Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) bajnokpityu válasza Qru (#80898) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hőfokmérő meg számtalan autónál hülyeséget mutat. fél perc alatt beáll középre, és ott ragad.

kifuttatják? mostani oktávnál még tekertek egyet rajta, 160 helyett most épp 180lóval jön.sztem marad még 2-3 évet.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80902) Acheron válasza EQMontoya (#80900) üzenetére


Acheron
őstag

"nem verték nagydobra" Milyen finoman fogalmazol. :U

(#80903) Qru válasza tboy93 (#80899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, pár éve volt RedSun-on egy új 3-as a 165 lovas verzió, bemutató autó volt az egyik ismert márkakereskedésnél és ott nyomták a gyorsulásit vele orrvérzésig. Na az se vettem volna meg... amit ott kapott a kuplung meg a gumi meg a bejáratós motor. :(

mod:

bajnokpityu:Jah Kormiban is már 70-75 foknál 90-et mutat a műszer és az még csak a víz, akkor az olaj még hol van az üzemi hőfoktól?!

Nem a VAG, nálunk a cégnél. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80904) bajnokpityu válasza Qru (#80903) üzenetére


bajnokpityu
félisten

olyan céghez akkor nem való az 1.8tsi, ahol sportot üznek a hideg padlóból :) tehát jogos.

amúgy én kifejezetten kerestem 1.8tsi superb-t, passatot. de cégek dieselt vesznek, 2012körül magánember nem vett autót. Blokktól nem félek. CRtől egy fokkal inkább (VAG féle CRtől, nem általában) viszont szűk lett volna a superb, magyar benyás passatot meg nem találtam. importot meg meghagyom a kalandoroknak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80905) EQMontoya válasza bajnokpityu (#80904) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pl. Neki?

Same rules apply!

(#80906) Qru válasza bajnokpityu (#80904) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem ez nem cég függő hanem inkább ember... de általánosságban a cégesek többet kapnak a gyepálásból tapasztalataim alapján.

Nálunk régen meglehetett venni a kifuttatott autókat most már egyben adják el a tekerős neppereknek mert úgy egyszerűbb túladni rajta. Azok meg a lefingott már 1x motorcserés 1.8 tsi-t is újjá varázsolják.

CR önmagában nem rossz, nyilván a költségpontok megvannak benne (DMF, DPF, EGR, CR...). Az én meglátásom szerint a nagyobb baj az ezeknél, hogy ezeket nem a tervezésüknek megfelelően használják/használjuk. Városban, rövidtávokra... Aztán megy a csodálkozás, hogy ilyen kevés km után a dsg megdöglik, az EGR lekokszolódik, a DPF eltömődik, stb. Pedig ezek arra vannak tervezve, hogy menj vele a pályán 1000-1300 km-t egy tankolással.

#nincsbennetarcsi

(#80907) EQMontoya válasza Qru (#80906) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az én meglátásom szerint a nagyobb baj az ezeknél, hogy ezeket nem a tervezésüknek megfelelően használják/használjuk.

Azért álljunk itt meg egy pillanatra, illetve kettőre, mert érdemes ízlelgetni a kérdést. Igen, részben igazad van, ellenben álljon itt egy méretes DE: az autógyártók azért bőven hallgatnak arról, hogy a modern dízelek nagyon nem szeretik a sok rövid távú, városi használatot. Márpedig az emberek zöme így használja az autóját: elmegy vele dolgozni, a gyerekért az iskolában, tescoba, és egy hónapban egyszer-kétszer kimegy vele a városból. Legyünk őszinték, az autóhasználók 90%-a ilyen. Igen, területi képviselőknek valóban tökéletes. Viszont az autógyárak ezt tolták rá mindenkire, mert keveset fogyaszt, jól megy, a hátrányokról meg persze kussolt mindenki.
Kis túlzással ez olyan, mint ha habaneros burgert kezdene el holnaptól árulni a McDonalds úgy, hogy erről nem szól senkinek. Persze lenne pár ember, aki szereti a csípőset és ízlene neki, a többség viszont erősen megkönnyezné.
Szóval szerintem itt nem a userekkel van a probléma, hanem azzal az iparággal, meg a mellé gondosan társuló európai szabályozásokkal, amelyek úgy tolták rá az emberekre a modern dízeleket (ha nem lenne a Németeknél 10-15%-kal olcsóbb a gázolaj, azért nem lennének ennyire népszerűek), hogy igazából a legtöbb ember autózási szokásaihoz nem való.
Ronda egy kartell meg lobbi volt ez, ami ezt elérte, nem az egységsugarú Béla volt itt a hülye.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#80908) Qru válasza EQMontoya (#80907) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez egy szimpla usernél így is van, és mélyen egyetértek veled de most céges felhasználásról beszéltem és egy flottabeszerzőnek (kellene, hogy) legyen annyi szakértelme, hogy tudja hogy milyen célra milyen autó való. :(

