Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95851) szőröscica válasza Snoop-y (#95849) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha fun alatt azt erted, hogy van-e benne tartalek, van. Soha nem meriti le teljesen az akkujat, mindig marad benne kraft gyorsitashoz. Tehat nem kerulsz vele olyan helyzetbe, hogy beszorulsz kamion moge es nem tudsz kimenni elozni, mert 86 loerod van 1700 kilohoz. A 370Nm besegit. :)

Koszi amugy, es neked is gratula a Muranohoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#95852) Termi16 válasza pit stop (#95635) üzenetére


Termi16
őstag

Sorry, hogy erre csak most válaszolok, de sok volt a dolog az utóbbi napokban...

Azért egy 6-7 éves technikával megáldott amperát, ami plug-in hibrid, tehát nem sok köze van a tisztán elektromos autókhoz, na szóval ezt nem kéne egy teljesen elekromos autóhoz hasonlitani.

Egyrészt mert ez pont a "legrosszabb" kombináció, mert tönkre mehet bármi a benzines mivolta miatt, plussz ott van még az elektromos hajtás is, igy dupla rizikó.

Másrészt pedig itthon ez az autó kezd a szegény ember Teslája lenni, és nagyrészt olyan emberek veszik (tisztelet a kivétel(ek)nek) akiknek annyi a lényeg, hogy ingyen parkolás, ingyen töltés, nulla karbantartás legyen. És ők ezt be is mesélik maguknak egy amperánál, aztán amikor az Opel Dunába kell vinni, mondjuk vidékről Pestre, akkor már bele kéne tankolni 15 liter benzint, az nem menő, vagy épp nem futja rá, aztán a Dunában bejön a kétszeres óradij a szervizre és inkább sarkon fordulnak :D

Szóval az Ampera szerintem halmozottan hátrányos helyzetű itthon, és ha mindenképpen az kell, akkor Hollandiából kell behozni, azzal valószinűleg jóval kisebb lesz a rizikó.

De ettől még az Amperának tényleg nem sok köze van karbantartási igény szempontjából egy full elektromos autóhoz.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#95853) mandleee válasza bitpork (#95799) üzenetére


mandleee
tag

Köszi a tippet! Jövő héten megpróbálom elérni őket. :R

(#95854) szőröscica válasza Termi16 (#95852) üzenetére


szőröscica
addikt

+1, sok a hulye tulaj, en mar le is iratkoztam arrol, hogy lassam a bejegyzeseket a klubban. Hollandiabol kell venni, es tudni kell mire valo. Nem ez a vilag legjobb autoja, de van olyan, akinek nincs jobb alternativa. :) ennyi penzbol. Mert egy Tesla mar nekem is mindenre jo lenne, de az nem fer bele.

A Duna meg olyan, amilyen. Draga, de legalabb egy ceg, ami letezik, es megvan a tudas valamint a szerszam az autohoz. Nem joska, aki berheli bele a xenont a lampaba, vagy ellenallast forraszt a homersekletjelado ele, hogy nagyobb hidegben se induljon be a benzinmotor.

(#95855) szilva01 válasza szőröscica (#95845) üzenetére


szilva01
őstag

Ha tul szemelyes akkor bocsi, kuldjel el anyamba, de Szabadkara kihez/miert mentek? Nekem a zasszony csaladjanak 80%-a el ott, negyedevente jarunk, es eleg kicsi varos. :DDD

(#95856) Termi16 válasza szőröscica (#95854) üzenetére


Termi16
őstag

Igen, eléggé fura hozzászólások meg "gányolós" megoldások születnek 1-1 problémára néha ott a FB csoportban.

Amit irsz az tényleg igy van, az a vicc, hogy nekem is tökéletes lenne, ha kicsit magasabb és\vagy összkerekes lenne. Akkor már megvettem volna jó 1 éve.

De sajnos Budakeszire ilyet nem szabad :DD Pedig amúgy nekem is megfelelne 95%-ban mindenre.

