Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162551) Tsebacsi válasza MasterMark (#162549) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olvasd el még1x mit írtam :U

Integrale: :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162552) Qru válasza kisza25 (#162544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyit nem ér a csinosabb külső, jó ez.

2009 szeptembertől van euro 4, ha előtte kapott típusengedélyt akkor még lehetett árulni. Nem tudom át lett-e tervezve a motor (az 1.2 HTP pl át lett tervezve ahhoz, hogy tudja az Euro 5-öt). Ha igen, akkor nincs miről beszélni.
Ha eleve tudta mint pl nálunk a Passat, akkor elvileg csak egy papír kell a forgalmazótól és átírják (kell egy új forgalmi). Filóztam is a dolgon de mivel az Euro5 is tilólistást lett így teljesen felesleges lett volna átpapírozni a kocsit, mert semmit nem nyertünk volna vele.

#nincsbennetarcsi

(#162553) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#162547) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...elmegyek tesztvezetni egy mazdát meg egy hibrid toyotát hogy milyen is az az állítólagos nirvána"

Szerintem előtte mosd le a Fókát, meg pár képet is csinálj róla! Ki tudja, lehet, hogy hirtelen kelleni fognak a képek. ;]

Őszintén szólva nem hinném, hogy a Ford után annyira elfogna a "KELL" érzés. De ki kell próbálni, legalább több lesz a tapasztalat. :K

[ Szerkesztve ]

(#162554) molnarpeter válasza Tsebacsi (#162547) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz simán kimarad neki a szórásból. Octavia 3-ban az 1.4 TSI már nem is a kompresszoros generáció és csak 140-150 lovas volt belőle (122 lovas még a láncos volt). Ettől függetlenül meg tudom érteni, hogy kereskedőként olyan autókkal szeret foglalkozni, amit nem visznek vissza hozzá, és a tipikus vásárlóközönség sem olyan, hogy minden aprósággal foglalkozzon.

(#162555) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Faszáztam egyet én is, de azért túlzásba nem vittem. Kapott sampont, végén pedig egy folyékony waxot körbe. Kerekeket csak sima vízzel lecsapattam, azokat holnap ha lesz ingerenciám, kikefézem rendesen. Már csak az esőt várom ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#162556) MasterMark válasza Tsebacsi (#162551) üzenetére


MasterMark
titán

Amit linkeltél ott nem a vezetési élmény miatt ajánlja azokat, hanem mert kevésbé van bennük minek elromolni. Ez akkor hogy derül ki a tesztvezetésből? Ezek hosszabb távú dolgok.

Vagyis hogy fogod érezni az el nem romlás nirvánáját egy tesztvezetésen? :D

Switch Tax

(#162557) Gaben92


Gaben92
őstag

TC: Így tanít alázatra az öreg Passat.

Aki esetleg túl hosszúnak találná ilyen kincsekről marad le:

"Nézegettem a motortérben: hiányzott a géptető tömítése, minden trehányul beleszórva, stekkerek lógtak a stekkerállványok mellett, burkolatok féloldalasan voltak felerőltetve, az egykor ép fényszóróm összekarcolva, mintha megcsiszolták volna, az akkufedél fülei letörve."

"„A hűtőrendszert nem mostátok ki?” – kérdeztem. Majd kihordja, tisztogassam a tágulási tartályt, ez nem fért bele az idejükbe."

„A motortartóbakot miért kötötted le?”. Ne, b@meg! Hát azt a sietős srácok nem rakták vissza. Az első billenésgátlóról van szó, a bazi nagy öntvénye fityegett a kereszttartón, az súrlódott az ékszíjtárcsához.

"A mai tudásom szerint a hiba kiváltó oka szerelői hiba volt, nem voltak megfelelő nyomatékkal meghúzva a hengerfejcsavarok."

:(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162558) kisza25 válasza MasterMark (#162556) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a mazda skyactiv x motor szerintem minden csak nem egyszerű, hiába szívó, amúgy van rajta egy kompresszor is és három különböző módon tud üzemelni.

