Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123551) King Unique válasza spileraaa (#123548) üzenetére


King Unique
titán

Az Enterprise kiadásnak vannak bizonyos + funkciói, szolgáltatásai, lásd egy korábbi összehasonlításnál. De ezeket vsz eleve nem fogod otthoni szinten kihasználni, ezért ilyen szempontból felesleges. Bár pl. a korábban említett 30 hónapos támogatás jól jöhet az őszi kiadásoknál, egyes bővebb konfigurálási lehetőségek (pl. diagnosztika), meg az extra support, a céges admin aki megoldja az esetlegesen felmerőló gondokat, mármint normál esetben Enterprise kiadás használatánál, nem otthoni warezolásnál. :D Másrészt ha upgrade-elni kell újabb verziója és nem megy, akkor az innen letölthető frissítési segéd, MCT eleve kiesik, mivel azok nem támogatnak Enterprise kiadást (példa). Meg ilyenkor szokták mondani, hogy lehet menni a rendszergazdához, ha már ilyen kiadást használ valaki.. :))

Igen, lehet, meg pláne ha ez az Enterprise móka valami tákolt ISO-val és nem megengengedett aktiválással jött össze. Aztán persze nem feltétlen muszáj, azt használsz otthon, amit akarsz (csak az ilyet mondjuk nem kellene itt reklámozni), meg ha a kedves ismerősnél is bevált ez a megoldás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#123552) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Képernyő kikapcsolással van problémám:
A gépházban az energiagazdálkodás és akkumulátor oldalon a 'Képernyő' kikapcsolási időnek a mindkét esetre 'Soha'-t adtam meg, ugyanez szerepel a Vezérlőpult beállításban is. Mégis kb. 10-15 mp. tétlenség után kikapcsol a képernyő.
Hol lehet még átállítani? (esetleg registry?)
Köszi a választ előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#123553) DJango19


DJango19
csendes tag

Helló. A gépem i3 7100. B250M alaplap. DDR 4. SSD 256GB Win 10. 64 bit van a gépemen. Hogy tudom le menteni a wint? Mert a rendszer biztonság...... biztonsági mentesen... nem tudom, valami hibát ír mindig, a Win aktiválja van. A másik kérdésem csak a Wint menti, vagy kompletten minden programot ami a gépemen van. Nekem az lenne jó ha mindent menteni mert SSD cserét tervezek és e miatt. Köszi a válaszokat :R .

(#123554) vlevi válasza DJango19 (#123553) üzenetére


vlevi
nagyúr

Macrium Reflect Free.
Ingyenes.
Ezzel menteni is tudsz, teljes HDD-t.
Ha majd meglesz az új SSD-t, akkor pedig át lehet klónozni a régi meghajtó tartalmát az újra, és akkor nem kell mentéssel, majd az újon helyreállítással vacakolni.
A klónozás pedig teljesen biztonságos, mert, ha nem sikerülne (pl. áramszünet miatt), a régi akkor is megmarad.

(#123555) Doky586 válasza DJango19 (#123553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt menti mindegyik ami a kijelölt partíció(ko)n van. [link]

(#123556) vlevi válasza Doky586 (#123555) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a baj, hogy ez a mentési módszer legalább 10 éves, és nekem már akkor sem sikerült vele a visszaállítás. Lehet, hogy be lehet úgy állítani, hogy sikerüljön, de mivel 2-3 próbálkozásra nem sikerült, ezért feladtam.
W10-en pedig egyértelműen külső programot használok. Én a Macriumot néztem ki magamnak, de a többi program (easeus, stb...) is tiszta szívvel ajánlható, mert teszik a dolgukat.

(#123557) tordaitibi válasza Pyttawrx (#123511) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szia.
Ma szétszedtem, sehol nem látok a ram mellett feszültségre utaló feliratot.
Nem mellékelek mert nagy felbontásba próbáltam képeket csinálni, itt vannak a linkek. Talán valaki felfedez a képeken valamit amiből megtudhatom hogy milyen ram jó bele.
Mini PC, N3150 soc
Picike alaplap, eleje-hátulja és a ram slot környéke külön:
[felülről]
[alja]
[ram slot nagyba]

Ha már itt, ez az FP1 feliratú tüskesor mi lehet?
[link]

(#123558) Pyttawrx válasza tordaitibi (#123557) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor ddr3 1600-at írt akkor 1,5V-os ddr3 1600MHz kell bele

(#123559) Doky586 válasza vlevi (#123556) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet elkerülte valami a figyelmed ami a linkemben szerepel: [kép]

Persze a macriumban több a választási lehetőség így több lehetőség van hibázni benne.. :DDD

(#123560) vlevi válasza Doky586 (#123559) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem kerülte el, csak a cikk a gyári mentésről szólt, én arra írtam, hogy már kicsit idejétmúlt.

