Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) Mágus2 válasza Pixx96 (#80750) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Valami 5w 40 legyen inkább. Bármilyen neves gyártótól. Gépkönyv engedi az 5w40, de az 5w 30-at is.

[ Szerkesztve ]

(#80752) lenko válasza Pixx96 (#80750) üzenetére


lenko
aktív tag

10w40 abba nem való.

Télre mehet az 5w30.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80753) Pixx96 válasza lenko (#80752) üzenetére


Pixx96
aktív tag

És mi gond lehet abból ha az általam említett olaj kerülne bele?

Üdv.

(#80754) Mágus2 válasza Pixx96 (#80753) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szét fog kopni tőle, miért erőlteted, és miért kérded, ha úgyis azt akarod beleönteni? Ezek a motorok nem egy 120-as skoda illesztéseivel lettek gyártva. Az volt az utósó motor, aminek nem ártott a 10w 40, már a favoritba is 5w 40 kell. Te meg egy jóval korszerűbb motort akarsz tönkretenni. :U

Castrol edge titanium FST 5w 40. ;)

[ Szerkesztve ]

(#80755) Pixx96 válasza Mágus2 (#80754) üzenetére


Pixx96
aktív tag

nem akarom ezt csak vissza kell vinnem akkor boltba és kicseréltetni szerencsére nincs felbontva szóval kicserélik akkor egy 5w40-et veszek bele castrolból melyiket ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

(#80756) EQMontoya válasza Pixx96 (#80755) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi lett volna, ha előbb kérdezel, és utána veszed meg? :)

Egyébként gugli is megmondta volna, hogy mi a bele való olaj.
Mindegy, legalább beletöltés előtt kérdeztél, ez is valami.

Egyébként tényleg a 120-as Skoda volt az utolsó autó, amibe 10W40 kell, már a 90-es évek végén, 2000-es évek elején gyártott autókba is simán 5W30 a gyári ajánlás.

És a jobbak nem is fogyasztanak belőle fél litert ezrenként. ;]

Same rules apply!

(#80757) tboy93 válasza EQMontoya (#80756) üzenetére


tboy93
nagyúr

2000 decemberben gyartosorrol legurult civicembe mar 0w20 kerult :K

[ Szerkesztve ]

(#80758) K Norbi


K Norbi
addikt

Áhh megérkeztem! Olajtéma itt is ;]

[ Szerkesztve ]

(#80760) Pixx96 válasza EQMontoya (#80756) üzenetére


Pixx96
aktív tag

bárdi autó weboldalán kiválasztottam a pontos típust (motorszám stb...) és ez is az ajánlottak között volt gondoltam már csak nem téved az oldal.

(#80761) Pixx96 válasza Mágus2 (#80754) üzenetére


Pixx96
aktív tag

az baj ilyen nincs a bardi autónál oda van 46%-os kedvezményem ott szeretnék venni olajat

Ez : Magnatec 5W-40 C3 ? És akkor ebből hány liter kell egy olajcseréhez?

(#80762) Mágus2 válasza Pixx96 (#80761) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Total quatrz 5w 40 nincs? Az is jobb, mint a magnatec. Minimum 4 liter kell.

[ Szerkesztve ]

(#80763) Speeedfire válasza Pixx96 (#80761) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azért itt jóval több van. [link] :U

[link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80764) K Norbi válasza Speeedfire (#80763) üzenetére


K Norbi
addikt

Drága ez a bárdi! Jó haszonnal dolgoznak. :(

[ Szerkesztve ]

(#80765) Speeedfire válasza K Norbi (#80764) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát itt a legtöbb ember kedvezménnyel vásárol. Akinek meg nincs, az kauffer vagy kovács autóalkatrész. Én utóbbi helyről szoktam rendelgetni. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80766) #94529552 válasza EQMontoya (#80756) üzenetére


#94529552
törölt tag

Skoda 120-asba 15W-40-et mond a Tc olajdoki.[link], de ebben a kenőanyag ajánlóban már szimultán ott van a 10W-40 is.

(#80767) addamka válasza bbubby00 (#80741) üzenetére


addamka
őstag

Utaztál már a csodás 71-es vonalon 1 hétig folyamatosan?
Azért van diszkrét bája, amikor 30km alatt (ami MÁV-nál eleve 1 óra menetidő) képes még 40 percet késni a reggel 5:00-ás vonat :)

Tavaly amíg a professzor urak találgatták hogyan legózzanak össze egy olyan kábelt az előző autómba, amit már nem gyárt le a gyár, volt alkalmam 2 hónapig vonatozni Őrbottyánból a nyugatiba. Ha már Vácról jövet nem szedett össze 5-10 perc késést, az meglepő volt (17km alatt).

