Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#195601) tboldi válasza Coccolino_O (#195598) üzenetére


tboldi
nagyúr

Philips GT200, eddig ez a legjobb, amit próbáltam, de a tartósságáról még nem tudok nyilatkozni. Mondjuk amúgy sem mérvadó, rendszerint nappal és városon belül közlekedek, nem kell túl gyakran lámpát kapcsolnom.

(#195602) Qru válasza Mauzes (#195595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Markakeres uvegcsere utan nekunk is beazott, masodjara jo lett. Szoval markaker felejtos.

Autouvegek.hu jo es 15 ev garit adnak.

#nincsbennetarcsi

(#195603) tboldi válasza Qru (#195602) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekünk legutóbb a móvári Opel csinálta a WagonR-en. Nem ázik be, de kicsit túltolták a Sikaflexet, belül dudorodik a tetőkárpit széle mentén, visszarakáskor megnyomták a műanyagokat, világos foltok vannak a patentoknál, illetve megcserélték a ablaktörlőkarokat, meg amúgy sem vízszintesen rakták vissza, hanem cirka 20°-os szögben felfelé. :D

De legalább Pilkingtont kapott, eddig ez tűnik a legellenállóbbnak a kavicsokkal szemben. :D

[ Szerkesztve ]

(#195604) tomcsi23 válasza tboldi (#195603) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezek teljesen normális dolgok márkaszerviz esetén. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#195605) tboldi válasza tomcsi23 (#195604) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja. Ez már a 3. szélvédője a WagonR-nek, az első csere csak véletlenül sikerült hibátlanul. :D

(#195606) CactuS válasza diegho (#195574) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a mustang GT 12 literes átlagra jött ki, anno a P2vel meg 4.5 liter alatt ingáztam. Nem ugyanaz a két autó, de a mustang 200 felett jobban húzott... :F Ezt így összehasonlítani értelmetlen, de mégis igaz....

Én mindent elhiszek mindenkinek, nálunk többszáz autón futnak az említett abroncsok panasz nélkül, van köztük pár pilóta, nem kell nekem bizonyítanotok, hogy egy egy esetben mi veri meg vagy sem, de köszönöm. :B Aki nagyon nézegetni akarja a különbséget, az nézegessen gumis teszteket - csak ne ADACot :DDD .

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195607) CactuS válasza kátú (#195587) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A kopott téli meg tudja kezelni? ;]

Köszönöm, de a teszttel a gond itt is ugyanaz: különböző autókon lévő, eltérő használati múlttal, kopással, mérettel és korral tesztelni nem igazán jó. Lehet, csak minek. :B

Hamisítás: ha olyan cégtől veszed, aki hivatalos viszonteladó, akkor kétlem, hogy onnan hamis abroncsot kapnál.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195608) kátú válasza CactuS (#195607) üzenetére


kátú
őstag

Nedves/havas úton nem, ahogyan fentebb is írtam :DDD szárazon elvan vele, ott a súly ad annyit, hogy meg tud kapaszkodni. Egyébként nincs elkopva a minta, szerintem nem használta olyan sokat a tulaj, vagy nem tudom, de nem kopott

Hát sajnos olyat nem hiszem, hogy tudom csinálni, hogy minden gumit az enyémen vagy a ravon mondjuk, nem annyira illenek a méretek.

Hamisítás: nem tudom, nem merek még csak állást sem foglalni, ezt csak hallottam bennem még felmerül a kérdés, hogy 80/darab áron lehet, hogy hamis? :DDD

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195609) focvis válasza -v- (#195464) üzenetére


focvis
veterán

Ahogy ígértem, Vilikének számoltam be elsőként. :D

Annyira volt akkurátus a mérés, mint ahogy én 1 kiló vagyok. ;]
Kirándulni indultunk a feleségemmel, az M1-en spontán nyomtam 2x 100-200-at, telefon stopper, feleség értetlenkedik, én elrontom a váltást a 2. alkalommal, 3-as 4-es 5-ös, 14,63 és 16,73 utóbbi a rontott + enyhén emelkedő, feleség hogy hagyjam abba... Az első talán optimista. Legközelebb magam megyek, telepítek valami appot, mert a stopperrel csak bénázik az ember vezetés közben.
Amúgy jót lép, a fosch Bridgestone nyárinak hála, 2-ben 90-nél villog a kipörgésgátló.

