Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179101) Gombinyó válasza rbalint88 (#179097) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, ezért is csináltatom meg a zajszigetelést (ha engedik), nem egy nagy beruházás, főleg az autó értékéhez képest és hatalmasat tud dobni a komfort érzeten.

(#179102) Gergőke88 válasza rbalint88 (#179097) üzenetére


Gergőke88
addikt

Focusban szövettel borított a dobbetét. Emiatt halk is. (mk4)

(#179103) BigBlackDog válasza Gergőke88 (#179102) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Emlékeim szerint a C-HR esetén is olyan volt a hátsó.

[ Szerkesztve ]

(#179104) rbalint88 válasza Doki16 (#179099) üzenetére


rbalint88
addikt

Hogy ugy igazan istenesen be tudd verni a terdet es jojjon a [link] (yutu)

Gombinyo: oke, de mondjuk ha valaki ala cegeskent rakjak, az nem fog nekiallni hangszigetelni meg mokolni...

(#179105) Gombinyó válasza rbalint88 (#179104) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha cégesként raknák alám, akkor nem sírnék miatta :))

(#179106) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#179102) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 3,5-nél is nagyon számít az útminőség, ha jó az aszfalt, egész csendes, ha szar szemcsés és érdes, akkor jáj :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179107) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#179106) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azon nincs belül szövet ha jól emlékszem ugye?

(#179108) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#179107) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sosem szedtem szét a dobot :D Ha van is, tuti kevesebb mint a 4-esben.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179109) kisza25 válasza rbalint88 (#179095) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen eléggé bunker, meg azt vettem észre hogy folyton összeért a kezünk a sofőrrel, pedig csak icipicit raktam a könyöklőre a könyököm, úgy hogy próbáltam nem zavarni, de folyton összeért a kezünk, pedig Ő 170 körül van én meg 178cm. Amúgy belső anyag minőség nekem így elsőre tetszett, jók az ülések és puha a műszerfal, a tolatókamera képe egész jó, mondjuk ebben is egy tablet van oda biggyesztve. A lábtér inkább ami kicsit szűkös
rbalint88: hyundai és i30, igen a motort nem hallani, szélzaj is alacsony, így a gördülést hallani és teljesen az van amit írtál az út minőségre :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#179110) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#179108) üzenetére


Gergőke88
addikt

nem kell szétszedni, csak benézni a kerék fölé/mögé. Az meg ugye minden elinduláskor kötelező ;]

(#179111) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#179110) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De ott doblemez van, a szövet meg mögötte kellene legyen nem? Sártól és egyéb szaroktól védve?! Nem olyan jó az én derekam, hogy hajolgassak minden indulásnál. :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179112) Integrale válasza Tsebacsi (#179111) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, a dobbetét általában kívül szövetes a kerék felől.

"Bad reklám is reklám too"

(#179113) Tsebacsi válasza Integrale (#179112) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179114) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#179111) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért ezt tudni kéne... Nem szoktad havonta egyszer legalább kimosni kézzel is a kerékdobot?

;]

(#179115) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#179114) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hetente 5x, van itt egy kedvenc pocsolya, abba mindig belemegyek legalább 30-al :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179116) gzbotii válasza kisza25 (#179073) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a sejtésem, hogy a Dacia elektromos autója úgy fog járni mint a Citigoe iV, annyit adnak el belőle, ami elég lesz a CO2 büntetés elkerüléséhez.
Amúgy, ha 15.000€ lesz a végső ára, nagyot ütne, főleg a román piacon, ahol jelenleg van 10.000€ támogatás elektromos autóvásárlásra - ebben a formában biztos nem marad de, ha igen, akkor a hülyének is megéri egy 5.000€ elektromos autó :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#179117) ngaba válasza rbalint88 (#179095) üzenetére


ngaba
aktív tag

be vagy szorítva egy csőbe

Ez is az egyre jobb töréstesztek ára.

