Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124351) Cs1csó válasza makoss (#124349) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a nyomok - az első az valami kéretlen a többiről beszélek - KMS aktivátortól erednek, ez akkor van amikor nem jogszerű a Windows aktiválása.
A legjobb lenne venni egy olcsó Windows 10 kulcsot, és a gépet újratelepíteni majd ezzel a kulccsal aktiválni.

(#124352) dokee78


dokee78
félisten

Miért nem tudom a "netplwiz" parancs után kikapcsolni a jelszó kérést?

Az otthoni gépeken itt lehet kikapcsolni.

Viszont a párom gépen itt nem találok ilyet.

(#124353) makoss válasza Cs1csó (#124351) üzenetére


makoss
addikt

Akkor ezekkel mit csináljak?
Karantén, vagy törlés? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#124354) Pyttawrx válasza makoss (#124353) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az elsőt passzolom
A következő 3 a windows lett aktiválva kmspico-val :)
Ha törlöd, akkor nyafog majd, hogy nincs aktiválva a win.

(#124355) makoss válasza Pyttawrx (#124354) üzenetére


makoss
addikt

Ez az aktiválást hagyjuk már mert hivatalos szervíz csinálta, így lesz@rom.
...mindegy, kinyomtam, majd lesz cc leaner... :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#124356) Geth válasza dokee78 (#124352) üzenetére


Geth
addikt

Kiindulásnak például ezt olvasd el: (#124149) King Unique
Egyébként kereső használata nem tiltott :)

(#124355) makoss
Ez az aktiválást hagyjuk már
Mi hagyjuk, a jelek szerint a hivatalos szervíz is hagyta:))

[ Szerkesztve ]

(#124357) Joker88


Joker88
őstag

adott egy USB-s wifi..


fel is raktam a hivatalos TP link oldalról származó illesztőt,azonban a netet kb fél óránként eldobja,majd csak a gép újraindítása segít neki megint netet találni.. Pedig elméletileg kompatilibis a driver W10-el..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#124358) Cs1csó válasza Joker88 (#124357) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy tipp: korlátozd a "G"-s szabványra a sebességét. Tehát ha eddig N-es szabványon kommunikált azt tiltsd le - eszközkezelőben a tulajdonságainál - és utána teszteld. Persze így lassabb lesz de ha működik akkor ideiglenesen ez is egy megoldás.

(#124359) Pyttawrx válasza makoss (#124355) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szomorú ha a hivatalos szerviz hagyta. Nem lepődöm meg, de attól gáz a szerviz részéről

(#124360) Joker88 válasza Cs1csó (#124358) üzenetére


Joker88
őstag

itt? konkrétan itt nem látok G, vagy N -es sebesség választást..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#124361) qqcqqc válasza Pyttawrx (#124359) üzenetére


qqcqqc
őstag

Annó ismerős vett a gyerelnek egy Sony netbook-ot ( E-350proc, pici vinyó, win7) nagy boltból, seggén win7 matricával. Hozta, hogy együtt kapcsoljuk be először. A sok sony baromság mellett ott futot rajta az aktívátor progi. A Sony szerint ez így működik, mert nincs mindenkinek nete.....

(#124362) Geth válasza qqcqqc (#124361) üzenetére


Geth
addikt

Win7 oem-hez nem kell net. Sanyi lesz az...

(#124363) zolee001 válasza qqcqqc (#124361) üzenetére


zolee001
őstag

Baromságokat ne beszéljünk már,OEM eszköz elöre be van aktiválva,a recovery particióról ha reinstall van akkor is aktivált lesz
Minden bizonnyal a Sony,HP,Dell stb majd aktivátor progikkal adja el a termékeit

(#124364) Cs1csó válasza Joker88 (#124360) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen itt kellene lennie. Még egy dolgot kipróbálhatsz: ugyanitt az ENERGIAGAZDÁLKODÁS résznél kikapcsolod/letiltod az energiatakarékos módot (valami olyan szöveg van, hogy az rendszer kikapcsolhatja az eszközt hogy energiát takarítson meg stb.) na ezt tiltsd le a rendszer ne kapcsolhassa ki az eszközt.

(#124365) applause válasza dokee78 (#124352) üzenetére


applause
aktív tag

Be van-e állítva a PIN kód, ha igen akkor törölni kell és utána működik.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#124366) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Win 10 retail kulcsot ha jól tudom át lehet vinni alkatrészcsere után. Nemsokára az alaplapom cserélve lesz. Van valami teendő, hogy az új lap esetén a frissen telepített windowst aktiválni lehessen? Vagy csak megadom azon is ugyanazt a kulcsot és felismeri a változást?

