Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) adalbert1 válasza kisza25 (#80594) üzenetére


adalbert1
veterán

Az ilyeneket tényleg nem értem, én max. egy faluban szaladgálós-hétvégén telekre járós régi switftre vennék ilyen gumit, de leginkább még arra sem, mert 13-as méretben a jó minőségű se olyan drága.

Valamelyik nap fotóztam egy iszonyatosan rondára matricázott Rolls-t is, valamelyik nap, ha lesz időm előkotrom. :)

(#80602) zoo8800 válasza Mágus2 (#80595) üzenetére


zoo8800
veterán

Leesik tőle a bugyi

rip and tear, until it is done

(#80603) EQMontoya válasza rbalint88 (#80598) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek szerint sikerült ötmillióért kikanyarodni. Biztos ért ennyit az a két perc, amit várni kellett volna. :)
Nem rossz órabér.

Azért ma nekem is sikerült egy jót balfácánkodni. 2*2 sávon gondoltam, szűkítem kicsit a fordulókört gázzal, csak bekapcsolva hagytam az ESP-t, így a gyönyörű sedrintés végébe belefékezett egy nagyot... :(

Same rules apply!

(#80604) mycso válasza Mágus2 (#80597) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az jó...nekem előre 2.6-ot, hátra 2.2-t ír. 215/50r17 és 225/45r18-ra is.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#80605) Mágus2 válasza mycso (#80604) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálam 225/45 R17 ;)

[ Szerkesztve ]

(#80606) Land válasza Mappa (#80551) üzenetére


Land
veterán

Múltkor mikor láttam ezt az új első lámpát, elsőre nem tudtam, hogy milyen Skoda lehet. Nekem visszalépés ez a lámpa verzió az előzőhöz képest. :(

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#80607) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor nem vagyok egyedül a 3 barral elől hátul :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80608) brumi1024 válasza Mágus2 (#80605) üzenetére


brumi1024
veterán

G6-on is hasonló volt, nálam most 2.4, 2.2 emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#80609) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,
Aréna pláza garázst mennyire lehet para aktívan használni?
Közelben lakom jelenleg, erre a rövid időre nem szeretnék bejelentkezni lakcímre ide, ott pedig azért fedett helyen maradna, és nem is fizetős. Napi használatban van az autó.

[ Szerkesztve ]

(#80610) focvis


focvis
veterán

Akciós a Tescoban a sárga féknyereg festék. :DDD forrás

Ha Valaki lát akciós krokodilemelőt még az ősszel, lécci jelezze! :R. (Lidl/Aldi/Penny minőségben OK)

@tboy: ha olvasod, Neked mennyire volt problémás a normál magasságú emelő? Tudom, cserélted alacsonyra, de mégis mennyi hibázott? Mennyi az ültetés? Köszi!

@máyköl: nem zár be éjszakára?

[ Szerkesztve ]

(#80611) rbalint88 válasza focvis (#80610) üzenetére


rbalint88
addikt

A gyari emelo biztos befer es biztos nem bassza ossze. Krokinal az akar gyari kuszobtoldat is gondot okozhat.

(#80612) focvis válasza rbalint88 (#80611) üzenetére


focvis
veterán

Már úton van a gumipogácsa.

Gyári emelőt a múlt hónapban vettem, mert hiányzott. Krokival sokkal gyorsabb, nem kell kibányászni + hosszan tekergetni, viszont a pogácsa nélkül tényleg szétcseszi a küszöböt. :K
Ha van pogi, akkor elvileg választhatsz, hogy a küszöbnél kialakított vagy a csápos emelési pontnál emeled.

[ Szerkesztve ]

(#80613) Richard! válasza Mágus2 (#80595) üzenetére


Richard!
addikt

Ez egy szép összefoglaló, nem hagytál ki semmit. Köszönjük! :DDD :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#80614) barnam_ válasza focvis (#80610) üzenetére


barnam_
nagyúr

Emelőről nekem is jöhet majd link, meg amire régóta pályázom, az a Lidl/Aldi-s autós rendező táska.

(#80615) Magnum_ válasza focvis (#80612) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van mar emelod, nem?

