Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124701) King Unique válasza sz.j (#124699) üzenetére


King Unique
titán

W7, 8.1 alatt persze hogy nem, mert azoknál nem is volt ilyen funkciófrissítés, build upgrade. :)) Max. 8 —► 8.1 esetében, de az meg a Store-on keresztül, ha jól emlékszem. Meg a 8.1-nél WU-n U1, U2, U3, de azok csak kisebb frissítések voltak.
Egyébként szvsz semmi gond nincs a W10-nél ezzel, mármint hogy a problémás eszközökön direkt nem erőlteti a WU a funkciófrissítést és inkább blokkolja, nem ajánlja fel, amíg a probléma el nem hárul. Aki ennek ellenére mégis upgrade-elni akar az újabb verzióra, annak meg adott a lehetőség, sőt már a megjelenésnél adott volt, lásd a linkelt válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#124702) KaiotEch válasza tordaitibi (#124700) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gondoltam erre én is, hogy USB telepítőt be majd javítás, de az a furcsa(régiekkel ellentétben), hogy itt rámegyek és behozza ugyan azt a felületet, mintha nem USB-ről bootoltam volna. :F

(#124703) King Unique válasza tordaitibi (#124700) üzenetére


King Unique
titán

Mivel nála a W10 jelenleg nem bootol be, azért OS alól futtatva az MCT-s / ISO in-place upgrade nyilván nem opció a fájlok, alkalmazások megtartásával. Max. esetleg a "rátelepítés" lehet az pendrive-ról bootolva a telepítőt, aztán vagy/vagy.

(#124704) sz.j válasza King Unique (#124701) üzenetére


sz.j
nagyúr

"W7, 8.1 alatt persze hogy nem, mert azoknál nem is volt ilyen funkciófrissítés, build upgrade."

Én meglennék win 10-nél is nélküle..., mert számomra nincs észrevehetően hasznos jelentősége az újabb buildoknak ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124705) Geth válasza sz.j (#124704) üzenetére


Geth
addikt

Akkor ne rakd fel.

(#124706) King Unique válasza sz.j (#124704) üzenetére


King Unique
titán

Elhiszem, de azért nem feltétlen mindenki ilyen, pl. én sem, számomra hasznosak verzióról-verzióra az egyes újítások. Meg ha eleve ez a frissítési modell már a megjelenéstől, akkor ez van, legalábbis a szokásos kiadásoknál. De ha valaki nem akar félévente váltani, akkor azoknál sem feltétlen kell, lásd választható funkciófrissítések és 18/30 hónapos támogatás. Aztán ugye csak 1x kell megvásárolni (vagy azt sem feltétlen a free upgrade lehetőségnek köszönhetően) és a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően utána ingyen megkapja a user a további újabb verziókat is, nem kell X évente új Windowst vásárolni a lassan egyre elavultabbá váló, EOL státuszhoz közelítő verziók helyett, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#124707) tordaitibi válasza King Unique (#124703) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt W10 alól nem tudom mert nem kellett még, nem a működő OS alóli kivitelezésre gondoltam.
Hanem arra amit XP alatt 2x is megcsináltam, miután túlgyomláltam a szerencsétlen os-t (így tanul az ember... :) )
Mivel nem volt képes bebootolni mer kiirtottam valam fontos rendszerfájlt, betettem a telepítő cd-t, ott volt egy Javítás funkció ami visszaírta az oprendszer rendszerfájljait, természetes a személyes adatok, fájlok megtartásával.
És utána még évekig futott az XP.
Én erre gondoltam, hogy létezik-e ez a külső megoldás a tizes alatt is?

(#124708) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok, egy kerdesem lenne uj Nvidia driver (clean) telepites es ujrainditas kozben belefagyott a telepitesbe, 3-4 ujra inditas es sotet kepernyo utan, mar kek a kepernyo :F Probalgassam ujra meg ujra inditgatni??? Mi ez, valaki tudna segiteni, i koszonom :R

(#124709) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, abban tudna alaki segíteni, hogy egy frissen telepített win10 pronál hogy lehetne beállítani, hogy a zárolási képernyőjén midig az a kép látszódjon amit beállítok? Pár perc után mindig egy windowsos gyári képre áll. A beállításoknál nem a diavetítésre vagy a reflektorfényre állítottam természetesen. A win újrahúzása előtt ezzel nem volt gond.

