Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124151) King Unique válasza fradi81 (#124150) üzenetére


King Unique
titán

Formázni rendszerint akkor akarja a Windows a kötetet, ha RAW lett. Aminek az oka lehet a fájlrendszer sérülése, a jelen esetnél akár az SD-kártya, illetve az USB-s kártyaolvasó hibája is, stb.

(#124152) Galiba001 válasza ddoki (#124145) üzenetére


Galiba001
csendes újonc

Defender van csak !

(#124153) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van olyan programom, ami nem frissít új verzió esetén automatikusan, hanem a frissebb verziót manuálisan kell feltelepíteni.
A régebbire rászoktatok-e telepíteni, van inkább előtte célszerűbb a korábbi verziót eltávolítani?

(#124154) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#124153) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jellemzően rá lehet telepíteni, így szoktam pl. a Qbittorrent-et, Foobar-t, VLC-t stb.

Ha és amennyiben hibát tapasztalsz akkor jöhet az:
- eltávolítod és tisztán telepíted
- ha ez sem válik be akkor lehet az új verzióval van a gond és tisztán tedd fel a korábbit

[ Szerkesztve ]

(#124155) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A fentiek alapján jutott eszembe a kérdés, hogy azokat a Third party app-okat, amik az MS Store-ból lettek telepítve is automatikusan frissíti a Windows a gépemen? Vagy csak a saját MS gyártmány Windows-os app-okat?

[ Szerkesztve ]

(#124156) King Unique válasza GEPESZ66 (#124153) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ha elárulnád a program nevét, akkor lehet beljebb lennénk 1-gyel. :))
Amúgy ahogyan írták, ez esetben általában menni szokott a "rátelepítés" is, szükség esetén előtte az új verzió telepítője automatikusan eltávolítja a régit, stb.

(#124157) King Unique válasza SunMount3r (#124155) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft Store-ból telepített alkalmazások automatikusan frissülnek, az az alapértelmezett beállítás is.

(#124158) Doky586 válasza SunMount3r (#124155) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A beállítások 1. pontja:

(#124159) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Belépek a felhasználói fiókba és rögtön felugrik egy ablak a hibaüzenettel. A Windows nem találja a Win32Bridge.Server.exe fájlt. Nem telepítettem és nem távolítottam el programot. Hogyan kell megoldani? Win 10 újratelepítés? Mihez kell ez a fájl?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#124160) movax válasza tknof1871 (#124159) üzenetére


movax
őstag

Állítólag a Cortanához kapcsolódik a hiba.
A megoldás: App & Features->Cortana->Advanced Option->Reset
Ki is veheted a Cortanát a startupnál elinduló programok közül.

[ Szerkesztve ]

(#124161) Galiba001 válasza #86564352 (#124139) üzenetére


Galiba001
csendes újonc

Újraraktam, ugyanaz ! Forog a youtube ablak közepén egy kör és azt írja hogy "ha a lejátszás rövid időn belül nem indul el próbáld meg újraindítani az eszközödet" Ha újraindítom a pc-t minden jó de ha beletekergetek vagy a minőséget állítgatom , megint lefagy és ezután semelyik lejátszó sem indul el még az online rádió sem !

(#124162) King Unique válasza Galiba001 (#124131) üzenetére


King Unique
titán

Újratelepítetted, de az nem derült ki, hogy a megfelelő illesztőprogramok (főleg audio, VGA), illetve illesztőprogram-frissítések és Windows-frissítések is telepítve lettek-e mind, naprakész-e a rendszer, stb. Ha nem, akkor addig nincs miről beszélni.
Aztán azt írod Chrome böngésző, aminél esetlegesen a hardveres gyorsítás is bezavarhat, böngésző cache törlésének hiánya, xy kiegészítő használata, valamint a Windowsnál a nem megfelelő VGA driver, egyes 3rd party antívírus szoftverek, stb., lásd az alábbi leírásokat: [link], [link].

(#124163) Galiba001 válasza King Unique (#124162) üzenetére


Galiba001
csendes újonc

Köszönöm, átolvasom őket !

(#124164) krisi047 válasza Geth (#124142) üzenetére


krisi047
aktív tag

Valóban, hát jól meg is szivatott. De felment a Media Feature Pack, és minden megoldódott. Nagyon köszi!

(#124165) vlevi


vlevi
nagyúr

Valami miatt megint nem hajlandó alvasba menni a gépem.
Régebben volt már ilyen, akkor az egyik win frissitessel megjavult.
Semmi változás nem történt azóta, de a gép nem megy alvasba. Mar próbáltam újra inditanai, arra gondoltam, hogy hátha van valami beragadt processz, ami ezt okozza, de nem használt.
Energia séma a kiegyensulyozottra van állítva, monitor kikapcsol 10 perc (ez mukodik), alvas 30 perc, ez azonban nem történik meg.
Ha kézzel altatót a gépet, akkor hibátlanul megy alvó uzemmodba.
:F

(#124166) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, ez a csoda windows 10 valamiért minden áron mikor hálózati meghajtót akarok csatlakoztatni ő úgy gondolja majd a microsoft fiókom email címe lesz a megfelelő felhasználó hozzá. És ha kiválasztom az egyéb lehetőségeket és megadni a felhasználó nevet a szerverhez azzal már nem hajlandó csatlakozni.

