Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#195701) focvis válasza -v- (#195694) üzenetére


focvis
veterán

1:0 ide.
És már 19 évesen sikerült!*

Tboldi a nyomomban, de lemaradásban. ;] ** A pimpelést a tetőre rakást követően kezdtem csak. A legfontosabb lépés mindig a testarossa szelepfedél legyen.

*Simán csak autót törni - tetősérülés nélkül - kb. 15-16 évesen. A motort széthajtani friss jogsival 17,5. Robogót 14-15 évesen. Biciklivel lábat 13 évesen. (Babakocsit, triciklit nem törtem.)

** :R

[ Szerkesztve ]

(#195702) -v- válasza focvis (#195701) üzenetére


-v-
addikt

A nagy tehetségek mindig korán megmutatkoznak :K

(#195703) Qru válasza tboldi (#195700) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo ha vegul 0-ra kihozod de nem fogod sajnos, a bizti eleg pofatlan ajanlatot fog adni elsore. Azt ne fogadd el, masodik korben kaphatsz vmi erdemlegesebbet.

#nincsbennetarcsi

(#195704) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Boldinak erdemes lenne szamlasan megcsinaltatni.

Boldi sajnalom :/

I humbly and respectfully decline™

(#195705) Snoop-y válasza tboldi (#195663) üzenetére


Snoop-y
veterán

O hogy tegyek az ilyet valami sotet sarokba... :(

Sajnalom.

Mik serultek? Lokos, bal elso es a lampa? Utobbi nem latszik a fotorol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195706) dj79 válasza tboldi (#195697) üzenetére


dj79
senior tag

Hű, ez nagyon nem néz ki jól, sajnálom :(. Első blikkre sok minden odébb csusszanhatott a lemezek alatt is.

Pont azon agyaltam nemrég, hogy a sok jogsis mongúz miatt be kellene szerelni egy gps modulos 70mait a kocsiba.

(#195707) Snoop-y válasza Snoop-y (#195705) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ok vak vagyok lampa is kuka :O

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195708) Qru válasza Magnum_ (#195704) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az avultatas miatt meg ugysem biztos, hogy kijon 0-ra sajnos. De arajanlatot feltetlen erdemes kerni. :K

#nincsbennetarcsi

(#195709) Snoop-y válasza focvis (#195701) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jogsi nelkul vezettel? Veredben van neked is a rutin? :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195710) silver10 válasza tboldi (#195663) üzenetére


silver10
aktív tag

Át tudom érezni. Tavaly, dec. 23. Csekély forgalom, csorgok az útkereszteződésben. Látom 10m-ről már sárga, lassítok, pirosnál fék. A mögöttem lévő meg belém jött. Nem tudom mi volt a terv, de kivágta balra az iányjelzőt. Hívom a 112-t, válasz: „ha nem történt személyi sérülés, próbáljanak megegyezni, mert egy baleseti helyszínelő van, de a mienknél két súlyosabb baleset. Először azokhoz megy. Elég dr Herpyt látva, én inkább ragaszkodnék a helyszinelőhőz. Időközben emberem lelépett. Tanu senki, egy szerencsém, a tökéletes hátsó kamera felvétel. Gyorsan lementettem telóra wifivel, nehogy később huncutság, vagy egyéb áldozata legyen. 1,5 óra múlva érkezett ki a helyszínelő. Lefotózott mindent. Pár óra mulva be a rendőrségra bejelentést tenni a felvétellel. Ma jutottam el oda, hogy jogerős határozat alapján kezdjek javítást egyeztetni a szakszervízben. Még lesz egy pici dolgom ezzel. Hát ez se egy egyszerű sikertörténet.

(#195711) tboldi válasza Magnum_ (#195704) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is ezen gondolkodom, majd a dobok egy emailt az SV Autócenternek, a hátulját is szépen megcsinálták.

(#195712) Magnum_ válasza Qru (#195708) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, az benne van, bar szep auto, nalam is 0ft volt az avuktatas a bmw-nel es az astranal is.

I humbly and respectfully decline™

(#195713) tboldi válasza dj79 (#195706) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is az van. Néhányszor vissza is néztem már a felvételt, és szerintem ha nem mereven előre bámult volna, hanem elfordította volna a fejecskéjét felém, balra, és fékezett volna, akkor meg lehetett volna úszni, mert nem volt olyan nagy a sebesség.
Így viszont keresztezte a fékutamat.

