Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95501) BigBlackDog válasza Poultier (#95498) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gondolom a vevő nem jelentette be és még mindig a neveden van (csak látszik, hogy Részedről megtörtént a bejelentés). Mondjuk az jó kérdés, hogy mit lehet tenni a további bírságok megelőzése érdekében, ha a vevő cseszik átíratni.

(#95502) bbubby00


bbubby00
őstag

Ha szeretnek "B" tipusu rendszamot, akkor csak bebattyogok az ocsmanyirodaba kipengetek X ezret es kapok, vagy pitiznem kell erte?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#95503) Snoop-y válasza focvis (#95499) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat kb semmi :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#95504) tboldi válasza BigBlackDog (#95485) üzenetére


tboldi
nagyúr

Máris cserélnéd a Volvót? :P

(#95505) Magnum_ válasza Poultier (#95496) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lefenymasolod a kormanyablakos igazolast + adasvetelit es tertivevenyes levelben megirod, hogy mar nem volt sem a tulajdonodban, sem a birtokodban a gk, amivel gyorshajtottak.

I humbly and respectfully decline™

(#95506) bbubby00 válasza Magnum_ (#95505) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem is volt ilyen. Felhivtam oket tefonon. Mondtam h nezzenek bele a rencerukbe, lassanak csodat, en lejelentettem naluk, aztan ne zaklassanak tobbet.
Azota nem kaptam semmi papiruszt :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#95507) BigBlackDog válasza tboldi (#95504) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem saját részre, ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#95508) EQMontoya válasza bbubby00 (#95474) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért én elsírnám magam, ha a gyári fényezésű orrát sikerülne így lezúzni.

Amúgy meglepően élhető az 1.6 is. Viszont nem tudom, mi a tapasztalatod, de én azt veszem észre, hogy ha MX5-tel közlekedsz, valahogy kiváltod az emberekből a versenyszellemet.

Jó, ma mondjuk g..i voltam, egy Ignises srácnak rámosolyogtam a jobb1-ben ülő barátnőjére (napsütés, tető nyitva, lazaság), ami után megpróbált nem beengedni (az év sávom megszűnt kb. 100m után).
De nem ez volt az egyetlen, aki úgy volt vele, hogy ő majd megmutatja nekem a frankót.

Viszont láttam ma egy 993-as Porkét... Anyám, az az autó de szép hátulról.

Same rules apply!

(#95509) kisza25 válasza BigBlackDog (#95501) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha te bejelented onnantól neki is csak x napja van rá
EQMontoya: azért csinálták olyan szépre hátulról, mert úgy is csak azt látod:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95510) tboldi


tboldi
nagyúr

Mennyire lenne hülye ötlet egy közel 20 éves Honda S2000 4 millió környékén? :F :D

Még mindig nem mondtam le a motorozásról, de szívesen kipróbálnék valami mást is. Persze a roadster csak hétvégi autó lenne, a Jazz megmaradna mellette napi futkározósnak.
Korábban azt mondtam, hogy nem adnék ennyit egy ilyen idős autóért, de azért az S2000 valahol mégiscsak a szívem csücske.

[ Szerkesztve ]

(#95511) szentkuti11 válasza tboldi (#95510) üzenetére


szentkuti11
addikt

Találj belőle normálisat, szépet, vigyázz rá, és nagyot bukni biztosan nem fogsz rajta. Ezek már inkább csak értékesebbek lesznek.

(#95512) bitpork válasza tboldi (#95510) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vedd meg! Csak feljebb fog menni az ára, így ha költesz rá (márpedig 4millióért szerintem kell majd) az mind értéknövelő.

MOD

(#95511) szentkuti11: szóval suttyomban szigorúan vagyunk felügyelve, még ilyenkor is :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95513) tboldi válasza szentkuti11 (#95511) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#95512) bitpork:

Köszi srácok! Én is ezzel nyugtatom magam, hogy ennek már nem nagyon megy lejjebb az ára. :D

(#95514) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Talán emlékeztek volt egy koccanásom álló autóba. 1-2 hete lett kész a másik autó sokszori baszgts után mert semmi nem haladt. Szólt is a másik fél h végre kész a kocsi. Tudjuk h volt kb 130k-s kár az ajtóban. Most jön a poén... Mi biztosítónktol levél a 2018-as díjról. Ez nem éri el éppen a 160.0000ft/ évet. Ez mi?? Miért és hogyan? Semmi levél magáról az esetről, gyakorlatilag a múlt évi kötés óta ez a következő levél amiben ez szerepel. Hol miért ez így nem maradhat! Ötlet bármi?

