Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124251) movax válasza SunMount3r (#124245) üzenetére


movax
őstag

Rendszeresen nyomod az update-et és akkor 5 percet rászánsz, hogy ha talál valamit, feltegye. Plusz még beállíthatod, hogy mondjuk kora reggeltől késő estig ne is indíthassa újra. Soha nem indult újra magától a rendszerem.

(#124252) zolee001 válasza Geth (#124249) üzenetére


zolee001
őstag

Valami oknál fogva nekem is müködik de akkor olvass MS cikket miszerint kivizsgálás alatt áll ezen hiba jelenleg
https://www.windowslatest.com/2020/09/05/microsoft-is-investigating-windows-10-login-credentials-bug/

(#124253) Doky586 válasza Geth (#124243) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A feladatot megnyerted --> tordaitibi

Nekem nem érte meg ennyit küzdeni a webdav-al. Meg win XP gépeken talán nem is volt lehetőség rá, egyszerűbb volt kliensprogit telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#124254) hotkar válasza Impair1980 (#124248) üzenetére


hotkar
aktív tag

Pontosan nem tudom, de ha a Fókuszsegédre "Jobb gomb >> Gépház megnyitása" pontot kiválasztod, ott számos okot találsz, ami visszakapcsolja.

Ugyanide jutsz, ha a tálcán levő keresőbe elkezded begépelni, hogy Fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#124255) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A win 10-ben hogyan lehet beállítani, hogy megmaradjon a Denon erősítőmre a hangbeállítás? :R
Minden gépindítás után visszaáll alaplapi hangkártyára :F
[link] [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#124256) tordaitibi válasza Doky586 (#124253) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem ragaszkodok görcsösen Geth-hez, :) bárki tanácsát meghallgatom webdav/W10 elérés témakörben.
Kliensszoftver tanácsokat is szívesen veszek.

(#124257) movax válasza makoss (#124255) üzenetére


movax
őstag

Kikapcs helyett altatás? Hibernálás?

(#124258) makoss válasza movax (#124257) üzenetére


makoss
addikt

Mindig elzárom a gépet. :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#124259) Doky586 válasza tordaitibi (#124256) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] sőt TC hez is van plugin..

[ Szerkesztve ]

(#124260) King Unique válasza SunMount3r (#124245) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már el lett magyarázva másnak is, hogy az egyes frissítések utáni automatikus újraindítás hogyan késleltethető, ütemezhető, stb. Mivel most 8-án kedden volt a szokásos patch kedd, ezért nem meglepő ha frissítések települtek, amik után újraindítás szükséges. Ahol ha az újraindításra nem állítottál be előtte / utána aktív időszakot, ütemezést, vagy akár tiltást registry/csoportházirend szinten, akkor nem kell meglepődni, ha megtörtént automatikusan, de az is egy olyan időpontban (hajnalban), amikor nem használod a gépet, a rendszert... Ha legközelebb nem akarsz ilyet, akkor csak pusztán alkalmazni kellene a kézenfekvő beállítási lehetőségeket. + Ha nem akarod, hogy alvó állapotból felébredjen a Windows 10 a Windows Update miatt, akkor a felébresztési időzítő is letiltható, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#124261) lovi27 válasza tordaitibi (#124247) üzenetére


lovi27
addikt

Miért kell a NAS távoli eléréséhez W10 PC?

(#124262) Geth válasza lovi27 (#124261) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell. Az van (gondolom).

(#124263) trlala válasza makoss (#124255) üzenetére


trlala
aktív tag

Tiltsd le az alaplapi hangkártyát.

(#124264) _Atesz válasza makoss (#124258) üzenetére


_Atesz
addikt

(#124265) MrCsiT válasza zolee001 (#124241) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az 1000+1 kérdéshez csatlakoztam pár napja azzal, hogy a múlt havi valamelyik 2004 update csétszeszte az IP\megosztásnév alakú hálózati csatlakozást azzal, hogy köv. restart után a 2004 immár képtelen ismételten felépíteni az egyébként addig hibátlanul működő( azaz, az útvonalon, a megosztott mappában írható, olvasható) hálózati kapcsolatot.
Magától tönkrement. Olyan gépeken is, ahol hónapokkal ezelőtt már fel volt véve, és eddig hibátlan volt, tehát nem kellett host file, meg semmi más, és ment.

