Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125551) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#125549) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor ergo duplán kéne fékezzek kézifék behúzásnál. Nem életszerű.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125552) Richard! válasza Tsebacsi (#125548) üzenetére


Richard!
addikt

Nem, mert az olyan, mintha nem is lenne behúzva a kézi, szóval ugyanúgy a váltó tartja az autót. Az előtted szóló írta a tutit. Üres, lelépsz a fékről, kézi behúz és úgy tolod P-be.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#125553) Empsepo válasza Richard! (#125552) üzenetére


Empsepo
senior tag

És akkor a fék nyomása nélkül tolom P-be?

(#125554) Mágus2 válasza Tsebacsi (#125548) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem mindegy. A motor és váltó tartó bakoknak nem mindegy. A helyes sorrend: N kézifék, az üzemi féket felenged, visszanyomod a féket és P. Ilyenkor biztosan a kézifék fogja az autót, nem a bakokat nyomorítja az autó súlya, amire még a kézit is ráhúzták. Sík talajon mindegy emelkedőn, lejtőn nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#125555) Empsepo válasza Mágus2 (#125554) üzenetére


Empsepo
senior tag

Basszus ez tök bonyolult...

Én hülye vagyok ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#125556) Tsebacsi válasza Empsepo (#125553) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudod fék nélkül P-be tenni a retesz miatt. Ezvan kész, duplán kell fékezni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125557) sasa134


sasa134
addikt

Gondolom autós témában elfér itt a tegnap bejelentett 2.5M Ft-os új (7 személyes) autó vásárlási támogatás híre nagycsaládosok számára. Az EMMI infója szerint:
Az autóvásárlási programnál nem feltétel, hogy a szülők házasok legyenek, ahogy az sem, hogy mindenképpen egy kapcsolatból származzon a három gyermek, csak az a megkötés, hogy a család családi pótlék felvételre jogosult legyen legalább három gyermek után. A program július 1-el indul.

Ezzel a 2.5M Ft vissza nem térítendő támogatással már kb 2-2-5M Ft saját tőkével be lehet ülni egy új Dodgyba, Opel Combo-ba, Fiat Doblo-ba, kb 3-3,5M-tól Nissan Evalia 1.5dci-be, C4 grand Picassoba, 4M saját rész körül megjelenik a C-max Grand és Opel Zafira, 5M-nál pedig Ford Connect, Berlingo, Grand Scenic, VW Caddy.

Avanti Roma

(#125558) Magnum_ válasza Mágus2 (#125554) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mindenki csak bekúrja P-be, kézifék és stop gomb ;]

sasa: látni kellene a pontos feltételeket, de a bejelentés alapján igen, gyanítom, azért lesz konkrétabb feltétel.
sőt, az lenne a tuti, ha kombinálható lenne az EV kedvezménnyel, amit kitágítanának használt autóra is (Model X <3 )

más kérdés, hogy ezt a rendszert ki és mi tudja majd fenntartani, oszt két év múlva hány hiteles kerül bajba, mondjuk az ingatlan árakat tovább fogja növelni a bejelentés és a rendszer, de szerintem még az adott gépjármű árakat is növelni fogja.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#125559) Integrale válasza Empsepo (#125555) üzenetére


Integrale
veterán

Dehogy, az a lényeg, hogy a kézifék fogja az autót, ne a váltó.

"Bad reklám is reklám too"

(#125560) Richard! válasza Empsepo (#125553) üzenetére


Richard!
addikt

Nyilván úgy nem tudod, de akkor iktasd be a sorrendbe és készen is vagyunk ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#125561) aero. válasza Mágus2 (#125554) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igy van, most mar masodjara lett leirva. Tok egyszeru.:D az uzemi feket nem irtam, nyilvan mivel anelkul nem is tudjatok operalni a valtot. Ha D-ben huzod be a kezit ugyanugy a P reteszen all az auto.