(#124710) #86564352 válasza tordaitibi (#124707) üzenetére


#86564352
törölt tag

Létezik. Flash drive-ról bootolsz, javítás vagy rátelepítés.

tibike8: rendszer telepítés után frissítések telepítése is megtörtént? Indítsd újra a gépet, friss telepítés után velem is volt olyan a gyári képet mutogatta, aztán kicsit vártam és következő bootnál már rendesen a spotlight, vagy külön módszer az áruházból a Dynamic Theme app

(azt nem tudom a gyorsindításnak lehet-e köze hozzá, nálam az ki van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#124711) tibike8 válasza #86564352 (#124710) üzenetére


tibike8
őstag

Sokszor volt újraindítva a belakás alatt, a gyorsindítás ki van lőve. és plusz témát sem használok. Csak azt az 1 db képet szeretném beállítani ami korábban is volt. Beállítom, lockolom a gépet és helyesen is mutatja a képemet, aztán 1 percen belül kb vált másikra.

(#124712) movax válasza tibike8 (#124709) üzenetére


movax
őstag

Csak tippelek: a zárolási képernyőnél admin-módban van, te meg userként állítgatod a képet, vagyis adminként kellene (?).

(#124713) King Unique válasza tordaitibi (#124707) üzenetére


King Unique
titán

A Startup Repair, a rendszerindítás automatikus javítása az, ami elérhető a telepítő helyreállítási környezetében (WinRE) javítás funkcióként. De ott nincs olyan opció külön, hogy fájlok és alkalmazások megtartása, meg nem is kell, mert nem újratelepíti a Windowst, hanem csak a rendszerindítást akadályozó problémát hárítja el. A megtartásos opció a Windows alóli in-place upgrade-nél van, arra értendő itt a topikban emlegetett "javító upgrade". A telepítőt pendrive-ról bootolva viszont értelemszerűen nem használható ez a lehetőség, illetve ott az upgrade sem, max. a már előzőleg linkelt módszer lehet opció, a meglévő C-t kijelölni formázás/törlés nélkül telepítési célként, a korábbi telepítés pedig olyankor bekerül a Windows.old mappába. Már ha az a cél, mert ugye vannak a WinRE menüben egyéb lehetőségek is a helyreállításhoz, pl. csak a személyes fájlok megtartásánál az alaphelyzetbe állítás, aztán ha van pl. visszaállítási pont, komplett rendszermentés, akkor adott azok használatának lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#124714) tibike8 válasza movax (#124712) üzenetére


tibike8
őstag

Adminban voltam, de ezzel, hogy ránéztem, vettem észre, hogy a fiókom nem volt megerősítve a rendszer újrahúzását követően. Most jónak látszik és nem módosítja a képet.

(#124715) zorzy4 válasza King Unique (#124689) üzenetére


zorzy4
őstag


Sajnos sehol nem találom.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#124716) tibike8 válasza tibike8 (#124714) üzenetére


tibike8
őstag

Csak nem ez volt a megoldás. Továbbra is lecseréli a képemet...

(#124717) #86564352 válasza zorzy4 (#124715) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próbáld úgy előbb állíts be jelszót, PIN-t ahogy kitalálták. Majd utána nézd meg kikapcsolásra a lehetőségeket. Ilyet kell látnod: [kép]

(#124718) King Unique válasza tibike8 (#124709) üzenetére


King Unique
titán

Ha Microsoft-fiókkal használod a Windows 10-et és be van kapcsolva a szinkronizálás, beleértve a témáé is, akkor reális lehet, ha a clean install után a korábban mentett beállítások újra aktívak lesznek a szinkronizálás által. Ha ez nem cél, akkor értelemszerűen ki kell kapcsolni a szinkronizálást, illetve annak a témát érintő részét.

(#124719) tibike8 válasza King Unique (#124718) üzenetére


tibike8
őstag

Igen, be van kapcsolva és másik gépen is ezzel a fiókkal vagyok bejelentkezve. Azon nem váltogatja a gépeket.

(#124720) tibike8 válasza tibike8 (#124719) üzenetére


tibike8
őstag

Ja és ugyanazt a képet használnám mindkét gépen. De most próbaképpen kikapcsoltam a téma szinkront mindkét gépen. Meglátjuk.

