Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#195301) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a hörcsög már vagy 3 hete megint pihen, most vagy asszony Aurisát hajtom (avg: <5l), vagy épp ilyenekben ülök:

Hétvégére beújítok egy PHEVt ebből, azon van fancy napfénytető is. Nekem ezzel az autóval egy bajom van: nem értem, hogy miért született meg a Stonic/Niro mellett. Másrész a PHEV csomagtere vicces picit.

Ja és egy dolog: kb. mindenhol a puha műanyag burkolat van - bár a ceedé szerintem jobb - viszont pont egy helyen baromi kemény - zongoralakk - ott, ahol az ember vádlija megtámaszkodik a középkonzolon. Értem én, hogy a koreai lába nem ér odáig, de na. :D

UI: Karácsonyi izzót nem nézni, majd ha jó idő lesz, akkor elkérem a szomszédtól a nagy létrát és leszedem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195302) Richard!


Richard!
addikt

Megérkezett a hadiadó a Korzikára. Most akcijósan, 17020 forint helyett csak 17000 forintot kell befizetni a kasszába. Köszönöm :R :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#195303) stickermajom válasza CactuS (#195301) üzenetére


stickermajom
addikt

"Karácsonyi izzót nem nézni, majd ha jó idő lesz, akkor elkérem a szomszédtól a nagy létrát és leszedem."

Ennyi, a francnak sem volt kedve a mínuszokban, meg szélben leszedni. Októberben raktam fel amíg jó idő volt, majd áprilisban lekerül. :D

(#195304) Peter.70 válasza stickermajom (#195303) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor már minek? :D

(#195305) Puma K válasza kátú (#195299) üzenetére


Puma K
veterán

Hátsókerekes: 2001-es facelift-es BMW 520i

Mosás után ki szoktam én is állni hogy áttöröljem az egész autót. Csak éppen nem volt senki más aki mosni akart volna akkor és a másik 3 állás szabad volt :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#195306) cappa72 válasza Puma K (#195305) üzenetére


cappa72
nagyúr

Őszintén megmondom, hogy hirtelen ránézve az első képre, annak is a far/hátsólámpa részére, azt hittem, hogy Ford Orion :B
Én kérek elnézést.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#195307) bandus válasza focvis (#195297) üzenetére


bandus
veterán

nem tudom hol kell nézni adatokat, de miután kipróbáltam az i3-at nekem vannak kétségeim, hogy zavarba jönne-e az e-trontól. szerintem nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#195308) -v- válasza bandus (#195307) üzenetére


-v-
addikt

(#195309) Qru válasza Anaren91 (#195300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt a fogyit siman hozom normal uzemben 205-os gumin a Subaruval. :D

#nincsbennetarcsi

(#195310) Anaren91 válasza Qru (#195309) üzenetére


Anaren91
senior tag

Benzines az másik állat fajta :D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#195311) focvis válasza bandus (#195307) üzenetére


focvis
veterán

Ha üzemmeleg a PHEV, akkor lenyomja.
Ha nem üzemmeleg - mert pl. indítás óta tisztán elektromos üzemben használta - talán akkor is lenyomja az i3-at. De a dízel része nem köszöni meg (nulla kenéssel, csont hidegen rárúgja nagy fordulaton padlógázzal).

(#195312) brumi1024 válasza focvis (#195311) üzenetére


brumi1024
veterán

Előbb-utóbb lenyomja, de 60-90-ben jobb az i3 az etronnál, ami jelen esetben leginkább a szituációra illik.

(#195313) Qru válasza Anaren91 (#195310) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tdi Skodaval is hozom varosban a 10-11 liter nyugi. :D

#nincsbennetarcsi

(#195314) kátú válasza Puma K (#195305) üzenetére


kátú
őstag

Nagyon szép példány :DD

It still works!

(#195315) Puma K válasza kátú (#195314) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönjük :R

Nagyon játékautó :))

Eredetileg nem akartam BMW-t.

De kellett valami verda, mert a cég ahol dolgozom az kijjebb költözött a régi helyéhez képest és az újonnan képbe kerülő adott HÉV vonalon lévő utazóközönség nem fűlött a fogamhoz :) Amúgy el metróztam-villamosoztam-buszoztam-gyalogoltam és vissza ha munkába kellett mennem majd onnan haza.

Elkezdtem nézelődni, hogy mik a lehetőségeim. Akkor már nagyjából 2 éve volt az, hogy eladtam a korábbi Mercedes-Benz 190E-t.