Szerintem van meg legalabb 2 fele mod ahogy le lehet irni.:D

De sik uton csinaljatok ahogy jol esik, semmi baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#125562) Empsepo válasza Doki16 (#125538) üzenetére


Empsepo
senior tag

Fogalmam sincs.

(#125563) Empsepo válasza aero. (#125561) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszönöm. Megpróbálom betartani a tanácsod.

(#125564) sasa134 válasza Magnum_ (#125558) üzenetére


sasa134
addikt

"A 10 millió forintos szabad felhasználású hitelt 18 és 40 év közötti nők tudják fölvenni, aminek a törlesztését az első baba születése után három évre felfüggesztik. A második gyerek érkezése után már nemcsak a törlesztést függesztik fel újabb három évre, de a tartozás 30 százalékát el is törlik, a harmadik gyermek után pedig az egész tőketartozást eltörlik."

magyarul, ha összejön a 3 gyerek, akkor a 10m támogatásból a 3. megszületése után nem kell visszafizetni semmit. Max 50ezres havi törlesztés esetén ha a 3 gyerek összejön 5 év alatt , akkor kapsz az államtól kb 7+ milliót "ingyen". Plusz a 2,5M. Lassan meglesz az a Tesla :DDD

Viccet félretéve: elég vonzó támogatási csomag, nyilván nem ez a fő hajtóerő, hogy legyen 3. gyerek de akinél ez amolyan akadály volt, tehát a nmobilitás hiány vagy autóvásárlási nehézség, az most sztem teljesen elhárult, mivel kb 10M Ft-ig a 2 támogatással nézegethet autókat az ember. De nyilván #semmisejó.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#125565) Doki16 válasza Empsepo (#125562) üzenetére


Doki16
addikt

Váltogat rendesen ahogy gyorsítasz? Vagy csak szimulálja a váltást és csak pörög, de gyorsul? [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#125566) Magnum_ válasza sasa134 (#125564) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De nyilván #semmisejó

én látok ebben kockázatot a jövőre nézve.

I humbly and respectfully decline™

(#125567) Tsebacsi válasza Magnum_ (#125566) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez megint "Adok krumplit a szavazatért cserébe, de majd később aranyban adod vissza".

Nagy részben Északi, Keleti és Délkeleti megyék lakosaira hajtanak, ők "vállalnak" 3+x gyereket, aztán élnek a segélyből és egyebekből. Most ők hogy vesznek autót? Hitelre? Itt van a komondor elesve...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125568) Empsepo válasza Doki16 (#125565) üzenetére


Empsepo
senior tag

Teljesen rendben van az autó.
Kétezer környékén szépen vált, ha odalépek visszavált.
Mondjuk én nem taposom.
Nekem nem arra kell.

Ez amit itt a videón látunk gondolom nem annyira frankó. Vagy igen?

Ja most megnéztem normálisan ez rendben van.

Én ilyet nem csinálok az autommal.

[ Szerkesztve ]

(#125569) Magnum_ válasza Tsebacsi (#125567) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az új autó eladást nyilván felpörgeti (rövid távú GDP növekedés), DE a vásárlók java ezt finanszíroztatva fogja tudni meglépni. És igen, keleten 3-4 gyerek, oké, anyu kiesik (kap szab.fel hitelt, ha felveszi), de apunak mondjuk megszűnik a szalagmunkája (lásd Szarvasi). Fővárosba költözés lehet, hogy nem alternatíva.Akkor rövidtávon anyu tudja fedezni a hitelt, szintén hitelből. De hosszabb távon nekem ez hitelpiramisnak tűnik, ha beüt a szar. Márpedig a szart más tényezők is előidézhetik, láttunk már ilyet. Ez a package tényleg azoknak fogja megérni, akiknél jó a fizetés és van már induló vagyon, azaz a felső középrétegnek.

szerintem, bár én nem értek a lovakhoz, mint ahogyan azt a mellkelt ábra (az élet) mutatja.