mod:

Igen, eladtak jó sok dízelt és most hogy bebuktak vele szépen eladnak majd ugyanúgy sok-sok elektromos kocsit amivel ugyanúgy nem fog érdemben csökkeni a globális kibocsátás csak a lokális.
Tehát a kaki most nem a szőnyegen lesz hanem a szőnyeg alatt. Hurrá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#80909) EQMontoya válasza Qru (#80908) üzenetére


EQMontoya
veterán

mivel ugyanúgy nem fog érdemben csökkeni a globális kibocsátás csak a lokális

Ezzel azért nem teljesen értek egyet.
Egyrészt azért arra tartunk, hogy a fogyasztás egyre nagyobb részét fedezzük megújuló energiaforrásokból, másrészt pedig sokkal könnyebb nagyon tiszta égést megvalósítani egy erőműben, mondjuk földgáz esetén, mint egy változó fordulatú belső égésű motorban, szóval adott mennyiségű energia előállításának szerintem jóval kisebb lesz a szennyezése globálisan is.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#80910) Qru válasza EQMontoya (#80909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl optimista vagy európa északi/nyugati felén még csak-csak de nálunk keleten (jó pkas2 megment tudom)? Amerika a felmelegedési szkeptikusságával és akkor ott van kína-ázsia... na ott se a napenergia viszi elöl a zászlót... :U

Szóval szép próbálkozás ez a nyugat részéről de jelenleg globális szinten annyit érnek vele mintha a tengerbe vinnének egy vödör édesvizet.

#nincsbennetarcsi

(#80911) -v- válasza EQMontoya (#80909) üzenetére


-v-
addikt

Plusz az elektromos autó vissza is tud termelni minden fékezéskor ..

(#80910) Qru: szerinted :) szerencsére ezeket nem egy fórumból kell eldönteni, én továbbra is a tényekre, a tudományos közösségre meg hiteles forrásokra támaszkodom ez ügyben.

jelenleg

Hát, ez egy folyamat része, én nem értem miért ezt várja mindenki, hogy hopp, holnapra ez megold mindent.
Ez pont így szokott műküdni, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#80912) lenko válasza Qru (#80910) üzenetére


lenko
aktív tag

Kár ezeken vitatkozni, előbb vagy utóbb úgy is felrobban a bolygó. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#80913) Qru válasza -v- (#80911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván ez a legjobb út a jelenleg ismert és elérhetőek közül ez nem vitás de
1: kicsit előbb kellett volna elindulni ezen az úton de amíg futott a dízel addig hülyék lettek volna a drágább elektromos autózásra átállni.
2: zöldforrásból kéne energiát nyerni tisztán nem pedig szán/gáz erőművekből, az hogy van erre lehetőség pár nyugat/észak európia országban globális szinten még lópikula. Nézd meg az autósok mennyit CO-t bocsátanak ki meg az erőművek/ipar...

Arról nem is beszélve, hogy az akksi biznisz felpörgetésével a ritkaföldfém kitermelés okozta károk se lesznek enyhék...