(#195714) tboldi válasza Snoop-y (#195707) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ideje lenne ES Sportot csinálni belőle. :D

Mondjuk nekem jobban tetszik a fekete lámpabelső, de a lökhárítók és a szoknya jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#195715) focvis válasza -v- (#195702) üzenetére


focvis
veterán

;] Bevállalom a hibákat. :D

(#195716) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ma kaptam ajanlatot a felnire 3800 CHF hat lehet maradok a gyari felni hasznaltan valo vadaszasanal :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195717) focvis válasza Snoop-y (#195709) üzenetére


focvis
veterán

Te soha? :Y

Btw. jogsi nélkül csak a kertben a garázsajtót vittem el. (Becsszó! :K )

(#195718) Snoop-y válasza focvis (#195717) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem soha. Szulok nem engedtek meg a mezon se felugyelettel se.

Es igazabol ez igy van jol. Akinek a vereben van es jogsi nelkul kezd el vezetni az 99% hogy valami kiegethetetlen baromsagot magara szed. Szoval en halas is vagyok, hogy nem engedtek.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195719) Qru válasza Magnum_ (#195712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor remeljuk o is kijon 0-ra.

#nincsbennetarcsi

(#195720) 6030D válasza Snoop-y (#195718) üzenetére


6030D
Ármester

Én ismerek olyat, aki látott már olyat, aki 12 évesen vezetett elhagyatott mellékutakon úgy, hogy mellette ültek. Semmi olyat nem hallott, ami káros lenne, de ez nyilván "oktató" függő is. Elindulás, megállás, tükörhasználat, alap dolgok. A jogsinál sem bánta az oktató, hogy nem azzal kellett kezdeni, hogy akkor hogy mozog a két láb.

A véremben van a vezetés szintű csávók más tészta, azoknak ha lenne jogsija is ilyen hülyék lennének. Lásd, a 12 éves gyerek sem tanult kresz-t, de ha a szülei elmondták neki, hogy bringával is nézzen körül a kereszteződésben, meg mi az a stop tábla, akkor megáll és körülnéz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#195721) kátú válasza Zizmand (#195624) üzenetére


kátú
őstag

[link] [link]

ilyen a projektorom jelenleg

It still works!

(#195722) kátú válasza tboldi (#195663) üzenetére


kátú
őstag

Ejj baszki :W
remélem sikerül rendbe szedd szegénykét

Engem a múltkor egy Zsiga tört meg majdnem oldalról, pedig 40 el mentem én is, nekem csak a felni kapott, ahogy át mentem a járdaszegélyen az ajtók védelmére... 2.7 tonna voltam aznap reggel 5 meglett ember ült velem együtt bent plusz csomagok, melóból jöttünk. Természetesen a zsiguli úgy ment el, mint ha a világ legtermészetesebb dolga lett volna... :W

It still works!

(#195723) Qru válasza 6030D (#195720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konyebb megtanulni oktatoval is ha van egy kis alapja az embernek. Nekem megkeredezte anno, hogy vezettem-e mar. Mondom igen. Ok akkor vezessek en a rutinpalyaig. :D

#nincsbennetarcsi

(#195724) focvis válasza Snoop-y (#195718) üzenetére


focvis
veterán

Megengedő család a miénk, én apám ölében gyakran vezettem a mezőn. Enyhe szemöldök emelgetés után megjavíttatta a fejre tett kispókot, és még aznap estére odaadta a saját autóját, bízva benne, nem török kettőt egy napon. A garázskapus sztorira emlékeim szerint csak legyintett.
Ha nem tudtam a leckét, jobban lecseszett.

(A saját fiammal ugyanígy járnék el.)

(#195725) tboldi válasza Qru (#195719) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már biztosan nem lesz 0, találtam gyári és új (!) lámpát 50k-ért. :D

De azt gondoltam, hogy megcsináltatom az SV-vel, ők beraknak valamilyet, aztán itthon kicserélem erre. Senkinek nem kell tudnia róla. ;]
Utángyártottat nem akarok, bontottból meg sok a karcos és/vagy matt. Ami összetört, az gyakorlatilag hibátlan volt, úgyhogy...

