Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162451) rbalint88 válasza Magnum_ (#162445) üzenetére


rbalint88
addikt

A vazat at ne fesd, ez igy autentik 90’s!!! Ahol meg van pattanva, kis ezust vagy fekete hammerite-os javitas. Amugy is draga dolog.
A beallitas, bovdenek csereje, fekbetet es gumik csereje kijohet 30-bol festes nelkul

(#162452) grizlisandor válasza kisza25 (#162446) üzenetére


grizlisandor
addikt

2008 után a Seat márkán belüli FL-re gondoltam. :)

(#162453) stickermajom válasza máyköl (#162447) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont most jött a karanténfutár Kauffertől, hétvégén mindkét autón pollenszűrő csere és klímatisztítás lesz. Csak előtte be kell fejeznem a füvesítést. :))

(#162454) anorche1


anorche1
őstag

Tudtok ajanlani valakit, aki egy alufelni peremet lepolirozna? Haveromnak kellene, es miskolcon senkit nem talal, mar pesti is jo lenne.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#162455) Qru válasza Magnum_ (#162436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konkrétan nem volt üres parkolóhely a belvárosban... Eddig meg mindenhol volt hely bőven.

#nincsbennetarcsi

(#162456) Qru válasza anorche1 (#162454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Náluk voltunk legutóbb, korrektek (4k/db áron megy): Non-Stop gumi

#nincsbennetarcsi

(#162457) simonjoe válasza Magnum_ (#162450) üzenetére


simonjoe
senior tag

...egy éve letakarva áll, megegyezünk ha gondolod ;)
nem kell csak belenyomni 10bar-t & go.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Joe

(#162458) kisza25 válasza grizlisandor (#162452) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen az van 2012től
Bal az FL 2012-től, jobb a 2008-tól, enyém az olyan, mint a jobb oldali
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#162459) Jorus válasza simonjoe (#162457) üzenetére


Jorus
nagyúr

És a BNV-jére sem kell túl sokat rádobnia a cserénél. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#162460) EQMontoya


EQMontoya
veterán

MX5 a Mazda centenariumara
Kene...

Same rules apply!

(#162461) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Lecsupaszitotam teljesen, leszedtem a bacsi minden kis kiegszitojet.

Eleg meno :-)

I humbly and respectfully decline™

(#162462) Qru válasza barnam_ (#162352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fotelnepper: W124 200D

#nincsbennetarcsi

(#162463) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Holnap koran reggel olajcsere szereldmagadnal.

I humbly and respectfully decline™

(#162464) rbalint88 válasza Magnum_ (#162463) üzenetére


rbalint88
addikt

A bringan? :Y

;]

(#162465) kisza25 válasza rbalint88 (#162464) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#162466) b4zsi- válasza kisza25 (#162401) üzenetére


b4zsi-
őstag

Gratulálok! :)

(#162467) mycso válasza anorche1 (#162454) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, Miskolcon, Őt is kereshetitek, szokott felnit is fényezni, polírozni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#162468) kisza25 válasza b4zsi- (#162466) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm :R

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#162469) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Polo lemosva, nyári gumik felszereltetve. Hűtővíz és az olajszint is rendben. ;]
Egyébként ezek Falken ZIEX ZE-914A Ecorun csodák milyennek számítanak? A téli TS860 után nem tűnik hangosabbnak (annak ellenére, hogy eco) és érezhetően jobban tapadt így pár tíz kilométeresen már, mint a téli.


(#162470) Integrale válasza BigBlackDog (#162469) üzenetére


Integrale
veterán

Ilyen gumikat hasznalok (asszem). Ami biztos, hogy atkozottul halk, mindenki eszfeveszi, aki ul az autoban. (Alapvetoen jo a gordulesi zaj elleni szigetelese, de semmit nem hallani a gumik felol).
Az en telmpomhoz tokeletes. :D

Bocs, az enyem ze 310.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#162471) Kickass


Kickass
őstag

Nem autóvásárlós topik, de inkább mégis ide dobom be.

