Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161901) Tsebacsi válasza kisza25 (#161900) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Futni indult de meggondolta magát... Ennyi. Rossz a rendszer, simán kijátszható.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161902) EQMontoya válasza Peter.70 (#161899) üzenetére


EQMontoya
veterán

Teljesen mindegy, mert senki nem fog hozzad szolni egy szot sem.

De ha megallitanak, a Matraba mesz turazni. Visszafele termeszetesen onnan jossz.

De ahogy elneztem a rendelkezest, meg a hobbiautozas (csak elgurulsz valahova, aztan haza) is teljesen valid.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#161903) Peter.70 válasza kisza25 (#161900) üzenetére


Peter.70
őstag

Az nyomós oknak számít, hogy megjáratom az autót hogy az állástól ne menjen tönkre? :D

(#161904) stickermajom válasza EQMontoya (#161902) üzenetére


stickermajom
addikt

El kellett ugranom a hétvégén 1-2 helyre, végig arra számítottam, hogy majd magyarázkodhatok a rendőröknek. Eggyel sem találkoztam, így akár indok nélkül is mászkálhatnék.

(#161905) EQMontoya válasza stickermajom (#161904) üzenetére


EQMontoya
veterán

En csak bringaztam par karikat, vasarnap este kellett elugranom valamiert, de az konkretan BP masik vege volt, es egyszer nem szolt hozzam senki.

Same rules apply!

(#161906) brumi1024 válasza Tsebacsi (#161901) üzenetére


brumi1024
veterán

Meg nem is az a celja, hogy meg veletlenul se mozdulj ki, hanem hogy ne talalkozz senkivel. Igy talan meg jo is, hogy hobbiautozik.

(#161907) Tsebacsi válasza brumi1024 (#161906) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, nem sikerült sajnos egyértelműen megfogalmazniuk, mit lehet és mit nem. Vagy 2-3 magyarázó videót és leírást láttam már keresés nélkül...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161908) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Mivel nekem ez már kínai, kérném szépen a segítségeteket, hogy ezzel még elmehetek, vagy inkább támasszam le a biciklit. :) Mivel ebben a helyzetben is mennem kell dolgozni, ezért inkább valahogy megoldom alternatív módon a bejárást.

Előzmény: Boltból hajtottam volna haza és a műszerfalon a check engine folyamatosan világított (világít azóta is).
OBD-t dugtunk rá, Torque szoftver ezt a két hibakódot adta, engem kicsit aggaszt, hogy az elsőt vörös színnel jelzi.
További előzmény, hogy észrevettem azt is, hogy indításkor nem akar lefulladni, de nagyon enyhén betorpan ("beköhint" nagyon enyhén indítózáskor). Most aksitöltő rá van dugva, nem százas az akkumulátor sem, feltételezem, mert tölteni kell. Akksit mindenképpen rendelek hozzá. Csak most ebben a kialakult helyzetben nem tudom az autószerelők is hogy dolgoznak... (Fejér megyében élek)

Autó: Chevrolet Aveo 2006 1.2 8V (majdnem V8! :DDD )

tl;dr: Mi a véleményetek a kép és a leírás alapján, támasszam le, vagy mehetek vele ide-oda?
Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#161909) molnarpeter válasza _ocsisajt (#161908) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akku csere után töröld, és nézd meg, visszajön-e a kód.

Vezérműtengely jeladó, meg kéne nézni, nincs-e kábel elszakadva, vagy csatlakozónál kontakt hiba, stb.

[ Szerkesztve ]

(#161910) Dluinet válasza _ocsisajt (#161908) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Áthúzó gyertyakábel vagy vezérműtengely jeladó hiba vagy simán egy vezetékszakadás / rossz érintkezés vagy bármi más is lehet.
Elsőnek egy autóvillamossági vagy típus specifikus szerelő.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#161911) Qru válasza Peter.70 (#161899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugodtan, semmi nem lesz. Hétvégén mi is autóztunk és a kutyát nem érdekelte honnan-hova megyünk.

#nincsbennetarcsi

(#161912) molnarpeter válasza Qru (#161911) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] attól függ, ki állít meg :/

(#161913) Qru válasza molnarpeter (#161912) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére Gödöllő nincs olyan messze és azt kell mondani, hogy odamész sétálni nem a zsúfolt Normafára. Simán védhető a dolog.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#161914) Jorus


Jorus
nagyúr

Megjártam az Érd-Káposztásmegyer-Érd etapot, szülőknek vittem karanténcsomagot (vírusirtós kézfertőtlenítők, arcmaszkok, élesztő, vitaminok). Az az eljárás, hogy fater kinyitja az erkélyről az autójuk csomagtartóját, én bedobom a cuccot, aztán amikor elmentem, lejönnek érte, a cuccokat meg karanténba helyezik.
Szal én is, ahogy itt többen katonákat, ellenőrzőpontokat, cirkáló rendőröket, TEKi-tankokat vizionáltam, és már gyakoroltam az ártatlan arccal előadott (és igaz) sztorit, hogy a szülőkhöz viszek termékeket, de sehol semmi. Az utakon lehet közlekedni, de több autó van a városban, mint egy átlagos hétvégén. Oké, én is mentem valahova, nyilván mindenkinek jó oka van közlekedni, ezt nem kétlem. Csak valahogy picit nagyobb kihaltságra számítottam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#161915) Ádám16 válasza Jorus (#161914) üzenetére


Ádám16
addikt

Inkább az utakon legyenek autóval, mint az utcán gyalog, csoportokban.
Szerintem most mindenki autóval intéz mindent.

