Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123351) arcitec válasza Cs1csó (#123347) üzenetére


arcitec
addikt

Verzió : 1909 Build : 18363.1016 Akkor ez rendben ügye? Nem értem miért nincs több infó , hogy mi legyen telepítve illetve mi ne , ha több a variációs lehetőség... Csak jelzi, hogy itt van ni tegyed fel .. :U

(#123352) Cs1csó válasza arcitec (#123351) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez tökéletes nálam is ez a build van fenn.

(#123353) Lauda válasza arcitec (#123351) üzenetére


Lauda
félisten

Ez most a legfrissebb 1909 verzió.

(#123354) Kékes525 válasza Geth (#123341) üzenetére


Kékes525
félisten

Még akkor sem, ha csak Microsoft programokat használsz. Nézegesd sűrűn a Megbízhatóság figyelőt. Ott elég gyakran látható, hogy Microsoft alkalmazások is működésképtelenné vállnak, habár legtöbbször ezekből nem venni észre semmit. Valószínűleg azért, mert a rendszer újraindítja őket. Ja és ehhez bőven elég a default Windows beállítás is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#123355) Fire/SOUL/CD válasza CPT.Pirk (#123350) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amúgy a BIOS-t nézted, ebben is csak UEFI mód van, mint pl egyes Asusu EEEPC-ken?
Mert ha igen, akkor lehet, hogy az is valami Bing-es OS-el volt korábban telepítve.
Nekem megvan a gyári Bing-es telepítő (igaz, angol) esetleg feltölthetem Gdrive-ra, de INNEN is letöltheted (nem tudom, az enyémmel megegyező-e)

Lehet, hogy értelmetlen lesz a dolog azon a masinán, de lehet, hogy megérne egy próbát, mert ha az meg minden eszközt felismerne, akkor talán ki lehetne bányászni a drivereket...

Az sem rossz ötlet, hogy egy W10 x86-al próbálkozni, hátha csak 64 bites driverek nincsenek hozzá. :K

Amúgy az említett kütyü spec-ben érdekes dolgokat lehet olvasni, nevezetesen DUAL OS-el szállították annó, W8 + Android... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123356) Geth válasza Kékes525 (#123354) üzenetére


Geth
addikt

2 fajta bejegyzésem van (1-2 darab):
- FrameServer stopped working (tré webcam, de a problémát nem érzékeltem) - nem Win hiba
- not properly shutdown (AMD gpu driver...) - nem Win hiba

Szerk: másik rendszeren üres. BeRDPztem melóba, ott is üres.

(#123349) Fire/SOUL/CD
(Szakik döntsék el, milyen driver-re van szükség és mire nem)
+1. Szerencsére amit felrakok specifikus driver (van jópár, preferáltan az .inf-en keresztül), azt sose írta még felül semmi.

[ Szerkesztve ]

(#123357) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#123355) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak UEFI-s, nem is tud legacy módban bootolni. Most azon gondolkodom, hogy Win 8.1 32bitet rakok rá, az korban jobban passzol a hardverhez és azon is van store. Hátha... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123358) Geth válasza CPT.Pirk (#123357) üzenetére


Geth
addikt

UEFI-nél előfordulhat, hogy a lap gyártója szűkítette a lehetséges architektúrákat.
Csak azért írom, hogy ne lepdődj meg, ha nem tudsz 32 bit-es OS-t felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#123359) Fire/SOUL/CD válasza CPT.Pirk (#123357) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak az MS-től letölthető 8.1 x86 nem tud UEFI-ről boot-olni (legalábbis ezelőtt kb 5 éve, amikor ilyen EEEPC-vel hozott össze a sors, az akkori x86 ISO-k nem tudtak, csak a Bing-es ISO-k)
Próbáld ki, aztán írjál, mert érdekel a dolog. :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123360) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Most pl. olyan hibába futottam bele, hogy volt egy file, amit sehogy se tudtam törölni. A TC totál befagyott tőle, a File Explorer meg nem csinált a törlés-re semmit. A mappában lévő többi file törlése viszont ment. Újraindítás kellett, az után már tudtam törölni azt is... Win7 alatt ilyen még sose volt pl.

(#123361) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Összegyűlt pár W10 iso meg kibontott is az évek alatt.
Hogyan tudnám meg hogy milyen verziók?

