Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162851) Reggie0 válasza MasterMark (#162848) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. Megmondod, hogy amugy a Nemzetkozi Automoso Bajnoksagra keszulsz. Szerencsere lehet egyeniben is csinalni :)

[ Szerkesztve ]

(#162852) barnam_ válasza Qru (#162649) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi a linket, nagyon vártam már a videót.
Az autó állapotán nem lepődtem meg, az várható volt. De az, hogy a csávó egy Lupo TDI fogyasztását várja el a kb. 500 kilóval nehezebb, jó 15 évvel idősebb autótól... az tökéletes példája a magyarországi öreg Mercedest tartó embernek :W A másik ilyen, a facsavarral rögzített tetőkárpit? Milyen szinten kell ahhoz igénytelennek lenni, aki ilyet csinál? Nagyon tetszett az ember hozzászólása, hogy ezt látva inkább kiszállna a villamosmegállóba... az epic volt :C
Azt mondjuk nem értem, miért lepődnek meg a MűhelyPRN sorozat szervizében az összes régi autón, hogy a kopó alkatrészek kopottak? Sajnos itthon természetes, hogy egy 28 éves autón valószínűleg minden kopó/fogyó alkatrész "végig kivan fizetve". Márpedig jó minőségű új alkatrészekkel könnyen el lehet költeni egy ilyen állapotú autó vételárát (lengéscs., fékek, szilentek/ebből rengeteg van ezen, kipufogó, stb.). Én 4 év alatt gumi, olaj, karbantartás (lámpák, szinte az összes futómű, fékek), tartozék (akku, pótkerék), futómű állítás kapcsán 745 ezret költöttem, ha a javítást is beleszámolom további 460 ezer megy rá (váltó, komplett kipufogó, difi, küszöb hegesztés, stb. stb. itt lehet nézegetni). Csak én nem sajnálom rá és nem vagyok fillérb***ó.
A rozsda nem volt meglepő, mondjuk az első hossznyúlvány rozsdásodására nem számítottam.. az szerintem kapott már az élettől. Nem szokott ezeknél elrohadni, és hátul sem ott ahol mutatják, hanem a futóműkeret felső bekötésénél, ahol a keret a karosszériához csatlakozik. Lényeg a lényeg, amit ez a videó is alátámaszt, olyan hogy olcsó Mercedes, nem létezik. Amit viszont nagyon tud ez az autó, és emiatt van az összes elhanyagolva, a szakértő is mondja a videóban: a felül/alul elhanyagoltság ellenére az autó meglepően jó... és ez a gyerek sem fogja rákölteni a vételár 2-3x-át valószínűleg az autóra. A kritikus rozsdát kijavítják, azt' valahogy áttolják a műszakin okosba.

(#162853) Qru válasza barnam_ (#162852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lekenik az alját bitumenes alvázvédővel, hogy takarjon aztán az autószerelőfater áttolja a műszakin. :(

Milyen rendesen vezeted a spritet. Én csak úgy tessék-lássék. :B

#nincsbennetarcsi

(#162854) máyköl válasza Magnum_ (#162849) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD :DDD

(#162855) Redneck


Redneck
veterán

Gondolkozom ezen a gyári felni és nyári gumi kérdésen. Jelenleg, egy ránézésre sár nehéz, noname 17-es van rajta. Optikailag jobb a 17-es, de elgondolkodtam a 16-oson is, a súly és a tetves budapesti utak miatt.

Nem tudom mi lenne a jobb. Mivel az autó nehéz, és a legkisebb motoros verzióm van, lehet könnyíteni kéne. Nyáron ha fényezünk, átnézem hol lehetne faragni a kilókon, esszerű keretek közt.

Mi a véleményetek?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#162856) CactuS válasza Redneck (#162855) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Meg lehet szokni a nagy felnit, én 195/40/R17-en gurulok nyáron, garantáltan nem mobilozol közben, mert figyelni kell az útra. :DDD (Budapest szintén) Ez mondjuk a gyári felni és meglepően könnyű, a 15-ös lemezfelnihez képest érzésre nincs nagy különbség.

A kevesebb súly mindig jó, de nem tudom, van értelme belevágni? Ha az utángyártott felni nehéz és a gyári amúgy könnyű, akkor igen, de azontúl én nem kezdeném el lebontani a belsőt néhány tized másodpercért 0-100-on.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#162857) Redneck válasza CactuS (#162856) üzenetére


Redneck
veterán

Nem boyracerkedni akarok, csak rendezni az állapotokat, és kitolni az élettartamát. Ha esetleg a futóműben is van cserés alkatrész, mindenképp a könnyebbet valasztom, ha az nem megy a minőség rovására. Szigorúan csak ésszerűen.

