Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) EQMontoya válasza MunezXBK (#96699) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te pedig ne abból indulj ki, amit ott látsz. :)

Mert igen, ott fogsz találni 20 éves, télen soha nem használt nagypapauatót, a tulajdonságokhoz mérten jó áron.
Csak ezt a magyar nepper soha nem fogja behozni, mert ami már ott kint is az ársáv teteje, azt regadóval, egyebekkel itt már nem tudja eladni nyereségesen. Amit nyereségesen be tud hozni a kisebb értékű (10+ éves) autók közül, az bizony az ottani kínálat alsó fele. Az meg nyilván olyan is, nincs ebben semmi meglepő.

Same rules apply!

(#96702) MunezXBK válasza EQMontoya (#96701) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor még 1x.

Mindegyik kereskedésben, amelyikben dolgoztam, osztrák autókat árultunk, 90%-ban.

Mivel kinti, kijelölt helyeken vizsgázhat csak. Többnyire én vittem műszakira, én fizettem. Kenőpénzt nem.

Volt olyan, amelyik nem felelt meg, azzal próbálkozhattam újra, javítás után.

Nem, egyik sem volt elrohadva.

(#96703) EQMontoya válasza MunezXBK (#96702) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem tudom, miket hordtatok. Ha egy 5 éves Golfot hozol be, esélyesen nincs semmi komolyabb baja.

De arról ugye nem akarsz meggyőzni, hogy az itthon jelenleg N-es rendszámmal rohangáló MX5-ök, E36-ok, E46-ok mind hibátlan állapotban jöttek az országba, csont nélkül átmentek műszakin, majd egy tél alatt elkezdtek rohadni 18 különböző helyen? :)

Értem én, hogy Te ettől elhatárolódsz, de a valóság ettől még az marad, hogy az elmúlt néhány évben iszonyat mennyiségű lefingott szar jött be, ennek 80+%-a Ausztriából és Németországból.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#96704) Bögre válasza brumi1024 (#96697) üzenetére


Bögre
aktív tag

Most megnéztem a szerviztörténetét. Vicces, hogy már a bal első is volt cserélve. Bizonyára egyedi esetről van szó...:N Ehhez képest sem a munkafelvevő, sem a szerelő nem volt egyáltalán meglepve.

2013.10.09. első fékbetét csere
2014.07.25. kötelező szerviz
2016.10.16. hátulja sérült, felelősségi kár
2015.08.10. kötelező szerviz
2016.05.04. ablaktörlő motor csere
2016.08.03. kötelező szerviz
2016.09.07. brake servo failure hibaüzenet, kábelköteg helyreállítás
2016.10.13. nyestriasztó beszerelés
2016.10.19. motorháztető burkolat csere
2016.12.12. katalizátor hibajelzés, motor + az autó nem melegszik, termosztát csere, bal első zár csere
2017.03.28. izzócsere, olajfeltöltés

(#96705) BigBlackDog válasza Bögre (#96704) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"2016.10.13. nyestriasztó beszerelés"

Akkor meg is van a bibi. Nem a németek a hibásak, hanem a nyest!

;]

(#96706) MunezXBK válasza EQMontoya (#96703) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem kizárt. De ne állítsd azt, hogy bármi osztrák/német, az rohad, mert sózott utakon rohangál.

Biztos van ilyen is, de pl. felénk nem is sóznak.

(#96707) Bögre válasza BigBlackDog (#96705) üzenetére


Bögre
aktív tag

Megrágta a zárat, nem? :DDD

(#96708) bitpork válasza EQMontoya (#96703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A só tényleg gyorsítja a folyamatot, de bármi is képes talpon elrohadni ha nem kap törődést. Ott a mazda, ott a régi fiatok, ott a németben gyártott régi ford, a nissan és pár öregebb toyota esete is. Ebből ökölszabályt megállapítani nem igazán szerencsés, szerintem.
Az h milyen állapotban kerülnek be autók, megint csak összetettebb kérdés. Az amit ott eladnak, már volt szervizelve, max a tulaj megunta h költsön rá. Minden öreg autóra költeni kell, még nővéremék suzukija és a céges kia is úgy szívja a pénzt mint egy jobb fajta v8. Itthon meg pont a varázs egy év alatt jutnak abba az állapotba amikor már nem odázható a ráfordítás: jellemzően egységsugarú megveszi h jájj more, Merkelék biztosan új állapotban adták el, mert a bűrűk alatt is zsé van, minek erre költeni?! És ebből lesz az amit te mondasz: behozzák, eladják, és év múlva az udvaron áll mert nem bírja megcsináltatni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96709) EQMontoya válasza Bögre (#96707) üzenetére


EQMontoya
veterán

A delej megrázta a nyestet, a nyest megdelejezte a zárat. 1:1. :D

Same rules apply!

