Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107201) Qru válasza Doki16 (#107199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor várnod kell ha nincs törzskönyv és nincs is bejelentve az elvesztése akkor nem sztem nem írják át.
De ezt meg kéne kérdezni az okmányiordában ilyenkor mi a teendő...

#nincsbennetarcsi

(#107202) Magnum_ válasza Doki16 (#107199) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez a Vitara nekem nagyon klassznak tunik.
Ugye azt tudtad, hogy ebben kuplungolni kell.
Megvetted es rogton meghirdetted. Mennyi lehet a haszon, ha eladod? 200k? 250k? Megeri ekkora haszonert (amibol persze szja-zni is kell) az egesz macera? (Okmanyirodai ugyintezesek, biztositas megkotes, felmondas, stbstb?)
5-600k-nal mar lehet, jogy ertenem, de en orulnek, hogy egy szep autot fogtam ki fasza aron.

I humbly and respectfully decline™

(#107203) Mágus2 válasza SlayerSub (#107200) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha rendes munkát akarsz, 1 misi, de nem csak az olajzabálás lesz megoldva, gyakorlatilag lesz egy új motorja az autónak.

(#107204) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Érdekelnének érvek, ellenérvek a következő kérdésben:
Defektjavító (kompresszor+hozzávaló takony) vagy mankókerék emelővel.
Jelenleg az előbbi van, de már lejárt a szavatossága a löttynek, kellene venni újat.
16-os nyári, 15-ös téli kerekeim vannak, a gyári helyre csak a mankókerék fér be rendesen.
Jelenleg tök jó, hogy marad egy csomó helyem a kis rekeszekben a kocsiban, de kicsit tartok attól, hogy a defektjavító nem lesz elég ha baj van (igaz van Allianz-os assistance-om).
Löttyöt vegyek, vagy szerezzek inkább gyári kereket (régi gumival). Gondolkodom, hogy egy emelőt beszerzek akkor is, ha a defektjavító marad.

.

(#107205) proof88


proof88
addikt

Jó dolog Bp-n teremgarázs helyet bérelni? Biztonságosabb lopás, feltörés szempontjából? Kevésbé húzzák meg vajon a kocsit? Havi 20-ért, társasház mélygarázsában. És akkor a Nap sem szívná annyira a kocsit. Főleg télen örülne neki gondolom, bár Bp-n olyan sok hó nem szokott lenni, max latyak pár napig. Főleg ellenérvet szeretnék hallani, hogy miért ne. 12 éves Citroen C4, de felszereltségileg elég ritka példány.

(#107206) Magnum_ válasza proof88 (#107205) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az en automat belvarosi melygarazsbol loptak el anno, mert ott nyugiban tudtak dolgozni.

I humbly and respectfully decline™

(#107207) focvis válasza 426os (#107204) üzenetére


focvis
veterán

Mankókerék; a defektjavító mit sem ér, ha kihasad a gumi, deformál a felni (padka, betonszegély, stb.); csak pontszerű defekt javítására alkalmas.

(#107208) Qru válasza proof88 (#107205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lopás és feltörés ellen nem véd jobban (sőt), de az állagmegóvás miatt érdemes ha jó áron kiadják.

#nincsbennetarcsi

(#107209) Peter.70 válasza Qru (#107198) üzenetére


Peter.70
őstag

Cseréltess váltót kormiban, vagy kérjél másik autót ;] :P :D

(#107210) Qru válasza Peter.70 (#107209) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ettől csak szarabbak vannak sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

(#107211) Peter.70 válasza Qru (#107210) üzenetére


Peter.70
őstag

Autóban vagy váltóban?

(#107212) Qru válasza 426os (#107204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erősen kompromiszumos megoldas. Arról nem is beszélve, hogy nincs ember ki kikaparja a befújt tömítő anyagot, tehát új gumit kell venned helyette. Ha nagy lenne a futásteljesítmény az egy tengelyen lévők között akkor rögtön kettőt...