Megkérdezem a klubtagokat, mi a véleményük. Gyanítom marad majd a felni méret, a kisebbtől kicsit bumfordi a kinézete. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#162858) MunezXBK válasza CactuS (#162856) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

17" nagynak számít? :D

(#162859) stickermajom válasza MunezXBK (#162858) üzenetére


stickermajom
addikt

Budapestre még a 15" is. :D

(#162860) Redneck válasza MunezXBK (#162858) üzenetére


Redneck
veterán

Attól függ milyen autó. Az enyém 1.6 (77kW, 143Nm) és 1300 kiló. A típust szerelték 15-18" felnikkel. Egy vaskos, nehéz 17-es felni, jelentősen befolyásolja, ezért firtattam. Persze legalább jobban néz ki. ;]

CactuS:
Ez a terv. Ha pedig úgy adódik, hogy mást is cserélni kell, a könnyebb de jó minőségűt választom. Feltéve hogy nem aránytalanul drága.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#162861) CactuS válasza Redneck (#162857) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor kicsit felreértettem. :DDD

Gyári felnit kéne megnézni, hogy milyen nehéz, már ha az is 17", néha jelentősen könnyebbek az utángyártott daraboknál, főleg ha azok noname/olcsó kategóriás darabok. Klubban szerintem tuti lesz valaki, aki lemérte. Kb. ez a legnagyobb súly, amivel spórolni tudsz.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#162862) CactuS válasza MunezXBK (#162858) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor igen, ha a 18" alá sem fér. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#162863) Gaben92 válasza Redneck (#162860) üzenetére


Gaben92
őstag

Gyorsan gugliztam egyet, Tiburon fórum szerint 24-26 lbs a gyári 17", 22lbs a 16". Szóval 10-12kg nem retardált mértékegységben. Az úgy kb stimmelhet szerintem mert nekem 11,5kg a gyári 17" a Lexusra, a 16" jó kérdés arról nem találok mérést sehol.

Ez kb olyan súly, hogy a noname tuti nehezebb lesz, minőségibb de még olcsó az kb egy súlyban vagy kicsit alatta. Amit én nézek BBS-t most az 9kg (16"), szóval könnyebb a gyárinál és 200k alatt megáll a szett.

(Amúgy a gyári Lexus IS felniket megnézném a helyedben ha beférnek ÉS nem akarsz mindenképp gyárit. Osztókör stimmel, nem nehezek és - szerintem - rohadt jól néznek ki. Ha jól rémlik Enkei gyártmány.)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162864) Redneck válasza Gaben92 (#162863) üzenetére


Redneck
veterán

Köszönöm az átfogó leírást, megnézem mi az optimális választás! :R

Egyelőre nem kapkodok, jelen helyzetben minden 100-200k jól jöhet. Ez a "nem retardált mértékegységben" tetszik. :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#162865) Qru válasza Gaben92 (#162863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

9 kg az korrekt érték nálam a 16"-os gyári (Enkei) 9,5 kg.

#nincsbennetarcsi

(#162866) bulikavagyok válasza MunezXBK (#162858) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Pont ez jutott eszembe nekem is! :D Csak sajnos az utak minőségének javulása nem egyenesen arányos a felniméretek növekedésével. Sőt! Egyre inkább fordítottan arányos. :W Mármint Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#162867) Redneck válasza bulikavagyok (#162866) üzenetére


Redneck
veterán

Sírok is, mikor nézem a jobbnál-jobb utakon felvett onboard videókat, és eszembe jut a heti pár alkalom igázás a budakeszi úton... :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#162868) EQMontoya válasza Qru (#162865) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, pedig meg az se számít könnyűnek, 9kg-bol jo 17-es felnit is ki lehet hozni.

Csak viszonyításkent, az SSR-em 5.2kg (15”), a gyári MX5 felni 5.9 (15” enkei), az Ozigen Fighter 8.5kg korul volt 17” méretben, szoval egy jo 16”-os felni kb 7kg.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#162869) Magnum_ válasza MunezXBK (#162858) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem.

I humbly and respectfully decline™

(#162870) bulikavagyok válasza Redneck (#162867) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ne is mondd! Néha én is sírni tudnék.. Vagy akár minden nap. Miskolcnak egy olyan részén lakom, ahová csak egy út vezet - szval bárhová megyek, azon mindig végig kell mennem. Kb 2 kilométeres szakasz, és végig van "szórva" keresztirányú repedésekkel. 18-as defekttűrő abroncsokkal, sportfutóművel egy igaz élmény. És jó eséllyel a következő autómon 19-es kerekek lesznek (használtan veszem, szval nincs sok választásom). Felháborító a helyzet, itt Miskolcon legalábbis...

