Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161551) 6030D válasza kisza25 (#161548) üzenetére


6030D
Ármester

Menjetek el egy közeli bolthoz vásárolni, ő onnan hazamegy kocsival, te meg gyalog. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#161552) kisza25 válasza 6030D (#161551) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fehérvár vs Balatonboglár :DDD Mondjuk fiat szerviz van Fehérváron
Kickass: ja ez egy vicc, hogy fodrász ok, egy folyamatban lévő adásvétellel meg trükközni kell. Le lett foglalózva és leírtuk a folyamatot, szóval...
Amúgy a kormányablakos azt mondta, hogy 65 év felettiekre vonatkozik ez az egész rendelet, azért csak részleges, lehet csak én értelmezem félre, de nekem nem ez jött át :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161553) tboldi


tboldi
nagyúr

Leadtam ablakfóliázásra az autót, 1-1,5 óra múlva kész lesz.
Megkérdeztem azt is, hogy van-e színben passzoló fóliájuk, az egyik csávóval összemértük a színmintákat, de sajnos nincs ilyen mélyebb piros, csak rikítóbb. Vagy legyen fényes fekete az üveg fölötti rész és a spoiler is?

A másik opció a fényezés, rövidesen megérdeklődöm ezt is az SV Autócenternél.

(#161554) sugarforce válasza kisza25 (#161552) üzenetére


sugarforce
őstag

Rendeletben az életkorra nem tér ki, csak a 9-12ig boltba járásra, a kormányablakos hülyeséget beszélt, de legalább magabiztosan :C

[ Szerkesztve ]

(#161555) stickermajom válasza Magnum_ (#160961) üzenetére


stickermajom
addikt

CIB-es lízing szerencsére egyszerű volt, negyed óra telefonos várakozás után körülbelül két perc alatt megvoltunk.

(#161556) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nem a Te kockaztod, ha erte mennek holnap. Egyebkent nem lehet, olvastam a rendeletet, volt is vele ma eleg dolgom (nekem mar van ceges vilagjegyem, mert az en munkam elengedhetetlen a mukodeshez, szoval en mar tudok mozogni es nem csak szekhelyre. Termeszetesen nem akarok, csak ha szukseghelyzet van. Mondjuk kisbaratommal a holnap reggeli szigetkor mar ketseges, de majd megoldom :D)

Fontosabb topik: mas is lemosta most a kijarasi tilalom elott az autot rendesen?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#161557) kisza25 válasza Magnum_ (#161556) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Holnaptól lesz időm autót mosni az udvaron
Ezt amúgy nekem címezted?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161558) bandus válasza rbalint88 (#161549) üzenetére


bandus
veterán

úgy vagyok vele, hogy itthonra jó még a kocsi, viszont ha esetleg nyárra normalizálódik helyzet, ezzel már nem biztos, hogy elmennék 2-3szor horvátországba, vagy egy jó kis roadtripre, akkor kelleni fog valami új, vagy újabb. maga az autó egyébként így belegondolva katasztrofális deal: 12 éves dízel, 3 ajtós, ezt nehéz lesz eladni (erre nem gondoltam amikor vettem, de legalább most rendbe lett téve az üa. rendszer, meg a gyertyacsere is megvolt). hahu-n hasonló paraméterű kocsik 1-1.5 között szórnak, ha 7 számjegyű összeget kapnék érte már boldog lennék. helyette meg vagy valmi használt 3-4 M között, vagy egy új autó, ezt még megálmodom :)

a lényeg, hogy szerintem nem lesz egyszerű megszabadulni ettől a kocsitól, főleg, hogy van pár küldérelmi nyom is (karcok, horzsolás a tükrön), amit én nem voltam hajlandó megcsináltatni...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#161559) tboldi


tboldi
nagyúr

Kész!

alt="" title=""

Hétfőn meg viszem az SV-hez, kijavítják a többi karosszériahibát, meg letüsszentik a spoilert is, és elvileg csütörtökön már hozhatom is haza. Mindez kb. 60k lesz, de majd hétfő reggel pontosítunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#161560) Qru válasza Pttypang (#161538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bukta az autós bicózás: [link]

#nincsbennetarcsi

(#161561) cappa72 válasza Qru (#161560) üzenetére


cappa72
nagyúr

65 év alatt a délelőtti boltba járás is... (á'la magyar közlöny)

6.§
(1)Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát, piacot vagy gyógyszertárat 9.00 és 12.00 óra közötti időben látogathatja.

