Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107451) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#107444) üzenetére


Gergőke88
addikt

BMW...

(#107452) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#107444) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pont nemrég kalkuláltunk egyet, nálunk 5 éves jogsival, 30 év alatti női sofőrre (A00), Békés megyei lakcímmel 45e Huf/év volt a legolcsóbb ajánlat (talán K&H-nál) baleseti adóval együtt. Jó, mondjuk ez egy 1.6-os, ~100 lovas Polora vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#107453) Speeedfire válasza B-L-A-C-K (#107444) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vidékre bejelentve, 45e/év baleseti adóval a leonkára B3-ban.
Tavaly, kb 10-15e-rel kevesebb volt B2-ben.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#107454) stickermajom válasza B-L-A-C-K (#107444) üzenetére


stickermajom
addikt

31k most nekem a K az Allianznál. B02, vidéki lakos.

Lemaradtam, milyen BMW lett?

(#107455) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#107451) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahol eddig voltam Aegonnál megnéztem:

Ha most kötnék Insire: 64e
Ha most kötnék a Béjemvére: 69e

Szóval nem sok köze van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#107456) BigBlackDog válasza stickermajom (#107454) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem lehet, hogy semmilyen se lesz, ha ilyen drága a biztosítás. ;]

(#107457) szőröscica válasza Gergőke88 (#107451) üzenetére


szőröscica
addikt

Az Amperara tobbet fizetek B1-ben, mint elotte a BMW-re tettem B0-ban.

(#107458) Peter.70 válasza bitpork (#107448) üzenetére


Peter.70
őstag

Biztos mindig nagyobb és fiatalabb autóid lettek ;] :D

(#107459) -secret- válasza szőröscica (#107457) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

S milyen értékkel bírt a BMW és a mostani Ampera?

[ Szerkesztve ]

(#107460) B-L-A-C-K válasza stickermajom (#107454) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megnéztem, ugyan ez vidéken csak 34 lenne, kapják be, BP dobja meg akkor...

Cascoval 140-be jönne ki a kettő, havi 11,6e, lehet bevállalom ezt.

[ Szerkesztve ]

(#107461) barnam_ válasza B-L-A-C-K (#107455) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lemaradtam... milyen BMW lesz? :)

(#107462) Integrale válasza bitpork (#107448) üzenetére


Integrale
veterán

Alkudni kell náluk pofátlanul. Édesanyám megtette, csökkent 13 ezret a biztosítása úgy, hogy maradt ugyan annál a biztosítónál. Felhívta őket "tudatlanul", hogy talált jobb ajánlatot, mi a teendője, hogy tud átlépni máshova. Erre már ugrott is az ügyintéző, hogy várjon csak, a rendszerben még lát ezt-azt amit bepipálhatna, hogy olcsóbb legyen, ekkor csökkent 10-zel, aztán 2 nappal később felhívta újra őket, hogy még mindig talált egy olcsóbbat, ha tudnak faragni az áron akkor marad, ha nem akkor szeretne átváltani, és még mindig volt min csökkenteni.

"Bad reklám is reklám too"

(#107463) tboldi válasza B-L-A-C-K (#107444) üzenetére


tboldi
nagyúr

23 évesen, 6 éves jogsival és vidéki lakosként 56k-t fizetek egy 12 éves (és piros - plusz kockázat :D) Honda Jazz-re B01-ben. Tavaly 80k körül volt A00-ban.

szerk.: Most K&H, tavaly Union.

[ Szerkesztve ]

(#107464) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#107461) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Old bimmer.

Hirdetés nem kamu, valós ami le van írva. Ott árulják ahol laktam, le lett csekkolva, szerelőnél mindenkinél. Bár én még nem láttam, de Apám nézte meg/intézte csak nem b@sz át... :) 1 milla alkuval + téli gumi garnitúra, nem tudtam kihagyni.

tboldi: Akkor ez ennyi, e van, le kell nyelnem.

[ Szerkesztve ]

(#107465) Integrale válasza tboldi (#107463) üzenetére


Integrale
veterán

Vidéki lakosként fizetek 45-öt (baleseti adóval együtt) A0-ban egy 14 éves Lanciára. Nagy a szórás.

"Bad reklám is reklám too"

(#107466) Motion_Blur válasza B-L-A-C-K (#107464) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gratula!

Komoly nagyon, 1.9 szívóbenya, 8 szelep, 118 paci (eddig ezzel a motorral nem is találkoztam) - nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalatokra :R

Ránézésre nagyon adja :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#107467) r0by


r0by
addikt

Én 26k-t fizetek évente vidéki lakosként, b08-ba egy 15 éves benzines 129LE Toyotára.

(#107468) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#107464) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én egy picit, de szigorúan jó értelemben véve, irigy vagyok :-))))
És alig várom, hogy faszázzuk

I humbly and respectfully decline™

(#107469) Qru válasza B-L-A-C-K (#107464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik a forma a motor harmatgyenge de melóba járni elég lesz. Arra számíts, hogy városban 9-10 litert bekér.

