Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123301) mzso


mzso
veterán

Helló!
Egy.pár hete használom a win10-et. És iamét egy nagy rakásnak bizonyul...
Folyamatos probléma, hogy beakadozik, lag-gel a GUI. Ilyenkor nem reagál semmi az inputra, ami inkább pufferelődik és másodpercekkel később egyszerre lesz hatása...

Ilyenkor egyes programoknak (szerintem amik a MS widgetjeit használják) epileptikusan frissül a GUI-ja. Gyakorlatilag villódznak másodpercekig.
Az egérkurzor meg darabossá válik.

Jóval ritkábbanolyan is előfordul, hogy elsötétül a képernyő másodpercekre, nem kap jelet a kijelző. Másodpercekkel később visszaáll és azt látom, hogy a Windows lezárolta magát.

Egy régi játék nem indul el mert, nem találja a directx 7-et. Viszont ha lefuttatom a DX telepítőt az nem telepít semmit.

Emellett ritkán kékhalálozik is.

Lehet javítani valamit ezen gáz helyzeten?

[ Szerkesztve ]

(#123302) zolee001 válasza mzso (#123301) üzenetére


zolee001
őstag

Megnézed hogy proci küzdik valamivel avagy egy ideje van olyan hiba,hogy a gpu 3d pörög 100% körül

(#123304) King Unique válasza hackeeeee (#123286) üzenetére


King Unique
titán

A "mindenen" azt jelenti, hogy minden abban a válaszban leírt, linkelt módszer, amik közül pl. a "javító upgrade" még nem lett kipróbálva a most leírtak alapján, vagyis nem mindent. :) + A 0X800f081f hibakódra is vannak általános megoldási javaslatok, de azok több a linkelt válaszban is szerepel.

(#123305) Cs1csó válasza mzso (#123301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows 10-en Widget? Helyette használj Rainmeter programot. Directx 7, mikori játék az 2000-es?
Windows újratelepítés driver-ek telepítését a hagyd a WIndows-ra ha így is problémázik lehet van gond a VGA-val.

(#123306) King Unique válasza undercover (#123285) üzenetére


King Unique
titán

Van, a közvetlen W7 —► W10 upgrade megoldható a frissítési segéd / MCT / letöltött W10 ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a setup.exe futtatása a személyes fájlok, telepített alkalmazások stb. megtartásával módszerrel.
+ Előtte nem árt lecsekkolni, hogy megfelel-e a gép a rendszerköveteményeknek, de pl. a frissítési segéd is megteszi és hibát dob, ha nem (példa).

(#123308) King Unique válasza mzso (#123301) üzenetére


King Unique
titán

Itt többek között még az sem derült ki, hogy pontosan melyik Windows 10-verzióról van szó, arra a szükséges kumulatív és illesztőprogram-frissítések mind telepítve lettek-e, illetve az utóbbiak manuálisan a hardvergyártó weboldaláról / Windows Update-en keresztül, régebbi Windows-ról upgrade / W10 clean install történt-e, az adott hardveren van-e egyáltalán megfelelő driveres támogatás Windows 10-hez, az említett probléma a kezdetektől fennáll / vagy nem régóta, ha az utóbbi, akkor minek a módosítása/telepítése után jelentkezett, nincs-e esetleg hardverhiba, stb....
Meg az sem világos mégis milyen widgetekről van szó, amikor olyanok alapértelmezetten eleve nincsenek a Windows 10-ben, max. 8GadgetPack és társai programok telepítése után, ahol azokból is nem árt az aktuális verziókat használni.

[ Szerkesztve ]

(#123309) hackeeeee válasza King Unique (#123304) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2 parancssoros (cmd/powershell) opciót próbáltam ki, ebből az egyik itt van, a másik a korábbi hsz-ben, egyik sem oldotta meg.

Pendrive-ról még megpróbálom rátelepíteni az utolsó verziót, hátha abba benne lesz, ha nem, akkor nem.. Nincs kedvem, sem időm azzal órákat eltölteni, hogy megpróbáljak megoldani valami olyat, ami általuk ment félre.. Arról már nem beszélve, hogy egy pár hetes rendszerről beszélünk, amin lényegében driverek, és egy office van, semmi más..