I humbly and respectfully decline™

(#125570) Remekelek28 válasza Integrale (#125521) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi,ha más megoldás nem lesz,ez is jó.

(#125572) focvis válasza tboldi (#125544) üzenetére


focvis
veterán

Én meg szombaton voltam a Hársfában; régen jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#125573) Serpiko


Serpiko
addikt

Útinfo vigyázzatok mérnek Újpesten a fóti úton a váci út irányából a Megyeri út irányába haladokat. Plusz info ugyanaz a szakálas zsaru mér aki reggel a Pozsonyi úton. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#125574) Qru


Qru
MODERÁTOR

Egy Audi beszánkázott a kisteher alá az M1-en. De milyen Audi volt ez? [link]

#nincsbennetarcsi

(#125575) kisza25 válasza Peter.70 (#125536) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

persze, ha nem fékezel:P
vilike szerint akármennyit is elmehetsz még így az autóval;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125576) Richard! válasza Qru (#125574) üzenetére


Richard!
addikt

A3 8P

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#125577) Magnum_ válasza Qru (#125574) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nyitható tejetű

I humbly and respectfully decline™

(#125578) Tsebacsi válasza Qru (#125574) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Juj :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125579) sugarforce válasza Empsepo (#125532) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen, hasznald.

(#125580) focvis


focvis
veterán

Full OFF témára:
Távol áll tőlem, hogy kormányszócső lennék. Nektek b+ semmi se jó. :(
Csináljatok 3 gyereket és megkapjátok a zsét. A dakoták nem fogják megkapni, mert nem hitelképesek. Nem segélyt osztanak; azt akarják, hogy szülessenek gyerekek. Gyerekek, akik majd eltartanak minket a társadalombiztosítási befizetéseikkel amikor mi már nyugdíjasok leszünk.

Ha ki tudja fizetni a beugrót a 7 személyes autóhoz, akkor jó eséllyel hitelképes is egyben. Hadd vegye a 2,5 millát, megérdemli, nem villantós gépre költi.

[ Szerkesztve ]

(#125581) Qru


Qru
MODERÁTOR

A politikai témába ne menjünk bele, az a poltopikba való. Köszi. :R

#nincsbennetarcsi

(#125582) molnarpeter válasza focvis (#125580) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

e-NV200 vajon kaphat mindkét támogatásból egyszerre? :F

(#125583) sasa134 válasza molnarpeter (#125582) üzenetére


sasa134
addikt

Ez egy nagyon valid kérdés...Eddig sehol nem olvastam, hogy nem lehet halmozni a támogatásokat. Bár az EV támogatást részleteiben nem ismerem, be kell valljam.

Avanti Roma

(#125584) molnarpeter válasza sasa134 (#125583) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Apuka megveszi szanaszét támogatva, aztán beáll taxizni... szigorúan ingyen töltve ;]

(#125585) focvis válasza molnarpeter (#125582) üzenetére


focvis
veterán

Lövésem sincs. De a 4. gyerek után megszavazom a kedvezmények halmozását. :D

(A szomszédomnak négy (!) - 0,5 és 8 év közötti - fia van; egyelőre elférnek a Honda CR-V-ben.)

(#125586) sasa134 válasza focvis (#125585) üzenetére


sasa134
addikt

6-an hogyan? vagy abból is van 7 üléses verzió?

Nekem kedves győri barátoméknak van 3 csodás kislányuk, ők egy Audi A3-mal nyomják :B kényelmes lehet egy balatoni kirándulás :(

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#125587) Tsebacsi válasza focvis (#125585) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én sosem értettem a gyerekek halmozását, de ez az én egyéni defektem. Főleg olyan esetben, ahol csúnya szóval "csóró" a család, és a gyerek csak a segélyre kell (nem kell hozzá nemanaponbarnultnaklenni).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125588) focvis válasza sasa134 (#125586) üzenetére


focvis
veterán

4 személyes gyerekülésben a hátsó soron. Vmi 500 e. Ft rémlik, nyáron vette.
És 4 vagy 5 bringát lógat egy komoly vonóhorgos Thule tartón.