[ Szerkesztve ]

(#162871) Magnum_ válasza bulikavagyok (#162870) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En akkor sirok, amikor atmegyek Ujpestre (sok mindent onnan szerzek be, olcsobb :D), de amint aterek, nagy minosegi romlas van az utakon, lassitanom kell :D

I humbly and respectfully decline™

(#162872) EQMontoya válasza bulikavagyok (#162870) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szüleim is Miskolcon laknak, tényleg katasztrófa. A Szent Ferenc kórház környékére kell eljutnom az M3-tol, de meg 16 colos felnikkel is fáj.

Same rules apply!

(#162873) Gaben92 válasza Qru (#162865) üzenetére


Gaben92
őstag

+EQM:

Szerintem se rossz. Ha utángyártott lesz akkor annyi biztos, hogy a gyárinál nehezebb nem lehet semmiképp.

Ahogy nézem van a súlyban egy "fordulópont" aminél ha könnyebb kell akkor pengetni kell rendesen. :D 17"-ben a 9-9,5kg a standard ami még nem vészesen drága (IS300 gyári Enkei, MSW by O.Z, stb.), aztán már tolni kell a zsetont. 16" Superleggera 6,6kg csak aranyban is annyit kérnek érte. :B

Többiek: Amúgy furán fog hangzani de van előnye is annak, hogy hozzá vagytok szokva a szar úthoz. Nálunk rohadt jó az útminőség mindenhol és pont emiatt ér meglepetésként mindenkit mikor valahol akad egy kátyú. 1 éve vezetek itt de nem tudnám megszámolni hány autót láttam félreállva defekttel amit az okozott, hogy 200km-en keresztül 1 darab kátyú volt csak pont szar helyen. Még én is elkaptam egyet majdnem egyszer pedig ez Magyarországon sose fordult elő szimplán amiat mert fel voltam készülve, hogy bárhol lehet tankcsapda.

(Nyilván nem kell sajnálni engem emiatt mert ezerszer inkább ez mint ami Magyarországon van. :D)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162874) kisza25 válasza Redneck (#162867) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kaposvár-Bszemes szakaszon zsír új aszfalton nem éreztem keménynek a sport futóművet és /45- ös gumikat, csak mikor beértem lellére :P (és még zenél is, az nagyon kellett :DDD ) Amúgy itt sem vészesen kemény.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162875) bulikavagyok válasza EQMontoya (#162872) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az is egy csodálatos útvonal, de Miskolctapolcán és az oda vezető úton talán még annál is rosszabb a helyzet. És az a baj, h egy éve már a kátyúzással sem nagyon bajlódnak. Bele sem merek gondolni, h mi lesz itt az elkövetkezendő 2-3 évben.

Gaben92: Bocs, de nem igazán tudlak sajnálni! :D :R

[ Szerkesztve ]

(#162876) Qru válasza EQMontoya (#162868) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen azért a gyári felnik nem a top kategóriát képviselik súlyban (nyilván a sportkocsikat ide nem értve), van felettük még pár lépcső... :D

#nincsbennetarcsi

(#162877) thefreeman válasza Magnum_ (#162871) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Szerintem Újpest annyira nem vészes legalábbis amerre én járok. Én Zuglótól tudnék sírni.

[ Szerkesztve ]

(#162878) brumi1024 válasza Gaben92 (#162873) üzenetére


brumi1024
veterán

A magyar utak+egy jó kemény futómű tényleg hozzászoktat az elég komoly figyelemhez. A JCW óta (pláne az elején a defekttűrővel) városban minden szokásos útvonalamon reflexből kerülöm a legapróbb úthibákat is, mert mindent érezni. Emiatt egyből feltűnik, ha valamit javítanak. Viszont ez nagyon hatásos sebességkorlátozó is. :D

[ Szerkesztve ]

(#162879) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Annyit beszéltek erről a felni súlyról. Van valahol gyűjtemény mondjuk 1m leon felnikről e tekintetben?

(#162880) Gaben92 válasza brumi1024 (#162878) üzenetére


Gaben92
őstag

Sebességkorlatozást nálunk úgy oldják meg, hogy kamera van minden bokorban. Nemrég lefényképeztek aztán kaptam egy levelet, hogy “80 helyett 83-al mentem, és ugyan hova ez a nagy sietség?” :DDD Bünti nem volt benne, csak ilyen ejnye-bejnye dolog, de azért megmosolyogtatott.