Saint_: Zárójeles rész arra is vonatkozott :D A mentalitást próbáltam kiemelni.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#95857) Magnum_ válasza szőröscica (#95854) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen. Igy van.

Termi16: mert mi szegenyek vagyunk, azert van vettunk ezt.
Ha gazdag leszek, teslam lesz (vagy Leaf2)
Btw ugye tudott, hogy becumiztam a hazaival es utana nem lattam rendeset 4.2M-ig.
Ez se hibatlan, de legalabb szervizeltek, rendesen.

Munez: [link] elsore ilyen lett a bor, meg van vele dolog, de szerintem OK. (A kartamasz a karpitosnal, hetfo reggelre ujra borozi)

meg foglalkozos, de turheto

Szerk Termi16: az katasztrofa. Es igen, a legtobben az ingyen parkolasert veszik, meg azert, hogy egesz napra fenntartsak a toltot. De en leszarom ha valaki amperas, siman rahivnam a kozterest, ha kell.

Megjott Lumenettol a cool blue izzo, de ki kellene szednem a szurohazat, majd talan holnap. A belterbe mar bepattintottam a xenon hatasu hideg feher w5w-ket. Meg betettem az uj szonyegeket, amiket az elozobe vettem. Azt hiszem, ebbe nem teszek gumiszonyeget.
Joalemilestone megkapja majd a feher festekem, ehhez meg veszek hetfon szinazonost. Vagy kolcsonkerem Motion_blur javitoszinet ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95858) Mágus2 válasza Magnum_ (#95857) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gratula! A belseje sivárabb, de nekem jobban tetszik.

Az első lökösről mit lehet tudni? Miért üt el ennyire a színe?

[ Szerkesztve ]

(#95859) TROG AIR válasza Magnum_ (#95857) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Szép. ( ez a szín jobban adja amúgy..)

430 pozitív , 0 negatív....

(#95860) Magnum_ válasza Mágus2 (#95858) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mindegyiknel elut konkretan, ami sotetebb, gyarilag, szalonbol is, masmilyen a femen, mint a muanyagon es opel nem tudja megugrani ezt a kihivast (ez nem volt fenyezve, csak par aprobb karc van, amiket most halvanyitottam, de kell.majd a jabitoszin elekre, sarkokra)

Szerintem a piros belsonel jobb, de ugye hasznalt auto, nem szinre mentem az elozonel sem.
Ennel sem, talaljunk jot, amit mar kintrol le tudunk informalni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95861) Termi16 válasza Magnum_ (#95857) üzenetére


Termi16
őstag

Fú, akármikor látok egy iylen szép példányt, rögtön rugózik az agyam, hogy mi lenne ha, hogy kéne megoldani....:D

Aztán beugrik, amikor az egyik első Hollandiából importáló emberke eljött velem megnézni, hogy vajon el tud-e egyáltalán menni az ampera a telkemig, és a válasz igen volt, de egyszer leért, ráadásul az utolsó 200-300 métert 1km/h-val tettük meg. :U :O

Szerintem a piros kicsit erős alapból, de mivel az autó amúgy full fekete belül, ezért jót tett neki abban a felállásban.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#95862) Qru válasza szőröscica (#95832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt nem ott kell tölteni csak szólok... ;]

Gratula!

mod:

focvis: Szerintem is C.

Termi16: Ampera mint a szegény ember Teslája. :DDD Ezen besírtam. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#95863) Magnum_ válasza Magnum_ (#95860) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nezd, Magus! hatul is ilyen, gyarilag

I humbly and respectfully decline™

(#95864) barnam_ válasza Magnum_ (#95857) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ma meg akartam ismételni a tavalyi waxolást, de fos idő van/lesz...

De ezúttal használni fogom a duct tape-t maszkolásra :DDD

szerk.: azóta se a tied, se Szentkuti autója nincs meg... mármint nem elveszett, hanem eladtátok :D

[ Szerkesztve ]

(#95865) Mágus2 válasza Magnum_ (#95863) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azt hittem ez csak az újabb opelek sajátossága. Tudom, hogy nem tudnak műanyagot fényezni, csak azt nem tudtam, mikor felejteték el. H astrán még nem volt ilyen, de a J esetében már találkoztam vele.

