Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13012) gg72


gg72
veterán

Újabb kérdés: van egy legális Win7-em, de MAK kulccsal, amit viszont a Win8.1 nem fogadott el. Mennyi esély van arra, hogy ha a MAK-os kulcsos Win7 gond nélkül frissül Win10-re?

(#22747) #16695808


#16695808
törölt tag

win 7 pro (32bit) mak kulccsal aktivált és ez lett frissítve win 10 pro (32bit) re gond nélkül. ha szeretném feltenni a win 10 (64bit-et) akkor el fogja fogadni és aktíválni fogja a 64 bitest is?

(#34204) Dot


Dot
őstag

Hali,

Elgondolkodtam, hogy felrakom én is ezt a csodát, mást nem 30napig.

De egyáltalán nem akar frissülni Win7 x64 Enterprise-ról.
Felmentem ide rámentem, hogy frissítés, letöltött egy 7,28MB-os GetWindows10-sds_____________.exe fájlt amit megnyitottam. Ez megnyitja ezt az oldalt ami kiírja:

Ha rámegyek a try-ra ide dob. 90 napig kipróbálhatom.
Ami végül is jó, mert 30 napig akartam.
De nem úgy volt hogy mindenki ingyen frissíthet?
A kulcsom eredeti, mennyiségi MAK kulcs.

Ha rámegyek a 90 napos evalra, akkor letölt egy dvd-t. Ha ezzel telepítem is vissza tudok majd állni W7-re 30 napon belül?

(#34205) efs Ez esetben kérem szépen módosítani a topic összefoglalóban ezt a részt:
Minden Windows 7 (sp1 szükséges!) és Windows 8 (8.1 update szükséges!) tulajdonos ingyenesen frissíthet Windows 10-re.
:)

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#42099) gg72 válasza Lenry (#42065) üzenetére


gg72
veterán

Nekem pl. MAK kulcsom van és azt sajnos nem fogadta el a Win10 telepítő, így nekem is először a Win7-et kellett feltennem, azt frissítenem, majd mehetett a tiszta Win10 telepítés. Kicsit macerás, de így minden OK.

(#48157) quailstorm válasza netguru10 (#48156) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt hogy? Enterprise az vagy VL vagy oktatási VL. KMS és MAK.

(#55420) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Kérdésem lenne a win 10 frissítés utáni érvényességről. Volt egy gép amin egy win 8 volt, jó pár éve egyetemen tanító rokon kapta, regisztrálta stb, nem tudom milyen módon. ( valami tsiztaszofveres megoldás volt, a lényeg hogy jogtisztán használta)
Amikor nem régen néztem a gépet, már azt írta hogy nincs aktiválva ( volt közben alaplapcsere stb, és akkor valami WMC kóddal újra aktiválták, megint aktív volt, kértek ms-től kódot az eredeti alapján, vagy nem tudom mit és sikerült ismét aktiválni. )
Abszolút bonyolult előélete volt a gépnek. Amikor kijött a 8.1 akkor nem lehetett frissíteni, azt írta nem frissíthető ( talán mennyiségi kulcs miatt ha jól emlékszem Vol MAK talán?)
Mindezek ellenére win 10-re sikerült nem régen frissíteni. Akkor viszont ismét az jött elő, hogy nem aktivált. Előkeresték a régi kódot, és telefonon aktiválták, elfogadta. Most nézegetem a gépet, és megnéztem mit ír aktiválásra: Tartósan aktivált, retail. Ez mit jelent, és mi akülönbség Retail és a mennyiségi között? Most miért ilyen? Biztos vagyok benne hogy amikor anno aktiválták akkor nem retailt írt a win 8.
Megnéztem egy progival mi a telepítési kulcs, és 2 db-ot látok. Az egyik az ami volt régen de van mellette egy másik. Az mi lehet? Miért látok kettő kulcsot?
Nem warez kérdés, a win 8 anno legálisan jutott hozzájuk, azóta én istápolom néha a gépet ha valami elakad, a win 10 frissítés előtt soha nem volt újratelepítve, kb 4 éve megy ugyanaz a win.