A mostani autóknál egyre jobban beszorítanak egy bizonyos üléspozícióba, hogy ütközésnél minél kiszámíthatóbban történjen minden.

(#179118) EQMontoya válasza rbalint88 (#179095) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezzel tökre egyetértek, engem is rohadtul zavar az újabb autókon, hogy a hátsó ablak lassan az orrom hegye vonalában kezdődik, és nem fér be rajta egy bigmac.

Same rules apply!

(#179119) rbalint88 válasza Gombinyó (#179105) üzenetére


rbalint88
addikt

A problema attol meg letezik, hogy nem sajat forintbol van...

(#179120) Qru válasza Gergőke88 (#179110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah spottoltam is egy csavart a kerékben. Irány a gumis. :K

#nincsbennetarcsi

(#179121) Qru válasza Doki16 (#179092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"az angol Corollák nem az igaziak."

Nyugi a Brexit-el le is húzzák a rolót ott állítólag... :D

#nincsbennetarcsi

(#179122) Szoszo94 válasza ngaba (#179117) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jól is teszik, szombaton én sem karcolásokkal szálltam volna ki ebből :N
Seat Leon FR Kombi volt.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#179123) stickermajom válasza Szoszo94 (#179122) üzenetére


stickermajom
addikt

Az kemény. Mi a sztori?

(#179124) Szoszo94 válasza stickermajom (#179123) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tömören: nem értem el a pihenőig, 30 órája vezettem, siettem, hogy ki tudjak autózni egy fél órás alvást. 200 tempomat volt a baleset előtt, azt viszont nem tudom mennyivel mentem le a pályáról akkor, mikor bealudtam. Hajnali három volt egyébként.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#179125) Tsebacsi válasza Szoszo94 (#179124) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sehol nem volt idő egy 2 órás alvásra?? :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179126) focvis válasza Szoszo94 (#179124) üzenetére


focvis
veterán

Ejj, B+.Nem sok maradt belőle. :/
(téli gumi???)
Nem éri meg belepusztulni.
Vigyázz magadra!

(#179127) EQMontoya válasza Szoszo94 (#179122) üzenetére


EQMontoya
veterán

Uh, ezt alaposan faceliftelted.
Orulok, hogy szerencsesen megusztad.

Same rules apply!

(#179128) stickermajom válasza Szoszo94 (#179124) üzenetére


stickermajom
addikt

Basszus, szerencse, hogy jól vagytok.

(#179129) barnam_ válasza Szoszo94 (#179124) üzenetére


barnam_
nagyúr

Uh bakker... mázli hogy megúsztad!
Ez az autószállítós történet?

(#179130) Szoszo94 válasza Tsebacsi (#179125) üzenetére


Szoszo94
őstag

De, lett volna 3 órám, ha a f.sz főnököm hajlandó lett volna jelezni, hogy mikor jönnek értem, ki jön értem, vagy bármi....tíz percenként kerestem és válaszra sem méltatott, három órát álltam egyhelyben Zülpichben mire odaért kolléga.
Utána meg megkaptuk az egész éjjeles tervet, kit hol mikor kell felvenni, melyik autó hova megy stb. Ezért is akartam gyorsan lelépni és aludni egy fél órát, de előbb dőltem ki.

Focvis: 4 évszakos van 90% rajtuk, ez is az volt ha jól rémlik.

stickermajom: egyedül ültem benne, ezért is nyomtam. Mások életével nem játszok, akkor vagy átadtam volna a volánt, vagy közöltem volna, hogy pihenő.

Aggregátor: igen, az - volt. Így már csak múlt idő.

