Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124751) MaxxDamage válasza King Unique (#124750) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó kérdés látod :)
Most kivettem az új SSD-t de ugyanaz... egyszerűen nem sikerül elindítani a rendszerem :U
Mit lehet tenni? :F

UI:
BIOS-ba néztem,
"Fast Boot" DISABLED (ha ez számít valamit)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124752) King Unique válasza King Unique (#124742) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha írásvédett lett a pendrive, akkor az megtekinthető parancssorban és jó esetben kikapcsolható. Mármint ha a felhasználó/program által lett beállítva írásvédettként a pendrive, mert ha vezérlő, illetve firmware szinten, akkor az előbbi módszerrel nem. + Az írásvédett állapot az ilyen flash vackoknál a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni, ahol ez esetben marad a garanciális csere, vagy annak híján a kuka...

(#124753) King Unique válasza MaxxDamage (#124751) üzenetére


King Unique
titán

Miért, az újraindítás nem működik, automatikus javítás, Startup Repair sem használ?

A Fast Boot Fast Startup, az előző válaszban az utóbbira céloztam.

[ Szerkesztve ]

(#124754) MaxxDamage válasza King Unique (#124753) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az sem használ, kipróbáltam kb. mindent (csökkentett módba se indul)

Az lehet be volt kapcsolva, nem tudom már.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124755) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#124754) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha van még valami ötleted, akkor előre köszi, ha meg más nincs akkor megy a full clear és új rendszert rakok fel, lehet megnézem a 2004-st. Egy próbát lehet megérne. :R /aztán utána tenném be az új SSD-t/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124756) Doky586 válasza GEPESZ66 (#124740) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak azt nem értem minek formázgatsz össze-vissza..
Ha rámásolod egy fat32 pendrivera a memtest86 8.4 verzióját akkor ha rábootolsz uefivel (kép) már fut is.. (felesleges volt formázgatni) Nem kell hogy a pendrive előtte üres legyen.

[ Szerkesztve ]

(#124757) GEPESZ66 válasza Doky586 (#124756) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Memtest saját Boot USB programjaval írtam ki az állományt.
A 8GB helyett 256MB-ot mutatott a WINSOWS, hogy ekkora pendrive van bedugva a gépbe.
Vagy ne ezzel hozzam létre a BOOT pendrive-t?
Egyszer sikerült Memtest86+ boot pindrivet létrehozni,majd formázás után ( ugyan az a pendrive)a létrehozott Memtest 86(síma),màr bem bootolt be,hiába írtam ki.

(#124758) Kenderice válasza King Unique (#124749) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszönöm. Kipróbálom.

(#124759) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mar a masodik W10-es laptopom lett hasznalhatatlan egy kb. 1 hetes windows update utan. Mas generacio, mas cpu, mindkettoben SSD.
Az egyik login utan fagy le par masodperc utan, a masik meg a login ablak megjelenese elott. Az elsot sikerult visszaallitanom korabbi allapotra (mar ketszer kellett), most tologatom az updatet, naptarba beirva, hogy mikor kell megint tolnom. A masodiknal azt se tudom, hogy sikerul-e elinditanom ugy, hogy valaszthato legyen a rendszervisszaallitas.

Igazi profik dolgoznak az MS-nel.... :W

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124760) Kenderice válasza King Unique (#124749) üzenetére


Kenderice
senior tag

Sajnos nem oldotta meg a gondot.
Az eszközkezelőben ez a szöveg van az USB portoknál:
"A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)"

(#124761) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#124759) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A masodik gepnel is elo jott a rendszervisszaallitas lehetosege, de ez meg nem fogadja el a fioknal elo jelszo-t. Lehet hogy nincs internetkapcsolata, es ezert nem fogadja el?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124762) MaxxDamage válasza King Unique (#124753) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Találtam egy visszaállítási pontot (Win Update 09.19.-i) és arra vissza állítva "nonpaged area" blue screen fogadott 2x majd újraindítással nagy nehezen elindult.
Közben a + SSD-ket is kiszedtem és most kikapcsolom a gépet majd vissza rakom és remélem el fog indulni. :)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124763) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#124761) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha mas is ugy jar mint en, hogy a rendszervisszaallitas nem fogadja el az amugy elo account jelszot, akkor keszitsen egy USB-s windows telepitot es azon inditva nem ker jelszot a rendszer visszaallitas. Szerencsere a masodik gepet is vissza tudtam allitani egy mukodo allapotra, bar kellett meg utana egy extra reboot, mert belefagyott az elsobe.

