Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#195401) kátú válasza bitpork (#195396) üzenetére


kátú
őstag

Van egy imádnivaló 25 lovas kis traktorom, 25 a vége hátszéllel szakadékban lefelé :DDD

Szóval megelőzve az utálatot, nem vagyok notórius gyorshajtó, de ha sosem használom ki, minek egy gyors autó?

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195402) stickermajom


stickermajom
addikt

Ha már gumi: a jó időre való tekintettel felraktam én is a nyári szettet délután. Mosás nem volt, talán holnap.

(#195403) kátú válasza stickermajom (#195402) üzenetére


kátú
őstag

Ha már gumi

Kinek mi a nyári szett?

It still works!

(#195404) Doki16 válasza kátú (#195403) üzenetére


Doki16
addikt

Conti Ecocontact és szigoruan 16 colban. Fogyasztás mindenek felett :D
Hibridben vele nyáron lazán 4 liter.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#195405) kátú válasza Doki16 (#195404) üzenetére


kátú
őstag

Milyen autóval sikerül az a fogyasztás? :DD
Én ha rá gondolok, hogy beindítom több :DDD

It still works!

(#195406) Integrale válasza kátú (#195400) üzenetére


Integrale
veterán

Miert nem veszel nyarit?

"Bad reklám is reklám too"

(#195407) Doki16 válasza kátú (#195405) üzenetére


Doki16
addikt

Jelenleg 1,8L vegyesben és 12kwh áramban. Egy PHEV Golf tudja ezt :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#195408) oliwire válasza Doki16 (#195407) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem durván akkor elmegy 1,3 L üzemanyag, mikor oda-vissza megjártam a munkahelyet :DDD az olyan 8 km-re van tőlem

[ Szerkesztve ]

(#195409) tboldi válasza kátú (#195403) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Michelin CrossClimate+ OZ Superturismo GT-ken. De nem csak nyáron, egész évben.

(#195410) CactuS válasza kátú (#195403) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a ritka gyári méret miatt kb. nincs választásom, legutóbb is kb. 2 hetet vártam rá, mire volt valakinél: Hankook Ventus S1 Evo K107 XL 195/40 ZR17 81W

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195411) kátú válasza Integrale (#195406) üzenetére


kátú
őstag

Ami most rajta van, olyan télen, mint ha nem is lenne, de a minta mélység még jó, így most nyáron koptatom (ezzel vettem az autót) és most ami jön tél, kap új Bridgestone Blizzak dm-v3 asokat, jövő nyárra pedig már Yokohama Advan Sport on fog gurulni a kicsike.
Ezzel egy kicsit legalább próbálom kímélni a környezetet, hogy le használom a gumit, ameddig tudom.
CactuS: milyen autón van ilyen méret? :F

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195412) Qru válasza kátú (#195403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skorde: Continental PC5 215/55R17
Bubi: Michelin CC 205/55R16 (4S gumi)
Funyiro: Hankook K425 175/65R14

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#195413) bitpork válasza kátú (#195401) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem sok nagy motoros autóm volt már, de egyiknek sem tudom a végsebességét. Remélem épített pályán mész ennyivel :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195414) szabonagyur válasza kátú (#195411) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez ne haragudj, de hulyeseg, hogy a kornyezetet ezzel veded. Ha vedeni akarod akkor vegyel valamit ami kevesebbet fogyaszt vagy ujabb technologia. Egy benzin zabalo autobol mondva ezt nehez elkepzelni, hogy egy kukaba valo gumi hasznalattal veded a kornyezetet. :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#195415) kátú válasza szabonagyur (#195414) üzenetére


kátú
őstag

Én nem tudom elképzelni, hogy egy kisebb, takarékosabb autót használjak egyszerűem ezt szeretem, volt 4 hengeresem is ez előtt, ami jelentősen környezetbarátabb volt egy dízel személyében, de ez a nyers v6 teljesen megfogott.
És igen, szerintem számít az, hogy egy gumit mikor dobunk le az autóról. Annyi, hogy ilyen esetben figyelni kell rá, de nem feszegetve a határokat teljesen kulturáltan lehet vele közlekedni. Ezzel így egy szezonnal kintebb toltam a gumi vásárlást és amikor le veszem sem kerül a szemét telepre, virág köré jó lesz, megtartja a vizet, meggátolja, hogy olyan könnyen eltapossák, és az árok szélére is jó, nem mennek talán bele hetente :W

It still works!