(#58158) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek egy picit, ha tudtok, mert én ilyen Enterprise win-t még nem aktiváltam. És nem jön össze.
:o

Van egy egyesület, ahol azzal bíztak meg, hogy a frissen vásárolt számítógépre a nekik kiosztott kulccsal telepítsek egy Windows Enterprise-t.
No, én fogtam magam, és töltöttem le egy Windows 10 N x64 hun verziót.
Aztán a licensing service center felületről szépen kinyomtattak nekem egy kulcsot, amin tényleg látom, hogy az ő nevükre van kiállítva, és hogy MAK-típusú a kulcs.
Igen ám, de a telepítés után a kulcsmódosítás során (cmd> slui.exe 3) nem fogadja el, mondván:
0xC004F050 A szoftvervédelmi szolgáltatás azt jelentette, hogy a termékkulcs érvénytelen.
Nem vágom, mit csinálok rosszul?
Az a baj, hogy N verziót töltöttem le?
Vagy még telepítés előtt kéne belegyógyítanom a kulcsot a telepítő médiába?
:U

Köszi minden segítséget!
:R

(#63390) krealon válasza VeryByte (#63389) üzenetére


krealon
veterán

"A fél évente aktiválós az Enterprise és nem Pro."

Pontosabban a KMS aktivalt rendszerek eseten van, hogy 180 napig ervenyes az akivacio.
Understanding KMS
"KMS Activation Renewal

KMS activations are valid for 180 days"

Wikipedia: Volume license key
"MAK and KMS
Starting with Windows Vista, Microsoft replaced VLKs with Multiple Activation Keys (MAK) and Key Management Server (KMS) keys. Hosts activated via a KMS have to report back to that key server once every 180 days.
"

(#63587) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre teszem-e fel a kérdést, de nem nagyon találtam a témában aktív topicot.

Adott egy induló 10, max 15 fős cég. Milyen módon érdemes Windows 10 licenszt vásárolni?
Gondolom a bemegyek a boltba és veszek 10en x darab dobozos win10-et a legdrágább megoldás..
Érdemes MAK kulcsot vagy esetleg mennyiségi licensz vásárolni?
Ha igen, ez hogy működik?

Köszönöm!

Üdv,
almi

(#67870) Geth válasza Maszi65 (#67867) üzenetére


Geth
addikt

Nekem ez valami MAK kulcsnak tűnik, azt nem vágom, azt hittem a W7 kulcs esetedben retail kulcs volt... Azzal legalábbis így kell működnie.

(#80572) Geth válasza Doky586 (#80568) üzenetére


Geth
addikt

Amit látsz, az a generic Retail kulcs (van Generic Volume License Key is).
A generic azt jelenti, hogy mindenkinek ez van bent alapból, ha nem ad meg egyedi kulcsot (például Retail esetén tényleges egyedi kulcsot, volume esetén MAK, stb).
A generic ugyanúgy SKU-nként eltér, de a kulcsok listája publikus.
Egy generic kulcs jó installra, de aktiválásra nem. Ez kerül be akkor is, amikor telepítésnél nem adsz meg kulcsot.
Annyi történt W10-nél Retail esetben, hogy ha ezt a kulcsot látja a rendszer, és nincs aktiválva, akkor időnként megnézi a hardverazonosító alapján MS szerveren, hogy tartozik-e hozzá license (pl. free upgrade).
De ilyenkor nincs valódi Retail W10 kulcs, tehát végig a generic van bent.
Akinek bolti, Retail kulcsa van, szerintem továbbra is azt tudja kiolvasni.

Tldr upgrade esetén mindenkinek ugyanaz a kulcs, ha az SKU azonos, pl Pro N.