(#124721) tibike8 válasza tibike8 (#124720) üzenetére


tibike8
őstag

Hát sajnos úgy is lecseréli a képet, ha a teljes szinkront kikapcsolom.

(#124722) King Unique válasza tibike8 (#124721) üzenetére


King Unique
titán

Hány felhasználói fiók van létrehozva, többfelhasználós a rendszer? Ha igen, akkor reális lehet, hogy egyikből kijelentkezve, másikkal bejelentkezve az alapértelmezett kép jelenik meg a zárolási képernyőn. Ha nem és biztosan a kép opció van beállítva a gépházban a diavetítés és Windows Reflektorfény helyett, akkor viszont értelemszerűen nem kellene cserélődni az előbbinél a képnek, max. az utóbbiaknál.

(#124723) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Van egy friss Windows 10 telepítés és RDP-vel szeretnék csatlakozni hozzá egy Windows 10-es laptopról.

A felhasználóm egy Microsoft Account (<username>@outlook.com)
Engedélyeztem az RDP-t (Control Panelben/Vezérlőpultban is engedélyezve van)
Külön hozzáadtam a felhasználót is az RDP userekhez

Viszont mikor bejelentkezem, akkor a következő hibaüzenetet kapom:

Egészen eddig ugyanez a gép (amihez csatlakozni szeretnék) Windows 8.1-et futtatott és az gond nélkül működött így, nem volt benne semmi. Minden ugyanaz, csak most egy friss Windows 10 telepítés van rajta. Ma reggel még ment a 8.1-gyel egyébként, majd reinstall után nem ment.
Gyanítom az MS acc-cal van a gond, sok mindent kipróbáltam a netről, de sehogy sem tudok belépni.

Van valakinek valami jó ötlete erre?

(#124724) Geth válasza Crucio (#124723) üzenetére


Geth
addikt

Próbáld a távoli gépen az ottani local account nevével (derítsd ki mi az, pl. C:\Users alatt a könyvtár neve jó tipp).
Tehát a felhasználó így: TÁVOLI_GÉP_NEVE\local-account, jelszó meg egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#124725) Crucio válasza Geth (#124724) üzenetére


Crucio
aktív tag

Elfelejtettem beleírni, de így is próbáltam :/

(#124726) tibike8 válasza King Unique (#124722) üzenetére


tibike8
őstag

Csak a saját fiókom van a gépen. Másikat másik gépen sem használok.

[kép]
[kép]

Ja és még annyi, hogy szegedi képekre cseréli ki az enyémet és szegedi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#124727) Geth válasza Crucio (#124725) üzenetére


Geth
addikt

Hát pedig így megy (nálam is MS account).

(#124728) lorcsi


lorcsi
veterán

W10 az op rendszerem..
a routerem(tp-link C9) usb portjára rácsatlakoztattam a nyomtatót
hogyan tudom ezt hálózatiként használni?
[kép] - ezt látja a router programja
a gépház nyomtatók és scannerek keresés után nem látja

hogyan tovább?

(#124729) Crucio válasza Geth (#124727) üzenetére


Crucio
aktív tag

Csináltam egy helyi accot, azzal be tudok lépni a gépre. Egyre jobb, lehet újrahúzom helyi accal :D
Windows 10-nél újratelepítés előtt kell csinálni valamit? Deaktiválni, ilyenek?

(#124730) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Van egy gondom.
A laptop (hp elitebook) egyik usb portja sem működik.
Az eszközkezelőben figyelmeztetés van mindegyikre. A windows letiltotta őket.
Hiába távolitom el és teszem fel újra, letiltja.
Hogyan tudnám törölni a driver fájlokat és tisztán újratelepíteni?
Vagy mit tudnék csinálni?

Köszönöm.

(#124731) Crucio válasza Crucio (#124729) üzenetére


Crucio
aktív tag

Kegyetlen szenvedés volt, de itt a megoldás, ha más is találkozna vele:
Mikor feltettem a Windows 10-et, akkor nem jelszóval jelentkeztem be, hanem a 2FA-t kihasználva telefonról erősítettem meg a bejelentkezést, ezért ezen a gépen az életben nem gépeltem be a jelszavam, ilyenkor úgy néz ki, hogy nem is szinkronizálja le a jelszót (ami végülis érthető) viszont RDP-nél nem is validálja le.
Ahhoz, hogy leszinkronizáltassam az MS jelszavam lokálba parancssorból kell indítani valamit az MS acc nevében, akkor jelszót fog kérni, és már megy is:
runas /u:MicrosoftAccount\<email> cmd.exe

Ez elindítja az MS acc nevében a cmd-t és menni fog.