(#195610) rasotamas


rasotamas
veterán

Eladtam a 2004 Mazda6 dízelemet, körbe rozsdás, kuplung épp elfogyott, 160-at adtak érte, házhoz jöttek 200 kilométerről, kötéllel húzták haza :D Ami nagy szó, hogy rendbe rakni vitték el, ez számomra olyan érzés mintha kétszer ennyiért adtam volna el bontásra.
Kérdés, hogy most beballagok egy okmányirodába (csütörtökön úgyis megyek mert az ügyfélkapum jelszava lejárt) és bejelentem? Amit lehetne ügyfélkapun elvileg csak ugye így nem megy.
Illetve hol kell még jelentenem? Biztosítót fel kell keressem telefonon vagy az ügyfélportáljukon (Union)?
Máshol még valami kötelezettség?
Nem tudom hogy ez gond-e, én odaadtam mindent, frogalmit, törzskönyvet. Valamit magamnál kellett volna tartani? Még sosem adtam el autót.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#195611) focvis válasza rasotamas (#195610) üzenetére


focvis
veterán

Grat!
Okmányiroda és biztosító, lehet szkennelve is.
Ezeket oda kell adni. :K

160... kemény világot élünk. 2001-ben 110-ért adtam el a szintén rohadó kispókot, kézzel ki tudtál tördelni a sárvédőből darabokat (én is lezúztam, majd öcsém is lehúzta, végül a barátnőm azon tanult meg vezetni).

[ Szerkesztve ]

(#195612) rasotamas válasza focvis (#195611) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi
Hát nézd, lehet hogy valaki adott volna érte 200-at, vagy talán 250-et és elbontja, de annál biztosan nem ér többet.
Ha tényleg rendbeteszi az nekem sokat jelent, az első autóm, 6,5 év után nem jó szívvel küldeném a másvilágra.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#195613) focvis válasza rasotamas (#195612) üzenetére


focvis
veterán

Nem cinkből mondtam. A kispolszki nekem is a szívem csücske volt, és a 110 ezer 2001-ben is már bagót ért, örültem, hogy valaki megvette telekrejárós autónak.

(#195614) bandus válasza MC Pite (#195548) üzenetére


bandus
veterán

Megneztem ket aldit de sehol sem volt :( ha valaki bpn belul belefut ilyenbe sikitson mar plz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#195615) rasotamas válasza bandus (#195614) üzenetére


rasotamas
veterán

Én sem láttam tegnap Hatvanban az Aldiban. Volt viszont akkutöltő 4 vagy 5 ezerért már nem emlékszem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#195616) CactuS válasza kátú (#195608) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Néha előfordul, hogyha elég öreg az abroncs, akkor nem kopik a minta, mert kő kemény lesz az abroncs, anno Goodyear gumikkal volt ilyen tapasztalatunk. Vagy csak keveset ment vele. Nekem most fejezték be a második telet az abroncsok, de még látszódnak a színes csíkok + szőrös. Nem sokat futott télen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195617) Qru válasza focvis (#195609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah szar gumival meg a gyenge auto is erosnek erzodik. Bubin is BS vt a gyari gumi, meg 3-asban is visszakapart. :D

#nincsbennetarcsi

(#195619) rbalint88 válasza rasotamas (#195610) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak bizzunk abban is, hogy a felujitas nem az lesz, hogy kap egy bontott kuplungot, a roszdas reszeket “kihegesztik” alufoliaval es letusszentik “igenyesbe” :R

(#195620) kisza25 válasza CactuS (#195606) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy ismerős készül most venni egy mustang mach1-et, kíváncsi leszek rá

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195621) Qru válasza rbalint88 (#195619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott sanszos aki 160k-ért vesz autót...

