi a Windows telepítésénél jött létre, meg ha a forrásmeghajtó később esetleg eltávolításra kerül. Ha az utóbbi marad, akkor kipróbálni ki lehet akár ezt is, aztán utána vagy működik megfelelően, vagy nem.
Egyébként az nem teljesen tiszta, hogy ha esetleg kicsi a jelenlegi SSD a 2 OS-nek, akkor miért nem egy nagyobb tárolókapacitású SSD lesz véve és arra átklónozva 1:1-ben mindkettő, miért kell így különszedni, pláne hogy most egyazon lemezre telepítve vélhetően közös ESP-t használnak, azon van mindkét OS bejegyzése. Vagy ha eleve az utóbbi, az elszeparált telepítés a cél, akkor már az elején 2 külön fizikai lemezre kellett volna telepíteni a 2 OS-t.

[ Szerkesztve ]

(#124607) Anagy válasza King Unique (#124604) üzenetére


Anagy
csendes tag

Minden rendben volt, sikerült, köszönöm szépen! Szép hétvégét!

(#124608) Har_melin válasza Ga3rieL (#124584) üzenetére


Har_melin
addikt

Próbáld meg egy másik usb foglalatba dugni. Nekem folymatosan kiírta, hogy nem UEFI/Legacy gond van vele (rufusszal készült), aztán egy másik portba átdugva simán ment.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#124609) sh4d0w válasza King Unique (#124606) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi. Nem egyedül a Windows partíciót akartam mozgatni, hanem minden hozzá tartozót, ami a linkelt ábrán is van. Az okoz fejtörést, ha az EFI-t a helyén hagyom, akkor az ott lévő bejegyzés honnan fogja tudni, hogy már másik lemezen kell keresnie a Windows-t.

Az okok: most volt lehetőség másik SSD-t venni és oda akarom áttenni a Windows-t - ott az 1 TB-os lemez elég lesz, csak játszom rajta.

https://www.coreinfinity.tech

(#124610) Qkackca


Qkackca
őstag

Arra van megoldás, hogy ha a képernyő méretezését (nagyítás) átállítom, akkor ne tűnjön(jenek) el az ikon(ok) a tálcáról?
Asztalon jobb klikk-képernyő beállítások, azon belül pedig méretezés elrendezés résznél, a 100% egyik másik alkalmazásnál elég kicsi (15,6", 1920x1080), a 125% pedig eléggé elmossa jó pár kedvelt programom felhasználói felületét.
Szóval beállítottam egyéni 110%-ot így már egész jó kompromisszum, csak így meg a tálcáról tűnnek el az ikonok, 3db-ot szeretnék látni, ezért csak azok vannak engedélyezve amiket akarok, nem az összes. Ha az összes engedélyezve van akkor látszódnak.
Ha az általam választott 3, akkor viszont csak kettőt jelenít meg... (hangerő, akku, net kapcsolat lenne az a 3)
100% ill. 125% esetén működik rendesen.
Az létezik, hogy a win saját rendszer ikonjait, vagy a tálca szélességét nem tudja kezelni a 100 és 125% értéken kívül :F

Szerk: meg települt az új Edge is, de mindenáron a bal alsó ikon pozíciójához ragaszkodik, hiába helyezem át nekem tetsző helyre, az első frissítés esetén megy vissza balra le.

[ Szerkesztve ]

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#124611) #86564352 válasza Qkackca (#124610) üzenetére


#86564352
törölt tag

Edge: az furcsa bug, azzal még nem találkoztam. Windows telepítés után direkt cserélem mindig, hogy a File Explorer legyen tálcán az első, Edge második és úgy is maradnak. Talán tálca zárolás ki-be kapcsolással próbálj játszani?

(#124612) King Unique válasza sh4d0w (#124609) üzenetére


King Unique
titán

Ha szükséges, akkor a bootolási bejegyzéseket lehet szerkeszteni, új bejegyzést hozzáadni, ESP-t újrakreálni, stb.

A játékokat nem feltétlen muszáj a C-re, a jelenlegi SSD-re telepíteni, mehetnek az újra (1 TB), áruhazás alkalmazásoknál eleve megadható másik partíció mentési/telepítési célnak, sőt némelyik akár utólag is átmozgatható, stb. Vagyis csak emiatt nem feltétlen muszáj az egész OS-t másik lemezre rakni.

(#124613) Synaptic


Synaptic
senior tag

Adva vagyon egy új Asus Vivobook x534U. Windows 10 et szeretnék rá telepíteni.

-Uefi -s telepítőnél nem tud létrehozni particiókat a merevlemezen
Diskpart -al i/o error-ra fut
Linux Mint el bootolva, létrehozva a partíciókat , nem bootol be a telepítő.
MBR telepítővel cirka 2 óra alatt jut el a telepítés felíratig majd elhal.