(#123561) andreas49


andreas49
senior tag

Esetleg erre valaki? [link]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#123562) King Unique válasza DJango19 (#123553) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez adott a Windows 10-ben lévő beépített eszköz, ami partíció szinten ment, ez a leírásból vett screenshoton is látszik. Illetve a másikban, az abból vett screenshoton az is, hogy a Windows 10 rendszerpartícióját (C) és a telepítésnél létrehozott kicsi partíciókat (SR, ESP, MSR, WInRE) helyesen alapból menti, a többi opcionálisan jelölhető be. Az pedig evidens, hogy ha az előbbiek alapján partíció szinten történik a mentés, akkor 1:1-ben mentésre kerül a tartalma, azaz abba nyilván a C-re telepített programok és egyéb, ott tárolt fájlok is beletartoznak, nem szimplán csak a Windows. Vagy esetedben talán külön partícióra, külön lemezre vannak telepítve a programok, azért kérdezed? :D

Másik opció 3rd party programot (példák) használni ilyen célra, amelyek közül népszerű és többeknél bevált a Macrium Reflect Free, ha ingyenes kell. Azzal szintén megoldható a mentés-visszaállítás, + a közvetlen klónozás is, ahol az SSD cserénél használható egyből az utóbbi.

"Mert a rendszer biztonság...... biztonsági mentesen... nem tudom, valami hibát ír mindig, a Win aktiválja van."

Itt nem világos mire célzol, mert egyrészt van fájlszintű mentés is a Windows 10-ben, meg az előbb említett lemezkép létrehozás a rendszerről, lásd egy másik válaszban leírtakat. Másrészt nem derült ki a hibakód, meg hogyan és hova történt a mentés, a célmeghajtó állapota (HDS) rendben van-e, van-e rajta elég szabad terület, fájlrendszernél az ellenőrzés nem-e talált hibát, stb.

[ Szerkesztve ]

(#123563) batyuska100 válasza andreas49 (#123552) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nem a képernyőkímélő a hibás ebben?

(#123564) zolee001 válasza tordaitibi (#123557) üzenetére


zolee001
őstag

https://en.wikichip.org/wiki/intel/celeron/n3150

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/87258/intel-celeron-processor-n3150-2m-cache-up-to-2-08-ghz.html

(#123565) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A feladatkezelőn belül ha rámegyek a Teljesítmény fülre, akkor ugye a grafikon kijelzi az adott dolog kihasználtságát. Viszont csak 60 másodpercig. Ezt lehetne valahogy növelni több percre? Vagy mondjuk a Windows-on belül ezt vissza tudnám nézni megadott intervallumba? Mondjuk 19:00-19:30-ig hogy mennyi volt a CPU kihasználtság?
Ha ez nem akkor már az is jó lenne ha a 60 másodpercet ki lehetne tolni.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#123566) Sinu


Sinu
senior tag

törölhető.

hamarabb kérdeztem mint kerestem... bocs, az offért.

[ Szerkesztve ]

No Future

(#123567) King Unique válasza Sinu (#123566) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vagy kiveszed a pipát a rendszerek megjelenítése elől, vagy eltávolítod a felesleges boot bejegyzést, ilyen egyszerű.
Amúgy meg anno nem megfelelően lett eltávolítva a Remix, azért maradt ott a bejegyzése.

[ Szerkesztve ]

(#123568) Sinu válasza King Unique (#123567) üzenetére


Sinu
senior tag

Néztem ezt is, de csak a windows 10 van ott, ez a megoldás segített.

No Future

(#123569) tordaitibi válasza zolee001 (#123564) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ddr3L ez a low voltage, vagyis 1.35V?