100% ban nem a szerverrel és a felhasználóval stb van gond most is hibátlan máshol, csak újra lett rakva a windows és be is tudtam lépni de restart után lehalt végleg.

(#124167) zolee001 válasza kmisi99 (#124166) üzenetére


zolee001
őstag

Gépnév\az ottani felhasznév formátumban
Majd annak jelszava

(#124168) kmisi99 válasza zolee001 (#124167) üzenetére


kmisi99
addikt

Kicsit pontosabban esetleg?

A gépnév az ipc címre gondolsz? Meg ezt így hova merre írjam?

(#124169) zolee001 válasza kmisi99 (#124168) üzenetére


zolee001
őstag

Pl a másik gép ahova csatlakozni akarsz a neve legyen Gép1 az ottani felhasználo neve pedig User1

A kliensröl igy irod be Gép1\User1 majd a jelszót

(#124170) kmisi99 válasza zolee001 (#124169) üzenetére


kmisi99
addikt

Ide gondolnád?

Csak mert az az elérési útja a szervernek utána /felhasználó név? Csak mert az se nagyon jött be.

Miután megkapja pin kódot utána meg ezzel vergődik.

(#124171) zolee001 válasza kmisi99 (#124170) üzenetére


zolee001
őstag

Ja hogy fel akarod csatolni,ha a távoli gépen nem létezik a user account akkor nem is fogja engedni,erröl a szép piros x-es üzi
Azzal a felhasználónévvel próbálkozz ami a távoli gépen létezik
Távoli gépnév\ottani user majd annak a jelszava

Futtatásba
control /name Microsoft.CredentialManager
Majd vedd fel illetve editáld azt a nyomorult gépnek az adatait a fentiek alapján aki azon létezik

(#124172) kmisi99 válasza zolee001 (#124171) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak annyiból gáz, hogy én már felcsatoltam tegnap mikor felraktam a wint úgy ahogy azt kell 3 mozdulattal pikk pakk ahogy a képen van majd mától ő úgy döntött minek működjön ha lehet rossz is. A távoli szerver fixen hibátlan ez a windows 10 hülyesége hogy nincs kedve üzemelni.

A CredentialManager-ben is benne van a kívánt beállítás, mivel 2 szerver is van egy munkahelyi meg a privát szerverem, de mindkettőnél sír. Mivel friss telepítés újra rakom, és messziről kerülön a microsoft accountot.

(#124173) Geth válasza kmisi99 (#124172) üzenetére


Geth
addikt

Semmi köze az MS accounthoz. Ha újratelepítés után a credentialt vagy a kapcsolatot/mappinget hibásan veszed fel, pontosan ugyanígy nem fog menni, MS account ide vagy oda. De legalább kidobott idő.

(#124174) borges7 válasza Geth (#124173) üzenetére


borges7
aktív tag

Hali, mi lehet az oka, hogy a PC-n egy bizonyos mappában lévő képeket nem lehet megnyitni, ezzel a hibaüzenettel: "A fájl-fejléc nem olvasható. Ismeretlen képformátum, vagy a fájl nem létezik!" Holott a képeknek semmi baja, bármelyik másik mappába átmásolva gond nélkül megnyitja őket! Ráadásul ebben az egy(zene)mappában sem mindegyiknél csinálja ezt, csak néhánynál!

(#124175) krealon válasza borges7 (#124174) üzenetére


krealon
veterán

"másik mappába átmásolva gond nélkül megnyitja őket"

Ha atmasolsz egy fajlt egy masik mappaba, akkor automatikusan az ott ervenyes jogokat kapja meg.
Ha ott mukodik, akkor az eredeti helyen, ahol nam mukodik, nagy valoszinusegel hozzaferesi jog hiany van.

Ha egy fajlt athelyezel koteten belul, akkor megmaradnak a korabbi hozzaferesi jogok.

(#124176) kmisi99 válasza Geth (#124173) üzenetére


kmisi99
addikt

De napokig hibátlanul ment majd restart után hoppá nem. Mindkét tök külön álló szerver. Ennek nem ilyennek kell lenni hogy mélyen a rendszerben kell mókolni, nem először csinálok én se ilyet.

(#124177) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok!