Easeus partition disk -el bootolva egy logical 486GB-os partíciót lát amit 3 óra alatt nem tudott primary vé konvertáni.

Valaki esetleg látott már hasonlót ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#124614) King Unique válasza Synaptic (#124613) üzenetére


King Unique
titán

A hogyan kellene a telepítési adathordozót létrehozni, Windows 10-et pendrive-ról telepíteni stb. téma egy másik válaszban részletezve van. Ellenben esetedben a leírtak alapján elég esélyes, hogy valamilyen hardverhiba (pl. HDD/SSD jó?) van és azért nem megy, mert normál esetben ennek nyilván nem így kell működni. Ha ez a helyzet, akkor meg addig nincs miről beszélni, amíg a hardveres probléma nincsen megszüntetve, szükség esetén kicserélve a hibás hardver jóra, stb. Illetve ha új a laptop és garanciális, akkor ez esetben szépen vissza kell küldeni garanciális cserére.

[ Szerkesztve ]

(#124615) Synaptic válasza King Unique (#124614) üzenetére


Synaptic
senior tag

A telepítési adathordozó elkészítésével nincs gondom :)

Ez egy teljesen új laptop most bontottam ki. A secure bootot kikapcsoltam valamint a csm -et be.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#124616) King Unique válasza Synaptic (#124615) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy új laptop, még lehet benne gyárilag hibás a HDD, nem újdonság, ezért is kellene valahogyan lecsekkolni az állapotát. Ha ez a helyzet és garanciális, akkor meg nincs miről beszélni, mehet vissza cserére, aztán kész.

Minek? CSM és kikapcsolt Secure Boot a legacy W7 miatt kellhet, az nem támogatja rendesen az UEFI-s telepítést, annál lehet problémás (példa), ellenben a W10-nél oké az UEFI is.

(#124617) sh4d0w válasza King Unique (#124612) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi a segítséget. A játékok jelenleg a C-n vannak, ha átmozgatom az egész partíciót, azok is mennek. Jelenleg nincs tervben új játék beszerzése, viszont helyszűke miatt problémás a frissítésük is, ezért adom az egész lemezt nekik, valamint így teljesen külön tudom választani a két rendszert.

https://www.coreinfinity.tech

(#124618) Ga3rieL válasza King Unique (#124586) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nemtudok bebootolni a biosba sem rajta. hogy a francba kell?
és kulcsról rendszer alól feltettem a 2004-est és akkor is S kiadás maradt. nemlett sima home S nélkül.

(#124619) King Unique válasza Ga3rieL (#124618) üzenetére


King Unique
titán

A BIOS-ba belépni lehet az adott hardvernél a megfelelő billentyűvel. + A Windows 10-nél a speciális rendszerindítással, illetve a helyreállítási környezetből (WinRE) is elérhető az UEFI Firmware Settings.
Ha Home S kiadásról/módból váltani akarsz "sima" Home-ra, akkor megvan annak a normál módja a Microsoft Store-ban (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#124620) Armagedown válasza Ga3rieL (#124618) üzenetére


Armagedown
őstag

Be kell lépnek a fiókoddal, hogy ki tudjál lépni az S módból, nincs kerülőút.
Ha simán telepíted a Homeot, akkor nem fogod tudni aktiválni, mert Home S licensz van rajta.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#124621) #83216640


#83216640
törölt tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban.
Win update közben újraindult a gépem, ezt követően azonban nem folytatódott szokásos módon a frissítés, hanem a hibaelhárító menü jött be.
Backup nincs, csökkentett módban nem indul a Windows, ugyanez a menü jön csak be és nem nagyon tudom hogyan tovább.
Előfordulhat, hogy elfogyott az ssd-n a hely és emiatt nem frissült a Windows? Ugyanis jelenleg a C: meghajtómról eltűnt a Windows mappa, ehelyett létrejött egy gondolom ideiglenes X: meghajtó és ott van, csak már nem volt elég hely visszarakni. Bár azt gondolom, ezt update előtt ellenőrzi a win, viszont egyéb ötletem nincs, nektek esetleg?

Bocs, ha kicsit összeszedetlen, de telefonról pötyögök és igazából fogalmam sincs, hogy mit.

(#124622) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

a gép telekomos. nem azért direkt? nyomtam magába fn nékül a esc-t f8-at és semmi

(#124623) Koga777 válasza kezo0 (#124588) üzenetére


Koga777
tag

Ha jól látom, akkor ez a Windows 7-re vonatkozik. A 8GadgetPack pedig Windows 10 alatt fut. Tehát ez nem magyarázat. A Start Menu X pedig nem gadget, ezért ez nem vonatkozik rá.