Ez nem user error - pláne nem 10+ db userre - hanem az MS egyik kiváló update-je.

A kérdés csupán az, vajon mikor lesznek képesek ezt javítani, mert a tegnapi update után ma megpróbáltam a
- töröltem a hibásnak (piros X) mutatkozó hálózati meghajtót;
- beírtam az IP\megosztásnév alakú nevet, amihez elsőre nem (cancel), másodikra azonnal képes volt a Win 10 2004 csatlakozni, az szépen, rendben működött;
- újraindítottam a Win 10-et,

és "természetesen" elment kukába az egész, piros X van, a megosztás nem érhető el..
Ehhez a remek munkához csak gratulálni tudok az MS-nek..

update: még a múltkor próbáltuk az FQDN\megosztásnév alakot a hálózati meghajtó felvételénél, az is éppen egy restartig működött, majd törölve sem ment akkor már, csak IP-vel csatlakozva, majd restart után IP-vel nem ment, de FQDN-el igen, és épp amikor és amivel kedve van, megy, amúgy meg nem.
Remélem, csinálnak ezzel végre valamit, ha már a tönkretétel ennyire jól ment.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#124266) Cicero


Cicero
őstag

Tudtok megoldást arra, hogy mikrofonnal rendelkező bluetoothos fejhallgató esetén jó legyen a hangminőség és működjön a mikrofon is? Neten találtam megoldást a hangminőségre, de akkor meg kell váljak a beépített mikrofontól. Miféle dolog ez? :F

(#124267) Geth válasza MrCsiT (#124265) üzenetére


Geth
addikt

Remélem semmit nem nyúlnak hozzá, perfektül megy :DDD

Kliensen a Credential Manager / Windows Credentials alatt felvettem egy új bejegyzést:
address: gépneve.lan (a ".lan" az openwrt dnsmasq-ban a default local domain suffix)
(IP címet nagyon régóta nem használok, netbios nincs.)
user: gépneve\usernév
password: ****

Mentés után elbattyogtam egy powershell ablakba:
net use z: \\gépneve.lan\megosztásneve /persistent:yes

Akármit csinálok működik. Többször újraindítottam, közben felment az ehavi update is (10.0.19042.508), csak nem akar elromlani.

[ Szerkesztve ]

(#124268) zolee001 válasza MrCsiT (#124265) üzenetére


zolee001
őstag

Lehetséges félreérhetö volt a hozzászólásom,egy szóval nem mondtam,hogy user error valamint emlitettem is,hogy van éppen ilyen hiba a windowsban
Továbbiakban ötletet adtam,hogy miként kell(ene) a hálózatot konfigolni ,hogy legalább a minimum security elvárásoknak megfeleljen

Az MS jó munkáját lehet szidni,jómagam is szoktam ,ellenben esetetben az emlitett eseménynapló bejegyzések ahol leirja az a nyomorult windows a nyügjeit még nem sikerült megnyitni illetve az odavágó bejegyzéseket kiposztolni mint hibaelháritási kiindulopont

Ezen posztodtól valamint az MS felé irányuló költöi kérdésektöl minden valószinüség szerint megjavul a hálózati probléma
Ha nem esetleg az ima és a ráolvasás még müködhet :-)

(#124269) zolee001 válasza Geth (#124267) üzenetére


zolee001
őstag

Nem értem,nekem az összes kliensem folder redirection van beállitva és a serveren tárolja a user mappáit és a világ minden pontjáról müködik

(#124271) King Unique válasza #46372352 (#124270) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki honnan van az a "win telepítő", illetve az ISO eredeti-e, maga a telepítés megfelelően történik-e, aztán milyen (2,5"/M.2 SATA | M.2 PCIe NVMe) SSD-ről van szó, BIOS-ban a lemezvezérlő milyen (IDE/AHCI/RAID) beállítása mellett történik a telepítés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#124273) King Unique válasza #46372352 (#124272) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor ki tudja milyen forrásból való a telepítő, vagyis lehet nem ártana egy frisset kreálni MCT-vel (ami jó ezekhez a kiadásokhoz) és azzal újrapróbálni. Maga az AHCI mód oké, valamint a modellszám alapján egy 2,5"-os SATA SSD-től van szó, vagyis semmi extra.

