Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125051) sugarforce


sugarforce
őstag

A 85 éves férfi vezette a Suzukit, aki tévedésből a Szeged felé vezető oldalra hajtott fel, de ellenkező irányba akart menni, ezért megfordult a pályán és frontálisan ütközött egy román Renault személyautóval. A balesetben az idős férfi hátul ülő 82 éves felesége a helyszínen életét vesztette. A jobb első ülésen utazó 60 év körüli lánya, az idős férfi is, valamint a Renault vezetője is súlyosan megsérült, őket a mentők kórházba szállították.

Az ilyenek láttán mindig elborzadok...

(#125052) sugarforce válasza Tsebacsi (#125036) üzenetére


sugarforce
őstag

Pont most olvastam, szerintem rendelek vagy 2-3 adaggal pluszban, akkor lehet 700%-os javulást is elérhetnék. :C

(#125053) Qru válasza sugarforce (#125051) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább a lányának lett volna több esze, hogy rászóljon a papára. :(

#nincsbennetarcsi

(#125054) Tsebacsi válasza Qru (#125053) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ilyennek szólhatsz...

Reggel az árpád hídra menet egy mamzi akart az előttem menő és közém átsorolni (kvázi bemászni a féktávomba) tényleg annyi hely volt, hogy kanállal beférjen a papír régi swiftjével. Duda, gáz, menjap***ba, de persze fel volt háborodva. :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125055) Jorus


Jorus
nagyúr

Tegnap épp egy ilyen szituba sikerült "keverednem".

Én voltam, aki kis ívben fordult jobbra a belsőbe, szemből meg jött egy másik autó, aki szintén a belsőbe ment volna. Nem volt gáz, nyomtam egy satut meg egy dudát, így a BMW-s ürge be tudott slisszolni előttem, gondoltam ez rendezve. De aztán, ahogy mentem mögötte, nekiállt mutogatni hátrafelé. A következő pirosnál ki is szállt valamiért az ősz halántékú ötvenes tata, de amikor látta, hogy nagyrészt kitöltöm a Passat belátható utasterét, és épp vigyorogva kapcsolom ki a biztonsági övet, beindult nála az életösztönért felelős hormon termelése, és visszaszállt, majd elporzott a zöldnél.

Nem mondom, hogy nekem volt igazam, leginkább véleményes az ilyen szitu. Ti ilyen esetben milyen elvet szoktatok követni? (Már hogy a kanyarodásnál, nem az agresszív középkorúak kezelésében. :D)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#125056) kisza25 válasza Tsebacsi (#125054) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ma egy szép nagy mercivel, az út széléről index, minden nélkül kijöttek elém, satufék, de még csak nem is gyorsított, mondom anyád p>#&@{}<, mi az f>#&@@{}-ért nem mész, ha már kijöttél elém, 20 méter múlva befordult balra :W
Azt csak halkan megjegyzem, hogy mögöttem nem jött senki.
Jorus : jobbra a szélsőbe fordulhatsz, aztán sorolhatsz át középre, szóval neki volt itt igaza, de én is szoktam egyből középre menni, ha más nem jön szemből
Tőlem nem nagyon ijednek meg, kölyök képem van, 27-28-nak szoktak nézni közben 40 vagyok, szóval, hozzám lehet oda jött volna az öreg. Tőlem csak akkor szoktak megijedni, mikor eltorzul a fejem az idegtől:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125057) Magnum_ válasza Jorus (#125055) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a munkahelyi parkoló előtt ugyanez a szitu, sok gyökér a nagy ívben kanyarodva rögtön a külsőbe akar sorolni és nem a saját, belső sávjába. Ma reggel én is dudáltam, ráadásul kollega jött szemből, a parkolóban kérdeztem, megmagyarázzam-e, miért nem oké, amit csinált, de már a szavamba vágva mondta, hogy bocs-bocs. (hozzáteszem halkan, hogy hendikeppes vagyok itt a munkám miatt, abból kifolyólag kevesebb a vita, mint lenne egyébként)

I humbly and respectfully decline™

(#125058) EQMontoya válasza Mágus2 (#125017) üzenetére


EQMontoya
veterán

félben elvágni nem gyári technológia, de a szóban forgó autónak a tetejét vágták el, ami nem gond

Hat cabrional nem gond valoban ( :D ), de egy ilyen autonal azert para lehet utana borulni vele.

Same rules apply!

