Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123651) svgyula válasza JockeyEwing (#123647) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nagyjából az egyik modul vagy halott vagy valamiért nem érintkezik rendesen. Amit látsz az az egyik modul -rendszer. Gondolom 2x8GB van a gépben. A BIOS-ban is kiírja a memória mennyiséget a rendszeradatoknál. De attól, hogy ott esetleg látja még nem feltétlenül fog működni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#123652) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Ezen a configon el fog futni a win10?
Intel Core2Duo E8400
4gb Ram
HD4850 512mb
SSD 500gb

Köszike.

(#123653) PELLE válasza swoody (#123652) üzenetére


PELLE
tag

El. A C2D E7300 2GB RAM is megy, most azon írok.

(#123654) Pyttawrx válasza swoody (#123652) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Persze, gyengébb konfigon is megy. :)

(#123655) JockeyEwing válasza svgyula (#123651) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Az a baj, hogy sajnos 1db 16GB-os modul. A Windows saját memtestje nem ír hibát.

(#123656) swoody


swoody
senior tag

PELLE
Pyttawrx:
Nagyon szépen köszönöm a választ.

(#123657) Lauda


Lauda
félisten

A dokkolóban lévő lemez leválasztásakor néha ezt az üzenetet kapom:

Minden programot bezártam, ami előtte használta és az erőforrás figyelőben sincs aktivitás azon a lemezen. Ez ilyenkor beakad csak és lekapcsolhatom a dokkolót, vagy van még esetleg valami, amit tehetek az ügy érdekében?

Egyáltalán ezeket a dokkolós lemezeket le kell választani, vagy simán lekapcsolhatom, mint ahogy az usb-s kulső lemezt is kihúzom? ;)

szerk: az eszközkezelőben a házirendnél a gyors eltávolítás az aktív ezen az eszközön is.

[ Szerkesztve ]

(#123658) Pyttawrx válasza JockeyEwing (#123647) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Feladatkezelőben a teljesítmény fülön, ha rákattintasz a memória fülre, ott mit mutat?
Illetve a gpu fülön mi van?
Ne a windows alól tesztelj, hanem memtesttel usbről, de itt hozzá is teszem, hogy ha nem talál hibát az még nem jelent az, hogy jó a ram. Engem vagy 2x szivatott meg, pedig vagy 8x teszteltem és több órán keresztül.
A bios gondolom mutatja a 16GB-ot.
Talán megérhet egy próbálkozást a végén, hogy MCT progival leszeded a wint és újra telepíted. Szerintem lehet jobb ha átmész másik topikba nem biztos, hogy ide való, talán ez jobb:
[link]

(#123659) JockeyEwing válasza Pyttawrx (#123658) üzenetére


JockeyEwing
aktív tag

Köszi a tippeket.

A feladatkezelőben is felül írja a 16GB-ot, de a grafikonos részen már csak az 5,75 -öt. BIOS is látja 16-nak. A gépnek Radeon GPU-ja van.
A bootolós memtest most nem fog menni, mert sajnos be van törve a gép kijelzője, és a HDMI-re nem kapcsol át memtestnél, így nem látom mi történik. :D
Jövő héten meglesz a kijelző csere, utána lehet kicsit okosabb leszek. :W

(#123660) Pyttawrx válasza JockeyEwing (#123659) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tennél ki képet a gpu illetve a ram-ról a feladatkezelőben?

(#123661) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali..

Feltelepítettem a legújabb buildet, és most nem tudom a jelszókérést kikapcsolni indulásnál.
Valami tippet kaphatok?

(#123662) Beretvás válasza Beretvás (#123661) üzenetére


Beretvás
addikt

Storno, megoldódott.. :D

(#123663) norba69 válasza Beretvás (#123661) üzenetére


norba69
senior tag

Készíts egy txt állományt ezzel a tartalommal:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device]
"DevicePasswordLessBuildVersion"=dword:00000000

Mentsd el autologon enable.reg néven.
Kattints rá kétszer, és add hozzá a registryhez.

(#123664) arcitec válasza Lauda (#123657) üzenetére


arcitec
addikt

Nálam rendszeresen ez van, van hogy egyből le lehet választani, van , hogy elsőre nem. Kell várni kicsit, lehet "pufferben" van még valami. Második , harmadikra mindig le tudom választani. Ha csak olvasol akkor nem lehet gond , ha széthúzod. Ha írtál is elvileg akkor lehet probléma, de sokszor voltam már úgy , hogy írás után széthúztam , mert már nem győztem kivárni. Eleddig még nem volt probléma belőle.

(#123665) King Unique válasza Beretvás (#123661) üzenetére


King Unique
titán

Erről pont nemrég volt szó, azaz hogy megoldható a 2004-es verziónál is.