Köszönöm mindenkinek, tényleg mázli, hogy karcolásokkal megúsztam. Aki látta élőben az autót, nem hitte volna, az autómentős pedig meg volt győződve, hogy meghalt a sofőr. Nagyra nyílt a szeme mikor mentem hétfő reggel a cuccaimért az autóhoz :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#179131) parandroid válasza Szoszo94 (#179124) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hallom, jól megy a meló... :( Erre próbáltunk figyelmeztetni, amikor elkezdted.Szerencsére akkor csak anyagi a kár, azért ez sem kis dolog. De ha 200 tempomattal ledarálsz bealudva egy épp kihajtáshoz készülő kisgyerekes családot egy pólóban, az kevésbé lett volna vicces. :(

Légyszi, tanulj belőle! A szervezetedet megerőszakolhatod egy-két napig, de ha rendszert csinálsz ebből, akkor jön a baj.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179132) tboldi válasza Szoszo94 (#179122) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

(#179133) Magnum_ válasza parandroid (#179131) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csatlakozom

I humbly and respectfully decline™

(#179134) zoo8800 válasza Szoszo94 (#179122) üzenetére


zoo8800
veterán

B+ ez a kemény, nem a kád széle :(
Megosztod velünk, hány órát dolgoztál egy héten?

rip and tear, until it is done

(#179135) EQMontoya válasza parandroid (#179131) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1.

En csak gepnel ulve toltam egy idoben 60 orakat, mar az is durvan kinyir, pedig ott kozvetlenul nem jatszom masok eletevel.

Szoval a penz nem minden.

Same rules apply!

(#179136) Redneck


Redneck
veterán

Ha tavaly november 9-én kötöttem KGFB-t, akkor idén meddig választhatok más biztosítót?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#179137) tboldi válasza Redneck (#179136) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az évforduló előtti 60. naptól a 30. napig, azaz van még 2 napod, ha jól számolom.

(#179138) Qru válasza Szoszo94 (#179122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kemény, jó, hogy nem lett bajod. :K Egy céges Astrat dobtam így el anno én is (szerencsére zuzódásokkal megúsztam). Azóta inkább megállok én is, egy 15-20 perc alvási is csodát tud tenni és pályán annyit nem gond behozni még itthon sem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#179139) Szoszo94 válasza zoo8800 (#179134) üzenetére


Szoszo94
őstag

Változó, volt mikor 6 órát tudtam egy huzamban pihenni, de volt olyan is, mikor 40 óra ébrenlét és vezetés után még mennem kellett volna. Napi 16 óra minimum volt. Pontosabbat nem tudok mondani.

Qru: ez volt a cél, fél óra pihi már rengeteget jelentett volna. Csak nem értem el a pihenőig :(

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#179140) grizlisandor válasza Szoszo94 (#179124) üzenetére


grizlisandor
addikt

Huhh. :Y

Más:
Ma önkéntes rendőrködtem, pedig nem szoktam.
Jövök a főúton, bekötőútról kihajt elém egy Corsa D-s rendszámmal, állóra kell fékeznem. Elmorzézom a reflektorral, hogy anyukád remélem jól van... :U
500 méter múlva lámpás kereszteződés, 3 sáv, én a belsőben, ők a külsőbe, lehúzza az ablakot a tesó(type C), hogy mi a baj?(4 tesó ült az autóban) Na itt nem kellett volna lehúznom az ablakot és válaszolni neki; mert tudom semmi értelme; de nem akartam a sokadik bolond magyar lenni, aki csak úgy villog nekik, tudják már mi csinálnak...
- Az, hogy állóra kell fékeznem a főúton közlekedve, ahol nekem lenne elsőbbségem... :U
- Van fék a kocsin nem?
- Igen van, de van egy elsőbbség adás kötelező tábla az úton, ahonnan kifordultál...
Erre mind elkezdi mondani: - Mi van akkor?
Pont zöldre váltott a lámpa...

(#179141) Qru válasza focvis (#179126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Goodyear Vector 4seasons van rajta (még az első generációs).

