Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) Mágus2 válasza Magnum_ (#96641) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindenre elég a 160, nem is emlékszem mikor mentem 160- fölött... Ja, de tegnap a cordobat megnéztem mit megy. Annak is ott van vége :DDD

(#96652) kisza25 válasza Tsebacsi (#96609) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kuga-ban mentem 600 km-et, nem valami nagyok benne az ülések, havernak nem mondtam semmit, de most ő jött velem i20-al 600 km-et és ő jegyezte meg, hogy kuga-ban se nagyobbak az ülések, mint az i20-ban
amúgy tényleg jó fent ülni:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#96653) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

(#96654) Qru válasza Magnum_ (#96641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 6.3 az parádé, az 1700 kg nem para ha már lendületben van az autó.

mod:

klambi: És akkor sírnak, hogy nincs ügyfelük. Hát (többek között) ezért...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96655) focvis válasza Magnum_ (#96641) üzenetére


focvis
veterán

Jó fogyi a 6,77. :K (a villanyos kilométeredet nem számoltam, mert az csalás :P )

@ (#96650) rbalint88: Opel 1.9 CDTI 4000-nél tilt 6-ban, nekem kiszedték, így forgott el kb. 4500-ig. Viszont a Saaba vmi hülye beletette, annak elvileg nem kellett volna tiltania, aztán mégis. Az óra szerinti ( ;] ) 240 legyen már elég.

[ Szerkesztve ]

(#96656) Qru válasza Speeedfire (#96643) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A rendes 4wd hajtás ára... Egy haldexesnek sokkal kisebb a vesztesége (már amikor működik), cserébe sokkal butább is. Mérlegelni kell kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96657) rbalint88 válasza molnarpeter (#96653) üzenetére


rbalint88
addikt

nagyon remélem, hogy már nem baszik ki vele az az autó meg a karmája. megérdemli végre, hogy nyugodt élete legyen kicsit, van nála otthon elég szerelnivaló így is :) honda ss50, a nessy-n is van még mit csinálni, ja meg van egy alfája is :)

(#96658) Speeedfire válasza Qru (#96656) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Irónikus voltam. Imádom a japó kocsikat. :K
A rendes összkereket meg mégjobban.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#96659) Snoop-y válasza Qru (#96654) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igy van palyan hofeherke is 9 korul eszik (2 tonna +utasok)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#96660) Qru válasza Snoop-y (#96659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen felgyorsítani a sok energia (meg megállítani).

Speeedfire: Na azért. :DD

Btw beszéltem Skillet-tel, valószínűleg ő is jön az autós talira csütörtökön. :C

#nincsbennetarcsi

(#96661) focvis válasza Snoop-y (#96659) üzenetére


focvis
veterán

Szigorú 120-nál? (Lévén Svájc)

(#96662) MurdR válasza molnarpeter (#96653) üzenetére


MurdR
veterán

Csak még nincs kifizetve :D

Jó befektetés az az autó. Mondjuk ha lenne felesleges pénzem akkor 123-asokat vennék felújításra, azok nagyon kezdenek kikopni.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#96663) szőröscica válasza Magnum_ (#96641) üzenetére


szőröscica
addikt

[kép]

Az enyem. Palya 123, orszaguton 90. Villanybol 3kwh ara ment el, hogy masfel orat araszoltunk a hataron es futottunk :( nagyon meg vagyok elegedve. Ja, es a hegyi mod szerintem baromsag, amit nyomatnak a klubban.

(#96664) BigBlackDog válasza szőröscica (#96663) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pályán mennyire zajos (a Bömihez képest)?

(#96665) Bögre válasza Bögre (#96261) üzenetére


Bögre
aktív tag

Egy kis update a Jetta központi záras történethez. Duett nem vállalta, mondván macerás hozzáférni és egybe van építve a zárszerkezettel az elektronika. Elvittem hát a Duna Autóba, ahol átadáskor épp a jobb hátsó ajtó sem zárt, amiről eddig nem tudtam. A munkafelvevő még bíztatott, ha csak az átvezető kábelnek van baja, az viszonylag olcsón javítható, de mondta, hogy megnézik és jeleznek. Természetesen nem javítható olcsón, mindkét ajtózárat cserélni kell, amire aptam is egy baráti br. 125eFt -os ajánlatot. :)) Mindenki döntse el maga, hogy ez mennyire normális egy 4 éves autónál, én azt hiszem hamarosan visszatérek a japán autókhoz.