Amugy tok jo, hogy mar ket gepemen is figyelnem kell, hogy mikor jar le a frissites szuneteltetesere megadott datum vege, hogy meg idoben meg tudjam hosszabbitani. A harmadik gepemet inkabb be se kapcsolom, amig nem csinal valamit az MS ezzel a helyzettel.

Es meg azt mondjak ez a Windows mar nem az ami volt.... :(((

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124764) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#124762) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Majd megint restartoltam, közbe updatelte magát és megint nem indul, de most más a hiba (blue screen)

Kezdek ebbe bele unni és tényleg egy teljesen új rendszer kell már... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124765) Geth válasza Tigerclaw (#124759) üzenetére


Geth
addikt

Csak hogy vigasztaljon a tudat, itt 5 gép frissülget (nincs két egyforma eresztés) évek óta, és eddig semmi bajuk (tologasson update-t a t***m).
Szóval ja, igazi profik lehetnek :)

(#124766) vlevi válasza Kenderice (#124760) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nekem is van egy Orico külső HDD házam, amit nem bírok működésre bírni W10 alatt, a 2004-es verzió óta.
Korábban ment gond nélkül, de USB3-ba dugva, csak villog rajta a LED, és egy idő után a W10 összes USB-je megőrül, újra kell indítani a gépet.
Más oprendszerek, pl. Linux alatt is hibátlanul megy.
Ez a HDD a Androidos TV-re van kötve, és ott is hiba nélkül működik USB3-n a lejátszás, felvétel.
W10 alatt sincs vele gond, akkor, ha USB2-be dugom.
Csak ezzel az egyetlen külső HDD házzal csinálja, sem a pendriveok, sem a többi külső HDD-vel nincs gondom.
Gyanítom, hogy azzal lehet nálam a gond, hogy ez az Orico USB3 UASP-t használ, nem lehet, hogy ez szivat? Próbáltam már a W10 eszközkezelőben letörölni a drivereit, de hiába, mert újra visszarakja, ugyanazt a drivert.

(#124767) Kenderice válasza vlevi (#124766) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ha jól emlékszem nekem is hasonlóan kezdődött.
Először a 3.0-s USB port lett halott, utána a többi.
Lehet ez is a legutóbbi frissítés után kezdődött.
A gép indulása is iszonyat lassú lett a frissítés óta.

Azt hiszem áttérek linuxra, a win egyre fosabb...

(#124768) Tigerclaw válasza Geth (#124765) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudok mas csinalni, mert nem lehet kikapcsolni a frissitest "veglegesen", tweakeles nelkul. Alapbol csak egy het pause-t lehet tenni a frissitesre amit kb. kettore lehet kitolni egy almenuben. Szerencsere a daily driverem egy regi macbook, de a windowsos gepekre is szuksegem van nekem es a csaladban masoknak.

Az egyik gep regebbi i3-as Asus U30JC laptop kb. sandy bridge lehet, a masik meg N4000-es Asus PN40 minigep. A harmadik egy szinten Asus, gamer noti, talan 7.gen 7700HQ-1060 kombo de azt ha be is kapcsolom, azonnal tiltom le az updatet, nem kockaztatok. Amugy nem szandekosan Asus az osszes, csak igy dobta a kocka. :N

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124769) vlevi válasza Kenderice (#124767) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt hiszem áttérek linuxra, a win egyre fosabb..."
Ne tedd...
Én a múlt héten Linuxoztam egy kicsikét, mert a NAS HDD-jét azzal tudtam megberhelni, de amit az ott össze művelt, azt még talán a Win95,98,Ce,Me se tudta együtt produkálni :D
Na, jó, nem ennyire durván, de csinált érdekeset az Ubuntu.
Kezdte azzal, hogy a boot pendrive-ról indítva nem indult el. Eljutott 3 pöttyig, ott megált.
Nyomtam 10 perc után egy reset-t, akkor meg majdnem betöltődött az üdvözlőképernő.
Harmadikra bebootolt, pedig még a pendrive-t sem igazítottam meg, csak a reset-t nyomtam.
Utána pedig a két monitor közül az egyiket kb 10Hz-el (nem száz, tíz... :) ) villogtatta, fogalmam sincs miért.
Ubuntu 20-as nem látja rendesen az SMB hálózatot, ezért azzal 1 napig nem bírtam elérni a NAS-t, hogy visszamásoljam rá a cuccot.
Aztán Ubuntu18-al minden gond nélkül átment.
De ez 1 nap volt, mire végigszoptam.
Tudom, az Ubuntu az egyik leg rettenetesebb UI, a Windowshoz szokott szemnek, de nem azzal volt a gond.