F_Zolee: OEM felnik súlya általában csak szakmai topikokban vagy klubokban jön elő. Utángyártottakról viszont van egy egész nagy lista itt. [link]

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162881) Peter.70 válasza Gaben92 (#162880) üzenetére


Peter.70
őstag

Mert mindig csak a száguldozás, hogy a széltől lobogjon a haj :D :DDD

(#162882) barnam_ válasza thefreeman (#162877) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sőt az Árpád utat felújították a Metró pótlás után, előtte volt siralmas. Mondjuk azt nem bírom megérteni, hogy a csatornafedeleket miért nem tudták szintbe hozni... na az az igénytelenség.

(#162883) kisza25 válasza barnam_ (#162882) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez a Mercedes 25 évig elfeledve hevert Zuglóban (Csikós Zs.)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162884) Qru válasza F_Zolee (#162879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én fogtam a saját felnim és lemértem otthon. Nem hitelesített mérleg de most kb mindegy is, hogy 9,5 vagy 9,8 kg.

#nincsbennetarcsi

(#162885) barnam_ válasza kisza25 (#162883) üzenetére


barnam_
nagyúr

Láttam TC címlapon, de egyelőre nem volt türelmem végigolvasni :D

(#162886) F_Zolee válasza Qru (#162884) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt én is meg tudom tenni. De ha vennék mást akkor nincs infó. :D

(#162887) kisza25 válasza barnam_ (#162885) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az elejét olvastam el és végig néztem a képeket, nem vagyok mercis, de egy ilyen autót látva, ilyen állapotban könnybe lábad a szemem :) 21 éves voltam mikor vezettem egy álló lámpást (főnököm kocsija volt), de meg nem mondom pontosan mi volt :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162888) Qru válasza F_Zolee (#162886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos aminél nem írják ki a súlyt annál biztos lehetesz, hogy nem könnyű. :D

#nincsbennetarcsi

(#162889) Gaben92 válasza Gaben92 (#162873) üzenetére


Gaben92
őstag

Na úgy néz ki megvan a nyertes és még a lelkem is megnyugodott hiába nem gyári. :B
Enkei Yamato lesz 16"-ben. Elférni el kell, hogy férjen, kell egy központosító gyűrű ami lehozza 57,1-ről 54,1-re de kb ennyi.

Az, hogy a gyári certificate-ben nem szerepel a CT gondolom nem gáz annyira.

Ja, és csak 7,8kg :C

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162890) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Nyári gurigák fent, mosást igényel. Egy képen mindkét autóm, másik céges.

(#162891) Qru válasza Gaben92 (#162889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik! :C

Munez: Jó kis Rezsód van. Mennyit megy pályán (vmax)?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#162892) MunezXBK válasza Qru (#162891) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

3 éves, ~19.000 van benne, 150 körül. De ezt még nem néztem, annyira gyenge szegény, hogy sajnálom. :D

(#162893) tboldi válasza Gaben92 (#162889) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szupi! :C

(#162894) Qru válasza MunezXBK (#162892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végre vmi amit le tudnék nyomni. :D

#nincsbennetarcsi

(#162895) EQMontoya válasza Gaben92 (#162889) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt a felnit en is nézegettem mar, jo választás!

Same rules apply!

(#162896) Gaben92


Gaben92
őstag

Köszi mindenkinek. :R

Most nézelődök tehermentesítő gyűrű után a környéken mert eddig csak webshopban láttam, és a 25€-s szállítás egy 2€-s cucchoz annyira nem tetszik. :B

Az okozhat gondot amúgy (rendőr, vizsga, stb.), hogy a TÜV engedélyében nem szerepel az autó? :U Mondjuk ha az ilyen-olyan replika felnik amik itt nagyon mennek rendben vannak akkor gondolom nem. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#162897) K Norbi válasza MunezXBK (#162890) üzenetére


K Norbi
addikt

Gurigák fent

És hány Kiló? ;]

(#162898) MunezXBK válasza K Norbi (#162897) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

🤷‍♂️

(#162899) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Néztem egy videót egy honda integra type-r ről a nürburgringen.
Erre lettem figyelmes, mondom ez meg mit kever ott, aztán utána nézve létezik az ibizából 1,8t 192 lovas? Az mondjuk nem mehet rosszul. :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#162900) Qru válasza Gaben92 (#162896) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Innen nehéz lesz erre válaszolni. Vmi kint fórumon kérdezz rá nálatok mi a szokás. Itthon nem érdekli a rendőrt az tuti.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.