(2)Az élelmiszerüzletben, drogériában, piacon vagy gyószertárban 9.00 óra és 12.00 óra közötti idpben az ott foglalkoztatottak kivételével kizárólag az (1) bekezdés szerinti személy tartózkodhat.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#161562) BigBlackDog válasza Qru (#161560) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha viszont végig tekersz, akkor elvileg jó vagy (ha jól tudom). :D

[ Szerkesztve ]

(#161563) barnam_ válasza Magnum_ (#161556) üzenetére


barnam_
nagyúr

Itthon szerencsére akkor mosok autót amikor akarok (nagyjából :D ).
De nem akarok, mert szárazra kellene törölni, különben vízfoltos lesz. Most meg poros + vízfoltos, az se jobb.

Tetőablak sínjeit pucoltam ki + beolajoztam picit. Szépen siklik ki-be :)
Izzítógyertya ellenállást mértem az akku negatív pólusa és az izzításvezérlőbe menő kábel között. 5 gyertyánál ~0,6 ohm mértem, a kettes henger gyertyájánál 40,7-et, az valószínűleg rossz. Szerencsére ott pont hozzáférni a szívósor között, nem kell leszedni. Két évvel ezelőtt már kellett 1db gyertyát cserélni, kíváncsi vagyok ez-e az új Bosch, vagy valamelyik régi.

(#161564) molnarpeter válasza bandus (#161558) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen hosszú egy ilyen horvát út? Nem olcsóbb bérelni?

(#161565) rbalint88 válasza bandus (#161558) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk ezt az oreg az auto es nem merek vele kulfoldre menni dolgot sose ertettem. Onmagaban attol nem jo es megbizhato egy auto, hogy fiatal. Ahhoz kell a karbantartas is, amit a tied megkapott. 2004-esnel
ujabb sajat autom meg nem volt, de egyik se hagyott ott az ut szelen soha, a leginkabb lepusztult allapotuval is el mertem volna indulni Norvegia-kulsore azonnal, mert tudtam, hogy muszakilag rendben van tartva. Plusz lattam mar eleg ujabb autot treleren, szerencse kerdese is ez :)

(#161566) tboldi válasza cappa72 (#161561) üzenetére


tboldi
nagyúr

Postára lehet menni? Az alapos indoknak minősül? Jövő héten várhatóan érkezni fog egy postán maradó csomagom.

szerk.: Eszerint igen.

(#161565) rbalint88: +1 :K
A 2004-es WagonR-rel bármikor el mernék indulni a világ végére. A Jazz-zel is, de az két évvel fiatalabb. :D

[ Szerkesztve ]

(#161567) Qtya123 válasza Magnum_ (#161556) üzenetére


Qtya123
őstag

Én mosnám, de ma már nem lesz időm. Délelőtt viszont megcsináltam a Suzukin a bal hátsó ajtó belső kilincsét, mert eltört a pöcök, amiben a fém kampó van. Gyorsan elugrottam a boltba és vettem egy új kilincset kemény 1.800 Ft-ért. (ez volt a drágábbik, nem kínai fajta :) )

Hétfőn viszont meg akarjuk ejteni a heti bevásárlást. A bolt mellett van egy autómosó, oda szoktam járni. 3 napja a suzkával voltam, 0 ember volt ott délután 4-kor. Hétfőn gondoltam rá, hogy bevásárlással egybekötve lemosom az IS-t. Nem tudom mennyire faszoznának meg érte. (vagy mondjam azt, hogy szerelőhöz viszem - oda még szabad a közlöny szerint - és le kell csapatnom az alját, hogy lássa a hibát? ;] )

[ Szerkesztve ]

(#161568) tboy93 válasza tboldi (#161566) üzenetére


tboy93
nagyúr

Oda lehet, igen.