(#195416) Qru válasza kátú (#195415) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

197 km/h miota szamit kulturalt kozlekedesnek kozuton?

#nincsbennetarcsi

(#195417) kátú válasza Qru (#195416) üzenetére


kátú
őstag

Sikerült kiragadd a lényeget itt még csak meg sem jelent a 190+, említve sem volt. A kulturált közlekedés a szebességhatár+10% ot takarja magában

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#195418) rasotamas válasza szabonagyur (#195414) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha már környezetvédelrm:

https://tinyurl.com/rasoapro

(#195419) CactuS válasza kátú (#195411) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

RS Twingo Cup.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195420) stickermajom válasza kátú (#195403) üzenetére


stickermajom
addikt

Michelin Energy Saver. :D Ezzel jött, legalább sokáig jó lesz.

(#195421) brumi1024 válasza kátú (#195403) üzenetére


brumi1024
veterán

Goodyear Eagle F1 SuperSport.

(#195422) kátú válasza CactuS (#195419) üzenetére


kátú
őstag

Nem is tudtam, hogy ilyen létezik :DD

It still works!

(#195423) CactuS válasza kátú (#195422) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Van ám. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195424) szabonagyur válasza kátú (#195415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem irok semmit inkabb, ugyis mindegy. Kitalaltad ezt a hulyeseget, hogy majd ezzel megmenged a bolygot :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#195425) szabonagyur válasza rasotamas (#195418) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem mondta, hogy elektromos auto majd segit. Csak maga az elgondolas nem fer ossze nekem, hogy gumin sprorolunk, de kell a nagy auto, de kornyezetet vedjuk.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#195426) szabonagyur válasza kátú (#195417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te magad irtad, hogy a gumi nem tapad. Akkor azzal mi ertelme menni? Lehet annyira regi a gumi, hogy a kemenysege miatt kopni sem fog szinte semmit (tapadni sem).

Ha lerakod a virag kore szennyezed meg csak a kornyezetet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#195427) Kickass


Kickass
őstag

Hogy a 'jóindulatú' szakértést megtörjem...

Merci és Octavia is megkapta a nyári kerekeket, de már azt is félve irom be, hogy tengelyenként eltérőek nehogy valaki instant tarkón lövést követeljen. :D

(#195428) -v-


-v-
addikt

VOLVO P1800 Cyan Racing REVIEW

Ez mekkora király ez az autó :C iszonyat jól néz ki.

(#195429) #89309696


#89309696
törölt tag

Leparkolok a Caddyvel, beülnek akikkel jöttem, tolatok hátra és srsrsrsr, reccs. Ráengedtem a padkára az elejét üresen és a +3 ember súlya után beakadt a járdaszegélybe. Nem lett nagy baja úgyhogy szartam rá.

Holnap meg ismét kutyáért megyek. Most már kipipálható a bejártam az országot achievement.

(#195430) Qru válasza kátú (#195417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Te irtad hogy annyival mesz nem en...

#nincsbennetarcsi

(#195431) szabonagyur válasza #89309696 (#195429) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor szerencsed volt vele. Hasonlo manovernel leszakitottam a fel lokharitot. :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#195432) Szoszo94


Szoszo94
őstag

#napifogyi
Tankolás után volt km 30km város, aztán sietősen Győr - Sáp (fél hatkor értem haza Sopronból, aztán GPS szerint 3,5 órás út várt rám, 3 alatt abszolváltam végül. H.lye kijárási korlátozás miatt nyomni kellett neki :((( így is 9 lett, mire ideértünk...)
Pályán Pestig 90-110, párszor tudtam csak odalépni, bazinagy forgalom volt, nem hittem a szememnek. Onnantól inkább nem írom, M1-M0-M4 plusz főutak volt az útvonal, átlagsebesség és fogyi alább:

De már azt is tudom, hogy 180 tempomat 11L körül kér (BC 10-11 közt ugrál de fél litert csal) ami meglepően jó. Ráadásul téli gumikon és szerintem a nyomás sem volt megfelelő a felmelegedett idő miatt (3bar volt még 0 fok alatt mikor legutóbb beállítottam).