(#195726) Anaren91 válasza kátú (#195721) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nekem is ilyen a bal oldali, eddig nem tűnt fel, de most hogy kicseréltem a jobboldalit egy zsír újra, látszik nagyon. Amint kikerülök ebből a szaros karanténból, elviszem a reflektorklinikához, hogy takarítsák meg a lencsét, meg polírozzák hozzá az újhoz a búrát. Meg a két ködlámpát.

tboldi:
Részvétem :( Remélem sikerül rendbe rakni. Babusgattad a kis Jazzt, egy ilyen tökéletlen meg tropára vágja az elejét :W

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#195727) SpaceKombajn válasza focvis (#195701) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Akkor ezért volt neked ennyi autód, mert mindet jól lezúztad! ;] :D

spacetime

(#195728) Qru válasza tboldi (#195725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha pöpecre akarod akkor nem, ha eladásra lesz akkor meg még nyerhetnél is rajta. :D

#nincsbennetarcsi

(#195729) Qru válasza SpaceKombajn (#195727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már megint nevet változtattál?! :D

#nincsbennetarcsi

(#195730) Zizmand válasza kátú (#195721) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Így kép alapján nem nagyon durván, de már látszik valami homályos réteg a lencsén. Nem tartom kizártnak, hogy mögötte a foncsor sincs már a helyzet magaslatán.

Megtakarítva látszik csak igazán mennyi kosz össze tud gyűlni rajta az évek során, nekem ennyi retek volt rajta: [kép] [kép]
Plusz a foncsor előtte-utána: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#195731) focvis válasza SpaceKombajn (#195727) üzenetére


focvis
veterán

Mindig csak kocc, légzsákot eddig még nem nyitottam. 🤞😁

(#195732) dj79 válasza focvis (#195731) üzenetére


dj79
senior tag

Anyám is csak koccolt, légzsák nem nyílt, aztán mégis GTK közeli állapotban volt a 7 éves autóm a kárszakértő szerint, szóval ez nem jó érv :D

(#195733) stickermajom válasza focvis (#195724) üzenetére


stickermajom
addikt

Nagyapám 11 évesen nekem is odaadta a Trabant kulcsát, hogy vigyem el a szántóföld végébe, ő pedig felsétál. Muter is vitt jogsi előtt parkolóba gyakorolni az elindulást, megállást, ilyesmi. Az oktató hálás is volt, tudott jókat aludni az órák alatt. :DDD
Különösebb baleset nem volt azóta sem, csak egy kerékcsapágy ami bánta, hogy keresztben fogtam egy padkát a havon.

(#195734) kátú válasza focvis (#195731) üzenetére


kátú
őstag

Te amúgy mit csinálsz az autókkal? :DDD
Nekem a rav4 emről repült egy tükör eddig, ennyi volt a károm, meg egy padkázás a Lexussal parkoláskor
A rav4 nél köd volt, szemből kisteher és valami kilógott, le szakította az egész tükör burkot, mindent, azt nem is értem, hogy maradt meg a tükörlap :DDD

It still works!

(#195735) Qru válasza focvis (#195731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már nyitottam sajnos... :(

#nincsbennetarcsi

(#195736) Qru válasza stickermajom (#195733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am azt nem értem, hogy régebben voltak látogatható a rutinpályák, én pl ott tanultam meg a kézifékes elindulást, a parkolást, Y-ozást. Ma meg kb sehol nem lehet gyakorolni ha nincs jogsid.

#nincsbennetarcsi

(#195737) tboldi válasza Qru (#195728) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megfordult a fejemben, hogy meg kéne szabadulni tőle, de úgy sem kapnék érte sokat, a törés ténye nem növeli az értékét, akkor sem, ha meg van csinálva, annyit meg nekem is megér.

De ha kiderül, hogy az elemek alatt nagyobb a baj, akkor át kell értékelnem a fentieket.

[ Szerkesztve ]

(#195738) AMD Power válasza 6030D (#195720) üzenetére


AMD Power
titán

Én is úgy mentem anno jogsira,hogy "tudtam" vezetni. Forgalomban soha nem vezettem jogsi nélkül. De pl jó minőségű föld úton, bérelt tanpályán elég sokat mentem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#195739) Qru válasza tboldi (#195737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Várd meg mit mond a kárszakértő. Aztán megbontás után még mindig előjöhet vmi... :( Ha nem ment el az eleje tartsd meg, már túl sokat öltélt bele.