(#125059) kisza25 válasza Magnum_ (#125057) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nála, ha jól értem, nem ez volt a szitu:) Ő ment jobbra kis ívbe, de egyből a belsőbe és a szembejövő jött a belsőbe balra nagy ívben
EQMontoya: igen, meg a sima autóknál a tető is teherviselő elem, ha csak nem alvázas az autó (ha jól tudom)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125060) Magnum_ válasza kisza25 (#125059) üzenetére


Magnum_
nagyúr

értem azt, mindegy most, hogy Jorus volt-e a hülye, vagy nem, maga a szitu azonos, azzal, hogy itt én voltam a jófiú :D

Igen, teherviselő a tető. Törés után annyira nem lesz biztonságos tudomásom szerint, mint előtte

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#125061) kisza25 válasza Magnum_ (#125060) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen, csak a "sok gyökér" jelzőt használtad, nem tudom tudod -e, hogy Jorus mekkora:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125062) Magnum_ válasza kisza25 (#125061) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most a saját reggeli szitumat írtam le, Jorus által vázotl közlekedési helyzetre vetítve, nem őt minősítettem egyébként ;] amúgy meg barátok vagyunk, tuti nem csomagolna össze :P

I humbly and respectfully decline™

(#125063) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nem úgy van, hogy a balra nagyívben kanyarodónak mindig elsőbbséget kell adnia a jobbra kisívben kanyarodónak? Nekem ilyesmi rémlik a kresz-ből. Vagy ez itt nem érvényes?! :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125064) Qru válasza Jorus (#125055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A saját sávomba kanyarodok ilyen esetben és ha üres a másik sáv csak akkor megyek át oda. Ha ez nem lehetséges, akkor inkább lemondok az elsőbbségemről, nehogy kocc legyen.

mod:

Tsebacsi: Itt nem érvényes mert eleve forgalmi kapcsolatba sem kerülhetnétek. Mindenki a "saját" sávjába kanyarodik azaz a nagy ívben kanyarodóé a belső a kis ívben kanyarodóé a külső. Abból van a gubanc ha vki nem a saját sávjába kanyarodik (sajnos gyakori).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#125065) Jorus válasza kisza25 (#125056) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elvileg nincs jó döntés, mert erről konkrétan nem rendelkezik a KRESZ. Főszabály, hogy a nagy ívben kanyarodó elsőbbséget ad a kis ívben kanyarodónak és hogy ha kis ívben fordulunk, maradjunk a menetirány szerinti jobb oldalon (ez ugye mindkét sávban teljesül).

1. A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű a bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon.

2. Elsőbbséget kell adni balra bekanyarodó járművel az úttesten szemből érkező és egyenesen továbbhaladó vagy jobbra bekanyarodó jármű részére.

Tehát az első pont csak azt határozza meg, hogy kanyarodás után a jobb oldalra kell érkezni, és hogy azon belül több sáv esetében melyikbe, azt nem. A második pont pedig balra kanyarodás esetében elsőbbségadási kötelezettséget határoz meg a jobbra kis ívben kanyarodó számára.

Tehát ezekből az derül ki, hogy balra kanyarodás közben, függetlenül attól, hogy hová érkezünk elsőbbség jár a jobbra kis ívben kanyarodó számára.

Ezért érdeklődtem, hogy ti ilyen esetben (tehát párhuzamos közlekedésre nem alkalmas útról párhuzamos közlekedésre alkalmas útra, jobbra kis ívben kanyarodva) milyen eljárást követtek, ha jön szemből, nagy ívben kanyarodó jármű. Az eddigi 20+ éves tapasztalatom alapján minden nagy ívben kanyarodó jármű megadta nekem az elsőbbséget (megvárta, amíg befordulok a belsőbe), konkrétan ebben a szóban forgó kereszteződésben is, ez a tegnapi eset volt az első, amikor nem így történt. Nem mellesleg fordított esetben én is elsőbbséget adok, ha nagy ívben fordulok párhuzamos közlekedésre alkalmas útra és valaki velem szemben kis ívben jön a belsőbe. Szal csak az eddigi tapasztalatok miatt volt meglepő a szitu.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#125066) kisza25 válasza Tsebacsi (#125063) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

4sávos útról van szó
Jorus: ez szerintem a 2 sávos útra vonatkozik, nem?
Én így szoktam eljárni:

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125067) Jorus válasza Magnum_ (#125062) üzenetére


Jorus
nagyúr

A 30+ év küzdősport egyébként teljesen jámborrá teszi az embert, csak széltében nagyobb a kiterjedésem a ma divatosnál. Pedig szerintem arányos 135 kilós férfi vagyok. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#125068) Peter.70 válasza Jorus (#125055) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem szép dolog a kisebbel szemben kihasználni a testi előnyödet ;] :P :D

(#125069) Tsebacsi válasza kisza25 (#125066) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát ezt itt nálunk se tartják be a Montevideo-ról lámpás kikanyarodásnál. Már ha ez tényleg igaz.

guglimapsstreetview a fehér kisteher kanyarodik balra, szemből a jobbosok nagy része a belsőbe kanyarodik, nem a külsőbe, és mi balra kanyarodók szívjuk meg. A kép csalóka. este 4 után elég sokan jönnek szemből a pusztaszeriről...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125070) kisza25 válasza Jorus (#125067) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Közben végigolvastam a cikket és valóban inkább neked volt elsöbbséged, föleg, ha hozzávesszük a testi adottságaidat is :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125071) Magnum_ válasza Tsebacsi (#125069) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te a Montevideoban dolgozol? :Y