(#123570) King Unique válasza Sinu (#123568) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ennél max. grafikus felületen az msconfig beállításait nézted, de ott van parancssorban a bcdedit, nem véletlenül volt linkelve a teljes leírás. A másiknál a megjelenítés elől a pipát kivenni lehet egyszerűbb, de attól még maga a felesleges boot bejegyzés ott marad, nem törlődik. :))

(#123571) Sinu válasza King Unique (#123570) üzenetére


Sinu
senior tag

sikerült a lustaságomat figyelmetlenséggel megkoronázni.... köszi a segítséget, cmd-ban sikerült törölni :R

No Future

(#123572) DrKapocs válasza King Unique (#123562) üzenetére


DrKapocs
őstag

"Azzal szintén megoldható a mentés-visszaállítás, + a közvetlen klónozás is, ahol az SSD cserénél használható egyből az utóbbi."
Az megoldható lenne esetleg, hogy úgy klónozzam a gépemben lévő ssd-t, hogy az kvázi egy biztonsági mentésként szolgáljon az ssd esetleges jövőbeli meghibásodása esetén? Vagyis készítek a jelenlegi ssd-ről egy lemezképet, de azt jelenleg még nem az új ssd-re klónozom, hanem csak elmentem valahová. Ha majd elromlik a jelenlegi ssd, akkor veszek egy újat és a régi ssd-ről készített képet felteszem az új ssd-re. Ez lehetséges valamilyen módon?

(#123573) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Egy usb-re kötött 3,5-ös HDD folyamatosan kikapcsol, majd újból be, pedig a p2p program oda tölt.
Hogyan lehet beállítani, hogy ne kapcsolgasson ki folyamatosan?
Energiaséma csak egy van, kiegyensúlyozott és ott már nincs hdd-re vonatkozó beállítás.
(Dell G5, windows10 x64)

(#123574) hhgygy válasza DrKapocs (#123572) üzenetére


hhgygy
senior tag

Pontosan erre való a rendszer backup

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#123575) Armagedown válasza King Unique (#123551) üzenetére


Armagedown
őstag

Nyugodtan használhatod, sokkal stabilabb lesz, mint a Home és pro verziók, ha rendesen beálítod a Group Policyt, pl automatikus frissítés helyet megjelenhet egy értesítés, hogy frissítés elérhető, de csak akkor kezd el frissíteni, ha ezt te akarod, így nem zavar semmiben, a féléves frissítést nem kell 30 napon belül telepítened, 365 napot késleltetheted.
A Start menüben telepítés után nincs felesleges placeholder.
spileraaa nak címeztem, csak rossz helyre klikkeltem :))

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#123576) arcitec válasza Armagedown (#123575) üzenetére


arcitec
addikt

És az kinek jó , hogy 365 napig frissül stb .. stb .. stb ... ;]

(#123577) tordaitibi válasza huan (#123573) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nem bizos hogy OS szintű hiba, nekem volt egy valami green szériás hdd-m és ő maga állította le magát, naponta több 100x hallottam hogy felpörög.
Másik gépbe, másik os? Ugyanez van?

Vettem nemrég egy 1T ssd-t, kapcsolgassa ahányszor csak akarja.
Az csendben van. Legalábbis nem hallom mikor felpörög :)

(#123578) Lauda válasza DrKapocs (#123572) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, macrium reflecttel. Kijelölöd a kcsi partíciót, a rendszerpartíció/illetve amelyiket még hozzá menteni szeretnéd és image this disk. Ebből később vissza tudsz állni ha szükséges. Én kéthetente/havonta szoktam egyet készíteni, a régebbiekből lehet törölni, ha szükség van tárhelyre. A biztonság kedvéért érdemes készíteni pendrivera bootolható cuccot a macriumból (elkészíti ezt is a program maga ha odakattintasz), mert így arról bootolva és betallózva az image-t egy új ssd-re is feltolja a mentett rendszert, ha esetleg a régi megpusztulna. Egyébként os alól indítva is elkészíti a visszaállítást.

[ Szerkesztve ]

(#123579) huan válasza tordaitibi (#123577) üzenetére


huan
őstag

Egy másik w10x64-en tudtam kipróbálni, de ott is lekapcsolgat sűrűn, illetve hamar, ha inaktív.

(#123580) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok! Win10-ben hol tudom beállítani az autómatikus belépést? A "netplwiz" megoldás nem működik a legújjabb verzión. A segítséget előre is köszönöm!

(#123581) Cs1csó válasza Csabesz666 (#123580) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amellett még a GÉPHÁZ - FIÓKOK - BEJELENTKEZÉSI LEHETŐSÉGEK - és itt vegyél ki minden pipát.

(#123582) King Unique válasza Csabesz666 (#123580) üzenetére


King Unique
titán

De, működik az a 2004-es verziónál is, csak szükség esetén a Windows Hello kikapcsolása szükséges hozzá, ha be lett állítva.