(#124275) Dumi86


Dumi86
senior tag

Estét. Mennyire normális hogy 2004 egy bizonyos Amd Pci drivert mutat a választható frissitéseknél? Úgy hogy Inteles a gépem. 1909 ilyet nem rakott fel és nem is ajánlott fel. Amúgy felmegy rendesen ez a bizonyos driver. Más is találkozott már ezzel?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#124276) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mennyire megbízható már a windows 10 2004-es frissítés?
Mert ott parkol már egy jó ideje mint lehetőség az update részben.

Illetve lehet,hogy ez már pl az lenne?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#124277) King Unique válasza Pityu. (#124276) üzenetére


King Unique
titán

Megnézed, hogy az ismert hibák jelenleg érintenek-e és attól függően váltasz / nem váltasz. De ha már felajánlja a Windows Update és nincsen átmenetileg blokkolva az eszközön (példa), akkor nagy gond elvileg nem lehet. Illetve ha frissítesz, akkor 10 napig amúgy is van lehetőség közvetlenül visszaállni az előző verzióra, + szükség esetén a rendszermentés-visszaállítás is opció. Ha annyira nem sürgős és nem kellenek okvetlenül a 2004-es verzió újdonságai, akkor meg várhatsz vele, támogatottak még az egyes korábbi Windows 10-verziók is, pl. a 1909 a Home és Pro kiadásoknál 2021 májusáig.

Nem, a lemezkarbantartónál a "Windows Update - törlés" opció nem a funkciófrissítésekre vonatkozik, az utóbbi a "Korábbi Windows-telepítések + Ideiglenes Windows telepítési fájlok", lásd a linkelt screenshoton. De amúgy ha még nem telepítetted a 2004-es funkciófrissítést, akkor nem világos miért kérdés ez egyáltalán, de mindegy. :))

[ Szerkesztve ]

(#124278) SunMount3r válasza King Unique (#124260) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Túl van ez komplikálva és alapból nem úgy működik (szerintem), ahogyan kéne. Most ezt bekapcsoltam:

Remélem ez azt jelenti, hogy amíg "le nem Ok-zom" a figyelmeztetést, amit ilyenkor feldob, addig nem indítja újra a gépet magától. Legalábbis normálisan ezt gondolná ez ember. Tehát ha megint éjjel jön rá a frissíthetnék, akkor másnap reggel nem az újraindított Windows, hanem csak ez a figyelmeztetés fogad, de a Windows továbbra is úgy maradt még ahogy hagytam. Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#124279) LEON_01 válasza makoss (#124255) üzenetére


LEON_01
tag

Hali!

Nekem is Denon van, de ha bekapcsolom az erősítőt automatikusan az lesz az alapértelmezett. HDMI-vel van összekötve?

(#124280) fauv


fauv
őstag

Üdv Urak !

Az asszony gépét frissítem , vettem új procit, alaplapot, ram-ot. A mostani gépén win 10 home /retail / van egy ssd-n. Ha most berakom az új cuccokat, de az SSD marad, akkor kell új windows telepítés, vagy jó a régi, vagy mire számíthatok?