De, köszi, ezek közül a Troubleshooter még nem volt meg, azt még esetleg megnézem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#123310) King Unique válasza hackeeeee (#123309) üzenetére


King Unique
titán

A Windows alóli közvetlen upgrade-hez amúgy felesleges a pendrive, az a tiszta telepítéshez kell, ami abban a bizonyos válaszban is le van írva.
Akkor jól sejtettem. :)

(#123311) hackeeeee válasza King Unique (#123310) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felesleges, de én úgy próbáltam, mert mindig van egy friss, telepítős pendrive kéznél.. Nem tárolom az iso-t. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#123312) King Unique válasza hackeeeee (#123311) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak azért írtam, mert volt olyan verzió, amelyiknél a csatlakoztatva felejtett USB-s tároló esetlegesen bezavart az upgrade folyamatába, ahol nyilván -1 hibalehetőség, ha nincsen, meg az MCT a helyi lemezre letöltve is megoldja. Szükség esetén meg ugye lehet törölni a letöltött telepítőfájlokat a lemezkarbantartóval, vagy magát az ISO-t manuálisan. De mindegy, akkor csináld pendrive-ról.

(#123313) hackeeeee válasza King Unique (#123312) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy így, így már értem.

Hát, megnézem este, ha otthon leszek. :R

Véleményem szubjektív...

(#123314) King Unique válasza SunMount3r (#123293) üzenetére


King Unique
titán

Csak önmagában a tálca színét alapesetben nem lehet külön változtatni, max. esetleg ezzel a regisrty módszerrel, vagy 3rd party programmal (példák).

(#123315) Lordus válasza zolee001 (#123307) üzenetére


Lordus
senior tag

:R köszönöm!
a nyomdafestéket nem tűrő szavakat én is töröltem, az előző hsz-emben... egyet értünk w10 és ms ügyben :K
sajna csak hétfőn leszek bent újra, de ha teamviewerrel ránéznél, megköszönném.
írj rám egy privit, telszámmal és majd hívlak (nekem ingyenes)
köszi még 1x!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#123316) Geth válasza zolee001 (#123307) üzenetére


Geth
addikt

Gyakori a sima havi updateel sikerül hazavágniuk a share jogokat vagy a hálózat más részeit
Azt azért tegyük hozzá, hogy ez nem általános, valószínűleg ott is az őskövület komponensek/protokoll verziók okozzák a galibát.

Itt SMB3 van csak engedélyezve, a teljes hálózat Linux és Win10 (friss) rendszerek (nincs 7 vagy XP), a hálózati felderítés is működik a WS-Discovery miatt (bár nem használom, mappelve van az egy db. dfs share), névfeloldás csak DNS alapján (IPv6 és IPv4 is, DHCP static címek, cserébe le van tiltva a NetBIOS és tsai).
Évek óta nem nyúltam share jogokhoz és úgy általában a hálózathoz se, just works.

[ Szerkesztve ]

(#123317) zolee001 válasza Geth (#123316) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor a essentials connector minden WU után csak poénból nullázódik le amire a hivatalos MS workaround a conncetor unisntall domainból ki majd connector reinstall
Jó játék ez

(#123318) Geth válasza zolee001 (#123317) üzenetére


Geth
addikt

Passz. Itt nincsenek ilyen egzotik dolgok. Se WS, se domain. Melóba van domain, de WS ott sincs.

(#123319) madd dogg válasza tordaitibi (#123284) üzenetére


madd dogg
senior tag

Jó kérdés. Nem a Skype jelszavam adtam meg, de a live jelszavam változott a telepítés óta. Az érdekes, hogy 1db olyan variáció van, ahol nem dobja ki rögtön, hogy téves jelszó, hanem tölt 10-15 másodpercig, majd utána dobja be hogy téves.

Nem lehet ezt az egész bejelentkezéses jelszavas szívást megkerülni és simán normál módban indítani?

(#123320) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Azt hol tudom megnézni, hogy mi történt a géppel?
Egyszer csak inaktív lett minden ablak, eltűnt az egér, billentyűzetre nem reagált, hangeszközt váltott a rendszer és HDMI helyett DP-n adta ki a hangot monitoron keresztül.
Reset után 5 perc után sem töltött be a Win, második reset után 2 perc alatt állt fel a rendszer.
Van vmi egyszerűen értelmezhető log vagy bármi, ahol látom mi történt?

(#123321) Winnie The P válasza #75501312 (#123320) üzenetére


Winnie The P
őstag

Eseménynapló?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#123322) #75501312 válasza Winnie The P (#123321) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, valószínűleg ezt találtam angolul is. Megvan. :K

(#123323) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Amikor a C-re nem menthetek, mi lenne a megoldás? Rendszergazdaként vagyok belépve.