#nincsbennetarcsi

(#195740) tboldi válasza Qru (#195739) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, megvárom.

(#195741) kisza25 válasza AMD Power (#195738) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Engem fater nem engedett vezetni, az oktató meg úgy állt hozzám, hogy boztos vezettem már, cikinek éreztem megmondani, hogy még nem, így életem első vezetésekor Blelléről Siófokra vezettem, az autópályát is igénybe véve két másik tanulótarsammal együtt a rutinpályáig :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195742) Szoszo94


Szoszo94
őstag

tboldi, sajnálom :( Rám tegnap húzta a kormányt egy Skodás az M0 egyik felhajtóján :U

Én sokat vezettem jogsi előtt, nem is volt gond a vezetéssel oktató mellett. Rutinpályára nem is vitt ki, első úton már mentünk be Szombathelyre. Vizsgára meg egy tök új autót hozott amit előtte nap készített fel, én vezettem először és én is vizsgáztam vele elsőként.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#195743) F_Zolee válasza Szoszo94 (#195742) üzenetére


F_Zolee
veterán

Te ezen a környéken közlekedsz? ;] Én napi szinten.

(#195744) Szoszo94 válasza F_Zolee (#195743) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jogos, csak erről most pont volt videóm is :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#195745) sagesz93 válasza Szoszo94 (#195742) üzenetére


sagesz93
addikt

Ó, hétvégén hasonló szitum volt, annyi különbséggel, hogy egymás mellett mentem egy vitarával, egyszer csak a szemem sarkából látom az oldalindexe villog, aztán közeledik felém :Y szerencse, hogy mögöttem nem voltak, jobbra szalagkorlát + magas padka, úgyhogy duda + fék volt az opció, de visszahúzta az idióta P*csa :W (de az anyóson ülő másik P*csa arcát megjegyeztem egy életre amikor realizálta, hogy kb 10 cm van a két kocsi között :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#195746) MasterMark válasza Szoszo94 (#195742) üzenetére


MasterMark
titán

Zseniális, ahogy a hangjelzésed ellenére is teljes lelki nyugalommal folytatja a manővert, és húzza be mégjobban eléd. :DDD

Switch Tax

(#195747) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ma volt alkalmam megsasolni kisza25 phórumtárs autóját. Basszus, élőben sokkal nagyobb mint amit vártam. És meglepően bimmeres a csomitartó vonalvezetése. Annyira új még az autó hogy a környék összes legye megpróbálta meghágni :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195748) Szoszo94 válasza MasterMark (#195746) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ezen lepődtem meg a legjobban én is, már átfutott az agyamon, hogy "ezért most kiforgatlak a g.cibe" :DDD
Szerencsére a téliek még jól fogták az utat, nem kenődtek úgyhogy egy kis ABS rásegítéssel le tudtam kellőképp lassítani. Mikor megláttam, hogy villan az indexe, még élt a remény bennem, hogy lát a tükörből, de azért már készültem a fékezésre. Jól tettem :U
sagesz93: az a jobbik eset, mikor visszahúzzák, 10/9 így szokott lenni szerencsére. Most kifogtam a tizediket :D

Ja és kábé két hete csináltam meg a dudát, a mély nem szólt mióta megvettem, úgyhogy került bele egy pár 140dB-es (mit szívtam, mire igényesen, relézve, lengőbiztosítékozva bekötöttem...) amik így élesben is le lettek tesztelve. Tutira hallania kellett. Át sem nézett mikor mellé gyorsítottam, a másik autós viszont úgy betojt, hogy le is maradt jócskán, pedig előtte nagy sebességgel, három sávot átvágva esett be mellém és tolta utána a Skodást.

Mivel még senki sem jegyezte meg: igen, tiszta retek volt kívül az autó, előtte este saras eső elintézte...de belül patikára kitakarítottam a hétvégén :R

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#195749) kisza25 válasza bitpork (#195747) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD
Igen, nekem meg volt szerencsém a q7ben csücsülni, kényelmes, csendes, gyerek ránézett, első kérdése:
Ez milyen gyorsan tud menni? (4,5 éves). Mondom miért kérded, úgy néz ki mint ami gyorsan tud?
Válasz: aha :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195750) bitpork válasza kisza25 (#195749) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi lett a csoki sorsa? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.