Adott egy 4.5M keret, amiből az eredeti terv egy megbizható (ez nem egyenlő a ne kelljen rá költenivel), de viszonylag tágas verda a cél ami jó lehet napi ingázásra és pályázásra, tehát racionális választás. (Hibrid egyelőre elvetve, erős a konszern vonal pár más dolog mellett)

De
mivan ha kihagyjuk a képletből a racionálisat, és meghagyunk valamit ami méreteiben hazudható családinak (GTI Golf kiesett, bocs focvis), de egyébként lehet mókafaktor.

Hahut odavissza átpörgettem, de nem megy a think outside the box most, csak konstrukció hibás f*shalmokat látok. Kivéve a 2.5 Skyactiv 6os Mazda.

[ Szerkesztve ]

(#162472) focvis válasza Kickass (#162471) üzenetére


focvis
veterán

Ott van még a Golf R is :D , ha kell az összkerékhajtás nyújtotta plusz biztonság a családnak.

(#162473) molnarpeter válasza Kickass (#162471) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia mk3 preFL RS Combi? Dízel és benzin is jó, DSG-vel is okés.

[ Szerkesztve ]

(#162474) rbalint88 válasza Kickass (#162471) üzenetére


rbalint88
addikt

4,5-ért azért lehet már álmodni, kérdés, hogy mennyire kell fiatal legyen.* Sajnos minél fiatalabb, annál kevésbé élménydús fér bele. Mazda 6 2,5-öt teoretikusan támogatnám is, de egyrészt Merciből (magasabb minőség, finomabb rugózás), másrészt dízelből (nyomaték) ülsz át, harmadrészt ott a rozsda. Ha próba alapján is tetszik, akkor hajrá, kötelező szerviz után rögtön üregvédelemmel.
Ebben a keretben nagyon szép A4 B8-ak vannak, de jellemzően dízelek, az nem tudom belefér-e. Illetve ezekben a csoda multitronic váltó van, ha automata kellene, ami szintén nem egy olyan konstrukció, amit a nevemen szeretnék tudni.

*jó szopó keret ez. elverni valami romra már túl sok, de igazán jót és fiatalt még nem kapsz belőle. ha kor és fogyasztás nem számít, durrants meg egy ilyesmit és a maradék menjen MÁP+-ba, amíg nem kell a szervizre és benzinre :) vagy ez és nagyon alaposan átvizsgáltatod és utána nézel, hogy mennyire betegágy 3 bízol a csodában, hogy nem lesz baja :P

(#162475) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

[Big Apple Outlaw] hangulat 10 pont! :U

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#162476) molnarpeter válasza rbalint88 (#162474) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

B8 már volt S-Tronic is, nem? Meg abból V6 TDI kell, az úgyis hagyományos :))

(#162477) CactuS válasza Elektrosokk (#162475) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1, nagyon jó. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#162478) máyköl válasza molnarpeter (#162476) üzenetére


máyköl
veterán

Multi (majdnem B8 -at vettem, nem talalkoztam S-Tronic -al, igy maradt a kezi nalam is)

[ Szerkesztve ]

(#162479) rbalint88 válasza Elektrosokk (#162475) üzenetére


rbalint88
addikt

érdemes bekövetni a csávót instán is, elég beteg holmijai vannak. és itt nem a szinte közhelynek számító Magnus Walkerre gondoltam (őt is érdemes), hanem a Lancia tulajára, aki a mrenthusiast nick alatt fut.
2:16-nál amikor ott áll a kajálda előtt az valami iszonyat erős hangulatú képkocka, valami félig posztapokaiptikus, félig csak simán beteg ázsiai alkotásban is nagyon megállná a helyét :P

mp: s-tronic csak bizonyos motorokhoz és főleg quattrohoz volt, de a sztenderd az a multitronic sajnos. van egy faceliftes s-line quattro egy-két hónapja itt a kinti parkolóban, nagyon szép. na azt tuti nem takarja be 4,5misi sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#162480) Richard! válasza molnarpeter (#162476) üzenetére


Richard!
addikt

Jól tudod, volt mindkettővel. :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#162481) barnam_ válasza Qru (#162462) üzenetére


barnam_
nagyúr

A cikk címére válaszolva: nem venném meg :) (nem láttam még a videót)
De csak azért mert 200D. Vidékre válságautónak még el tudom képzelni, csak olaj és víz kell bele. Autópályára félnék vele felmenni a 75 lóval.
Amúgy így, hogy 03.16 óta home office van, két hete pedig vidéki városok között közlekedek, egészen kisimultak a ráncaim :DDD A távmunkát szívesen megtartanám a későbbiek során is.