(#123324) hackeeeee válasza King Unique (#123312) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pendrive kész volt, arról csináltam, megoldódott a gond. :R

Véleményem szubjektív...

(#123325) King Unique válasza pinnacle (#123323) üzenetére


King Unique
titán

Miért oda akarsz menteni a C-n, miért nem a saját felhasználói mappádba? :F
Amúgy a hozzáférési engedélyek állítgatásával, vagy xy live rendszer alól (bővebben), de rendszermappáknál nem javasolt elpiszkálni, illetve a Program Files (x86) mappa tulajdonosa a TrustedInstaller, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#123326) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#123299) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A DRP lefrissítettet 26 különféle dolgot aminek többsége driver, de touch és hang továbbra sincs. Nem értem ezt a dolgot, mert ezek a perifériák ezen a tableten gond nélkül mennek bármelyik Linux alatt.
Azért kell W10 erre a gépre, mert ott van olyan youtube kliens, aminek a használatához nem kell gépelni, csak nyomkodni az index képeket. Kisgyereké lesz a cucc...

Mondjuk az is új tapasztalat volt, hogy ha nem formázom le NTFS-re a tabletben az SSD-t, akkor a W10 telepítő drivert kér valamihez, amit meg sem tud mondani, hogy mi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#123327) Fire/SOUL/CD válasza CPT.Pirk (#123326) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg még próbáld meg az IObit Driver Booster-t, hátha.
Amúgy linux alatt nézd meg, hogy mégis milyen hardvernek azonosítja a hangkarit meg a touchpad-t ill. W10 alatt a HardverID alapján próbálj keresni, hátha valahonnan külön letölthető a driver.

UI: Annó nekem is sikerült ilyen-számomra- ismeretlen kütyübe beleszaladni, ami eredetileg 8.1 Bing-el volt telepítve (ez egy MS által "berhelt" 32 bites UEFI OEM telepítő). Ha a sima/mezei 8.1-t telepítettem pár eszköz hiányzott az eszközkezelőből és nem mindhez tudtam beszerezni driver-t, ezért beszereztem a Bing-es telepítő ISO-kat, azt telepítve egyetlen eszköz sem volt ismeretlen az eszközkezelőben...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123328) pinnacle válasza King Unique (#123325) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egy kiegészítőt csak akkor tudtam telepíteni ha a C:\Program Files (x86) mappában van, de a program a saját mappáit meg máshova a teszi. Végül az egész mappát kivettem, és /portable lett a megoldás.

(#123329) D.Va


D.Va
senior tag

Üdv!
Mi okozhatja azt az anomáliát hogy minden egyes gép bekapcsoláskor vagy újraindításkor megjelenik az asztalon egy "ÚJ MAPPA", amiben van egy üres "Filmtekercs" és egy üres "Mentett képek mappa"

[kép]

Marhára idegesít, hiába törlöm mindig megjelenik. :W
Hogy tudnák ennek véget vetni?

(#123330) valakky


valakky
aktív tag

Megint felidegesedtem és utánanéztem, de úgy tűnik nincs olyan nézetben, hogy automatikus oszlopszélesség minden oszlopnál automatikusan, minden mappában alapértelmezetten, csak állandóan egy kattintani kell hozzá.
Esetleg maradt erre valami trükk, vagy még mindig akkora vudu a win-nek és az ms-nek, hogy lehetetlen megoldani... asszem xp, de minimum vista óta kísért a téma.

[ Szerkesztve ]

(#123331) viharhozo


viharhozo
addikt

Tegnap felrakatta a 2004-et, azota nem megy az SMB-s megosztas. Semmihez nem nyultam, elvileg minden engedelyezve van, de jelszot ker. Eddig nem volt jelszo, en most se adtam.

Van otlet, h mit kerhet, esetleg talaljak ki en jelszot a megosztasra vagy rakhatom vissza az elozo buildet?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123332) Sub-ZeRo válasza D.Va (#123329) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Onedrive, dropbox?
Amúgy ha a mappa tulajdonságaiba bemész, a szerzőt nem tudod elő túrni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#123333) mzso válasza zolee001 (#123302) üzenetére


mzso
veterán

Ilyen nincs szerintem. És az nem is így nyilvánulna meg, még a process explorer ikonjai is beakadnak amikor rájön a rendszerre ez az egész. Ha folyamatosan 100%-on menne az egyik azt látnám. (És amikor ilyen van nem fagynak be grafikonok az tray ikonokon.)