(#123666) Beretvás válasza King Unique (#123665) üzenetére


Beretvás
addikt

Igen sajnos nem voltam elég alapos a keresésben, és a poszt megírása után találtam meg a megoldást.. :R

(#123667) Alteran-IT válasza Alteran-IT (#123638) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Megvan rá a megoldás, registry-ben kellett módosítani 2 értéket, amit a Windows-nak kellene automatikusan visszaállítani, de nem csodálkozom amúgy, mert egy kalap szar az egész 10, 7-ben nem volt ilyen hiba, nem értem ami jó, azt miért kell elbaszni, miért nem lehet átvinni, ha már olyan hülyék, hogy újra nem tudják megoldani.

(#123668) King Unique válasza Lauda (#123657) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt szó itt korábban, ami nyilván USB-csatlakozású dokkolók esetén is érvényes, meg ha nem akar a user kellemetlen meglepit (pl. RAW). Valamint ha a Windows szerint épp használatban van az eszköz, villog rajta az állapotjelző LED és dolgoznak a lemezek, akkor addig nyilván megint nem feltétlen kellene kihúzni a kábelt.
Egyébként az eseménynaplóban megtekinthető a 225-ös azonosítójú eseménynél, hogy mi használta az eszköz, nem engedte a leválasztást, + parancssorban kilistázva is az alábbi módon.
wevtutil qe System /q:"*[System[(EventID=225)]]" /c:5 /f:text /rd:true

(#123669) infectedmann


infectedmann
őstag

Noob kérdés következik. Amennyiben úgy cseréltem alaplapot, hogy a chipset is változott (Intel H97 -> Intel Z97), ajánlott az újratelepítés főleg ha tuninggal is szeretnék próbálkozni?

(#123670) King Unique válasza infectedmann (#123669) üzenetére


King Unique
titán

Volt már arról itt szó többször, hogy jelentős hardvermódosítás, pl. a meglévőnél alaplapcsere / másik gépre váltás esetén sem feltétlen muszáj mindig a 0-ról újratelepíteni a Windows 10-et, működhet anélkül is tovább (példa), meg pláne ha a szükséges előkészületek is megtörténtek: [link], [link]. + Előtte akár egy mentést is meg lehet ejteni a rendszerről, amiből szükség esetén visszaállítható.
A kérdés másrészről meg az, hogy belakott / csupasz Windows 10-telepítésről van-e szó, illetve mindenképpen újra akarod-e telepíteni a 0-ról, vagy csak a szokásos újratelepítési dilemmáról van szó a hardverváltozás miatt.

(#123671) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok!

Furcsa bajba estem. A windows más fajta monitornak ismeri fel a sajátomat, s ennek köszönhetően nem tudom nagy felbontásra rakni a rendszert.

AOC Q3279VWFD8 monitorom van, de a Windows Q3279WG5B-nek ismeri fel. Így 1680x1050 a max felbontás amit enged a windows. Valójában 2560x1440 a monitorom max felbontása és amin használnám a rendszert.
DDU, CRU, Radeon Software. Ezeket már próbáltam, nem segítettek. Ha mindent ledúrok és bekapcsolom a gépet, akkor 4-5 secig be tudom állítani a WQHD felbontást, aztán a windows kapcsol és azonosítja rosszul a monitort, ezzel együtt az illesztőprogramját és máris visszarak 1680x1050 felbontásra. CRU-val csak FullHD-t tudtam elérni.

Ma jött elő ez a hiba. Lövésem sincs már hogy mit csináljak, a rendszer újratelepítést hagynám utoljára.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,

(#123672) Linem válasza King Unique (#123670) üzenetére


Linem
senior tag

Például én is így csináltam. Az SSD-n a belakott win10 volt. Intel konfigurációról (új alaplap, processzor, memória, videokártya, hangkártya, táp, hűtők, ház) áttértem AMD-re. Ilyet mondjuk még előtte nem csináltam, de gondoltam, hogy most kipróbálom, mert olyan jól be volt már állítva minden, és nem volt kedvem újra telepíteni emiatt, ha nem muszáj.
Szóval visszaraktam az SSD-t, boot, és pár perces töltögetés után már indult is a jól megszokott rendszerem. :C Tökéletesen ment minden, ahogy előtte a másik konfiggal. Szóval le a kalappal, ez nem semmi. :K :R

(#123673) Jimbo75


Jimbo75
tag

Sziasztok!
Édesanyám gépén egy Win 10 Pro van, amit rendszergazda ismerősünk telepített, de most egy "A windowst a szervezet aktiválási szolgáltatásával aktiválták és licensze hamarosan lejár" üzenet jelenik meg rajta. Win 10 Pro van fenn. Ha veszek Win 10 kódot itt hardveraprón és azt adom meg akkor jók vagyunk, vagy mindenképp újra kell telepítenem? Köszi!