#nincsbennetarcsi

(#80914) bitpork válasza EQMontoya (#80907) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Qru-t támogatnám meg valamennyire. A késeket sem azzal a céllal tervezték hogy másik embert öljenek mégis ara használják a legtöbbet a vacsorakészítés után. Tipikus júzer hiba a tudatosság hiánya.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80915) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Egy-két alapvető autós cuccot vásárolni akarok. Van ajánlott webshop, ahonnan érdemes rendelni? (vontató kötél, tároló doboz, stb.)
üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#80916) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

(#80917) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Megint megy a hülyítés. Mi az hogy szerviz előélete és állapota?! Amióta tuGGYuk h szervizkönyvet és számlát lehet beszerezni, miért lett ez bármilyen bizonyító erejű is? :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80918) barnam_ válasza bitpork (#80917) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt a cikket már végig sem olvastam, annyira egyértelmű, hogy a saját oldalukat reklámozzák.
Sajnálom, hogy rákattintottam, ezzel is növelve a megtekintések számát. De legalább az adblock be van kapcsolva ;]

(#80919) pit stop


pit stop
addikt

Bárdihoz akinek van okossága tudna írni egy privátot kèrlek?
Hátsó ablaktörlő lapátèrt bementem egy Colthoz, rendelèsre van is 4k-èrt :Y

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#80920) EQMontoya válasza bitpork (#80914) üzenetére


EQMontoya
veterán

A.konyhakésnél elég egyértelmű, hogy mire való, az autótól pedig azt várják, hogy elvisz A-ból B-be.

Same rules apply!

(#80921) Speeedfire válasza pit stop (#80919) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kauffer, vagy kovács alkatrészek?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80922) brumi1024 válasza bajnokpityu (#80901) üzenetére


brumi1024
veterán

Amúgy kifuttatják az 1.8-at VAG szinten is - a Skodánál még van, de az Audi már kirakta az A3-ból, 2 literes 190 lovas, Atkinson ciklusban is működni képes egység jött helyette, ha jól rémlik +70 nyúlmókussal (320).

(#80923) pit stop válasza Speeedfire (#80921) üzenetére


pit stop
addikt

Bárdinál is így kaptam az ajánlatot, hogy lehet nem lesz jó, mert valami speckó kell rá...
Kovácsnál megtaláltam, de azonos gyártótól is van többfèle felsorolva, ha meg elkezdek postázgatni oda-vissza többe kerül leves mint a hús.

Miközben írtam Kauffernèl találtam, így tárgytalan kérés, talán jó lesz, köszi :)
Múltkor nem volt náluk.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#80924) Mágus2 válasza EQMontoya (#80907) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mekeressem a használati útmutatómból a skodától ide való passzust? 4-km-nél rövideb távokra ne használja az autót... Konkrétan le van írva. Ők szóltak. ;)

(#80925) adalbert1 válasza EQMontoya (#80907) üzenetére


adalbert1
veterán

Eleinte biztos így volt, de azért szerintem pár éve már az átlagember is tisztában van vele, hogy mennyire költséges lehet egy modern dízel üzemeltetése, és hogy nem ajánlott városi használatra (legalábbis én nem tartom magam autós szakinak, hanem csak egyszerű usernek, oké néha olvasom ezt a topicot, meg pár autós weboldalt, lehet hogy mondjuk az átlagjóskák még ennyit sem tesznek meg).

(#80926) tboldi válasza adalbert1 (#80925) üzenetére


tboldi
nagyúr

...szerintem pár éve már az átlagember is tisztában van vele, hogy mennyire költséges lehet egy modern dízel üzemeltetése...

Én a környezetemben nem ezt látom. :N

(#80927) K Norbi


K Norbi
addikt

MCLAREN !!! :U
YT alert.

[ Szerkesztve ]

(#80928) bitpork válasza EQMontoya (#80920) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mire való a kés? :U Már csak azért , mert nem egy embernek jut eszébe nézeteltérés rendezésére. Mi több, évszázadok óta elsődleges célja volt ez a felhasználási mód :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#80929) bajnokpityu válasza Mágus2 (#80924) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1.8TSInél is le van irva. be is tartottam, nem is volt bajom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80930) Speeedfire válasza pit stop (#80923) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Gondolom igazából kart akartál írni és nem lapátot. De szerintem karból simán találsz a kovácsnál is. Lapátból meg bosoko és kész. :)
De ha bp-en laksz, akkor a kauffer a legjobb megoldás. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80931) pit stop válasza Speeedfire (#80930) üzenetére


pit stop
addikt

Jól írtam, lapát kell. Márkatárs 6-ért vett hátra Grandishoz - ami szintèn drága ahhoz kèpest, de Mitsubishi hátulra nem szereti szokványost úgy néz ki (bár csak egy Passat árát hallottam, ami nem olyan vèsz ezekhez kèpest).

