Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123401) csaba1203 válasza King Unique (#123396) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen az általad írt a verzió száma jelenleg ez van fenn nálam is.
Mindegy a lényeg az, hogy működik minden rendben újra.

(#123402) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#123400) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Értem (már, ha jól értem, azaz korábban a TC nem jelenítette meg a 2. FLAC-t ugyanazon mappában, most meg igen).
Akkor talán az a szitu, hogy korábban nem kapcsoltad be TC-ben (esetleg OS-ben) a rejtett- és rendszerfájlok megjelenítését, most meg (W10 alatt) igen.
Légyszi ellenőrizd a TC-ben az általad említett 2 FLAC audió ATTRIBÚTUMAIT.
TC-ben állj rá a kurzorral az első FLAC-ra, majd fájl menü/attribútumok módosítása, majd játszd el a 2. FLAC fájllal is ugyanezt. Ha a rejtett és/vagy system attribútum be van jelölve (az egyiknél, a másiknál meg nem), akkor az a szitu, amit fentebb írtam.

TC-ben a beállításokban/Általános beállítások/(bal oldalt)Képernyő/(jobb oldalt) rejtett fájlok megjelenítése és rendszer fájlok megjelenítése
Ha itt bármelyik be van pipálva, akkor (is) egyértelmű (vedd ki a pipákat, vélhetően az egyik FLAC már nem fog látszódni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123403) hhgygy válasza SunMount3r (#123400) üzenetére


hhgygy
senior tag

Egérrel ráhúztad saját magára, oszt jónapot. Például.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#123404) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Hogyan tudom megváltoztatni a monitorok sorrendjét? A normál monitor,amit minden nap használok(telepítéskor csak ez volt bedugva) kapja a 2 számot. Okozott már galibát,hogy nem jelenített meg képet,csak a tv. A monitor DVI,a tv HDMI-vel van összekötve.

(#123405) Fire/SOUL/CD válasza Bubaaa (#123404) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt esetleg próbáltad? How to set up multiple monitors on Windows 10
Röviden összefoglalva magyarul:
Detect (észlelés): Ha ezt a gombot nyomod meg, akkor mindkét monitornak látszódni kell a linkben említett felületen (1 és 2 tipikusan esetedben)
Identify(azonosítás): ha nem tudod, hogy melyik-melyik monitor/kijelző/Tv stb az 1-es vagy 2-es, használd ezt a lehetőséget

Ha minden OK, akkor az egérrel "fogd és vidd" (drag and drop) módszerrel felcseréled a 2 monitort (megfogod az 1-est és áthúzod a 2-es helyére vagy fordítva)

UI: csere után a felbontásokat stb stb lehet, hogy utólag módosítani kell...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123406) Djuree válasza Fire/SOUL/CD (#123390) üzenetére


Djuree
félisten

es King Unique:
eredeti ms-tol leszedetett verzio, aktivalt eredeti kulccsal, es semmivel nem volt buheralva. sosem szoktam buheralni, egyszer probaltam, szepen ossze is omlott a rendszer es csak az ujrahuzas segitett.
nem nyomtam a frissitesek keresese gombra egyenlore. de anelkul is frissitenie kene nem? vagy mindig manualisan kell inditanom keresest?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#123407) Fire/SOUL/CD válasza Djuree (#123406) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy szűz telepítést követően, amint net-et kap, a W10 már keresi/letölti és telepíti is a frissítéseket. Ha nálad valamiért nem (ez valóban érdekes amúgy), akkor persze, kerestess manuálisan frissítéseket...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123408) King Unique válasza Djuree (#123406) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ, nem feltétlen indul el anélkül mindig egyből automatikusan a keresés-letöltés-telepítés, elvileg naponta ellenőrzi a Windows 10, meg friss telepítés és újraindítások után szokta. Ha nem, akkor sem probléma, mert ilyenkor értelemszerűen rá kell nyomni a keresésre manuálisan és kész. De azt hittem ezen már rég túl vagy és azért kérdezed, de ezek szerint nem. :N
Amúgy a 2004-es verziónál jelenleg a 19041.450 buildszám az aktuális, az a naprakész állapot.