(#95866) focvis válasza tomcsi23 (#95846) üzenetére


focvis
veterán

+ Szent + Qru

Legközelebb Húsvétkor megyek, 2 hét múlva, akkor nem lesz nyitva a futóműves (amúgy egyben a kedvenc gumisom: pöpec munka, pöpec gépek, reális árak). Illetve mindkettőnk szülei is várnak minket most. Így a D nem játszik. Holnap reggel indulunk.
Szombaton ebéd után - az időjárás függvényében - visszaindulok. Tehát marad a C, vasárnap nem veszem elő az autót.

(A szombat esti lazulást áttettük péntekre, így sajnos nem találkozom egyik barátommal, de majd Húsvétkor pótoljuk.)

[ Szerkesztve ]

(#95867) gzbotii válasza szilva01 (#95855) üzenetére


gzbotii
veterán

Én az ősszel voltam ott, szép város (én meglepődtem). Csak kirándulni is, egy napot megér.
+ Olcsó :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#95868) kisza25 válasza szőröscica (#95832) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A másidik is megérkezett, gratula :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95869) kisza25 válasza Magnum_ (#95863) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vagy elöl/hátul törve volt ;]
Te aztán nem pazarlod az időt, grat az új vashoz :R
Mágus2: újabb autóknál azt vettem észre, hogy a lökös fóliázva van, nem tudom régebben is így volt-e, de a fóliásoknál mindnél elüt a gyári festéstől

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95870) Cicero


Cicero
őstag

Erről a boltról van tapasztalat?

(#95871) szőröscica válasza kisza25 (#95868) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszi. :) Kaptok még egy rendes töltős képet, aztán majd jó időben, kifaszázás után még párat. Alapvetően a legtöbb Ampera egyforma: ez gyöngyházfehér, teljesen fekete ülésekkel és szürkésfehér díszlécekkel az utastérben.

Ebédel

[ Szerkesztve ]

(#95872) Magnum_ válasza szőröscica (#95871) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Najo, ez a szin jobban kiadja a format.
Nehogy az eso miatt bedobja a magasfesz hibat!!!!
Tobbeknek volt attol es ki kellett utni.
Legalabb egy zacskot tegyel ra, mint a b.furedi csoporttars.

Kisza: egy csomot megneztem itthon, keretemen felul is.
Nincs ertelme. Ezert dontottem ugy, hogy legyen Hollandiabol, az meg gyorsan ment. Vasarnap talalkoztam a sraccal 2x, hetfo hajnalban indulas, kedd reggel mar vittuk is szervizbe

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95873) brumi1024 válasza Magnum_ (#95872) üzenetére


brumi1024
veterán

A srác ezzel foglalkozik? Vagy hogy lett?

(#95874) focvis válasza szőröscica (#95871) üzenetére


focvis
veterán

Milyen volt autópályán? Tempó, fogyi?

(#95875) EQMontoya válasza Magnum_ (#95872) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem mondom, hogy az én ízlésem szerint.a világ legszebb autója, de zacskót azért nem tennék rá. :D

Same rules apply!

(#95876) i-sti válasza EQMontoya (#95875) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha tipikus Opel belsőt nem nézem csak egyetlen dolog böki a csőröm az a fránya 5. ülés, ami NINCS. :(((

Novum Forum Siculorum

(#95877) focvis válasza i-sti (#95876) üzenetére


focvis
veterán

Kit szoktál hátul középre ültetni? (csórikámat sajnálom bármilyen autóban)

(#95878) tboldi válasza EQMontoya (#95875) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

Mondjuk egy másmilyen felni sokat dobna rajta szerintem, a gyári csúnyácska azzal a bazi nagy fekete középső résszel.