Céges gépre kéne beVPN-eznem login előtt, mert még nem voltam belépve a gépen. Viszont ahogy látom ez nem olyan egyszerű Windows 10-en, mint 8-on. Van valami módja esetleg, vagy tudok a sajátomról osztani, ha onnan már beléptem?

(#124178) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Ha kábelen vagy wireless adom a mobilnetet a Win10 laptopnak, akkor meg lehet azt csinálni, hogy az RJ45 porton keresztül megosszam egy switch irányába, amihez néhány másik gépet kötnék? Néhány éve azt hiszem Xbox-ra osztottam így netet közvetlenül ismerősnek, switch beiktatásával menne-e?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#124179) borges7 válasza krealon (#124175) üzenetére


borges7
aktív tag

Hopsz, rájöttem!

Azokat nem lehetett megnyitni, amiknek átneveztem a mappáját, egy kis ♥ ikont biggyesztve a végére(ezek a kedvenc zenéim). Úgy látszik ezt nem szereti a Windows. Ahogy eltávolítottam a ♥-t, egyből meg lehetett nyitni őket.

(#124180) Csengődi


Csengődi
csendes tag

Lehet hogy ez linuxos kérdés DE mivel a win-be integrált linuxot akarnám elindítani előszór itt érdeklődöm. Mit kellene beírnom hogy a telepített Ubuntu grafikus felületen elinduljon.

(#124181) Geth válasza Csengődi (#124180) üzenetére


Geth
addikt

Nincs telepített grafikus felület. Abban a formában nem is lesz, ahogy pl. leülsz egy Ubuntu desktop elé.
X-en keresztül ki lehet húzni ezt-azt, ahhoz futtatnod kell Win alatt egy X server-t (erre gugliban 2mp alatt találhatsz leírást).
Alapvetően nem erre találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#124182) King Unique válasza Csengődi (#124180) üzenetére


King Unique
titán

A WSL-nél alapvetően nem grafikus felületet jelent a Linux, linuxos alkalmazások futtatása, oda pl. X Server is kell (példa). Illetve amire te gondolsz Linux desktop GUI kapcsán, az megint összetettebb dolog, lásd az alábbi leírást és videót.

(#124183) Doky586 válasza Geth (#124129) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egész pontosak akarunk lenni akkor USU-t kellene mondani, de ezt még kevesebben értenék meg. (USU = Uefi Setup Utility; mivel az uefi magának a működési rendszernek a neve, nemcsak azoknak a legördülő menüknek a del gomb nyomkodása után). Ezért az uefi bios név megfelelően közérthető rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#124184) xeon forever


xeon forever
addikt

Sziasztok.
A minap vettem egy harmadik NVME SSD-t a gepbe. Adapterbe raktam beillesztettem, minden cool. Gep bekapcsol, bios latja, windows boot, disk managmentbe lepeskor latom, hogy sehol semmi. Gondoltam valami hw hiba, adapter csere nvme mixing party. Semmi.
Itt elkezdtem aggodni picit, nehogy megismetlodjon* a fel evvel ezelotti, ugyhogy mindent visszaraktam az eredeti allapotba, szerverre lementettem minden adatot.
Adatmentes utan tovabb probalkoztam es az egyik adapterrel latta is viszont az az alaplapi 2.0x4 slot. Itt mar kicsit batrabb voltam es kicsdereltem video kartya alatti 3.0x4 slotba. semmi, pedig itt csucsul telepites ota egy plextor ssd alapbol.
Mondom tok jo nagyon ugy nez ki windows szoftver problema.
Irtam is a szupportnak. Axel megerositett abban, hogy ujra kell raknom a windowst..
Gondoltam azert meg ranezek, hogyha a regi ssd-t felteszem a videokartya allati foglaltba mitortenik. *Hat jol elkezdte inicializalni a lemezt es torolt minden adatot. Ezt sem ertem miert is csinalja, csakmert atkerult egy masik pcie slotba.

Most ott tart a tortenet, hogy felgozzel van egy 1TB-os ssd-m@2.0x4, amit nem tudok feltenni a 3.0x4 slotba mert ott a windows szerint a plextornak kell lennie, amint visszakerul a plextor az adott foglalatba rendesen latja megint.
Ezert az ujratelepitesen(Windows 10pro v2004) gondolkozom, amit szeretnek kihagyni mert jo sok macera mindent hibatlanul atmasolni@appdata...

Ha valaki esetleg tudja, manualisan hogyan lehet kitakaritani az oprendszeren kivuli ssd-ket a windowsbol, hogy se hire se hamva ne legyen az nyugodtan megoszthatja velem.