(#95515) bbubby00 válasza EQMontoya (#95508) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem alapbol szarul allt az elso lokosom es kene ra egy telifeny. Ha szep allapotban lenne, en is fogtam volna a fejem, meg alapbol nem vagy ilyen bator mindig mindenhol. Nekem csak az tunik fel, h mindenki megbamul :D Am en is beleakadtam mar par versenyzobe.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#95516) EQMontoya válasza tboldi (#95510) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha 4M-ert lenne értelmes S2000, mondanám, hogy gyere el, próbáld ki. Mert már nekem is lenne egy. A helyzet sajna nem ez. Itthon nagyon ritkán bukkan fel értelmes, kint néha akad, de inkább 20k Eur a realitás...

Same rules apply!

(#95517) Qru válasza bbubby00 (#95474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Basszus sajnálom, rá se ránts.. a Subit én is radíroztam le így.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#95518) Qru válasza Poultier (#95496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit, mikor eladtuk a kocsit 2 hónapig jöttek a parkolási bírságok, meg a jogosulatlan úthasználat miatti bírság. Egyiket sem kellett befizetni igaz a Hegyvidéki Önkori elkezdett izmozni de abból sem lett semmi.

#nincsbennetarcsi

(#95519) EQMontoya válasza Qru (#95518) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kedves önkori dolgozóknak ilyenkor meg lehet említeni, hogy ha véletlenül a tudomásodra jut, hogy tudják ők, hogy már nem a Tiéd az autó, de mégis Veled izmoznak, akkor egy hivatali visszaélés okán benyújtott feljelentésre számíthatnak a következő alkalomnál. Ilyenkor általában csökken az izmozhatnékra való hajlandóság. :)

Same rules apply!

(#95520) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nos, a helyzet a következő.

Ez egy 4 éves, 15e km-t futott Opel Meriva olajteknője. Mint kiderült a gyors szerelőre való rátelefonálás után, látták ezt márkaszervizben is, de nem szóltak. Elvileg csak egy kartertömítés csere, amire egy a márkaszerviz is tud árat adni, de jobban járnak, ha nem ott kérnek. :D De, tetszik érteni, 4 év és 15e km után ez így néz ki. És ez így rendjén van??! Hozzáteszem már nem az első 1.4T B Meriva, amin látjuk ezt.

(#95521) barnam_ válasza BigBlackDog (#95520) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez elég gáz... egy 4 éves autó kartere ne nézzen ki így...
Az oké, hogy az enyém kicsit olajos... :K

(#95522) BigBlackDog válasza barnam_ (#95521) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most egyelőre ott tartunk, hogy megkérdezi a szervizt holnap, hogy ezt rendbe tenni mennyi lenne és hogyan működne. Elvileg lehetséges, hogy kicsit ráhúznak. De ugye a tömítőanyag/ragasztóanyag azért már nem friss, emiatt kicsit kételkedek, hogy csak ráhúzással meg lehetne szüntetni a szivárgást.

De mivel már több Meriván is láttunk ilyet, így szerintem el lesz engedve ez a típus...

(#95523) tboldi válasza EQMontoya (#95516) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezt nézegettem, képről nem tűnik rossznak. Lehet, hogy meg is nézem a közeljövőben, nincs messze tőlem, kb. 40 km.

[ Szerkesztve ]

(#95524) Mágus2 válasza EQMontoya (#95508) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A 2,5 -ös mx-5 el megnézhetted volna előlről is. :DDD

(#95525) kisza25 válasza tboldi (#95523) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez rá való gumi méret? Olyan furán néz ki :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95526) tboldi válasza kisza25 (#95525) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, de szerintem az lehet. Majd később kinyomozom.

(#95527) Magnum_ válasza Magnum_ (#95451) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Folytatas: 3at neztem meg ma. Volt 1 kulcsos, elso hatso leszakadt loksis, szervizkonyveben 2db bejegyzessel: 50k km-nel 2014, 150k km 2016-ban itthon, azota se semmi.
Volt lepattogzott lakkos, sokszinu (harlequin), csunyan fenyezve ES volt olyan, amin a tartalyon szinten volt jeloles, tehat figyelik a vizfogyast.

Akkor most rendelek Hollandiabol direktben, elvileg szerdara mar be lesz papirozva, kedden mehet a Duna.
Elvileg. Mindhart targyalok

I humbly and respectfully decline™

(#95528) tboldi válasza kisza25 (#95525) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, ez a méret való rá. :)

(#95529) szőröscica válasza Magnum_ (#95527) üzenetére


szőröscica
addikt

Ezek egyike sem a hibridautosok kozul van, ugye?

Az marha gyors ugyintezes, nekem ha jo is kedden a kocsi, nem lesz rajta rendszam szerdara, csak hosszu hetvege utan. :( de addig remelem, faszan meg tudom csinaltatni a kiallast a villanyoranal. Kenyelmesebb lenne ott tolteni, ahol parkolok vele, mint betolatni az ajto ele.