Estefelé haza meg kb. olyan heringezés, mint a 3-as metrón csúcsidőben, bár akkor pontosabban járt, mint reggel a 20 emberrel a fedélzeten.

Egyetlen pozitívum, hogy a szerelvények újak, modernek, tavaly még az állatkert sem találta meg lelalkni.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#80768) barnam_


barnam_
nagyúr

Tudja valaki mi volt ma reggel a hegyalja út bah csomópont közötti szakaszon?
Elég nagy dugó volt (kikerültem végül, kár, hogy nem hallgattam először a waze-ra), a bah csomópontnál láttam két rendőrautó le is zárta az utat.

Mindenesetre tanulság: korábban kell kelni 6-nál is :W

(#80769) tboy93 válasza barnam_ (#80768) üzenetére


tboy93
nagyúr

Heh, én ma 6:00-kor keltem, 6:20-kor indultam el Szigetszentmiklósról és 7:05-re voltam bent az irodában az Inforparkban. Tegnap Szigethalomról 6:50-es indulással 9:05-re értem be. Kérem a tippeket hogy mikor induljak ha 8:00-ra szeretnék beérni :DDD

(#80770) K Norbi válasza #94529552 (#80766) üzenetére


K Norbi
addikt

Én annó mikor vittem szervizre a golfomat, a helyi autószerelő ezt mondta! Fuu 7 ezer forintos puccos Castrol Magnatec 10W-40 túl jó ebbe az autóba! ;]

(#80771) -v- válasza barnam_ (#80768) üzenetére


-v-
addikt

(#80772) lenko válasza Pixx96 (#80761) üzenetére


lenko
aktív tag

Remélem nem volt túl komoly az ebből hány liter kell kérdés....

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80773) K Norbi válasza lenko (#80772) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C

(#80774) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Na kellett nekem leírni milyen szipiszupi a közlekedés, ma reggel mintha bolondokháza lett volna...
Be volt állva a Kőrösi Csoma már a templomtól, a menekülőút annyira tele volt, mint még soha... 15-20 perc pluszt szedtünk össze ott, ahol tegnap ugyanekkor nem volt sor!!!!!

Nem értem én ezt.... :( :((( :O :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80775) focvis válasza Tsebacsi (#80774) üzenetére


focvis
veterán

Budáról jövök a 9. kerbe; a BAH nekem a szokásos volt, viszont a Hegyalja kifelé, ill. a Rákóczi út a híd felé végig állt - ez torlaszt vissza mindent. (menetidőm 31 p)

(#80776) Qru válasza -v- (#80771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"A Budapesti Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztálya halálos baleset okozása miatt eljárást indított a kisteherautót vezető moldáv állampolgárságú férfi ellen. Őrizetbe vétele mellett előterjesztést tesznek előzetes letartóztatásának indítványozására - írta közleményében a rendőrség." - [link]

Gondolom bebólintott...

mod:

focvis: Hungárián jöttem reggel az tök jól volt járható ahhoz képest, hogy késve indultam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80777) brumi1024 válasza EQMontoya (#80734) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó a csapat, jó a projekt, az utóbbi években ellenszolgáltatásban is felzárkóztak, az új épületre meg már kíváncsi vagyok. De hogy utána mit hoz a jövő jó kérdés. :)

(#80743) bitpork: Mikor mentél el?

(#80769) tboy93: :DDD Te még a viszonylag szerencsés irányból jössz. Észak felől rátesz négy lapáttal a feltúrt felső rakpart és a kisutcák zsúfoltsága.

(#80778) bbubby00 válasza addamka (#80767) üzenetére


bbubby00
őstag

Még sosem próbáltam, de ezek szerint mondjak le rola?
Bar en 10re kell beerjek es 18kor vegzek. Addigra hatha osszeszedi magat a vonal :DDD
Meg mindig fele annyiba lenne egy honal bicoval egyutt, mintha kocsikaznek es ha nincs keses 20perc a difi utankent.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#80779) Tsebacsi válasza Qru (#80776) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Óriási... Ilyenkor kicsit megrettenek, hogy ilyen velem is jöhetne szembe :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80780) Qru válasza Tsebacsi (#80779) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Autópályán is próbálom elkerülni őket, annyi árokba borult román kisbuszost láttam már, hogy reflexből menekülök ha meglátok egyet. :D

#nincsbennetarcsi

(#80781) -v- válasza brumi1024 (#80777) üzenetére


-v-
addikt

jó a projekt

Olyan van? o.O :C

(#80782) addamka válasza bbubby00 (#80778) üzenetére


addamka
őstag

6:00-18:00 műszakban próbáltam, illetve 18:00-6:00-ban is, azóta már átkerültem normál 8 órásba.
19:00-ás hazafele tud halál lenni, de aránylag pontos. A gyorsjárat meg egy vicc, kemény 10 percet tud nyerni, de van hogy feltorlódnak és kb. egymás seggébe mennek a simával.