(#123409) Djuree válasza King Unique (#123408) üzenetére


Djuree
félisten

koszi, fel is frissult, az az aktualis amit irtal nalam is mar. 2 amd frissitest nem sikerult neki de az nem is baj sztem, azt irja naprakesz.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#123410) Bubaaa válasza Fire/SOUL/CD (#123405) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Köszönöm,ez sajnos nem oldja meg. Pakolgathatom én jobra- balra-fentre akkor is a monitor kapja a kettes számot. :W

[ Szerkesztve ]

(#123411) Tomdriver válasza King Unique (#123391) üzenetére


Tomdriver
őstag

..és gondolom nálad nincs az a jelenség, hogy nem kapcsol ki a monitor és nem megy alvóba a gép. Mert nálam ue. buildszámmal még mindég probléma.
Van esetleg valami javaslatod, mit nézhetnék meg?

(#123412) Geth válasza Bubaaa (#123410) üzenetére


Geth
addikt

A monitorok determinisztikusan kapnak számot (pl. általában a HDMI lesz az 1, DVI lesz a 2, sít, több egyforma típusú csatlakozásnál is fix a sorrend), de nem változtatható.

Ez néha szívás, de túlélhető.
Nekem DVI a monitor (csak azon tudja a natív képfrissítést), de a HDMI TV lesz mindig az 1-es, tehát a Win+P menüben nem a nyilvánvaló opciót kell használnom. Ja, ha a firmware-t (BIOS-t) akarom nézegetni, akkor ki kell húznom a TV-t.

(#123413) jokeph válasza Bubaaa (#123410) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Itt próbáltad már ?

Alul be tudod pipálni, melyik legyen az elsődleges kijelződ. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#123414) Geth válasza jokeph (#123413) üzenetére


Geth
addikt

Még egyszer, az elsődleges kiválasztásának zéró köze van a számozáshoz.

Nálam is az elsődleges monitor a 2-es számú. A kolléga kérdése arra irányult, hogy a számozást át lehet-e állítani (erre a válasz az, hogy nem).

(#123415) Bubaaa válasza jokeph (#123413) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Igen,próbáltam,de nincs változás. Megszokom így.
Geth
Pont ez a helyzet nálam is :)

[ Szerkesztve ]

(#123416) jokeph válasza Geth (#123414) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy úgy, e felett elsiklottam. :B
Számít ez bármit is ?

Szóval akkor: DP-HDMI-DVI-DSUB, eszerint számozna a WIN ?
Otthon DP+HDMI van, és a DP az 1.-es. :U

Ezen a gépen mindegyik monitor DVI, és natívan azzal is van csatlakoztatva a VGA-ra, a sorszámozást valóban csak úgy tudom megváltoztatni, hogyha felcserélem a VGA-n a kimeneteket. :))
Bár, mivel szabadon válogatok hogy melyik legyen az elsődleges, számomra nem okoz hátrányt.

(#123418) Geth : így már számít. :K :R

Tuti a VGA lesz a matek kulcsa, RX 480-nál pl. egyszerre adott képet (BIOS-t is) a DP-re kötött monitorra és a HDMI-re kötött TV-re is. GTX 1070-nél BIOS képet viszont már csak a DP-re kötött monitorra ad, kivéve, ahogy Te is írtad, ha kikapcsolom a monitort, akkor átteszi a képet a TV-re.
Nálam csak azért nem számít, mert mindegyik gépemnél (3 db) egymás mellett vannak a kijelzők. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#123417) Submarine válasza mzso (#123339) üzenetére


Submarine
senior tag

Hello!
Nem lehet, hogy 64bites rendszer lett telepítve 2GB ram alá?
Tudom triviális, de láttam ilyet.

(#123418) Geth válasza jokeph (#123416) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem nem a Win számoz, hanem a videókártya.

Számít ez bármit is ?
Erre már válaszoltam, de újra:
Már a Windows előtt is gyakran csak a később 1-nek hívott monitoron van kép (POST, UEFI/BIOS). Nekem a másik szobában van a TV...
A másik hátrány, hogy Windows-ban a Second screen only opció azt jelenti, hogy a 2-nek hívott kijelzőn legyen csak kép. Ez kicsit zavaró, ha egyébként a 2-es számú kijelző az elsődleges (primary).

