Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179951) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Uj autot vegyetek
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#179952) oliwire válasza rbalint88 (#179947) üzenetére


oliwire
őstag

Akkor 1l/1000 km-es fogyasztás még nem látszik így, csak a lecsapolós ellenőrzős módszerrel?

(#179953) grizlisandor válasza Magnum_ (#179951) üzenetére


grizlisandor
addikt

KSHs bruttó 395k haviból számolgatták, már csak ismerni kellene olyat, aki nem vezető beosztásban keres ennyit. :U ;]

(#179954) EQMontoya válasza Magnum_ (#179951) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagyot ugrik ám a Pannon-puma, meg is látszik ez az Eurón.

Same rules apply!

(#179955) oliwire válasza Magnum_ (#179951) üzenetére


oliwire
őstag

"A portál számításai szerint legjobban a luxemburgi, a svéd és holland állampolgárok járnak. Ők 6-8 havi átlagkeresetből tudnak megvásárolni egy vadonatúj, kompakt méretű személyautót."

"Nálunk ezért nagyjából 25 havi átlagbérből jön ki egy új Opel Astra."

Azért ez szomorú.. Nem azt várja az ember, hogy olyan színvonal legyen, mint a svédeknél, de azért egy évi átlagfizetségből már szerintem tényleg illene tudni vásárolni egy ilyen típusú autót Hungáriában is.. Igazán csinálhatnának már valamit a bérekkel.. Ráadásul a Bruttó-Nettó arányt ne is firtassuk..

(#179956) 6030D válasza grizlisandor (#179950) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem sok választás nincs, Vácon van két MOL kút, egy OMV meg két háztáji. A Toyotával még az OMV-rea jártam, de a (céges) Skodával már a MOL-ra, akkor lett a Forensis is (ingyenbenya nincs). Sok különbség nincs az árak között, ellenben az egyik MOL kút kb az utcánk végén van.
Régi szép idők, amikor 2008-2009 környékén talán 10 Ft-tal volt drágább a Carrera 95 a sima 95-nél, és a literár is 300 alatt volt.

A 395e bruttó szerintem simán hozható 5-10 év azonos munkahellyel, felsőfokú végzettséggel, alkalmazottként, nem kell ehhez vezetőnek lenni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179957) ivana válasza oliwire (#179955) üzenetére


ivana
Ármester

Főleg, hogy a bruttó igazából nem annyi. Hanem még rajta van a szocho, amit szintén utánad fizet a munkáltató. Szvsz amúgy úgy lenne tiszta, ha az is a bruttó béredbe számítana.

(#179956) 6030D Normális felsőfokú végzettséggel szvsz kezdő bérnek is kevés.

[ Szerkesztve ]

(#179958) Magnum_ válasza ivana (#179957) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Epp akartam irni, hogy be is bszna, ha annyiert kellene dolgohnom :D

I humbly and respectfully decline™

(#179959) molnarpeter válasza 6030D (#179956) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sződön van olcsó kút, valamelyik nap extra akciós a cucc, bár lehet ismered úgyis (Petrol Sea).

(#179960) molnarpeter válasza Magnum_ (#179951) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sírnak a népek mindig, hogy egyre drágább az új autó... Lehet inkább mi vagyunk egyre csóróbbak :DDD

(#179961) Magnum_ válasza molnarpeter (#179960) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:K

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#179962) t72killer válasza t72killer (#179929) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megválaszolom magamnak, közben olvasgattam külföldi octaviás fórumokat, asszem nem kell lerágnom a körömöm a 75kilós limit miatt, egyesek igen brutál cuccokat pakolnak a tetőre:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179963) cappa72 válasza Magnum_ (#179951) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt csak az árakról szól a cikk. Viszont az üzembehelyezésről nem.
Akkor lenne teljes a kép, ha az is ott lenne (tényleg mennyit fizet ki valaki, ahhoz, hogy kivigye a szalonból)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#179964) 6030D válasza Magnum_ (#179958) üzenetére


6030D
Ármester

Szeretek óvatosan fogalmazni. :)

molnarpeter: Sződliget, de igen, ismerem, köszi. Oda-vissza kb 600 Ft, ha elmegyek, az 40 liternél 15 Ft/l, (Forensissel 22 Ft/l), annyival meg nem olcsóbb. :DDD Bár a gödi rétes meg finom. :))

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179965) Tsebacsi válasza Magnum_ (#179951) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A helyzet szar, de legalább reménytelen.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179966) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Holnap megyek téli gumit felrakatni. Remélem jó ötlet, erősítsetek meg. Bár a hőmérséklet még nem indokolja, nem kell munkába járni reggeli hidegben (állandó home office), viszont a nyári szettem már tavasszal is, amikor feltették 3mm-es volt (azt mondták legalább is). Pályán érzem, hogy esőben botrányos, alig van tapadás (205/55/R16-os Conti EcoContact). Ezért úgy gondoltam, hogy talán így a lehűlt, esős időben jobb lesz inkább télivel menni, annak ellenére, hogy nem 7 fok van napközben.

