Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) -v-


-v-
addikt

(#80352) footy válasza -v- (#80351) üzenetére


footy
addikt

Foleg ugy vicces ez, hogy egy Focus 1.0 ecoboost tud 200NM-t 1500-4500 kozott. (fele loket feleannyi henger)
Bar nekem a lexus meg mindig tetszik...

(#80353) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jó volt a tegnapi tali, csak este már hulla voltam, mire hazaértem, nem volt erőm gép elé ülni. De most pótolom az elmaradást. :) Örülök, hogy ennyien eljöttek és sikerült kicsit beszélgetni. Az autópark összetételét tekintve a japán vasak kicsit alacsony számban képviselték magukat.

Végre megvolt a próbaköröm Aggregátor öreg Mercijével. Hát, finom kis szerkezet. Kellemes élmény volt egy jóval korábbi korszakba visszarepülni és hajózni egyet követve a mindig előttünk lévő vezércsillagot. :) Volt egy hangnyomásszint mérés is, az alábbi értékeke jöttek ki (elől, középen, fülmagasságban mérve);

- Alapjárat, álló helyzet - 49 dB
- GPS szerinti 110 km/h - 66.5-67.5 dB
- GPS szerinti 130 km/h - 72.1 dB

Összehasonlításképpen Civicnél az alábbi módon alakultak az értékek;
- Alapjárat, álló helyzet - 43.3-43.5 dB
- GPS szerinti 104 km/h - 71, 5 dB
- GPS szerinti 130 km/h - 73, 5 dB

Végre sikerült w333 kollégával is összefutni és szemrevételezni a gépét. Elég korrekt állapotban van, szerintem jó vétel volt, remélem sokáig nem lesz gondja vele! :K

Nagy megnyugvást okozott, hogy focvis még mindig nem ette le az abroszt és makulátlan a konyhája. ;]

Jaffának üzenem, hogy mindenre van megoldás és próbáljon minél gyorsabban kikerülni a letargikus állapotból, miután ismét a Civic kulcsát veszi kézbe. :DDD

Indulás előtt még Tomcsi is elvitt huligánkodni egy körre. Hát, meglepett az az 1.8T Leon. Gondoltam, hogy tud menni, de hogy ilyen szinten megindul kb. mindenhonnan, arra nem számítottam. Ja, és van rajta fék is! :D Szerintem nagyon egyben van kívül-belül, nem látszik meg a kora. :K

(#80354) Bögre


Bögre
aktív tag

(#80355) bajnokpityu válasza footy (#80352) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Meghint egy japán, ami gyengébb, mint papiron. Németek meg ált. erősebbek. És gyakran kevesebbet esznek. Tehát a japán jobb...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80356) mdani01 válasza Bögre (#80354) üzenetére


mdani01
aktív tag

És egyterű😃

iPhone 6S SpaceGray

(#80357) Qru válasza Bögre (#80354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Brutális 107 lóerő.... :DDD

mod:

focvis: Vééége? Este 9-kor jöttem el és nem én voltam az utolsó. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80358) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#80353) üzenetére


Jaffa75
őstag

Köszi, ma már a kuvikkal jöttem dolgozni... jó az a papás ótomata, de hamarabb elfogy a dízel gőzmozdony fordulat oldalról, mint a fűnyírónál! :P Letettem pihenőbe a fekete sárkányt, nem kell nekem azzal veretnem, még a végén valamelyik briliáns országúti zsonglőrt megtalál, aztán nem állok meg apám előtt! :U

Focvis: ha még az én ballasztomat is hozzádobjuk, akkor 260+-on állunk! Fel is ment a rudosás miatt a fogyi 6,3-ra... :DDD :DD
Szép a GTI, sok balesetmentest hozzá! :C :K

Szerk.: (#80357) Qru : még jó, hogy nem akar többnek tűnni! :DD

[ Szerkesztve ]

(#80359) Qru válasza bajnokpityu (#80355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért megnéznék egy németet is, hogy 245k km után mit tud az újkori teljesítményéhez képest...