(#95530) kisza25 válasza tboldi (#95528) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor 17" kell rá, hogy ki is nézzen valahogy:P
Fura, hogy most már egy i20-ra is van gyárilag 17"
Még a lyuk kiosztás ia ugyanaz:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95531) tboldi válasza kisza25 (#95530) üzenetére


tboldi
nagyúr

17 van rajta most is. :D

[ Szerkesztve ]

(#95532) EQMontoya válasza tboldi (#95523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát azért azon elgondolkodnék, hogy miért fúj valaki telibe egy s2000-et nem gyári színre. Gyanús, hogy ropira volt törve. Ha már S2000, akkor minél inkább gyárit, annak csak nőni fog az ára.

Viszont több okból nem javaslom:
-Ne koltsd el az összes lovet, jól jön még az.
-Nincs sok tapasztalatod erős, hátsó kerekes autóval. Márpedig az S2000 sincs tele elektronikával.
-Oké, hogy meg tudod venni, de keresel is elég jól, hogy fenntartsd? Ez azért nem egy Jazz...

A helyedben inkább venném meg [ezt], élménynek bőven elég, főleg hogy nincs ilyennel sok tapasztalatod, az ára ennek sem fog esni, és csajozni is bőven jó. :)

Same rules apply!

(#95533) tboldi válasza EQMontoya (#95532) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy megnézést megérne szerintem, úgy is heti rendszerességgel járok Győrbe. Nem tudom, hogy gyári fény-e, de szerintem láttam már ilyen színű S2000-est. Bár nem kizárt, hogy az is át lett fújva. :D

Nem költeném el az összeset, durván 2M még maradna a zsebben.

Az igaz, hogy nincs tapasztalatom erős RWD autókkal (eddigi csúcs: 10gen Civic 1,5T, 182 ló, FWD), de motorokkal annál inkább. Tudom, hogy nem nagyon hasonlítható össze a két kategória, de azért párral mentem már, ami 100 ló fölött volt és jellemzően 200 kg körül vannak csak, elektronika meg vagy nincs, vagy csak korlátozott mennyiségben. Ezek is igényelnek némi lélekjelenlétet.

Fenntartás nem probléma, inkább csak hely nem nagyon lenne (egy 2 beállós, 50 m²-es garázs van, mindkét hely foglalt), de megoldanám. Ennél nagyobb baj sose legyen.

MX-5-ből inkább NC-ket nézegetnék, abban talán még valamennyire el is férnék (194 cm/120 kg). :B

Amúgy meg jövő hét pénteken megyek Pozsonyba motorkiállításra. Biztos, hogy valamibe bele fogok szeretni, és akkor az fog kelleni. :D

[ Szerkesztve ]

(#95534) EQMontoya válasza tboldi (#95533) üzenetére


EQMontoya
veterán

194/120kg esetén kicsi lesz minden, S2000 is, NC is.

Same rules apply!

(#95535) tboldi válasza EQMontoya (#95534) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy régi Swift-ben is elvagyok a rendelkezésre álló tér szempontjából, nincs nagy igényem a komfortra (még?). :D

A nekem tetsző motorok is kicsinek tűnnek alattam, pedig tök jól érzem magam rajtuk. :))
Ducati Monster 821, Triumph Street Triple RS

[ Szerkesztve ]

(#95536) EQMontoya válasza tboldi (#95535) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy roadster máshogy szűk, mint egy Swift, de majd meglátod úgy is. :)

Same rules apply!

(#95537) tboldi


tboldi
nagyúr

Gondolom, már csak a kardánalagút miatt is.

A tavalyi pozsonyi autószalonon be akartam volna ülni az MX-5 RF-be, de nem engedték. Csak pár képet lőhettem róla: [kép1], [kép2], [kép3].

(#95538) hülyegyerek válasza tboldi (#95523) üzenetére


hülyegyerek
addikt

:Y Ha lenne rá pénzem, már nem lenne.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#95539) Magnum_ válasza szőröscica (#95529) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem, azok tok rugalmatlannak tuntek nekem.
Meg mindig nem tertem eszhez a piactol.

Lepapiroztam kozben a holland behozatalt, elmeletileg mar holnap ejjel itt lesz, kedden megy Dunaba, aztan durr rendszamozni.

I humbly and respectfully decline™

(#95540) Bad Pritt válasza tboldi (#95533) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

MX-5-ből inkább NC-ket nézegetnék, abban talán még valamennyire el is férnék (194 cm/120 kg). :B

Nem fogsz elférni az S2000-ben. Valamivel alacsonyabb vagyok, mint te, átlagos testalkattal, az alapján mondom, hogy nem csak hosszában, széltében sem lesz jó neked, egyszerűen nem tudsz majd egészséges testhelyzetet felvenni a kocsiban. Egy próbát megérhet persze, ha nagyon tetszik, az egyik leglenyűgözőbb autócsoda volt a maga korában a Hondától, de mondjuk úgy, hogy nem LeBron James járt a japánok eszében, mikor a potenciális vásárlókra gondoltak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#95541) tboldi válasza Bad Pritt (#95540) üzenetére


tboldi
nagyúr

A lényeg, hogy a felhajtott tető ne púposodjon. :DDD
--------------------------------
Egyébként keresgettem a CRX-fórumon is, jelenleg ott nincs egy eladó S2000 sem. Most a mobilét tanulmányozom.

