Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96201) Magnum_ válasza F_Zolee (#96198) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tehat kereskedesbol vette?
A kopogo motort eszre kellett volna vennie a vevonek, ugyanakkor tudnia kellett az eladonak is rola.
Ha nem tud ugy fellepni a vevo, hogy visszavasarolja a nepper peren kivul, akkor egy esetleges perben a vevon van a bizonyitasi teher, hogy fennallt a hiba vasarlas elott. Ami ido es sok koltseg a szakerto miatt, lassuk be, tobbe lenne, mint az auto ara.

Mindenkepp megprobalnam, azzal, hogy kihangsulyoznam, hogy tisztaban vagyok a jogi eljaras koltsegeivel, de mindenkepp elinditanam, hogy mas is tanuljon ebbol, persze emellett menne csalas miatt feljelentes az illetekee RK-n, na meg a totalcar kapna egy emailt fotokkal, nevvel, objektiven, tenyszeruen, nincs hitelrontas. ezt nagyon hatarozottan adnam elo es akkor talan visszaveszi a nepper. Ha o volt az elado es nem elotr kitoltott szerzodes volt az igazi elado reszerol.
Ja, kellene papir, hogy kopog a motor. Az nem eleg, hogy azt mondom, hogy kopog

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#96202) w333 válasza F_Zolee (#96198) üzenetére


w333
félisten

Mi kerül ezen 300k -ba egy mezei szívó VW 1.4 (16V) motoron :F

Ezek hidegen ilyen csattogósak kicsit de 1-2 perc utána már jó !

Legrosszabb esetben is hidrotőkéket kéne cseréltetni de az nem olyan drága !

Nem lehet hogy a szerelő csak le akar húzni ? érdemes lenne utánajárni ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#96203) Magnum_ válasza w333 (#96202) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A masik meg az, hogy 640k ft-os hasznalt autonal (gyanitom 10eves legalabb) termeszetenel fogva lehet hiba, igy azert ez nehezkorlenne,en is utana jarnek a hibanak

I humbly and respectfully decline™

(#96204) pit stop válasza mycso (#96193) üzenetére


pit stop
addikt

Én sem hinném el, ha nem ültem volna mellette. Rossz áttétekkel-pályán-magas felépítéssel mégis sikerül neki.

(#96187) kisza25: ~18 év alatt elég sok minden leszivárgott Passat kategóriából kisautókba, és személyesen ahhoz tudtam mérni közvetlenül - ezért írtam pont azt.
Infinity-Renault-Nissan után negyedik brandnek lenni nem lehet egyszerű - mint ha Skoda alá kéne pozícionálni egy márkát, de ez számomra sok helyen fájóan meg is látszik belül. (Most, hogy bejött a Mitsubishi a képbe, még érdekesebb lesz szvsz.)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#96205) F_Zolee válasza Magnum_ (#96201) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kereskedés volt. Hallották a kopogást de nem épp hozzáértőt vitt. Ha nem iratja át gondolom még így is ő szívja meg.

A költség a legrosszabb eset. Kedvezmények nélküli árakkal.

Szerk.: tudom annyi ideje van. De ilyenkor ha szar valami és nem akarja az ember akkor is köteles ezek után?

[ Szerkesztve ]

(#96206) Magnum_ válasza F_Zolee (#96205) üzenetére


Magnum_
nagyúr

15napja van atiratni jogszabaly szerint.
Ha hallotta, az nem jo. Szerzodesbe is bekerulhetett, hogy hallotta...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#96207) F_Zolee válasza Magnum_ (#96206) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ennyire szar a jogszabály, hogy nem lehet az eredeti állapotot visszaállítani ha a vevőnél derül ki mennyire szar amit vett?

(#96208) Magnum_ válasza F_Zolee (#96207) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vissza lehet allitani, de leirtam fent, hogy mi lehet.

I humbly and respectfully decline™

(#96209) F_Zolee válasza Magnum_ (#96208) üzenetére


F_Zolee
veterán

Már ilyen tortúra nélkül...de akkor marad a fenyítés max.

(#96210) bitpork válasza F_Zolee (#96209) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem egy beszélgetést megér a nepperrel. Jellemzően van neki szerelőjük akik ha kell meg tudják csinálni a motort.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96211) F_Zolee válasza bitpork (#96210) üzenetére


F_Zolee
veterán

Lehet. Majd kiderül mit sikerült boxolnia...