(#123362) zolee001 válasza tordaitibi (#123361) üzenetére


zolee001
őstag

Pontos infót ezzel a 2 módszerrel
dism /get-wiminfo /wimfile:”X:\sources\install.wim”

dism /mount-image /imagefile:install.wim /index:6 /mountdir:m /readonly
X:\>dism /image:m /get-packages

(#123363) Fire/SOUL/CD válasza tordaitibi (#123361) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

How to See Full Details about a Windows 10 ISO file or USB

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123364) D.Va válasza Fire/SOUL/CD (#123335) üzenetére


D.Va
senior tag

Sikerült úgy tűnik eltüntetni a mappát ;)

Sub-ZeRo Igen Dropbox-om van

Köszi a válaszokat :R

(#123365) arcitec


arcitec
addikt

Létezik-e olyan lehetőség, hogy tudjak takarítani a C meghajtón, ahol 95%_ban a win10 és Office van. 100GB a foglalt terület. Foglalhat-e ennyit a windows? 120 GB az SSD lehet cserélnem kell nagyobbra?

(#123366) Cs1csó válasza arcitec (#123365) üzenetére


Cs1csó
félisten

Futtasd rendszergazdaként a lemezkarbantartót, lehet egy update, vagy upgrade maradványa. A Windows 10 általános programokkal belakva is megáll 25GB körül, 30GB alatt.

(#123367) Fire/SOUL/CD válasza arcitec (#123365) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy csicso82 is javasolja, elsőre futtasd a Lemezkarbantartót. (
Nálam 60GB-t foglal, de nem véletlenül, W10 x64 Pro+Embarcadero RAD Studio+MSO 2019 x64+Blender+ Photoshop+még pár Design/Developer progi)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123368) arcitec válasza Cs1csó (#123366) üzenetére


arcitec
addikt

Ez nem egy alap a file kezelőből? File kezelő + tulajdonságok? De hogy tudom ezt rendszergazdaként indítani? Nincs olyan lehetőség ami kihozza a nagyobb file-okat melyek azok? Ez a 30GB ez nagyon kevésnek hangzik ha jól emlékszem anno is elsőre több volt.
Office is benne van...

(#123369) Cs1csó válasza arcitec (#123368) üzenetére


Cs1csó
félisten

A START menü részbe elkezded beírni LEMEZKARBANTARTÓ és egyből kiadja ezt futtasd rendszergazdaként.

(#123370) arcitec válasza Fire/SOUL/CD (#123367) üzenetére


arcitec
addikt

Nálam is hasonló ... Köszönöm a tanácsokat segítséget mindenkinek ... Nem fog ez egyből menni szerintem mert az a + kb 40 GB az vajon mi és hol rejtőzik.

(#123371) Cs1csó válasza arcitec (#123370) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lemezkarbantartóban úgymond "bepipálod" pl. a régi lemezképet, vagy telepítési maradványokat stb.
Amúgy a TREESIZE FREE-t is futtathatod - érdemes azt is rendszergazdaként és az is megmutatja hol bújik meg olyan sok adat.

A lényeg az, hogy egy minimális programokkal telepakolt Windows 10 nem foglal sok helyett, egy 120GB-os SSD-t amiből jellemzően 111GB látható nem pakolja tele.

[ Szerkesztve ]

(#123372) arcitec válasza Cs1csó (#123371) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm sikerült is ,azonban 350MB az bolhapötty, érdemben semmi nem változott... :U

(#123373) arcitec válasza Cs1csó (#123371) üzenetére


arcitec
addikt

Nagy szépen köszönöm neked . A TREESIZE FREE na ez kellett, még egyszer köszi szépen.
Az a fránya Garmin foglal el nagyon sok helyet. Átrakom a D -re ha lehet ..
Ez a lényeg a többi csak MB méretek [kép]

[ Szerkesztve ]

(#123374) Fire/SOUL/CD válasza arcitec (#123372) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor nézz rá csicso82 által javasolt progival is, abból kiderül melyik mappa/mappák hízott/híztak fel nagyon, pl Windows esetén tipikusan a WinSxS és a rejtett ProgramData mappa szokott kipocakosodni, de akár lehet pl a Chrome böngésző cache-e is (intenzív netezéssel napi több GB-t szeméttel is teleszórhatja a meghajtót stb stb. )

Na akkor megoldódott...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123375) arcitec válasza Fire/SOUL/CD (#123374) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm neked is és csicso82 - nak is. Most már csak egy olyan progi kellene, ami szabályosan átrakja a Garmint a D-re . ( Hogy ne kelljen leszedni ). :U :R
Maga a program az a Program Files - ban van az OK.
De a Program Data/Garmin könyvtárban lévő térkép és mi egymás na azt kellene a D-re mozgatnom,
úgy hogy tudjon is működni.