Azt tudtam hogy ezek fognak számítani a választásnál:

- benzines kellett mert hétköznaponként oda-vissza városon keresztül kell hogy menjek
- legalább 118 lóerő
- nyitható napfénytető

A nyitható napfénytető nem meglepő módon nagyon sok autót kiejtett mint lehetséges opció. De nekem kellett hogy ez meglegyen a leendő autómon, mert ezzel adott körülmények esetén el tudom kerülni a légkondi használatát. Persze van az a szint amikor már szükséges a légkondizás.

Részemről még hallgatólagos tényező volt az, hogy azért biztonságos is kell hogy legyen. Ugyan ez sem egy tank, de talán picit jobbak az esélyeim mintha ettől könnyebb és fele ennyire biztonságos autóban ülnék ha baj történne... ami nem szeretném hogy történjen
:N :K

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#195316) stickermajom válasza kisza25 (#195289) üzenetére


stickermajom
addikt

Rátankolva 6,72 lett, ezentúl ő vezet. :D

(#195317) CactuS válasza Puma K (#195315) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Érthető a választás, anno én is sokáig kerestem, de FL előtti RS twingoból a nyitható tetővel rendelkező változat nagyon nagyon ritka, így végül kimaradt. Ezt az egyet sajnálom.

Annyi, hogy a súly nem egyenlő a biztonsággal, hiába mondja azt Penge Borisz. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195318) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,

Használ itt valaki elektromos Ioniq-ot?
Lenne a tulajokhoz pár kérdésem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#195319) Qru válasza stickermajom (#195316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#195320) Magnum_ válasza Puma K (#195315) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo az a bmw :-)
En is imadom a napfenytetot, itthon valoban elegge lecsokkeb a kinalat, ha bepipalod a keresoben

I humbly and respectfully decline™

(#195321) MC Pite válasza RAiN91 (#195117) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem ilyen volt fent, pár hete láttam új tulajnál az autót, egy bő tíz centin már kéne alá új ragasztó; szerintem az jó.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#195322) kátú válasza Puma K (#195315) üzenetére


kátú
őstag

A napfénytető az nekem is egy kell mert kell dolog :DDD egyszerűen szeretem felnyitni mikor csak cruiseolok össze vissza

legyen hozzá szerencséd!

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195323) 6030D válasza MC Pite (#195321) üzenetére


6030D
Ármester

Ez mire jó?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#195324) kátú


kátú
őstag

Kinek milyen nem gyári menetfénye van fent? Esetleg mit tudtok ezekről az Amazon os index lámpa helyére illeszkedő dupla ledekről?

It still works!

(#195325) MC Pite


MC Pite
veterán

Nincs tuti tipp már? : Sose volt. Csak naív emberek. "Ezt az autót már csak tankolni kell" - fenéket.
Vannak (nem kis) különbségek milyen hibalehetőségek/gyengébb pontok vannak, és hogy mennyibe kerül ezeket javítani (van-e gyári megoldás rá, stb), de én még gyenge pont nélküli autót nem láttam.
Azt kell mérlegelni kinek mi fér bele. A legtöbb -akár problémásnak tartott- autón is csak pár dolog van, és nem is feltétlen drága megcsináltatni TMK jeleggel - de azt kell tudni, mit veszünk.

kátú: Hát, akinek olyan autója van, int egy higgadt nyugdíjas mérnöknek, ne csodálkozzon ha idősebbnek nézik ;] . Tudom, véhat meg minden, hibridhez volt szerencsém; de asszem nem fogunk összeverekedni egy autókereskedésben az utolsó autón - de ez így van rendjén :R
szerk: Erre tetszik gondolni? Szerintem jók(aminek rendes box van bontásra, védelemmel), de nem legálisak (bár engedélyt leszámítva mindenben eleget tesz az előírásoknak). A tiéden nincs gyári drl? Nem H15 a refid, vagy nincs rajta pwm-es megoldás? szerk2: Aham, van utólagos modul, akkor nem mindegyikben volt ezek szerint. Bár nem kizárt hogy pl BMW-hez hasonlóan bekapcsolható.