#nincsbennetarcsi

(#195622) Szoszo94 válasza focvis (#195609) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egész korrekt, kedvet kaptam lemérni én is. Pénteken és ma lett volna sokszor lehetőség, de nem volt eszemben :B

Cactus: +1, a Dunlop az istenért sem akart elfogyni idén pedig sok burnout és keresztben menés is volt. Volt még vagy 5mm minta rajta :F

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#195623) kisza25 válasza rasotamas (#195610) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2db adásvételit

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195624) Zizmand válasza kátú (#195596) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Lexusban sajnos nem vagyok otthon, nekem B5.5 Passat van, ennek a lámpaját viszonylag könnyen szét lehet kapni, igaz a fényszóró kivételhez a komplett elejét bontani kell.

Az izzó csere jó tipp, ha azonban tiszta búrával is kevés a fényerő, akkor a lámpatesten belül lesz a probléma. Esetleg egy közelebbi képet lőhetsz a fényszóról felkapcsolt világítással. Talán látszódna, hogy piszkos-e a vetítőlencse az izzó előtt. Korábban felújítottam a régi halogén izzós fényszórómat is, ezen talán látszik a különbség a piszkos és a tiszta projektor között: [kép] [kép]

Én 5 hónapja raktam a fényszóróba egy ilyen M-Tech D2S 4300K izzót: [link]

Összességében jobb, mint amire számítottam, minimálisan emelt fényerejű (+30%) és erősebben világít, mint egy normál Osram Original D2S izzó, az ára pedig kb. ötöde. :)

[ Szerkesztve ]

(#195625) Zizmand válasza Qru (#195594) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Hát azért nem egy led mátrix, de amúgy ja. :DDD
Vicces a Bi-Xenon után vezetni eset a H4 izzós autót.

Plusz egyáltalán nem vakít, most, hogy van 2 autó a háztartásban kipróbáltam éjjel milyen előtte és szemben is menni vele. Teljesen jó, nem zavaró, na de a reflektor, az valami félelmetesen erős.

[ Szerkesztve ]

(#195626) bitpork válasza Zizmand (#195625) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kurva jó ám a led mátrix! :K Igaz fogyaszt is kurvára...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195627) CactuS válasza kisza25 (#195620) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pöpe lesz. :K Belül nem egy nagy durranás, bár hely van elől, én is kényelmesen elférek. Az amerikai V8 hangja meg hát na, azt nem pótolja semmi és szerintem nem is fogja. Futóműve szerintem korrekt, a hárombetűsök viszont alapból is nagyon elengedik az ember kezét, arra figyelni kell.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195628) Qru válasza Zizmand (#195625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skodában sima led van, már az sem rossz de nem érzem akkora előrelépésnek a kanyarkövetős bixenon után. Mátrixosat még nem próbáltam de állítólag az atomvillanás a simához képest.

#nincsbennetarcsi

(#195629) Qru válasza CactuS (#195627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is nagyon meghatározó élmény vt amikor egy V8-as Camaro-val vittek egy kört. Az a hang... :C

#nincsbennetarcsi

(#195630) bandus válasza Qru (#195628) üzenetére


bandus
veterán

az szerintem a csucs, ultimate cucc. valaki egyszer linkelt errol egy audis videot, valami hasonlora szamitok a golftol is. most esik le, hogy szerintem az octaviana csak sima led van a style szinttol, a matrix nemkerult bele. K astraban utaztam sokat, amiben volt, baromi kiraly, tenyleg majdnem mintha nappal vezetnel :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#195631) brumi1024 válasza bitpork (#195626) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyetértek. :K A3 bixenonja után a Mini mátrix ledje zseniális, és hol van ez még a nagy Audik (HD) mátrixától vagy a laser lighttól.

(#195632) bitpork válasza brumi1024 (#195631) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

HD-t még nem próbáltam. Hansnak csak matrix van de az elég rendesen hasíjja a éccakát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195633) Qru válasza bandus (#195630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, Skodában nincs mátrix.