(#96666) i-sti válasza Bögre (#96665) üzenetére


i-sti
senior tag

A szarfos Dácsiám 2004es és semmi ilyen problémája nincs.
Inkább nem írom le a véleményem a németekről. ;]

Novum Forum Siculorum

(#96667) barnam_ válasza i-sti (#96666) üzenetére


barnam_
nagyúr

25 éves német autón hibátlanul működik a központi zár.
Nem ettől függ szvsz :)

(#96668) i-sti válasza barnam_ (#96667) üzenetére


i-sti
senior tag

Az egy Merci, akkor még raktak anyagot bele :K

Novum Forum Siculorum

(#96669) molnarpeter válasza barnam_ (#96667) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valami egyedi gond lesz :K

(#96670) Bögre válasza barnam_ (#96667) üzenetére


Bögre
aktív tag

Pont ez az, hogy változtak a tervezési célok. Már nem fontos, hogy ne legyen gond az autóval 10-20 évig. A lényeg, hogy a 3-4 évet bírja ki, amíg garis, többi le van sz@rva. :(((

(#96671) barnam_ válasza Bögre (#96670) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ja, ez igaz. De szerintem az összesre. :F

(#96672) brumi1024 válasza barnam_ (#96671) üzenetére


brumi1024
veterán

Mind hulladék, ez sajnos igaz. :(

(#96673) bitpork válasza Bögre (#96670) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem csak az IS üzent az utódjának h hálátlan voltál és most utolért a bosszújuk :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96674) i-sti válasza bitpork (#96673) üzenetére


i-sti
senior tag

Tegnap a dácsia sem akart indulni a Hyundai szalon elől.
5. kulcsra volt hajlandó a benzinpumpát bekapcsolni.
Így sugallt, hogy "te hálatlan ** ennyi éven át nem hagytalak cserben és te most leakarsz cserélni, nem baj megmutatom én neked ;] ".
Éget a pofám a szalon udvarán :D

Novum Forum Siculorum

(#96675) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem tudom jó helyen kérdezek-e, ha nem, kérlek küldjetek megfelelő helyre...
A családban van 2db öregecske VW Bora 1.6 benzines.
Egyiknél mint ha meghalt volna a vezető melletti ajtó mikrokapcsolója (vagy ki tudja mi), nem érzékeli az ajtó nyitást. Azon túl, hogy nem sípol bekapcsolva felejtett lámpáknál kiszálásnál egy dolog, de tréfált már meg a távirányítós zár úgy hogy kinyitottam, betettem a kulcsot, bezártam az ajtót, a zár meg bezárta az autót a benne lévő kulccsal.
Lakhelyemen szerények a javítási lehetőségek, kb. mindenütt azt mondták hogy mikrokapcsolót nem cserélnek, csak komplett zárat. A zár gyári kb 60eFt, a kínai 12eFt körül, de a kínaira semmiféle garancia nincs hogy nem sz*rik be!
Szerintetek? Erre a problémára tud valaki jobb megoldást?

A másik Bora elektronikája szintén beteg. Ott az ajtó mikrokapcsoló működik (világít az ajtó élén lévő piros lámpa ha kinyitom), viszont bekapcsolt lámpáknál, ha kiveszem a sluszkulcsot és kiszállok az autóból nincs hangjelzés, ami figyelmeztetne a bekapcsolva felejtett lámpákra. Merült már le emiatt az akku. Erre egy szerelő azt mondta ez kumpjuter hiba, ő nem nyúl bele...
Szóval erről is szeretnék tanácsokat meghallgatni.
Minden segítséget nagyon köszönök!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#96676) molnarpeter válasza VGYke (#96675) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikrokapcsoló: VW topikban keress rá, volt tárgyalva, yt-n van videó is.