(#123674) mpo válasza Jimbo75 (#123673) üzenetére


mpo
veterán

Starton jobb gomb és Rendszer.
Ott a termékkulcs módosítása.

Ha érted, akkor már elavult.

(#123675) svgyula válasza dargelot (#123671) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Néz esetleg a monitor típusának megfelelő drivert a gyártó oldalán. Szinte biztos, hogy a win-hez gyártottak egy általános monitor drivert és az csak erre képes. Ha nincs hozzá win 10 akkor keress win7-8 drivert és arra cseréld. A gépházban meg tiltsd le a driver frissítést!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#123676) Jimbo75 válasza mpo (#123674) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszi, ez ok, csak azt nem tudom, hogy elég egy Win10 Pro licensz amit beírok és ezzel aktiváltnak veszi magát a rendszer, vagy új telepítés kell?

(#123677) liszi70 válasza Jimbo75 (#123676) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem kell új telepítés.

(#123678) Jimbo75 válasza liszi70 (#123677) üzenetére


Jimbo75
tag

Köszi :R

(#123679) udna999


udna999
tag

Üdv,

játékot feltelepítve ezzel indít, van valakinek tippje rá?

THX

(#123680) dargelot válasza svgyula (#123675) üzenetére


dargelot
senior tag

Kerestem mindenhol drivert a monitorhoz, de nem találtam. AOC oldalán csak annyi van, hogy illesztőprogramot frissítsem és kész. Letölthető fájl nincs. Másik fajta monitor inf fájlát találtam ami wqhd képes, de az sem segített. :F

(#123681) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Sziasztok!

Használ valaki (japán) Microsoft IME billentyűzetet?
Újratelepítettem a Wint a legfrissebb Microsoft.com-ról letölthető verzióval, azóta a Ctrl/Shift/Alt + CapsLock váltás nem működik a kana inputok között.
MS support használhatatlan, csak annyit tudnak mondani, hogy telepítsem újra a gépet...

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#123682) Top cat válasza dargelot (#123680) üzenetére


Top cat
őstag

Itt ugyan van hozzá driver, de valami 70megás stp fájl van benne.

(#123683) donmackó válasza udna999 (#123679) üzenetére


donmackó
őstag

Indítsd rendszergazdaként, vagy adj neki teljes hozzáférést, mert nem tud a c-re írni. Nem tudja menteni a beállításokat meg egyebeket. Ha defendert használsz, az is jó ha a mappa hozzáférésnél a kivételekhez adod.

Release the cable hounds!

(#123684) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hali!
Van valakinek ötlete, hova tűnt innen a többi beállítási lehetőség (hibernálás. gyorsindítás etc..) és hogy lehet visszavarázsolni?

(#123685) #86564352 válasza ΞΔGLΞ (#123684) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg letilthattad a hibernálást, vissza lehet kapcsolni. Tálcán Windows gombon jobb klikk Windows Powershell admin és ez a parancs:

powercfg /hibernate on

Utána látszani fog energiagazdálkodásnál a lehetőség.

(#123686) Pyttawrx válasza ΞΔGLΞ (#123684) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írták engedélyezd a hibernálást:
cmd futtatás rendszergazdaként. Majd írd be: powercfg.exe -h on majd enter

(#123687) ΞΔGLΞ válasza #86564352 (#123685) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És tényleg...
Nem emlékszem, hogy valaha csináltam volna ilyesmit, de ki tudja. :)
Köszi a segítséget. :R
----------
(#123686) Pyttawrx

Köszi neked is, azzal paranccsal is, amit írt (#123685) twofatcat fórumtárs, visszaállt minden.

[ Szerkesztve ]

(#123688) King Unique válasza Jimbo75 (#123673) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a Windows 10 fizetős OS, ezért ahhoz megfelelő licenc, termékkulcs is dukál, illetve telepítéskor / telepítés után aktiválni is kell. Ha az ismerős nem kapott a telepítéshez érvényes termékkulcsot, vagy nem volt már az adott gépnél UEFI BIOS OEM Key / digitális licenc, akkor nem meglepő, ha ilyen KMS szerveres bohóckodás lett a vége. De legalább nem az ilyenkor szokásos Enterprise kiadás került rá, az is valami. :D
Igen, ahogyan már írták, alapesetben elég ilyenkor a gépházban új Pro termékkulcsot megadni és azzal újraaktiválni a Windows 10-et, nem kell ehhez újratelepíteni. Aztán az új termékkulcs remélhetőleg már megfelelő lesz és nem egy ilyenbe sikerül belefutni. :)) Illetve ha igazán biztosra akar menni a user, akkor volt már arról többször szó itt, hogy elsődlegesen milyen forrásból javasolt vásárolni (példa).