Így már e-mail címmel is be tudok jelentkezni :D :DDD

(#124732) King Unique válasza Kenderice (#124730) üzenetére


King Unique
titán

Ebből így nem sok minden derült ki... Nem ismert a laptop pontos típusa mellett a Windows 10 pontos verziója sem és hogy az naprakészre van-e frissítve, ha szükséges (nem inbox) akkor a megfelelő USB driver telepítve lett-e, helyi fiókkal / Microsoft-fiókkal van-e használva, ha az utóbbi akkor szükség esetén a személyazonosság megerősítése megtörtént-e, eszközkezelőben milyen hibakód van, helyi (Defender) / külső antivírus szoftver van-e telepítve, ha az utóbbi akkor nem-e az tiltotta le lásd Avast és társai eseteket (példa), stb.

[ Szerkesztve ]

(#124733) Geth válasza Crucio (#124731) üzenetére


Geth
addikt

Akkor ezért nem volt gondom soha. Mindig local accounttal telepítek, utólag lépek be MS accal (jelszóval).
Mondjuk továbbra is local account névvel lépek be, nem emailcímmel.

(#124734) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok,

van arra lehetőség hogy a 1909-es verzióból készítsek USB-s telepítő médiát egyszerűen?

távol, más által lesz telepítve a win, tehát jó lenne ha olyan bolondbiztosra lehetne csinálni mint az MCT-vel készített USB-s telepítőmédiát.

(#124735) King Unique válasza DeFranco (#124734) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a Microsoft szoftverletöltőoldaláról mindig az aktuális verzió tölthető le direktben / MCT-vel, ami most a 2004-es. Ha régebbi kell, pl. 1909-es, akkor az konzumer szinten pl. MWOIDT és TechBench forrásokból szerezhető be, sőt pl. a Rufus is le tudta tölteni. Ahol még mielőtt kérdés lenne, oké mindhárom, mivel microsoftos forrásból történik az ISO-fájl letöltése.

Másrészt az MCT-vel letöltött ESD ISO-nak az az előnye, hogy kisebb méretű az ISO és benne az install.esd fájl is 4 GB-nál, ezért rámásolható/kiírható FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra is. Az előbbi 3 letöltési opciónál viszont standard ISO van, ami nagyobb 4 GB-nál, illetve benne az install.wim fájl is, ezért alapesetben csak NTFS fájlrendszerű pendrive-ra másolható, írható ki. Ami legacy/CSM szerinti telepítéshez eleve jó, ellenben UEFI-nél nem minden hardver, alaplap esetében támogatott az NTFS fájlrendszerű pendrive-ról a telepítő bootolása. Viszont install.swm fájlokra történő darabolás után már FAT32 fájlrendszerre formázott pendrive is használható telepítési adathordozóként. Az ISO-fájl pendrive írásával/másolásával kapcsolatban meg egy másik válaszban leírtakat, ahol a fájlkezelős másolás is opció, azaz felcsatolni a W10 ISO-t, majd a tartalmát 1:1-ben a pendrive-ra másolni.

Harmadrészt az eleve rossz megközelítés, hogy majd attól lesz bolondbiztos az egész, hogy van egy megfelelően elkészített telepítési adathordozó, az oda édeskevés... Ha a user nincsen tisztában azzal mit csinál, nem tudatosan telepít a beállított/támogatott bootolási módnak stb. megfelelően, illetve nem pl. az alábbi blogbejegyésben és hozzászólásban leírtak szerint, akkor kb. semmit nem ér az egész és jellemzően úgyis elront ezt-azt. Illetve maga a Windows-telepítés is azért igényel némi odafigyelést és hozzáértészt, akinél ez nincsen meg, az inkább ne erőltesse, hanem bizza hozzáértő egyénre, szakemberre, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#124736) Cs1csó válasza King Unique (#124735) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről jut eszembe, jelenleg - ha már nincs meg - szerezhető e olyan 1909-es Windows 10 telepítő aminek a használatához nem kell kikapcsolni a secure boot-ot (tehát kisebb mint 4GB a telepítő ezért a pendrive-ra Fat32-be fér fel és nem NTFS-ben és mellé egy kisebb partíciót) majd a telepítés után persze vissza lehet kapcsolni, de ha nem akarok ezzel foglalkozni akkor lehet e még ilyen telepítőt készíteni.