[ Szerkesztve ]

(#90795) norba69 válasza Kelvin (#90794) üzenetére


norba69
senior tag

Volume MAK

[ Szerkesztve ]

(#92156) szaboi6512 válasza csana (#92145) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezek ún. mak kulcsok

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#92157) csana válasza szaboi6512 (#92156) üzenetére


csana
senior tag

Köszi!
Utánaolvasva ennek a MAK-es dolognak, úgy tűnik, hogy itt akkor van valami aktiváció számláló ami ketyeg minden egyes aktiválásnál. ("Each MAK can be used a specific number of times.")
Viszont ez szerintem egy olyan korlátozás, amit nem ártana a vásárló orrára kötni. Gondoltam nagyítóval átnézem az oldalt hátha valahol megemlítik hogy MAK kulcsokról van-e szó, vagy hogy korlátozott az aktiválási lehetőség, de nem találtam erre utaló jelet :S.
Arra egyébként mi utal hogy ezek ilyen MAK-esek?

[ Szerkesztve ]

(#92163) csana válasza szaboi6512 (#92159) üzenetére


csana
senior tag

Ha őszinte akarok lenni, akkor a válaszoddal nem lettem beljebb ^^
Félre ne érts, nagyon köszönöm a segítséget, viszont nem egyértelmű, hogy E-bay-es potom árak alatt ilyen jogtiszta retail verzsönt értesz, vagy MAK féléket, vagy milyeneket (vagy ha van 10 yurónál olcsóbb jogtiszta win 10 pro megbízható kereskedőtől, kérhetnék linket?). Illetve nem jön le, hogy az általam linkelt oldalon honnan látszik, hogy azok MAK kulcsok? Miből lehet ezt így kapásból megállapítani? Nem kötekedés képpen kérdezem, csak hogy képben legyek.
:R

(#92178) Cs1csó válasza mrbego (#92177) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többször használható aktiválási kulcs (MAK)

A többször használható aktiválási kulcsokkal (Multiple Activation Key – MAK) egyes számítógépek vagy számítógépcsoportok aktiválhatók Microsoft-kiszolgálókhoz való közvetlen csatlakozáson keresztül. A többször használható aktiválási kulcsokkal Windows rendszer is telepíthető, ha nem csatlakozik vállalati hálózathoz. Egy MAK kulccsal tetszőleges számban aktiválhatók a Windows mennyiségi kiadásai. Emellett, ha a Windows rendszer MAK kulccsal lett aktiválva, nem szükséges újraaktiválni azt. Telefonon keresztül további MAK kulcsok is igényelhetők, az igénylés teljesítéséhez szükséges bővítési folyamat elindításával. Ennek a folyamatnak a befejezése hét munkanapot igényel.

A lényeg, hogy ha túl sok mindenkinek értékesítik akkor az MS előbb utóbb lelövi a kulcsot és kész.

[ Szerkesztve ]

(#101447) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ha beírom a parancssorba hogy slmgr -dlv
a Leírás: Windows(R) Operating System, VOLUME_MAK channel ír ki
mit jelent a MAK ?

(#103060) zolee001 válasza MasterDeeJay (#103058) üzenetére


zolee001
őstag

Az ilyen cégeknek kb 0 árukészletük van ellenben számos "kereskedövel" állnak kapcsolatban akiknek a termékeiket a gyüjtöoldalukon árulják.
Az amazon részben igy müködik és pont most perelték a harmadik fél által forgalmazott de az amazon felületén eladott termék után mivel senki nem akarta vállalni a felelöséget a hulladék után,a 3rd party cég hogy-hogy megszünt létezni

Amugy product key check: slmgr -dli
MAK (Volume License Key) Mennyi (db) aktiváció lehetséges még,azt megmondja a VAMT (Volume Activation Management Tool)

(#103357) Geth válasza liszi70 (#103355) üzenetére


Geth
addikt

Ha valaki olcsó kulcsot vesz, remélem ellenőrzi aktiválás után, hogy nem-e MAK kulcsot sóztak rá :)

(#103358) liszi70 válasza Geth (#103357) üzenetére


liszi70
nagyúr

"MAK kulcs"