Elore is koszi a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#124185) andor80 válasza vlevi (#124165) üzenetére


andor80
senior tag

Hali ezzel szívok én is két hónapja ez ideig óráig segít:
[link] Windows update ujjraindítás beakadt frissítés telepítés

Előtte persze nézz rá cmd -vel nálad is ez van -e
2 es modszer
[link]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#124186) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Szeretném a jobb gombos menübe valahogy beletenni,hogy egyből legyen pdf nyomtatás ne keljen elmenni nyomató választáshoz.
Találtam egy ilyen programot [link] de nem tudom a windows 10 pdf nyomtató exe fájlt hol találom?
Vagy van ennél egyszerűbb módszer is,nagyon hálás lennék ha aki ismeri megmondaná.

(#124187) vlevi válasza andor80 (#124185) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ilyen problémám volt régebben, de nem értetem miért, most már legalább tudom.

A mostani problémám más.
Ha kézzel altatom el, akkor nem ébred fel magától.
Ellenben nem megy el alvásba a megadott 30 perc múlva.

(#124188) andor80 válasza vlevi (#124187) üzenetére


andor80
senior tag

Leleke van a windowsnak csak éppen az ördög testéb van bújjva ;]
Mostanában hülyéskedik nekem is több probléma felütötte a fejét uccsó nagy update óta.-

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#124189) vlevi válasza andor80 (#124188) üzenetére


vlevi
nagyúr

uccsó nagy update óta
TROLL ON:
Sajnos ezt a W10-re, amióta megvan, el lehet mondani.
Ez a sok fene nagy funkciófrissítés teljesen tönkrevágja a használhatóságot.
A W7 esetén ennyi ilyen izé azért nem volt.
Igen, lehet mondani, hogy a W7 nem fejlődött sokat a megjelenése pillanatától kezdve, nem kapott új funkciókat, de nem is volt rá igény.
Mint ahogy nagyrészt szerintem a W7 új funkcióinak jelentős részére sincsen.
Gondolok itt a paint3d-re, vagy a szivárványszínű kula emojira.
Sajnos az a baj, ezt már sokszor megállapítottuk, hogy olyan sebességben tesznek bele új csodákat, és adott esetben kernelszintű változtatásokat, hogy azt nem bírja a tesztelő részleg ellenőrizni.
TROLL OFF

(#124190) #86564352 válasza vlevi (#124187) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#124191) andor80 válasza vlevi (#124189) üzenetére


andor80
senior tag

Első betak üta használom nem volt eddig komoly gond nálam most is csak az alvás.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#124192) Geth válasza vlevi (#124187) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom megnézted mi tartja ébren (admin-nal: powercfg /requests).

(#124193) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Sziasztok!

Másnak sem mutatja a Store a saját tartalmakat? Illetve a telepített alkalmazások/játékok közül is hiányzik ez-az a listából. Nem olyan nagy probléma, ha rákeresek az áruházban, tudom telepíteni azt, ami megvan, csak ilyennel még nem találkoztam. Store reset megvolt.

Tegnap vettem észre, miután telepítettem egy választható frissítést, lehet, hogy az kavart be: KB4571744

Verzió: 2004
Build: 19041.488

Mostanában egyedül a BlueStacks android emulátort telepítettem, mint külső program.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#124194) pinnacle válasza pinnacle (#124147) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt a megoldás.

(#124195) King Unique válasza xeon forever (#124184) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki milyen adapterről van szó, de itt a normál felállás az, hogy M.2 PCIe NVMe SSD-hez natívan van az alaplapon megfelelő foglalat és nem külön adapterrel kell bíbelődni, ami + hibaforrás lehet. Meg ha a Windowsnál a lemezkezelőben nem jelenik meg a tárolóeszköz, akkor a tárolóhelyeknél is célszerű lecsekkolni.

Az eszközkezelőben bekapcsolható a rejtett eszközök megjelenítése és eltávolíthatók onnan, már ha egyáltalán erre értendő ez a "kitakarítani".

A lemezek inicializálásának egyik lényege meg pont az, hogy a lemezkezelőben nem történik meg automatikusan, max. feldobja az ablakot a Windows és ott is választani kell MBR/GPT között, majd csak annak leokézása után fut le. Vagyis roppant érdekes az az állítás, miszerint magától elkezdte...

[ Szerkesztve ]

(#124196) mzso


mzso
veterán

Helló!
Úgy tudok később használható rendszervisszaállítási pontot csinálni, hogy utána legyalulós telepítést (nem tudommi azaktuális neve, talán frissítés) csinálok ugyanazon vagy újabb verzióval?

(#124197) trlala


trlala
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudom azt oldani parancsfájllal, hogy a win10-es gép minden bootolásakor töröljön egy helyi fiókot, majd újra hozza létre és lépjen is be?

(#124198) Doky586 válasza mzso (#124196) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#124199) vlevi válasza Geth (#124192) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még nem, de köszi, meg fogom.
:R

(#124200) GEPESZ66 válasza st3v3np3t3r (#124102) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Akkor tudtad törölni végül is a Defender vizsgálati előzményeit a leírt módszerrel?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.