(#161569) cappa72 válasza tboldi (#161566) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ne a zindex'et nézd, a magyar közlönyt.
Az a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#161570) tboldi válasza tboy93 (#161568) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Még jó, hogy az SV Autócenter szervizként is funkcionál, nem csak karosszériamunkákat csinálnak, így oda is teljesen szabályosan gurulok el. :D
Akkor egyedül azt kell észben tartanom, hogy a közeli kisboltba (GLS csomagpont, idejön a kipufogóvég) csak 12h után menjek. Máshova nem kell, csak ez a 3 van tervben egész hétre.

(#161569) cappa72: Neked is :R!

[ Szerkesztve ]

(#161571) bandus válasza molnarpeter (#161564) üzenetére


bandus
veterán

isztria olyan 6 óra. mondjuk ez is lehet opció, nem tervezünk sok időre menni, inkább gyakran.

rbalint: én is így voltam vele, amíg meg nem tapasztaltam, milyen az amikor megáll alattam :D aztán hiába a karbantartás/javítás, és hogy elvileg minden jó, a kisördög ott motoszkál bennem, mi van ha mégse.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#161572) Qru válasza Magnum_ (#161556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy gyors mosas-szaritasra meg beugrottam en is:

A fogyi meg 8.36 lett.

#nincsbennetarcsi

(#161573) tboldi válasza Qru (#161572) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem mosok, a karosszériások úgy is le fogják... A hátulját legalábbis. :DDD

(#161574) kisza25 válasza bandus (#161571) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na igen, alattam még új autó nem állt meg, meg fater alatt sem, ez kettőnk esetén összesen 12 autó az elmúlt 40 évben.
Ami megállt alattam többször is az egy 4 ütemű trabant volt, de azt általában helyben javítottam 5-10 perc alatt, mondjuk a kuplung bóvden elszakadt, azt nem tudtam helyben javítani, de 2 hétig még eljártam vele, mert nem volt szabadnapom :DDD
Azon a trabin apró hibából rengeteg volt.
Aztán az opel A vectra sem lopta be magát a szívembe, valami meg lett rajta csinálva jött is a következő dolog, sose volt tökéletes, de ott nem hagyott sehol, csak 3 hengerezett rendszeresen

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161575) thefreeman válasza Magnum_ (#161556) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Ma reggel kipufogódob csere megvolt. Tele tankoltam 100as benzinnel. Egy mosásra még lehet elviszem délután. Aztán teljes pompában állhat az utcán. Majd néha elmegyek vele bótba.

(#161576) stickermajom válasza Qru (#161572) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha minden jól megy akkor én holnap mosom le. Kerékcsere, mosás, ha az időbe belefér akkor wax is.

(#161577) bandus válasza Magnum_ (#161546) üzenetére


bandus
veterán

btw, tilalom, érdeklődnék a te véleményed felől, a totalcar szerint:
"Azt azért érdemes megjegyezni, hogy a szabadidős célú közlekedést a törvény kifejezetten gyalogosan engedélyezi egyedül, vagy az egyazon háztartásban élőkkel közösen. Magyarul aki kocsival viszi a családot kirándulni, vagy csak kimenne csapatni az üres utakra a verdával, az szombattól tilosban jár."

ezt a kifejezetten gyalogos dolgot honnan szedték szerinted? a rendelet szövege:

"Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a települések belterületén – lehetőség szerint a zöldterületeken – egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani."

