Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123101) Csókolom válasza King Unique (#123081) üzenetére


Csókolom
tag

Igen valoszinüleg tevedesböl töltött le a tetves win10 eddig kb. 20 GB updatet a ket laptopon es installalta is, es tevedesböl kellett kb. minden egyes alkalommal kezzel a korabbi müdödö audiodrivert leszednem es ujratelepitenem, hogy vegül a korabbi mar egyszer mülödökepes allapot helyrealljon. Tetves winrdos.
Es ha jol müdödik, akkor ugyanaz a felhasznaloi elöny es hasznalat van, mint ami mar a win7-ben mar egyszer megvolt. A különbseg az idöben összesen mar több napi idöveszteseg, az eletidöm.

[ Szerkesztve ]

(#123102) Doky586 válasza Csókolom (#123101) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap még 10GB volt... :W
A kifogott hal mérete is így nő. :D

(#123103) Pyttawrx válasza Csókolom (#123101) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Próbálj esetleg linuxot, azzal nem lesz ilyen gondod. 20gb? Milyen update??? :)

(#123104) Csókolom válasza Doky586 (#123102) üzenetére


Csókolom
tag

2x10 GB okoska :W
2x (3x 3GB rendszerupdate/verziofrissitesek + normal frissitesek) , de ha most belegondolok, több is volt ez mint 20GB januar ota :DDD

#123103) Pyttawrx: Lehet android lesz es csak az marad

[ Szerkesztve ]

(#123105) Geth válasza Csókolom (#123104) üzenetére


Geth
addikt

Itt: Android (10), play store, aug 1-től 1,53 GB-ot ír totalra (a felszorzást Rád bízom).
Lehet az Android se lesz jó Neked :))

(#123106) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Az normális 1 óra használat után youtube ,facebook meg 1-2 oldal megnyitva a chrome 4 gb ramot megeszik windows 10 alatt ? :F

[ Szerkesztve ]

(#123107) Csókolom válasza Geth (#123105) üzenetére


Csókolom
tag

win10 home :DDD :
-kb. 2020 februartol:

ver.1803 3,5GB +biztonsagi frissitesek
ver. 1809 3,5GB +biztonsagi frissitesek
ver. 1903 3,5GB +biztonsagi frissitesek
ver. 1909 3,5GB +biztonsagi frissitesek
ver 2004 3,5GB +biztonsagi frissitesek
--------------------------------------
= 17,5 GB x 2 (2 laptopon ment a moka) = 35 GB
es ez tudod hany kibasz. ora volt mire lejött es feltelepült? Napok (összesen)

[ Szerkesztve ]

(#123108) Pyttawrx válasza Csókolom (#123107) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ezeket lehet, sőt én szoktam is törölni. Ha neked sok idő volt ezek külön-külön mire lejött, vagy a neted rossz, vagy a gépek. Ezek azért nem annyira borzasztóan sok idők.

(#123109) Geth válasza Csókolom (#123107) üzenetére


Geth
addikt

Kit érdekel a 1909 előtti? Én se számoltam bele az Android főverziós váltásokat :DD

(#123110) tordaitibi válasza Csókolom (#123104) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne keseregj ezeken, minden rendszer orrba-szajba updatel.
Egy rolling Linux, pl Manjaro is 25-30 naponta 1 giga kornyeken rant le maganak, az Android az meg aranylag szolid, marmint a rendszer de ha van 40-50 appod meg melle az is horror.
Nalam hibatlanul megy meg egy 2016-ban telepitett es mindenrol letiltott W10, de ezt meg en se ajanlom masnak. Ellenpelda, masik gep, szinten 2016-os telepites, minden gyari allapotba, minden megengedve neki es zokkenomentesen teszi a dolgat evek ota.
Engem is irrital ez a hatalmas adatmennyiseg meg a kotelezo os es app updetek de ez van. Nem kell pc-t hasznali meg Nokia 3310 forever es akkor egy gonddal kevesebb :)

(#123111) Doky586 válasza Csókolom (#123107) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ver.1803 = 2018. márc.
Semmi köze a "2020 februartol" időszakhoz.