(#96212) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, most szeretnék nyári gumit vásárolni, megkérdeztem a gyártási dátumot és azt mondták h 0417 és dél koreában készült... Az lenne a kérdésem hogy érdemes ennyire "régi" abroncsot választani, ha tudom hogy nem elkopni, hanem inkább elöregedni fog az autón? (szülők autójájra kell 5+ éves élettartamra számítanak)

Erről lenne szó :Nexen N BLUE HD PLUS 195/65R15 91H

Sosem hallottam még róla, de a 2018as ADAC listán szerepel az első 16ban, ezért választottam.

Jó árban találtam, és mivel drágábbra nincs keret, nem tudom hogy mekkora esély van rá hogy találjak valamit ami mondjuk csak fél éves... annál fiatalabbat nem hiszem h lelnék, és hogy az a fél év megéri-e a kutakodást.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#96213) Qru válasza trialboj (#96212) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még nem számít öregnek, szakszerűen tárolva 3 éves gumi sem számít még annak.

De van Gumis topik.

#nincsbennetarcsi

(#96214) w333 válasza F_Zolee (#96205) üzenetére


w333
félisten

Ő lenne az ismerősöd ? :))

Ha igen akkor azt üzenem neki hogy ne foglalkozzon vele, az 1.4 16V motorok így kerepelnek hidegen 2-3 percig, ahogy jobb lesz az idő +10C nem is fogja hallani ... ajánlom neki a Mannol Elite 5W40 olajat, azzal szépen el fog csendesedni ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#96215) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Az autokereskedoknek se konnyu. Lenyomtuk ma a muszakit, eredetvizsgat. Utana megy az auto (papirja) reg.adora, rendszamra. Remelem, holnap delutanra megvan minden. A muszaki allomason is megdicsertek az autot.

I humbly and respectfully decline™

(#96216) i-sti válasza w333 (#96214) üzenetére


i-sti
senior tag

1.4 V8-ba 0W40 NewLife-ot öntöttem, még működik

Novum Forum Siculorum

(#96217) Mágus2 válasza Magnum_ (#96215) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Átnyomtátok műszakin? :DDD

(#96218) w333 válasza i-sti (#96216) üzenetére


w333
félisten

Szerintem az már túl vékony, gyárilag is 5W30 vagy 5W40 az ajánlott ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#96219) Magnum_ válasza Mágus2 (#96217) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt meg nem kellett okos muszaki :D

Itt is azt mondtak, hogy rendben van. Remelem, JÓ lesz.
Vettem javito festeket az aprosagokra.
Elhoztam a karpitostol az ujra borozott kartamaszt, nagyon jo munkat vegzett, gyorsan es vicces aron (harmad aron, mint mashol vallaltak volna), ha valakinek kell karpitos kontakt, szoljon.

I humbly and respectfully decline™

(#96220) tboldi válasza Magnum_ (#96219) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, BP-n, az messze lenne.
Nekem Mosonmagyaróvár vagy Győr környékén kellene egy jó szaki, a kormányomat akarnám bebőröztetni. :)

Ja, és most a pozsonyi motorkiállítás után egy Ducati Monster 821-et akarok, nem S2000-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96221) Richard! válasza tboldi (#96220) üzenetére


Richard!
addikt

Facebookon a Car Life Győr csoportban mintha láttam volna... :K ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#96222) tboldi válasza Richard! (#96221) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csatlakozási jérelem benyújtva. :R

De még szívesen fogadok ajánlásokat, ha valaki tud még mondani. :K

(#96223) barnam_ válasza Magnum_ (#96219) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jöhet infó, ha tetőkárpitot is vállalnak ki-be szereléssel együtt.

thx

(#96224) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Külföldön autóbérléssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? :B

[ Szerkesztve ]

(#96225) Qru válasza máyköl (#96224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van.

;]

mod:

Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96226) MunezXBK válasza máyköl (#96224) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt is fizetni kell érte. :(

;]

(#96227) Integrale válasza máyköl (#96224) üzenetére


Integrale
veterán

Angliaban bereltem, asszem az Easyrent-tol egy Fiat 500-at, amibol vegul Toyota Aygo lett...
Legtobb helyen hitelkartya nelkul szoba sem allnak veled, Easyrentnel pl. eleg a bankkartya, cserebe a legmagasabb biztositasi csomagot kell fizetned!