I humbly and respectfully decline™

(#80616) kisza25 válasza adalbert1 (#80601) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ugye a bmw jó villogni, csak hát a 18"+ gumik azok drágák, de az a durva, hogy nem csak a 20 éves e39-re, hanem az e60-ra és az f30-ra is azt rakják :DDD (ez csak a közvetlen környezetem)
Nekem meg fussa a kia ceed/i30-ra conti ts850-re, meg michelin energie-re:P
Az i20-ra is conti ts 850 lesz a téli, a nyárit még nem tudom :)
Lehet elöbb megállok, mint ők a csoda bmw+linglonggal:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80617) focvis válasza Magnum_ (#80615) üzenetére


focvis
veterán

Gyári emelőt vettem a múltkor a jófogáson, mert hiányzott az autóból (9 e., zsír új). Krokim nincs, csak ha kölcsönkérek, szeretnék egy sajátot - nincs extra igényem, évente 3x használnám: tél elején, tél végén és egyszer nyáron.

(#80618) bbubby00


bbubby00
őstag

Egy jo alacsonyprofilos krokira en is vevo lennek. Surun kell majd gumit csereberelnem :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#80619) lenko válasza Mágus2 (#80595) üzenetére


lenko
aktív tag

Ma is átmentem egy zárón reggel biztos rossz ember vagyok, sőt azon megyek a bal kerekekkel kb. 100métert, mert az aknafedőtől nem lehet menni a camponánál. Most biztos nagyon rossz ember vagyok. :DD

U.i.: nem is fog elromlani mert én használom, még kb. 50-60e km-t. ;)
Hidegen vagy 1 perc mire elérem a 60at... ;)

(#80618) bbubby00

20e a szerszamkell.hu-nál

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80620) szőröscica


szőröscica
addikt

Mi van ma a hungarian a vaci fele? A kacsoh pongractol 41 percet irt a waze a visegradi utcaig arra. Es az M3 bevezeto belso savja is all.

(#80621) focvis válasza bbubby00 (#80618) üzenetére


focvis
veterán

Hogy jó-e, azt nem tudom. A Lidl/Aldi 3 év garijában jobban bízom.

Gumipogácsát vegyél hozzá, különben szétcseszi az autó alját.

[ Szerkesztve ]

(#80622) lenko válasza bbubby00 (#80618) üzenetére


lenko
aktív tag

krokodil_emelo_alacsony_profilu_25t_80_365mm_kofferben

Elég masszív darab.

(#80621) focvis

Ráadásul itt vannak Érden melóhelytől 2 percre, nem volt kérdés hol vegyem. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80623) -v- válasza szőröscica (#80620) üzenetére


-v-
addikt

Dugó.

(#80624) Qru válasza kisza25 (#80587) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kétféle van, az indirekt és a direkt rendszer.

Indirekt: (VAG használja) ha az egyes kerekek abs szenzorról vett kerékfordulati adata eltér a többi kerékhez viszonyítva akkor bejelez (a defektes kerék fordulata más lesz a megváltozott kerülete miatt). Ez nem túl pontos, igazából kb csak arra jó, hogy a gyártó eleget tegyen az vonatkozó eu-s előírásnak. Előnye, hogy nem igényel külön alkatrészt a rendszer, így nincs karbantartásigénye sem.

Direkt: (kb az összes többi gyártó a VAG-on kívül) általában a szeleppel egybe építve van egy nyomásérzékelő szenzor amit méri a kerékben a nyomást. Ha kellően jól konfigurált a BC akkor kiírja külön-külön a kerekekben lévő a nyomást (pl a drágább Renault-ra jellemző) és bejelez ha egy megahtározott szint alá esik a nyomás. A bután konfigoltaknál (jellemzően a távolkeleti autók) csak egy bizonyos nyomásesésre jelez be. Lassú defekt/természetes eresztés esetén nem jelez akkor sem ha 0 a nyomás benne (tehát igazából ez sem ért sokat). További hátránya hogy a nyomsáérzékelő elemmel működik amit nem cserélhető csak a nyomásérzékelővel és a szeleppel együtt (várható élettartamuk ha gyári olyan 8-10 év utángyártottaknál kb 6 év). Mivel eltérő az alu és a acél felni kialakítása ezért nem csereszabatosak a szenzorok. Tehát az olyanok mint én jól megszívják mert ha az acél helyére alut veszel venned kell új szenzort is..

