Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) pècsimunkás válasza MunezXBK (#80494) üzenetére


pècsimunkás
addikt

5 év garim van a Toyotára ! Nálam ez nem volt szempont -mármint a lerobbanás . Ezért is vettem új autót .
A biztosítás full CASCO -val , autórészlettel legyen 300 euró vagy az alatt . Ez volt a cél , így nem lehet gond ! Ha Civicet veszek az 20 euróval lett volna több , az azért még belefért volna ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#80502) kisza25 válasza BigBlackDog (#80500) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

okok igazatok van, tegyetek helyre, mert valami hüleséget csinálok :R
csak annyira vártam a szeptembert, most meg várhatok januárig :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80503) BigBlackDog válasza kisza25 (#80502) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ott van a G4, ha jól sejtem, azt tudod használni, nem? Ha igen, akkor nincs nagy gond, csak lesz több időd átgondolni, esetleg az árak is lejjebb mennek, nőnek a felszereltségek/jönnek újítások. Türelem! :)

(#80504) Magnum_ válasza EQMontoya (#80492) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem tavaly tobbet adott volna, mint amit vastagon szamlazott a szakszerviz :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#80505) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Tönkrement a Lidl-ben vásárolt autós töltőnk. Mit tudtok javasolni helyette? :)
Fontos hogy tudjon kis Ah-s robogó akksit is tölteni.

Köszi :B

[ Szerkesztve ]

(#80506) kisza25 válasza BigBlackDog (#80503) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen itt a g4, új vezérléssel, vízpumpával, gyertyákkal, gyujtótrafókkal, kipuffogóval, gumikkal, folyadékokkal, szűrőkkel. Szóval most rendben van, de nem szeretem :B
de igazad van :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80507) RAiN91 válasza koxkids (#80505) üzenetére


RAiN91
őstag

Szia,
én ezt vettem, de még csak 1,5 éves nálam. Télen-nyáron töltögetem az autót és a motort is vele.

(#80508) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#80503) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nemtudom mi a Ciciv, de inkább javítsa ki kend :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80509) gzbotii válasza kisza25 (#80506) üzenetére


gzbotii
veterán

Leginkább mit nem szeretsz benne?
Azon kívül, hogy ennyi idős autónál mindig ott az lehetőség, hogy valami tönkremegy - költeni kell rá.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#80510) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#80508) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Még jó, hogy nálam ki van kapcsolva az aláírások megjelenítése. :DDD

(#80511) Integrale válasza gzbotii (#80509) üzenetére


Integrale
veterán

En pl a hatso futomuvet nem szeretem, buta csatoltlengokaros, keresztbordakon elpattog, hianyzik a derektamasz, sokat ulni benne eleg kenyelmetlen (nekem), kuplung es a gaz is extrem puha, labter hatul kicsi, vannak hasonlo fura aprosagok (nekem pl megszokhatatkan a lampakacsolo is, az planez hogy ha egve hagyom a lampat, akkor bimbambolas helyett akar le is kapcsolhatna, ha leveszem a gyujtast).
Osszessegeben egyebkent jo, de vannak szamomra olyan dolgok, amikkel hosszu tavon nem tudnek megbekelni.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#80512) #94529552 válasza BigBlackDog (#80500) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olaszból én se vennék autót. Vagy akkor olyan olcsó legyen, hogy megérje, mert biztos pörgetik a km-t ott is.

(#80513) kisza25 válasza gzbotii (#80509) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kényelmetlen, 3 ajtós, nehézkes a váltója, nem az enyém, így extrém vigyáznom kell rá:)
Páromnak így nincs autólya a gyereket hozni vinni, ami nyáron nem volt gond, de a most jövő hideg és eső miatt megint gond.
Nekem meg a munkához muszáj az autó.
Lehet lealkudom azt a magyar 2015 i20-at :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80514) gzbotii válasza Integrale (#80511) üzenetére


gzbotii
veterán

Hátsó futómű: a ketogoriban ez volt a jellemző - akkoriban.

Üllés: elég sok féle üléssel volt szerelve, egy G Astrnal meg ez is jobb azert.
Kuplung puhasag: 1.4 puha, dizelnek keményebb azért (nagyobb nyomaték miatt)

Meg, nem is mai tervezés. És német :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#80515) Integrale válasza gzbotii (#80514) üzenetére


Integrale
veterán

A nemetekre volt jellemzo ez a futomu kialakitas.
Japanok, franciak es olaszok rendes futomuvet raktak a C szegmens autoi ala is.

"Bad reklám is reklám too"

(#80516) pècsimunkás válasza gzbotii (#80514) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Civic , Corolla , Lancer . Ezeknek már a kilencvenes évek közepén többlengőkaros futóművük volt .Az első Focusnak is 98-tól ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#80517) molnarpeter válasza kisza25 (#80499) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]

koxkids: mi baja?