(#123419) arcitec


arcitec
addikt

A Microsoft fiókba, ha pl jelszót változtatok vagy elfelejtett jelszót cserélek kér egy már korábban megadott mail címet, - ahova a kódot küldi - ami nyilván nem az elsődleges. Ez rendben meg is van működik is. De, le szeretném cserélni és nem találom a fiókban ezt hol lehet. Aliasokat tudom lehet megadni, azt fel is kínálja. Azt is akartam megadni, be is írtam de ki írta, hogy már van. De hol tudom én ezeket megnézni, hogy mi van? Köszönve..

[ Szerkesztve ]

(#123420) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet egy extra billentyűzet nyelvet eltávolítani? Sokat keresgéltem már, de egyszerűen nem találom. Nyelvnek csak a magyar, billentyűzetnek magyar 101-es billentyűzet van beállítva (angol kiosztású) és nincs ott sem más nyelv, de a tálcán, az óra mellett mégis választható az ENG-HUN.

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#123421) mpo válasza looser (#123420) üzenetére


mpo
veterán

Gépház
idő és nyelv

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#123422) Geth válasza looser (#123420) üzenetére


Geth
addikt

Tipp:
Ezeréves bug, hogy egyes programok (nem sakkoztam hogy ki hogy mi a kritérium, lehet régi, de nyitott api használat, pl. régi SDL-t használó progik) futtatása során az en-US kiosztás felkerül a listára (és ezzel megjelenik a nyelvválasztó, benne az en-US-sal).
(Ha már ott van, akkor ez nem okoz gondot, nem "duplikálódik".)
Ráadásul ilyenkor ez a kiosztás nem látszik a kiosztások beállító felületén :D
Hozzá kell adni manuálisan, alkalmazni a beállításokat, letörölni, és elmenteni.
A rettenetesen béna workaround nem permanens, az adott progi újabb futtatása után goto eleje.

béna workaround 2: explicit meghagyni az en-US-t, letiltani a váltó gyorsbillentyűket, és elrejteni a nyelvválasztót, és talán nem váltja át semmi és senki en-US-ra :)

Én 2 reg kulcs átírásával átirányítottam az en-US-t arra az angol kiosztásra amit használok (101 gombos), így a rendszer azt hiszi az en-US van kiválasztva, de a másik kiosztás dll-je szerint működik. Build upgrade után újra befuttatom.

(#123423) mzso válasza King Unique (#123382) üzenetére


mzso
veterán

Írtam, hogy upgradeltem. (8.1-ről)
Viszont drivereket teleépítgettem utána. Akár le is szedtem, és újratelepítettem.

"Aztán még az is érdekes lehet, hogy ez a "villódzás" már a telepítés után alapból megvolt, vagy csak a muzeális DX7 manuális fabrikálása / egyéb után jelentkezett."

Az egyből megvolt. Meg azt sem értem, hogy miért tűnt el a DX7. Csak később próbáltam újratelepíteni a játekot.
Amúgy Nolf Revival, ami 8-10 kompatibilisnek állítja magát egyébként. lehet nem is telepít DX7-et csak DLL-eket pakol magának. De hogy nem indul el az biztos.

"Ja, hogy így érted a widget szót, bár egyszerűbb lett volna azt írni, hogy az említett programok, azok ablakai. Mi meg hirtelen a gadget kifejezéssel kevertük :D"
De nem az egész ablak tűnt hanem csak az elemek villogtak rajta.

Egyébként ilyen jelenséget máshol is megfigyeltem, ott is elkezdett a Total Commander kezelőfelülete "villódzni".

(#123424) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Van egy érdekes problémám, Windows 10 1909-es és a 2004-es build friss telepítése esetén is. Az update csak keres, és keres de nem talál frissítést, ha be akarom kapcsolni a programok és szolgáltatások résznél a 3.5-ös keretrendszert amit szintén a Windows update-en keresztül kellene frissíteni azt sem megy. A korábban már letöltött Firefox telepítő - ami ugye a netről szedi le ami kell neki a telepítő csak pár MB-os - sem szed le semmit csak pörög.
Ha elindítom a beépített böngészőt akkor a speedtest.net tökéletesen lefut a szokásos 60/20-as netet mutatva megfelelő PING érték mellett, volt amikor indítottam egy torrent-et az sem ment de volt, hogy elindult. Olyan is volt, hogy ide a PH-ra sem tudtam belépni csak töltött és semmi most beenged. A szolgáltató hétvégén nem elérhető (üzenetet lehet hagyni :DDD )
Mi lehet a gond? Van valami tesztelő program amivel rá lehet jönni, mi a gond? Az időt is jól mutatja azt is megnéztem.