Tehát nem fél év hanem bő két év alatt. (nem mindegy). :)
Ezen kívül ha wu frissítgetsz és nem iso-t töltöd le akkor az őszi nem 3,5 hanem csak 0,5 GB a letöltendő méret.. Nagyon el vagy tévedve.

[ Szerkesztve ]

(#123112) Csókolom válasza Doky586 (#123111) üzenetére


Csókolom
tag

akkor telepitettem fel okoska (2020 februarban) :D Nagyon jo, hogy ezt is jobban tudod :)

(#123113) Geth válasza Csókolom (#123112) üzenetére


Geth
addikt

2020 februárban telepítetted a 1803-at? But why?
Kezdem azt hinni hogy valamit nem a legoptimálisabban csinálsz...

(#123114) #86564352 válasza jenei1994 (#123106) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Chrome az ilyen, befoglalja aztán elvileg felszabadítja. Reklámszűrő (adguard, ublock origin) javasolt. Facebooktól pláne tud hízni, az egy fos oldal. Vagy próbáld meg a Chromium Edge-t, az kicsit soványabb.

(#123115) Lauda válasza jenei1994 (#123106) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Szerintem nem normális. Nálam 1300mb körül "eszik" jelenleg, több oldal megnyitva + inkognitó ablakban is oldal nyitva.

(#123116) Jack Oneill válasza jenei1994 (#123106) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Bezarod a facebookot, kozel 2 GB felszabadul, ha nem tobb. Ez van az osszes bongeszonel. A facebook iszonyat sokat eszik.

[ Szerkesztve ]

(#123117) Lauda válasza Jack Oneill (#123116) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam nyitva van az is, úgy használ ennyi memóriát.

(#123118) King Unique válasza Csókolom (#123101) üzenetére


King Unique
titán

Igen, vannak itt tévedések szép számmal... :DDD
Például amiket most a másik hozzászólásban leírtál, az is elég abszurd... A 1803-as verzió a Home kiadásnál már EOL, megszűnt a támogatása, vagyis az sem teljesen világos hogyan használtad azt 2020 februárjában, arra a Windows Update alapértelmezetten már rég felajánlotta és telepítette a funkciófrissítést egy újabb verzióra. Ja, és az is úgy működik, hogy nem sorban megy verzióként, hanem mindig az elérhető legújabbat ajánlja fel az adott eszközre, vagyis most pl. 2004-eset, vagy ha esetleg nem áll még rá készen az eszköz, akkor pl. a 1903/1909 verziót. Ahol az előző válaszban már szemléltetve volt, hogy ha közben megjelenik egy újabb funkciófrissítés, akkor azt aktív életciklusú Windows 10-verziónál csak választható frissítésként ajánlja fel, vagyis addig nem kötelező rá frissíteni. Meg általánosan amúgy is 18/30 hónap tavaszi/őszi verziótól és kiadástól függően egy-egy Windows 10-verzió életciklusa, támogatási ideje. + Az is le volt írva, szemléltetve, hogy pl. a 1903 —► 1909 upgrade esetében csak a 21 KB-os KB4517245 frissítést ajánlotta/ajánlja fel a Windows Update, azaz nem világos ott hogyan jött ki a 3,5 GB, mese... :B Meg ez az egész az, hogy 2020 februártól augusztusig állítólag 4-5 db funkciófrissítés volt, holott reálisan csak 1 db, szóval nem nagyon akar kijönni a matek... :N Vagy esetleg úgy, hogy mindegyiket külön-külön telepítetted, vagy verzióként upgrade-elted valahogyan, de hát az meg nem éppen a szokványos működés, nem mintha ez lenne jellemző általánosan, lásd az előbb leírtakat.
Aztán a korábbi alapján a 2020 januártól augusztusig említett 10 GB update sem feltétlen annyi egy-egy verziónál havi szinten, ami az előző válaszban szemléltetve volt. Ha a funkciófrissítésekre értendő, illetve a 2 gépre a 35 GB, akkor meg pláne nem, mivel normál esetben nyilván nem is volt annyi funkciófrissítés fél év alatt, lásd az ezen válaszban leírtakat. A másik meg az, hogy ha még 10/17,5 GB-tal számolunk is, az is akkor lenne téma, ha naponta/hetente/havonta tölteni le ennyit a Windows Update. De az, hogy 6 hónap, azaz fél év alatt, vagy még nagyobb időintervallum, akár pl. 2 év alatt, az kb. kit érdekel, nem mintha akkora gond lenne... :F
Ja, és amúgy a korábbi Windowsoknál (pl. W7, W8.1) is részben hasonlóan ment/megy, ott is vannak havonta a "B" frissítések, + opcionálisan a "C"/"D" körösek. A különbség a funkciófrissítések hiánya, ez utóbbi a W10-nél jellemző. De az is normál esetben félévente 1x, vagy a 18/30 hónapos életciklust alapul véve akár 1,5-2,5 évente 1x, nem félévente 4-5x, mint esetedben, az utóbbit nagyon nem világos hogyan sikerült összehozni... :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#123119) King Unique válasza King Unique (#123118) üzenetére


