Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161501) kisza25 válasza Magnum_ (#161500) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És molnarpeter: köszönöm!

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161502) Qru válasza kisza25 (#161498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen vételnél be kell menned új forgalmiért, a törzskönyv meg majd jön postán.
Arra figyelj, hogy az átírásra most is csak 15 napod van, azt nem érinti a veszélyhelyzet miatt meghirdetett lejáró személyiokmányokról szóló moratórium.

#nincsbennetarcsi

(#161503) Magnum_ válasza Qru (#161502) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eladasnal 8 napon belul kell bejelenteni

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#161504) CactuS válasza Jorus (#161491) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért is vásároltam, hogy megmutassam, hogy meg lehet vásárolni egy régi luxus mumus autót.... :D Talán segített pár álomvilágban ringatózónak.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161505) Qru válasza Magnum_ (#161503) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uhh, akkor pláne igyekezni kell.

mod:

Amúgy nem vételről volt szó?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#161506) Magnum_ válasza Qru (#161505) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mindket esetrol. Ugy kerdezett ra kisza

I humbly and respectfully decline™

(#161507) Qru válasza Magnum_ (#161506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó akkor nem értettem félre.

Gondolom most, hogy olcsó lett a benzin lecserélte a Tipo-t egy V8-as Mustang-ra. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#161508) kisza25 válasza Qru (#161502) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elvileg ügyfélkapun keresztül lehet időpontot kérni az okmányirodába, azért is kérdezem, hogy alapból hogyan van. Mert ismerős egy héttel később kapott időpontot. Majd holnap felhívom őket :)
Qru #161507: még csak folyamatbanvan, egyelőre csak a végtörlesztésnél tartok ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161509) Qru válasza kisza25 (#161508) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, haverom nekem is most április elejére kapott időpontot (vidéken, itt pesten április végre kapott volna).

Volt szerencsém nem rég ülni egy mk5 Mustangban utasként, igaz az a kisebbik motoros (3.7L V6) de az is szedi a pacskert rendesen. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#161510) molnarpeter válasza kisza25 (#161508) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Asszem külön vannak az online időpontok valamelyest, érdemes megnézni mindenképp.

(#161511) kisza25 válasza Qru (#161509) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor lenne egy másik kérdés, ha egyből el is adom a verdát, hogy vegyek egy v8 mustangot, akkor is kell a nevemre írás (új forgalmi), vagy mehet egyből az eladás? A bank elvileg egy nevemre szóló törzskönyvet küld, a bank részéről kapok egy tulajdonjog átszállását rögzítő okiratot, csak a forgalmiban szereplek üzemben tartóként. Törzskönyv számát és a forgalmi számát megtudom adni az eladáshoz most is? Vagy ne is álmodjak, hogy ilyen egyszerű lenne a dolog?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161512) focvis válasza kisza25 (#161511) üzenetére


focvis
veterán

Mehet egyből az átírás. (Korábban legalábbis így volt, nem hinném, hogy változott.)

(#161513) kisza25 válasza focvis (#161512) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, holnap rákérdezek, az ocsmányirodában. :)
amúgy ezt néztem ki, magyar, egy tulajos, kevés benne a méter, gari is van rá, mi baj lehet ;]
csak a felnit lepadkázta :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161514) CactuS válasza kisza25 (#161513) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Legalább nincs rommá törve, az is valami, főleg, hogy egy Mustangról van szó.

Lemaradtam picit. Tipo upgrade? Picit jobban fog húzni, lent. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161515) kisza25 válasza CactuS (#161514) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem lesz upgrade csak vicceskedett qru, hogy biztos v8-at veszek, mert olcsó a benzin. :)
Komolyra fordítva a szót. Kifizettem a tipo-t a helyzetre való tekintettel és igen, eladom, mert kb 2 hete megszűnt a munkám a kialakult helyzet miatt (elméletileg nem, csak gyakorlatilag). Amíg ez tart addig házakat nem fognak venni, a napi szokásos 10-30 hívás helyett, az elmúlt két hétben hívtak ketten és azok is csak érdeklődtek. Az összes iroda bezárt, mutatni se nagyon mutatnánk, de nem is hívnak, ügyvéd se nagyon vállalná a dolgokat. kb július-augusztusig lehúzhatjuk a rolót, vagy ameddig tart a dolog.
A másik pénzforrásom a nyaraltatás, még nem mondták le a július-augusztusi foglalásokat, még nem. A másik szakmám szakács...
Itt nagyon nehéz munkát találni, pláne a jelenlegi helyzetben.
Szóval most mivel kb sehová sem kell mennem (maradj otthon) és amúgy van egy másik autó, ez tűnik a legegyszerűbbnek arra, hogy anyagilag bebiztosítsam magam, amíg ezt a buzi vírust legyűrjük.
Biztos észre vettétek, hogy komolyan elkezdtem figyelni az autó piacot és egy hét alatt 20%-ot, két hét alatt 40%-ot esett az autópiaci eladások száma. Ezért gyorsan kellett cselekednem, hogy még gyorsan el tudjam adni az autót és ne nagyon nyomott áron.
Tegnap lefoglalózták és ahogy kezemben a papírok a banktól, könnyes búcsút veszek tőle.
Ez van, sok mindennel lehet előre számolni, ezzel nem számoltam. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161516) tboldi válasza kisza25 (#161515) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