"Bad reklám is reklám too"

(#96228) Qru válasza Integrale (#96227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Spanyolországban Citroen C3. Dombornyomott hitelkártya kellett hozzá és szépen megterhelték a számlát. Aztán leadás után kb 1 hét múlva oldották fel.

#nincsbennetarcsi

(#96229) máyköl válasza Qru (#96225) üzenetére


máyköl
veterán

;]

Nagyon fogalmatlan vagyok a témában, elnézést érte...
Asszonnyal 10 napra megyünk Malaga -ba májusban. Ryanair -nél vettük a repjegyet, küldték is utána az e-mailt autóbérléssel kapcsolatban, nevetséges árajánlatokkal... (800-900Forint/nap) [link]

Felmentem az Avis meg a Ryanair oldalára is, ott 600 euro körüli összeget ajánlott a 10 napra, azt pedig drágállom... Hol lenne érdemes próbálkozni ahol nem futok bele egy lehúzásba? Jó lenne full biztosítással bérelni, 300-400 euro környékén. Nem kell nagy autó sem, Fiat 500 bőven elegendő.

A másik, hogy elég a dombornyomott kártya, vagy dombornyomott hitelkártyát fogadnak csak el... (nincs hitelkártyám, csak emiatt váltanám ki)

Köszönöm előre is

Integrale: ohh, akkor kénytelen leszek igényelni egy kártyát a bankban... :o

[ Szerkesztve ]

(#96230) Integrale válasza máyköl (#96229) üzenetére


Integrale
veterán

100 eurot fizettem ket napra az Aygora teljes biztositassal.

Qru: cegek valogatjak, hogy mit fogadnak el, mit nem. Amiket neztem, 4-bol egynek nem kellett hitelkartya. Nem volt eleg a dombornyomott Bank of Ireland.

"Bad reklám is reklám too"

(#96231) szőröscica válasza Integrale (#96230) üzenetére


szőröscica
addikt

Izraelben olcso volt Picantot berelni, en a Sixttol hoztam el. Viszont a zarolt 600 dollart a szamlamon csak 1 honap mulva oldottak fel. Sima Erste dombortnyomott debit volt.

(#96232) brumi1024 válasza Qru (#96190) üzenetére


brumi1024
veterán

Üzemmódválasztó (Sport, Normal, Eco Pro) abban is van (váltótól jobbra).

(#96233) focvis válasza máyköl (#96229) üzenetére


focvis
veterán

Most zsinórban 3x béreltem a Goldcar-nal (goldcar.es); heti 50-60 € egy kisautó*. A bérbeadó által ajánlott full biztosítás további 140-150 €/ hét -> nem éri meg.
Köss külön biztosítást független helyen, úgy kb. 20 €/hét, pl. //www.worldwideinsure.com

Hitelkártya kell.

* kb. 2 hónappal előre szoktam bérelni, így ennyi. Ha prompt akarod, úgy drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

(#96234) sasa134 válasza máyköl (#96229) üzenetére


sasa134
addikt

Mi tavaly pont Malagaban béreltünk a reptéren 10 napra kocsit, és Fiat500at kaptunk (elég volt, bár Granada fele a régi utat nem javaslom mert nagy küzdelem volt vele az emelkedők miatt..). Hertznel béreltem , asszem 450eur körül volt full biztosítással ( ami alap, anélkül sehová nem megyek egy métert se). Nagyon sok piszkos trükk van, évente kb 20-25 céges utam van + a nyaralás, mindenhol szinte kivétel nélkül autót bérlek szóval tudnék mesélni. A pontos összeg miatt meg kell néznem a tavalyi mailjeimet de a 600 soknak tűnik. Spanyolországban még a spanyol kollégám szerint is ragaszkodni kell a nagy cégekhez, mint Hertz/Europcar/Sixt/Avis. Amúgy vmikor ősszel kaptam egy emailt hogy pont ezen a nyaraláson megmértek (tényleg sok helyen mernék főleg a tengerparti úton Marbella és Nerja között - érdemes figyelni). 40 eurót vont le a Hertz és emailben megkaptam a rendőrségi papírt amin sem én nem látszom, sem a kocsi, csak a rendszám, és az időpont. Tény,hogy akkor nálam volt a kocsi szóval tuti én voltam de azt sem tudtam meg mennyivel léptem át és milyen határt :)
Másik dolog amit javaslok: nagyon nézd meg hova parkolsz mert felkopott jelölések (kék, sárga) nagyon kellemetlen meglepetéseket rejthetnek, egyből elvontatják a kocsit.