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#80932) Speeedfire válasza pit stop (#80931) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ennyire speckó lapát kellene hozzá, hogy tesco és társainál nem lehet beszerezni? :Y

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#80933) tboldi válasza pit stop (#80931) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak a gumit nem lehet cserélni?

Nálam a Jazz-nél szintén nem szabvány a hátsó lapát, de a használatiban le van írva, hogy lehet cserélni a gumit benne, meg hogy hogyan.

(#80934) pit stop válasza Speeedfire (#80932) üzenetére


pit stop
addikt

Én nem láttam, Bárdinak is külön kellett rendelni.

Tboldi: Lehetne, de családban nem vált be korábban. Használati meg sajnos nincs meg, a neten pedig csak oroszt találtam.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#80935) focvis válasza tboy93 (#80865) üzenetére


focvis
veterán

Anno ilyen célra vettem; elegánsabb, mint egy gyökérkefe. A mohát leszedi.

Használt iparit vennék 50-60-ért. Vagy ilyent max. 20-ért.

(#80936) tboldi válasza pit stop (#80934) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak egy ötlet volt. :B

Amúgy én sosem használom a hátsó törlőt, felőlem akár hiányozhat is az autóról. Tolatni meg tükörből szoktam, máshogy nem is tudok. ;] :DDD
(Nem beszólás, nehogy magadra vedd!)

(#80937) thEndeR


thEndeR
tag

[link]

Volt már? :DDD

(#80938) Magnum_ válasza tboldi (#80936) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En se szeretem, zavar a hatso ablaktorlo :D

I humbly and respectfully decline™

(#80939) Peter.70


Peter.70
őstag

Ez nagy szívás lesz. [link]

(#80940) Magnum_


Magnum_
nagyúr

rendes színben elfogadnám.
bár a kijlező fényes kávája kissé gagyi.

I humbly and respectfully decline™

(#80941) Peter.70 válasza Magnum_ (#80940) üzenetére


Peter.70
őstag

A piros az rendetlen? ;] :P

(#80942) Saint: Ez pl?[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#80942) Magnum_ válasza Peter.70 (#80941) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kevés autó van, amiért fizetnék piros színben. ajcsiba' persze jöhet :))

I humbly and respectfully decline™

(#80943) barnam_ válasza Peter.70 (#80939) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én nem félek, a rozsda könnyíti a kasznit :DD

(#80944) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Melyik az az oldal, ahol mindenféle plusz díj ellenében tudok online matricát vásárolni (HU). Vagy nincs ilyen?
:R

(#80945) tboy93 válasza Peter.70 (#80939) üzenetére


tboy93
nagyúr

Zsír, akkor a civicbe beül 5db 80kg-os ember és már büntethető is vagyok :C

1200/1550 van a forgalmimban

[ Szerkesztve ]

(#80946) barnam_ válasza z123456789 (#80944) üzenetére


barnam_
nagyúr

Itt ;]

[ Szerkesztve ]

(#80947) Qru válasza pit stop (#80934) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez ilyen, végigjártam én is mindent végül 7k-ért megvettem. Nem olcsó de legalább nem is használom. :D

#nincsbennetarcsi

(#80948) Tsebacsi válasza tboy93 (#80945) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hehe mi így mentünk le egyszer nyaralni kőrösre. 5en a civicben, plusz a csomagok. Hátul ketten fogták a mocójukat, mert ez nem kamion :U Szerintem ott megmért volna minket egy jard hátraszaltót is ugrik örömében :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#80949) tboy93 válasza Tsebacsi (#80948) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi Prágából hazafele jöttünk úgy 4-en a civiccel, hogy 6 ember 5 napi cucca az utastérben volt, a 460L-es csomagtartó minden literje konyhai felszereléssel volt feltöltve, apósék üzletébe hoztuk haza a cuccot :U Tányérok, poharak stb. Ült a civic rendesen.

szerk.: plusz a sör! amiből jómagam 17L-t hoztam haza, szintén az utastérben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80950) Qru válasza Peter.70 (#80939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a max össztömegem 2000 kg. Ha ezt el is érném k. élet hogy meg se mozdulna a Wagon ezzel a potens motorral. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.