Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162101) brumi1024 válasza focvis (#162090) üzenetére


brumi1024
veterán

Voltak rajtad kivul? Jovo heten kinezek a zolddel, ram lett hagyva. Egy alapos mosast mar kapott.

"Az autós programjaimat egy teletank MOL táltossal koronáztam." ;]

[ Szerkesztve ]

(#162102) stickermajom válasza brumi1024 (#162101) üzenetére


stickermajom
addikt

Én maradtam a karanténfutárnál a pollenszűrők miatt. Lassan minden is futárral jön. (Bár belegondolva lehet nagyobb kockázat :D )

(#162103) brumi1024 válasza stickermajom (#162102) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja a gumisra vonatkozott a kerdesem, kivancsi vagyok, hogy csak szerencsem volt tegnap, vagy nincs forgalom (utobbi a gyanus). A futar nalam is mindennapi vendeg, de vigyazunk, o kesztyuben, maszkban, alairas nincs.

(#162104) Doki16 válasza molnarpeter (#162098) üzenetére


Doki16
addikt

Még nem tudni, hogy jó-e pumpa. Félek tőle, hogy nem lesz az. Bontott bevizsgált jó lenne, ha lenne valahol :) Egyébként jó lenne valami típus szerviz. Kösz a tippet ránézek.

(#162097) dj79: Nekem is ez a bajom vele. Nagyon lehúzás szaga van.

(#162099) Qru: Köszönöm a linket, továbbítottam.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#162105) molnarpeter válasza Doki16 (#162104) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg még egy kicsit olcsóbb, elvileg 12 hó gari [link]

Amúgy bontott cuccal javítás, aztán pedig kell helyette egy jó kis SDI 🤷‍♂️🤠 Adagolós TDI, 1 millió km után okozott gondot hibás porlasztó, mondjuk 1.9-hez egy bontott garnitúra összesen 15k, adagoló 20k. [link] Nekünk egyelőre 300-at lépte át, sárvédő és küszöb igényel némi törődést.

[ Szerkesztve ]

(#162106) focvis válasza brumi1024 (#162101) üzenetére


focvis
veterán

Akkor tolatott ki valaki mikor érkeztem, és mikor távoztam jött másvalaki. Illetve a középső emelőn "parkolt" egy fehér szakadt Ford Transit (?), de lehet, hogy ő már tegnap is ott parkolt, mert nem foglalkoztak vele.

Stickermajom: a Kauffernél voltak előttem 4-en a sorban, utánam 2-3-an, kb. 10 percet vártam, ráértem, tartottuk a 1,5 métert.
Szeretek veszélyesen élni!!! ;] (A lidibe azért én is maszkot húzok.)

(#162100) máyköl: Leginkább egy versenykék R-re csorog(na) a nyálam. Ez a Volvo túl észszerű.

[ Szerkesztve ]

(#162107) rbalint88 válasza focvis (#162106) üzenetére


rbalint88
addikt

vegyél a Volvo mellé valamit, befektetési céllal ;)

(#162108) cappa72 válasza brumi1024 (#162101) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én meg úgy döntöttem, felhigítom a 95/e10-et "táltos" makszmósün 100/e5-tel. 333Ft per liter áron.
Remélem jó keveréket alkot.
A fogyikácska meg 8.1

Penny martket, este 7 óra, parkolóban 5 autó. Pangás, akciók, heti nagycsaládos vásárlás. Gyorsan végeztem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#162109) focvis válasza rbalint88 (#162107) üzenetére


focvis
veterán

Egy jó tipp?
(Nem sikerül egyelőre túllépnem a Golfokon. :F )

(#162110) Tsebacsi válasza cappa72 (#162108) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Engem nagyon rá akart beszélni emberke ma az evo 95-re. Nem sikerült neki :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162111) cappa72 válasza Tsebacsi (#162110) üzenetére


cappa72
nagyúr

Naháááát! :C
Biztos durván nem hagytad magad.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#162112) molnarpeter válasza focvis (#162109) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Golf 1 :D hát még GTI...

Szerintem mostani gazdasági helyzetben egy darabig csökkenni fog még az ár, kérdés, hogy hány év alatt tér majd észhez :F hamarosan érdemes lesz venni, ha tovább gyengül a forint és csökkennek a luxuscikkek árai.