(#162353) aero.: szerintem is nagyon jó :)
(#162357) focvis: vagy csak lejárt a hirdetés. Jó pár hónapja felbukkan a friss hirdetések között.
(#162359) tboldi: jó lett, csak a párhuzamost nem sikerült eltalálni ;)

(#162482) Pttypang válasza rbalint88 (#162479) üzenetére


Pttypang
veterán

Majdnem az volt a nick :)
misterenthusiast

Everybody lies.

(#162483) barnam_ válasza BigBlackDog (#162469) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nálam szintén TS860 a téli, és Falken ZE-914 a nyári. Valóban sokkal halkabb mint a téliek.
4 év és 42ezer km után sincs még elkopva, tehát ilyen szempontból valóban Eco, jól bírja.
Tapadás? Hát a lovak nem nagyon fogják feszegetni a határait, de súly van, tempósabb kanyarokban sem éreztem soha bizonytalannak.

Előző hozzászólásomhoz gondolat (#162481), miután megnéztem a videót: ennek így nem sok értelme van. Nyilván minden eleme legalább 20-25 éves, rozsdásodik sok helyen, olajat is csöpögteti. Racionálisan nézve nem érdemes felújítani, hiszen a vételárat könnyen rá lehet költeni, tehát két választás van: vagy pénzt nem számítva felújítani, akkor hobbi; vagy használni így amíg megy, aztán bontó.

(#162484) BigBlackDog válasza barnam_ (#162483) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Pont akartalak is kérdezni, gumis topikban olvastam, hogy Neked is ilyen a nyári garnitúra. Előreláthatólag 4 szezont és 60-80e kilométer lenne a feladvány, amit ki kéne bírnia. Viszont tegnap lemértem, vadi új gumi létére csak 7 mm a profil. Kissé kevésnek érzem.

Ló nálam sincs sok, de egyik körforgalomban, fehér aszfalton próbáltam. Négyévszakosok, meg a téli is mindig "darálósan" kezd megcsúszni, ennél nyúlósabb érzet volt, nem annyira akart csúszni (mondjuk nem szoktam állatkodni).

(#162485) Tsebacsi válasza barnam_ (#162483) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És BBD: Köszi a véleményeket, elteszem magamnak, hogy ha ezt a fos nyári gumit cserélni akarom, akkor benne lesz a listában a Falken is! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162486) Kickass válasza rbalint88 (#162474) üzenetére


Kickass
őstag

Kossz, nem hobbiautot keresek :D tetszenek ezek a 4.2 V8-ak de majd egyszer munkaba jarni napi szinten eros lenne :DDD :DDD 3.0Tfsi-bol van fent egy kombi A6 mar egy ideje, bevallottan lancproblemas 2,5M az ara, azt most lehet kettoert el lehetne hozni, es akkor tudom en rakattam rendbe.
Igen, eleg szopo ez a keret pont nincs semmi jo, dizelbol viszont csak a racionalis vonal johet szoba az meg most inkabb euro6-ot jelent. El is van konyvjelzozve par Passat/Superb/RS Oktav de azokat majd a megfelelo topikban kivesezzuk.

Nagyobb gond, hogy most amit nem ismerek nem nagyon tudom ulesprobazni. Meg azert egy Avantgarde C Merci nem a minoseg non plus ultraja. Igen a 6osnal egyedul a rozsdara kell figyelni.

molnarpeter: Dizel Oktav pakliban van, TFSI-t inkabb kihagynam

focvis: mutass ennyiert olyan R-t amit te is megvennel, dobok ra tetocsimtartot :D

(#162487) CactuS válasza BigBlackDog (#162484) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem minden abroncsnál egyforma az induló profilmélység. Uniroyal pl: az átlagnál magasabb profilmélységgel kezd, de jobban is kopik. (A jó úttartáshoz nem árt a tapadás, ami tapad az kopik, plusz nem lesz ECO).