Qru: Hangulat és forgalomfüggő. Van amikor ezer km-en se nagyon hiányzik a tempomat, van amikor lakotton belül is azzal megyek (meg kettő között ott a limiter mint hasznos fícsör).
Amúgy gyártója is válogatja milyen finom/okos a tempomat, de ... khm, autóra/forgalomra nem figyelő sofőrnél jobb lehet a tempomat, aki odafigyel, annál nyilván nem jobb (fogyasztás szempontjából). Sokat nézegetem, nálam normálban nincs különbség, ha hipermiller hangulatom van, akkor a tempomat vesztésre áll ellenem. Bár lehet, hogy nem átlagosnak számítok spritmonitor ranking szerint. Akkor kurvára tolnom kellene az előttem lévőket, bele a pirosnál álló autósorba :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#195326) Qru válasza MC Pite (#195325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha messzire megyek hasznalom, amugy 100 km alatt nem kapcsolom be. Sot ha csak nincs massziv dugo az autoholdot sem hasznalom.

#nincsbennetarcsi

(#195327) MC Pite válasza 6030D (#195323) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát szépen eltolja a levegőt a kerék elől egy kicsit; és sok kicsi sokra megy. És/vagy esztétika.

Beltér világításra örök kedvenc osram cool blue intense: [link] Mindezt úgy, hogy a középső nevem LED. :DDD

bitpork: Az ilyeneket meg se jegyzem. Az idegesít néha, főleg ha nejem vezet, mikor 10 emberből 8 köcsög gyorsít mikor elkezded előzni. A bamba/b..i tetves k...a any..at :(( .

Qru: Megértem (autohold) - ha valami nem túl jól sikerül, nem szerti az ember, nem bízik benne. Korábban pl 2 hetente hordtam a le a rohadt villanykézifékkel pólómat, mióta megvan a bordó puncis, azóta meg rájöttem hogy tud ez jóóó is lenni :DDD

Pfű, 8-9-12 literek... Szédülök ahogy olvasom ;] A Meganeal 3× kezdődött hetessel (pályázás, állófűtés szélvédőjavítás miatt, stb). 208on meg már kétszer kezdődött ötössel, autópályázás és veztechtréning után :DDD . Kezd is felmenni a km költségem 1700 Ft/100km fölé :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#195328) 6030D válasza MC Pite (#195327) üzenetére


6030D
Ármester

wow, science. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#195329) Qru válasza MC Pite (#195327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ido kozben rajottem, hogy a hillhold es az autohold veszik ossze a Skodaban. Egy bugreport-ot megerne a Cseheknek.

#nincsbennetarcsi

(#195330) Snoop-y válasza bandus (#195307) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg azt is megelolegezem, hogy az erosebb i3 volt (6.9 a 7.3 helyett) de szerintem a malac audija lezuzza ezt. Meg 160-nal az i3-nak vege van mint a botnak...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195331) 6030D válasza Snoop-y (#195330) üzenetére


6030D
Ármester

Magyar autópályákra fel sem mehet így :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#195332) Snoop-y válasza focvis (#195311) üzenetére


Snoop-y
veterán

A malac S fokozatban hasznalja szoval ott mar reg meleg volt az auto es nem is elektronyosan ment ;)

De abbol indultunk ki, hogy vadaszgepkent huzott el es csak szerettem volna hangsulyozni, hogy ha nem a malac ul benne higgadtan akkor fel lehetett volna venni a szopoalarcot es a szuper vadaszgepben erosen kellett volna kuzdeni mikor megindul mellette az Audi.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195333) Snoop-y válasza 6030D (#195331) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat en is remegtem mikor atertem a hataron :D (a sok topiklako sztorija megremitett es feltem kicsit) mondjuk en palyan nem tartok fel senkit. Szepen lehuzodtam ha utolertek de mondjuk nem is villogott ram senki.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195334) focvis válasza Snoop-y (#195332) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudjuk, hogy miként ment a malac, de mindegy is, a malac (jellemzően) egy úr, nem szopat másokat. :)

Az egyik fájó pont nálam pont ez volt a PHEV-vel, hiába az elvi 640 Nm, városban nem tudtam emberkedni a csont hideg dízel miatt. Autópályán pedig 155-nél lekapcsolt a villany (mínusz 200 Nm, 70 ló), de maradt a 2 tonna önsúly. Csapatásra a 300 kg plusz miatt nem alkalmas.
Magyarán a PHEV diszkrét úriembereknek való - szvsz gyártmánytól függetlenül.