#nincsbennetarcsi

(#107213) Qru válasza 426os (#107204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erősen kompromiszumos megoldas. Arról nem is beszélve, hogy nincs ember ki kikaparja a befújt tömítő anyagot, tehát új gumit kell venned helyette. Ha nagy lenne a futásteljesítmény az egy tengelyen lévők között akkor rögtön kettőt...

Mod:

Peter.70: Is.

#nincsbennetarcsi

(#107214) default.


default.
őstag

Szervusztok!

Lenne egy laikus kérdésem: az autó szivargyújtójában pontosan mekkora a feszültség?
Gondolom nem pontosan 12 V ... vagy igen? :)

Köszönöm előre is,
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#107215) molnarpeter válasza default. (#107214) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

13,7-14,5 körüli értékeket mértem járó motorral. Álló helyben 12 vagy afölött, nagyrészt akku állapotától függ.

[ Szerkesztve ]

(#107216) default. válasza molnarpeter (#107215) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszönöm.

Lenne még egy kérdésem: ha egy szivargyújtóba dugható telefon töltőt -hálózati tápegységgel, egy szivargyújtó aljzatra kötve- szeretnék meghajtani, akkor elég lesz ennek a töltőnek, ha "csak" 12V-ot adok neki a tápegységemből, vagy érdemes magasabb 13-14 V feszültséggel ellátni?

Köszönöm szépen!
Üdv

(#107217) molnarpeter válasza default. (#107216) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Annyira nem vagyok benne, de lehet, hogy nem minden tápegységet fog szeretni adott töltő. Önmagában a 12 V fix nem kéne gond legyen, de pl egy szivargyújtós eszköz nekem nem ment PC tápról.

[ Szerkesztve ]

(#107218) SlayerSub válasza Mágus2 (#107203) üzenetére


SlayerSub
tag

Értem köszi. Ezt nem lehet valahogy lebiztositozni:D ? Van rajta casco:D

(#107219) Magnum_ válasza SlayerSub (#107218) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mit ir a casco szerzodesed es a mogotte levo aszf?
Kiterjed erre?

I humbly and respectfully decline™

(#107220) Doki16 válasza Magnum_ (#107202) üzenetére


Doki16
addikt

Való igaz, frankó kis kocsi. Meg is szerettem már ennyi idő alatt is. De egy pár óra város után már rájöttem, hogy ez a fajta váltogatás nem fekszik és még sincs hozzá kedvem. A pénz meg érdekes dolog. Sajnos nem mindenki keres olyan jól. Nyilván megfogok ha tudok 2 havi fizumat. És ha ez egy kocsiból jön hát ez van.

Képről lehet, hogy jó, de azért ez is karcos rendesen, de legalább nem festett és jó a motorja :) Most előszór éreztem azt, hogy végre nem kell aggódnom semmi miatt, nincs turbó, kettőstömegű, magasnyomású, részecskeszűrő, porlasztók és DSG :) Egy CVT Toyota hibrid kell nekem :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#107221) Qru válasza SlayerSub (#107218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De. Rommá töröd az elejét és akkor kifizetik. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107222) SlayerSub válasza Qru (#107221) üzenetére


SlayerSub
tag

Hát én is csak így látok rá esélyt, ugyanis a beszélt dolgot semelyik alábbi kategóriába sem tudom belepasszintani:

Károk:
elemi kár;
töréskár;
lopáskár;
rabláskár

:D

(#107223) Qru válasza SlayerSub (#107222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Avultatás és az önrész levonása után lehet nem járnál jól. Plusz ha kiderül, hogy szándékos volt a károkozás akkor még biztosítási csalásért is bíróság elé állítanak. Szóval sztem inkább törd fel a malacperselyt.

Átérzem a helyzeted, az 1.8 TSi Skodánk ugyanezt csinálta.

#nincsbennetarcsi

(#107224) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Urak!