szerintem az egyéni szabadidős sporttevékenységbe simán belefér, hogy te elmész kocsival a pilisbe, börzsönybe kirándulni, bringázni, stb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#161578) grizlisandor válasza Qtya123 (#161567) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én most tisztítom az alufelni, holnap levakarom a maradék ragasztót, biztos hogy elmegyek a mosóba lemosni. ;]

Nyári gumi felrakatni el lehet menni, jól értelmezem?

p) a gépjármű- és kerékpárszerviz, a mezőgazdasági és erdészeti gépek és berendezések
javításával kapcsolatos szolgáltatások igénybevétele,

(#161579) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, ez is megvan, akkor abból a 3 jövő heti helyből, amit az imént írtam, már csak 2 maradt. :D

Inspiráció:

[ Szerkesztve ]

(#161580) adalbert1 válasza Qru (#161481) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, ahogy keresgettem, főleg csak olyan írásokat találtam, hogy mit csinálj, ha fél évre leteszed a kocsit (mondjuk télen egy veteránt vagy kabriót), ott azért volt egy rakás olyan dolog, ami most még túlzás lenne (bakold fel, adj adalékot az üzemanyaghoz, stb.).

Bosch S3 005 56Ah-ás, 480A-es indítóárammal rendelkező akksit vettem tavaly nyáron, mikor az előző meghalt benne (vidéken, hétvégén a helyi tescoban csak ilyet kaptam, az a vicces, hogy előtte is pont ilyen volt benne).

A nyugalmi áramfelvételről semmilyen adatom sincs (próbáltam keresni, de nem találtam), de semmi utólagos aktív cucc nincs beszerelve, ami nem gyári lenne. Amúgy csak egy 1.6-os benzines H Astra (Z16XEP), szóval annyira nem hiszem, hogy durva lenne. :)

Viszont most a következő 2 hétben lehet, hogy jövő hét vége felé inkább elmegyek egy távolabbi auchan-ba/tesco-ba, akkor legalább egy 10-10 km-t járatnám is oda-vissza (és egy ilyen méretű áruházat a járvány szempontjából is jobbnak tartok, a mérete miatt könnyebb távolságot tartani a többi embertől, mint mondjuk egy kisebb aldi/lidl-ben, illetve van önkiszolgáló kassza is - persze ha épp megrohanja mindenki, akkor lehet, hogy ez sem jobb).

(#161581) bandus válasza adalbert1 (#161580) üzenetére


bandus
veterán

én is hasonló dolgokat tervezek egyébként a kocsival, ma kipróbálom az m1-en, hogy valóban rendbejött-e teljesen, aztán hazafele meg lemosom kicsit, utána pedig felviszem egy másik helyre, ahol van udvar, mert a parkolást még mindig nem tudtam elintézni a 2. kerületben :/

az én dilemmám, hogy megtankoljam-e, jelenleg egynegyedig van a tank, ez még január elején ment bele :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#161582) stickermajom válasza adalbert1 (#161580) üzenetére


stickermajom
addikt

Valami okos töltő nincs otthon? Második hét vége felé én felraknám tölteni 1-2 napra, aztán ennyi.

(#161583) vans? válasza tboldi (#161579) üzenetére


vans?
őstag

Jottel a kisboltba atvenni? ;] Ma lattam eloszor az autot, mindjart ketszer is. :)

hábm bábm

(#161584) tboldi válasza vans? (#161583) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, elfelejtettem, hogy ott nem lehet kártyával fizetni, el kellett ugranom egy ATM-hez. :D

(#161585) vans? válasza tboldi (#161584) üzenetére


vans?
őstag

Szep az auto egyebkent. :K

hábm bábm

(#161586) tboldi válasza vans? (#161585) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Lesz még szebb is! ;)

(#161587) Qru válasza adalbert1 (#161580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor friss aksi, semmi komolyabb elektronika nincs, ket hetet lazan kibir :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#161588) Jorus válasza Qru (#161572) üzenetére