[ Szerkesztve ]

(#162113) nandow válasza focvis (#162109) üzenetére


nandow
aktív tag

S2000 :K

(#162114) focvis válasza molnarpeter (#162112) üzenetére


focvis
veterán

Az se rossz. A nálam golfbetegebb* cimborám erre akar megdumálni. Nem rossz, de inkább használtban gondolkodom.

* Volt néki G1,2,3,4,5,7; a G6 kimaradt.

@nandow Az se kutya.

[ Szerkesztve ]

(#162115) rbalint88 válasza focvis (#162114) üzenetére


rbalint88
addikt

valami olyat kellene találni, ami mostanában kezdett el emelkedni, épphogy OT vagy még YT.
vagy egy ilyet és bevételi profilt váltasz :DDD

(#162116) Qru válasza rbalint88 (#162115) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

YT? Punto mk1... ;]

#nincsbennetarcsi

(#162117) freeknight válasza focvis (#162114) üzenetére


freeknight
őstag

Én most várnék 1-2 hónapot autóvásárlással. Tömegesen fognak majd kocsit eladni az emberek, tippre szép kis áreső várható a használtpiacon euró ide vagy oda. Sokat lehet majd spórolni (vagyis inkább reálisabb árakon vásárolni)

(#162118) Magnum_ válasza freeknight (#162117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezert nem fogom eladni a bmw-t (pedig itt lenne az ideje, mert bar en is ezt gondolom, hogy zarcsokkentes lesz, de en viszont nem vagyok hajlando bukni akkorat az enyemen, hogy mas tul jol jarjon vele.)

I humbly and respectfully decline™

(#162119) máyköl válasza focvis (#162109) üzenetére


máyköl
veterán

[link]

(leirast erdemes elolvasni)

[ Szerkesztve ]

(#162120) EQMontoya válasza nandow (#162113) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az jo aron eleg jo befektetés lehet

máyköl: ez nagyon kene, de ennyit nem fog érte kapni. Mar csak azert sem, mert a ritkasága okán ember nem ért hozza, ami egy 30 éves autónál nem előny :(

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#162121) Tsebacsi válasza cappa72 (#162111) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Ebbe a szarba minek az..." :DDD

Focvis: Nekem az a fekete GTI jöhet 1-1 cserében a Fókára :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162122) kisza25 válasza freeknight (#162117) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A tömeges eladás most is megy, viszont nem tudnak behozni autókat olcsón, így az árak is csak picit indultak meg lefele. Legalábbis abban az ársávban amit én követek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162123) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Végre normális tanácsok olajra és kézifékre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#162124) focvis válasza máyköl (#162119) üzenetére


focvis
veterán

Ez tökre tetszik különben, a Geminivel együtt, utóbbit 2-300 ezerért kínálták tizenéve.

@ freeknight: Vélhetően úgy lesz. A hahus parkolóm alapján, egyelőre még kitartják az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#162125) Doki16 válasza molnarpeter (#162105) üzenetére


Doki16
addikt

Ezek amit linkeltél nem csak a fém végek, a csúcsok? Vagy vajon elég ezeket csak cserélni? Ez a 25k/db elég jó lenne :)

Felmerült az SDI és a PD is. De annyira idősek már, hogy ott meg félnék a rozsdától, sok van belőle a piacon és nehéz lenne egy normális példányt venni.

Másik téma: Szerezzen nekem valaki egy jobb oldali tükröt, mert már hülyét kapok. :D Mindenhol hiány az egész országban. Azóta nem tudok szerezni amióta leesett. FB csoportokban senki sem válaszol, hogy lenne. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#162126) barnam_ válasza máyköl (#162119) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez nagyon szép, de az életben nem fogja eladni. Vagyis de, ha 10000-ből talál 1-et, aki hajlandó érte 5m Ft-ot adni.

(#162127) rbalint88 válasza máyköl (#162119) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerinem ezt mobilera/autoscoutra kell felrakni, kint meg fogjak adni erte ezt a penzt, itthon nem. Am tavaly nyaron a Marczibanyi ternel lehetett latni par napig a kocsit.

