Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) Declare válasza j.bravo (#95100) üzenetére


Declare
őstag

Szelvedö möge nem szabalyos, ha rakod?

Azok a nyamvadt kamerak, azt is kifigyelik, ha van lyukas fogad, vagy tul magas a testzsir% -od :D csak megbirkozik egy szelvedö mögötti rendszammal :D

[ Szerkesztve ]

(#95102) gzbotii


gzbotii
veterán

Volt ez a téma? Vadásznak a magyar autósokra az osztrák rendőrök

Mi a véleményetek róla? Ez mennyire létező probléma?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#95103) barnam_ válasza gzbotii (#95102) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem csak hangulatkeltés.

(#95104) Tsebacsi válasza gzbotii (#95102) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vótmá, teherautósokra és autónepperekre utaztak, a normál autósokat nem nagyon csesztették.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#95105) brumi1024 válasza kisza25 (#95029) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem ez már "fogd máshogy" jellegű probléma, nem elfogadtható, hogy kevés ilyen eset van, mentem már én is 200 fölött úgy, hogy kellett az ablaktörlő. Szívesen kipróbálom, ha van rá lehetőség, nincs vele bajom, biztos jó is, csak ez így szemet szúrt.

gzbotii: Egyetértek az előttem szólóakkal: sokat járok elég régóta, éltem is kint, sosem volt még problémám. Lehet, hogy csak szerencsém volt, de mindig szívesen vezetek kint. Hangulatkeltés jellegű a dolog szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#95106) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jut eszembe, ma reggel az M1-en kétszer is majdnem sikerült ledarálnia egy-egy román rendszámos kisbusznak. :D

Első esetnél biatorbágyi felhajtón jöttem fel a pályára. A helyszínt imádom, ugye itt helyezkedni kell, mert a felhajtó után nem sokkal válik szét az M1 és az M0. Százas tempóra felgyorsítok, sorolnék be lassan, mert elfogy a záróvonal, irányjelző már jár egy ideje. Kényelmesen be is férnék, de egy kisbusz relatív nagy sebességgel jön az eggyel beljebb lévő sávban. Itt úgy gondoltam, hogy nem harcolok, kicsit visszább vettem, elengedtem a kisbuszt és besoroltam mögé. Az meg 10 méterre rámászott az előtte lévő autóra, majd mikor észrevette, hogy a jobb oldali sáv szabad, irányjelzéssel egy időben átvágott és elhúzott az M0-ra.

Következő esemény a törökbálinti felhajtónál volt. 130-as tempó, belső sávban érkezek. Külső sávban szintén román rendszámú kisbusz, gyorsítósávban egy autó próbál gyorsítani. A kisbusz vezetőjének már remeg a keze, úgy tartotta a sávban a járművét, mint az ökörhugyozás, szóval készültem a partira. Aztán végül nagyjából visszatért középre, szóval gondoltam, hogy gyorsan leelőzőm. Persze mit ad a sors, gyakorlatilag majdnem már mellé értem, mikor kivágta az irányjelzőt és jött is be a belső sávba, úgy megijedt az elé besorolni kívánkozó autótól. Aztán észrevette, hogy ott vagyok és megtalálta végre a féket is, meg vissza is mászott a sávjába. De kellett nekem is taposnom a féket, hogy ne vegyem érintőre. :(((

De kérdeznék is. Ha hétvégén Budapestről Gyulára kéne menni, akkor merrefelé érdemes megtenni az utat? M5, majd 44-es út, vagy inkább a 4-es, majd 46-os út a szerencsésebb?

[ Szerkesztve ]

(#95107) Gergőke88 válasza BigBlackDog (#95106) üzenetére


Gergőke88
addikt

M5 kecskemet majd 44- es út. Arra figyelj, hogy van pár darab veda. Városon belül is, szemét helyeken.

(#95108) Qru válasza j.bravo (#95100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A matricás autó nem megy utánad, ha meg a rendőr akkor bemutatod neki az igazolást, hogy jogosan jársz rendszám nélkül. Nem kell túlparázni. :K

mod:

BBD: Sok a barom. Múltkor a felhajtón becsatlakoztam a pályára bemegyek a gyorsítóból a külsőbe szép szabályosan, aki meg a gyorsítósávban mögöttem jött jobbról a leállósávon megelőzött.