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#124624) kezo0 válasza Koga777 (#124623) üzenetére


kezo0
addikt

OK, ezek szerint te ezt nem akarod megérteni, de azért még egyszer megpróbálom elmagyarázni: ami már a Windows 7 alatt sem volt biztonságos, ezért száműzte a MS, az a Windows 10 alatt már pláne nem lenne biztonságos. (Ettől persze még használható a 8GadgetPack, és elárulom: én is használom, mert hozzászoktam, kedvelem. Csak minden nagyobb upgrade kilövi. Nem törli, csak leállítja. De két kattintással újraindítható, és onnan kezdve nem pampog miatta többször a Win10. Ettől függetlenül senkit sem bíztatnék a használatára.)

Fogalmam sincs, mi az a Start Menu X, tökéletesen levetted, hogy a linkem csak a gadgetek tiltásának indoklására mutatott. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#124625) Dana36


Dana36
csendes tag

Sziasztok. Remélem, jó topikba írok.

Rendet rakok a fényképeim között, sokat törölnöm kell. Viszont a képnézegetőben a Nézet-nél az extra nagy ikonokat választva, nekem nem elég nagyok. Be tudom állítani, hogy ne egyszerre 20 képet lássak a monitoron, hanem 4-et, vagy 6-ot? És persze, hogy a képek így kb 10x15 centisek legyenek? Csak a válogatás miatt szeretném összehasonlítani őket.

Köszi a válaszokat.

(#124626) Sub-ZeRo válasza Dana36 (#124625) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

Annyi a maximális nagysága windowson belül.
Esetleg ha keresel valami képnézegető programot és abban nézed a képeket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#124627) #86564352 válasza Dana36 (#124625) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ennél nagyobb nézet nincs benne:

és olyan 10x15 centisek így:

[kép]

(#124628) Dana36 válasza Sub-ZeRo (#124626) üzenetére


Dana36
csendes tag

Köszönöm.

(#124629) Dana36 válasza #86564352 (#124627) üzenetére


Dana36
csendes tag

Köszi neked is.

(#124630) nullpoint válasza #83216640 (#124621) üzenetére


nullpoint
senior tag

Megoldódott??

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#124631) KrinyOWin


KrinyOWin
friss újonc

Sziasztok! Win10-re szeretném feltenni a canon mg2555s nyomtatómat de installáláskor nem látja a nyomtatót. tudtok valmi trükköt ajánlani, hogy tudom működésre bírni? előre is köszönöm!

(#124632) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

heló. az micsoda, hogy nyomkodom azért próbálgatom a bill világítását, hátha lesz, és eltünt az egér. vagyha ott van akkor nem reagál a touchpadon. az miért van??????? mi ez a hülyeség rajta???? :W :W :W :W

és csak billentyűvel tudok navigálni. mert az működik, de az egér nem :@@@@

és most hiába inditom újra és kapcsolom ki a gépet, nemjó. nincs egerem

[ Szerkesztve ]

(#124633) gerner1 válasza Ga3rieL (#124632) üzenetére


gerner1
veterán

Kár volt próbálgatni, hiszen a beszúrt kép összehasonlításával egyértelműen leszűrhető, hogy a tiédben hardveresen hiányzik a bill világítás. Amennyiben előretekintően, ezeket megelőzően, létrehoztál korábban egy vagy több "Visszaállítási pont" -ot, akkor azt választva visszatérhetsz egy "korábbi" állapothoz, amelynél még kvázi minden működött.

(#124634) Ga3rieL válasza gerner1 (#124633) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

éerintőpárnát találtam a gépházba, de ha ráviszem a tabbal, akkor nemtudom mivel bekapcsolni. hogy kell?

(#124635) gerner1 válasza Ga3rieL (#124634) üzenetére


gerner1
veterán

Ezt a "csomót", te tudod 'kibogozni'. Mi, honnan tudhatnánk, hogy lépésről-lépésre (pontosan!) mi mindent telepítettél, töröltél, állítottál, stb (?) ... A Visszaállítási pont használata lehetne az egyik olyan opció, amely -a részletket nem ismerve- beleférne a "távsegítségbe".

[ Szerkesztve ]

(#124636) #83216640 válasza nullpoint (#124630) üzenetére


#83216640
törölt tag

Meg, köszi. De nem tudom mi volt a gond, úgyhogy hamarosan adatmentés-reinstall lesz belőle inkább.