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#162559) Qru válasza kisza25 (#162558) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van rajta kompi akkor az már nem szívó motor, csak mondom... :D

#nincsbennetarcsi

(#162560) MasterMark válasza kisza25 (#162558) üzenetére


MasterMark
titán

Arról még nincs is tapasztalat, hogy mennyire romlik el. De szerintem ő se Skyactiv-X-re gondolt a 2008-as mazda alatt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#162561) kisza25 válasza Qru (#162559) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ők nem kompresszornak hívják és nem működik csak bizonyos motor üzemmódnál, alapból szívómotorként működik, de kell a szegényebb keverék előállításához, szóval akkor megy mikor a legtakarékosabb üzemben van :)

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#162562) Qru válasza Gaben92 (#162557) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TC-sek előszeretettel ássák alá a saját nimbuszukat? Kezdődött a fosos Audival, most ez... Legalább ők néznének utána mit érdemes venni. Ha erre nem is veszik a fáradtságot, legalább egy hozzá értőt kérdezne meg, gondolom ismernek párat... Bár elnézve a szerelőjét az se a legélesebb kés a fiókban... de legalább a péklapátot biztos jól forgatja. :D

#nincsbennetarcsi

(#162563) MunezXBK válasza Szoszo94 (#162555) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is.

(#162564) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

az elozo tulaj az auto jobb hatso alufelnijet meghuzta 1-2 helyen, ez ugye az ezust felnin nem annyira szep, mivelhogy fekete. tudom, hogy nem eletbevago problema, de azert zavar.

mit lehet ezzel kezdeni? lefestik? ebben az esetben a tobbitol el fog utni gondolom :F

hábm bábm

(#162565) Integrale válasza Gaben92 (#162557) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt fájt olvasni. :O

"Bad reklám is reklám too"

(#162566) focvis válasza MunezXBK (#162563) üzenetére


focvis
veterán

Én is mostam.

alt="" title=""

A kiput is csak samponnal, szivaccsal. :D

(#162542) fant0mi : A Multipla olyan mint a Chokito. De azért inkább nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#162567) MunezXBK válasza focvis (#162566) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt majd pénteken, a nyári gurigák után.

Ha lenne energiám, kapna egy polírt is. :D

Jut eszembe, a tükör kapott futófényes indexet.

[ Szerkesztve ]

(#162568) máyköl


máyköl
veterán

Mi is rbalinttal:

(#162569) dj79 válasza focvis (#162566) üzenetére


dj79
senior tag

Fotók készültek, ha esetleg holnap nem lesz semmi pénzmozgás? :D

(#162570) focvis válasza Szada85 (#162548) üzenetére


focvis
veterán

Németországban annyi?
Mert a magyar áraknak betett most a HUF/EUR árfolyam.

@ dj79: Hoppá! Elfelejtettem... De nem jó, most nem a saját felnik vannak rajta. Szóval next time.

[ Szerkesztve ]

(#162571) focvis válasza vans? (#162564) üzenetére


focvis
veterán

Fotód van róla?

Ha esetleg muszáj fényeznj, akkor elég a 2 db jobb oldalit, vagy ha ismert a színkódja, úgy talán egyet is elég.
B terv: javítófestékkel kipingálni.

(#162572) Gaben92 válasza Qru (#162562) üzenetére


Gaben92
őstag

Volt még egy másik is úgy emlékszem valami gyakornok srác meg talán 1-es BMW, de nem tenném rá a p.csömet. Azt volt még hasonlóan fájdalmas olvasni.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162573) -v- válasza focvis (#162566) üzenetére


-v-
addikt

Kéne venni egy golfot :K

(#162574) Gaben92


Gaben92
őstag

Nézegetem most ugye a felniket hátha találok origit, vagy minőségi utángyártottat megfelelő méretben (jó vicc) erre belefutok egy ilyenbe.