(#123583) King Unique válasza DrKapocs (#123572) üzenetére


King Unique
titán

Ha elolvastad az előző válaszban linkelt leírásokat, akkor a mentés-visszaállítás pont erre való, illetve ehhez is használható lehet. A klónozás némileg más, ott nem lesz külön fájlba mentett biztonsági másolat a rendszerről, ott közvetlenül lesz átklónozva a forrásmeghajtótól a célmeghajtóra. Vagyis ha akarsz egy komplett biztonsági mentést a Windows 10-ről, akkor értelemszerűen az előbbit használod, sőt már meg is tetted a korábban leírtak alapján.

(#123584) King Unique válasza Armagedown (#123575) üzenetére


King Unique
titán

Igen, végül is nem kell aggódnia, az otthoni virágboltba általában nem jár a BSA, sőt ennyi erővel akkor akár az Enterprise LTSC is mehet, az még tutibb. :DDD
Amúgy az már le volt írva, hogy pl. WUfB a Pro kiadásnál is van, annál is beállíthatók ezek a házirendek +ban, az automatikus Windows Update pedig a Home és Pro kiadások esetén is konfigurálható/letiltható, stb. Az meg nem tudom honnan jött, hogy 30 napon belül telepíteni kell az új funkciófrissítést, amikor támogatott, aktív életciklusú Windows 10-verziónál csak válaszható frissítésként ajánlja fel a Windows Update.
A Start menüből az egyes placeholder csempéket, alkalmazásokat meg szükség esetén el lehet távolítai pár kattintással a Home és Pro kiadásoknál is, + ott a PowerShell, + beállítás függvénye is lehet, hogy egyáltalán megjelenejenek-e.
Tudom hogy nem nekem, csak némi pontosítás végett. :))

(#123585) King Unique válasza huan (#123573) üzenetére


King Unique
titán

Itt más a folyamatosan lekapcsol, túl gyakran és random megszakad az adatkapcsolat és le/fel csatolódik az eszköz, meg más az X perc inaktív állapot után lekapcsol jelenség, ahol az utóbbit alvó módnak, készenléti állapotnak nevezik, ami normális.
Ha nem akarod, hogy X perc inaktív állapot után leálljon az USB-n csatolt HDD, akkor az energiagazdálkodásnál tiltod a lemezek kikapcsolását, + esetleg a W8.1 mintájára az ebben és ebben a hozzászólásban bejelölt opciókat. Másik lehetőség 3rd party programmal, pl. a HDS-nél a lemezek leállásának akadályozása opció pont erre való.
Amúgy meg elsődlegesen maga az USB-s eszköz vezérli ezt, ha az támogatja firmware szinten az alvó módot, akkor úgyis kikapcsol - hacsak nincsen az előbbi módokon tiltva - X perc után, ha nem, akkor nem.

(#123586) tordaitibi válasza huan (#123579) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Véleményem szerint akkor maga hdd csinálja a leállásokat.

(#123587) DrKapocs válasza Lauda (#123578) üzenetére


DrKapocs
őstag

@Lauda, King Unique, hhgygy:
Köszönöm szépen, elnézést a láma kérdéseimért.
Én azt hittem, hogy a Macrium Reflect Free-vel készített backupot csak ugyan arra az ssd-re tudom visszaállítani; azt nem gondoltam, hogy ezt egy új ssd-re is fel tudom tolni. :R

(#123588) Lauda válasza DrKapocs (#123587) üzenetére


Lauda
félisten

Szívesen!

Tulajdonképpen bármire vissza tudod állítani, amire ráfér. Én például így álltam át annó win7-nél ssd-re. A vinyó image-t rátoltam ssd-re. Lekapcsoltam a gépet, vinyót lehúztam, biosban átállítottam a boot-ot az ssd-re és már onnan állt fel a rendszer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#123589) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy ASrock A320M R4 - Athlon 200GE konfig. Folyton kékhalál jelentkezik. Srácnak megvették a gépet és hónapok óta nem tud játszani, újkorától jelentkeznek a gondok. Próbáltunk több dolgot, de egyik sem hozott sikert. Újratelepítettem egy júliusi builddel, nem tettünk fel semmit, csak a VGA drivert (GT710), és a PUBG Lite-ot, és 10 perc után ntoskernel.exe hibával összeomlottunk. Alkatrészeken futtattam rövid teszteket (VGA, VRAM, CPU, MEM, HDD, SSD), de egyszer sem pusztult meg, pedig volt nyúzva. De játékban 10 percet bír, ill. néha Gmail közben is képes megadni magát...