mod:

BBD: Mondtam, hogy halk az a Merga. Mondjuk nekem Jaffa Mergája is tetszett. Jó benne a váltó, gyorsan kapcsol semmivel nem érezni lassabbnak mint a Kormiban lévő dsg-t.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80360) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#80353) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnálom, hogy manapság nincs időm kimenni, csütörtök lett a vásárlós nap az asszonnyal, piacra megy, utána be hozzám, haza kell vinni őt is meg a cekkert is. :( Majd még a Fóka előtt igyekszem egy búcsú a civic-től talira elmenni, hogy lássátok, milyen autót kell(ene) gyorsan eladni :DDD

Ma reggel láttam egy kombi ST-line-t. Kell, várom!!! :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80361) footy válasza bajnokpityu (#80355) üzenetére


footy
addikt

Mondjuk ennyi minta alapjan olyan nagy kovetkezteteseket nem vonnek le, nomeg itt van ra az ellenpelda.

(#80362) Qru válasza Tsebacsi (#80360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én meg mióta ültem a Sorento-ban tegnap rákattantam a SUV-ra. Tetszik, hogy nem a földön ülök. Kezdek öregedni?! :D

#nincsbennetarcsi

(#80363) Tsebacsi válasza Qru (#80362) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K

;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80364) Jaffa75 válasza Qru (#80362) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem kicsit.... :DD :DDD :C

(#80365) brumi1024 válasza Qru (#80362) üzenetére


brumi1024
veterán

Átmeneti. Középkorú holland barátommal volt ez, F10 5ert cserélt Macanra, mert kényelmesebb magasra beszállni. 2 hét után elkezdett gondolkozni a G30 5er váltáson. :DDD

(#80366) BigBlackDog válasza Qru (#80362) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vegyél egy Duster, az nem olyan magas, abban még nem vagy annyira öreg. ;]

(#80367) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kösz srácok. :D

#nincsbennetarcsi

(#80368) Jaffa75 válasza Qru (#80367) üzenetére


Jaffa75
őstag

Tudod, ránk mindig számíthatsz... ;]

Így utólag belegondolva, nem véletlenül választottad ezt az avatart... :U biztos jól tudtál vele azonosulni! (vagy a korával :DD ) :C

(#80369) K Norbi


K Norbi
addikt

BMW M5 F10 Performance
Youtube vidi.

(#80370) Qru wehehe :C Zseniális teknős? :DD

[ Szerkesztve ]

(#80370) Qru válasza Jaffa75 (#80368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor itt az ideje avatart cserélnem: [Kép]

:DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80371) lenko válasza Qru (#80367) üzenetére


lenko
aktív tag

Még pofás is lesz, de tuti ez is megdrágul...

Az embereknek fáj az igazság!

(#80372) Qru válasza lenko (#80371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Félő, hogy ez is rohadni fog... :(

Inkább vmi ilyenre fájna a fogam: [link]

#nincsbennetarcsi

(#80373) Tsebacsi válasza Qru (#80372) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Subaru is olyan hülye, mint a Honda. CVT komolyan mondom... :W
Amúgy simán vállalható autó, belül nekem az elmegy kategória, valahogy se ez se a Mitsu Lancer bele nem jött át (kopogós szürke/fekete kemény műanyagok, nulla dizájn, elavult infotainment). Egyedül a Levorg az, ami már vállalható, bár ott is elég sokat szidták a 3-4 kijelzőt.

Nembaj, FÓÓÓKKAAAAAAHHHHH FTW :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80374) BigBlackDog válasza lenko (#80371) üzenetére


BigBlackDog
veterán

;]

(#80375) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

50 éves a 33 Stradale :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#80376) Qru válasza Tsebacsi (#80373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ezek nem az európaiaknak készülnek... Szinte az összes japánban cvt van már.

mod:

BBD:

Le is cserélem erre a fb borítóképem. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80377) lenko válasza BigBlackDog (#80374) üzenetére


lenko
aktív tag

:C

Az embereknek fáj az igazság!