Gumicserénél ha marad a felni akkor nem kell új szenzor, amíg nem merül ki benne az elem addig használható. Csak szólj a gumisnak hogy TPMS-es a kocsi mert ha kitépi a szelepet cseréléskor akkor kuka a szenzor is.

Elvileg ellenőrzik műszakin a működését (én még sehol nem láttam/hallottam hogy néznék), szóval a kiírom az ecu-ból meg a kiszedem a visszajelző izzóját nem annyira legal...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80625) EQMontoya válasza szőröscica (#80620) üzenetére


EQMontoya
veterán

Úgy összességében, mi a f.. van ma?

Értem, tanév van. Értem, minden iskolába viszi a gyereket. Oké.
De könyörgöm, 9:10-kor hogy a f..omba tud beállni a Petőfi?
Mert aki a gyereket vitte, az 9:10-re már Békásmegyerről indulva is minimum Kecsónál jár.

Same rules apply!

(#80626) lenko válasza EQMontoya (#80625) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem tudom, nekem is +1 perc volt ma 22.kerből Érdre menni. :D

(#80627) BigBlackDog

6:15? Az komoly, akkor én még bőven alszok.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80627) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Reggel semmi extra nem volt XI. ker. felé. 6.15-re már bent is voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#80628) Termi16


Termi16
őstag

XVII---->XI is nagyon nyügvenyelős volt ma reggel, a szokásos ~40 perc helyett 55-60 perc lett végül. :W

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#80630) EQMontoya válasza lenko (#80626) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is kb. +5 percet okozott, csak elképzelni nem tudom, hogy a tanévkezdésnek hogy van hatása a forgalomra másfél órával az iskolakezdés után.

vilike: jah, az kellett volna, de ma sajnos kell a kocsi.
Egyébként kocsival pont ezért járok későn, mert ilyenkor lehet közlekedni. Általában.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#80631) Peter.70 válasza bbubby00 (#80618) üzenetére


Peter.70
őstag

Parancsolj :) [link]

(#80632) Jaffa75 válasza Termi16 (#80628) üzenetére


Jaffa75
őstag

Honnan jársz 17-ből?

Én is 17-ből járok, de Budaörsre - ha nem indulok el 5.50-kor, akkor meg sem próbálom a várost! M0-án szabályosan kb. 38 perc, +18km.

(#80633) Acheron


Acheron
őstag

Valami elkezdett kopogni az autóban (2008 Auris, 145e km), kicsit vakarom a fejem, mi lehet. Menet közben kisebb - nagyobb bukkanókon (de nem mindegyiken) koppan egyet - egyet, úgy tűnik, a hang hátulról jön. Ebből futóműre gondolok, jó magyar utakon megesik. De reggel az indításnál is nagyot koppant, amikor a motor beindult, a Volvo anno akkor csinált ilyet, amikor a motortartó bak a végét járta. Azután úgy adódott, hogy tolatnom kellett egyet, eközben elkezdett ropogni, mint amikor az ABS fogja a féket (de ezt sem minden tolatásnál, kipróbáltam).
Szerintetek mi lehet? Cirka 1500 km múlva úgy is aktuális lenne a szerviz, így nem várok addig, kérek időpontot a márkaszerviztől, megnézik, kicserélik.
Úgy tűnik ezt sem úszom meg, így pont eladás előtt előjön minden nyűgje (a kuplungot 135e -nél cseréltettem benne), még utoljára rá kell locsolni némi zsét.

(#80634) bitpork válasza Acheron (#80633) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem delíriumban vagy és össze-vissza írsz. Egy toyota soha nem romlik el, ezt mindenki tudja. Annál már csak lenko autója jobb...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80635) lsc válasza Acheron (#80633) üzenetére


lsc
nagyúr

Valószínűleg valamelyik bak lesz.

Az élet kegyetlen .

(#80636) BigBlackDog válasza lsc (#80635) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A ropogás is annak tudható be? :U

(#80637) EQMontoya válasza BigBlackDog (#80636) üzenetére


EQMontoya
veterán

A ropogás elég érdekes, mert az Aurisban hátul kb. semmi nincs, elég butus az a futómű.
Lehet, a fék környékén lesz valami. (Megszorult, vagy valami hasonló)

Same rules apply!