[ Szerkesztve ]

(#80518) Qru válasza w333 (#80482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sok olyan szerviz van akik átvállalják a kárügyintézést is.

Azért túl sok pénztre ne számíts, mert kgfb-nél alapból van avultatás.

#nincsbennetarcsi

(#80519) #94529552 válasza molnarpeter (#80517) üzenetére


#94529552
törölt tag

(#80520) BigBlackDog válasza #94529552 (#80519) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmm... Valószínűleg németben kicsit másabb az emberek hozzáállása, gondolkodása.

Ezzel kapcsolatban eszembe jutott egy megtörtént eset; kb. másfél éve volt egy 2-es, 2007-es Fóka, 1.6 benzinnel, ~70e km-el hirdetve itthon, Budapesttől 50 km-re lévő településen. Árban 2M Huf volt a hirdetésben, 1.9M Huf alá nem akartak menni. Az állapota szép volt elsőre. Motor szépen járt. Aztán felfedeztünk egy öklömnyi hólyagosodást a bal első kerék mögött a sárvédőív alsó részén. Az eladó tagadott, eddig nem látta, ő is csak most vette észre. Aztán feltűnt, hogy a jobb első ajtó teteje lejjebb van fél centivel, mint a jobb hátsó ajtó teteje. Szóvá tettük, eladó tagadott, higgyem el, semmi baja nem volt az autónak! Legfeljebb kell rajta kicsit állítani. Csak egy idős házaspár használta az elmúlt években, semmi balesetük nem volt. Hát jó, elhittem. Még tanakodtunk 5-10 percet, mire már kicsit ingerültebben szólalt fel az eladó, hogy higgyem már el, hogy semmi baja ennek a kocsinak, makulátlan és csak jobban tudja ő, mint az egyik Ford szalon ex szervizvezetője. A kérdés már csak az, hogy hogyan nem sikerült észrevennie a tenyérnyi hólyagosodást a sárvédő alján? Ettől a ponttól kicsit óvatosabban állok hozzá a szerelők/márkakereskedésben dolgozók/autókereskedések tulajdonosai által továbbadott autókhoz. Lehetne áldás is (alapból annak kéne lennie), de az itthoni átlagos mentalitásból kiindulva inkább gyanakvóan állok hozzá ezekhez az eladókhoz.

(#80521) bbubby00


bbubby00
őstag

Reggelre valaki nekiment az isnignia elejenek, csak a masik oldalrol ugy, hogy mostmar mind2 ablakmoso spricni fedele le van torve... Annyira szeretem ezt a GetsziPestet. Persze hagyott ott egy borondnyi penzt. NEEEEEM :U :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#80522) w333 válasza Qru (#80518) üzenetére


w333
félisten

Tehát akkor mivel járok a legjobban ? nyilván mivel nem én vagyok a hibás 1 Ft sem akarok fizetni, a lényeg hogy ugyan olyan legyen mint előtte volt ! :R

Ezeket a hibákat fedeztem fel és fényképeztem + küldtem el a biztosítónak !

[link]
...
[link]
...
[link]
...
[link]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#80523) MunezXBK válasza w333 (#80522) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanolyan.

(#80524) rbalint88 válasza w333 (#80522) üzenetére


rbalint88
addikt

Vidd be a Saint altal is emlitett helyre:[link].
Adsz egy meghatalmazast es max ket het mulva kesz a kocsi gyari minosegben.

(#80525) Tsebacsi válasza bbubby00 (#80521) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hogy veletek mindig történik valami. Meg se szólalok ezentúl. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80526) w333 válasza rbalint88 (#80524) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

Gondolom előtte azért meg kell várjam a biztosítót amíg felveszi a kárt és utána viszem ? illetve 2 hétig ott kell hagyjam az autó ? annyi időt nem tudok nélkülözni.

Vagy mi ennek a pontos menete ? nem jártam még így :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#80527) Magnum_ válasza w333 (#80526) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztosio felmeri a kart, kiadja a nyilatkozatot, hogy mehet a csinaltatas (fedezet), beslattyogsz rbalint88 altal linkelt helyre. Meghati, otthagyod, megcsinazzak. Nem lesz 2 het.

I humbly and respectfully decline™

(#80528) w333 válasza Magnum_ (#80527) üzenetére


w333
félisten

:R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#80529) Peter.70 válasza Qru (#80411) üzenetére


Peter.70
őstag

Hm, most nekem sem. Egy CX 5 Mazda volt 2,5 literes benzines :D

(#80530) aero. válasza Peter.70 (#80529) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kimaradt a kettőspont: [link]

(#80531) molnarpeter válasza Magnum_ (#80527) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Avultatásból eredő különbséget meg ők verik le a biztosítón, vagy ők nem teljes kárrendezéssel foglalkoznak?