I humbly and respectfully decline™

(#125072) Tsebacsi válasza Magnum_ (#125071) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lassan egy éve, pedig tárgyaltuk is párszor :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125073) tboy93 válasza Tsebacsi (#125054) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#125074) Magnum_ válasza Tsebacsi (#125072) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt nem, hogy a Montevidoban vagy, csak az új melót

I humbly and respectfully decline™

(#125075) BigBlackDog válasza Magnum_ (#125074) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig már egy ideje benne van a felrakott képeihez tartozó EXIFben a GPS tag. :DDD

(#125076) kisza25 válasza tboy93 (#125073) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Áhá, így most sokmindenre választ kaptam :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125077) Mágus2 válasza Jorus (#125067) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ja, még emlékszem, mikor számolgattuk, hány Qru+ párja vagyunk élő súlyban. :)

(#125078) Jorus válasza Mágus2 (#125077) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ráadásul kajálás előtti adatokkal számolgattunk. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#125079) sutszi válasza Jorus (#125078) üzenetére


sutszi
veterán

Csak nem Fekete Laci étrendjét követed? :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#125080) Veron válasza Veron (#124963) üzenetére


Veron
őstag

erre a nyekergésre valaki? :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#125081) Jorus válasza sutszi (#125079) üzenetére


Jorus
nagyúr

Á, focvisnál senki sem tudott többet enni. ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#125082) kisza25 válasza Veron (#125080) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig az a fék lesz, vagy egy kavics szorult be, vagy elkopott a pofa 3év alatt simán, ha városozol

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125083) Tsebacsi válasza tboy93 (#125073) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125084) tboldi válasza BigBlackDog (#125075) üzenetére


tboldi
nagyúr

Te mindig meglesed az EXIF-et? :D

(#125085) Tsebacsi válasza tboldi (#125084) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olyan mint a hajnali szél, Mindenkiről mindent tudni akar :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125086) bitpork válasza pècsimunkás (#125041) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én megcsináltattam a karbonozást. Valami sötét szürke szar füst ömlött ki a kipufból.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#125087) MunezXBK válasza bitpork (#125086) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tehát használt?

(#125088) bitpork válasza MunezXBK (#125087) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudom mert a szemem nem egy száloptika. Én észrevehető változást nem érzek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#125089) BigBlackDog válasza tboldi (#125084) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Böngésző kieg mindig mutatja. :B

(#125090) Töff_PLS


Töff_PLS
tag

Sziasztok,

Remélem jó helyre írok.. :D

Szeretném lecserélni a mostani kocsimat és találtam egy tetszetös kocsit..

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?cn=DE&gn=78333%2C%20Stockach%2C%20Baden-W%C3%BCrttemberg&id=272875670&ll=47.8546927%2C9.0241979&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=4&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2010&minPowerAsArray=KW&rd=100&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING

Tegnap személyesen is megnéztem, pöccre indult (-2 fok volt), egyedül a motornál lehet látni egy kis olajszivárgást/foltot.
Szerintetek meddig bírják ezek a motorok? Most 215ezer km van benne, az eladó szerint hosszú távokra jártak vele..

Tudom, tudom nem lehet távolból semmi biztosat mondani, de érdekelne a véleményetek.
Ugyanitt eladó egy 95-ös Audi A4 170ezer km-el :D

Elöre is köszönöm.
Timäh

XBOX: LángosMaci

(#125091) tboldi válasza BigBlackDog (#125089) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez nem mentség, mert a saját akaratodból telepedett az a kiegészítő. ;]

(#125092) kisza25 válasza Töff_PLS (#125090) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amit linkelni szeretnél, alul a link gomb megnyomása után másold be és ok, így telefonról esélytelen megnézni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#125093) Jorus válasza Töff_PLS (#125090) üzenetére


Jorus
nagyúr

A tetszetős kocsid - csak hogy mások is lássák.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#125094) Töff_PLS válasza kisza25 (#125092) üzenetére


Töff_PLS
tag

[link]

Bocsánat, nem tudtam !

XBOX: LángosMaci

(#125095) Qru válasza Jorus (#125081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az oldalas hibája, túlságosan finom. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#125096) pècsimunkás válasza bitpork (#125088) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lehet , placebo hatás volt azoknak , akik írták az èrezhető javulást .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#125097) -v- válasza Tsebacsi (#125045) üzenetére


-v-
addikt

Nem veszel mert nyul vagy.

(#125098) Tsebacsi válasza -v- (#125097) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Inkább csóró :DDD Elmegy a pénz benzinre. :(((

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#125099) Qru válasza Töff_PLS (#125090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen autót vegyek topik-ba menj át ezzel inkább. Ja és szakmai topikban ne hirdess. :)

#nincsbennetarcsi

(#125100) Peter.70 válasza Tsebacsi (#125098) üzenetére


Peter.70
őstag

Sokat fogyaszt a Fóka? ;] Vegyél Hondát :D ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.