(#123425) looser válasza Geth (#123422) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod, elképesztő, de sikerült :-)
Hozzáadtam a nyelvet majd eltávolítottam. Őszintén szólva csak most tűnt fel, amikor alt+shift-tel sikerült átváltani, de ez tényleg rendkívüli :-))
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#123426) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Van egy lapos gep ami atesett egy maradj otthonos fiatalok altal kezelt kurzuson ... 
Most nezem, hogy kicsit erdekes mert betoltes utan egybol a startmenu jon be full kepernyon, amit nem lehet lerakni/kikapcsolni.
A talcan az ora mellett nincsenek ott a futo appok (virusirto, ...)
A talcat nem lehet se zarolni se semmi  [kép]
Ezeket hogy tudnam visszaallitani/alaphelyzetbe rakni?

:R

(#123427) King Unique válasza detroitrw (#123426) üzenetére


King Unique
titán

(#123428) detroitrw válasza King Unique (#123427) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi :C :R

(#123429) King Unique válasza mzso (#123423) üzenetére


King Unique
titán

Ha a közvetlen upgrade után nem volt jó, akkor másik lehetőségként ott van a W10 clean install, ha a "le is szedtem, és újratelepítettem" a driverekre értendő. Meg ott is, ha a hardvergyártó weboldaláról manuálisan letöltött és telepített driverek után volt villódzás, akkor meg lehetne próbálni úgy, hogy tiszta telepítés után a Windows Update telepíti a szükséges drivereket. + Megvárni, amíg teljesen naprakészre frissül a rendszer, + ha máshogy nem megy, akkor megpróbálni kompatibilis módban futtatni a régi programot, játékot. Aztán a korábbiak alapján a "1909 lett feltéve" most nem teljesen világos, hogy a Windows Update-en keresztül, vagy külön letöltött ISO-val manuálisan, ahol az utóbbi eredeti-e, vagy valami fabrikált változat. Ha az utóbbi, akkor azt nyilván mellőzni kellene és ha 2004-es verzió (annál is fennáll-e nem derült ki) helyett 1909 clean install lesz, akkor értelemszerűen a Microsoft weboldaláról letöltött ISO-val kellene, meg lehetőleg ezen leírás alapján.

(#123430) mzso válasza King Unique (#123429) üzenetére


mzso
veterán

Nem igazán vagyok híve a probléma kiderítése nélküli Windows újratelepítésnek. Kb mindig ugynaz ugyanúgy rossz marad.

"most nem teljesen világos, hogy a Windows Update-en keresztül, vagy külön letöltött ISO-val manuálisan, ahol az utóbbi eredeti-e, vagy valami fabrikált változat."

Hivatalos ISO, Update-tel nem lehet válogatni a verziók között. A 1909-re meg azt mondták az emberek, hogy stabil (jó vicc...).

A "visszaállítás" opció egyébként nem egyenértékű az újratelepítéssel?

(a "felújítás" mit is csinál?)

Jut eszembe:
Ilyen kékhalálaim voltak:

Más:
Az hogy van, hogy a már csak 6,37 giga hely kell a hibernálási fájlnak, amikor korábban kellett amennyi ramom van.

[ Szerkesztve ]

(#123431) King Unique válasza mzso (#123430) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos ISO az, ami a Microsoft szoftverletöltő oldaláról volt/van letöltve, vagy pl. MWOIDT és TechBench forrásokból, amely utóbbiak a Microsoft letöltőszervereire mutató letöltési linkeket generálnak.
De, Pro kiadástól a Windows Update-nél, illetve csoportházirendben célirányosan beállítható a funkciófrissítés verziója (Select the target Feature Update version), lásd WUfB.
Az, hogy kinél melyik Windows 10-verzió stabil, melyik nem, az lehet hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is. Illetve az, hogy esetedben a 1909 nem teljesen az, az említett hiba jött elő, attól még másnál lehet stabil és jól működő, ahogyan pl. nálam is. Az viszont elég érdekes, ha nálad támogatott hardvernél több verzió sem működik rendesen és állítólag nem VGA hiba az oka.
Alaphelyzetbe állítás annak a neve és lényegében félérhet egy újratelepítéssel, ahol választható a személyes fájlok megtartása és a minden elem eltávolítása lehetőség is, a telepített szoftverek viszont mennek a levesbe az első esetben is. A klasszikus clean install a 0-ról meg az, ami az alábbi bejegyzésben van részletezve.
Az adott BSOD problémákra, hibakódokra meg van a Microsoft weboldalán magyarázat: [link], [link]. + Általános megoldási javaslatok: [link], [link].
A Hiberfil.sys fájl mérete alapesetben megközelítőleg egyenlő az adott hardvernél elérhető RAM méretével, mennyiségével, de nem feltétlen lesz minden esetben pont akkora lefoglalva, pláne ha ténylegesen nem is használod a hibernálást. Apropó, a lapozófájl remélem nincsen letiltva, vagy túl kicsi méretűre állítva, mert amiatt viszont lehetnek gondok (példa).