#nincsbennetarcsi

(#179142) Qru válasza Szoszo94 (#179139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sokkal kisebb tempónál dobtam el szerencsére, eleve 130-140 körül mentem csak és a padkára lemenés adta zajra felriadtam azonnal és ott követtem el a hibát: a fékre léptem, elment a tapadás és érintő mentén bezúztam a susnyásba. Ha nem fékezek, csak simán óvatosan visszakormányozom a kocsit akkor megúszom.
Ebből is látszik, hogy a fék kiknek való... ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#179143) oliwire válasza grizlisandor (#179140) üzenetére


oliwire
őstag

Van kamera a kocsiban? Az ilyeneket nem lehet rendőrségnek továbbítani? :((( :W
Napi szinten hoz fel nekem a youtube is ilyen videókat, ahol vezetésre agyilag alkalmatlan szociopaták veszélyes helyzeteket teremtenek, és még ők vannak felháborodva.. Mit kellene ezekkel kezdeni, hogy kicsit visszavegyenek az arcból? :F

(#179144) Dluinet válasza Redneck (#179136) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most fel kell mondanod a régit írásban
(letöltöd, megírod, beszkenneled, elküldöd e-mail-ben a mostani biztosítódnak)

újat november 8-ig van időd kötni, november 9-es kezdéssel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#179145) MasterMark válasza grizlisandor (#179140) üzenetére


MasterMark
titán

Egyszer elém hajtott valaki kereszteződésben, úgy hogy volt elsőbbségadás kötelező táblája. Rádudáltam kerültem volna ki erre rámdudál. Én se szoktam ilyet, de attól hogy rámdudált kicsit elpattant valami.
Megálltam kiszálltam, odamegyek mondom jónapot mégis mi a gond.
Elkezd magyarázni (ő 10 éve erre jár és itt így van stb.), mondom ott a tábla.
-Nincs tábla!
-Akkor tessék szépen visszatolatni és megnézni.

Addig álltam ott amíg visszatolatott és konstatálta, hogy tényleg ott van a tábla. Akkor azt mondta bocs. Szóval jól alakult. :D

(Közben a mögötte jövő autóból kiszólt az ember, hogy hagyjam ne magyarázzam, esélytelen. :DDD Gondolom nem előszőr csinált hülyeséget amíg mögötte jött... :D )

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179146) Redneck válasza Dluinet (#179144) üzenetére


Redneck
veterán

Közben megnéztem, 11.14-én kötöttem tehát van még pár napom. Hétvégén kigondolom mi lenne a legjobb megoldás. Cascora, az eddigi felét közelítő árat küldött az Allianz, de az nem derült ki a levelükből hogy ez csak akkor érvényes-e, ha a kötelezőm is változatlanul náluk van. CLB-s kalkulációnál még alacsonyabbat írt rá, és a kötelezőre is, de azt már írtátok hogy nem választhatom, mert ki kell fizetnem a különbözetet.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#179147) zoo8800 válasza Szoszo94 (#179139) üzenetére


zoo8800
veterán

És mi lesz ennek a balesetnek a következménye? Ilyenkor van önrész, vagy a kölcsönző biztosítására rendezik a kárt? Lesz valami bírság?
Bocsi, ha nagyon mélyen vájkálok :)

rip and tear, until it is done

(#179148) ngaba válasza Szoszo94 (#179122) üzenetére


ngaba
aktív tag

Uhh, örülök, hogy ilyen jól megúsztad, ha már így alakult. :(

(#179149) ngaba válasza ngaba (#179148) üzenetére


ngaba
aktív tag

Visszatérve az indító témára:
A biztonság és a szabadság/élvezet örök harcában azért örülnék, ha lenne választási lehetőség is:
Amikor használt autót kerestem, direkt megnéztem, hogy mekkora a hátsó ablak. Azért ne lőrésen kelljen már kinézni hátul...

(#179150) stickermajom válasza ngaba (#179149) üzenetére


stickermajom
addikt

Úgyis előrefele mész, nem? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.