(#161916) Tsebacsi válasza Ádám16 (#161915) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak akkor ez a kijárási korlátozás így ebben a formában nemigaz :U ( a szó legszebb értelmében)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161917) tboldi válasza Jorus (#161914) üzenetére


tboldi
nagyúr

Móváron még ha nem is olyan nagy, de azért érezhető mértékben csökkent a forgalom, mióta ez a veszélyhelyzet van. Kevesebbszer kell megállni a lámpáknál, és nagyobb eséllyel tartható az 50. :D

És én most kénytelen leszek elbiciklizni a postára. :O

(#161918) Qru válasza Jorus (#161914) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érezhetően erősebb a forgalom ezen a héten mint egy héttel ezelőtt de még mindig élhető.

#nincsbennetarcsi

(#161919) focvis válasza Jorus (#161914) üzenetére


focvis
veterán

Mostanában a reggeli elvi csúcsidőszakban 15 perc alatt érek a munkahelyemre, keresztül az Erzsébet hídon. (Normál menetidő 30+ perc, és Petőfi híd a kisebb forgalom miatt).

A szülői, nem-romlandó karanténcsomagot én a garázsba tettem pénteken, előtte már csütörtökön bedobozoltam, apám hétfőn bontotta ki. A romlandókat zöld címkés "Flóraszept fertőtlenítő" spray-vel lemosattam velük.

(#161920) kisza25 válasza Jorus (#161914) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt kihalt minden, tegnap a tescoban kb 10 emberrel találkoztam, 2db biztonsági őr 2db pénztáros, 2db árutöltő és 4db vásárló.
A kis boltok 90%-a zárva.
Kellett volna vennem tinta patront a nyomtatóba munkához, de semmi nem volt nyitva, kénytelen voltam az irodába bemenni nyomtatni. Szerintem jó ez így.
Mondjuk hétvégén a Bp-i emberkék lejöttek és ellepték a parkokat, strandokat, jatszótereket, volt aki be akart kéretőzni ismerős éttermébe kávézni, mert hogy visszajáró vendég. Miért gondolják azt, hogy itt csinálják akkor rendben van :F :W

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#161921) Pttypang válasza EQMontoya (#161902) üzenetére


Pttypang
veterán

Hetvegere mar sok rendort berendeltek 12 oras jarorozesekre, akkor mar szerintem lesz par nezelodo itt-ott, hogy a 20 fos turazo pakkokat azert megkerdezze, mizu.

Everybody lies.

(#161922) molnarpeter válasza focvis (#161919) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nálunk a mindent főzve/sütve policy él, nyerset nem nagyon eszünk.

Másik fél-off: egyik traktorhoz nem volt jó a karter tömítés, amit küldött a bolt. Ők csomagként küldték, mi sima levélként (saját készítésű dobozban), 324x229x24 mm a limit, belefért, egy ezres kb maradt zsebben :D

kisza25: ebayen vagy alin szoktam venni a HP-hoz tintapatront, csak egy ötlet. Tölteni itthon nem szeretek, a bejáratott töltető hely bezárt. :/

[ Szerkesztve ]

(#161923) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Köszönöm srácok!

Akku meg van rendelve, pont szerencsém van, mert a váltások úgy vannak/lesznek, hogy olyannal vagyok egy műszakban aki nem lakik messze tőlem és 2x is egy szolgálatban leszek, így le tudom támasztani és a csere után letesztelni, hogy visszajön a hibakód, vagy sem. :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#161924) tboldi válasza molnarpeter (#161922) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most értem vissza a postáról, egyik dolgozó áll az ajtóban és kérdezgeti mindenkitől (term. tisztes távolból), hogy mit szeretne, aztán ha az egyik pulttól elmegy az előző kuncsaft, odairányítja a következőt. Szerencsére pont üres volt az egyik, mikor odaértem, nem egész 3 perc alatt végeztem.
Qrva rég nem bicikliztem ennyit, nem is esett annyira jól a bibis lábamnak. :D

De hogy ON is legyek, ezeket vettem át: [kép1] és [kép2]
Tavaly már egyszer vettem egy ilyen párost, a képek is azokról készültek még, de visszaküldtem őket, mert túl drágák (2x12000 Ft). Most is annak találom őket, de jobbak is az Osramoknál, úgyhogy megrendeltem őket még egyszer. :D