Az mi? :B

(#103359) Taci válasza liszi70 (#103358) üzenetére


Taci
addikt

MAK - Multiple Activation Key (Többszörös Aktiváló Kulcs)

(#103390) Geth válasza liszi70 (#103385) üzenetére


Geth
addikt

Nyilván van lopott kód is a piacon, de emiatt mindent és mindenkit egy kalap alá venni, bűnözőnek beállítani, kriminalizálni az egész átruházási eljárást, az rendben van?
Semmi gond. Ha valakire véletlenül MAK kulcsot sóznak rá, és 2 hónappal az első telepítés után kap egy "elfogyott a kulcsra használható aktivációk száma" hibaüzenetet akkor Téged kereshetnek?
Mert a korábbi kérdésre se írt senki értelmes választ. Szóval a laikus Gipsz Jakab vajh ellenőrzi hogy amit vett 3k-ért az most OEM_DM kulcs vagy Volume_MAK kulcs?
(A méregdrága Retail-nél boldogan megoldják az aktivációs problémát, amit írtam ott példaként ott max. elmosolyodnak.)

(#103393) liszi70 válasza Geth (#103390) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kap egy "elfogyott a kulcsra használható aktivációk száma" hibaüzenetet akkor Téged kereshetnek?"

:D
Nyugodtan kereshetnek, el fogom mondani, hogy sosem állította senki, hogy minden kód legális és működőképes. De aki olcsón akar vásárolni, az szerintem bevállal ennyi kockázatot. :) (És el fogom mondani, hogy vegyen egy másikat, az már statisztikai valószínűségszámítás szerint nagy eséllyel jó lesz. :D)

"vajh ellenőrzi hogy amit vett 3k-ért az most OEM_DM kulcs vagy Volume_MAK kulcs?"

Jó kérdés, és erről lehetne ismeretet terjeszteni, hogy ezt az ellenőrzést hogyan kell csinálni. Mert a vétel után rögtön lehetne reklamálni az eladónál, és kitiltatni a legálisan árulók soraiból.

[ Szerkesztve ]

(#105466) Geth válasza wattafaka (#105462) üzenetére


Geth
addikt

Attól függ. Ha nincs szerencséd és MAK kulcsot sóztak Rád, lehet már most se működik, mert elhasználták... :P

(#105471) Geth válasza wattafaka (#105469) üzenetére


Geth
addikt

A MAK kulcson kívül nincs lejárati ideje a kulcsoknak.
Annak se lejárati ideje van, csak felhasználási darabszám.

[ Szerkesztve ]

(#105483) wattafaka válasza Geth (#105471) üzenetére


wattafaka
senior tag

És amúgy mi pontosan ez a MAK kulcs? Mert pont azt olvasom róla, hogy Multiple Activation Key, vagyis elvileg többszörösen felhasználható kód.
Akkor hogy lehetne, hogy már valaki felhasználta, és nekem nem működne?

(#105486) wattafaka válasza zolee001 (#105485) üzenetére


wattafaka
senior tag

Akkor ezzel a logikával úgymond nem szerencsétlenség lenne, ha "véletlen" ilyen kódot kaptam volna, mert akkor akár több gépet is tudnék aktiválni, nem?
Ha egy MAK kulcshoz tegyük fel tartozna mondjuk 100 liszensz, akkor még 99 után is maradna nekem 1. Míg egy sima mezei kódnál már egy felhasználás után cseszhetem.. Mondjuk nem értem, hogy használódhatna fel más által. Eladják ugyanazt a kódot több embernek is?
De amúgy valószínű olyan kódot kaptam, amivel 1 gépet lehet csak aktiválni. És akkor itt felmerül bennem egy újabb kérdés. Mi számít egy gépnek? Amíg nem cserélek az otthoni gépemen alaplapot, addig ugyanezzel a kóddal bármennyiszer újratelepíthetem? Vagy hogy működik?
Még elég új vagyok ebben. Mostanában akarok váltani, ha már hamarosan teljesen megszűnik a win 7 támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#105489) zolee001 válasza wattafaka (#105488) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben figyelemesen olvasod a hozzászólásom akkor rájössz,hogy nem rólad van szó hanem a fórumban elöfordulokról
Amennyiben megvásárolni kivánod a terméket akkor ne MAK és egyéb "fekete /szürke" kereskedelmben keresgélj