Nekem picit csúnyább a vonatos melózás: 20 perc séta, 1 óra vonat, 15 perc busz befele, ha nem késik semmi, és nem kell várakozni.
Hazaút: 15-30 perc busz (ha dugó van), fél óra várakozás kb., 1 óra vonat, 20 perc séta.

Autóval: reggel 30 perc, délután max 1 óra (Őrbottyán - II. kerület Lajos utca az útvonal).
Üzemanyagköltségem munkába kb. 2 teli tank a C4-be, az olyan ~40ezer Ft, ebből a kilóméterelszámolás miatt kb. 17ezer jön vissza. Persze egyéb költségei is vannak az autónak, de a napi 1.5 óra nyereség kárpótol érte.

Mondjuk cserében munkanap 4:50-kor kelek, 6-tól meló 14:30-ig, vagy ha eksön van tovább.
Átlagosan sikerül vagy 5 órát aludnom, aztán néha van az mint tegnap, hogy hazaestem, elaludtam a kanapén egyből :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#80783) mdani01 válasza bbubby00 (#80778) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mondj le rola. Vaci vonalon is mindennap van valami sz@rsag..

iPhone 6S SpaceGray

(#80784) bbubby00 válasza addamka (#80782) üzenetére


bbubby00
őstag

Az akkor nem úgyvan, ahogy én elgondoltam a kis fejecskémben :DDD
10perc bicóval a veresi pályaudvar, onnan 25-30perc Rákospalota-Újpest onnan megint 10perc cangával, mindez havi 17500Ft, ha eltudjuk számolni akkor még annyi sem és időben oda-vissza bő 1,5óra késés nélkül.
Ha autóval megyek akkor odavissza szűk 1óra, ha nincs dugó vagy ilyesmi (pénteken az M3 MINDIG be van állva visszafele) költségben pedig bő 35ezer. Tehát havi 10,5órám kerülne 17500Ft-ba, ami 1600as órabér, ami még több is lehet, mert a MÁV-nál nem számoltam kedvezményt :DDD
Nagy a dilemma ezügyben, nekem itt üzemanyag visszatérítés nem játszik, tehát lehet megéri a napi 30perc plussz a vonatozást, max majd csinálok egy hónap teszt üzemmódot ígyis-úgyis, aztán eldöntöm, melyik a vonzóbb számomra.

(#80783) mdani01:
Még 1évig nem kell szerencsére ezen erősebben gondolkoznom, mert épül a ház szépen lassan, de inkább lassan :D Talán fejlődik még addig és remélhetőleg pozitív irányba :D ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#80785) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Budapesten melyik a legolcsóbb hely tolatóradar beszerelésére? Nem zárkózom el ebayes rendeléstől a radart illetően, de nem tudom melyik a bevált, és hogy kivel tudnám beszereltetni. :R

(#80786) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mercedes AMG GT C Roadster 2017 - TC

A hűtőrácsa nem tetszik de amúgy finom.

#nincsbennetarcsi

(#80787) Magnum_ válasza Qru (#80786) üzenetére


Magnum_
nagyúr

imádnám.
Csak Yoko gumi helyett Triangle kéne rá.
majd M.Ricsitől kölcsönkérem, ha vesz ilyet.

I humbly and respectfully decline™

(#80788) Speeedfire válasza Magnum_ (#80787) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A Triangle egy hangdoboz, mégpedig a jobb féléből. [link] :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80789) tboldi


tboldi
nagyúr

Vajon az új Dusterben is egy vonalban lesz a combom felső része a műszerfal tetejével? :DDD
[link]

Vilikének is legyen valami: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#80790) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szent hely :D

I humbly and respectfully decline™

(#80791) lenko válasza Magnum_ (#80790) üzenetére


lenko
aktív tag

Én csak azt nem értem miért vannak így kiakadva ezen... :o
Nézzük már meg kik állnak be 20-30cm -re melléd, ha normálisan állsz, és hogyan k*rják rá az ajtót, vagy végighúzzák magukat a farmeron lévő gombbal, mert neki 1000-2000 eurós lefingott autója van, és eszébenem jut, hogy másnak ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#80792) K Norbi válasza lenko (#80791) üzenetére


K Norbi
addikt

Régebben én is mindig 2 helyt foglaltam :K
Ma már nem merem, mert valami hülye meghúzgálja vagy felkerülök a netre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80793) Qru válasza K Norbi (#80792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg még megvolt ősök 18 éves Puntója előszerettettel paszíroztam be az ilyen majmok mellé a gépet. :D

#nincsbennetarcsi

(#80794) lenko válasza K Norbi (#80792) üzenetére


lenko
aktív tag

Ritkán állok ilyen jellegű parkolóba, de akkor is oszlophoz állok, ferdén a másik oldalra kicsit átlógva(oszlop miatt van hely) Így van fél méter a csíkig.