(#161925) Tsebacsi válasza tboldi (#161924) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha bicajjal mentél, miért autóban fotóztad? ;]

Update: Tényleeeg, sebaj megpróbáltam :DDD Vigyázz a lábadra! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161926) tboldi válasza Tsebacsi (#161925) üzenetére


tboldi
nagyúr

Írtam, hogy az még a tavalyi volt. ;)

szerk.: Igyekszem. :R
Igazából most, hogy többet vagyok itthon, nem is baj, hogy egy kicsit mozogtam. Nem akarom, hogy harmadjára is olyan vékony és erőtlen legyen, mint a kórházi ágyon több, mint egy hónapon át fekve. :D

[ Szerkesztve ]

(#161927) Magnum_ válasza tboldi (#161924) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tehat beszerelted, tetszett, kiszedted, visszakuldted?

I humbly and respectfully decline™

(#161928) tboldi válasza Magnum_ (#161927) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, mint focvis a Bluefint. :D

szerk.: 14 napon belül volt, ha esetleg kérdeznéd.

[ Szerkesztve ]

(#161929) fant0mi válasza tboldi (#161928) üzenetére


fant0mi
addikt

Aha. Aztan megrendeled 30%-kal olcsobban, mint refurbished? :)

(#161930) tboldi válasza fant0mi (#161929) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#161931) fant0mi válasza tboldi (#161930) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor most mondom a trukkot. :D

(#161932) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv! Az ablakmosóhoz használt gumicsövet vagy hozzá hasonló gumicsövet hol lehet venni?
Eldurrant szegényke és már nincs benne elég, hogy összetoldjam.

(#161933) focvis válasza D.Orion (#161932) üzenetére


focvis
veterán

Autósboltban árulnak csövet és toldót is.

Ha gyári kell, azt is tudsz rendelni - VW-hez én a TLX Kft-nél vettem eredetit, az sem volt durva összeg.

(#161922) molnarpeter: Így van, 65 Celsius felett elpusztul a kórokozó. :K
De pl. a kefirt még sem süttethettem meg velük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#161934) i-sti válasza tboldi (#161924) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezek hova kellenek? vissza fele világítanak, vagy miért áll úgy az a led?

Novum Forum Siculorum

(#161935) tboldi válasza i-sti (#161934) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tolatólámpa és ködzáró. Azért világítanak így, hogy a foncsor verje vissza a fényt. :)

(#161933) focvis: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#161936) simonjoe


simonjoe
senior tag

7végén autóztunk 2x 130km körüli távot. A Kiskunsági Nemzeti park kietlen sivár részére szoktuk a harci kutyánkat(Yorki) elvinni sétálni (vadászni :DD ). Kietlen, soha senki. Csend nyugalom, szeretjük. Sem oda, sem vissza nem találkoztunk senkivel, pontosabban "szervekkel". Szóval nem olyan gáz közlekedni szerintem.

Joe

(#161937) focvis válasza tboldi (#161935) üzenetére


focvis
veterán

Végignéztem, nagyon betegen jó! :DDD :C

(#161938) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161939) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#161938) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Aztán kigyulladt a garázsban? ;]

(#161940) -v- válasza BigBlackDog (#161939) üzenetére


-v-
addikt

Ja ezt eddig nem is mondta hogy a szomszéd háza is leégett a turbótól :F

(#161941) BigBlackDog válasza -v- (#161940) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerencsére egyik szomszédnak sincs Fordja errefelé. :DDD

(#161942) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#161941) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt van minden, az autószerelőnek 2 fordja van, a szembe családnak 2 Honda, utca végén BMW, Ford, utca közepén is van 1 Kuga, szóval hejj ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161943) rbalint88 válasza Tsebacsi (#161942) üzenetére


rbalint88
addikt

ilyen tűzveszély mellett lakásbiztosítások az egekben ;]

#budasidehighlife

(#161944) EQMontoya válasza Tsebacsi (#161942) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itt az egyik szomszédnak van egy 190-es Merci, a másiknál egy 200d fekvő lámpa és egy MX5 NA, a harmadiknak egy Z4, nalam az IS és az MX5, a néhány fwd-t meg csúnyán kinézzük :))

Same rules apply!

(#161945) Peter.70


Peter.70
őstag

(#161946) Tsebacsi válasza rbalint88 (#161943) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó helyen kell kötni :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161947) aero. válasza tboldi (#161930) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

24k 4db izzóért? Te beteg vagy :D

(#161948) tboldi válasza aero. (#161947) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondták már. :DDD

(#161949) CactuS válasza BigBlackDog (#161939) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az a bömbi! ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161950) kisza25 válasza aero. (#161947) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Anno mondtuk neki, ne cserélje le a jazz-t s2000-re, lassan már kijönne abból amit a jazzre ráköltött :DDD
Kezd kikristályosodni mi lesz. Mekafull :DDD
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.