King Unique
titán

+ A szokásosnál jóval gyakoribb verziófrissítés = funkciófrissítés = build upgrade akkor reális, ha részt veszel az Insider Preview programban. Illetve ott is a letöltések gyakorisága függ attól, hogy milyen frissítési csatorna van beállítva.
Ha erről van szó, úgy eleve reális lehet fél alatt a leírt frissítésszám és letöltött adatmennyiség, de akkor azt kell írni. Ha nem erről van szó, akkor viszont nem igazán. :N Vagy esetleg max. úgy, ha a szokásos működéstől eltérő módon, egyénileg van megoldva, de az meg... :D

(#123120) Kitty21


Kitty21
csendes tag

Sziasztok!
Win10 2004-es verzió óta a képernyővel kapcsolatos dolgog behaltak. (képernyővédő, képernyőkikapcsolás, alvó állapot stb.) A legujabb driverek vannak fent, a frissítés előtt ok volt minden. Már tornázok rajta napok óta, de semmi. Olvastam másoknál is előjött ez a probléma, de megoldást nem találtam seholsem. Valakinek valami ötlet??

(#123121) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, Windows 10 2004-es build, a GÉPHÁZAT nem tudom megnyit, erre tud valaki valami okosságot?
(a start jobb egérgombos menüjén a legfelül lévő "Alkalmazások és szolgáltatások" sem nyílik meg.

(#123122) King Unique válasza Cs1csó (#123121) üzenetére


King Unique
titán

Igen, indítsd újra a Windowst és próbáld újra, + szükség esetén telepítsd a hiányzó frissítéseket. Ha továbbra sem megy, Win + I billentyűkombinációval sem, akkor lehet próbálgatni az egyes leírásokban lévő egyéb módszereket: [link], [link].

(#123123) SunMount3r válasza Kitty21 (#123120) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem csak a leges-legutóbbi KB4565503-as frissítéssel jött helyre a Sleep dolog. Ami még mindig opcionális, tehát külön kell beturkászni a frissítések ablakban.

[ Szerkesztve ]

(#123124) kpityu2


kpityu2
őstag

Spydish:

https://github.com/builtbybel/spydish#about

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#123125) delon


delon
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémára keresek mgoldást ami teljesen alap dolognak kellene hogy legyen.
Szeretnék egy mappát jelszóval védeni (külső winchester) és természetesen ugy hogy ne is legyen törölhető.
Ha tudtok erre valami gyors megoldást kérlek segítsetek.

Köszönettel

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#123126) tordaitibi válasza delon (#123125) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ne legyen torolheto, arra nincs megoldas mert leformazza a hdd-t diskparttal vagy Linux alol.
Ne lehessen megnyitni, itt lehet a tulajdonossal vacakolni de egy Linux tojik az ntfs jogokra.
Ha atombiztos megoldas kell, Veracrypt kontener, hogy barhol te meg tudd nyitni ahhoz meg magara a hordozhato lemezre egy portable Veracrypt.
Vagy lehet van valami os szintu megoldas erre de en nem tudok ilyenrol.