(#179967) stickermajom válasza Gabesz87 (#179966) üzenetére


stickermajom
addikt

Esőben szvsz jobb lesz, de a hőmérséklet tényleg nem indokolja.

Holnap én is megyek összeszereltetni a szettet a Swifthez, majd valamikor felkerül, ha lesz időm. Illetve, ha már ott vagyok kérek időpontot átszerelésre a J-re. A sajátom meg szerintem valamikor novemberben lesz esedékes itthon saját kezűleg.

(#179968) t72killer válasza Gabesz87 (#179966) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én tegnap rakattam fel, nagy baja már nem lesz - erősen kétlem, hogy idén 30fokokat lássunk még. 20fok körül kétlem, hogy károsodna a téli, max ha nagyon kisüt a nap, spórolósabban-kevesebb fékezéssel menj vele, ha jól rémlik itt kaptam ezt a tanácsot, amikor a nyár elejéig fennhagyott télik miatt aggódtam:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179969) F_Zolee válasza stickermajom (#179967) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én majd jövő hétvégén nézek rá az előrejelzésre aztán lehet felpattintom.

(#179970) focvis válasza Tsebacsi (#179935) üzenetére


focvis
veterán

Érdemes lenne az ellenőrzés előtt meghajtani, hogy elillanjon a benzin az olajból.

A Passatnak szar hangja lesz, különösen a Kókuszhoz képest, már amennyi behallatszik.

(#179971) focvis válasza t72killer (#179962) üzenetére


focvis
veterán

Passat kell.

(#179972) Tsebacsi válasza focvis (#179970) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tervben van a félidő előtt egy nagyobb pályázás, forgatás :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#179973) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Múltkor érdeklődtem tetőbox ügyben, na az is megoldódott. Renault-s FB csoportból szereztem jó áron gyári Renault tetőcsomit, ma pedig rendeltem 69k-ért Thule Ocean 100-at, amit ajánlottak nekem itt. Köszi Qru. Jófogáson is láttam 45-ért, de úgy vagyok vele, inkább a 6 év gari szemben az olcsóbb árral. Ki tudja, mennyire trehány módon tárolták, dobálták.

[ Szerkesztve ]

(#179974) t72killer válasza focvis (#179971) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tökéletes, ha asszony megkapja a kocsiját, nem kell vakerálni az extra parkolóhelyért:DD

P.S.: az nem szimpi, h a passathoz tuti új lábak kellenek a keresztlécre. Az octaviák sínje ha jól látom nem változott az elmúlt 10évben(?), és a superbé is nagyon hasonlónak tűnik ránézésre - ebben mondjk örülnék ha vki megerősítene.

Gyári superb lécet (100kiló teherbírás) kapni használtan 50EUR körül, csak ugye ha az octaviára nem passzol, mehetek gyorsan kocsit venni alá:DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179975) gzbotii válasza grizlisandor (#179953) üzenetére


gzbotii
veterán

Bruttó 400k BP-n azért nem épp ritka, sőt, nettóban sem. Nem kell hozzá vezető beosztás.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#179976) parandroid válasza gzbotii (#179975) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az már majdnem a kb 80%-a valami civilizált ország minimálbérének. :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179977) ngaba válasza gzbotii (#179975) üzenetére


ngaba
aktív tag

Egyetemen tanítok, a bruttóm nincs 300k. (A felsőoktatási bértábla nyilvános, egyetemi adjunktust kell keresni.) Ez mondjuk Budapesten is annyi lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#179978) stickermajom válasza parandroid (#179976) üzenetére


stickermajom
addikt

És kb. tizenötszöröse a nigériai minimálbérnek. Na most ebből mit tudtunk meg? Semmit.

(#179979) BigBlackDog válasza stickermajom (#179978) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért túlzás, hogy semmit. Az talán sejthető, hogy itthon jobban meg lehet élni minimálbérből, mint Nigériában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#179980) 6030D válasza t72killer (#179974) üzenetére


6030D
Ármester

Kérj egy bolttól részletes ajánlatot mindkét autóra, és kiderül milyen kódokat írnak bele. Nekem anno a fehérváriak küldtek.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179981) TheProb


TheProb
veterán

Kakucs nyílt naphoz volt már szerencséje valakinek? Mennyire kell vonatozós élményre számítani? Nem olyan nagy az a pálya és félek, hogy ilyenkor minden pistike összegyűlik és heringparty van.
Vagy ez ilyenkor hogy zajlik? Egyszerre csak 1-2 autó lehet a pályán és pár körönként rotálják a népet? Csak akkor meg alig fog tudni menni pár kört az ember.