Ja mégvalami:
Az animált zárolási képernyő sem működik rendesen. 99%-ban csak a bejelentkezési képernyő háttere jelenik meg mindenfajta felirat nélkül. Majd amikor nyomok valamit bevillan a másodperc tört részére egy kép az animációból, ami a jelek szerint a háttérben futott, de egyből átveszi a helyét a bejelentkezési képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#123334) mzso válasza Cs1csó (#123305) üzenetére


mzso
veterán

"Windows 10-en Widget?"

Widget mindenhol van.

"Helyette használj Rainmeter programot"

Mi helyett?

"Directx 7, mikori játék az 2000-es? "

Olyasmi. Közvetlenül az upgrade előtt ment win 8-on.

(#123335) Fire/SOUL/CD válasza D.Va (#123329) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezek a mappák mindenkinél léteznek alap esetben, csak nem ott, ahol nálad (új mappába van áthelyezve, amit valaki oda helyezett át, tehát magától ilyen eset nem lehet).
Menj be az új mappába, jobb egér a filmtekercsen/tulajdonságok/hely fül/alapértelmezések visszaállítása/végigokézod, ugyanezt végig játszod a Mentett képek mappán is, gép restart, majd ezt követően törölheted az új mappát az asztalról.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123336) Fire/SOUL/CD válasza mzso (#123334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És miből gondolod, hogy nem-e pont a DX7 telepítő cseszett el dolgokat? (GUI-s problémákról írtál korábban)
Attól, hogy a DX7 telepítő (ami valóban vagy 20 éves) látszólag nem csinált semmit, az nem jelenti azt, hogy nem csinált semmit. Régebben (is) voltak olyan DX telepítőcsomagok, amik silent(csendes) módban indultak. Lehet, ez a DX7 telepítő nem ment fel teljesen, de elképzelhető, hogy jó pár dolgot azért sikeresen felülírt/módosított/elcseszett, mielőtt kiírta, hogy nem megy fel.

Szvsz (ha a hardvered engedi) egy virtuális géppel jobban járnál, nem hiszem, hogy gondot okozna egy 2000-es játék/szoftver elfuttatása (pl egy 10-éves konfig alatti virtuális gépen futtatott pl egy Crysis is simán megy...)

Az tény, hogy a W10 nem egy stabil rendszer, sok sebből vérzik(ha megtehetném, simán mennék vissza 8.1-re), de azért az sem fair play, hogy 20 éves, teljesen elavult, inkompatibilis cuccokat próbálsz rá felhegeszteni, utána meg csodálkozol, hogy gond van. :B (Én jó múltkorában a Visual Basic 6-t próbáltam felpakolni rá, sikerült is, csak épp a legújabb Visual Studió meg összefosta a bokáját miatta...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123337) mzso válasza King Unique (#123308) üzenetére


mzso
veterán

Helló!

-1909 lett feltéve
-Telepítettem minden drivert. A hardver támogatott épp azért upgradeltem 8-ról, mert arra csesztek kiadni drivert. (R5 1600, PRIME B350-PLUS, Asus DUAL-RX580-O4G)
-Az upgrade előtt nem tapasztaltam problémát. Pedig 8.1-nél kézzel kellett felnyomni a gpu drivert. (A HDMI drivert azzal sem tudtam, ami a fő motiváció volt az upgrade-re)

"Meg az sem világos mégis milyen widgetekről van szó, amikor olyanok alapértelmezetten eleve nincsenek a Windows 10-ben,"

Widget-ek mindig vannak. A Microsoft sajátjai meg talán a Windows Presentation Foundation-ben vannak. Pl ezen programok-at érintett az idióta villódzás: Notepad++, Foobar2000, Total Commander. De szerintem ilyen sima fájlböngésző ablakot is. (bár olyan igen ritkán van megnyitva)

(#123338) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Látom a Taskbar színváltoztatós kérdésemre itt már nem kapok választ, de akkor ezt kérdezném, hogy mitől van és hogyan lehet megszüntetni?:

Tehát, hogy az összes maghajtó 2x látszik a File Explorer-ben. :F

(#123339) mzso válasza Fire/SOUL/CD (#123336) üzenetére


mzso
veterán

Hivatalos DX webes telepítő. És saját maga írta ki, hogy nem lett semmi telepítve mert minden a legújabb.
Amúgy meg az upgrade előtt volt és ment a DX7 win8-on. Win 8.1-en nem is kellett gondolkodnom rajta. Felraktam a játékot és ment.