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#124281) arcitec válasza fauv (#124280) üzenetére


arcitec
addikt

Elvileg tud működni, - gyakorlatilag is, bármennyire nem javasolják - de előtte azért nem ártana, sőt, egy teljes disk mentés az szinte kötelező. Nálam csak kicsivel később egy M.2 SSD berakása állította fejre, de úgy , hogy nem töltött be. Visszaraktam a disk mentést, közben átkonfigurálta a meghajtó betűket (ssd-től) és azóta is jó. Ez volt januárban.
Jobban hozzáértő esetleg tud még hasznosat bőven hozzátenni.
Na de ha meg nem működik legfeljebb újrarakodm csak legyen kéznél a telepítő... ;)

[ Szerkesztve ]

(#124282) King Unique válasza SunMount3r (#124278) üzenetére


King Unique
titán

Annyira azért nincsen, akkor lenne az, ha alapból registry/csoportházirend szinten lehetne csak beállítani, ellenben ott van helyben a gépházban az aktív időszak, egyéni újraindítási időpont, stb.
Ha bekapcsolod azt az opciót, akkor az asztalon és a tálcán megjelenik az értesítés az újraindításról, de az nem feltétlen azt jelenti, hogy amíg nincsen leokézva, addig nem fog megtörténni, az csak értesítés. Ahhoz az előbbi 2 beállítás kell a gépházban, lehet halasztani, ütemezni az újraindítást stb.
A frissítésekről meg annyit, hogy ami kötelező és nem választható, az havonta általában 1x van, a szokásos összesítő + .NET kumulatív frissítés, azok után kell újraindítás. De azok is eleve ismert időben, minden hónap 2. keddjén helyi idő szerint este 19 órától, vagyis meg lehet ejteni akár akkor is és akkor nem éjjel áll neki telepíteni a Windows, már ha nekiáll, mert akár az is konfigurálható, arról is volt szó az előző válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#124283) King Unique válasza fauv (#124280) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelően csinálod, akkor nem feltétlen kell újratelepíteni, amiről pont nemrég volt szó.
+ Új, licenc, termékkulcs sem feltétlen kell a hardvermódosítás miatt, amiről ugyancsak: [link], [link], [link].

(#124284) fauv válasza King Unique (#124283) üzenetére


fauv
őstag

köszöntem Urak !

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#124285) brugo


brugo
aktív tag

Elég ritkán kapcsolom be a W10 -es gépemet,most látom, hogy az utolsó frissités óta eltünt a D partició. Feltettem minden mai frisítést de csak nem jelent meg mi lehet az oka ?

(#124286) SunMount3r válasza King Unique (#124282) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De az, komplikált és érthetetlen. Nekem egyik se jó, az időszakra is max 18 órát enged én meg simán beírnám, hogy 00:00-tól 00:00-ig ne csinálja. Azt miért nem lehet egyszerűen hogy kidobja a figyelmeztetést, látom a tálcán is folyamatosan és amikor majd én úgy gondolom, akkor újraindítok?

No akkor ezek szerint ezt kellet csinálnom:

Aztán pedig ezt:

Remélem így már jó lesz. Az elsőnél még az "Install updates for other Microsoft Products"-ot bepipáltam pluszban, mert alapból nem volt. Bár nem tudom, hogy ez az MS értelmezése szerint mit/miket jelent még. Azt tudom, hogy pl. az Office-ot nemrég (amikor még nem nyúltam a Group Policy-hez) magától update-elte, tehát gondolom ennek be kellene lennie kapcsolva.

No de most akkor ez már elég és elvileg már soha nem fog magától újraindulni?

[ Szerkesztve ]

(#124287) Geth válasza SunMount3r (#124286) üzenetére


Geth
addikt

A választ nem tudom, nekem ez tűnik komplikáltnak, maradok a heti/kétheti manuális ellenőrzésnél.

(#124288) Ablakos


Ablakos
őstag

Lehet alapértelmezeté tenni, hogy a géphez csatlakoztatott usb eszközöknek (semelyiknek) ne legyen alapból engedélyezve az Energiagazdálkodás / Az eszköz felébresztheti a számítógépet ?
Bosszantó hiba, ha elfelejtem kikapcsolni és felébreszti a gépet váratlanul :U az egér vagy billentyűzet. A beállítás után persze megjegyzi, de többször van periféria hordozás a gépek között.