Felmerült Bravo-s csoportban, hogy össze kéne verődni néhányan és lemennénk elengedni a "ménest". :DDD

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#179982) t72killer válasza 6030D (#179980) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem fog menni, más a teherbírás: az octaviára szánt 75kiló, a superbé 100. Ettől a méret/felfüggesztés még egyezhet, de 99.9% h más sorozatszám.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179983) 6030D válasza t72killer (#179982) üzenetére


6030D
Ármester

A teherbírásnál a kocsi teteje is számít.
Egy gyors összehasonlítás: ha nem jól értettem az évjáratokat, akkor az autó neve melletti ikonnal tudod szerkeszteni.
Superb
Octavia
Ezek alapján mindegyikre a 120-as léc és azonos talp kell.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#179984) Qru válasza t72killer (#179929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában nem a tető terhelhetősége a szűk keresztmetszet hanem az autó súlypontjának az áthelyeződése. Ha nagy a teher a tetőn könnyen instabillá válik pl autópályán kanyarban. Ettől még persze ne a tetőn vidd a bútorszéfed de ha kicsit fölé mész a 75 kg-nak az még nem gáz.

#nincsbennetarcsi

(#179985) focvis válasza t72killer (#179974) üzenetére


focvis
veterán

Járd jól körül a témát. Gyárit inkább ne vegyél, nem lehet legózni vele, bár később el tudod adni.
Vegyél Thule tartót, múltkor linkeltem a konfigurátort. 3 részből áll:
1. keresztléc, ebből is van több típus, több méret;
2. láb, kb. 2-3 típus létezik,
3. adapter, ezzel kapcsolódik a láb az autóhoz, ebből sokféle van, egy adapter csak néhány autóhoz passzol.

Okosan válassz lécet, ezt már leírták előttem.

Skót tipp:
Ha van olcsón használt cucc, aminek megfelelő a keresztléce, jó a lába az autódhoz, akkor nyugodtan megveheted (olcsón); ebben az esetben csak az adaptert kell külön megvenned - abból is van használt. A régi adaptert el tudod még adni.

A Thule olyan, mint a Lego. :K Csak ezt veszem (léc, bringatartó, vonóhorgos tartó; másom nincs). Illetve most gyári Volvo tetőtartóm van, az is by Thule, ill. nem volt drága (még nem használtam, de 20 rugót megért). Eddig minden használt, feleslegessé vált Thule alkatrészt el tudtam adni értelmes áron.

[ Szerkesztve ]

(#179986) Qru válasza Gabesz87 (#179966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk már múlt héten felment a téli. Ebben a 6-7 fokos nyálkás úton jobb mint a nyár. :K

#nincsbennetarcsi

(#179987) t72killer válasza 6030D (#179983) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, a lábak azonosak = a kocsikon lévő hosszanti sinek profilja egyezik, mind2 típusszáma 710400:R.

Még megnézem, h a gyári keresztsín hossza variálható-e vagy esetleg pont.uolyan hosszúak, és akkor veszek egy superbre valót, ha nem, akkor marad ez a Thule.

#179984-5: kösz mindkettőtöknek :R. Egyelőre a gyári tűnik a legspórolósabbnak, használtan negyedannyiból fogható, mint a bolti Thule.

Teherbírás: a keresztléc lábai is gyanúsak mint szűkös keresztmetszet, mindenesetre 70 kiló körüli összsúlynál nem/sem fogok őrültködni :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#179988) Qru válasza focvis (#179985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20k-t bőven megért, a gyári Bubi szettek (Thule Wingbar) 50k körül mennek használtan. Viszont a Hyundai-nak tök azonos a felfogatása, szóval ha Hunyadi lenne a kövi autóm arra is jó lenne. :D

#nincsbennetarcsi

(#179989) parandroid válasza stickermajom (#179978) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kb ugyanazt, mint a cikkből. Ami egyéb információ abban volt, hogy országonként eltérő az autók ára is. Tegye fel a kezét, aki meglepődött.

Amúgy az autó ára / havi fizetés mutatóban vastagon benne van az adott ország áfája, meg az új autókra kivetett egyéb adók is. Mindezek mellett szerintem németeknél speciel a regisztráció, illetve üzembe helyezés is olcsóbb (erről amúgy nincs adatom, még az is lehet, hogy nem így van, de őszintén szólva meglepne).