[ Szerkesztve ]

(#123432) Geth válasza mzso (#123430) üzenetére


Geth
addikt

Itt a 1909 (is) stabil több rendszeren is (és nincs instabil példám), szóval ez akár komoly is lehet.

A hibernálás file mérete változó, a felhasználói szokások miatt (melós gépen nekem is nagyobb, pedig a konfig hasonló az otthonihoz).

Azok a kélhalálok nem szépek, akár storage hiba is lehet.

(#123433) hhgygy


hhgygy
senior tag

Nem tudom, ez ugyanaz az eset-e, nálam 3 monitor van, alapból egy külső monitoron dolgozom, van a laptopomnak a sajátja, és néha TV-t nézünk Thunderbolton keresztül HDMI adapterrel. Ilyenkor a külső monitoromon is látszik a kép.
De volt, hogy felnyitottam a laptopot és akkor az történt, hogy miután lecsuktam, CSAK a TV látszott. Ezt csak úgy tudtam feloldani, hogy a TV-t nézve (jó messziről vakoskodva) beállítottam, hogy a TV + külső monitort másolja, és visszaállt a rend.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#123434) ddmb


ddmb
aktív tag

Elindítottam a chkdsk-t, a progress elakadt 36%-nál (kábé 5 percig nem mozdult), már az idegbaj kerülgetett, aztán elkezdtem püfölni az Entert a fekete ablakban, és erre beindult, és 5-10 másodperc után be is fejezte. Ez valami Windows bug? Vagy az Enterrel kell noszogatni ezt a kőkorszaki toolt?? Vagy én vagyok hülye?

[ Szerkesztve ]

(#123435) Geth válasza ddmb (#123434) üzenetére


Geth
addikt

Tapasztaltál valamit és ahhoz, hogy a hirtelen magyarázatod passzoljon, kizártál egy sor egyéb lehetőséget (pl. az Enter püfölésének semmi ráhatása nem volt a folyamatra).
Móka.

(#123436) Kékes525 válasza mzso (#123430) üzenetére


Kékes525
félisten

A driverokat megvizsgáltad? [Driver Verifier] , [Driver Verifier--tracking down a mis-behaving driver.
]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#123437) Kékes525 válasza ddmb (#123434) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen eredménnyel zárult? Érdemes ilyenkor más vizsgálatokat is csinálni, mert lehet, hogy a rendszereddel van komolyabb baj. Ezért az admin parancssorba írd, külön-külön végrehajtatva:

1. Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

2. Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

3. sfc/scannow

Ha RestoreHealt hibát talált és javított, a végén újra kell indítani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#123438) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Windows 10 64 bit Pro. Mindig kilepve jatekokbol /Alt+Tab/ 15.9 RAM felhasznaltsagot ir ki, ennek mi lehet az oka, hogy nem hasznal tobbet, mikor 32GB van a gepemben? Ezt kulon bekell valahol allitanom neki? Koszonom :R

(#123439) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Windows 10 Pro frissítés teljes letiltásában.
Oktatással foglalkozom és igyekeztem felkészíteni az informatikai rendszeremet a koronavírus második hullámára. Ez azt jelentette, hogy beszereztem bluetooth mikrofonos fülest (ne legyek a gép 30 cm-es körzetébe kényszerítve) többet is, mert volt, amelyik gyorsan megadta magát, HDMI-kábelt, hogy a tv-n tudjam nézni a képet, vezeték nélküli egeret.