Inappropriate joke:
Végezz el egy ápoló OKJ-t, egészségügyi dolgozóként mindig lesz munkád.

szerk.: Amúgy a tisztiorvos kitalálta, hogy elkülnítik a tűdőbajosokat, és az összes háziorvosnak és asszisztensének kötelezően előírták az ügyeletet, így anyumnak is mennie kell majd. De arról nem volt szó, hogy kapnak-e cserébe plusz juttatást, de ami fontosabb, azt sem tudni, hogy lesz-e elég védőeszköz. :F

[ Szerkesztve ]

(#161517) kisza25 válasza tboldi (#161516) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

megfordult a fejemben, de nincs ez a vírus, a gyerek akkor is itthon lenne szeptemberig orvosi utasításra, mert immunrendszere gyenge, az elmúlt 4 hónapban 2,5 hetet volt oviban és egyszer műtötték is közben. Szóval akkor el kellene költöznöm itthonról, amíg ez tart, a gyerek miatt, hát nem tudom, na meg rosszul leszek vérvételkor :B , mondjuk az is igaz, hogy láttam már el félig levágott ujjakat a konyhán (bárd, éles kés, szeletelőgép...)Valamit kitalálok, de ezt most gyorsan megléptem amíg lehetett, az lesz a következő lépés.
Lehet elmegyek a tescoba árut feltölteni, vagy kaja kiszállítónak, azok is mennek most nagyon :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161518) CactuS válasza kisza25 (#161515) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát sajnálom.

Nálunk még tűrhető a dolog, de nem rózsás. Asszonyka élelmiszeriparban, dehidratált kajákkal foglalkozik, forgalom ~70%-a a sulik, óvodák, bölcsik... Ha nincs forgalom, nem kell statisztika sem, így nincs nagyon munkája. A területi képviselők sem tudnak kimenni dolgozni, telefonon a rendelések minimálisak, szabin tengődik. Mondjuk az más kérdés, hogy ez kb. jól mutatja, hogy mennyire becsülik meg a melóban, egy milliárdos forgalmat bonyolító cég nem gondolnám, hogy beleroppanna az 1 fő munkabérébe... Pedig anno már az első gyereknél is kérdezgette a főnök, hogy mikor jön vissza, mert nagyon hiányzik a munkája... Csak hát ugye új melóhely is kérdéses lenne, két gyerek itthon, nincs bölcsi, így nehéz lenne máshova most átmenni. Pont ezért is agyalok, hogy lehet bele kéne menni a hitelek felfüggesztésébe, még most, mielőtt tényleg baj lenne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161519) kisza25 válasza CactuS (#161518) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, ez van, legalább nekem volt mihez nyúlni.
Globálisan gáz a helyzet, itt nincsenek igazán nagy cégek, de múlt héten volt olyan hely amelyik 50 embert küldött el. Az összes gumis bezart minimum 2 hétre, de a cukrászda, elektromossági bolt ... Meg egy csomó más bolt is.
Igen most a gyerek miatt amúgy is itthon kell valakinek lenni (3,5 éves, ovi ugye nincs, de lenne akkor sem menne) páromnak meg szezon van, mert kertészboltban dolhozik, a stiga egyedüli beszállítói az országban, 3-ig vannak nyitva, de 17:30-18:00 ér haza (5perc kocsival) Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a stiga olasz, szóval ki tudja meddig...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161520) molnarpeter válasza CactuS (#161518) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Suli oldalról látom némileg a dolgokat, helyi konyhát gyakorlatilag kiürítették, emberek elküldve :(

Agrár a fő csapásvonal nekünk, munkahely otthon 😌 Némi finanszírozás ketyeg, de a szektor gyakorlatilag éves ciklusokban működik, kaja kell (élje túl mindenki a vírust), gázolaj ár és gyenge Ft ad egy pici pluszt.