(#95879) Saint_: Vegyé' CC-t, oszt' le van tudva. :))

[ Szerkesztve ]

(#95879) Magnum_ válasza i-sti (#95876) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nalam ez feature (tenyleg), hogy csak 4 szemelyes.
A Jettaban K nagy hely van hatul, megis utaltam, ha evente 2x beult valaki hatulra.
Ebben alig van hely, magam moge (176cm) nem ferek be rendesen :-)))

Tboldi: ha lesz zseton ra, lesz ra valami b@szo 18as.
A michelinekkel aznutolso szezonjukat fogom lenyomni, teli gumi kell, erre jo, ha a csillagok allasa olyan lesz, jovore johet ra egy szep gyari Astra 18as :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95880) i-sti válasza focvis (#95877) üzenetére


i-sti
senior tag

Én szoktam oda ülni mikor 5ön utazunk.

Novum Forum Siculorum

(#95881) EQMontoya válasza Magnum_ (#95879) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont ezt beszéltük Focvissel a héten, Ő is nézett egyel nagyobb felnit a Golfra, meg én is az MX5-re. Csak az a baj, hogy a használt gumikért nem nagyon kapsz pénzt, szóval egy garnitúra felni (ami nem a legolcsóbb sárnehéz szar) és rá egy garnitúra gumi, az 250+, és még komfortban is csak rosszabb lesz. Nem biztos, hogy ér ennyit a látvány.

Same rules apply!

(#95882) Magnum_ válasza EQMontoya (#95881) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezek a gumik majd a gumisnal maradnak. Nem arkepzo.
A Jettara se volt olcso a jo 17es, de en imadom a felniket, ha ugy lesz, ki fogom izzadni magambol.

Tboldi: nem veszek CC-t 🙈

Brumi: igen, alapvetoen kis serult autokat hoz be (haverome is ilyen volt), 1-2 szivesseg, ami olcsositotta es gyorsitotta a processt.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95883) tboldi válasza EQMontoya (#95881) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is durván 320k lesz a mostani projekt, és még csak 15-ösökről van szó. Tudom, hülye vagyok, hogy egy nyamvadt Jazz-re ennyit költök. :D

(#95884) Saint_: Szeptemberben újra nekifutok az egyetemnek, a vasútállomáson sajnálnék bármilyen új autót otthagyni. Talán majd 3-4 év múlva. :B
Vagy egy S2000/valamilyen motor még az idén. ;]

[ Szerkesztve ]

(#95884) Magnum_ válasza tboldi (#95883) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Inkabb vennel 1.5T civicet :(((

;]

I humbly and respectfully decline™

(#95885) Predator2


Predator2
addikt

Helló

2004-es Clio2 kocsimon szerdán javították a hátsó dobfékeket. Dob felszabályozás, előszerelt fékpofa szettet kapott (tartalmazza a munkahengereket is) [link] illetve új fékfolyadékot is: [link]

Volna pár kérdésem:

Mi a véleményetek erről a FEBI fékszettről, milyen minőséget képvisel?
Én úgy tudom DOT4 fékfolyadékot kellett volna a kocsiba tölteni,de a szerelő mégis DOT3-at rakott a kocsiba.
Csinálhat bármi kárt a másfajta fékfolyadék?

Elől tárcsafékek vannak csak hátul vannak dobok.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#95886) Snoop-y válasza EQMontoya (#95881) üzenetére


Snoop-y
veterán

Inkabb vegyel egy ultrakonnyut azonos meretben ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#95887) molnarpeter válasza Magnum_ (#95882) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudom, más méretet keresel, Insignián ezek nagyon bejöttek: [link]

(#95888) focvis válasza EQMontoya (#95881) üzenetére


focvis
veterán

Mivel én új gumit akartam mindenképp, így csak a felni lett volna kiadás növelő tényező - 17" és 18" gumi közt nincs ordító árkülönbség - az viszont magában 200-250, ha szép állapotú, minőségi használt és még tetszik is. Elengedtem.

A Te esetedben arányaiban is durva elkölteni 250-et az MX5 értékéhez képest. Nekem tetszik a gyári felni ami rajta van; az Energy Saver pedig KELL. :D

@Isti: ez viszont gentlemamus viselés. :)

(#95889) kisza25 válasza focvis (#95877) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem 100 kg felnöttek, de 50-60 kg nők elférnek. Egy ilyenben

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95890) Magnum_ válasza molnarpeter (#95887) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez nagyon jo amugy.