(#123127) zolee001 válasza delon (#123125) üzenetére


zolee001
őstag

Bitlocker a Windows része,ha az nem megfelelö akkor mappát titkositod (file explorer-properties-...........)
A törlés ellen védelem,hogy megvonod a jogokat

(#123128) Doky586 válasza delon (#123125) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy virtuális titkosított meghajtó (ami valójában egy file) Vera Crypt-el, vagy akár egy sima .zip file..?

[ Szerkesztve ]

(#123129) King Unique válasza delon (#123125) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy korábbi esetnél leírtakat. Vagyis ha szimplán csak egy mappát akarsz titkosítani, lejelszavazni és nem feltétlen felel számodra ehhez meg a beépített EFS / NTFS hozzáférési jogok átállítása, akkor márpedig külső programra lesz szükség, hacsak nem akarsz pl. ilyen megoldással játszadozni. Vagy egy másik egyszerű megoldás titkosítottan tömöríteni, tömörítésnél jelszót megadni, aztán kész... Következő lehetőség teljes partíciót titkosítani, amihez ott van a Windowsba beépített BitLocker. Ha külső program is opció, akkor meg pl. a VeraCrypt jöhet szóba, ahol az utóbbival lehet titkosított konténerfájlt is készíteni, ami ugyanúgy a jelszó megadása után csatolható fel.

(#123130) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Notebook-ot cserélek. A régi gépen Windows 10 Pro (retail) van, ami kulcsot szeretnék az új gép telepítéséhez használni. Mit kell tennem, hogy ne legyen ütközés?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#123131) Fire/SOUL/CD válasza andreas49 (#123130) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először a régi gépen deaktiválni kell a kulcsot, ehhez indítsd el a parancssort admin joggal (WIN+R gomb, cmd beír és CTRL+SHIFT+ENTER) majd add ki az alábbi parancsot:
slmgr.vbs -upk
Várd meg a művelet végét, majd az új gépen, az újratelepítést követően újra beaktiválod a régi kulcsot.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123132) Tomdriver válasza Kitty21 (#123120) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szia, többünknél gond ez, várjuk rá a javítást.

(#123123) SunMount3r: Nálam azzal sem javult meg. Viszont volt egy elég zavaró bug, amit helyrehozott - itt még nem olvastam: Megynyitott alkalmazás tálca ikonja jobb egérklikkre nem reagált, így pl. mindent csak a saját ablakában tudtam bezárni. Na ez legalább már működik.

(#123133) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ez már régóta érdekelt, de nem mertem eddig feltenni a kérdést, hogy ne provokáljam a kollégákat, ha esetleg meg lett már válaszolva valamikor. :)

Miért van az, hogy a rendszer SSD mérete folyamatosan változik Windows alatt (7 és 10 alatt egyaránt). Csak a Windows van rajta.

Köszönöm a válaszokat!

Aquila non captat muscas.

(#123134) mattheus válasza Fire/SOUL/CD (#123131) üzenetére


mattheus
őstag

Jól tudom, hogy ez a lépés csak lokálisan távolítja el a kulcsot, azaz a Microsoft adatbázisában még továbbra is benne marad?

(#123136) megint én


megint én
őstag

Valamiért a windows pár éve kitalálta, hogy nem eredeti (anno még 8-ról frissítettem). Most vettem egy kulcsot. Elég a gépházban "legalizálni" vagy érdemes szűz windows-t rakni?

(#123137) Pyttawrx válasza megint én (#123136) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elvileg elég igen ha a verzió egyezik (Pl Home, Pro). Mi van most rajta neked, és milyen kulcsot(licencet) vettél, és honnan?