Olyan szopóhelyzet állt elő, hogy e hónapban váltottam munkahelyet. (ez még nem a szopó része :) )
Megyünk október végén nyaralni Madeirára, szerettem volna autót bérelni. Ehhez ugye hitelkártya kell, nekem olyan nincs. Voltam bankban, előző munkahelyből kiindulva a kapott hitelkeret nem fedezi a kauciót. Most akkor mivan? :(
Asszonynak nincs jogsija, se hitelkártyája, így az ő nevére sem mehet.
Nekem október elejéig szerintem nem lesz meg a 3 hónap munkaviszonyom teljes fizuval az új igényléshez.
Mondhatjuk, hogy 22-es csapdájában vagyok?
Megnéztem, Madeirán kb. az összes cég csak hitelkártyát fogad el... :(

Bocs ha Off, de nincs ötletem már :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107225) Qru válasza Tsebacsi (#107224) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Voltam hasonló cipőben. A bankodnál igényelj egy dombornyomott hitelkártyát és kész.

#nincsbennetarcsi

(#107226) focvis válasza Tsebacsi (#107224) üzenetére


focvis
veterán

A hitelkártya kérdést passzolom.

A Goldcart nézd meg, a full/full rate a barátod, biztosítást itt szoktam intézni: [link]
Bármikor visszamondhatod a Goldcarnál, hetente kalkulálj újra, májusban 16€ volt egy hétre Potroban. Ne kérd a full covert!
Regisztráció után kapsz 10%-os kódot.

[ Szerkesztve ]

(#107227) Tsebacsi válasza Qru (#107225) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondom, az a baj, hogy amit adnak, annak a hitelkerete alacsony. De most úgy döntöttem, hogy akkor olyan céget nézek aminél még belefér a kaució és mi az autóba...

focvis: Köszi megnézem! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107228) bitpork válasza Qru (#107225) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amíg nincs 3 hónap munkaviszonya nem kap sehol.

Tsebacsi: A bankodat kérdezd meg hogy van-e neki virtuális hitelkártyája. Régen volt olyan több banknál is h a számlán lévő fedezet erejéig 100Ft-t adtak egy 10 percig élő virtuális hitelkártya számot amit pl netnél hitelkártyaként ismert fel sok bót.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107229) focvis válasza Tsebacsi (#107227) üzenetére


focvis
veterán

Lehet, hogy elfogadnak debit kártyát is. [link]

Ezeknél nem fog működni a virtuális kártya, az autó átvételénél kérik a fizikai kártyát is.

[ Szerkesztve ]

(#107230) Magnum_ válasza bitpork (#107228) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi van akkor, ha nincs tobb ezer € fedezet a folyoszamlahoz tartozo kartyan?
(En se hagyok rajta sok pizt)

I humbly and respectfully decline™

(#107231) Qru válasza bitpork (#107228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kap, csak a hitelkeret nem elég mert keveset keresett. ;]

#nincsbennetarcsi

(#107232) Magnum_ válasza Qru (#107231) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem pl 7 szamjegyre akartak emelni a hitelkeretet, aztan szoktam, hogy pls ne. Neha odaadom felesegnek a tarskartyat.... :U :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#107233) bitpork válasza Magnum_ (#107230) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez az 1000€-s kérdés : mi a különbség a credit és a debit kártya között. Soha nem lesz többé credit nekem. Aki nem fogadja el a debitet, annál nem vásárolok. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107234) Magnum_ válasza bitpork (#107233) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem veszforgatokonyvnek van + van visszaterites.
Eves elszamolasom van, karqcsonykor tok jol esik az a 20-30k

I humbly and respectfully decline™

(#107235) Tsebacsi válasza focvis (#107229) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Istenkirály vagy, a leírás szerint elfogadnak Debit kártyát is, úgy néz ki meg vagyunk mentve! Ha beválik, vendégem vagy sörre/borra/bármire :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107236) kisza25 válasza Magnum_ (#107202) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Autónál mikor kell szja-ni?

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#107237) focvis válasza Tsebacsi (#107235) üzenetére


focvis
veterán

YouTube Várjuk ki a végét! :)

A promotional code-ot ne feledd, 10%, a super relax cover piszok drága, ahelyett linkeltem a külön biztosítást. Most kb. 70-75 €/ hét + a biztosítás kb. 20 €.