Ezen hogy-hogy nincs oldalindex? Nem baCogatnak ezért műszakin? :D

[ Szerkesztve ]

(#95542) EQMontoya válasza tboldi (#95541) üzenetére


EQMontoya
veterán

A szélesítés se gyári, decens csüccs is volt, szóval tuti Deák Ferenc jelenleteben műszakizik. :)

Same rules apply!

(#95543) tboldi


tboldi
nagyúr

Végignyálaztam a mobilét 18k €-ig, még mindig ez a győri tűnik a legjobbnak képről. Van egy litván, ami nem tűnik rossznak, de az qrva messze van. :D

EQM: :R

[ Szerkesztve ]

(#95544) Bad Pritt válasza tboldi (#95541) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azt nem tudom, nem volt rajta a tető szerencsére. :D

Az ülések patent módon tartanak, ha bele tud simulni az ember teste, ha nem, akkor a két oldaltámasz kb felnyársalja a testedet, a kormány nem állítható sehogy, ha a két lábad összeérinted a fékpedálon, akkor a pozíciójuk kiad gyakorlatilag egy tökéletes négyzetet, ha érted, már ha egyáltalán képes vagy magad bepréselni. Kiszállásnál nekem konkrétan úgy kellett szerencsétlenkednem, hogy a szélvédő keretébe kapaszkodva húztam ki magam a kocsiból.
Érdemes amúgy rákeresni, komplett fórumok foglalkoznak ezzel a Am I fit? kérdéskörrel, kedvenc válaszom a témában: you gotta modify yourself for this car. Tök igaz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#95545) tboldi válasza Bad Pritt (#95544) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rágugliztam, de elég vegyesek a válaszok. Muszáj leszek kipróbálni.

(#95546) bitpork válasza EQMontoya (#95532) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem kell feltétlenül rosszat látni ahol a hülyeség v az ember ízléstelensége is elég indok ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95547) mekker válasza Magnum_ (#95539) üzenetére


mekker
őstag

Ez most még mindig használt Ampera? Látatlanba veszed, vagy hogy ment ilyen gyorsan?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#95548) Magnum_ válasza mekker (#95547) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem veszem meg, ha nem jo. El tudja adni masnak is, ha nekem nem kell.
Ez az opcio mar fenn allt, de most dontottem ugy, hogy na menjen, nezzuk meg. A masik(elozo) amperamnal nagyobb rizikot el se lehet kepzelni. Ritka hiba az, de sikerukt belefutni (bar a mai megtekintett szerintem ebben a hibaban szenved, de ez tipp)
De ugy tunik eddig, hogy onnan kell behozni, nem aukcios oldalrol, nem a kinalat legaljarol. 9-10k € korul jonak tunok vannak ott, szorjak ki az uj Ampera-e miatt, cserelik le a cegek.
11k € korul mar 100k km kornyekiek vannak. Itthon az igenyesebb szepen felpolirozza es mehet hahura 4.5M korul. A legfosabbakat meg aruljak 3.2-3.8M kornyeken itton es BOVEN van azokon margin, mert ezek a kereskedok nettoban veszik, vagy ha bruttoban, visszaigenylik az afat :(
Magyarul: 2.3M korul mar hozzajutnak kint amperahoz, ami nem hibas. A _kishibasak_ meg olcsobbak, itthon lefenyezik ugy, amit tegnap irtam, megvan az 1M haszon es mar aruljak is 3.3M korul

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95549) bbubby00


bbubby00
őstag

Ma belulrol kitakaritottuk az autot, mintha uj lenne :D
A tegnapi sikereimet pedig eltuntettuk a rendszam ujra felszerelesevel :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#95550) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv
Kis tanács kellene halogén izzók terén. Van valami ajánlott tipus, ami kicsit normálisabb élettartammal rendelkezik? A jobb fényerejű változatok sajna hamar kiégnek. Valami köztes megoldás esetleg létezik? Az alapnál jobb fényerő de a premium kategóriásoknál hoszabb élettartam?
Amit eddig kinéztem az az Osram silverstar 2.0. Ellenvetés vagy jobb alternatíva? Kicsit bosszantó a drága izzókat kifele dobálni 3-4 havonta.. Próbáltam az alap változatokat is, tovább is bírják, csak már megszoktam a jobb fényerőt aztán teljesen nem adnám azt fel.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.