(#96710) brumi1024 válasza Bögre (#96707) üzenetére


brumi1024
veterán

Amúgy simán lehet, hogy valamit elrágott, amit nem kellett volna és az idővel a zárat tette tönkre. Ez elektronika, itt egész hosszú áttételek lehetnek.

(#96711) Integrale válasza EQMontoya (#96703) üzenetére


Integrale
veterán

Ne abbol indulj ki, hogy a behozott autok milyen allapotuak. Olyan allapotu lesz, amit a penztarca ki tud hajtani a szomszed megsargulasaert.

"Bad reklám is reklám too"

(#96712) bitpork válasza Integrale (#96711) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sok esetben nem a szomszéd vezeti a népet. Csak annyi h ha kidolgozza a belét sem telik másra, de életében szeretne egy olyat amiről álmodott.
A mindenki annyit ér amennyije van, most ne legyen téma :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96713) Integrale válasza bitpork (#96712) üzenetére


Integrale
veterán

Lehet almodozni, meg lehet merlegelni. Ha az almomat nem tudom gazdasagosan uzemeltetni, akkor nem ugrok bele.
De vegulis igaz, az alom a kertben letamasztva is alom marad.
Szerintem nem az ingosagok adjak egy szemely erteket. :)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#96714) Tsebacsi válasza Bögre (#96707) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A nyest éhes, a kábel belül van. Be van zárva, így egyértelmű, hogy a zárat teszi tönkre, hisz a nyest okos :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96715) BigBlackDog válasza brumi1024 (#96710) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, munkatársnál már a második Mondi kezdi vészüzembe tenni magát 5 év alatt. És nem tart nyestet, de már meglátogatták mindkettő Mondi a motorteret a kis szőrösek. Viszont a nagy szigeteléscincálásos időszaknak már rég vége (ha jól rémlik, már elfogyott a hangszigetelés).

(#96716) bitpork válasza Integrale (#96713) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gazdaságosan?! Egy autó csak egy estben gazdaságos: ha munkaeszköz.
Minden egyéb esetben csak ráfizetés. De ne legyen ez a része téma , szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96717) Snoop-y válasza focvis (#96661) üzenetére


Snoop-y
veterán

Majd holnap megnezem. Most 10.8 korul fogyasztott fele varos fele autopalya uzemmodban.
Le tud menni 8 valamennyire hala a CVT-nek :R
Mondjuk eszik amennyit eszik csak uj kocsinal nezegetem mindig hogy legyen rola egy kb fogalmam.
Jelenlegi fogyival kb 1,5 tankbol el tudnank jutni Mo-ra. De ez juniusban ki is lesz probalva mert megyunk eskuvore :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#96718) bitpork válasza Snoop-y (#96717) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Júniusban? Akkor lehet csinálni egy csoportos röfögtetést, nem? Végre nem lennék egyedül a fogyasztásommal :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96719) tomcsi23 válasza bitpork (#96718) üzenetére


tomcsi23
veterán

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96720) Richard! válasza bitpork (#96718) üzenetére


Richard!
addikt

Khm 9,4 (20% országút, 40% pálya, 40% város) :))

(#96721) bitpork: :<

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#96721) bitpork válasza Richard! (#96720) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A motor előmelegítőm ennyit eszik :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96722) EQMontoya válasza bitpork (#96718) üzenetére


EQMontoya
veterán

10-13 körül eszik Neked a guruló nappali, nem?

Same rules apply!

(#96723) kisza25 válasza bitpork (#96721) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jó aki házzal közlekedik:D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#96724) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Nyáron leugranánk Porec városába és olvasom sok helyen, hogy Szlovénián keresztül is lehetne menni és nem nagyon hosszabb és pálya matrica olcsóbbra is jönne ki, illetve megállnánk Maribornál is.

Kérdés szlovén pálya a horváthoz képest milyen?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96725) focvis válasza szabonagyur (#96724) üzenetére


focvis
veterán

Kisebb a nyomor, nincsenek fizető kapuk. Az Isztriára is inkább Szlovénián keresztül megyek. Asszem' +40 km.