(#162128) szimi57 válasza Dluinet (#162123) üzenetére


szimi57
őstag

Én egyáltalán nem nevezném normális tanácsoknak, főleg, ami a 0w-s olajokra vonatkozik. Sok videó kering a neten, ahol az látszik, hogy a kémcsövekből szabadjára engedett higabb olaj hamarabb érkezik célba. A motoroknál más a történet. Nincs szabadesés, hanem egy fogaskerék szivattyu dolgozik. Ezek a szivattyúk térfogat kiszoritás elvén működnek és az egy fordulatra eső továbbitott mennyiség ugyan az pl. viz vagy 15w olaj esetén is! A cikkben foglaltakkal szemben a valóság az, hogy a sűrűbb olaj hamarabb célba ér. Miért? Az illesztési hézagok miatt jelentkezik a résolaj veszteség és ez már igaz a szivattyúnál is. Ez kopott motoroknál több. Tehát a továbbitott mennyiség egy része útközben elszökik. A kémcsöves videóknál látható, hogy erre a higabb olaj az alkalmasabb. Határesetre tervezett olajszivattyúk és kopott motor esetén még egy perc is kellhet, hogy az olaj célba érjen alapjáraton. Sajátomban 10w60-as versenyolajat használok, nemsokára kapja a következő adagot. :D -20 fokig a full szintetikus minőségi olajokkal nincs gond. 0w vagy 5w olajat max. a garanciális időben engedném azt is felezett, harmadolt csereperiódussal.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#162129) stickermajom válasza szimi57 (#162128) üzenetére


stickermajom
addikt

(#162130) Dluinet válasza szimi57 (#162128) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Próbáltál már a folyékony szappanadagolóba vizet rakni?
Egyből látod a különbség. Aminek a jelentőség itt látod.
Ha vastag az olaj, akkor nem fogja a dugattyú alatti hengerfalat szórni, amíg az olaj viszkozitása (sűrűsége) a megfelelő értékig le nem csökken.

A magas viszkozitású (vastag) olajat a szűrő fogja meg nagyon, amivel szemben nagyon nehezen dolgozik a szivattyú.

10w-60-at akkor használnék, ha autópályán, 35°C felett, a motort 5000RPM felett pörgetném órákig. Vagy akkor sem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#162131) Qru válasza szimi57 (#162128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy ugyanaz, az alacsonyabb viszkozitású olaj könnyebben pumpálható mindig, nagyobb az áramlási sebessége.

#nincsbennetarcsi

(#162132) MunezXBK válasza Dluinet (#162130) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Porschekba gyárilag 10W-60 megy.

(#162133) Dluinet válasza MunezXBK (#162132) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem 1500-as RPM-en használják
Nem jellemző az ovi, munkahely, boltba járás, dugóban ácsorgás.
Inkább a pályanapok, és forszírozott üzem, a jellemző használat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#162134) Integrale válasza Dluinet (#162133) üzenetére


Integrale
veterán

Ea az olajkor is 100 fokos olaj melletti 23 mm2/s koruli ertekre van tervezve.

Aki 40 (14mm2/s) helyett 60-at rak a motorba, es ha nem hajtja, akkor szepen tonkre is vagja.

"Bad reklám is reklám too"

(#162135) MunezXBK válasza Dluinet (#162133) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ó, dehogynem. Csak itt pályán küldhetik neki.

(#162136) anorche1 válasza kisza25 (#162023) üzenetére


anorche1
őstag

Koszonom a valaszokat!
Szerintem ennel a verzional maradok, most is jo minosegu olajat kap, de par ezer km utan ledobom.

Lenne meg egy kerdesem:
A motor benne van a Totalcar Húsz motor: ezeket kerülje listajaban.
Foleg az autopalyas resz aggaszt.
Ti mit javasolnatok? Jelenleg egy 94-es papir swiftet hajtok kb. 1.5 eve, azota 30 ezer km belement, es a "tempos" (gps szerinti 150) palyazassal sem volt gondja (attol tekintsunk el, hogy ez mekkora felelotlenseg. Eladhatnam mind2 -t es vehetnek az arukbol valamit. Csak a virus miatt nem hiszem hogy az emberek most nagyon autot vennenek.
Vagy adjam el a swiftet, es hasznaljam a skodat? Csak abban az allapotan kivul semmi nem vonz. Nehez kasztni, gyenge motor, ronda kinezet (sedan verzio, hatchback es a combi is millioszor jobban nez ki szvsz). Meg elony meg a nagyobb biztonsag. De swiftet nem kellett sajnalni, es diakfizubol is konnyen fenttarthato (skodanal egy 100ezres vezerles csere nem esne jol). Plusz a papir jellege miatt mar alacsonyabb tempo is izgalmas vele ;]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#162137) Qru válasza anorche1 (#162136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda biztonságosabb ezért átnyergelnék rá. Pályán nem szabad hajtani de legalább türelemre tanít. Meg arra, hogy hogyan előzz lendületből. :D

Swift elmegy most viszonylag könnyen, mert egy tökéletes válság autó.