(#123138) King Unique válasza megint én (#123136) üzenetére


King Unique
titán

Elég a gépházban a kiadáshoz (pl. Home/Pro) passzoló új termékkulcsot megadni, felesleges csak ezért újratelepíteni a 0-ról. Bár az nem teljesen világos, hogy ha a frissítési alap (W8.X) jogtiszta (?) volt és a W8.X —► W10 free upgrade után ott virított a gépházban a digitális licenc, akkor utána miért lett nem aktivált. :F Ellenkező esetben viszont annyira nem lenne meglepő, illetve ha az új termékkulcs sem telejsen 100-as, akkor szintén (példa)... :DDD

(#123134) mattheus:
Igen, jól, mivel attól még a digitális licenc megmarad, amiről már volt szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#123139) delon válasza King Unique (#123129) üzenetére


delon
tag

Ha titkosítottan tömörítek az a véletlen törlés ellen véd?
Nem arra gondolok ha partícionálom a winchestert hanem kifejezetten a véletlen törlésről?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#123140) King Unique válasza delon (#123139) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nem véd, attól még lehet törölni a fájlt/mappát, pláne ha rendszergazda jogosultsága van az illetőnek. Illetve ehhez kapcsolódik az is, hogy NTFS fájlrendszernél lehet játszani az egyes hozzáférési engedélyek tiltásával - lásd ezen leírás 2. pontját - , viszont igazán az is akkor lehet hatékony, ha a másik felhasználónak korlátozott hozzáférése van, azaz nem rendszergazda jogosultsága. Aztán az sem mindegy hogyan történik a törlés, ha a Shift + Delete módszerrel, az a "végleges", ha csak normál módon, akkor viszont a helyi lemezként kezelt külső HDD-knél a lomtárba kerül (ha elfér és nem túl nagy méretű) a törölt fájl/mappa, ahonnan még visszaállítható.
+ 1 opció átmenetileg írásvédetté tenni a lemezt (szükség esetén inaktiválni ezt) és akkor utána nem lehet törölni sem, legalábbis pl. a Windows fájlkezelőjében.

[ Szerkesztve ]

(#123141) megint én válasza King Unique (#123138) üzenetére


megint én
őstag

Anno verseny szintem CS-ztem, és valami windows (béta) update hozott pár fps-t. Nem is tudom mi volt a neve, de be kellett állítani, hogy a fejlesztés alatt álló verzióra is lehessen frissíteni a win-t. És pár hónapra rá kiírta, hogy aktiválja. Nem is nagyon zavart eddig. Olyannyira nem, hogy tavaly volt az edigitalban (ha jól emlékszem náluk) akciós win10 körülbelül 1500 forintér, vettem is 5 kulcsot. Most meg gondoltam, akkor már aktiválom. :D

Szerk.: Emag-on vettem, 17500 volt az 5 db, most néztem vissza a gmailt.

[ Szerkesztve ]

(#123142) Pyttawrx válasza megint én (#123141) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kiváncsi leszek, nem-e mak kulcsok voltak, akkor már lehet nem sikerül az aktiválás.

(#123143) King Unique válasza King Unique (#123140) üzenetére


King Unique
titán

+ Az nem derült ki, hogy mégis ki elől akarod elrejteni a mappát, megakadályozni a törlést, de ha egy hozzáértőbb felhasználó, akkor úgyis megtalálja a módját, mármint pl. a törlésnek, mert a titkosításhoz csak úgy nem fog tudni hozzáférni. Ha laikus, meg nem admin joggal bír, akkor egyszerűbb a helyzet.
Amúgy meg mivel USB-s merevlemezről van szó, ami különálló, hordozható hardverelem, van egy nagyon egyszerű megoldás: nem adod oda akárkinek, nem csatlakoztatod, hagyod úgy 0-24-ben az adott gépen lógatva, ilyen egyszerű. :))

(#123144) megint én válasza Pyttawrx (#123142) üzenetére


megint én
őstag

Done, semmi parája nem volt.
Mak kulcs? Mmint a mak, mint kamu kulcs?
Az emagon azért annyira nem hinném, hogy megjátszanának ilyet.