Valakinek egy jó BBS 885 Le mans Gold? :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162575) bulikavagyok válasza Szoszo94 (#162555) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gyönyörű IS! :) Szereted? Nekem korábban volt egy ilyenem (220d), életem első és utolsó japán autója. Sok szép emlékem fűződik hozzá, nagyon faxa kis autó. És még mindig jól mutat - szépen "öregszik"! Jobban mondva nem is nagyon öregszik ez a forma.

[ Szerkesztve ]

(#162576) Qru válasza Gaben92 (#162572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem TC-s volt csak egy mezei autószerelőtanonc. De ő is beszaladt tátott szájjal abba a bizonyos erdőbe... Mondjuk egy modern BMW-vel nem nehéz ezt megugrani. :D

#nincsbennetarcsi

(#162577) focvis válasza -v- (#162573) üzenetére


focvis
veterán

Hány kiput szeretnél látni rajta? :D

(#162578) focvis válasza Tsebacsi (#162547) üzenetére


focvis
veterán

Most olvastam a cikket.
Kicsit le van maradva a nepper úr, a vevő 3-as Octaviat keres, ami az MQB platformra épül, nem turbós-kompresszoros a 140/150 lovas 1.4 TSI, szíjas a vezérlése az összes 1.4-nek, illetve az 1.8 TSI ezekben nem zabálja az olajat.

(#162579) EQMontoya válasza máyköl (#162568) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tovabbra is nagyon szeretem ezt a sok kullos Alfa felnit :R

Same rules apply!

(#162580) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ford Kuga 2.0D (2020) - TC

Hátulról oké, szemből olyan semmilyen...

#nincsbennetarcsi

(#162581) Gaben92 válasza focvis (#162313) üzenetére


Gaben92
őstag

Hívott ma a Lexus. A 870€/szett az tényleg csak új autóhoz annyi, ha "csak úgy" kell akkor 676€/szett :DDD Ilyet még nem b.asztam... Majdnem megörültem mikor jött a szokásos "DE".

A probléma, hogy az ezüstből van 2db az egész országban, antracitból egy sem. A Belga raktárban lenne még két másik ezüst, de legjobb esetben 1 hónap míg ideérnek de inkább 2-3 (köszi koronavírus), az antracidra meg dátumot se tud mondani.... :(((

Jövő vasárnap a határidő amíg még fent lehetnek a szögesek, utána már zsanett ha meglát a rendőr, szóval ennyi időm van. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162582) EQMontoya válasza Gaben92 (#162581) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert csak van annyi esze arrafele is a közegnek, hogy a vírus miatt ezt most elengedi.

Amugy ebayen is érdemes lehet szétnézni.

Szerintem az angoloknál találsz olyan eladót, aki elküldi oda.

Pl [link]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#162583) Qru válasza Gaben92 (#162581) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És ha mostani felnire áthúzod a nyárit, az újra meg majd a télit?

#nincsbennetarcsi

(#162584) Gaben92 válasza EQMontoya (#162582) üzenetére


Gaben92
őstag

Szögesekre harapnak, hogy ha nem indokolja már hó. És lényegében lenne lehetőségem a mostanira átszereltetni a nyárit, vagy venni valami olcsó utángyártottat, szóval még én sem találom legitnek a vírust mint kifogást.

ebay-en rápillantok, hátha csak kicsit ódzkodom tőle meg azért a briteknél sem fenékig tejföl most az élet. Garázsban pihen a 16"-es Primacy 4 (futott vagy 4000km-t) szóval első körben ebben a méretben kerestem, de most már úgy vagyok, hogy ha tlálnék gyári 17"-est akkor jöhet az is, veszek új gumit ezt meg tuti elviszik.