(#124737) Kenderice válasza King Unique (#124732) üzenetére


Kenderice
senior tag

Naprakész a rendszer.
A drivereket a windows telepítette, eddig jól működött.
A fiók rendben van.
Avast-ot használok folyamatosan.
Gondjaim voltak egy pendrive-val, lehet emiatt kapcsolta ki a rendszer az usb-t?
Merevlemezt rádugva felpörög, tehát táp van.
Először a 3.0 usb portot tiltotta le, utána a 2.0-t is.

(#124738) DeFranco válasza King Unique (#124735) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elméletem szerint ha kap egy kész telepítőt onnan nextnextfinish-sel azért abszolválható a dolog, néhány alap dolgot kell csak egyeztetni és odafigyelni, pl. megfelelő partíció választása, azt előzetesen leüríteni illetve a szükséges adatmentés előzetes elvégzése valamint a felkínált privacy opciókban az odafigyeléssel történő választás.

nekem legalább is ment ezzel a megközelítéssel.

az ntfs nem probléma a pendrive oldaláról.

azt meg tudod írni még, ha lehetséges, hogy az iso-ból hogyan csinálok pendrive telepítő médiát?

(#124739) King Unique válasza DeFranco (#124738) üzenetére


King Unique
titán

Maga a telepítési folyamat "nextnextfinish-sel" alapon lehet nem bonyolult, de sok laikus jellemzően már az elején elrontja és pl. ilyen probléma ütközik azért, mert nem tudatosan telepít. Meg a célmeghajtót sem törli rendesen, aztán ott marad a korábbi telepítés "maradéka" és emiatt lesznek érdekességek, vagy rossz partíciót/lemezt töröl, akkor meg amiatt. Szóval ha nagyon laikus a user és nem csinált még ilyet, akkor nem feltétlen kellene rábízni, szerintem...
AZ NTFS fájlrendszer nem szimplán a pendrive, hanem a hardver, annál az UEFI BIOS szempontjából lényeges, az támogatja-e olyan fájlrendszerű pendrive-ról a telepítést, lásd a linkelt bejegyzést. Na pl ott kezdődik a tudatos telepítés, ha ezzel a user tisztában van, mármint hogy az ő gépénél mi a helyzet ilyen téren.
Le van írva az előző válasz 2. bekezdésében hogyan lehet létrehozni a telepítési adathordozót, azaz a pendrive-ra kiírni/rámolni az ISO-fájlt.

(#124740) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Memtest-hez használtam egy pendrive-t.
Viszont használat után leformázva a Windows csak a 8GB-ból 7,1 GB szabad helyet mutat.
Egy másik programmal is megpróbáltam formázni, ez meg kiírja, hogy valami írásvédett.
Mivel tudnám teljesen leformázni a pendrive-t?
Van rajta a Memtest után valami rejtett állomány?

(#124741) King Unique válasza Cs1csó (#124736) üzenetére


King Unique
titán

UEFI-s telepítésnél W10 esetén a Secure Boot kikapcsolása normál esetben nem szükséges. A Rufus UEFI-NTFS megoldását használva szokott erre szükség lenni, de csak a 64 bites 4+ GB-os standard ISO-nál a FAT32 korlátja miatt, az MCT-vel letöltött ESD ISO-nál nem. Viszont darabolás után már az előbbinél is használható FAT32 fájlrendszerű pendrive és akkor nem kell a spéci UEFI-NTFS megoldás, vagyis nem kell a Secure Boot kikapcsolása. Vagy ha eleve támogatja az alaplap UEFI-s telepítésnél az NTFS fájlrendszerű pendrive-ot, akkor nyilván se FAT32, se darabolás nem szükséges, valamint nyilván a Secure Boot kikapcsolása sem pl. a fájlkezelős másolás használatánál.

(#124742) King Unique válasza GEPESZ66 (#124740) üzenetére


King Unique
titán

A bináris prefixumok, SI és IEC, valamint GB és GiB közötti különbség megvan? :))

A pendrive buttó/névleges tárolókapacitása SI szerint a 8 GB, ellenben a nettó, azaz a ténylegesen használható IEC alapon a 7,1 (vagy 7,2/7,3, akár pendrive-tól is függhet) GB, pontosabban ~ 7,1 GiB, nincsen ebben semmi meglepő.