(#124367) Joker88 válasza Qtya123 (#124366) üzenetére


Joker88
őstag

elméletileg bepötyögöd a kulcsot és el kell hogy fogadja..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#124368) King Unique válasza Qtya123 (#124366) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt arról szó egy másik válaszban, hogy hardvermódosításnál (pl. alapalapcsere) hogyan lehet megtartani a jelenleg telepített Windows 10-et (azaz elkerülni az újratelepítést a 0-ról) és szükség esetén megoldani az újraaktiválást.

(#124369) Qtya123 válasza King Unique (#124368) üzenetére


Qtya123
őstag

Szeretném teljesen újratelepíteni a Windowst az új konfigon. A jelenlegi már elég "öreg" és teleszemetelt.

Akkor előtte ezt kellene alkalmaznom? [link]
Vagy ha valami gáz van, akkor ebből a hozzászólásból a b/2 vagy b/3 opciót? [link]

(#124370) King Unique válasza Qtya123 (#124369) üzenetére


King Unique
titán

Igen, biztos ami biztos alapon lehet előtte deaktiválni a Windowst, eltávolítani a termékkulcsot. De ha a régi alaplaphoz tartozó telepítés amúgy is törölve lesz, akkor nem feltétlen szükséges minden esetben.
Igen, értelemszerűen.

(#124371) Qtya123 válasza King Unique (#124370) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor nem szórakozok a deaktiválással, a régi telepítés törölve lesz az ssd-ről.

Biztos ami biztos megnéztem a kulcsomat a ShowKeyPlus programmal.
Ezt írja:
Edition: Windows 10 RTM Professional Retail
EULA: Retail

Így gondolom nem lehet gond még a legrosszabb esetben sem, ha telefonos ügyfélszolgálatot kell kapcsolni opcióig jut a dolog.

Office 2019 kulcs ellenőrzésére is van ilyesmi program?

(#124372) MageRG


MageRG
addikt

Üdv tisztelt szakértők!
Sajnos nem tudom az AMD-s Adrenalin drivert rendesen frissíteni, mert nem tudja az előzőt rendesen letörölni (error 1604).
Az AMD oldalán ilyenkor a saját cleaner progijuk mellett a Microsoft Install & Uninstall Troubleshootert ajánlják.
Na ez az, amit már nem lehet letölteni, elvileg bele van építve a Windows 10-be.
Viszont ezt nem találom a megadott helyen. (Van windows store apps meg program compatibility troubleshooter, de nincs install & uninstall)
Most ennyire vak vagyok, vagy valahogy máshogy kellene csinálni?

Előre is kösz.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#124373) looser válasza MageRG (#124372) üzenetére


looser
addikt

Display Driver Uninstaller esetleg? W10-en még nem használtam, de W7 alatt mindig ezzel szedtem le az előzőt és azután frissítettem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#124374) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

beállítom az energiagazdálkodásnál, hogy 1 óra múlva kapcsoljon ki a monitor, de valamiért 10 perc múlva kikapcsol. Hol lehet még ezeket módosítani win 10nél?

(#124375) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

HELP !
Még nem volt gondom ilyennel eddig. Mi a fenét kell tennem, hogy menjen a game. A 2004 verz Win 10 alatt ezt kapom:

Leszedtem a DirX 10 -et, azt meg nem engedi feltenni. VGA: GTX 1050 TI

Mi a megoldás :F
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#124376) Geth válasza _DiEGO_ (#124375) üzenetére


Geth
addikt

A DX telepítő sérült, tehát nem sikerült letölteni.

(#124377) Doky586 válasza _DiEGO_ (#124375) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

DirectX 9 telepítés

(#124378) porker válasza vlevi (#124189) üzenetére


porker
tag

Sajnos ezt a W10-re, amióta megvan, el lehet mondani.
Ez a sok fene nagy funkciófrissítés teljesen tönkrevágja a használhatóságot.

A Microsoftnak megvan az a baromsága, hogy "mindent egyben" szeretne / akar megoldani. Ez arról az oldalról optimális, hogy nem kell külön termékvonalat vinni, elég egy platformot hegesztgetni. Ugyanakkor nekünk sokkal kellemetlenebb, mert tele van a rendszer sok baromsággal ami pl. csak egy játékos számára hasznos.
A "Svájci-bicska" is csak annak jó aki időnként használja az elemeit, de profi munkára nem való. Így van ez a Windowssal is. Aki dolgozik vele annak felesleges az Aero, a sok csili-vili. Engem az is borzalmasan zavar, hogy egy sallang mentes felületet képtelenség beállítani. Nekem nem kellenek fél évente új ikonok, stb. csak azt akarom, hogy ne változzon az általam beállított felület, szerviz, stb. Inkább a szerver szintű stabilitásra lenne szükségem, de ezért meg felesleges felrakni egy szervert. :(

(#124379) porker


porker
tag

Épp az imént pampogtam a "csili-vili" megjelenés miatt. Most elindítottam egy régen nem használt szerkesztőt: kapok egy szép homogén, világos felületet. Se a státusz sáv, se a fejléc, stb. elválasztása nincs meg. Minden egységesen világos (vagy fekete). Borzalmas!