Ja, Nigériáról nem tudok, de gyanítom, hogy nem az az irány, amire menni szeretnénk, ezért szokás a nálunk ‘jobbakhoz’ hasonlítani magunkat. Az kicsit mindig olyan heh?, amikor fogunk 10 harmadik világbeli országot, és kimutatjuk, hogy jobban élünk náluk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179990) focvis válasza Qru (#179988) üzenetére


focvis
veterán

Igazából 40-et fizettem, de járt mellé egy jobbféle Thule (Volvo feliratos) kerékpártartó, ami használtan 20-25 k-t ér. [kép] [kép]

A Hunyadi i30N részemről approved. :D

[ Szerkesztve ]

(#179991) stickermajom válasza parandroid (#179989) üzenetére


stickermajom
addikt

Lehet én vagyok egyedül, de marhára unom már ezt az itthon mindenisszarbezzeganyugaton mentalitást, amiből te is jócskán kiveszed a részed. Oké, értjük, hogy Németországban minden jobb, még a kerítés is aranyozott kolbász, de ez az itthoniakon nem sokat segít.

(#179992) parandroid válasza stickermajom (#179991) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Homokba dugni a fejünket sokkal jobb, miközben Románia már feljött a nyakunkra, és hamarosan be is előz. Felkészül Bulgária, és Ukrajna (pedig aztán ott is vannak bajok).

De mit érdekel ez engem, megyek, szakítok egy fürt kolbászt a kerítésről, hogy legyen mit majszolni, amíg az eurókötegekkel letörlöm a könnyeimet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#179993) focvis válasza stickermajom (#179991) üzenetére


focvis
veterán

Nem vagy egyedül. :)
Nem szeretnék megbántani senkit*. :R Aki akar, itthon is meg tud élni tisztességgel. És még a szüleivel, régi barátaival is tud találkozni, amikor csak akar. Németországban meg jobb a zsé, a németek pedig Svájcba vágynak dolgozni. Te pedig örülj, hogy nem Mohamed a szomszédod.

Tegyük hozzá, Te is elvándoroltál Pécsről Bp-re, ahogy én is!

Részemről ennyi. :R

*Ma már köcsög voltam valakivel** a való életben, itt most nem áll szándékomban. :B
(**megérdemelte)

[ Szerkesztve ]

(#179994) gzbotii válasza focvis (#179993) üzenetére


gzbotii
veterán

+1

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#179995) Qru válasza focvis (#179990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

70k-ért volt most hirdetve síléctartó + keresztvas, azon addig filóztam míg elvitték. :D Az a baj, hogy 2 méter 10 centi a lécem, azt hosszában nehéz elhelyezni a kocsiszekrényben.

I30 N okés bár inkább az ára kéne jelenleg. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#179996) grizlisandor válasza 6030D (#179956) üzenetére


grizlisandor
addikt

& (#179975) gzbotii: Hát itt a DKi sarokban sajnos nagyon ritka az ilyen. :U

Ismerősnek a zsír új 2 hetes autóját lezúzta egy német úriember, aki nem beszélt magyarul, rendőr lett hívva. Rendőr térfigyelő kamera alapján megállapította, hogy a német volt a szabálytalan, 10k helyszíni bírság után szabadon távozhatott. Na ez egy hónapja volt, azóta annyit történt, hogy a Allianz mutogat a külföldi biztosítóra, mint kiderült a német Allianzra. :DDD Mert valami papírra várnak, hogy biztosítva volt(ennek kiadására valami 30 napjuk van) a német autója. Van casco a lezúzott kocsin, de nem ajánlották, hogy azon keresztül csináltassa, mert bonyolultabb, meg nem nagyon ajánlják... Cascoban visszasorolják + önerő, de elvileg ha jön a papír, akkor majd visszavonják a sorolást és visszakapja az önerőt. Sérülés kb 0,5M számlásan, egy bal hátsó ajtó + fényezés, műanyag elemek csere, meg egy kis ködölés. :U

(#179997) bandus válasza Qru (#179995) üzenetére


bandus
veterán

vegyél inkább másik lécet :D mi fenét csinálsz ekkorával? síugrás? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#179998) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szerintetek sem illil egy bentley-re a fekete felni?
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#179999) CactuS válasza parandroid (#179989) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak mondom, hogy egész nagy cégek vannak, akik abból élnek, hogy innen - is - ciszik ki az autókat a kánaán nyugatra, pl: a németekhez, hollandokhoz, mert bizonyos esetekben olcsóbb így az üzembehelyezési költség és a vételár, nem kevéssel. Más kérdés, hogy minden márka tiltja, hogy azonnal tovább passzold az autót. Mindket is keresett meg ilyen profilú cég, hogy vegyünk autójat nagyobb tételben - 30-40 db per típus -, de elengedtük, jobb a békesség az importőrrel.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#180000) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#179998) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én ugyan feketemániás vagyok, de ehhez a piros-bordós színhez tényleg nem megy.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.