Amúgy meg tessék megnyitni a lemezkezelőt, aztán akkor látszik, mi van a pendrive-on, milyen partíciók. A törléshez, újraparticionáláshoz, újraformázáshoz meg nem feltétlen kell 3rd party program, megoldható a lemezkezelőben, valamint parancssorban (DiskPart) is. Ahol az utóbbinál 8 GB-os pendrive esetén jó a FAT32 fájlrendszer is, azaz a format fs=fat32 quick parancs.

[ Szerkesztve ]

(#124743) Cs1csó válasza King Unique (#124741) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek majd utánanézek, hogy is megy. Mikor azt hittem maradok a 2004-nél töröltem a 1909-es x64-es build-et, de aztán vissza akartam térni hozzá ezért a TechBench-ről letöltöttem és Rufus-szal készítettem egy pendrive-ot de ott ugye kírta a Rufus-hogy telepítés előtt ne felejtsem kikapcsolni a secure boot-ot, és persze a pendrive-on két partíció volt amiket csak a lemezkezelőben tudtam újra egyesíteni, ezért tartom "tisztább, szárazabb érzésnek" a másik verziót.

(#124744) Geth válasza Cs1csó (#124736) üzenetére


Geth
addikt

Eddig minden verzióból 4 GiB alatti install.wim-et gyártottam, az aktuális frissítésekkel integráltan (nem kellett ntfs).

[ Szerkesztve ]

(#124745) Cs1csó válasza Geth (#124744) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#124746) King Unique válasza Cs1csó (#124743) üzenetére


King Unique
titán

Onnan eleve a standard ISO tölthető le 4+ GB-os install.wim fájllal a 64 bites esetén, annál azért ajánlott fel a Rufus csak NTFS fájlrendszert a formázásnál, illetve UEFI-NTFS megoldást, azért írta hogy szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására. Ha ESD ISO-t tallózol be vele, vagy olyat, amiben eleve a user által darabolt intall.swm / csökkentett méretű install.wim fájl van, akkor nem, akkor FAT32-re formázza a pendrive-ot és nincs az előbbi megoldás, nem kell kikapcsolni a Secure Boot opciót.

(#124747) DeFranco válasza King Unique (#124739) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Le van írva az előző válasz 2. bekezdésében hogyan lehet létrehozni a telepítési adathordozót, azaz a pendrive-ra kiírni/rámolni az ISO-fájlt.

Elnézést átsiklottam felette

Természetesen igazad van, úgy szakszerű, ahogy írod, valamennyi körültekintés, alaposság feltételezhető a telepítőről, de ha nem megy, besegítek természetesen.

Köszönöm a választ.

(#124748) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem értem.
Betettem a laposba + SSD-t és a rendszerem nem indul el, javítani akarja magát (rendszer) - egyből az jön be, majd diag es a választható restart vagy speciális lehetőségek.
Az SSD vadi új bontatlan volt.
Bios-ba néztem a Boot Device és sorrendet, az van megadva amin a rendszer is van.
Ami választható az automatikus javításnál a restartolást és ha azt választom akkor újra ez jön be, vagy a kikapcs.
Ha az egyéb lehetőséget (speciális) választom, ott a restart van meg a rendszer alap helyzetbe állítás.
Mi a fene találhatta? :F

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124749) King Unique válasza Kenderice (#124737) üzenetére


King Unique
titán

"Avast-ot használok folyamatosan."

Tehát nincs miről beszélni, mármint esetedben is nagy valószínűséggel az Avast a probléma oka, nem a Windows 10, ahogyan másoknál szintén: [link], [link], [link]. Aminél ha azóta nem lett ez javítva egy újabb verzióban és programon belül beállítás sincsen rá, akkor pláne siralmas... Ez esetben marad az Avast uninstall és helyette a beépített Defender / másik külső védelem használata, aztán akkor majd normálisan fognak működni a laptop USB-portjai, az azokhoz csatlakoztatott eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#124750) King Unique válasza MaxxDamage (#124748) üzenetére


King Unique
titán

Ha bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva a Windows 10, majd úgy álltál neki ide-oda rakosgatni a meghajtókat, akkor az okozhatta a problémát.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.