Gondoltam, felteszek akkor egy W7-et, de az alaplap+proci már nem kompatibilis vele, így W10-nél kell maradni. Ha sem driverre, sem hardverre nem gyanakszok, hogyan tovább? BIOS a legutolsó friss verzió.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#123590) Doky586 válasza Darko_addict (#123589) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Újratelepítettem egy júliusi builddel"
Meg is van a hiba.. Nincs júliusi build, az valami kókány integrálgatott vacakság lehet.

Próbálkozz hivatalos win verzióval.

ui.: egy memtest86 (v8.4) pendriveot lefuttatnék egyszer. [link]

[ Szerkesztve ]

(#123591) batyuska100 válasza Darko_addict (#123589) üzenetére


batyuska100
senior tag

Hé, ezt az írást már láttam valahol! :D

(#123592) Darko_addict válasza Doky586 (#123590) üzenetére


Darko_addict
őstag

Korrekció: v2004 19041.450 x64 - hivatalos verzió.

Batyuska: Muszáj több vonalon menni, mert nem akarom, hogy a következő 1 hetem ezzel teljen. :D De legalább nem copy-paste. :B

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#123593) Doky586 válasza Darko_addict (#123592) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az utolsó hivatalos telepítő .264 re végződik.

(#123594) Darko_addict válasza Doky586 (#123593) üzenetére


Darko_addict
őstag

Lehet, de azt nem írtam, hogy ezt jövő hónapban töltöttem le! :D

Leírásnál az szerepel, hogy ameddig a telepítés után nem csinálsz vele semmi huncutságot, addig a lehető leglegálisabb a használata. Honnan töltsek le olyat, amit *elég megvennem*, ha elégedett vagyok vele és nem előre? :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#123595) Armagedown válasza Darko_addict (#123589) üzenetére


Armagedown
őstag

Azt a geforce 710et felejtsétek el, lassabb, mint az Athlon 200 GE integrált gpuja, ami még a geforce 730nál is gyorsabb.
Remélhetőleg a driver probléma is megoldódik így.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#123596) Doky586 válasza Darko_addict (#123594) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bocs, de én NEM a legalitásról beszélek..

Hanem arról hogy a hivatalos verzióban nincs olyan dolog amitől fagyna a géped. Az integrálban meg valószínű van.

A #123590 ben linkelt memtest mit mond..?

[ Szerkesztve ]

(#123597) Darko_addict válasza Doky586 (#123596) üzenetére


Darko_addict
őstag

Lement a Memtest és a Windows sajátja is hiba nélkül, 0 error.
Fogtam az általad megfogalmazott alaptézist, hogy egy friss Windows (beszerzési forrást félretéve, ceteris paribus) nem fagyhat ki kékhalállal szoftvergond miatt.
Szóval most kivettem az egyik RAM-ot (2x Kingston 4GB DDR4 2400MHz KVR24N17S6/4), ami hamarabb lett belevéve és mindjárt elkezdek vele kicsit játszani. Ha ez sem, akkor kiveszem a VGA-t Armaghetto tanácsára, mert ahogy nézem, az iGP tényleg combosabb, ami nagyon szuper teljesítmény, tekintve a méretbeli különbségeket. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#123598) Darko_addict válasza Darko_addict (#123597) üzenetére


Darko_addict
őstag

Amúgy nem olyan rossz ez a GT710, nem tudom, mi a bajotok.
PS1 grafika megy neki. 4k TV-n alig tudtam mozgatni a kurzort, hogy levigyem a grafikát 1024x768-ban. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#123599) Armagedown válasza Darko_addict (#123598) üzenetére


Armagedown
őstag

Csak annyi a baj vele, hogy felesleges, az integrált gpu gyorsabb, ha kiveszed a videokártyát, gyorsabban fognak futni a játékok.
Ez így egy nagyon rosszul összeállított konfig

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#123600) Darko_addict válasza Armagedown (#123599) üzenetére


Darko_addict
őstag

A család egy informatikus barátja vette nekik. A munkahelyem hálózati infrastruktúráját ő(k) építette ki, tudása van, csak gondolom nem érdekelte és összedobált pár alkatrészt vagy megvette az első összeállított gépet, ami belefért a büdzsébe. Amúgy abszolút egyetértek veled, mert ha a 3D teljesítménye is jobb az iGP-nek, mint a dVGA-nak, akkor még rosszabb is, ha benne van.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.