Ma meg az Árpád hídon aludt be a teherautós, a belsőben a villamosnál lévő padka lökte vissza az útra. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#95109) bbubby00 válasza BigBlackDog (#95106) üzenetére


bbubby00
őstag

Mindenkepp a 4-es utra szavazok.
M5 meg 44 teli kamionnal, szar az ut es hosszabb is, nem mellesleg autopalya matrica kell ra.
Havi 2x megjarom ezt az utat. Szolnok utan light a forgalom, lehet nyomni neki :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#95110) Qru válasza BigBlackDog (#95106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétvégén kevesebb a kamion (kamionstop) ha van pestmegyei matricád azzal Lajosmizséig el tudsz menni az M5-ön (következő kihajtó jönnél le amúgyis a pályáról), onnan meg mehetsz tovább az 5-ön Kecsóig, aztán meg a 44-esen Gyuláig.

mod:

Egy időben sokat jártunk a Kolbász és pálesz fesztre, nekem ez a bejáratott utam. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#95111) kisza25 válasza barnam_ (#95082) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hát viccnek elég durva lenne:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#95112) Dávcy válasza rbalint88 (#95078) üzenetére


Dávcy
csendes tag

Ez még a DPF mentes széria, városozás megvan napi szinten 25km! Viszont hazafelé a pályaszakaszon jövök ahol nem szoktam csigázni!
10 km város 15km pálya!
Hétvégén pedig irány vidék 80km úgyhogy pörgetve van elég jól!

Városban is figyelek a fordulatra max 4.be szoktam menni 1600 1800as fordulattal,ez jót tesz a kettős tömegűnek is mivel nem terhelem nagyon,illetve a turbo olajozás is jobb,mint 5.be1000 es fordulattal.

De egyszerűsítsük le a kérdésemet :D

Azért gyanakszom az EGR szelepre mert egyszer kipucoltam,a szelepet magát a mozgató rugót és a tengelyt is!
Utána mintha életre kelt volna az a plusz nyomaték!
De hiba akkor sem volt,és most sincs!

Szóval lehet e EGR ha nincs hiba???

Lassaban csukódik mint kellene és nem kap annyi kipufogógázt a turbo és ezért kevesebb lesz a mérendő légtömeg mert nem lesz akkora áramlás a rendszerben és kevesebb üzemanyagot is kap ugye ez miatt!!!

Ez a gondolat menetem jelenleg! :))

De a kérdésre a válasz érdekel, hátha valaki volt hasonló cipőben!

(#95113) brumi1024 válasza EQMontoya (#95038) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez elmaradt: Gratula! Mennyire hátrány ilyen időben (-sok fok) a vászontető? Mennyire tartja a meleget?

(#95114) Declare


Declare
őstag

Volt mar a TC-s cikk az xc40 röl? [link]

Egesz kafa, de valahogy az elsö ajtoig olyan tenyleg klassz, beltér egészen klassz (jo mondjuk nyilvan azert ezekkel a fullos ülesekkel sokat emelkedik a "kell feeling" :) ), de a hatso resz (oldalrol es hatulrol is) olyan so-so.

(#95115) bbubby00 válasza brumi1024 (#95113) üzenetére


bbubby00
őstag

Sztem elheto auto ebben a zord hidegben is (bar en hardtoppal nyomulok ilyenkor). Hamar felfuti azt a kis kabint, csak ugye paralecsapodas miatt csopog a fejemre a viz :N
Amugy csinalhatunk egy talit man.. sok az uj szerzemeny :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#95116) EQMontoya válasza brumi1024 (#95113) üzenetére


EQMontoya
veterán

Köszi!

Simán, nincs para. Pici a légtér, szóval elég könnyen befűti, még 2-es fölé nem tekertem a ventillátort, nem érzem hátrányát ilyen szempontból. Zajosnak viszont zajos, 130-140-es tempónál azért érezhetően hangosabb, mint egy normál tető.

Egyékbént ma reggel is cabriozva jöttem be, -2 fokban is lazán élhető, csak kell egy sapka.

Same rules apply!

(#95117) j.bravo válasza EQMontoya (#95116) üzenetére


j.bravo
addikt

Láthattalak leengedett tetővel szombat este 10 körül az Árpád fejedelem útján, északról dél felé?
Éjszaka lévén a szín nem tuti de valamilyen sötétebb szín, a rendszámra nem emlékszem csak hogy M-es vagy N-es volt, és hogy a sofőr egy viszonylag vékonyka sapkában tolta, és nem értettem, hogy nem fázik. :))

Whatever.

(#95118) EQMontoya válasza j.bravo (#95117) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem, nem jártam a Lágymányosi hídnál északabbra szombaton.

De nem én vagyok az egyetlen elborult, szerintem a jövő heti 5-10 fokban már bőven lesznek nyitott MX5-ök az úton.

Same rules apply!

(#95119) tboy93 válasza EQMontoya (#95038) üzenetére


tboy93
nagyúr

Grat! Irigykedem :C

(#95120) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Vegre a nevemen a kocsi es kaptam mar rendszamot is. Szerdan vegre elhozom az uj igaslovat :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#95121) EQMontoya válasza Snoop-y (#95120) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerdán megyek ocsmányirodába én is intézkedni, brrrh, hogyénezthogyutálomb@szdmeg.