Nem igaz, hogy képtelenség egy rendesen használható Windows XP / Windos 7 felületet kicsiholni ebből a .... :W

(#124380) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Netezésre, letöltésre,illetve. irodai munkára használom az asztali gépet.2x2GB DDR3 RAM van benne.
Érdemes lenne még 4GB RAM--ot beleraknom?

(#124381) Sub-ZeRo válasza GEPESZ66 (#124380) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#124382) looser válasza porker (#124378) üzenetére


looser
addikt

Hasonlóképp vagyok. Pár hónapja cseréltem le a W7-et. Biztos vagyok benne, hogy egy remek, stabil és robosztus rendszer működik a felület alatt, de a guival nem tudok megbékélni. Ez a keretnélküliség. Olyan szépen elváltak régen a dolgok egymástól, sokkal használhatóbbnak éreztem. Ha ilyen vágyam van, fut még a cégünknél egy 2003 szerver, arra rákukkantok és full screenben kicsit nosztalgiázok, imádom a letisztultságát :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#124383) Geth válasza porker (#124379) üzenetére


Geth
addikt

Nem értem a problémád.
IntelliJ IDEA Darcula theme.
Windows Terminal-ban (ps, wsl, ssh, stb.) Solarized Dark.
A Win meg custom theme, chrome szintén belőhető akármilyenre.
A winxp/7 felület nem hiányzik.

(#124382) looser: uhh mekkora retro (kinézet + progik). Néha én is elindítom a dosboxot :)
Ez mitől letisztult?

[ Szerkesztve ]

(#124384) looser válasza GEPESZ66 (#124380) üzenetére


looser
addikt

Egy kisebb (min. 60GB) SSD is jó választás lenne. Néha hoznak hozzám régi laptopot, ezzel a két dologgal lehet szinte naprakésszé tenni ősrégi (C2D) gépeket is: memória bővítés és ssd-re csere. Az egyik utolsó darab egy HP 8710p noti volt, ebbe összvissz 4GB ramot tudtunk tenni, plusz az ssd. Nem mondom, hogy megtáltosodott, de elég pörgős lett. Szóval ha plusz 4GB-ot tudsz beletenni, az mindenképp jó, ha van lehetőséged ssd-re cserélni, akkor még jobb :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#124385) looser válasza Geth (#124383) üzenetére


looser
addikt

Attól, hogy kerete van az ablakoknak és a menüsor elválik (elválasztható) színben és akár betűtípusban is, a többi résztől. Ez feltehetőleg csak nekem és még néhány(millió?...gondolom egyre kevesebb) embernek tetszhet, de én ezt nevezem letisztultnak, míg a homogén felületet nem érzem annak.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#124386) #86564352 válasza looser (#124382) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ne legyél benne biztos. :) Elég sok stabilitási probléma volt (van) a modern UWP cuccokkal. Ami, ha úgy nézzük 2012-ben jelent meg a Win8 Metro, elég ciki.

(#124387) phaet0n válasza cekkk (#124374) üzenetére


phaet0n
tag

Ha brand gép, gyári "tweak" program futása elképzelhető vagy simán alaplapi "meghajtóprogram", amiben van plusz energiatakarékossági beállítás.

(#124388) GEPESZ66 válasza looser (#124384) üzenetére


GEPESZ66
veterán

256 GB-os SSD-t már raktam bele korábban.
Most a RAM bővítés merült fel bennem.

(#124389) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#124388) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az irodai programoknak annyira nem is fontos, de a böngészés lehet pörgősebb lesz.

(#124390) King Unique válasza porker (#124378) üzenetére


King Unique
titán

A W10-nél pont nincs is az a régi, gejl, csicsás Aero felület, mint a Vista és 7 esetében, már a 8, 8.1 is letisztultabb volt ilyen szempontból. Meg ahhoz képest, hogy állításod szerint munkára nem való az új az állítólagos sallangok miatt, érdekes módon manapság ahol jártam cégeknél, különféle közhivataloknál, intézményeknél, kb. mindenhol W10 futott a gépeken és tudták produktívan használni munkára a default GUI-val, + az elterjedtsége és a felhasználók száma is egyre csak növekszik. :)) Az meg szerencse, hogy nem ragadtak le a muzeális, idejétmúlt XP/W7 GUI-nál, asztali felületnél és történtek azóta újítások, változások olyan téren is. :D Valamint az többször el lett már magyarázva itt, hogy nem feltétlen muszáj félévente váltani új verzióra, meg a dizájn sem feltétlen bővül/újul olyan ütemben akkorát, céges szinten meg pláne nem fognak, meg ott mondjuk Enterprise kiadást használnak, aminek az őszi verzióknál eleve 2,5 év a támogatási ideje.