(#80378) Reaper


Reaper
őstag

Hát lehet, akkor én véglegesen nyugdíjas státuszba kerültem, de egy ilyen mellé nem nagyon kéne a Camaro sem, pedig ez is csak egy SUV :)

iRico: Ez nagyon fincsi gép!

BBD: :C

[ Szerkesztve ]

(#80379) lenko válasza Qru (#80372) üzenetére


lenko
aktív tag

A szalonból az első út az alvázvődőshöz vezessen, normális helyre kell vinni, 100k-ért megcsinálják korrektül.

Az embereknek fáj az igazság!

(#80380) EQMontoya válasza footy (#80352) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugi, 245k után egyik sem fog ennyit tudni.
Szerintem már a műhelybe beállni önerőből sem. :D

Same rules apply!

(#80381) Qru válasza lenko (#80379) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ha megcsináltatod bukod a garit (ki van ez találva aka tervezett avulás). Azt meg még egy Mazdánál se rizikóznám be, nem hogy egy Dácsiánál... :D

#nincsbennetarcsi

(#80382) lenko válasza Qru (#80381) üzenetére


lenko
aktív tag

Akkor 2év/30e km után, utána én nem vinnék garancia miatt 2x-3x áron szervizeltetni autót 5-7 évig....

Az embereknek fáj az igazság!

(#80383) Qru válasza lenko (#80382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig egy Dácsia pont az aminél nem rizikóznám be a gari bukását. A német Duster tartós teszten (Autobild) is beszart a váltó pl, ki kellett cserélni. Az mi?! :W
Gariban ingyen cserélik de saját zsebből az a 400k-s kiadás nem esne jól...

mod:

A Jazz-t is végig márkaszervizbe hordtam amíg garis volt. Pedig azon aztán nincs ami becarjon annyira egyszerű mechanika...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80384) EQMontoya válasza Qru (#80381) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az alvázvédővel miért bukod a garit?
Ha átfestem az autót hupililára, azzal sem fogom bukni.

Same rules apply!

(#80385) lenko válasza Qru (#80383) üzenetére


lenko
aktív tag

Gondolom ez a 400k megint márkaszervíz, tehát végül 150-200 lesz az. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80386) molnarpeter válasza Elektrosokk (#80375) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Közvetlenül a ruster után ezt most különösen értékelem :R

(#80387) Speeedfire válasza -v- (#80351) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

18 éves autónál -5Le és -16Nm szerintem simán belefér. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80388) Qru válasza EQMontoya (#80384) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerősöm akart venni és megkérdezte, és márkaképviselet szerint ez a beavatkozás gari vesztéssel jár. Részletesen nem indokolták de ha jól tudom a Mazdánál is bukod a garit az utólagos alvázvédelemmel.

Lenko: Annyit sem szeretnék zsebből fizetni ha amúgy ingyen cserélnék. Nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy Dustert vegyek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80389) EQMontoya válasza Qru (#80388) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha az általuk adott átrozsdásodás elleni garit bukod, azt még megértem.
De a muszaki résznél nem, rommá perelném őket, ha bepróbálkoznának egy ilyennel.

Same rules apply!

(#80390) barnam_ válasza BigBlackDog (#80353) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ó, mily szépen fogalmaztál! :))
Érdekesek az eredmények.
Az alapjárati hangon sokat befolyásol gondolom a porlasztók állapota/beállítása is, ezért majd azt megcsináltatom még idén valamikor szerintem.
Nálad mennyit forog 100-nál illetve 130-nál? Mert a számok alapján (még akkor is, ha nem lineáris) nincs nagy különbség a kettő között, míg nálam a 110 és 130 között azért van különbség. Aztán lehet, hogy csak 3000 felett jön meg a hangja a motornak (óra szerinti 130-nál forog 3000-et, a GPS szerinti sebességnél ennél több lesz).