#nincsbennetarcsi

(#162138) Kickass válasza Magnum_ (#162118) üzenetére


Kickass
őstag

Szinten zenesz, annyi kulonbseggel, ha elindulnak az arak lefele akkor veszek, a Merci meg elfer majd eladom, ha ujra elindulnak az arak felfele.
Csak a karanten elvette az eszem, E92-t meg OPC Insigniakat nezegetek (utobbi mint 'csaladi' vedheto az asszony elott).

(#162139) stickermajom válasza anorche1 (#162136) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha nem rohad a jellegzetes pontokon, akkor a Swiftet én tuti nem adnám el. Pénzt gyakorlatilag nem kapsz érte, de a világ legjobb szaladgálos autója.

(#162140) Magnum_ válasza Kickass (#162138) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is megment az agyam 2 hete, most mar egy hete ra sem nezek mobile-re direkt.
Most E90 lehetne, ha nem lenne korona, de jovore varok kis penzecsket, gazdasagosabb, ha most marad az E46 (plane ilyen muszaki es esztetikai allapotban), es majd kesobb nezek mast (a.k.a. dragabbat, bmw vonalon maradva, lehet, hogy suv)

I humbly and respectfully decline™

(#162141) máyköl válasza Magnum_ (#162140) üzenetére


máyköl
veterán

En sajnos mobiléztam tegnap. [link]

(#162142) brumi1024 válasza máyköl (#162141) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennek jó a hangja :K

(#162143) EQMontoya válasza Magnum_ (#162140) üzenetére


EQMontoya
veterán

En tuti nem vennék E46-nal újabb Bimmert. Ami Neked van, az szep és fasza, az ujabbakkal meg roller lesz. Akkor mar inkabb Merci, az egy fokkal fenntarthatóbb. W204 pl.

Same rules apply!

(#162144) Magnum_ válasza EQMontoya (#162143) üzenetére


Magnum_
nagyúr

W204 egyebkent nagyon kalapban van

I humbly and respectfully decline™

(#162145) molnarpeter válasza anorche1 (#162136) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Általában a papás, kímélt darabok hullanak el. Ha taposod, később romlik el a Skoda, nyergelj át arra :K Stift árából meg ha kell, tudsz rá költeni.

Ultimate verzió: add el mindkettőt, és vegyél SDI Fabia-t :D nem gyorsvonat az sem, de akármit csinálsz, elmegy kb 5 literrel, és nincs minek elromlani rajta félmillió km-en innen.

(#162146) molnarpeter válasza EQMontoya (#162143) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

E90 pre-LCI volt még M47 20d, abban volt anyag, vezérműlánc is elmegy sok százezer km-t, első példányokból ki lehet fogni DPF menteset. Mondjuk M57 30d is volt, ott előbb kell lánc csere, de az sem rossz cucc. Benzin vonalat nem nézem, akkor E36? ;]

SUV vonalon X3 még E46 technika :K

(#162147) szimi57 válasza stickermajom (#162129) üzenetére


szimi57
őstag

Igen, a kedvező mellékhatását nem említettem. Az olajfogyasztásom 7-ről lement 3 decire 1000-ren. :R

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#162148) szimi57 válasza Dluinet (#162130) üzenetére


szimi57
őstag

Attól nem kell tartani, hogy a hengerfal alulról nem kap olajat. A BMW felülről is kap. :D Az olaj is összenyomhatatlan, mint a legtöbb folyadék, még a szűrő sem lehet akadály. Max. a szivattyú hajtás mehet szét, de ahhoz még a lekvár is kevés :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#162149) szimi57 válasza Qru (#162131) üzenetére


szimi57
őstag

Könnyebben pumpálható, de még nem halottam, hogy a szivattyú sikított volna. Az áramlási sebessége pedig ugyan az, csak a szivattyú fordulatszámától függ. Itt nincs szabadfolyás!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#162150) Szada85 válasza Kickass (#162138) üzenetére


Szada85
aktív tag

Egy ideig nekem is be volt csípödve az Insi OPC, de aztán utánaolvasva inkább elengedtem a dolgot. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.