(#124770) Kenderice válasza vlevi (#124769) üzenetére


Kenderice
senior tag

Hát pedig muszáj lesz, mert nem tudom használni a laptopot, hogy nincs rajta usb.
Windows-t újratelepíteni nincs sok értelme.

Régebben próbálkoztam linuxokkal, de mindnek volt valami nyűgje...

(#124771) Geth válasza Tigerclaw (#124768) üzenetére


Geth
addikt

Én azt az utat választottam, hogy zéró tweakelés, frissítget szépen magától.
Van itt gen3, gen4, gen9, gen10. Asus nincs (így dobta a cinkelt kocka).

(#124769) vlevi: pont nemrég linuxoztam, elromlott qnap nasból kiszedett raid1 tükörről kellett menteni, legyen itt egy kis pozitív tapasztalat is :)
rEFInd-os pen-re felmásoltam a kernelt, initrd-t meg a 20-as ubi server iso-t. Pöccre bootolt (iso-scan/filename=/<.iso> paraméterrel), felmászott, sshd pipa, hdmi + keyboard kihúz, átültem a desktop géphez, ssh, felhúztam az mdraid+lvm-et aztán copy. smb-t nem próbáltam, de hamarosan szükség lesz rá, szerintem menni fog :)
btw, ubuntu-nak nincs gui-ja, maximum a különböző DE-kről lehet beszélni, vagy pongyolán fogalmazva az ubihoz adott default de-re (gnome) gondolhattál.

[ Szerkesztve ]

(#124772) Tigerclaw válasza Geth (#124771) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Eddig nekem se volt gond, minden friss allandoan de most leterdelt kettobol ketto a szeptemberi W10 2004 update miatt, de azt sem ertem, hogy miert most jott ez az update, amikor elvileg ez valami majusi frissites kellett volna legyen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124773) sz.j válasza Tigerclaw (#124772) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor én szerencsés vagyok, mert az egyik gépemre pár napja jött meg az update és (hasonlóan a többi gépemhez) eddig hibátlanul működik.
Bár nem szeretném "elkiabálni"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#124774) King Unique válasza Kenderice (#124760) üzenetére


King Unique
titán

Mármint rendesen el lett távolítva az Avast a saját eltávolítójával csökkentett módban, + a linkelt példa alapján az eszközillesztő is az adott eszköznél, illetve a 19-es hibakódnál a javasolt megoldás is alkalmazva lett, ami ugyanez? :F Ha igen, akkor ennek márpedig működnie kell. Ha nem, nem az előbbieknak megfelelően csináltad, akkor viszont nem kell meglepődni, ha továbbra sem működik...
Meg egyébként nyilván nem az van, hogy a W10-nél egyes USB-s tárolóeszközök alapból nem működnek USB 3.0 porton, csak USB 2.0-ban, meg nyilván az UASP-nek nincsen hozzá semmi köze. Ahol nem működik, ott általában vagy az USB-kábellel és a fizikai csatlakozással, vagy az eszközzel van gond, vagy előlapi USB-port anomália, vagy OS szinten pl. az Avast miatt, az kavar be, mint esetedben is. + Amúgy annak a bizonyos másik platformnak a rendszereinél is lehetnek érdekes dolgok (példa), szóval ott sem feltétlen az van, hogy ott na majd akkor biztosan működni fog minden esetben. :N

[ Szerkesztve ]

(#124775) King Unique válasza GEPESZ66 (#124757) üzenetére


King Unique
titán

Mert az a 256 MB-os csak az ESP/más partíció lehetett, mivel gondolom DD képfájl mód szerint írta ki, meg helytelenül csak a fájlkezelőben nézted, holott eleve a lemezkezelőben kellett volna. De az előző válaszban már le lett írva a teendő, + a másikban az is, hogy a user/program által szoftveresen beállított írásvédett állapotot hogyan lehet megszüntetni. Az viszont nem derült ki, hogy sikerült-e a helyreállítás az előbbiek megfelelő alkalmazása után.