(#161521) Qru válasza kisza25 (#161515) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnálom. :(

#nincsbennetarcsi

(#161522) sugarforce


sugarforce
őstag

Kitartást mindenkinek :(

(#161523) focvis válasza kisza25 (#161515) üzenetére


focvis
veterán

:/

Azt mondanám, tartsd fenn a státuszod, állj az ügyfelek rendelkezésére. Amint vége lesz ennek a rémálomnak, gyorsan visszatérnek a vevők. Főleg ha helyükre kerülnek az ingatlanárak.

[ Szerkesztve ]

(#161524) kisza25 válasza focvis (#161523) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ajánlatokat küldöm, telefont felveszem, a kulcsos házakat tervezem levideózni. Csak a gyerek is itthon van így nehéz mozognom. Van egy olyan érzésem, hogy sok ember kényszerül eladni a házát/autóját, ha ez így folytatódik :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161525) MunezXBK válasza kisza25 (#161524) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyon úgy tűnik, hogy ez az év kuka.

(#161526) grizlisandor válasza kisza25 (#161515) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sajnálom. :(

Kíváncsi vagyok mi lesz nálunk melóhelyen(közmű), akit lehetett elküldtek otthoni munkavégzésre, először nekünk is azt mondták mehet, utána azt nyilatkozták, hogy nem, mert megölnénk az informatikai hálózatot... ;] Jelzem minden évben halom pénzt locsolnak bele, és nem informatikai cég vagyunk. :U Akinek nem kivitelezhető, az szabi, én 1,5 hete itthon vagyok szabin, jövőhétre berendeltek, hogy váltsam a főnökömet, mert kell lennie valakinek az irodába, adatszolgáltatások miatt. Építések, utólagos bemérések(katt)fbalert leállítva. Berendeltek így autót is kapok(vagy kötök szerződést a céggel, hogy saját autóval, de annak az engedélyeztetése amúgy is macera, ebbe a helyzetbe meg főleg) a jó Dokkerünket(de lehet megbeszélem főnökkel, hogy kifaszázom munkaidőben ;] ), szóval szegény Seat se fog sokat menni a jövőhéten. Ha lement a hét, egy megállapodás szerint 75% bérbe maradok itthon, következő aktiválásig.

(#161527) Qru


Qru
MODERÁTOR

Most, hogy részleges kijárási van éjféltől, nehogy rátok romoljon az E10. :DDD

#csakazE5

#nincsbennetarcsi

(#161528) tboy93 válasza Qru (#161527) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó, hogy az Accordba utoljára 100-ast tankoltam, mert szerintem már több mint egy hónapja be sem indítottam.

(#161529) F_Zolee válasza tboy93 (#161528) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem havi 900km alatt nem romlik meg egyik se. :F :D

(#161530) Qru válasza tboy93 (#161528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Auchan98, pont múlt szerdán raktam tele a tankot. Az még egy darabig nem fog megpimpósodni. :D

#nincsbennetarcsi

(#161531) BigBlackDog válasza Qru (#161530) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sajátba 100-as ment, cégesbe csak a puruttyát "szabad". Remélem nem lesz gond vele azért. :D

(#161532) Qru válasza BigBlackDog (#161531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Fűnyíróban E10 van de az is kibír 3-4 hónapot lazán. Ugye max 6 hónap a szavatossági ideje de ugye tudni kell, hogy az E10 etanol tartalma nem fixen 10% (részeltek a a vonatkozó TC mesterkurzusban).

#nincsbennetarcsi

(#161533) Pttypang válasza Qru (#161527) üzenetére


Pttypang
veterán

Latod, ha mesz futni, oda mehetsz autoval, hogy jo tavolsagban legyel mindenkitol ;]

Everybody lies.

(#161534) dj79


dj79
senior tag

E5 van a tankban (múlt héten tankoltam tele), kerekek felfújva :DDD

(#161535) tomcsi23 válasza Pttypang (#161533) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bmw-t meg se állítanak, tudják, hogy hova mész. ;]
p) a gépjármű- és kerékpárszerviz, a mezőgazdasági és erdészeti gépek és berendezések
javításával kapcsolatos szolgáltatások igénybevétele,

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#161536) Qru válasza Pttypang (#161533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kékesen nincs vírus, hajrá! :K

#nincsbennetarcsi

(#161537) CactuS válasza tomcsi23 (#161535) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez valami rendeletből van idézve? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161538) Pttypang válasza Qru (#161536) üzenetére


Pttypang
veterán

Megyek, megyek, most szerintem a biciklit is beszuszakolom, mert a futassal sok lenne, mire bejarom a kornyeket.

Everybody lies.