(#107238) Magnum_ válasza kisza25 (#107236) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem ertem a kerdest. Ha az eves +jovedelmed 600k felett van, az adokoteles.
Ha veszek 100ft-ert valamit, de eladom 700.000-ert, adoznom kell utana, meet jovedelem.
Szjatv.4.$

Raadasul az auto hatosagilag nyilvantartott, nem tudod titkolni, hogy van-e rajta haszon, vagy nincs

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#107239) BigBlackDog válasza kisza25 (#107236) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy tudom, hogy eladásnál, ha "hasznod van", akkor a haszon után (ha nem üzletszerű tevékenység és van valami éves korlát is, ami alatt nem).

Ha pl. veszel egy autót 1M Hufért és ráköltesz számlákkal igazolhatóan +400e Hufot, akkor 1.4M Hufért eladhatod és nem számít haszonnak, mivel a többlet számlákkal igazolható ráköltés. És mintha rémlene olyan, hogy ebbe talán beleszámít az átírási költség is még.

"... A bevételt csökkenteni kell a szerzési költséggel és a szerzéssel összefüggő kiadással, az értéknövelő beruházás, és az értékesítés költségeivel. ..." - forrás (ugyan már elég régi cikk)

De nem vagyok biztos benne, ne hidd el szó nélkül nekem! :D

[ Szerkesztve ]

(#107240) focvis válasza Magnum_ (#107238) üzenetére


focvis
veterán

Asszem' 200 ezer Ft ingóság értékesítéséből származó jövedelem felett kell bevallani.

(#107241) Magnum_ válasza BigBlackDog (#107239) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, de doki16 meg haza se ert vele es mar meghirdette, feltetelezem, nem volt rakoltes (talan meg imo mosas se :D)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#107242) Tsebacsi válasza focvis (#107237) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem találom hol lehet regisztrálni :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107243) focvis válasza Tsebacsi (#107242) üzenetére


focvis
veterán

Itt: [link]

Szerk: könnyen lehet... :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#107244) Tsebacsi válasza focvis (#107243) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a login, nem lehet hogy a Club-ba kell regisztrálni? Még nem foglaltam semmit!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107245) -v- válasza Tsebacsi (#107244) üzenetére


-v-
addikt

[link] ? Én is csak ezt látom.

[ Szerkesztve ]

(#107246) Qru válasza bitpork (#107233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A credit mogott a bank all a debit mogott te. Ha creditel fizetsz nem lesz a berbeado reszerol behajthatatlan az ossszeg a bank fizet barmi van. Ha debit akkor meg max perelhet aztan vagy penzhez jut vagy nem.

#nincsbennetarcsi

(#107247) Peter.70 válasza Qru (#107246) üzenetére


Peter.70
őstag

A bank meg behajtja a credit kártya tulajon

(#107248) focvis válasza Qru (#107246) üzenetére


focvis
veterán

Továbbá kiderül, hogy hitelképes vagy.
(A hiánya természetesen nem azt jelenti, hogy nem vagy hitelképes.)

[ Szerkesztve ]

(#107249) bitpork válasza Qru (#107246) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rossz hírem van. A debitre is lehet reserved állapotot bejegyezni. Valahogy pl Dániában is megy. Igaz a benzinkutak nem szeretik mert ott nem egyesével hanem 2-3 naponta csokorban gyűjtik be, de szálloda taxi mindenki elfogadja és igen is lehet 2-3 hétig tartó elszámolási időszakkal használni. Legjobb példa hogy béreltünk házat ahol első nap bejelentettem írásban (email )hogy a tűzhely hőüvegje törött. Nem jütt rá válasz másnap telefonáltam h akkor most jönnek cserélni v nem? Kijöttek, mondták nem kell fizetni. Ennek ellenére hazajövetel után majd 1 hónappal beterhelték a kártyát. Akkor szóltam h nyema mert írtam h nem mi voltunk így találtuk - megnézték a mailjüket és megtalálták spamba, uh visszakaptuk a zsét.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107250) Doki16 válasza Magnum_ (#107241) üzenetére


Doki16
addikt

Ugyan kérlek :) Már egy ezrest elkoltottem csak mosásra :D Nincs 600 k felett a haszon.
Kaptam foglalót a héten viszik :)

Van egy kérdésem mindenki felé. Keresek olyan autót ami megbízható benzines motorral van és automata. Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.