(#124776) Doky586 válasza GEPESZ66 (#124757) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt mondtam.

(#124777) vlevi válasza King Unique (#124774) üzenetére


vlevi
nagyúr

"W10-nél egyes USB-s tárolóeszközök alapból nem működnek USB 3.0 porton"
Az a baj, hogy nálam nem az a helyzet. Bármelyik USB3 portba dugom, Win10, 2004-en nem működik.
Ha valamelyik másik eszközt dugom USB3-n a gépembe, bármelyik portra, akár elöl, akár a hátsó, alaplapi csatlakozóra, hibátlanul megy.
Ugyanez a meghajtó, ami W10 2004 alatt nem megy, az hibátlanul üzemel más rendszereken, USB3-on.
Ezzel kizárom, hogy kábel, vagy fizikai csatlakozási hiba lenne.

Volt korábban valamelyik Insider verzióban bejegyzés arról, hogy "certain USB3 drives not working", de utána állítólag ezt javíttották, és úgy tűnt, valóban javult a dolog, de mire kikerült az Insider-ből, addigra megint szar lett...

[ Szerkesztve ]

(#124778) #86564352 válasza Tigerclaw (#124772) üzenetére


#86564352
törölt tag

A "májusi frissítés" csak egy név, amúgy fokozatosan terítik szét. Még a Microsoft Surface se kapta meg azonnal. Ha van rá lehetőséged, szerezz Windows 10 Geth Edition telepítőt, azzal nincs baj soha. :)

(#124779) Kenderice válasza King Unique (#124774) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, rendesen el lett távolítva.
Az USB eszközöket töröltem.
Újraindítás után sem működnek az USB portok.

Ha a gép indulásakor benne van egy pendrive akkor a boot menüben kijelzi (ha netán arról akarnám indítani a gépet), tehát az USB portok működnek.

Az USB portokra külső HDD-t bedugva az felpörög, tehát adnak le elég áramot.
Csak éppen nem látja a win, mint külső meghajtót.

Biztos, hogy a driverekkel van a gond, de javítani nem tudom mert nincs frissebb.

[ Szerkesztve ]

(#124780) GEPESZ66 válasza Doky586 (#124756) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A boot esetében az volt a gond, hogy mivel a gépem nem UEFI, a V4-et kellett volna kiírnom, most reggel olvastam.
Viszont a másik mondatod, ami a kiírásra volt válasz, nem volt egyértelmű számomra.
A Rufus-al írjam ki, vagy a MemTest86 saját alkalmazásával?
Illetve azt is olvastam ma reggel, hogy a MemTest saját alkalmazásán belül van a Reformat funkció, amivel NTFS-re formázva, visszakapom a pendrive teljes kapacitását.

(#124781) Kenderice válasza King Unique (#124774) üzenetére


Kenderice
senior tag

A windows rendszernaplóban van egy csomó figyelmeztetés "distributedcom" néven.
Ennek lehet köze az USB hibához?

(#124782) Doky586 válasza GEPESZ66 (#124780) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A Rufus-al írjam ki, vagy a MemTest86 saját alkalmazásával?"
A 8.4 verzió csak uefis géphez való. Retro gépekhez nem.
NEM rufus-al, NEM a saját alkalmazásával, hanem simán filekezelőben (akár TC, FC, NC, stb) átmásolod.. Ennyi.

(#124783) King Unique válasza vlevi (#124777) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez az, hogy nálad, a nálad telepített Windows 10-nél, a te gépeden, de nem általánosan. :N Meg amit írsz arról a bugról, az eleve csak annál a bizonyos Insider Preview verziónál volt, nem a normál verzióknál, de az óta már elvileg javítva lett az előbbinél is. Valamint érdekes módon nálam rendesen működik minden USB 3.X tárolóeszközöm, illetve külső HDD/SSD meghajtóm és pendrive-om, illetve ugyanúgy 2004-es verzióval is. Szóval a hiba eleve az ön készülékében lehet...