[ Szerkesztve ]

(#123376) arcitec


arcitec
addikt

No ez már jobban néz ki : [kép] Azért ez sem korrekt a Garmin részéről, hogy kreál egy Downloads könyvtárat és minden letöltés frissítés stb .. ott gyűlik halmozva. Miért nem egy temp könyvtárba rakja amit aztán lehetne a file kezelőből takarítani. :N
Köszi mindenkinek :R

(#123377) Apollyon válasza BogyóBP (#120582) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

Nálam ugyanez volt a gond, 2004-es frissítés után szürkés kijelző, restartok, csúszkák állítása nem oldotta meg. Ebből a hsz-ből kiindulva inkább nem is próbálkozok vele, láthatólag esélytelen.
Visszaraktam az eggyel korábbi verziót, azzal jó. Annyi különbség, hogy nálam HDMI-vel csatlakozik a monitor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#123378) tordaitibi válasza Fire/SOUL/CD (#123363) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

És zolee001,
ki is selejteztem jópár W10 lemezképet, maradt 2 darab.
Egy 1607 mert az egyik noname mini pc-men csak ez hajlandó elfutni, meg egy 1909.
Köszönöm.

(#123379) King Unique válasza SunMount3r (#123338) üzenetére


King Unique
titán

Ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet, már kaptál választ arra a kérdésedre...

A fájlkezelőben a meghajtók duplikált megjelenítése nem újdonság, több verzió óta jelen van már, de szükség esetén kikapcsolható, ha valakinek annyira az kell.

(#123380) King Unique válasza tordaitibi (#123361) üzenetére


King Unique
titán

A pontos buildszám, indexek stb. megtekintetéséhez ott van parancssorban a DISM a már linkelt leírás szerint.
De amúgy hogy van ez, letöltesz egy W10 ISO-t és a mentésnél nem írod oda a verziószámot? :D + Egy ideje már az MCT-nél is szerepel a verzió, meg a direktben letöltött ISO-knál is.
A 1607-es verzió meg amúgy már rég nem támogatott a Home és Pro kiadásoknál, max. az erre az alapara épülő Enterprise LTSB kiadás, de az meg hivatalosan nem otthoni használatra való és nem is reális ott.

(#123381) Cs1csó válasza arcitec (#123376) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#123382) King Unique válasza mzso (#123337) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha 1909-es verzióval clean install történt és manuálisan lettek telepítve a szükséges driverek a hardvergyártó weboldaláról letöltve, akkor esetleg azt lehetett volna megpróbálni, hogy a Windows Update telepíti a drivereket és úgy mi történik. Meg az upgrade itt alapesetben azt jelenti, hogy meglévő rendszerről (W8/8.1) közvetlenül váltani W10-re, nem az utóbbi tiszta telepítését. Aztán még az is érdekes lehet, hogy ez a "villódzás" már a telepítés után alapból megvolt, vagy csak a muzeális DX7 manuális fabrikálása / egyéb után jelentkezett.

Ja, hogy így érted a widget szót, bár egyszerűbb lett volna azt írni, hogy az említett programok, azok ablakai. Mi meg hirtelen a gadget kifejezéssel kevertük :D

[ Szerkesztve ]

(#123383) SunMount3r válasza King Unique (#123379) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó lehet elkerülte a figyelem a sok hsz. között. A registry hack szerintem nem jó (ezt már megtaláltam én is), mert csak a Start-ot és az Action Center-t választja le, de ugyan úgy csak Accent color marad, így a ikon hátterek, szövegek stb. szintén arra a színre változnak át.

A third party progik-tól meg tartanám magam, amit installálni kell azoktól alapból is frászt kapok, pláne ha a Windows alap működésébe szólnak bele, meg közben folyamatosan terhelik nekem a rendszert. Azt hittem csak van valami egyszerűbb módja. No mind1, akkor majd utánaolvasok egy párnak, hátha akad valami veszélytelen és egyszerű is köztük.

(#123384) King Unique válasza SunMount3r (#123383) üzenetére


King Unique
titán

Miért, talán ténylegesen ki is próbáltad (beállítás után restart) és nem úgy működött, mint remélted?
Ha helyileg nem lehet módosítani, akkor marad a 3rd party program. Ha számodra az utóbbi sem felel meg, akkor meg nem piszkálod, ilyen egyszerű. :)) Amúgy meg létezik rendszer-visszaállítás, biztonsági mentés-visszaállítás stb., aztán akkor lehet kísérletezni, már aki akar csak emiatt.