[ Szerkesztve ]

(#80532) #94529552 válasza w333 (#80526) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem kell, mert azt is elintézik az ilyen helyeken. Ha minden igaz, akkor van saját megbízott kárfelvevőjük is[link]. Ha nincs, akkor kihívják, de a pontos ügymenetet és határidőt velük kell egyeztetni.

(#80533) Peter.70 válasza aero. (#80530) üzenetére


Peter.70
őstag

:R

(#80534) rbalint88 válasza w333 (#80526) üzenetére


rbalint88
addikt

szemlét, mindent intézik, akár pótszemlét is, ha kell. és őket nyilván kevésbé tudja átverni a kárfelvevő, mint téged, laikust :) én pont ezért bízom rájuk az ilyen ügyeket. se időm, se energiám nincs az ilyen dolgoknak utánarohangálni.

(#80535) w333 válasza rbalint88 (#80534) üzenetére


w333
félisten

Akkor a napokban elviszem hozzájuk, csak kérdés hogy mi van akkor ha közben jelentkezik a biztosítótól a kárszakértő ? valahogy rázzam le vagy mi legyen ? :D

Köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#80536) RAiN91 válasza MunezXBK (#80334) üzenetére


RAiN91
őstag

Oké, most fog jönni a Sikaflex. Sziloplaszt, 2 féle hiper szuper erős kétoldali ragasztó illetve kísérletnek ragasztópisztoly. Egyikkel sem jött össze a küszöbspoiler ragasztás, nem tudom miből készült..

Ez a sikaflex mennyire ragadós folyékony állapotban? Mert picit feszül az egész, de 2 méternyi spoilert nem fogok tudni egyben odatartani ha nem ragad.

(#80537) bbubby00 válasza RAiN91 (#80536) üzenetére


bbubby00
őstag

Mondtam, szelvedoragaszto. Olcso es mindent IS megragaszt. Amugy teglaval vagy barmivel alabakolsz mig odaragad.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#80538) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok

Tegnap óta elfolyik a hűtővizem, gyakorlatilag 2-3 órát bír ha rátöltök max -ra, utána sípol is, hogy újra minimum alá csökkent. Tócsát találtam a kocsi alatt, mit cserél ilyenkor a szerviz, hűtővíztartályt?

Másik pedig, hogy elképesztően elkezdett tegnap óta a szélvédőm párásodni, hiába fújok rá bármilyen levegőt, semmi...Ha pedig meleg levegőre állítom, valami marha büdöset kezd el fújni. Esetleg összefüghet ez az elfolyó hűtővízzel?

Skoda Fabia 1.4, 2000.

Köszönöm előre is!

(#80539) bitpork válasza máyköl (#80538) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
A konstellációból azt mondanám nincs szerencséd és a belső hőcserélők kilyukadt. Nem fog tetszeni a javítás. Ne öntögess vizet bele és ne használd: ha ugyanis befelé folyik akkor a kárpit, vezeték minden szar átázhat.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80540) Qru válasza w333 (#80535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megmondod neki, hogy már intéződik az ügy leadtad egy szervizben ahol teljes körű kárügyintézést vállaltak.

#nincsbennetarcsi

(#80541) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#80542) Tsebacsi válasza Qru (#80541) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kb. végigolvastam és arra jutottam, hogy: NEM :N :C

FÓÓÓÓKAAHHHHH ;] ;] ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80543) Qru válasza Tsebacsi (#80542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, még kell egy kicsit reszelni ezen a vellany technikán. :K

#nincsbennetarcsi

(#80544) lenko válasza Qru (#80543) üzenetére


lenko
aktív tag

Majd ha tiszta villany lesz pl. a golf 9-ben 11év múlva, és legrosszabb esetben 200-250km-t el lehet vele autózni....

Az embereknek fáj az igazság!

(#80545) Tsebacsi válasza Qru (#80543) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Helyesbítésnek: A sima Hybrid és a Plug-in hybrid még csak-csak. Ha pl. nagyobb távra mész, tél-nyár van és megrohadsz-megfagysz, akkor isteni áldás egy robbanómotor. Kész...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80546) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Álomszép! ;] :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80547) tboldi válasza Speeedfire (#80546) üzenetére


tboldi
nagyúr

A felnik jók, de amúgy meg mijafosz? E36 CR-X? :DDD

(#80548) EQMontoya válasza Speeedfire (#80546) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyébként egész igényesen megcsinálták szerintem. Oké, ízlés nem sok volt, de maga a munka nem rossz.

Same rules apply!

(#80549) Speeedfire válasza tboldi (#80547) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Honda 316 E36 :))


EQMontoya: Igényesnek igényes, csak érted...na. Mégis. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80550) Qru válasza Tsebacsi (#80545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg nem lehet ezekkel 7-800 km-t töltés nélkül autózni télen/nyáron addig nekem nem alternatíva. Kivéve ha olyan olcsó hogy tartható mellett egy második "túrázós" járgány.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.