(#124784) King Unique válasza Kenderice (#124779) üzenetére


King Unique
titán

Persze, hogy nem működnek rendesen, ha az Avast összegányolta, meg az eszközkezelőben most minden sárga felkiáltójeles... Meg újraindítottad, oké, de ha le lettek manuálisan tiltva az USB-vezérlők, akkor talán újra engedélyezni kellene, valamint szükség esetén naprakészre frissíteni a rendszert, telepíteni a szükséges Windows-frissítéseket és eszközillesztő-frissítéseket.
Amúgy meg nem teljesen tiszta, hogy most mit és hogyan sikerült ennyire összegányolni, de ha máshogy nem megy, akkor telepítsd újra a Windows 10-et, vagy ha az nem opció a 0-ról, akkor egy amolyan "javító upgrade-et" lehetne megpróbálni az MCT-vel / letöltött W10 ISO-t felcsatolni a fájlkezelőben, majd a gyökerében futtatni a setup.exe fájlt a személyes fájlok és telepített alkalmazások megtartása módszerrel.

(#124785) liszi70 válasza #86564352 (#124778) üzenetére


liszi70
nagyúr

"szerezz Windows 10 Geth Edition telepítőt, azzal nincs baj soha"

:DDD

(#124786) GEPESZ66 válasza Doky586 (#124782) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az "img"-fájlt felcsatolom, megnyitom, s ennek a tartalmát másolom át?

(#124787) King Unique válasza GEPESZ66 (#124786) üzenetére


King Unique
titán

Hogy ne kelljen a válaszra várni, értelemszerűen igen.

Egyébként meg attól, hogy működhet a sima fájlkezelős másolás is, még nem feltétlen az az általánosan javasolt megoldás. :N Illetve Linux-alapú live rendszereknél általánosan a DD képfájl mód szerinti kiírás, amit tud a Rufus, valamint a MemTestX86 esetében a gyárilag mellékelt ImageUSB program is aszerint írja ki az ISO-t, nem véletlenül. Utána a helyreállítás meg le van írja az előbbi válaszokban, válaszban linkelve, ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet.

[ Szerkesztve ]

(#124788) RoyBatty válasza liszi70 (#124785) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

:D
Van egy-két "hurráoptimista" a topikban, nekem is van olyan gépem, amelyen hiba nélkül települ az összes upgrade. De sajnos vannak kevésbé sikeres konfigjaim is. Szerintem fölösleges oltogatni az ide tévedőket, általában azért jönnek ide, mert valami bajuk van, akinek minden király, az viszonylag ritkán kér segítséget :DD

(#124789) Doky586 válasza GEPESZ66 (#124786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A (#124756) válaszban én ZIP-et linkeltem neked NEM IMG-t... :Y
(Nincs benne se img)

Ha nem uefi-s a géped akkor NE a 8.4 verziót próbáld használni, mert nem fog menni. Ezt a honlapjukon egyértelműen leírják!

[ Szerkesztve ]

(#124790) King Unique válasza King Unique (#124787) üzenetére


King Unique
titán

Ja, most nézem azt (van amelyiket igen) az IMG fájlt nem nyitja meg a W10 fájlkezelője, tehát úgy nem fog menni az a módszer. Vagyis vagy a más által linkeltet használod, vagy a DD képfájl mód szerint kiírást.

(#124791) King Unique válasza MaxxDamage (#124762) üzenetére


King Unique
titán

Ha volt visszaállítási pont, az ilyenkor jól tud jönni, meg ha komplett rendszermentés pl. Macrium Reflect programmal.
Ha ez most 2004-es verzió és érintenek az ismert hibák közül a driveres problémák, akkor nem meglepő a BSOD. Ahol ilyen típusú hibára vannak általános megoldások (példa), ha esetleg még nem próbáltad azokat. Viszont ha az előbbi a gond, akkor az esetben lehet inkább 1909-es verzióval kellene próbálkozni, aminél a letöltés-kiírás-telepítés téma pont nemrég volt részletezve.