A lényeg: A korábban jól működő win10-em (1903 verzió) felfrissítette magát, amikor bevittem a céghez. Az itthoni wifit forgalmi korlátosra állítottam, így elvétve egy-egy frissítés mehetett csupán át. De ezek lényegtelenek voltak. A céges wifin frissült 1909-re, amellyel elindult a kálváriám. Az addig jól műdödő bluetooth eszközök instabilak lettek, de működtek. Driver frissítés, bios frissítés természetesen megvolt. Laptop és eszközök gyártóival is beszéltem. Oké, gondoltam, hogy menjen fel a 2004-es verziójú win10... na ekkor totál működésképtelenné váltak a bluetooth eszközeim.

A problémát úgy oldottam meg, hogy visszatettem a 1903-as win10 pro-t. Minden tökéletesen működik, betonstabilan. Megoldási ötletem, hogy ne frissítsen a windows, semmit.
3 dolgot tettem ennek érdekében:
1. Az itthoni wifit forgalmi korlátosként állítottam be és letiltottam a forgalmi korlátos hálózaton a frissítéseket. Ez nagyrészt megoldja a frissítési gondokat.
2. Windows gomb+R, services.msc, Windows update - szolgáltatás állapota letiltva, majd indítás típusa letiltva. Az indítás típusa azonban mindig visszaáll kézire. A szolgáltatás állapota az megmarad a letiltva állapotban.
3. Windows gomb+R, gpedit.msc, számítógép konfigurációja, felügyeleti sablonok, windows összetevők, windows update, letiltva. Vagyis a helyicsoport házirendet állítottam át. Ez megmarad, nem áll vissza.

A biztonság fokozása érdekében, mivel letiltottam a frissítéskeket, feltettem a Kaspersky Internet Security 2020-at.

Kérdésem az, hogy így nem fog frissíteni a windows? Kell még valamit tennem, hogy ne frissítsen?

Tudom, borzasztó, kockázatnak teszem ki a rendszert meg minden, de higgyétek el, az is borzasztó, hogy 40 cm-re kell ülnöm 10 órát a gép előtt és közel hajolva a mikrofonhoz beszélni. Egyszerűen nem bírtam, kiégett a szemem, fájt a fejem, kellenek a bluetooth eszközeim.

Előre is köszönet a segítségeteket! :R

(#123440) Kékes525 válasza Ombi5 (#123438) üzenetére


Kékes525
félisten

[A Játék üzemmód használata a számítógépen]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#123441) ddmb válasza Kékes525 (#123437) üzenetére


ddmb
aktív tag

Tegnap a chkdsk azt mondta, hogy nincs hiba. Most lefuttattam a scanHealth-et, az se írt ki hibát, így a RestoreHealth-et nem indítottam el. Viszont az sfc: "found corrupt files and successfully repaired them"

Valahogy az utóbbi időben furán viselkedik a gép... Bekapcsoláskor változó, hogy mikor jelenik meg a Dell logo a kijelzőn, van amikor aránylag gyorsan, van amikor fél perc. Tegnap a Restart-ot csinálta 5-10 percig, aztán meguntam és durván kikapcsoltam. De ami a legrosszabb, hogy sleepből felkel állandóan. Megnéztem az event viewerben a Power-Troubleshootert, de csak PowerButton van megadva mindenhol a "Wake sourcenak"... én nem tudom, szellemek járhatnak a lakásban...

[ Szerkesztve ]

(#123442) ddmb válasza ddmb (#123441) üzenetére


ddmb
aktív tag

jah, és természetesen az Advaned Power Options-ban még korábban "Disabled"-ra állítottam a Sleep / Allow wake timers opciókat, és most azt látom ,hogy a Plugged In "Enabled"-on van... Imádom mikor a rendszer visszállítgat helyettem dolgokat...

(#123443) Kékes525 válasza ddmb (#123442) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ott néha a képernyő kikapcsolást szokta beállítani, pedig ki van kapcsolva.

"Bekapcsoláskor változó, hogy mikor jelenik meg a Dell logo a kijelzőn, van amikor aránylag gyorsan, van amikor fél perc. "

Nálam az Asrock logo-val van ritkán hasonló.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#123444) Geth válasza ddmb (#123442) üzenetére


Geth
addikt

Biztos hogy a rendszer állítja át? Én ilyet eddig csak kedves driverektől/driverként mellékelt programoktól láttam...