Avanti Roma

(#96235) pit stop válasza máyköl (#96229) üzenetére


pit stop
addikt

Hitelkártyával egyszerűbb.
Tavaly nyáron Barcelona környékén egy hétre 54 eft. volt egy 230 kilométert futott Corsa - Interrent-től mindenre kiterjedő biztosítással és korlátlan kilométerrel. Europcar fapados cége, de nagyon korrektek voltak.
Hónapokkal előtte lefoglaltuk, ha nem tökölünk annyit, akkor még olcsóbb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#96236) máyköl


máyköl
veterán

Köszönöm mindenkinek!

sasa134: Itthonról foglaltad le a Hertz weboldalán? Vagy mi volt a menete? :)

(#96237) máyköl válasza máyköl (#96236) üzenetére


máyköl
veterán

Wizzair is nevetségesen olcsó árakat ad: [link]

Mi lehet itt a buktató?

[ Szerkesztve ]

(#96238) pit stop válasza máyköl (#96237) üzenetére


pit stop
addikt

Rentalcars.com kitűnő alap (mi is onnan néztük).
Konkrét első találatnál teli-teli üzemanyag politika jó, korlátlan kilométer is. "Buktató", hogy a teljes körű biztosítás +3 ezer naponta.

Rentalcarson ki kell keresni legolcsóbbat, aztán meg el kell menni az adott bérbeadó cég honlapjára és ott lefoglalni. Általában nem drágább, és ott a bérbeadó cég a saját biztosítását biztosan elfogadja. Rentalcars ugyanis nem a bérbeadó biztosítását viszontértékesíti, hanem egy harmadik biztosítóét.
Főleg ezeknél az olcsóbb szolgáltatóknál sok olyan történetet olvastam sajnos, hogy ha baj van, és nem nála kötöttél közvetlen mindent, akkor fizesd ki a kárt, aztán a biztosítóddal majd te úgy lerendezed ahogy akarod - nem érdekli. Ha náluk kötöd meg, akkor ilyen nincs. (Néha trükköznek azzal is, ha külsős a biztosítás, akkor nem nagyon akarják kiadni autót, de ez a lehúzós 1-2 eset).
Focvis írta, hogy ő nem kötne - én mindig kötnék teljes biztosítást (azokon belül is vannak szintek). Mindenki a saját vérmérséklete szerint el tudja dönteni :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#96239) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na szuper, több kérdésem is lesz ezek után a kommentek után...

Mi (ha minden jól megy) ősszel megyünk Madeirára, és szeretnénk autót bérelni, de nekünk sincs hitelkártyánk. Dombornyomott OTP bankos kártya csak elég lesz, nem?! Amúgy is csak egy Clio kell vagy ilyesmi.

Más: Elértem az 5000-et, holnap beszélek a Fordosokkal hogy mint mennyi egy olajcsere. Gondolom olaj, szűrővel javasolt cserére, esetleg más még? Ford gyári olaj legyen, vagy van javasoltabb?
Majd panaszkodok, hogy sokat fogyaszt, hátha becserélik egy Mustang V8-ra. Akkor legalább nemcsak sokat fog enni, de hangos is lesz ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96240) pit stop válasza Tsebacsi (#96239) üzenetére


pit stop
addikt

Nem elég. Lehet akármilyen bankból dombornyomott Debit - nekik Credit kell min. 90%-ánál (én Spanyolországban csak ilyet láttam legalábbis). Nekem Erstében azt mondták szinte mindenhol alap sajnos.
Amúgy nem bonyolult, nézel valami nullás vagy a közeli hitelkártyát, aztán út után meg visszaadod...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#96241) szőröscica válasza pit stop (#96240) üzenetére


szőröscica
addikt

Full insurance mellett sem eleg? Nekem az volt. Ok, kell legyen a szamlan penz boven, mert par szaz rugot lezarolnak, de amugy nem mindegy, hogy debit vagy credit, ha van eleg fedezet?