#nincsbennetarcsi

(#195634) kátú válasza Zizmand (#195624) üzenetére


kátú
őstag

Holnap kattintok róla képet, ma már nincs rá alkalmam, beálltam velük a garázsba és nem férek elé :DDD

It still works!

(#195635) bulikavagyok válasza Qru (#195628) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Atomvillanás?! Nekem az Audiban Matrix LED fényszóró volt, de nem éreztem akkora előrelépésnek a BMW Adaptiv LED után. Mondhatni, h kicsit csalódás volt - valószínűleg pont a nagy hype miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#195636) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195637) nandow válasza bitpork (#195636) üzenetére


nandow
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

(#195638) MunezXBK válasza Zizmand (#195625) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Golf 5, 2006-ból, 2 éves NB xenonnal.

(#195639) freeknight válasza bitpork (#195636) üzenetére


freeknight
őstag

"210 lóerővel, jó hogy el nem viszem a házat is" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#195640) kisza25 válasza CactuS (#195627) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azt mondta, hogy 2db jön Magyarországra, fehér lesz neki
22M környékébe fog fájni, azon gondolkoztam, hogy végülis tudnék venni egyet, de racionális énem elhessegettem a gondolatot :DDD
Egyelőre megtartja mellé a volvo s90-et

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#195641) Qru válasza bulikavagyok (#195635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy a hype vagy nem vt rendesen beallitva. A Passaton is tre vt a xenon aztan be lett allitva es lass csodat, olyan lett mint Muneze.

#nincsbennetarcsi

(#195642) bulikavagyok válasza Qru (#195641) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem hinném, h beállításra szorult volna, alig volt 60e km az autóban amikor eladtam. :B Egyébként nyilván marha jól világított, csak közel sem éreztem "atomvillanásnak" a BMW LED után. Alig volt jobb valamennyivel. Legalábbis én így láttam. :)

[ Szerkesztve ]

(#195643) Qru válasza bulikavagyok (#195642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos gyarilag alahordanak ezek, egy szakszeru beallitassal sokat lehet rajtuk javitani. Nekem az vt a bajom, hogy nagyon magam ele vilagotott de haver BMW-jenel ugyanez vt. Beallitas utan jo lett.

#nincsbennetarcsi

(#195644) bulikavagyok válasza Qru (#195643) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Érdekes amit írsz, nekem eszembe nem jutott volna, h beállíttassam. De ettől még lehet abban valami amit írsz. Bár őszintén szólva eddig úgy gondoltam, h ezek mögött a fényszórók mögött olyan komoly technológiai van, h nem igényelnek semmiféle "emberi beavatkozást".

(#195645) Magnum_


Magnum_
nagyúr

@tboldi: apple watch helyett [link]

I humbly and respectfully decline™

(#195646) tboldi válasza Magnum_ (#195645) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

Amióta többet vagyok itthon, azóta semmilyen órát nem hordok. :D

(#195647) Integrale válasza rbalint88 (#195619) üzenetére


Integrale
veterán

Mint anyós Ford KA-jat, futomu bekotesi pontoknal szetrohadva, atrepedve, alja lyukas az alvazvedo alatt, belso kuszobok szitává (igy vette ismerostol, ako elotte par evvel lakatoltatta...), Viszont muszakilag remek volt, uj kuplung es fekek, teljes felszereltseg stb
Jott egy borsodi kapucsino srac, lanyanak lesz, felujitja, beleirtuk az adasvetelibe, hogy a kaszni menthetetlen, ra par hettel ujpesten volt a Lidl parkoloban friss muszakival. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#195648) CactuS válasza Integrale (#195647) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vidéken gyorsan dolgoznak a lakatosok, viszont lehet regionális akció volt a Lidlben, kellett valami a lánynak. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195649) Qru válasza tboldi (#195646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegul 7.3 lett a vege (bc 7.0), E10 es 100% varos. #idsi

#nincsbennetarcsi

(#195650) molnarpeter válasza CactuS (#195648) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet magának csinálta? Mikor néhány hónapja bejelentkeztünk, még az volt, hogy szeretné idén megcsinálni a mester (2020). Egyelőre várjuk a sorunkat :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.