[ Szerkesztve ]

(#124391) Geth válasza looser (#124385) üzenetére


Geth
addikt

Nekem van kerete az ablakoknak, a menüsor elválik.
Milyen progikról van szó?

(#124392) porker válasza GEPESZ66 (#124380) üzenetére


porker
tag

Érdemes lenne még 4GB RAM--ot beleraknom?

Naná!!!!

(#124393) porker válasza looser (#124382) üzenetére


porker
tag

fut még a cégünknél egy 2003 szerver, arra rákukkantok és full screenben kicsit nosztalgiázok, imádom a letisztultságát

Erről van szó!

(#124394) porker válasza Geth (#124383) üzenetére


porker
tag

Nem értem a problémád.

Mindent beállítgatni: na ettől megyek plafonra! És igen: én is a retrot szeretem: jól elválnak benne a kezelőfelületek, stb.

(#124395) Geth válasza porker (#124394) üzenetére


Geth
addikt

Évek óta ugyanazt a home-ot húzom fel, vannak mentéseim, a maradék scriptelve van, szinkronizálás bekapcsolva.
Gondolod amikor újrahúzom pár évente a rendszert (bármelyiket), akkor mindent egyesével állítgatok? Mókás vagy.

(#124396) GEPESZ66 válasza porker (#124392) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Beszéltem a számítógépes szaküzlettel.
Azt mondták, hogy a 2GB-os RAM-okat már nem igazán tartják készleten, s így ha nem lesz jó, akkor ott fog náluk porosodni.
Azt javasolták, hogy a meglévő 2*2GB,1333 MHz, CL9 időzítésű RAM mellé nyugodtan rakjak be egy 4GB,1600MHz, CL11 időzítésűt, amit tartanak készleten, s nem szokott gond lenni vele.
Így elvesztem esetleg a Dual-ban működés észrevehető előnyét?
Nem lesz gond, hogy a MHz, ill. az időzítés eltér?
Azt mondták, hogy elvihetem próbára, s letudom tesztelni.
Ha a Memtest jó, akkor nincs gond.
Mi a véleményed?
Ezt javasolták egyébként:
Team Group Elite 4GB DDR3 1600MHz CL11 RAM memória.

(#124397) King Unique válasza porker (#124379) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos miért ne lenne meg az "elválasztás", amikor eleve beállítható, külön színezhető a cimsor, ablakszegélyek, alkalmazható Start menü, tálca és műveletközpont szinten is, stb. Ja, a W10-nél, annak újabb verziónál legalább van külön világos és sötét téma is, a korábbi Windowsoknál még az sincsen. :D

(#124398) porker válasza Geth (#124395) üzenetére


porker
tag

Évek óta ugyanazt a home-ot húzom fel, vannak mentéseim, a maradék scriptelve van, szinkronizálás bekapcsolva.

Te tudod;♥ de pont azért mondtam javasoltam a tiszta rendszert mert ha valami megnyekkent akkor azt így nem fogod tudni (hatékonyan és kevés melóval) helyre rakni.

(#124399) #86564352


#86564352
törölt tag

A probléma nem az 90-es évek retro, 00-es aero kinek mi tetszik, hanem az legalább 2000, XP, Vista, Win7 sokkal egységesebb kinézetű volt. Win10-en Microsoft saját cuccai közül ahányat megnyitok pl. Photos, Calendar, To Do, annyi féle design jön szembe és minden máshol van. Átgondolatlan káosz. Sinofsky Win8 amennyire sokkolta az embereket, legalább saját magán belül az új tablet felületen belül egységes volt. Aktuális app, charm bar, mindig ugyanott volt a beállítások gomb. Most Win10 UWP cuccoknál meglepetés zsákbamacska hol a fiók kép menü, hol 3 pöttyre kell, hol fogaskerék, To Do esetében két helyen is, káosz! És ezek csak MS appok, nem csoda a 3rd party fejlesztők se bírják követni az irányvonalakat, mert nincsenek igazából.

Az sehol nem érv arra a Win10 milyen jó, hogy sok helyen azt látni már, hogy növekszik a felhasználók száma mivel Windows-ból egyet árul a Microsoft, a 10-et. Hát persze, hogy azt látni mindenhol.

(#124400) RoyBatty válasza GEPESZ66 (#124396) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Alaplapja (chipsetje) válogatja, hogy melyik mennyire érzékeny a különböző típusú RAM-ok összepárosítására. Normál esetben nincs gond, a memóriavezérlő "leszabályoz" a leglassabb RAM sebességére és vígan futnak együtt a RAM-ok. A duál működésnek sincs jelentősége normál irodai használatnál, játéknál, videovágásnál (különösen ha integrált alapi integrált a video saját Ram nélkül) jöhet elő.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.