(#80638) Termi16 válasza Jaffa75 (#80632) üzenetére


Termi16
őstag

Rákoshegy széléről. Valóban eléggé rákos....
Baross Utca, erdőn át, Csévéző út és Gyömrői út, aztán ahogy kiadja a városon át.
De már csak pár hónap, és Budkaesziről lesz ugyanez. Ott legalább egy laza 5km és onnantól pálya.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#80639) Acheron válasza bitpork (#80634) üzenetére


Acheron
őstag

Jah, tényleg, azok nem szoktak... ;]
Tudjuk be ezt sima kopásnak, azt szerintem egy Toyotának is szabad (valószínűleg tényleg valami kopó lesz cserés, megesik.)
Ha már szóba hoztad:
Ma reggel munkába jövet utolértem egy konvojt (6-8 autó), amit (mint később kiderült) egy rendőrautó (!) vezetett, óra szerinti 70 km/h sebességgel. (főút, 90 km/h korlátozással). A mögöttem érkező Focus lendületesen előzni kezdte a teljes sort, majd a rendőrautót szabályosan előző autó mögött kellett nyomjon egy satut - kicsin múlott, hogy nem gabalyodtunk össze nyolcan. Szerinted mi ugrott be elsőként? ;]

(#80637) EQMontoya: Előre menetben viszont nincs semmi ilyesmi, csak a koppanás indításnál és a bukkanókon. Inkább én is a bakra gyanakszom. Ha elenged, szépen tud ugrálni a motor, lehet, hátramenetben kap olyan terhelést, ami kicsit megmozgatja :F.
(#80641) Mágus2: De, ez is simán lehet, a menet közbeni és indítás koppanást magyarázná (volt ilyen hiba is a Volvonál :) ). Mindenképp visszaírom, mit talál a szerviz. Megyek, hívom is, remélem szombatra még be tudják tenni.

[ Szerkesztve ]

(#80640) Skillet válasza bitpork (#80634) üzenetére


Skillet
addikt

:C :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#80641) Mágus2 válasza Acheron (#80633) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kipufogódob nem szakadt le? Az szép hangokat tud okozni, ha elereszt a füle. Nem futómű lesz, ha beindításnal is csinálja. Én a kipu környékén keresném. Hővédő lemezek, bilincsek, fülek...

[ Szerkesztve ]

(#80642) Qru válasza Acheron (#80633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver fókája csinálta ezt, ott a kipufogó egyik füle engedett el.

#nincsbennetarcsi

(#80643) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

antennaerősítőt tud valaki ajánlani? Kb. 100 km-re dolgozok a vámosszabadi határátkelőtől Szlovákiában. Naponta ingázok és jó lenne magyar rádiót hallgatni az úton. A Rádió1 vétele gyakorlatilag a határ átlépése után egyből megszűnik.

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#80644) bitpork válasza kovacsroli (#80643) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kocsit találgatás alapon ? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80645) Peter.70


Peter.70
őstag

Volt már? [link]

(#80646) BigBlackDog válasza Peter.70 (#80645) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerencsére Budapest felől nézve kettővel korábbi lehajtóig érintene csak. Jól értem, hogy "csak" lezárják a lehajtót, plusz szűkül a 83-as?

(#80647) Peter.70 válasza BigBlackDog (#80646) üzenetére


Peter.70
őstag

Én csak linkeltem :))

(#80648) kovacsroli válasza bitpork (#80644) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ja sorry, azt hittem ezek univerzális cuccok.
Skoda Rapid szedán, azt hiszem 2014-es.
:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#80649) bajnokpityu válasza Qru (#80624) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jelzem, h a vitara menüben kiirta a kerekenkénti pontos guminyomást, és szintén menüből állítható volt a riasztási tartomány. most akkor a suzuki az távolkeleti? :)

másik:most kaptam rendelést követő infót, hogy a GE félrematricázta a 130%os izzóit, valójában 30%os sportlight volt a dobozban. éppen bezúzták a raktáron levő példányt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80650) bitpork válasza kovacsroli (#80648) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kicserélted a gyári fejet benne?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.