(#105495) wattafaka válasza zolee001 (#105489) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem keresgélek MAK kulcsot, a mai napig nem is tudtam, hogy ilyen egyáltalán létezik.
Simán Emagon vettem (link), remélem amikor január-február környékén fel akarom használni, akkor jó lesz :)

(#107797) zolee001


zolee001
őstag

A product key birtokában pontosan kiderithetö,hogy milyen SKU/Channel valamint MAK key birtokában a maradék felhasználhatóság számait is

(#109818) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok,

Adott a fiam desktop gépe. Innen, a PH-ról vásárolt WIN 10 pro val.
A gépet lecserélném, új alaplap, proci minden.

Ellenőriztem az itt javasolt paranccsal a WIN-t

Ezt kaptam:
Windows Operating system,
VOLUME_MAK channel
Részeleges termékkulcs: HQWXM
Licenc állapota : Licencelt

Van regisztrált Microsoft fiókja, ahol látom a win-t és a játékait is...
Elképzelhető, hogy tovább tudom vinni a licencelt WIN 10 pro-t az új gépére?
Ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#109820) zolee001 válasza Rider74 (#109818) üzenetére


zolee001
őstag

VOLUME_MAK channel
Mennyiségi licenc csak cégeknek,amig valaki fizet addig megy utána kuka

(#109821) King Unique válasza Rider74 (#109818) üzenetére


King Unique
titán

Mennyiségi licences MAK kulcs, bravó. :D Amúgy meg lásd egy másik válasz 1-2. pontjában leírtakat a lehetőségek felől.

(#109823) Rider74 válasza King Unique (#109821) üzenetére


Rider74
tag

Köszönöm a választ, legalább tudom mi van... Nem volt drága, sajnos úgy tűnik, annyit is ér.

Úgy döntöttem, hogy inkább beszerzek egy Retail WIN 10 pro-t. A mostanit MAK kulcsot deaktiválom és az újat kötöm a gyerek fiókjához.
Remélem nem vernek át ismét... Van ajánlott eladó, aki tényleg azt árulja, amit hirdet? ( priviben is jöhet javaslat, ha nem akarjátok a topicba írni)
Mert a mostanit is Reatil ként hirdették.

[ Szerkesztve ]

(#112275) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#112271) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az új már rendesen írja ki? (slmgr /dli parancs) Software-codes? Ismerem. Nem meglepő Volume MAK kulcsot kaptál tőlük olyan áron, a házi garanciájuk annyiból áll ha a Microsoft lelövi a kulcsot, akkor kapsz tőlük másikat amivel egy darabig újra (user szempontból remélhetőleg minél tovább) aktivált lesz a rendszer.

(#113125) UnSkilleD válasza abdulka1 (#113123) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha ezt látod az baj

retail-t kellene látni a volume_mak helyett

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#113144) abdulka1 válasza Lauda (#113139) üzenetére


abdulka1
őstag

Ez a VL MAK kulcs miben különbözik a Retail-tól?
Ugyan úgy átvihető , vagy újra aktiválható, csak van egy max aktiválási "darabszám"?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#113190) #86564352 válasza abdulka1 (#113173) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem úgy csinálják először küldenek Volume MAK kulcsot, a vevők többsége úgysem tudja megnézni. Akkor néznek nagyokat, amikor a Microsoft lelövi. A néhány reklamálónak másodszorra küldenek retailt, aztán összességében így is profit nekik.