Same rules apply!

(#95122) bitpork válasza EQMontoya (#95121) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Már csak kellene bele egy jaó kis v8, és lerepedne a vigyorgástól a bőr a fejedről :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95123) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A bárdi megcsinálta amit itt sokan felvetettek: autószerviz szósöl netwörköt. Kérdés, mi lesz belőle.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#95124) Qru válasza bitpork (#95123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Király! Be is teszem a TIR-be.

#nincsbennetarcsi

(#95125) Gergőke88


Gergőke88
addikt

A volvo nyerte az év autója díjat. :C

(#95126) barnam_ válasza Gergőke88 (#95125) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hmm, és a TC még nem is írt róla. Gondolom az élő közvetítésben volt róla szó, mert sehol nem látok erről infót.

De végül is nem meglepő, a SUV-oknak van mostanában piaca.

[ Szerkesztve ]

(#95127) Qru válasza Gergőke88 (#95125) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor gratula a nyerteseknek:

BobDJ, MunezXBK, Termi16, mmcc02, j.bravo, EQMontoya, tboldi, richie900812, brumi1024, rbalint88, Tseabacsi, Johnny_v, Szevam.

:C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#95128) Snoop-y válasza EQMontoya (#95121) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne is mondjad. Ez a svajci autovasarlas halalos plane ha masik kantonbol van a kocsi mint ahol laksz...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#95129) Magnum_ válasza EQMontoya (#95121) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Menj a III.ker.-be 16.00fele. nekem bejott a multkor :)

Ampera update: szerelik mar. Ereszt picit valahol a huto, emiatt tiltott le, pedig szemmertekre oke a szint, de nem. Itt all a parkoloban egy masik. Ampera, ugyanez volt a baja. Most azert drukk, hogy MA elkeszuljon

I humbly and respectfully decline™

(#95130) molnarpeter válasza Magnum_ (#95129) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk is ma ment szerelőhöz a Golf, ott kellett hagyni, mára nem érnek a végére. Vezérlés szett vízpumpával, hosszbordás szett és generátor szabadonfutó, új karter (leeresztő menet miatt), olaj és szűrők (kiv. levegő, az majd következő olajjal), antenna talp tömítés, fékfolyadék, hűtőfolyadék cserék :)

(#95131) Magnum_ válasza molnarpeter (#95130) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De ez csak szokasos karbantartas. Ami ugye a jobbik.eset.
En most kesz idegegbeteg vagyok :-)

I humbly and respectfully decline™

(#95132) molnarpeter válasza Magnum_ (#95131) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tender loving care :D Tudni már további részleteket, mit csinálnak vele? Műanyagot, alut én lehet simán forrasztással javíttatnám, persze állapottól függően.

(#95133) EQMontoya válasza Magnum_ (#95129) üzenetére


EQMontoya
veterán

Foglaltam a XXII-be szerda reggelre, az nekem viszonylag közel van. (10p kocsival)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#95134) focvis válasza EQMontoya (#95121) üzenetére


focvis
veterán

A XII. ker, Hegyvidék Üzletközpontban szoktam az okmányirodai ügyeimet intézni; nincs tömeg, 2 hete szerdán este 7 felé max. 10 perc alatt végeztem a személyi ig. + jogsi hosszabbítással.

Szerk.: ha van már időpontod, az más. :)

A fenti elkészült iratokat a IX. ker. Bakáts téren vettem át; kb. 30 percet várakoztam. Oda többet nem.

[ Szerkesztve ]

(#95135) Speeedfire válasza focvis (#95134) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én a leonnál 2 órát szoptam zuglóban....ha ezt akkor tudom. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#95136) Qru válasza Speeedfire (#95135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zuglow különösen leterhelt, oda nem érdemes menni ha nincs ismeretséged. Hegyvidék az valid, ott kevesen vannak szinte mindig. :K

mod:

Focvis: Pénteken voltunk a Bakáts téren, mi feladtuk konkrétan.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#95137) EQMontoya válasza focvis (#95134) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az időpontfoglalás ok, de ezek a házmester-szindrómás banyák, akik ott vannak, az élő fába is belekötnek, ha olyanjuk van. Olyankor aztán én is átmegyek szarkasztikus bunkóba, és nem köttetnek örök barátságok.

Same rules apply!

(#95138) Tsebacsi válasza Qru (#95127) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Yeeee :C

Szegény Stelvio utcsó lett, biztos mert a faszi belenyúlogatott a kormányba teszt közben ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#95139) BigBlackDog válasza EQMontoya (#95137) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Próbáld meg a SCH-nál, a MOL székház mögött! Nálam ott 30 perc alatt le szokott menni a dolog. De a parkolás kicsit netzes.