#nincsbennetarcsi

(#107470) barnam_ válasza B-L-A-C-K (#107464) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hiszen ez még fiatal, csak 18 éves :D
Kívül belül nagyon szép állapotban van, az tény. Viszont nem lesz gyenge ez a motor hozzá? Persze Duna-parton krúzolni elég, az biztos.

Csináltam egy számítást a biztositas.hu -n vidéki lakcímmel, 3 éves jogsi, B02: 41061 Ft adóval együtt. BP-i címmel reális a 2x szorzó.

(#107471) B-L-A-C-K válasza Qru (#107469) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Harmat gyenge az kicsit erős, nekem az Insi is bőven elég volt, az 9.9mp alatt volt 100-on, és 10.4, szóval annyira nem lesz sz@r, persze nem is csapatásra veszem. Na meg ha azt nézem amit ezelőtt majdnem megvettem 1.4-es H astra GTS is elég lett volna ami tényleg alig megy, akkor ez nekem tényleg bőven jó eldöcögni. :)

Fogyasztás tudom 10 liter körül lesz, de havi 400km-t fogok vele menni, szóval ennyin ha 7-8at eszik vagy 9-11et, nem nagyon fogom megérezni havi szinten.

[ Szerkesztve ]

(#107472) Speeedfire válasza B-L-A-C-K (#107464) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szép autó, kár, hogy nem sor6. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#107473) w333 válasza B-L-A-C-K (#107471) üzenetére


w333
félisten

Fogyasztás ide vagy oda ... inkább ezt venném :D

Itt van a szomszédban, menj és nézd meg ... elég patikának tűnik ! :K

Szerk.

Nem rossz ez a BMW, de nagyon nyűgös autók ezek bármelyik ismerősöm vett ilyet vagy rendes E46 -t fél év után túladtak rajta :))

Ez az autó a 320i motorral a legjobb sor 6 henger a világból kimegy !

(#107474) [vilike]

Pontosan, nekem volt Pug 406 Diesel ráadásul a kisebb 90Le, utána pedig egy 520i ami gyári 150Le mégis érzetre a 406 jobban ment ! :P

Nagyon sokat számít a nyomaték !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107474) -v- válasza B-L-A-C-K (#107471) üzenetére


-v-
addikt

De az dízel volt nem? Abban volt 3x annyi nyomaték. Majd meglátod hogy fosgyenge, hétköznap is.

(#107475) B-L-A-C-K válasza w333 (#107473) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már nem te vagy az első aki versenygépet ajánl, de tényleg nem halálosabbiramoskodásre kell nekem a kocsi, a béjemvé meg jobban is tecccik. :P

[vilike]: Amit megakartam venni H GTC Astrát 1.4-es sima benyába említettem az is megfelelet volna amire kell, ha azt mondod annál is fosabb sz@r harmatgyenge okádék lesz, akkor lehet nem veszem meg. De annál nem nagyon tudom elhinni hogy gyengébb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#107476) w333 válasza B-L-A-C-K (#107475) üzenetére


w333
félisten

Akkor vegyél valami 1.9TDi -t ... szintén elnyűhetetlen és az legalább már a lábát is jobban szedi, Golf, Leon, Skoda stb. és eljársz 5L -el városban :D

Megértem hogy a Bömbi jobban tetszik ... de akkor sor 6 henger ! :K

Sokkal kevesebb a gond vele a vezérlése is láncos, annyival nem eszik többet !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107477) stickermajom válasza B-L-A-C-K (#107475) üzenetére


stickermajom
addikt

Teljesen jó ez, csak a malomkereket dobd le róla. Nehéz mint a dög, meg a pesti utakat sem szereti vele a futómű. 16" bőven elég, felgumizni is olcsóbb.

(#107478) Motion_Blur válasza w333 (#107476) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezeknél az gyönyörű ezüst coupé bömös sokkal b*szóbb autó.

Alufelninek is maradnia kell! Ez így fasza ahogy van :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#107479) B-L-A-C-K válasza stickermajom (#107477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most vett rá tulaj 4 zsír új gumit, így nem hiszem megpiszkálom, főleg hogy van hozzá téli gumigarnitúra is, igaz az csúnya acélfelnin.

(#107480) w333 válasza Motion_Blur (#107478) üzenetére


w333
félisten

Csak kérdés ha annyira jó akkor miért adja el ? :D

Az a baj hogy ezekből 10 -ből 9 széthajtott, benne van az emberekben a BMW M3 placebó így hajtják a kis motoros benzineseket is, de ne legyen igazam ! :))

Nehéz ezekből jót kifogni, vagyis ki lehet de az szvsz. 2X ennyibe kerül !