(#124289) King Unique válasza SunMount3r (#124286) üzenetére


King Unique
titán

Mi, 2 egyszerű beállítás a gépházban, meg miért is nem jó, amikor a 18 órás aktív időszak rugalmasan módosítható akár utólag is, az egyéni újraindítási időpontnál meg akár 1 héttel is halasztható az újraindítás, frissítés után ott az értesítés asztalon és tálcán ahol ütemezhető, valamint általánosan havonta 1x van eleve ismert időpontban a kötelező frissítés? :U

Ha már csoportházirend, akkor az automatikus frissítéseknél a 4-es mellett vannak egyéb konfigurálási lehetőségek is, lásd csak értesítés, csak automatikus letöltés, stb. Valamint az is beállítható külön, hogy a minőségi és összesítő frissítések telepítése után mikor történjen újraindítás, ami akár 30 napig is késleltethető. Ha az általad készített 2. screenshoton lévő házirendet állítod be, akkor elvileg a frissítések szolgáltatás telepítés után megvárja a felhasználó általi kézi újraindítást, nem történik meg automatikusan, vagyis igen, ez is jó az utóbbi elkerüléséhez.

[ Szerkesztve ]

(#124290) King Unique válasza brugo (#124285) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki pontosan milyen Windows 10-verzióról és milyen frissítésről van szó, a lemezkezelőben nézted-e már a partíciót, meg hogy van-e meghajtóbetűjele, stb.

(#124291) brugo válasza King Unique (#124290) üzenetére


brugo
aktív tag

Havonta 2X kapcsolom be a W10-es gépet csak a frisitésért és ha annak vége kikapcsol a gép Én már nem tudom melyik frisités baszta igy szét de mindenesetre az utobbiak közül .Eredetileg csak a C partició volt ; meg egy D , hogy mi törte össze a D particiót elképzelhetetlen számomra

[ Szerkesztve ]

(#124292) King Unique válasza brugo (#124291) üzenetére


King Unique
titán

Itt csak annyi a gond, hogy nincsen meghajtóbetűjele annak a ~ 60 GB-os kötetnek, hozzá kellene rendelni a linkelt leírás alapján, ha eddig nem tetted volna. Meg a fájlkezelőben csak akkor jelenik meg a kötet, ha van meghajtóbetűjele, ellenkező esetben nem. Illetve az "eltűnt a partíció" kijelentés akkor reális, ha pl. törölve lett, vagy eleve nem látszik sem az eszközkezelőben sem a lemezkezelőben a lemez, ellenkező esetben viszont helytelen.
Eredetileg pedig nyilván nemcsak a C + D partíció volt, hanem BIOS/MBR szerinti telepítésnél ott van előtte a System Reserved, + utána a WinRE is létrejöhet, ami normális. A 60 GB-osat meg ugye magad hozted létre. Ami hibádzik, az a 451 MB-os unallocated terület, mert lehet nem lett a telepítésnél megfelelően törölve a lemez, vagy egyéb ok miatt.

Egyébként egy havi összesítő frissítéstől nem szokott csak úgy eltűnni a meghajtóbetűjel, inkább egy teljes funkciófrissítésnél lehetne reálisabb, de még annál sem kellene normál esetben, pláne nem egyazon fizikai lemezen belül már meglévő partíciónál. Szóval érdekes, ha nálad állítólag az okozta... :F

[ Szerkesztve ]

(#124293) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Ezen kérdésem kapcsán szeretnék itt is feltenni egy kérdést: Ha a Windows telepítése során jelen van egy Linux telepítés, akkor a telepítő feltételezheti azt, hogy annak a telepítésnek az EFI mappájába kell pakolnia a saját boot cuccait?

Mert amíg az említett "régi" linux telepítést nem cseréltem le egy újra, a Windows gond nélkül töltődött be, viszont utána a biosból is eltűnt.

Fontos: A két rendszer külön tárolón van/volt. A Windows egy SATA csatolósra lett telepítve, az openSUSE pedig NVMe-re.