(#113191) Geth válasza #86564352 (#113190) üzenetére


Geth
addikt

Pontosan. Esetleg fifikásabb eladó egy pl. 150-es MAK kulcsot csak 50-szer ad el, így később derül ki a csíny :)

(#113203) MegalodonS válasza #73959936 (#113202) üzenetére


MegalodonS
őstag

Windows(R)Operating System,Volume MAK Channel

(#113207) liszi70 válasza #86564352 (#113190) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Szerintem úgy csinálják először küldenek Volume MAK kulcsot"

Nekem elsőre is retailt küldtek. Mondjuk drága is volt, felcsúszott 1k-ra. :D

(#113246) Geth válasza _DiEGO_ (#113245) üzenetére


Geth
addikt

Jé még egy MAK kulcs.

(#113250) King Unique válasza _DiEGO_ (#113245) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem teljesen ugyanaz minden, mert míg az előbbinél normál, Retail kulcs van, addig a mostani mennyiségi licences MAK kulcs. Ha az utóbbit te is onnan vetted, mint nemrég egy másik fórumtag, akkor annyira nem meglepő. De ő kért és kapott kapott másikat, illetve amit (Retail) eredetileg is rendelt. De ha esetedben az előbbi is oké és minden tökéletes, meg az is marad, akkor végül is. :))

(#113298) King Unique válasza embe (#113294) üzenetére


King Unique
titán

Vagy mondhatod, hogy megtévesztettek, ha eredetileg pl. Retail licencet, kulcsot vettél, ellenben ténylegesen MAK kulcsot kaptál (példa). :D Amúgy a példában szereplő oldal a forrása tudtommal a most említett webáruházban árult kulcsoknak is, vagyis ennyi erővel lehet közvetlenül az előbbitől is vásárolni.
Ha biztosra akarsz menni üzleti felhasználásnál, akkor meg nem feltétlen kell az ilyen feltűnően olcsó kulcsokat erőltetni (otthonra még elmegy), tessék a megszokott forrásból és áron beszerezni, ami lehet drágább lesz, ellenben esetlegesen nem lesz kellemetlen meglepi.

(#114016) Geth válasza Lauda (#114013) üzenetére


Geth
addikt

Mármint ha nem ugyanazt a MAK kulcsot adják el többször.

(#114302) liszi70 válasza Trebron09 (#114299) üzenetére


liszi70
nagyúr

""rájön" a microsoft akkor lelőheti a gépet úgy hogy ne tudjam használni sem?"

Nem. Ha volume mak kulcsod van, az is mindenképpen jó lesz hardvercseréig. Utána is jó lehet, ha még nem fogyott el a licence-mennyiség. Ha elfogyott, akkor hardvercserénél már nem fogod tudni újraaktiválni. Ha mondjuk 5 év múlva cserélsz hardvert, akkor addig lesz biztosan jó.

Az a baj ezekkel a mak-kulcs eladásokkal, hogy retail-ként vannak hirdetve. Nem értem, miért kell ez. (Jó, persze értem. :) ) Senkinek nem lehetne kifogása, ha simán meghirdetnék, mint Win 10 Pro vagy Home licence. Ennyiért, amibe ezek kerülnek, bőven megéri a mak kulcs is, hiszen hardvercseréig biztosan, de akár még utána is elmehet évekig. Viszont ha retail-ként van hirdetve, más lesz az user elvárása. Pedig ennyiért egy mak is megéri, de sajnos retailt vár, mert ez volt a hirdetésben. Viszont pont ezért lehet reklamálni is.
Nem tudom, mitől függ, én retailt kaptam egyből a software-codes-tól, meg sokan azt kaptunk. Fillérekért. Mondjuk ahol te vetted, az másik cég.

[ Szerkesztve ]

(#114305) Geth válasza liszi70 (#114302) üzenetére


Geth
addikt

Egyébként nem hirdethetik MAK kulcsként, mert az nem legális :)

(#114307) Geth válasza Lauda (#114306) üzenetére


Geth
addikt

Sehogy nem adhatnának el MAK kulcsot ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.