Qru: Pont ez volt a terv csak úgy, hogy tavaly átszereltettem a mostanira a télit és nyárra akartam újat venni. Leütések nincsenek a mostanin de azért a 9 évnyi só az egyiken már megkezdte a lakkot emiatt akartam ezt megtartani télre és nyárihoz venni újat.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162585) Tsebacsi válasza Qru (#162580) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csomó jó dolog van benne, és nagyon sok bosszantó "demiééért?", ezért nem kerül soha oda a Ford, ahova tolakszik már legalább 5 éve. Nem prémium, nem tudnak normális zajcsillapítást csinálni (ez a dubögő gumizajos futómű engem is megöl, pedig halkabb mint a Civic), és az olyan apró de jó megoldások hiányoznak, mint amik pl. egy Skoda Octavia-ban vannak.
Az ülőlap továbbra is rövid (gáz ez is), a fedélzeti rendszert reszelgetik, de kinézetre akár 10 éves is lehetne, a lapra vetítős HUD megint csak gáz (szerintem).
Az ára kéne, de hogy milyen hasonló SUV-ot vennék? Lehet BMW-t... Árban már majdnem ott vagyunk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162586) EQMontoya válasza Tsebacsi (#162585) üzenetére


EQMontoya
veterán

A BMW mostansag nagy roller. Persze ha szalonbol veszed és eladod 5 év utan, akkor nem, csak akkor irgalmatlan bukta, nyilvan árazza a piac, hogy sokkal szarabb fenntartani, mint egy hibrid Lexust pl.

Ha mar tisztességes BMW-re van pénz, akkor tényleg inkabb Model 3, az legalább nem roller és eléggé tartja az árát. Egyetlen buktatója, hogy ha valaki par even belül kijön egy jobb akkutechnológiával, akkor nagyot fog esni az ára.

Same rules apply!

(#162587) emvy válasza EQMontoya (#162586) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha +7 millat akartam volna kolteni autora, akkor tuti Model 3-at vettem volna.

while (!sleep) sheep++;

(#162588) Qru válasza Tsebacsi (#162585) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Modern Fordban nem nagyon utaztam, egyedül Bögre új Focus-ában azt nem éreztem zajosnak, bár csak városban mentünk vele.

#nincsbennetarcsi

(#162589) Tsebacsi válasza EQMontoya (#162586) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amúgy a Rav4 Prime lenne a legjobb (bár a toyota fedélzeti rendszere is khmm) de még 1 év mire európába jön.

(#162588) Qru: Útfüggő, és Budapesten sok helyen irtó fos az aszfalt (érdes, hibás), és ott hangos lesz.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162590) EQMontoya válasza emvy (#162587) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk azt nem teljesen vágom, hogy Neked mire kellett a 4x4 :))

Same rules apply!

(#162591) Gaben92 válasza Tsebacsi (#162589) üzenetére


Gaben92
őstag

Fedélzeti rendszert le se kell szarni ha van Carplay/Android Auto...

Most őszintén, az emberek 99%-a 2 dologra használja ezeket rendszeresen. Navigációra és zenehallgatásra. Ha van CarPlay vagy Android Auto akkor annak a felületét nézed, nem a gyárit.

Szvsz manapság minden autóban úgy kéne kinéznie a fedélzeti rendszernek, hogy "Multimédia", "Beállítások" aztán csókolom. CarPlay/Android Auto legyen és akkor az emberiség 99%-a ki van elégítve a maradék 1% meg vegyen normális telefont. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162592) emvy válasza EQMontoya (#162590) üzenetére


emvy
nagyúr

A 272 lovas verzió nincs elsőkerekesben. A másik válasz pedig a "miért ne". :O

while (!sleep) sheep++;

(#162593) aero. válasza Tsebacsi (#162589) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az oktavval se lennel kibekulve sokkal jobban szvsz. Lehet, hogy vannak okosabb megoldasai, de annyival nem jobb. Amit te allandoan keresel azt minimum a használt felso kozepkategoria nyujtana. En vezettem olyan fokat, mint a tied, 5 ajtosban, teljesen korrektnek talaltam, de hidd el nekem, hogy egy e39-ben sokkal jobb a komfort es utazas es meg tok egyszeru bele android autot is tenni. A mellekagait ne firtassuk a hasznalt 39-nek, csak erted mit akarok mondani. X hasonlo kategorias auto behelyettesitendo.