Sz.:
Azóta is akciós, de nem annyira, mint tavaly.
https://www.emag.hu/microsoft-windows-10-professional-32-bit-64-bit-tobbnyelvu-online-letolthetos-licens-esd-license-fqc-09131/pd/DVG1WMBBM/?ref_id=362900573

Mondjuk a GVH nem b@xssza meg azokat, akiknél folyton akciós valami?
Mert állandóan ilyen 90+% alatt tartani, éveken keresztül termékeket azért meglehetősen fura.

[ Szerkesztve ]

(#123145) King Unique válasza megint én (#123141) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen extra olcsó termékkulcsok gyakran MAK kulcsok szoktak lenni (példa), amit utólag esetlegesen letilthatnak. Plusz az ilyen olcsó, nem a szokásos hanem "egyéb" forrásból beszerzett termékkulcsoknál az előző válaszban linkelt eset is előfordulhat. De ha van 5 db, akkor végül is nem téma, valamelyik csak működni fog... :DDD :))

(#123146) Pyttawrx válasza megint én (#123144) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írták is sok esetben letiltják egy idő után, ezt most nem, úgyhogy minden szuper, van használható kulcsod.

[ Szerkesztve ]

(#123147) King Unique válasza Hegyirabló (#123133) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az SSD-n, illetve rendszerpartíción (C) a foglalt/szabad terület mérete változik, nem az SSD mérete, tárolókapacitása. Az előbbi oka lehet pl. az átmeneti fájlok, bekapcsolt rendszer-visszaállítás, lapozófájl méretének növekedése/csökkenése, Windows Update frissítések telepítése, esetleg böngésző disk cache, stb.
Ha alapból van elég szabad lemezterület az SSD-n, akkor viszont felesleges azzal foglalkozni, hogy most +/- pár-néhány GB hova lett. Ha nincsen, akkor téma ez, meg akkor lásd másik válaszokban leírtakat: [link], [link].

(#123148) Fire/SOUL/CD válasza mattheus (#123134) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, jól tudod, viszont sokan ezt csúnyán félreértelmezik...

Ennek az eljárásnak az a lényege, hogy amikor egy új vasra felkerül az új OS és ott aktiválásra kerül a korábbi kulccsal, akkor ne fordulhasson elő az a hiba, hogy kiírja, hogy a kulcs már használatban van.

Nagyon sok user elköveti azt a hibát, hogy a régi gépet újra bekapcsolja, aztán ha azon nem lett törölve a kulcs, az aktiválás ellenőrzésekor(ezt rendszeresen ellenőrzi az OS) "rájön az MS", hogy több gépen van használatba a kulcs és ez esetben az újabb/később aktivált masinán dobja majd a korábban említett hibát.

Retail kulcsnál (nincs hardverhez kötve) nem is lenne szükség az slmgr /upk parancsra, ha a régi gépet leformázná a gazdája, mert akkor nem lenne lehetőség többet elindítani és ezáltal ellenőrizni az aktiválás állapotát.

Még annyi, pl. hogyha valaki a régi masinát egyben, telepítve eladja (tehát rajt hagyja az OS-t), akkor az slmgr /upk parancson felül az slmgr /cpky parancs kiadása is szükséges, mivel ez utóbbi a registry-ből is törli a kulcsot, ezáltal azt követően már nem lehet kinyerni a kulcsot sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123149) Hegyirabló válasza King Unique (#123147) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia! :)

Köszönöm! Bőven van hely. Csak érdekelt.

Aquila non captat muscas.

(#123150) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

4 év alatt egyetlenegy uwp app tetszett meg, és azt használom is 4 hete, ez az Időjárás.
Mikor először elindítottam, beállítottam hogy mindig keressen rá a helyzetemre, a telemetria természetesen megy.
2 hétig teljesen jól működött, mivel ez egy hordozható PC, azóta vagy 10, egymástól 150-200 kilométerre található településen megfordultam és tök jól tette a dolgát.
Viszont 8-10 napja akárhol vagyok az országban, azt írja ki hogy Hernád. Ott meg még az életembe nem jártam.
Bármit csinálok vele, következetesen ragaszkodik Hernádhoz, legyek Csömörön, Pécelen, Érden, Vácott vagy Lovasberénybe stb.
Eddig tartott..?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.