(#124637) Csupingo válasza Ga3rieL (#124634) üzenetére


Csupingo
veterán

A touchpad nem jó, vagy az egér? Ha jót néztem, a touchpad-ot az F6-tal lehet ki/be kapcsolni, nem azt nyomtad meg?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#124638) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam vannak frissítések amiket sokadik próbálkozásra sem sikerül feltenni. (MSI GT73VR)
Bezzeg egy régi Dell (i5-540M -s) gépre kapásból felmentek... :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124639) ETOM válasza MaxxDamage (#124638) üzenetére


ETOM
addikt

Nálam ezt az MCT-s javító upgrade megoldotta. 19041.508-ra felfrissített.
Mondjuk azóta új frissítés nem jött. Remélem akkor is jó lesz..

(#124640) MaxxDamage válasza ETOM (#124639) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom ám mi az az MCT-s javító Upgrade :N :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124641) Cs1csó válasza MaxxDamage (#124640) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csinálsz a jelenlegi rendszerednek megfelelő pendrive-os telepítőt és azt csatlakoztatod a gépedre és a meglévő rendszereden elindítod de nem a telepítést választod hanem a javítást.

(#124642) tordaitibi válasza Geth (#124605) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen relativizáltam, jól fogalmaztál.
5000 PC-ről eltűnik 5000 szoftver mert rés van rajta, ugyanakkor 50millió okoseszköz és hálózati eszköz amíg működik, 5-10- évig még, addig nyitott kapu.
Relatíve melyik a veszélyesebb?

Sok 10+ éves alkalmazást használok, zömmel portable.
Akkor várhatom lassan hogy egy OS majd letörli ha legközelebb elindítom? Mert szerinte nem biztonságos?
Pillanatra álljunk már meg azért. Megeszi a befőtt a nagymamát.
Ha érthető vagyok. Nem is annyira az eljárás hanem annak kivitele, módja tette be nálam a kaput.

(#124643) Geth válasza tordaitibi (#124642) üzenetére


Geth
addikt

Relatíve melyik a veszélyesebb?
Amelyik régebb óta fennáll foltozatlanul :DDD
Viccet félretéve nem tudom miért akarod az almát a körtéhez hasonlítani. Ezt magyarázom, tökmindegy hogy befalaztad az ablakot, ha nincs ajtód...

Program törléshez: ez van, rettegj. Engem nem érint.

(#124644) modflow


modflow
veterán

Feltelepítve a Win 10-et még a telepítési folyamatban megadtam a Microsoft fiókomat és azzal léptetett be.

Egyszer csak néztem az egyik pdf-et és látom, hogy a tulajdonos xy. Mondom what?

Nézem a User mappát és ott is xy a mappanév.

Képes volt a telepítő a nevemből kiragadni a keresztnevemet az utolsó két karakter nélkül.

Ezt utólag lehet módosítani?

(#124645) zolee001 válasza Geth (#124643) üzenetére


zolee001
őstag

Azért tegyük hozzá ,hogy valós (?) security réseken felül erösen marketing döntés is volta gadgetek kinyirása mellett,a win8 tól nem támogatott és ott véletlenül megjelent a store és azt kell(ett) rálöltetni a userekre

(#124646) Geth válasza zolee001 (#124645) üzenetére


Geth
addikt

Tegyük. A zárójel viszont nem kell, simán fel lehet pakolni malicious gadgetet pl. az adott progi által visszapakolt gadget platform alá is.

(#124647) zolee001 válasza Geth (#124646) üzenetére


zolee001
őstag

A gyári hivatalos gadgetekröl beszéltem,nem 3rd party telepitövel
Igen,bárki telepithet virust is a gépére ha ez a hobbyja ahhoz nem kell gadget
(hozzáteszem én már nem használom 8,10 rendszereken,Vista,Win7 -en müködnek de céleszközök net elérés nélkül)

(#124648) King Unique válasza MaxxDamage (#124638) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már említve, linkelve volt neked egy másik válaszban, hogy miket lehet megpróbálni, ha nem települnek a frissítések. Ahol az MCT-s "javító upgrade-hez" nyilván nem feltétlen kell pendrive, megcsinálja anélkül is, az utóbbi telepítési adathordozó létrehozásához kell clean install esetén.

(#124649) King Unique válasza modflow (#124644) üzenetére


King Unique
titán

Ha Microsoft-fiókot használsz, akkor alapértelmezetten az e-mail címed első 5 karaktere lesz a felhasználói mappa neve, ez teljesen normális és egyáltalán nem újdonság. Viszont attól még a zárolási/bejelentkezési képernyőn, Start menüben stb. megjeleníthető, sőt akár módosítható is a felhasználói fiókhoz tartozó név.

[ Szerkesztve ]

(#124650) modflow válasza King Unique (#124649) üzenetére


modflow
veterán

Igen, akkor ez stimmel.
De mi az az első 5 karakter?
Mert ezt teszi a doksit szerzőjéhez is én meg azt akarom, hogy a teljes keresztnevem ott legyen.
Hol lehet azt az 5 karakter átírni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.