Gumi: úton a Michelin Pilot Sport 4-ek végre :K
225/40R18 és 245/40R18 2-2db

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#195433) Snoop-y válasza kátú (#195403) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pirelli P Zero 295/45/20

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#195434) MasterMark válasza kátú (#195417) üzenetére


MasterMark
titán

Nem az a gond, hogy annyival mész, hanem hogy reklámozod. Én sem reklámozom, hogy 220-szal jövök haza.

Ja várjunk. ;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#195435) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Muhaha, a két Caddy.

(#195436) Qru válasza MasterMark (#195434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jol van, vagj csak fel, hogy megy a geped 200 felett is. Mi meg a traktorssal itt irigykedunk... :D

#nincsbennetarcsi

(#195437) CactuS válasza Qru (#195436) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Khm. Óra szerint 217 a vége a hörcsögnek is. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195438) cappa72 válasza Qru (#195436) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fúúú... egyszer de kipróbálnám én is a' enyémet, hogy megy-e 200-zal...
Utoljára 1998-ban mentem annyival (leszámítva a repülőutakat)... ideje volna...
De tudok egy ide vágó passzust is:
"Csak az indulat beszél belőlem, különben néma lennék..."

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#195439) molnarpeter válasza Kickass (#195427) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt is így vannak a téli szettek... Golfra lett két új Barum régebben, de az egyik eldurrant pályán, ismeretlen okból - jófogáson lőttem egy hasonló állapotút, hogy kilegyen a pár, de belső intuíció alapján lett két új Hankook melléjük. Fiat meg azzal fut, amivel hozzám került (kopottabb Dunlop és újszerű Goodride). De nyárra valami véletlen folytán kapott 4 egyformát a VW :D

(#195440) molnarpeter válasza szabonagyur (#195431) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszer szemtanúja voltam, ahogy buszmegállóba begurult egy kocsi, és a jobb oldalról kiszálló utas lesúrolta az ajtó alsó peremével a magasabb placcot... Ennél már csak az pillanat lehetett kellemetlenebb, mikor az ajtó utána elemelkedett a felületről, amikor kiszállt 😬
Erősen gondolkodom a leghosszabb rugó és kartervédő kombón amúgy mindenhez, padkától földútig sokszor praktikus volna... és olcsóbb egy terepkombi áránál :DDD

(#195441) MC Pite válasza kátú (#195364) üzenetére


MC Pite
veterán

Próbálom tárgyilagosan. Egy ilyen súlyú NE járj melegben téligumival. Nem igazán értem miért tennéd(add el, ajándékozd el játszótérnek, gokartpályának).
" De ugyan akkor eldobni sem szeretném a gumikat, mert az is pazarlás lenne, inkább vigyázok kicsit és úgy szépen el fogja vinni a nyarat meg valószínűleg el is kopik a végére " 90ről 2 autónyi plusz féktávod lesz, és nyilván hamarabb is megy le az ívről. Ha nem 65-70el mész az az óvatos amivel hasonlóan állsz meg mint mások nyárival, nincsenek csodák. Max ha előtted is épp hasonló megy.
Nagyon nagyon ajánlok egy veztech tréninget, ahol a cica-egér 2 sávos próbánál nagyon nagyon meglepődnél (kanyarogtok egymás mögött -külön sávban- és az első nyom egy határozott féket, és megnézik a hátul jövő meg tudott-e állni. Szoktak lenni meglepetések.
A nem feszegetjük a határokat hasznos. De kérlek, próbáld megérteni, megyek előtted a meganeal, lakotton belül, 55-el; kiugrik elém a bokor mögül egy kutya (megtörtént), satuzok (szembe sávban jönnek) te pedig görbíteni fogod a fékpedált és belém jössz hátulról (3× törtek meg hátulról fizikából zsenik). Ősszel volt egy ilyen eset, WagonR-es nő messzire jött mögöttem, pótos ifa elfért volna közöttünk; de a végén 1 méteren belül volt az öreg gumijával (szerintem kuka is lett mert kockára fékezte).