(#123689) svgyula válasza dargelot (#123680) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! ez szerinted mi?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#123690) Top cat válasza svgyula (#123689) üzenetére


Top cat
őstag

Mint írtam feljebb, ott a drivernél, egy 70megás stp fájl van.
Az mi?

(#123691) #86564352


#86564352
törölt tag

Hosszú hétvégézett a keresőm, nincs még magánál: [kép] :)

(#123692) Qkackca


Qkackca
őstag

Ha két külön gépen be vagyok jelentkezve ugyanazzal a felhasználóval egyidőben, előfordul, hogy szinkronizálgat a rendszer magának valamit?

Pl: eddig asztali gépen használtam win 10 prot, most vettem egy új notebookot de azon csak home van, de ugyanazzal a felhasználói névvel használom (használnám). Tegnap egyidőben használtam mindkét gépet, de az asztalit kikapcsoltam hamarabb mint a lapost, most meg mikor bekapcsoltam az asztalit, a notebookon szereplő háttér fogadott az asztali gépen, ez normális :F

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#123693) #86564352 válasza Qkackca (#123692) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen

(#123694) Qkackca válasza #86564352 (#123693) üzenetére


Qkackca
őstag

Ez az igen a mondókám elejére, a végére vagy mindkettőre vonatkozik?

Mit várhatok, mi lesz közös ha a két rendszert egy időben használom, a háttér lesz közös, más nem?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#123695) Geth válasza Qkackca (#123694) üzenetére


Geth
addikt

Settings | Accounts | Sync your settings

(#123696) King Unique válasza Qkackca (#123692) üzenetére


King Unique
titán

Ez Microsoft-fiók használatánál van és annál is akkor, ha be van kapcsolva a szinkronizálás. Ha nem akarod, hogy egyazon fiók használatánál pl. az asztali háttérkép szinkronizálódjon, ugyanaz legyen beállítva mindkét gépen, mindkét Windows 10-es rendszernél, akkor kikapcsolod a szinkronizálást, vagy csak azt a részét, lásd az előbbi leírást.

(#123697) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Gépemen egy ún. "worker modul installer" akar állandóan futni, full leterhelve a procit.
Szolgáltatásoknál Win update-t, Win installert letiltottam, ekkor a jelenség abba maradt, de pár nap múlva újra ugyanez a dolog jelentkezett, és a fenti szolgáltatásoknál nem a letiltva-állapot szerepelt.
Ez egy HTPC, tehát az ez a megoldás, akkor nem akarom frissítgetni, egyetlen dolga, hogy a NAS-ról lejátssza a filmeket, zenéket + gyereknek mesék Youtube-ról.
Ugyanez a gép hangkimenet-beállításokat is sokszor elfelejti, vissza áll a 7.1 24/192-ről 2.0 16/44-re.
Lépjek egy full újratelepítést, vagy van valami amire nem gondoltam?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123698) King Unique válasza Dorian (#123697) üzenetére


King Unique
titán

Nem összevissza letiltani kellene a Windows Update, Installer szolgáltatásokat, hanem mondjuk első körben naprakészre frissíteni a rendszert, telepíteni a szükséges/hiányzó frissítéseket, aztán akkor nem indulna állandóan a TiWorker.exe rendszerfolyamat. Ha ez nem oldja meg, akkor meg lehet próbálgatni pl. az alábbi leírásban lévő javaslatokat.

(#123699) tordaitibi válasza King Unique (#123698) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Engem egy olyan megoldás érdekelne ahol minden WU ki van irtva.
Tényleg semmi szükség rájuk, tudom hogy eretnekség amit írok de egy pc-t lefagyasztottam 1609-en mert bármi frissítés megölte, és ez a pc több mint 3 éve teszi a dolgát, ami nem más mint 3 azaz összesen 3 szoftver futtatása.
Totál felesleges lenne másik 4 gépen is bármi frissítgetés, Edge és Cortana nyavaják, csodás háttérképek stb. több update-nél manuális visszaállítgatások a Fast startup és több más terén.
Viszont, a Defender (szerintem tökéletesen megfelelő virnyakergető) legyen naprakész mert a gépek bár nem nonstop de néhe kimennek a nemzetközi sztrádára.
Ezt be lehet valahogyan állítani?
WU és driverek nuku, Defender meg frissüljön.

(#123700) Dorian válasza King Unique (#123698) üzenetére


Dorian
félisten

De, pont ezt szeretném, nincs szükségem frissítésekre és az ezzel járó bonyodalmakra sem, nem kell, hogy "naprakész" legyen.
De arra sem, hogy valami okból az Update letiltására végtelen ciklusú sikertelen installer futtatással reagáljon a rendszer.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.