[ Szerkesztve ]

(#96677) kisza25 válasza barnam_ (#96671) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem, a KIA-nak 7 évet kell kibírnia a hyundainak meg mindent 5 évig (kilométer korlátozás nélkül 5 év) ;]
i-sti: ez akkor a legtutibb, ha beakarod számoltatni és hibátlannak titulálod a vasat és jól felalkudod a beszámítást:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#96678) Bögre válasza bitpork (#96673) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ebben lehet valami! :D Ha a többi is üzen, akkor szívom meg igazán.

(#96679) VGYke válasza molnarpeter (#96676) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Esetleg a javasolt fórum elérhetőségben tudsz segíteni? Nem akarok ismét mellé lőni!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#96680) molnarpeter válasza VGYke (#96679) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] másik kérdés passz.

[ Szerkesztve ]

(#96681) focvis válasza Bögre (#96665) üzenetére


focvis
veterán

A lyukas aljú IS250-hez képest baráti (szvsz). :B

Javaslom őket felhívni bontott alkatrészért: [link], abból a szempontból tróger banda, hogy jó eséllyel nem hívnak vissza, hiába ígérik. De van szinte minden, jó áron.

(#96682) VGYke válasza molnarpeter (#96680) üzenetére


VGYke
addikt

Nagyon köszönöm!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#96683) szőröscica válasza BigBlackDog (#96664) üzenetére


szőröscica
addikt

Gordulesi zaj valamivel tobb van, de ez lehet a 6 eves Energy Saverek miatt is. Majd a CC-vel kiderul. Amugy nagyon halk, jo vele utazni.

Palyatemponal nem hallani a benzinmotort, orszaguton meg elmormog alapjarat kozeleben.

[ Szerkesztve ]

(#96684) tomcsi23 válasza Bögre (#96665) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kb mindentől függetlenül, egy hatalmas péklapáttal finom erotikus mozdulatokkal azért csak megsimogtnám az illetékesek tarkóját, akik rábólintottak adott beszállító alkatrészeire: zárak, mikrokapcsolók, ablakemelők.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96685) EQMontoya válasza focvis (#96681) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak a kidörgő volt porrá rohadva, nem?

Egyébként a 3F szabály mellett lassan felvethetnénk azt is, hogy sokat futott, idősebb autót nem hozunk a németektől/osztrákoktól. MX5, IS, E46-ok, típustól függetlenül rohad rajtuk valami, a 10+ év sófürdőt nem nagyon bírja semmi.

IS200-as arcok közül is beszéltem többekkel, aki rálocsolt pár százat a kocsira, mert kipuff csere, lakatolni kellett az alját, stb, stb. Csak ha ezt a vételárra rádobta volna, akkor kap egy problémamentest.

Same rules apply!

(#96686) tomcsi23 válasza EQMontoya (#96685) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem azt senki nem tudja garantálni, hogy a drágább problémamentes (lesz). Inkább belealkudni a vételárba és úgy cserélni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96687) Bögre válasza focvis (#96681) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ahogy EQMontoya írta, csak komplett kipufogó rendszert ette meg a rozsda. Köszi a VW Bázis tippet, gyári megy bele, viszont nem márkaszervizben. Így megáll kb. 86 -ból, amit még így is botrányosnak tartok.

[ Szerkesztve ]

(#96688) Tsebacsi válasza Bögre (#96687) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az én civicem központija is szórakozott néha. Random nem akart nyitni. De sosem jöttem rá mi a kiválltó ok. És néha hónapokig nem jött elő. Kulccsal kinyilt, utána jó volt megint. A Fóka még szeret, nem jött elő hiba (kopp-kopp)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#96689) -v- válasza Tsebacsi (#96688) üzenetére


-v-
addikt

Pedig a fordoknál is régen jellemző hiba volt .. mk1 mk2 focusok, fiesta mondeo stb.. mikrokapcsoló elkopik, beázik, kalap szar az is.