Az embereknek fáj az igazság!

(#80795) K Norbi válasza Qru (#80793) üzenetére


K Norbi
addikt

Szűkek a parkolóhelyek az a baj. Nem tudom miféle autóknak méretezik.

(#80796) Saint_ Én ugyanígy szoktam :D kiszállítom a jobb elől utazót, és tökig odateszem a jobb oldalát.
Meg próbálok a lehető legtávolabb állni. :)
Amiért mindig megszólnak a velem utazok. :(

[ Szerkesztve ]

(#80796) Magnum_ válasza lenko (#80794) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én a parkoló legvégébe egyedül (bár tavaly így törte össze a részeg nő a kocsimat, hogy 30méteren belül SEMMI nem volt), vagy ha muszáj mélygarázsba, akkor szintén oszlop mellé szűken, anyut kiszállítva, hogy maradjon bőven hely a választó csíkig.
de már én sem foglalok el 2 helyet egyszerre, hogy - ahogyan knorbi írta - ne kerüljek fel a netre :-)

Norbi: ki kell maxolni a helyek számát :-(

mondjuk az ikeába' beállok a családi helyre. én is családosan megyek.
csak még ketten vagyunk :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#80797) bajnokpityu válasza K Norbi (#80792) üzenetére


bajnokpityu
félisten

amig b*sznak nem meghúzogatni,rányitni a népek a kocsit, addig nem értem a felháborodást.

a tulaj csak vigyázni akart a kocsijára. 2 hónapig jártunk a vitarával a városba, rendszerint fizetős parkolóba álltunk, de heti 2 alkalommal utcán parkoltunk, mert fizetős tele volt. valamilyen kisebb-nagyobb sérülést minden oldala összeszedett.

más cucca értéktelen a pestinek (és diósdinak is, semmivel se jobb a parkolási kúltúra helyben)

parkolóhelynek van egy szabványa, azt kell tervezéskor betartanunk. mi hiába akarnánk ettől nagyobbat, a megrendelőt csak a darabszám maximalizációja érdekli.

qru:senkinek se érdeke "odafönt" használható méretekre javitani a parkolószabványt. akik a döntést hozzák, nem nagyon parkolnak a nép között.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80798) Qru válasza K Norbi (#80795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki ilyenért beszól az többet nem ül be a kocsimba, ilyen egyszerű.

Saint: Én is de ha egyedül is állok ott akkor is általában vmi barom beparkol mellém. :(

mod:

bajnokpityu: Sajnos régiek a szabvány méretek az a legfőbb baj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80799) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Előre rettegek a Fókával való parkolástól, mert tuti jönnek a parasztok/kisgyerekek akik majd jól rámb***ák az ajtót és meg szentségelhetek utána. A dupla helyet ismerősök is nyomatják, igaz ott már X4 és Jag F-pace-ekről beszélünk, azokkal lehet én is így állnék be, erősítve a sztereotípiát és féltve a vasat.
Amúgy mindennapos az ilyen parkolás, bárhova is megyek, típustól/nemtől függetlenül nagyon sokan állnak így be leszarom módon. Ők nem az autót féltik, csak simán gyökerek.

Qru: legutóbb direkt kipróbáltam, Lidl nyitott parkolóba külön álltam meg a szélére a sávban nem volt más rajtam kívül, nem mellém állt közvetlen egy nagy rozsdás fekete Boxer? Asszony be se tudott tőle ülni... :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80800) xEon1337 válasza Qru (#80798) üzenetére


xEon1337
őstag

Ez szerintem azért van, mert a legtöbb ember határozatlan, nem tud választani a sok szabad parkolóhely közül, ezért egy biztos pontot keres. :D

Múlt héten szépen betettem a kocsit egy szűk helyre, ha élével is, de azért ki tudtam szállni. Aztán utána néztem, hogy a balról mellettem lévő bontószökevény jobb hátsóján egy gyerekülés van. Ültem is vissza és kerestem új helyet. A filléres tragacs és a gyerekülés kombó együtt elég veszélyes. :)

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.