[ Szerkesztve ]

(#96726) szabonagyur válasza focvis (#96725) üzenetére


szabonagyur
félisten

Km nem igazán érdekes számomra, teljesen mindegy, hogy 840 vagy 890 az odaút, úgyis megyünk onnan még pár százat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96727) bitpork válasza EQMontoya (#96722) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Átlagban. Ha hozzuk pár héten keresztül a csak városi rövid hideg utakat, akkor azért inkább belever a 18-ba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96728) humax


humax
senior tag

üdv

Magyarországon ( új kocsi) BMW / MERCEDES / LUXUS / KIA / TOYOTA / AUDI
között melyiknek több az értek vesztese 5 éve alatt
köszönőm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#96729) Jaffa75 válasza Bögre (#96665) üzenetére


Jaffa75
őstag

amikor elvitték kedden a Jettát, a vevő betette mind2 gyári kulcsot maga mellé (gombos indítású az autó, nincs benne gyújtáskapcsoló), akkor kiírta a BC, hogy "Key not found"... Mondtam az apjának, hogy a használtabbik kulcsot vegye magához a másik autóban. Lezár-kinyit, és láss csodát az autó azonnal indult...

A lemerült elemű kulcs miatt (passz, hogy miért az érzékelte elsőnek) nem indított, de az "újjal" azonnal... azért levert a víz.. Pláne, mert magasabb áron vitték el, mint amiért vettem! :DD

(#96730) Integrale válasza szabonagyur (#96724) üzenetére


Integrale
veterán

Tavaly Krk-be mentem nyáron, Horvátországon keresztül, Fiuméig szerintem nagyon jók az utak, látványos tájjal.

Viszont ha mentek Szlovéniába is, akkor nem kérdés, hogy melyik útvonalat válaszd. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#96731) bitpork válasza humax (#96728) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Mindnek ha a felső szegmensét veszed. A távol keletiek jobban tartják az értéküket különböző urban legendek miatt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96732) szabonagyur válasza Integrale (#96730) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tavaly mi is Horvátországon keresztül mentünk Zadarig, azzal nincs gond, ismerem az utak minőségét, hibátlan.

Egyedül a matrica rendszer gáz szerintem. De most szembejött a Szlovénia lehetőség akár és hát olcsóbb is lenne valamivel, meg nem kell kapunál állni fél napot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96733) Tsebacsi válasza humax (#96728) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Német prémiumok jobban vesztik az értéküket, nagyjából egyformán. KIA/Toyota/Lexus kevésbé, de ott meg a Kia és a Toyota nem prémiumtermék.
Itthon hacsak nem cégesre veszed és nem tudod elszámolni az áfát, nem éri meg új prémium autót venni (hacsak te vagy Richie Rich vagy pedig van kidobni való pénzed, de azt inkább osztogasd el itt közöttünk :D ).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96734) brumi1024 válasza szabonagyur (#96724) üzenetére


brumi1024
veterán

Most voltam egy hete Koperben, odáig pálya van, hibátlan szerintem. Kevesebben vannak (bár ott is álltam már nyáron 4+ órát dugóban, mondjuk az baleset volt), tök jó minőségű az út, szép a táj.

(#96735) Snoop-y válasza bitpork (#96718) üzenetére


Snoop-y
veterán

Juni 12-22 korul valahogy

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#96736) humax válasza Tsebacsi (#96733) üzenetére


humax
senior tag

Dubai bán a Toyota nagyon tartja az arat
mondjunk 2017 meg 2018 közűt alig van differencia
de AUDI illetve BMW nagyon rósz az értek vesztese
merci ezek szerint olyan mint Magyarország kb évi 20%

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#96737) humax válasza Tsebacsi (#96733) üzenetére


humax
senior tag

igen sajnos mivel sok az osztalék adó inkább vesznek drága autód mint adózni
sajnos saját tapasztalton szerint nagy átverés van Magyarországon a használt autó piacon

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#96738) Tsebacsi válasza humax (#96736) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dubai-ban fillérekért van az olaj, ez magyarország ;) Oda kell a terepjáró, itthon meg 90% az vesz, aki fel akar tűnni :U

Az adós témát nem nagyon értem, a gugli fordító ebben még nem profi, de a lényeg talán ez: Magyarországon az egyik legmagasabb az ÁFA és egyéb adók, amik rájönnek az autó vételárára, ezért sokan leasing vagy egyéb finanszírozásos kereteken belül vesznek új autót, a cégek pedig vissza tudják igényelni/leírni költségként az áfát, így nekik olcsóbb. Magánszemélyként ez nem működik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96739) bitpork válasza Tsebacsi (#96738) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

90%? :U
Komolyan mondom, nem értem honnan vesztek ilyen blődségeket.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96740) humax válasza Tsebacsi (#96738) üzenetére


humax
senior tag

adós témát,én is Magyarország rá gondoltam.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#96741) Tsebacsi válasza bitpork (#96739) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Legyen 99? Azért írtam 90-et mert van aki azért vesz G mercit mert krva gazdag és jár ki telekre/vadászni. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96742) bitpork válasza Tsebacsi (#96741) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aki azt mondja hogy jobban szereti a kutyáját mint az embereket, az akkor automatikusan zoofíliás és velük hál? Legyünk már azért kicsit elfogadóbbak, és kevésbé előítéletesek. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96743) humax válasza Tsebacsi (#96741) üzenetére


humax
senior tag

szerintem azért szeretik SUV mert így magasában ülnek a kocsiban.( Jobb látási viszony)