(#96690) tomcsi23 válasza -v- (#96689) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vagtól vették vagy mi :F :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96691) bitpork válasza -v- (#96689) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Minden kalap szar, de lefelejtetted a lényeget! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96692) pit stop válasza Bögre (#96665) üzenetére


pit stop
addikt

Új Polo - ugyan ez a hiba kb. 4 éves korában, szériahiba...
Szerelőnk VW gyárban dolgozott előtte - kérdezte kontaktot, hogy ok szériahiba, de akkor most veszek tőletek gyárit, akkor már faxa lesz? Nem, ugyan az a szerkezet - ergo nem lett javítva (modellfrissítéssel sem). Ennyi :D

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#96693) focvis válasza Bögre (#96687) üzenetére


focvis
veterán

Bocsánat a feltételezésért, rosszul emlékeztem az IS-re.

Nem nyugtat meg, gondolom: az én mostani Golfomban a b.e. ablakemelő-motort cserélték (gari), mert rosszalkodott a vele egybeépített vezérlőelektronika.

[ Szerkesztve ]

(#96694) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#96688) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk a Civic nálam is eljátszotta 3-4 alkalommal ezt. Kulccsal kinyílt, viszont rögtön utána már ment a távirányítóról a zárás-nyitás. Nem értettem meg.

(#96695) EQMontoya válasza focvis (#96693) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nézd, az szerintem valahol benne van a pakliban, hogy bekerül egy-egy gyengébb alkatrész, és autó viszonylag fiatal korában, 1-2 évesen garanciaidőn belül elpatkol.
Nincs tökéletes minőségbiztosítás, ez bárkivel megesik.

Ha 4 évesen kimegy két zár is, az para, mert ebből következik az is, hogy:
-Nem egy gyenge darabot fogott ki, annak meg tényleg kicsi az esélye, hogy kettő is gyártási hibás lenne.
-Inkább tűnik úgy, hogy hamar tönkremegy, mint hogy gyárilag hibás volt.

Same rules apply!

(#96696) Integrale válasza EQMontoya (#96685) üzenetére


Integrale
veterán

A 3F is hulyeseg es az osztrakos dolog is. Korultekintoen kell valasztani es kesz.
18 es 24 eves szarolaszban is mukodik minden elektronika a legyartasa ota, es most az Audiban is (kiveve a csomagtervilagitast :(( )

Egyedi dolog lesz Bogre eseteben, nem kell temetni a nemet autogyartast, plane, hogy a japanok is tudnak epp eleg szart osszedobni.

"Bad reklám is reklám too"

(#96697) brumi1024 válasza EQMontoya (#96695) üzenetére


brumi1024
veterán

-Nem egy gyenge darabot fogott ki, annak meg tényleg kicsi az esélye, hogy kettő is gyártási hibás lenne.
-Inkább tűnik úgy, hogy hamar tönkremegy, mint hogy gyárilag hibás volt.

Vagy a zártönkremenetel tünet valamilyen más problémára/körülményre, esetleg reakció korábbi eseményre.

(#96698) EQMontoya válasza Integrale (#96696) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 3F hülyeség, az osztrákos dolog nem az.
Láttam mostanság behozott osztrák/német autókat, MX5-ök, IS-ek pl...
Hát, szopjon vele a lovam. Rosszabb esetben nyilván a bódé is rohad, de hogy az összes futóműalkatrész be van rohadva, és egy árva szilent cseréjére is flex kell kb., az tuti.

Nyilván nem 3-5 éves autóra lesz ez igaz, de ami 10-15 év alatt 150-250e km-t futott a sóban, azon bizony meg fog látszani.

brumi: persze, ha piszkáltak/sérült ott valami korábban, akkor nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#96699) MunezXBK válasza EQMontoya (#96698) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már írtam többször is, hogy ne általánosíts.

(#96700) kisza25 válasza EQMontoya (#96698) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem 6 év alatt kilyukadt a klímahűtő a kia ceeden, Ausztriában dolgoztam, szóval nem kellenek 10 évek, meg 100000 km-ek, mert 70e km sem volt benne

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.