Amit tegnap beszéltünk rugót (~ 21k), végül elhatároztam, hogy megrendelem majd :) Így, hogy az első-hátsó keréknél összehasonlítottuk a különbséget, még jobban zavar :DD A lengőkar szilent készleten (~12k) még gondolkozom. A szerelő azt mondja, nem kell cserélni, engem viszont zavar, hogy az is ugyanolyan 20 éves kemény gumi, mint ami a hátsó lengőkarokban volt. Meg akkor már a stabilizátor szilenteket is cserélném.

(#80391) BigBlackDog válasza barnam_ (#80390) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Alapjáraton a Tücsök motorját alig lehet hallani (főleg, ha a klímakompresszor is lekapcsol). Meg aztán benyás jószág.

(GPS szerinti) 100-nál kb. 2700-2750-et, 130-nál 3500-at forog. Számok alapján tényleg nem nagy a különbség, viszont jóval másabb a hang összetétele. Nálad gumizajt nem hallottam, szélzaj moderáltan, motorzaj alig (de az is nyugtató dorombolásnak tűnt), illetve még kicsit a diffit lehetett hallani -ez mondjuk engem nem zavart. Nálam motorzaj közepes, szélzaj egy picit talán kisebb, mint a Merciben (bár lehet, hogy csak elnyomja más), viszont a nyári gumival gördülési zaj van bőven.
Mellesleg most, hogy mentem egy kört Tomcsival, gyanítom, hogy a sportgumik miatt van a nagy mértékben útburkolattól függő zaj/reconancia. A Leonban is éreztem egy picit (persze, jóval kisebb mértékben), hogy érdesebb felületen felerősödik a gördülési zaj és kicsit jobban "bizsereg" a talpam alatt a padló. Eddig más kocsinál nem nagyon volt jellemző, hogy meg tudtam volna ezt figyelni.

A rugóval kapcsolatban meg enyje-bejnye! Jól van az úgy is, ahogy van (ha nem érzel/hallasz semmi különöset), nem látszik szerintem semmi szokatlan rajta, jó a kiállása. Inkább tedd félre a zsetont állófűtésre, úgy is jön a tél lassan! Ha beszerelteted, legalább lehetne télen is tali a nyári rezidencián korlátozott résztvevőszámmal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80392) Qru válasza BigBlackDog (#80391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt jól látom, hogy a saját rpm tábládat nem töltötted ki teljesen?!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80393) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#80391) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A civicben a zajszigetelés a kerék felől botrányos, amúgy az autó nem rossz zajszigetelő. A motor is hallatszik, jellegéből fakadóan hangos szerintem. A merciben jóval kevésbé zavaró a gördülési hang (öregem mercije), a motor is ugye dízel, morog, mély hang, nem zavaró annyira.
Japánban valószínű sima utak vannak jó aszfaltal, ott azért a civic se zajos, ahogy írtad. Amint érdes lesz az út, tele lesz keresztbordával és javításokkal, úgy kezd el hangosan dübögni és rázni :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80394) BigBlackDog válasza Qru (#80392) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, ő, izé. Ezek szerint lehet, pedig a szándék megvolt. :B

(#80393) Tsebacsi: Jó úton valóban nincs gond vele, de pl. az 1-esen eléggé idegesítő a régi burkolaton (kb. innentől előre).

(#80395) kisza25 válasza Qru (#80357) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt még lehet a g4-el is lenyomnám:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80396) Tsebacsi válasza kisza25 (#80395) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Meglehet :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80397) Skillet


Skillet
addikt

Jó volt a tegnapi (utolsó "nyári") tali. Picit többen voltatok, mint múlt héten :DDD
Mikor lesz a következő? :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#80398) bitpork válasza Skillet (#80397) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

sakkor képzelheted milyenek voltak az össznépiek! :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80399) Jaffa75 válasza bitpork (#80398) üzenetére


Jaffa75
őstag

meglephetnél egyszer minket... :P :K

(#80400) Qru válasza Skillet (#80397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk két hét múlva?

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.