[ Szerkesztve ]

(#162594) Qru válasza EQMontoya (#162590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy el tudjon indulni. Pont ezt írtam a vag topikban, hogy vicces, hogy amiben van tarcsi abban megfelelő hajtás nincs, amiben van megfelelő hajtás abban meg tarcsi nincs nálunk. :D

#nincsbennetarcsi

(#162595) Tsebacsi válasza Gaben92 (#162591) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A BMW rendszere nekem tetszett, és az tudja a forgalomfigyelést is. A Ford is tudná elviekben, de nem európában persze...
De tény, azonnal AA-t nyomok az autóban, 10-ből 8x.

(#162593) aero
Igen, tudom, volt pár napig a seggem alatt :K Majd x év múlva meglátjuk emelnek-e annyit a fizun, hogy érdemes legyen másban gondolkozni, mint alsó-középkategória.
Meg persze egy rendes szerviz is kéne, hogy ha valami megmakkan a kis kedvencen, lehessen hova vinni...
Nem előny, hogy az öregnek E-mercijei vannak/voltak, meg ott a carshare ahol kipróbálhatsz BMW-ket is, csak erősítik a "jobbat akarok" érzést, de addig meg nem ér a takaró :N

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#162596) brumi1024 válasza EQMontoya (#162586) üzenetére


brumi1024
veterán

Az M3-ban ugyanezek zavarnak, az sem a finom megoldasairol hires.

(#162592) emvy: Pedig elmeny a torque steeringgel kuzdeni 272 loval elso kereken. ;]

(#162597) Gaben92 válasza Tsebacsi (#162595) üzenetére


Gaben92
őstag

Nyilván vannak jó és rossz rendszerek, de ahogy írtad is 10-ből 8 AA, a maradék 2-ben meg gondolom csak azért nem mert GPS nélkül mész/rádiót hallgatsz arra meg - kis túlzással - egy kazettás magnó is elég lenne akár. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162598) focvis válasza Gaben92 (#162581) üzenetére


focvis
veterán

Elég fura logika; de szuper az ár. Rendeld meg az ezüstöt, egyszer csak megérkezik BE-ből. (Addig az elsőkre szereltesd fel a nyárit, a 2 db új felnire.)

(#162599) Tikakukac


Tikakukac
titán

Talán ez a topik lesz a legközelebb vagy lesz, akinek köze van szervizes tapasztalatokhoz:

Ütvecsavarozóhoz kellenek nekem dugók. Néha lesz velük autó szerelve, nem ipari szinten, amúgy vennék Beta-t és társait, nyilván.

Ami van:
-Hans
-King Tony
-Jonnesway

Ha valaki tud valid sorrendet felállítani, jöhet. Árban kb. egyformák, mire behúzom a kötelező sort.

Thx!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162600) Szoszo94 válasza bulikavagyok (#162575) üzenetére


Szoszo94
őstag

Imádom, minden szempontból megfelel. Azért el tudnám viselni, ha 350, netalán F lenne, de azok már inkább hobbiautók. Ami hiányzik, az a sperr alóla, nyitott difivel driftelgetni nem életbiztosítás - pláne mélygarázsban, ahol szűk a hely, ennek a következménye látható a lökös elején, műanyaghegesztés formájában :B .
Idővel, ha az anyagiak majd úgy engedik, kerül alá sperr is. Idénre a kiput terveztem módosítani, fényezést rendberakni, dióhéjazni a szívósort. Jövőre 19"-es felni és új nyárigumik, illetve a sperr, ha lesz rá pénz. :)

Hogyhogy utolsó japán? Mit vettél helyette? Nem szívtál a hengerfejtömítéssel? :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.