Néhány éve került hozzánk egy gumis kolléga, aki előtte sok évig a gumis iparágban dolgozott a nagyok között, ő mondta, hogy az új autókon lévő abroncsok általában mások az utólag vásárolt daraboknál. Jellemzően gyengébbek, más az összetételük és csak új autókon találod meg (a típus az ugyanaz lesz, csak az összetétel más, mert ezek rendelésre készülnek az autógyáraknak). Hasonlót mi is észrevettünk, pl: még a kocka Transitok idején, ott a gyári Conti Eco abroncsai gyakorlatilag egy nyár alatt kopásjelzőre kerültek, a második körrel már nem volt ilyen gond.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#162488) BigBlackDog válasza CactuS (#162487) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Igen, a márkától, típustól függő különböző profilmélységet sejtettem. Viszont azzal nem nyugtattál meg, hogy a gyári szerelésű abroncsok kevesebb ideig bírják. Jelenlegi állás szerint 4 évre (és becslés alapján 100-140e kilométerre) egy nyári és egy téli garnitúra van.

(#162489) anorche1 válasza Qru (#162456) üzenetére


anorche1
őstag

Haverom fel hivta oket, a 4k/db -bol 12k/db lett.
Az meg neki mar pestre utazassal sok.

Valami mas ajanlat esetleg?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#162490) Qru válasza anorche1 (#162489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagyon drága... :( Nincs más tippem így hirtelen. Talán a gumis topikban tudnak segíteni.

#nincsbennetarcsi

(#162491) focvis válasza Kickass (#162486) üzenetére


focvis
veterán

Challange accepted! :DDD

1. [link] kicsi racsing (stage 3), sajnos fekete bőr
2. [link] szolíd
3. [link] csak azért nem kéne, mert fekete bőrbelsős

Látatlanban a 2. választanám; a kiírt ár 4,9 M.

(#162492) MunezXBK válasza focvis (#162491) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bsznék rá, hogy fekete, jól néz ki.

(#162493) BigBlackDog válasza MunezXBK (#162492) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, ráadásul lehet kapni nagyon szép üléshuzatokat is. ;]

R-et csak fekete bőr, vagy szövet belsővel lehetett választani?

[ Szerkesztve ]

(#162494) stickermajom válasza BigBlackDog (#162493) üzenetére


stickermajom
addikt

Simán jó. [link] :D

(#162495) tboldi válasza stickermajom (#162494) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jaj, múltkor láttam ilyet egy arany színű Matizban, plusz hozzápasszoló kormányvédő is volt benne. Vizuális környezetszennyezés. :D

(#162496) focvis válasza MunezXBK (#162492) üzenetére


focvis
veterán

Te voltál az aki mindig lebeszélt a fekete bőrről, ha emlékszel, egyszer a GTI-be akartam venni egy komplett belsőt. Tavaly júniusban meg volt egy fekete bőrös GTI-m, mindig muszáj volt klímázni benne.

Persze, hogy jól néz ki ettől függetlenül. :K

Erre hegyezem a cerkát leginkább: [link]

[ Szerkesztve ]

(#162497) barnam_ válasza BigBlackDog (#162484) üzenetére


barnam_
nagyúr

Most megnéztem, kb. 6 mm a középső 3 barázda, oldalt inkább olyan 5.
Szerintem a 60e km meglehet, a 80-ban nem vagyok olyan biztos.

(#162485) Tsebacsi: nem rossz ez a Falken, ár-érték arányban szerintem jó.

(#162496) focvis: kockás mintájú üléseket bele, és tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

(#162498) molnarpeter válasza focvis (#162496) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Harmadik féklámpa kíván egy fóliát, meg szerintem gloss black kipu vég jól állna rajta :D

(#162499) BigBlackDog válasza barnam_ (#162497) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor 4 év és ~40e km után kb. 1 mm kopás (feltéve, ha a Tiéd is 7 mm volt újonnan), ami nem rossz. Kíváncsi leszek, hogy a gyári szerelésű változat mennyit fog bírni.

(#162500) MunezXBK válasza focvis (#162496) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, de 6 évig volt fekete bőrös autóm, nálad addig nem lesz meg. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.