(#161539) tomcsi23 válasza CactuS (#161537) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#161540) Jorus


Jorus
nagyúr

Szerencsére a Subaru ma elkészült a bőrösnél, pont el tudom hozni. Tele van tankolva minden autó, remélem nem pudvál beléjük ez az új benya.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#161541) Qru válasza Pttypang (#161538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Maradok a sétánál de csak mert nem fér be a bicóm. :D

#nincsbennetarcsi

(#161542) tboldi válasza tomcsi23 (#161535) üzenetére


tboldi
nagyúr

A fóliázás vajon beletartozik a gépjármű javításával kapcsolatos szolgáltatásokba? :D

Ma 13h-ra megyek a hátsó szélvédőt fóliáztatni és lehet, hogy otthagynám a spoilert, hogy tegyék pirossá.

szerk.: És valamelyik villamossági boltba is jó lenne elugrani, mert kitaláltam, hogy tudnám újra működésre bírni a csomagtér-világításomat. Mágneses nyitásérzékelővel. Ha találnék valami laposabb darabot, simán el tudnám rejteni a burkolat alatt, és nem is látszana egyáltalán. :D

[ Szerkesztve ]

(#161543) bandus válasza kisza25 (#161515) üzenetére


bandus
veterán

sajnálom és kitartást kívánok :(

én ma hozom el a szerelőtől a ceed-et, elvileg megcsinálták, leműszakiztatták és már nem áll le. a rail csőnél szökött el a nyomás. gondolkodtam rajta, hogy meghirdetem azonnal, de ha már egyszer működőképes, lehet, hogy meghagyom amíg nem ülnek el ezek a felhők. nekem sem lenne igazn kedvem most mutogatni az autót, ha tilalom lsz megnézni se tudja senki... szóval legközelebb nyáron lesz lehetőség a cserére, így legalább lesz időm kitalálni mire (persze ha addig még megmarad a munkám).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#161544) tboy93 válasza kisza25 (#161515) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnálom, de logikus döntés. Első a család anyagi biztonsága. Biztos vagyok benne, hogy ha helyreállnak majd a dolgok, lesz még neked új autód :K

(#161545) bbubby00 válasza kisza25 (#161515) üzenetére


bbubby00
őstag

Átérzem a helyzeted. Autók nekem nem érkeznek ezután, megállt a külföldi piac is. Embereknek pedig most nem az a legnagyobb gondjuk, hogy elköltsék a félretett pénzüket egy hobbiautóra.
Betáraztam tavaszra, csomó MX5 áll a garázsban, errefel itt ez a helyzet. :F :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#161546) Magnum_ válasza bandus (#161543) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Helo szia, holnaptol tilalom van :D kossuth radiot nem hallgatsz? :D

En nemsokara megyek mosni

I humbly and respectfully decline™

(#161547) bbubby00 válasza bbubby00 (#161545) üzenetére


bbubby00
őstag

Ja és áprilistól kiadáson is gondolkoztam, de idénre el kell vessem ezt a témát, hisz nemhiszem, h lesz rá jelentkező :(((

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#161548) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm srácok mindenkinek :R
Tegnapi kérdésemre az okmányiroda válasza:
Az autót nem kell a nevemre íratni, a bank küldi a törzskönyvet (mivel lízing ezért a bank neve lesz rajta) és a tulajdonjog átszállását rögzítő okiratot, ezekkel és a köztem és új tulaj között kötött adásvételivel az új tulaj bebattyog az okmányirodába (pontosabban időpontot kér a kormányablak online felületén) és egyből az Ő nevére lehet íratni. +2300Ft a költsége. Nekem meg semmi dolgom, mert a nevemre sem kerül.

Kérdés: szerintetek holnaptól ilyen ügyben el lehet majd jönni az autóért, ez minek számít, mert a banki papírok kb jövőhéten szerda-csütörtökön lesznek nálam:F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161549) rbalint88 válasza bandus (#161543) üzenetére


rbalint88
addikt

Plusz dizel, eleve be van szakadva az ara es most koltottel ra. Nem adnam el, amig nem muszaj.

kisza25: sajnalom a helyzetet. Ott nem keresnek embert aldi/lidl/tesco helyekre? Tudom nem alommelo, de a semminel talan jobb, ha birja az ember fizikailag. Mintha valami gerincservet vagy hasonlot emlitettel volna egyszer, azzal nyilvan nem jatszik.

(#161550) Kickass válasza kisza25 (#161548) üzenetére


Kickass
őstag

Eszerint meg a fodrasz is belefer, kulon ezt ne mszabalyozza, de talan belefer, max szervizelesnek kumantjatok a talalkozot. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.