[ Szerkesztve ]

(#123445) ddmb válasza Geth (#123444) üzenetére


ddmb
aktív tag

igazad van, lehet hogy azok, azokat szoktam frissíteni

amúgy nekem egyre megy...

[ Szerkesztve ]

(#123446) ddmb


ddmb
aktív tag

egy kérdés... Win7 esetében valahol olvastam, hogy különbség van a Restart és a Poweroff között. A restart nem inicializálta a legmélyebb kernelt, a poweroff viszont igen.

Win10 esetében (hibernálás lehetősége nálam kikapcsolva) viszont meg mintha pont fordítva olvastam volna... tehát hogy a Restart az, amelyik több mindent állít vissza alaphelyzetbe.

Most hogy is van ez akkor? Valaki rendbe rakná a dolgokat?

Ha a lehető legtöbb dolgot szeretném Win10-ben alaphelyzetbe rakni, akkor mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#123447) King Unique válasza DrKapocs (#123439) üzenetére


King Unique
titán

A gépházban ott van a 35 napos szüneteltetés lehetősége, + az automatikus frissítés konfigurálható/kikapcsolható csoportházirend, registry szinten, akár letiltható maga a Windows Update szolgáltatás is, + elrejthetők az egyes frissítések, + ha forgalmi díjas internetkapcsolat van beállítva, akkor csak értesítést jelenít meg a Windows Update az elérhető frissítésekről. De ezeket a leírtak alapján már próbálgattad, megtetted.
Az viszont nem világos, hogy ha csak a funkciófrissítést akarod elkerülni, akkor ahhoz minek teljesen és véglegesen tiltani a Windows Update-et? :F
Ami kezdődik ott, hogy aktív életciklusú Windows 10-verzióra csak választható frissítést ajánlja fel a Windows Updaze az újabb verziót, lásd a 1909-es és 2004-es funkciófrissítések esetét. Aztán folytatódik ott, hogy ha Pro kiadást használsz, akkor adott a csoportházirendnél a WUfB és ott a beállításoknál a "Select the target Feature Update version" opció, aminél célitányosan megadható milyen verziószűmú funkciófrissítést ajánljon fel a Windows Update. Ha ott pl. ≤ 1903 verziószámot adsz meg, akkor nem is fogja felajánlani a 1909, 2004 stb. funkciófrissítéseket. Ellenben attól még ugyanúgy kapja a havi kumulatív frissítéseket az adott verzió az életciklusa végéig. Apropó életciklus, a 1903 verzió a Home és Pro kiadásoknál 2020 decemberéig támogatott, vagyis előbb-utóbb váltani kellene újabb verzióra a további támogatáshoz.

"A biztonság fokozása érdekében, mivel letiltottam a frissítéskeket, feltettem a Kaspersky Internet Security 2020-at."

Ha teljesen és véglegesen letiltasz mindennemű frissítést, nem lesznek befoltozva az OS esetleges biztonsági rései, akkor sokat nem oszt nem szoroz, telepíthetsz akármilyen vírusirtót... :DDD + A Windows 10-ben amúgy is ott van a beépített antiívus szoftver, a Defender, ami védelem terén egy ideje már eleve az élmezőnyben van.

[ Szerkesztve ]

(#123448) King Unique válasza ddmb (#123446) üzenetére


King Unique
titán

A leállítás-indítás / újraindítás témában a gyorsindítás az ami érdekes lehet Windows 8 óta, de ha nálad alapból le van tiltva a hibernálás, akkor a gyorsindítás is, mivel a működésének feltétele a bekapcsolt állapot. Azaz ilyenkor teljes leállítás történik, mintha ki lenne kapcsolva, vagy Shift + leállítás történne, vagy újraindítás.

Szerintem ne akarj mindent erővel "alaphelyzetbe rakni", mert lehet nem feltétlen lesz jó vége. :D

(#123449) ddmb válasza King Unique (#123448) üzenetére


ddmb
aktív tag

Természetesen nem újraparticionálni akartam az SSD-t...

(#123450) King Unique válasza ddmb (#123449) üzenetére


King Unique
titán

Hogyan jön most ide az SSD újraparticionálása? :D
Nem arról volt szó, hanem a Windowst érintő egyes beállítások, funkciók erőltetett módosításáról.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.