(#95140) pit stop válasza Qru (#95127) üzenetére


pit stop
addikt

Gratu győzteseknek!

Seat tudtam, hogy jó lesz ;] , igaz, csak ezüst lett meg
Stelvio meglepetés. Szerintem is a belenyulkálás miatt, kár érte :(

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#95141) Speeedfire válasza Qru (#95136) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Még legalább 4 évig meg akarom tartani a leon-t, így nem mostanában akarok tokmány irodába menni. Mondjuk nemrég voltam a blahán a személyi miatt, elég gyorsak voltak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#95142) jozsi252


jozsi252
veterán

Most voltam egyik Toyota szalonba, megjött a nyári szetthez a 4 tpms szenzor. Most elvileg akciós a tpms, 35 000 ft volt "csak". Akinek esetleg tervbe van véve a vásárlás kérdezze meg valamelyik szalont. Azt nem tudom hogy pontosan ez milyen típus, de ilyen áron univerzálisat sem találtam, nemhogy a szalonból vásárolva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#95143) V911


V911
junior tag

Sziasztok! Tanácsot kérnék, minden válasz, gondolat érdekel. 10 éve Seat Terrám volt. Aki nem ismeri, néhány fotó:



Azelött barkaszom volt. A Seat terrával is megvoltam elégedve. Igaz, kisebb a raktere mind a barkasz, de kevesebbet fogyasztott, üzembiztosabb volt, modernebb, stb.
Igaz szerelgetni, szerelőhöz hordani ezt is bőven kellett.
Most ujra autóvásárláson töröm a fejem de azt látom, a seat terra "kiment a divatból". elavult volt már 10 éve is most meg méginkább. 10 éve még volt bontója, ma már felszámolták. Igaz, a neten van még hozzá alkatrész, talán a Bárdinál is, 10 éve is oda jártam. De ha van modernebb, ár érték arányban jobb, az érdekelne.
Ki mit javasolna ma autónak, ha a cél az, hogy ne csak egy kombi legyen, hanem félig furgon, vagy teljes egészében. Pl. a VW transzporterben is gondolkoztam.
A szempontok a következők: Perem nélküli csomagtartó amibe bedönthető egyszemélyesen is 50-100 kilós rakomány. Lehetőleg szekrényszerüen nyiló ajtó, de az esővédelem miatt az sem rossz ha felfele nyílik.
Alacsony ár, szóval a Mercedesz mikróbusz elhiszem hogy jó, nahát de.
Alacsony fogyasztás, engem pl. jobban vonzott az 1.6-os VW tranporter mint a 2.5-os bármennyire is erősebb a motorja. AZ se baj ha benzines lenne.
Használtban gondolkozom, de nyilván nem egy százezres roncsban hanem olyan tipusban ami nem nagyon nyeli a pénzt. Igazából az lenne a lényeg hogy munka autó, nyugodtan karcolható, stb.
SZóval a két példához hasonló autó kellene. Ajánl valaki hasonlóbbat vagy valaki modernebbet? Ja és minimum 5 személyes kéne.
Köszi

(#95144) molnarpeter válasza V911 (#95143) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VW Caddy Life 1.9 SDI, Toyota Hilux szívó dízel?

[ Szerkesztve ]

(#95145) Snoop-y válasza V911 (#95143) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem is volt olyan feher mint a kepen mikor az ELMÜ-nek dolgoztam olyan 2000 kornyeken :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#95146) BigBlackDog válasza Qru (#95110) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#95107) Gergőke88, (#95109) bbubby00: :R Pályamatrica nem gáz, éves országos van. Én abból indultam ki, hogy hétvégén mennénk és az M5 kifejezetten kellemes és üres volt egy késő őszi vasárnap délután. Így legalább elkerülném a folyamatos 90-ről való lassításokat, meg visszagyorsításokat legalább egy szakaszon.

(#95127) Qru: Tudtam én, hogy Volvót kell venni. Most egy évig már biztos megtartom. ;]

:U Egyébként remélem megjavult Saint_ villanydelejes ördögszekere...

[ Szerkesztve ]

(#95147) Szevam válasza Qru (#94445) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Na ugye megmondtam :C :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#95148) klambi


klambi
addikt

Senki nem tud 3d hátsó lámpákat citroen c4/ds4 -hez?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#95149) focvis válasza klambi (#95148) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon úgy tűnik, hogy nem. :) Én még élőben nem azonosítottam Citroen DS4-et; és 5 perc guglival is csak erre jutottam: [link], meg erre: [link].

[ Szerkesztve ]

(#95150) EQMontoya válasza klambi (#95148) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem majmolni kell az IS200-at, hanem venni. :D

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.