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#96744) Tsebacsi válasza bitpork (#96742) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ne vedd magadra ami nem igaz rád. Az szerintem, hogy jobban szeretem (a nem létező) kutyámat, mint a legtöbb embert az nem engem minősít. ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96745) bitpork válasza Tsebacsi (#96744) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem veszem magamra - akkor sokkal hisztisebb lennék ;)
De tudok konkrétan fél tucat embert akinek SUV van a feneke alatt itt a ph-n, és azt is hogy a többségük azért kerüli a legtöbb generál autós topikot mert ilyen előítéletekkel fogadják őket. Holott lehet h csak tetszik nekik és szerintem ez elég indoknak kell hogy legyen a tulajdonhoz :B

Abban igazat adok bárkinek, hogy nem mindenki képes élhetően kezelni bizonyos autókat. Itt a 100 LE feletti bármi benne van. Vagy az erejével vagy a méreteivel él vissza a parasztja - ez tény kérdés. Bár néha én rettegek a romhalmazban ahogy ránk szokták tekerni a kormányt tetszőleges kisautósok amikor csak betartom a szabályokat :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96746) Tsebacsi válasza bitpork (#96745) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bőven benne vagytok a 10 százalékban. Ha figyeltél tegnap, írtam hogy a Fóka helyett egy Kuga / Edge jönne be a legjobban a belső méretek és a kinézet miatt plusz mert kényelmes felülni és nem le ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96747) kisza25 válasza Tsebacsi (#96744) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én nem azért vennék suv-ot, hogy feltűnősködjek, hanem mert tetszik én nem a szomszédnak veszek autót (lásd dacia-kat is nézegetem).
ha lenne 4,5M autóra akkor kia stonic-ot vennék
más: igen nagy a szórás az olcsó sedan-ok között, most nézem rapid csak 1,7méter széles, tipo 1,8 méter, az azért nem mindegy, logan 1,733 mind 4,5 méter hosszú

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#96748) bitpork válasza Tsebacsi (#96746) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tehát h tisztán lássunk: magad is SUV/terepjáró párti vagy , de előítélettel viseltetsz a vásárlói iránt...
Nem kellene elengedni végre a más mit gondol kérdéskört? Kicsit lazulj le, élvezd ha van lehetőséged és ne azzal foglalkozz hogy más mit gondol. Az a vicc , hogy akik a "reális" autóvásárlást promózzák, pont azok akik attól rettegnek hogy más mit szól a választásukhoz, amit nem tudnának "ész érvekkel" megmagyarázni másnak. Szarni bele és legyen mindenkinek annyi ideje a szíve választottjával amennyit csak kívánni lehet neki!

Volt a rádióban egy Kazal László sztory, ahol előadott az öreg egy beszélgetést egy nővérrel:
N-Jó reggelt Lacibácsi! Tessék ébredni, már minden rendben van!
K-Jaaj Nővérke , hogy maga mindig szebb amikor látom.
N-Laci bácsi, tessék már megmondani nekem, miért kell a kórházban kikötnie mindig?
K-Hát tudja nővérke, Szerdán haza megyek, Csütörtökön elmegyek gombászni, Pénteken hazaviszem, Szombaton csinálok belőle pörköltet, Vasárnap megeszem, Hétfőn bekerülök a kórháza és kedden rendbe hoznak...
N-De Laci bácsi, legalább jó az a pörkölt?
K-Rossebbet jó.
N-Laci bácsi , hát akkor miért tetszik enni?!
K-Miért , miért, mert SZERETEM! :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96749) Snoop-y válasza humax (#96743) üzenetére


Snoop-y
veterán

Inkabb azert mert nem kell hajolgatni a csomagtartohoz vagy tornazni mikor ki/be pakolom a csemetet a hatso ulesre. Ket ules kozotti kartamaszon elferunk ketten is nem kell lokdosni egymast stb.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#96750) stickermajom válasza Tsebacsi (#96738) üzenetére


stickermajom
addikt

"Oda kell a terepjáró, itthon meg 90% az vesz, aki fel akar tűnni"
A feltűnősködés szvsz inkább Dubaira jellemző. Nem a terepjáró képesség miatt veszik őket, sokan ki se mennek velük soha a városból, az utak meg jobbak, mint nálunk. De legyen minden óriási, nagy motorral, mert az a sikk.
Persze járnak ki páran a sivatagba, de nem annyian, hogy az indokolná az eladásokat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.