(#123385) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#123359) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Geth jól írta, csak 64 bites dolgot tud bootolni a tablet. :)

A te iso-d bootolt, de bizonyos meg nem nevezhető okból a nem bing-es W8.1 x64 iso-t kellett használnom, az is bootolt. Sőt, csodák csodájára talált egy hardver csomagot 283MB méretben az update, amit miután felrakott lett wifi, hang és touch screen is. :Y

Szóval úgy néz erre az Aava Inari 8 gépre W8.1 a maximum, amit fel lehet rakni Windows téren.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123386) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#123383) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Jó lehet elkerülte a figyelem a sok hsz."
Igen, ez igaz, de pont ezért találták ki a PH!-n a Válaszok erre a hozzászólásra funkciót, így egyből láthatod, hogy kaptál-e választ a kérdésedre avagy sem.
Ehhez annyit kell tenned, hogy megkeresed azt a hozzászólásod, amiben az adott kérdést feltetted, majd azon hozzászólás fejlécének jobb szélén rákattintasz a lefelé mutató nyilacskára és máris ott, a fentebb említett funkció.

Apropó, az intézőben duplán megjelenő meghajtókra kapott megoldást kipróbáltad, működik? :U

CPT.Pirk
Az a lényeg, hogy összejött. (ezért írtam korábban, hogy a Bing az egy speciális verzió, már csak abból a szempontból is, hogy az x86-os verziója is képes UEFI-ben boot-olni, míg a "hagyományos" 8.1 x86 meg nem...)
Egyáltalán nem gáz a dolog, a W8.1 jó OS és 2023.01.23-ig támogatott is, addigra meg lehet, hogy a Aava Inari 8 a süllyesztőbe kerül (mert pl vesznek egy új kütyüt)... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123387) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#123386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az biztos, hogy azokkal a színes fürdőszoba csempékkel jó lesz a gyereknek nyomkodni. :DDD

szerk: igen, a frissítések. Még laza 1.8GB körül van amit fel kell raknia magára. Azt hiszem el lesz a következő pár órában foglalva. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123388) Fire/SOUL/CD válasza CPT.Pirk (#123387) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Majd ha teljesen lefrissíted update-ről (jó kis mennyiség jön le hozzá), akkor az is egyből az asztalra boot-ol be, nem a csempés felületre...(már ha így értetted a csempés dolgot)

Szerk
Akkor kitartást, ahhoz a közel 2GB frissítés telepítéséhez... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123389) Djuree


Djuree
félisten

az letezik hogy nem frissit automatikusan a 2004es verzio? felraktam, ki is irja h fontos frissitesek hianyoznak de nem tolti meg rakja fel.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#123390) Fire/SOUL/CD válasza Djuree (#123389) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A W10 legyen beaktiválva az Update előtt, mert ritkán (tényleg ritkán) elő-előfordul ez a jelenség aktiválás nélkül.
2. Lehet, hogy újra kellene indítani az OS-t.
3. Az is okozhatja, ha ilyen O&OShutup10/Spydish stb progikkal, nem megfelelően turkáltál bele a W10 lelkivilágába...

Ha nem erről/ezekről van szó, akkor esetleg dobhatnál egy képet a frissítések keresése felületről. ;)

UI: Gondolom azt nem kell írnom, hogy eredeti, MCT-vel letöltött ISO-ból volt a telepítés, nem pedig valami, nem tudom ki által összehegesztett telepítőről... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123391) King Unique válasza Djuree (#123389) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent az esetedben, hogy nem frissít automatikusan, a gépházban a "Frissítések keresése" gomba kattintva talán nem talál, nem listáz ki és tölt le, telepít új frissítéseket, vagy mi? :F + Újraindítás volt már, aktiválva van a W10, nincsen 3rd party programmal megbuherálva a rendszer, a Windows Update? Amíg ezek nincsenek tisztázva, megadva a szükséges információk, addig max. csak találgatni lehet... :B
Nemrég telepítettem 2004-es verziót MCT-vel letöltött ESD ISO-val, ami aktivált volt digitális licenccel, nem volt O&O ShutUp10 és társai vackokkal korlátozva/letiltva a Windows Update működése és lám, frissített rendesen és most naprakész.

[ Szerkesztve ]

(#123392) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Régóta használok windows 10-et de így még nem jártam.Egyik pillanatról a másikra hiába nyomkodom a start menüt nem történik semmi.
Szerencsére a jobb egér gomb lenyomásakor előjön a leállítás opció is tehát ki tudom kapcsolni vagy újra tudom indítani a gépet.
Hogyan tudnám helyrehozni ezt és mi okozhatja a problémát?