"Szvsz (ha a hardvered engedi) egy virtuális géppel jobban járnál, nem hiszem, hogy gondot okozna egy 2000-es játék elfuttatása (pl egy 10-éves konfig alatti virtuális gépen futtattot Crysis is simán megy...)"

Valahogy nincs kedvem ilyenekkel szivatni magam.

[ Szerkesztve ]

(#123340) arcitec


arcitec
addikt

Telepítettem volna Windows 10 1903-as verziót dolgozott rajta több mint fél órát és a következő a hibaüzenet majd visszaszedte + negyed óra :DDD .
Hiba jelzése : [Windows 10 1903-as verzió 0xc19001e1]
Lehet többet tudni mi várható? A szabad hely az csak 13 GB. De ha a hely a kevés miért nem írja ki., vagy a probléma okát.
Illetve az sem értem visszaszedni tudja, de ott hagyott egy halom szemetet, miért nem lehet azt is visszaszedni :( . Most meg egyenként kell törölnöm a rendszergazdát mindig bejelölve, ráadásul Total Commanderrel, mert a file kezelő nem mutatja.
Van erre jobb megoldás törölni? Köszönve...

[ Szerkesztve ]

(#123341) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#123336) üzenetére


Geth
addikt

Az tény, hogy a W10 nem egy stabil rendszer,
Ne használj Insider verziót, teljesen stabil a cucc :)
(De most komolyan, ha azt írod, hogy "az tény", akkor azt azért illik alátámasztani.)

(#123342) Cs1csó válasza arcitec (#123340) üzenetére


Cs1csó
félisten

:F
Mármint csináltál egy telepítőt pendrive-ra arról boot-oltál majd a korábbi rendszer minden partícióját törölted és az így egyben lévő területre telepetítetted volna?
(azért kérdezem így mert ha valami régi rendszer megmaradjon stb. akkor ott lehet gond, amúgy miért nem a 1909-essel próbálkozol, a 2004-esről most én is visszaálltam, tehát azt nem ajánlom én sem)

(#123343) Fire/SOUL/CD válasza SunMount3r (#123338) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

External Drives Listed Twice (Duplicate) in File Explorer Navigation Pane

Van benne egy letölthető ZIP fájl, benne 2 darab REG fájllal. A hosszabb nevűt lefuttatod és gép restart és próba. Ha nem oldaná meg a dolgot, akkor meg az UNDO nevű reg fájlt futtasd és gép restart (ez csak visszaállítja a korábbi állapotot)

mzso
Szerintem ennél jobban már nem szívhatsz, Virtualbox vagy WMvare Player nem okozna ennyi gondot, de Te tudod...

Geth
Nincs mit alátámasztani, nap, mint nap tapasztalom melóm során, hogy mire képes a W10, felsorolni is nehéz (kifogástalanul működő gépeken jelennek meg hibák egyik napról a másikra). W10 legnagyobb hülyesége/ellensége az idióta Update... És nem, nem lehet mindent letiltani, van amit akkor is felpakol, ha beledöglesz is...(csak vissza kellene állni a korábban megszokott update sémához, akkor a hozzám hasonló szakik se k... anyáznák a W10-t, meg az sem amortizálná le magát)
A W8.1 nagyságrendekkel stabilabb OS, csak hát ki kellett nyírni, mert stabil.
(Ryzen userek ne kapjanak frissítést, mert az MS szándékosan belemókoltak a frissítésbe, hogyha Ryzen CPU-t talál, akkor semmi update (tudom, meg lehet kerülni), AMD-t szorongassuk (meg minden gyártót), hogy tüntessék el a W8.1-es drivereket, ugy kb. mindenhez..., had ne soroljam), de azért a W7-hez maradjanak a driver-ek... :W

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123344) arcitec válasza Cs1csó (#123342) üzenetére


arcitec
addikt

Nem értem a telepítésre a kérdésed. A win update kiírta, hogy lehet frissíteni, majd elindítottam és az a végeredmény amit írtam. Az tény hogy maga a rendszer win8 volt valamikor. Arra ment fel annó a 10-es majd volt hardver csere is jó fél éve az elején 1x kellett backupot visszarakni Nvme okán, azóta tökéletes. De mi az a 1909 és ha az van miért 2004-et ajánlja fel.
Köszi ..