Jorus
nagyúr

OBK-t lemosták a kozmetikában. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#161589) Magnum_


Magnum_
nagyúr

En is igy ertelmezem

Sracok, egy Sx4-en csinaltunk olaj es gyertya cseret.... hat, nem egy bmw, 1 orara terveztem a kettot, negy lett belole :D

I humbly and respectfully decline™

(#161590) tboldi válasza Magnum_ (#161589) üzenetére


tboldi
nagyúr

How? :DDD

M13A sima liba, nem hinném, hogy az M15A vagy M16A sokban különbözne ettől. :P

(#161591) Qru válasza tboldi (#161590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de te autószerelő vagy, úgy könnyű. :D A Subarunál is elég sokmindent le kell bontani a gyertyacseréhez.

#nincsbennetarcsi

(#161592) Magnum_ válasza tboldi (#161590) üzenetére


Magnum_
nagyúr

M15A.

Tekno csavart ugy tudtam meginditani, h a racsnit a krokival toltam, h meginduljon. Oke. Gyertya. Lebontottam fel motort nagy nehezen. Ok, nem fer be a celszarszam. Fasza. Azt atalakitani, oke befer, ratepve.

Hihetetlen. Viszont a 12 eves auto porszaraz. Mindenhol.
Pedig nem ugy van tartva, mintha en lennek a tulajdonosa.

Fekeknek neki se alltunk... jo, kozben soroztunk is.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#161593) dj79 válasza Magnum_ (#161589) üzenetére


dj79
senior tag

Az értelmezésednek kifejezetten örülök, holnap kivinnénk kiszellőzni a gyerkőcöket. Tehát ha én keresek egy megfelelő zöldterületet, ahová autóval megy ki a család és bent van a két gyerekbringa a csomagtartóba, akkor elvben ez szabályos így.

(#161594) sutszi válasza Magnum_ (#161592) üzenetére


sutszi
veterán

Úgy látom kezd kialakulni a másodszakma... :DDD

pék ;] :P

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#161595) molnarpeter válasza Magnum_ (#161592) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nagy erőt kell kifejteni, meg tud szorulni a racsni, olyankor sima hajtót érdemes feltenni - persze egy leeresztő nem ilyen, de múltkor főtengely nyugvócsapágy leszedésnél mi is ráraktuk a méteres csövet a racsniskulcsra, mert az volt kéznél faternak gép alatt fekve, aztán lehetett kocogtatni a kulcsot, hogy megint használható legyen, kicsit megakadt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#161596) Magnum_ válasza molnarpeter (#161595) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nincs sima hajto szaram, az olajtekno csavar meg ne legyen is ratepve.

Sutszi, ja, nem esem mar ketsegbe azert egy gyertya csere elott (nem neztem YT videot erre) :D

Dj86: majd kiderul, hogy helyes-e :D

I humbly and respectfully decline™

(#161597) rbalint88 válasza Magnum_ (#161596) üzenetére


rbalint88
addikt

félcolos racsni is bírja általában ;) nekem a kerékcserélő kulcsom egy teleszkópos szárú félcolos, megvan vagy 8 éve, és használt volt már akkor is, évi 4-5 kerékcserét levezényeltem vele és nem volt még problémája vele.

(#161598) dj79 válasza Magnum_ (#161596) üzenetére


dj79
senior tag

Hmmm, de a rendőr hogy fog másfél méter távolságot tartva igazoltatni vagy belenézni a csomagtartóba :F ;]

(#161599) Tsebacsi válasza dj79 (#161598) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Maszkban :P Hogy ne ismerd fel :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161600) Zizmand válasza molnarpeter (#161595) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én úgy szoktam, hogy racsnival sosem indítom meg a csavart és ha tehetem sosem húzom véglegesre vele, csak hajtószárral.
Kivéve ott ahol tudom, hogy én húztam meg a csavart és nem agyontépve. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.