Focvis: most nekem is energy saver van fent.

Tboldi; nem autoszerelo leszel? Kurvara van ra igeny.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#95891) szőröscica válasza Magnum_ (#95890) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem is. 11 vegi gyartas, tehat meg a gyari. En ledobom rola szerintem hamarosan. Eloszor oteves szerviz, aztan johet egy szett uj gumi. Bevallalom a CC-t.

(#95892) tboldi válasza Magnum_ (#95890) üzenetére


tboldi
nagyúr

De igen, OKJ-s tanfolyamot csinálok éppen, viszont nem feltétlenül szeretnék ebben dolgozni. Egy évet már jártam járműmérnökire a SZE-n, csak sajnos hülye voltam és nem szedtem össze elég kreditet, emiatt megszűnt a hallgatói jogviszonyom. Ezt a tanfolyamot az idő kitöltése miatt kezdtem el, meg azért, mert amúgy csak egy gimis érettségim van. Ha mégsem vennének fel újra, akkor is lesz egy szakmám.

szerk.: A felvételinél is kapok + 32 pontot az OKJ-ra. :D

[ Szerkesztve ]

(#95893) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Kiértünk Bécsbe (pár ezer honfitárssal együtt). Katasztrófa az M1 néhol. Autó bc szerint 7.7et evett, 250km után kicsivel fél fölött van a tank. Jó volt, csendes és kényelmes.
Szállodában parkoltam:

Miután cipőkanállal betettem a kocsit, 1 percre rá feltűnt Blondie és elment mellőlem... :W :C
Szépek az Amperák, gratulálok srácok. Láttunk egy modell X 100ast, asszonynak tetszett, szóval indul a gyűjtés :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#95894) #47205632


#47205632
törölt tag

Ideje lesz a topik zenéjét lecserélni. Ez tökéletes. ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#95895) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most számoltam össze hogy ~1.5 év alatt ~1.25 milla ment el a kocsira úgy hogy egy kapcsolón kívül semmi baja nem volt...:) Persze ez úgy, hogy ebbe minden benne van, tankolásoktól megkezdve, ablaktörlő lapátig, szóval másnak ennél csak több megy rá, csak ilyen részletesen senki nem nézi, de azért összeszámolva meglepő mennyi elmegy.

(#95896) EQMontoya válasza Magnum_ (#95882) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kifizetni ki tudnám én is, csak igazából sajnálnám rá. Ha viszont épp kuka a gumi, és amúgy is cserélni kéne, akkor valóban sokkal kevéssé fáj a dolog, én is akkor tenném meg.
IS-re a 5zigen azért nem volt occó, de mivel gyári méret (csak könnyebb), így a gumi marad.

Snoop-y: Jaja, ez nem marhaság. De a gyári sem nehéz túlzottan, sokat nem nyernék.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#95897) xEon1337 válasza B-L-A-C-K (#95895) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem ~1,28M ment rá 21 hónap és ~26.000 kilométer alatt, szintén mindent beleszámolva és ennek sem volt kopókon kívül baja: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#95898) B-L-A-C-K válasza xEon1337 (#95897) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez ilyen, mondjuk én nem a spórolásra mentem, de ha nem a 400-420 Ft-os üzemanyagot raktam volna bele, és casco-t is hanyagolom, akkor azért pár százezer a zsebemben maradt volna.

(#95899) EQMontoya válasza xEon1337 (#95897) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi a banatra ment el annyi? Vagy ebben benne van a benzin is?
Két autó fenntartása nem fáj ennyibe egy évben nekem.

Same rules apply!

(#95900) bitpork válasza B-L-A-C-K (#95898) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

ÉS ti végül ennek most örültök vagy fáj? :U
Soha nem tartottam egészségesnek ezt a fajta szöszmötölést. Ha sok, akkor az enélkül is kiderül, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.