MOD: És még annyit kérdeznék, hogy amennyiben most hagyom, hogy azonos EFI partíción maradjanak (nem a Windows tárolóján), akkor a következő nagy Windows frissítés potenciálisan kárt fog tenni a Grub-ban?

[ Szerkesztve ]

(#124294) brugo válasza King Unique (#124292) üzenetére


brugo
aktív tag

Itt latszik hogy volt D de ha raklikkelek azt irja hogy nem kapja. nem hozzaferhető. valami kitörőlte a linket a D jelölés és a valós partició között ?

(#124295) King Unique válasza brugo (#124294) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb már le volt írva mi a gond, nincsen a partíciónak meghajtóbetűjele. Adtál neki a lemezkezelőben, vagy most miért mutogatod a fájlkezelőben a gyors elérés előzményeit?

(#124296) brugo válasza King Unique (#124295) üzenetére


brugo
aktív tag

Adtam és megoldódott . Köszönöm a segitséget ! :R

(#124297) King Unique válasza leviske (#124293) üzenetére


King Unique
titán

UEFI szerinti dual-boot telepítésnél ha van már az eszköznél egy EFI-rendszerpartíció (ESP), akkor azt használhatja a másik OS is, oda pakolja be a saját bejegyzését. Például nálam a W10 által létrehozott ESP-t használja a Linux is, létrehozta ott a saját mappáját és fájljait. Funkciófrissítésnél nálam nem szokott gond lenni, működik utána is a GRUB és indul a Linux, igaz nálam a Windows Boot Manager az elsődleges a boot listában, nem a Linux bejegyzése.
Ha esetedben utólag meg lett kavarva az eredeti elrendezés, akkor amiatt esetleg előfordulhat gikszer, de az szükség esetén helyreállítható, maga a GRUB is újratelepíthető, stb.

(#124298) leviske válasza King Unique (#124297) üzenetére


leviske
veterán

Akkor megnyugodtam. Köszönöm! :R

(#124299) ssarosi válasza zolee001 (#124268) üzenetére


ssarosi
tag

Nekem is ugyanaz a jelenség, mint MrCsiT-nél, hol ment gépnévvel a megosztás, hol csak ip-vel. Vagy éppen fordítva. Átmenetileg úgy oldottam meg a problémát, hogy írtam egy két soros .bat-ot, amiben a net use paranccsal törlöm azt a meghajtót, ami nem megy, majd ismét felcsatolom. Kitettem az ikont az asztalra. De ez csak újraindításig jó. Mivel a táblaoptimalizáló szoftver elég sűrűn lefagy (a régi és az új gépen is), emiatt nem elég naponta egyszer pl. reggel futtatni. De csak holnap tudom megnézni ismét, akkor nem dolgoznak. Napközben nem nagyon lehet a géphez ülni.

Más. Az XP-n a tűzfalat az olasz informatikus kapcsolta ki, nekem ahhoz a géphez semmi közöm. Mondjuk net nincs rajta, csak belső háló.
Az SMB1-et meg azért kapcsoltam be a win10-en, mert úgy tudtam az XP csak ezt támogatja. Rosszul tudom?

Ezekhez a cél gépekhez nem szívesen nyúlok hozzá. Egy másik gépnél (szintén XP) a színképelemző szoftver már attól leállt, hogy a német informatikusok beléptették a tartományi hálózatba. Pedig mondtam nekik, hogy nem kéne, én már megszívtam, de nem hallgattak rám. A cég meg jó pénzért újra telepítette a szoftvert és hitelesítette a színképelemzőt. Utána készítettem egy backupot Acronissal. Mondjuk ez még 2011-ben volt.

(#124300) Joker88


Joker88
őstag

mostanában a Windows 10 rendszeresen kékhalálozik.. ( minden frissítés OK, legális W10 Pro.. )
De semmi hibakód a kékhalál esetén..
csak ez a BlueScreenView mutat valamit,ami számomra kínai .. :))

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.