(#96242) sasa134 válasza máyköl (#96236) üzenetére


sasa134
addikt

A Hertz oldalán természetesen. Ott szépen ki tudod választani a felvétel helyét és a foglalásig el tudsz menni, biztosítási csomagot választani stb.
Én nem mernék ilyen "diszkont" cégektől autót bérelni- lehet nyuszi vagyok. Ha nincs gond akkor általában nincs gond, de ha zűr van ( bármilyen kár, baleset stb) akkor csúnya sztorikat lehet hallani. Ezek a 8 napra 50Euro-s ajánlatok általában semmilyen biztosítást nem tartalmaznak. Nézd meg előre hogy pontosan mit foglalsz, hogy ne a helyszínen érjen meglepetés.

@Tsebacsi
Hitelkártya kelleni fog. Jah és annak a nevére aki a kocsit vezetni fogja. Amúgy csak second driver lehetsz ami persze plusz pénz (elég sok..).

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#96243) Integrale válasza szőröscica (#96241) üzenetére


Integrale
veterán

A legtöbb cégnek nem elég teljes biztosítással sem, akinek elég a bankkártya, az pedig kéri a teljes biztosítást.

"Bad reklám is reklám too"

(#96244) Snoop-y válasza szőröscica (#96241) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg kolcsonzo cegen belul is helye valogatja hogy elfogadjak e a debit kartyat.

Pl Enterprise miami debit kartyaval siman ment bar ezt repjeggyel egyutt foglaltam/fizettem

Sarasotabol mar kellett nekik a credit kartya.

Herz ugyszinten usabol debittel ment.
UK-ben Herz csak credittel. :N

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#96245) tboldi


tboldi
nagyúr

A facebookos Honda Jazz csoportban a motorfékkel való haladásról volt a napokban. Valaki megkérdezte, hogy ilyenkor kevesebbet fogyaszt-e az autó, és többen (köztük én is) válaszolták, hogy igen, mert lekapcsolja a befecskendezést. Ennek kapcsán linkelte valaki ezt a dokumentumot. Idézem belőle az érdekes részt:

„Fontos tudnunk, hogy a katalizátoros járművek közül több motorvezérlő rendszerét úgy alakítják ki, hogy az nem rendelkezik tolóüzemi töltéslekapcsolással. Ennek elsősorban a katalizátor védelme az oka, hiszen töltéslekapcsoláskor a motor tiszta levegőt szív be és pufog ki, ami az égés hiánya miatt alacsony hőmérsékletű marad. Ez igen gyorsan csökkenti a katalizátor hőmérsékletét, majd a befecskendezés visszatérése igen gyorsan emeli azt. A gyors hőmérsékletváltozások erősen igénybe veszik a katalizátort, csökkentik annak élettartamát és akár úgynevezett „hősokkot” is okozhatnak. Elsősorban emiatt a gyártók egy része kerüli ezt az egyébként több szempontokból előnyös klasszikus „befecskendezési” üzemmódot.”

Ez szerintem hülyeség. Mármint nem az, hogy károsodhat a katalizátor (elképzelhetőnek tartom), hanem hogy emiatt nem nagyon alkalmazzák. Szerintem az utóbbi 10-15, de akár 20-25 év autói szinte kivétel nélkül lekapcsolják a befecskendezést. És nem hiszem, hogy azalatt a (jellemzően) rövid idő alatt, amíg motorfékkel gurulunk, annyi hőmérséklet-változás lépne fel, ami jelentősen károsítaná a katit és rövid időn belül tönkremenne.

Ti mit gondoltok? :)

[ Szerkesztve ]

(#96246) MunezXBK válasza tboldi (#96245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én azt gondolom, hogy hozom a popcornt. :DD

(#96247) Richard! válasza MunezXBK (#96246) üzenetére


Richard!
addikt

Csak a süß :C :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#96248) Bögre


Bögre
aktív tag

Valaki tud esetleg ajánlani !megbízható autóvillamosági embert? Ezen a csodás német járgányon (így 4 évesen) nem záródik a jobb első ajtó... :(((

(#96249) máyköl válasza Bögre (#96248) üzenetére


máyköl
veterán

Szia
Helyileg merre keresel?

(#96250) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam egyértelmű infot...

Szükségem lenne egy tűzoltókészülékre, megyünk majd Erdélybe és a határ túloldalán kötelező. Mit tudtok ajánlani pár ezer forintért? (5-10)
És valami rögzítő megoldás is kéne (tépőzár? Esetleg fúrás-faragás?)

Illetve mit tudtok róla, a románoknál mi a szabàly a gallytörőrácsra? (Gyári mercedes cikkszámos)

Köszi!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.