(#195335) kisza25 válasza CactuS (#195301) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a stonic rio méret, a niro meg szerintem nem elég sikeres, nem túl érdekes forma, nem is annyira suv-os a külseje (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195336) kisza25 válasza Puma K (#195305) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ugye belülről nem mostad ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195337) tboldi válasza kisza25 (#195336) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már múltkor elsütöttem ezt a poént. :P

(#195338) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Emlekeztek a 3 hettel ezelotti koccanasomra?
Hivott a karokozo, hogy picit megemelte a biztosito a kgfb-jet. Ugy 700ezer forintra.

Logikus is: o mar nagy kockazat. Par eves Suv bmw, 9eves jogsi, noi vezeto, bp-i lakos.
Nem kell ilyen ugyfel a kis biztositonak...

En viszont felajanlottam a biztositon kivuli karteritest, ami teljesen legalis, nem volt jo...es elmondtam, h mi lesz...

Igy majd fordulonapkor atkotheti, de marad a kartortenet, mashol se 50e Ft lesz.
Vagy szulei lesznek az uzembentartok, vagy amit akar.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#195339) Snoop-y válasza Magnum_ (#195338) üzenetére


Snoop-y
veterán

Total logikus es jogos. Mai napig nem ertem mo-n a biztositok mibol finanszirozzak a tobbmillios autok teriteset amikor gombokert vannak biztositva a jarmuvek.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195340) Magnum_ válasza Snoop-y (#195339) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azert boven megeri nekik, kevesebb a karterites, mint ebbol a bevetel (+ a biztositok mogott kotelezo egy viszontbiztosito is, ha gebasz lenne)

I humbly and respectfully decline™

(#195341) Tsebacsi válasza Magnum_ (#195338) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD Aztakuva :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#195342) cappa72 válasza Magnum_ (#195338) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aztamindenit' :Y . 700k Ezt azért jó tudni, hogy durva emelkedés jár.

a biztositon kivuli karteritest
Szóval ha nem túl nagy a baj, akkor célszerű lehet ezt választani. Már ha valahogy az ember fel tudja mérni, hogy mivel jár jobban...
Ilyenkor amúgy - a biztositon kivuli karterites esetén - a Bonus/Malus sem változik, lévén nem a biztosítón keresztüli a kárrendezés?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#195343) MasterMark válasza Magnum_ (#195338) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyenkor van még egy olyan opció is, hogy kifizeti a biztosítónak a kárt, és akkor "elfelejtik", nem?

Switch Tax

(#195344) Dluinet válasza Snoop-y (#195339) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb a bevétel harmada-fele megy térítése, többi biztosító alkalmazottak "bérére" megy el, az ilyenkor szokásos arányba.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#195345) Integrale válasza Magnum_ (#195338) üzenetére


Integrale
veterán

Gyorsan halad az ügy, én még egy árva levelet vagy hívást sem kaptam, a február 15-én okozott koccanás miatt. Az autó meg már kész. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#195346) focvis válasza Magnum_ (#195338) üzenetére


focvis
veterán

Durva.

(#195347) Magnum_ válasza Integrale (#195345) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En porgettem, pocorogtem, 2 napon belul volt karszakerto + ajanlat, kovetkezo het elejen meg mar egyezseg es kifizetes. 1 heten belul lezongoraztam kb.

Mastermark: igen, de itt ezt nem mondta nekem, lehet, hogy mar azon tul van es elutasitotta.

Cappa: igen, erdemes lehet es a bonus malust nem erinti.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#195348) Qru válasza MC Pite (#195327) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hatarolot kb soha sem hasznaltam, egyszer kiprobaltam es kesz. Padlora felulirja amugy jopofa. Varosi tempomat nalam off, kiveve nyugaton, ahol szuk a tureshatar a traffinal (nehogy a gazon maradjon a labam picit es jojjon a bunti).

#nincsbennetarcsi

(#195349) Qru válasza focvis (#195334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs ra cheat, hogy ne oldjon le 155-nel a villany hajtas?

#nincsbennetarcsi

(#195350) kátú válasza MC Pite (#195325) üzenetére


kátú
őstag

Bizony v6 és még csak nem is hibrid, ez hörög, morog, ahogy illik neki :P
Nem, sajnos nincs gyári DRL, ugye nem mai csirke ő már sajnos, de attól nagyon szeretem. Így valami utólagos DRL t kell bele tennem. A tompított az d2s xenon, a távolsági meg h11. Az index ami w5w azzal lehetne játszani egy kicsit esetleg. Igen, amit mutattál képet, arra gondolok.


+5hp/kerék ;] ;]

Igyekszem “fiatalosítani”

It still works!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.