(#124792) King Unique válasza Tigerclaw (#124768) üzenetére


King Unique
titán

Nem, a gépházban 5 x 7 = 35 napos szüneteltetési lehetőség van a frissítéseknél, Pro és magasabb rendű kiadásoknál biztosan, de elvileg Home esetében is. + Pro kiadástól ott van a WUfB is frissítések telepítésének konfigurálásához, halasztásához. Valamint ha egy frissítés esetleg gondot okoz, akkor azt van lehetőség utólag eltávolítani, elrejteni, vagy a rendszer-visszaállítást használni, ha van korábbi visszaállítani pont.
Amúgy az nem teljesen tiszta nekem, hogy a Windows 10-nek most pontosan melyik verziójáról és kiadásáról, valamint melyik frissítésről van szó, de ha az egyik hsz-ben említett 2004, akkor arra az e havi patch kedden a KB4571756 számú frissítés lett kiadva, ami pl. nálam települt gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#124793) MaxxDamage válasza King Unique (#124791) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

1909 verzió van (még) :)
Reményeim szerint helyre raktam, Updateket szüneteltetem (30 napig) ha minden igaz. Aztán majd meglátjuk :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#124794) Tigerclaw válasza King Unique (#124792) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egyik sem futott BSOD-re. Az egyik login utan fagy le, total nulla interakcio a billentyuzettel, egerrel, csak neztem a desktopot. A masik meg meg a login elott allt meg total fekete kepernyovel, mikozben lathatoan folyamatosan csesztette az SSD-t. Szinten nem reagalt semmilyen inputra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124795) Geth válasza RoyBatty (#124788) üzenetére


Geth
addikt

Nekem évek óta az összes konfig amit összepakoltam a sikeres kategóriában csücsül.
Nem hiszem hogy a saját telepítőm az oka - ezt hinni nagyfokú naivitásra vallana.
A telepítést mindig egy aktuális .1-es build (+ integrált frissítések) wim-ből (tehát semmi extra) csinálom, ez csak egy szelete az összképnek.
Biztos van szerepe a folyamatosan mákos hardverválasztásnak, a mindig szerencsés driverfrissítéseknek, stb.
Azt kell észrevenni, hogy azért mert valakinél sz*r, az nem jelenti azonnal azt, hogy akkor mindenkinél az. És bizony sokszor ez szokott lenni a (hibás) következtetés.
Tegyük hozzá, hogy olyan felhasználót már láttam nem egyet, akinek minden sz*rrá válik a keze alatt, rossz nekik :DDD

(#124796) vlevi válasza King Unique (#124783) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azzal egyetértek, hogy az én egyik készülékemmel van valamilyen gond.
De biztosan nem a géppel, mert korábban Ivy Bridge-s inteles konfigom volt, amit cseréltem AMD Ryzenre.
Szerintem, ha odaadnám neked azt a kérdéses Orico külső házat, nálad se menne.
Egyelőre emiatt sajnos kénytelen vagyok USB2-n használni, szerencsére viszonylag ritkán van szükség arra, hogy nagy méretű fileokat másoljak rá, olyankor kénytelen vagyok kivárni a kb 3-4x lassab file írási sebességet :(

(#124797) Doky586 válasza Geth (#124795) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"olyan felhasználót már láttam nem egyet, akinek minden sz*rrá válik a keze alatt"... :DD

(#124798) movax válasza vlevi (#124769) üzenetére


movax
őstag

Linux alatt be kell lőni a Samba szervert, utána szépen megy minden, mostanában nem próbáltam, de régebben igen, már hosszú évekkel ezelőtt csont nélkül tudta. Én munkakörnyezetben használtam. Pl. itt egy útmutató.

Ubi helyett a Linux Mintet lehetne megpróbálni, ubi-alapú, de majdhogynem windows-os fíling, plusz a wine is előcsomagolva van benne, ami szükség esetén jól fog. Több kolléga gépén, plusz pár családi gépen is ez van, kb. 10 perc alatt fenn van, minden simán megy benne, minimális testreszabással.

Másrészt én sem láttam még közelről olyan gépet, ami csődös lett volna win10-szempontból. Elég sok vasra tettem én is, de eddig nem láttam beszarást, BSOD-ozást stb. Illetve éppen tegnapelőtt igen, de az egy ősrégi laptop volt, nem bírta a win10-et, ki is írta, nem is erőltettem. Ment rá a Linux Mint, vígan muzsikál vele.

[ Szerkesztve ]

(#124799) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Látom másnál is előjött, de nekem az éjszakai fény, a helymeghatározás is kiszürkült.
Mit lehet tenni? Már próbáltam minden, registryben is jártam, de nem sok eredménnyel.

(#124800) Cs1csó válasza S@c@ (#124799) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, sosem voltam igazán megelégedve az éjszakai fény funkciójával helyette a kiforrott F.lux nevű kis programot használom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.