(#125587) Tsebacsi: Normális munkájuk van; szépen élnek, budai lakásban, de valóban nem Malajziába járnak nyaralni.

[ Szerkesztve ]

(#125589) sasa134 válasza focvis (#125588) üzenetére


sasa134
addikt

Azta, ilyen van ?! :Y
500k ..pfff. Nem szólok,,hogy drága volt a Recaro isofixes ülésünk.. :U

Avanti Roma

(#125590) Magnum_ válasza molnarpeter (#125584) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

I humbly and respectfully decline™

(#125591) Magnum_ válasza focvis (#125588) üzenetére


Magnum_
nagyúr

műszaki és támogatási szempontból ez eladható több ülésesnek?

I humbly and respectfully decline™

(#125592) Tsebacsi válasza focvis (#125588) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem is rájuk gondoltam negatív példaként, van az én ismerőseim között is 4 gyerekes. Ha nekem lenne 4 gyerek, nem tudnék milyen autót venni pl. mert nem férne be a garázsba egy Galaxy.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125593) Qru válasza focvis (#125588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó de vajon ehhez mit szól cövek közeg ha pl a szállítható személyek száma 5 a fogalmi szerint de 4 csemete + 2 felnőtt ül bent a kocsiban?

#nincsbennetarcsi

(#125594) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Kicsit abszurd a kérdés lehet, de annyi fals info kering a neten:

- Kötelező-e az EÜ doboz és a pótizzó készlet a kocsiban?

EÜ doboz sejtem igen, azt hol érdemes venni, ami legalább 5-10-20- évre hiteles marad? A gézlap nem romlik el...

(#125595) Qru válasza Drughi (#125594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egyik sem kötelező már. De személyi sérüléses baleset esetén ellátási kötelezettséged van, amit ha nem teljesítesz kötszer hiányában akkor büntethető vagy.

#nincsbennetarcsi

(#125596) focvis válasza Qru (#125593) üzenetére


focvis
veterán

+ (#125591) Saint_

Amikor a KRESZ-t tanultam, még az volt hogy x éves kor alatt 1 db gyerek = 0,5 db felnőtt. Ma máshogy van? Passz. :F
UK-ból rendelte, az még EU, gondolom, akkor működhet így a dolog.

(#125597) Qru válasza focvis (#125596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó, akkor nem tud belekötni a yard, ez a fő. Ismerős pont ilyenen filózik, azért kérdeztem.

#nincsbennetarcsi

(#125598) Serpiko válasza Drughi (#125594) üzenetére


Serpiko
addikt

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet értelmében. A mentődobozon kívül még egy kötelező autós felszerelésről tesz említést a KRESZ, ez pedig az elakadásjelző háromszög.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#125599) Qru válasza Drughi (#125594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt jól össze van foglalva, mik a kötelező eszközök: [link]

#nincsbennetarcsi

(#125600) BigBlackDog válasza Qru (#125595) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erről pont beszélgettem pár éve egy ügyvéd ismerőssel. Ha jól rémlik, az volt a mondás, hogy amennyiben már segítséget (mentő/segélyhívó) hívok, akkor már megtettem a tőlem minimálisan elvárható cselekedetet a segítségnyújtás érdekében, így annak elmulasztása miatt már nem lehet felelősségre vonni. Viszont, ha pl. elkezdek érdemben elsősegélyt nyújtani és pl. véletlen nyak/gerincsérült a sérült és véletlen pont emiatt lebénul, akkor utána még ő perelhet engem kártérítésért.

Viszont rég volt már, nem emlékszem pontosan, meg nem is vagyok a témában jártas, mindenesetre eléggé abszurdnak hangzott-hangzik a dolog. De majd a topik Jogásza kijavít. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.