(#123393) Fire/SOUL/CD válasza csaba1203 (#123392) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A 2004-es build tiszta telepítését követően bele-bele lehet futni ilyen, vagy ehhez nagyon hasonló jelenségbe(1909 esetén személy szerint nem találkoztam ezzel a jelenséggel).
Pl WIN gomb megnyomását követően (megpróbálva beírva, hogy frissítések keresése), szinte csontra fagy, mazsolázik 5-10 másodpercet az üres start menü, majd nem történik semmi...
Olybá tűnik ehhez hasonló a helyzet esetedben is.
Indítsd újra a W10-t és egyből menj frissítések keresésére és telepítsd fel, amit feldob...
(ne a WIN gomb + gépeléssel, hanem a tálcán (óra mellet) Értesítések/Kibontás(ha kell)/Minden beállítás/Frissítés és biztonság módszerrel)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123394) King Unique válasza csaba1203 (#123392) üzenetére


King Unique
titán

Mivel esetedben a Windows 10 verziója nem ismert, meg az sem hogy milyen módosítás (frissítés/program telepítése / egyéb?) történt ami óta nem működik, illetve tartósan nem működik, vagy csak egyszeri állapot, ami az újraindítás megold, a szükséges frissítések telepítve vannak-e stb., ezért ilyenkor max. találgatni lehet, meg próbálgatni az általános megoldási javaslatokat: [link], [link]...

(#123395) csaba1203 válasza King Unique (#123394) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi a gyors válaszokat neked és Fire/Soul-nak is.
Közben kutakodtam és ezen a linken a második megoldás segített PowerShell adminként és a parancssor lefuttatva majd restart és láss csodát újra megy a Start menü...
- [link]

(#123396) King Unique válasza csaba1203 (#123395) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a több közül az is egy lehetséges megoldás, ami az előbb linkelt leírásokban is említve van. De ezeket akkor javasolt próbálgatni, ha tartósan nem működik a Start menü, nem oldja meg a Windows 10 újraindítása és naprakészre frissítése. A verziószámot nem írtad, de ha 2004-es, akkor annál jelenleg a 19041.450 buildszámú rendszer a naprakész. A frissítéshez a gépházat meg pl. Win + I billentyűkombinációval is meg lehet nyitni, ha a Start menü nem működik és nincsen a tálcára rögzítve az ikon.

(#123397) SunMount3r válasza SunMount3r (#123360) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Meg ilyen se volt még Win7 alatt: zenelejátszó progiban hallgatom és ugyan azt a számot másodjára kezdi lejátszani, nézem benne, hát tényleg kettő van belőle, TC-vel betallózva látom 2x ugyan az file és file név csak az egyik "-Copy"-val a végén. Ez mi? Futott bele valaki hasonlóba? Win7 alatt ugyan ezzel a lejátszóval (JRiver) sokszor hallgattam már ugyan ezt a "Folder"-t, de soha nem volt ilyen...

(#123398) Geth válasza SunMount3r (#123397) üzenetére


Geth
addikt

Ennek szerintem semmi köze a Windowshoz.

(#123399) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#123397) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Ha egy és ugyanaz az audió fájl több néven van meg, akkor azt nem tudják megkülönböztetni a lejátszók (ha te pontosan tudod, hogy az adott 2 vagy több audió fájl egy és ugyanaz, akkor hagyj meg 1-t, a többit meg töröld ki)
2. Ahogy Geth is írja, ennek a kérdésnek aztán tényleg semmi köze a W10-hez(meg úgy általában a Windows-hoz)... :B
(lehet, hogy valami pl MP3 Manager-l ügyködtél időközben, ami tudta detektálni, hogy több audió fájl egyforma és az adott neki(k) ilyen "copy" utótagot stb stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123400) SunMount3r válasza Fire/SOUL/CD (#123399) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor még 1x: ebből a mappából, maghajtón, ezeket a zene file-okat minden ismétlés és hasonlók nélkül már vagy 100x meghallgattam Win7 alatt ugyan azzal a lejátszó programmal. Se ezen, se másik esetben nem volt ilyen soha Win7 alatt. Egyszerűen "valahogy" bekerült egy fizikai másolata az egyik zene file-nak abba a mappába:
Lemez szám 04.flac (az eredeti)
Lemez szám 04 -Copy.flac
Ezt találtam, mikor megnyitottam TC-vel a Mappát. És az a plusz file tuti nem volt ott "eredetileg".

Semmi ilyen "más" indexelő, meg Jukebox, meg Tag-oló, meg Manager akármicsoda segédprogramot nem használok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.