[ Szerkesztve ]

(#123345) Cs1csó válasza arcitec (#123344) üzenetére


Cs1csó
félisten

OK, ezt nem telepítésnek hívjuk, hanem frissítésen keresztül belső upgrade vagy update egyik build-ről a másikra.

Ha tudsz állj vissza a korábbira igazság szerint egyik új build sem váltja meg a világot és ha nincs az újdonság vagy a javítás listában valami olyan ami érdekel akkor ráér.

[ Szerkesztve ]

(#123346) arcitec válasza Cs1csó (#123345) üzenetére


arcitec
addikt

OK rendben, de vissza is állt, mert letöltötte, majd közel 30%.ig dolgozott rajta, majd újraindult
és már rakta is vissza a korábbi állapotot, mondván ,hogy nem sikerült.
A biztonsági frissítések azok működnek majd ügye?

(#123347) Cs1csó válasza arcitec (#123346) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen 3 build-ig visszamenőleg van frissítés tehát még most a 1903-as is támogatott de ha jól tudom a 1809-esnek most járt le a támogatottsága.

(#123348) Geth válasza Fire/SOUL/CD (#123343) üzenetére


Geth
addikt

De ez még nagyon kevés ahhoz, hogy leírd azt hogy "tény, hogy nem stabil".
Maximum azt írhatod, hogy ahol Te megfordulsz ott kifogástalanul működő gépeken jelennek meg hibák egyik napról a másikra.
Ilyen (tapasztalati) alapon én meg leírhatnám, hogy tény hogy betonstabil, mert csak ilyet tapasztalok.
(Igaz, Intel konfigurációkkal van csak dolgom.)

(#123349) Fire/SOUL/CD válasza Geth (#123348) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Közel 30 éve vagyok a szakmában, egy hónap alatt több különböző vassal találkozom/találkoztam, mint az átlag felhasználók egész életükben, szóval kategorikusan kijelenthetem(és ki is jelentem), hogy a W10 egy igen kényes és instabil rendszer.
Mint írtam, a legbosszantóbb dolog az az, hogy döntő többségében pont a saját hülyeségének köszönheti a problémákat, azaz ennek az elcseszett update sémának.
Ha Én feltelepítek egy gépet, bekonfigolom és az akkor atomstabil, akkor a W10 ne bíráljon felül azzal, hogy "úgy dönt", hogy egyszer csak lehúz valami szemetet az update-ről (mert nem kell). Utána van az hogy pl recseg a hangkari, héber nyelven nyomtat a nyomtató(ha nem tűnt el teljesen), néha csak úgy lekapcsol a monitor, nem ébred fel, váratlanul leáll a W10(semmi hibakód), hálózati eszközök eltűnnek, munkacsoport ugrott stb stb (reggelig sorolhatnám).
Ez mind elkerülhető lenne, ha a W10 nem akarna okosabb lenni mint egy ötödikes...
(Szakik döntsék el, milyen driver-re van szükség és mire nem)

Ettől függetlenül elfogadom azt a véleményedet, hogy a te tapasztalataid mást mutatnak. :R
(Mondjuk az is valós tény(amire utaltál is és az is TÉNY), hogy Intel-s konfigokon valóban nincs annyi gebasz, mint AMD-n) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123350) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#123327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az IOBit cucc az jó ötlet volt, fel tudta tenni a GNSS vevő driverét, amit a drp.su nem. Meg frissített még 3 drivert.

Viszont touch és hang továbbra sincs, de nem is látszanak ilyen eszközök az eszközkezelőben. :Y Sőt, az eszközkezelő szerint mindenhez van driver telepítve. Nem állítom, hogy hibátlan maga a tablet, mert a Linux a boot folyamat közben is ír olyat, hogy "bios bug" és egy másik hasonló tabletnél is voltak problémáim, ott pl. elírták az egyik eszköz acpi azonosítóját...
Azt speciel tudom, hogy Realtek RT5640 van benne hang-ra, telepítettem is ilyen drivereket pl. Lenovo-tól mert azok gyártanak hasonló tabletet, de az sem oldotta meg.

Most azon gondolkodom, hogy vajon egy 32bites W10, vagy egy korábbi W10 lenne-e a megoldás erre a gépre, kicsit úgy érzem, hogy a Intel már rég feladta a bay-trail platform támogatását Windows alatt és emiatt szívok most... LTSC lenne érdekes talán, de ott meg nincs store, maximum valami felhekkeléses megoldásban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.