Főleg ha azt állítod időnként gyorsan is mész. Már elnézést, de ne légy hülye! 2 tonnára normális papucsok kellenek. Vagy mond meg mikor merre jársz, nem szeretném ha nejem a picurral a háta mögött egy kanyarban kicsit átmászó 2 tonnával találkozna...
Ilyenkor teszteket, métereket (28al éred utol az előtted megállót lakotton kívül) meg egyéb szarokat szoktam belinkelni, most nem teszem, ez itt annyira egyértelmű.
Nem kímélsz semmit a szar gumival (add el ropiért). Ha kímélin akarsz és fogni a lóvén, vegyél _jó_ 4S abroncsot rá. Vagy 2 jó szettet, ami rohadt drága.

Egyébként a Yokohama nyáriról lebeszélnélek. Nézz teszteket, olvass utána melyik milyen gyorsan revül.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#195442) focvis


focvis
veterán

A gyorshajtás témához annyit, hogy nem szabad túllépni a megengedett sebességet. :N
Másrészt ha beüt a gebasz, csurig vannak a kórházak. Inkább ne most. :((

(#195443) CactuS válasza focvis (#195442) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt hiszem általánosságban mondhatjuk, hogy egyikünk se olyan tiszta, mint a frissen esett hó - talán bitpork -, nem gondoltam, hogy ekkora reakció hullám lesz, de lényeg a lényeg: ésszel, általában mások is vannak az úton. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#195444) bitpork válasza focvis (#195442) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Valid ;] Mondjuk te ha mész és gebasz van akkor vw-ből porsche lesz :))

MOD

(#195443) CactuS: funfact: Sfokozatban tölti a batteryt, de azzl is csak 50-55ig gyorsítok városban :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#195445) focvis válasza bitpork (#195444) üzenetére


focvis
veterán

Ha majd rám tör a szorongás, Ford F650 alá nem adom. Legyen egyből csőrös Scania? :D

(#195446) tboldi válasza Snoop-y (#195392) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kikerestem, ezt a véget vettem.
A gyári cső átmérője meg olyan 4 cm körül van.

(#195447) kátú válasza MasterMark (#195434) üzenetére


kátú
őstag

És ezzel nincs is semmi baj, valószínűleg nem trabantod van, azért van, hogy menj vele :DD

Majd fog az enyém is 200 fölött menni ;]

It still works!

(#195448) kátú


kátú
őstag

De még elgondolkozom, valami közepes nyárin, ami egy szezont elmegy, a 4 évszakos gumik szintén csak nyáron jók, télen nem nagyon van nekik hasznuk, volt már szerencsém új Michelin ekhez és nem volt hatásos

Akkor menjünk más oldalról

Milyen nyárit vegyek 245/50R19 méretben? A Michelin Pilot Sport 4 és a Yokohama Advan Sport nem opciós jelen pillanatban :DDD

It still works!

(#195449) BigBlackDog válasza #89309696 (#195429) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem leutóbb az új Civickel volt hasonló. Betolattam az Auchan parkolóban, rá a padkára. Bevásárlásból visszajövet be lett pakolva két táskányi cucc, meg két zsugor ásványvíz. Ahogy beültem a kocsiba és valami fémes zörgést hallok. Elkezdek óvatosan előre gurulni és jön a "ksrr" hang. Kiszállok, benézek a kocsi alá és látom, hogy a közepes bevásárlás + az én tömegem miatt a kipuff már éppen hozzáér a nem túl magas padkához. :D

(#195450) Robi86


Robi86
senior tag

Az úszó nyereg csúszkáit kenhetem rézpasztával, vagy inkább szerezzek be hőálló zsírt? Hallottam olyat, hogy mozgó alkatrészt nem szabad kenni vele, mert elkoptatja.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.