Különben majd kíváncsi vagyok a fejleményekre hogy milyen lesz ... nem rossz ez csak az a motor szerintem nem az igazi bele, a sor 6 hengerrel a legjobbak !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107481) Qru válasza B-L-A-C-K (#107471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne a 0-100-at nézd. Városban a forgalomban az mit sem ér. Az enyém 8,2 alatt tudja a 0-100-at és még is kevés városba. A rugalmassága ami szär lesz, főleg egy turbódízel után. :K
Hozok egy példát: megyek a Hungárián 70-el ötösben vagy a körúton 60-al 4-esben Bubival. Ki/be kéne sorolnom, hopp ott egy lyuk. Lenyomom a pedált padlóig és nem történik semmi. SEMMI. Vissza kell gangolnom de mire kinyomom a kuplungot, visszaszúrom 4-be vagy inkább 3-ba (mindegy ugyanannyi idő) felengedem a kuplungot addigra hopp már nincs ott a lyuk ahova beestem volna.
Vagy megyek végig 3-asban üvöltő motorral, 12 literes fogyival és mindenki néz, hogy na a hülye boyracer mit pörgeti itt a kis kávédarálóját. Vagy nem sorolok be csak ha már mindenki elment, közben feltartom a mögöttem jövőket aki k. anyáznak, hogy húzzak már a tökbe.
Kormival ez annyi, hogy kicsit rálehelek a pedálra és már ott is vagyok.

Havi 400 km-re tényleg nem számít a fogyi, akkor már pláne vehettél volna vmit amiben van tartalék is.
Nem baj, majd eztán nem csak engem szekálnak ezzel. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107482) stickermajom válasza B-L-A-C-K (#107479) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha új a gumi, akkor az más, úgy én se dobnám le.
Stabpálcára és lengőkar nagyszilentre meg majd úgyis kapsz törzsvásárlói kedvezményt. ;]

(#107483) w333 válasza Qru (#107481) üzenetére


w333
félisten

+1 ez pontosan így van ! :K

Az 520i sokkal erősebb volt, de városban a 406 mégis virgoncabb volt ! :)

Vagy másik példa Vectra 2.0i erős volt de városban kuka a hosszú váltó miatt (padlógáz pontosan semmi nem történt), a Leon 1.4 (16V) rövidebb váltóval mégis jobban használható városban, gyorsabban ugrik ! :D

Anyám használta elég sokáig a Vectra -t ő aztán tényleg laikus ezzel kapcsolatban, most a kis Pug 306 van neki ami csak 1.4 és azt mondja jobban gyorsul és ez tényleg így van, szinte bármelyik sebességfokozatban azonnal ugrik gázadásra !

Persze mert könnyebb, rövidebb a váltó, korszerűbb motor ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107484) mdani01 válasza Qru (#107469) üzenetére


mdani01
aktív tag

7-8l-ből megáll simán, ha tenyleg nyomom akkor felmegy 10l-rre.

iPhone 6S SpaceGray

(#107485) B-L-A-C-K válasza Qru (#107481) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neked is csak azt tudom mondani hogy a H astra amivel mentem, és arra is azt mondtam elég nekem, akkor ez miért ne lenne szintén elég mikor jobban is megy? Ha igényem lenne rá eszembe nem jutott volna 1.2-es Fiat 500-asokat nézni, meg 1.4-es Opel Corsa/Astrát. Tényleg nem hőbörögni kell, insit se hajtottam soha, már kinőttem ezekből. Nem is hegyen lakom, szóval munkába járni tényleg nekem semmi elvárásom sincs jóformán hogy hogy menjen. De látom itt ez másoknak nagyon elképzelhetetlen...:) De igen lehetett volna akár 325i is, csak ilyen állapotban kétlem itthon találnék még egy ilyen 3-ast, ilyen áron = a lehetetlennel.

[ Szerkesztve ]

(#107486) w333 válasza B-L-A-C-K (#107485) üzenetére


w333
félisten

Ezt majd a városban úgyis megtapasztalod ... az 1.2 Fiat vagy 1.4 Corsa/Astra még azt sem tartom kizártnak hogy jobb a gázreakciójuk, hiába kisebb a motor ! :D

De kíváncsian várom a véleményedet, én már mentem ilyennel tudom milyen :)

Ha nem vagy sietős típus akkor elég lesz ez bőven ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107487) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#107485) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Grat hozzá, nagyon szép így képek alapján. A motor nekem is kevés lenne, de nem nyírlak, mások már megtették :P Sok örömet és balesetmentest! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107488) B-L-A-C-K válasza w333 (#107486) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet én látom rosszul, de ráakadok egy tényleg "elvileg" hihetetlen jó állapotú kocsira, új gumival, isten nyilával, 118 lovas kis megbízható szívó benzinessel, erre azzal basztattok hogy amire nekem kell (újra felidézem, a III. kerületből V.-be elmenjek meg vissza heti 5x, nem höbörögve, sík terepen), erre se lesz elég...:) Nekem ez valahogy vicces már amit kapok. Majd megkérek akkor minden reggel pár embert lökjön be hogy jobban elguruljak a melóhelyig...

[ Szerkesztve ]

(#107489) bitpork válasza B-L-A-C-K (#107488) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos jól látod. Itt a többség nem tud örülni veled a számodra megfelelő vásár után.
Mindenesetre szívből kívánom hogy élvezd minden percét, és tegyél a sok elégedetlenkedőre!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107490) B-L-A-C-K válasza bitpork (#107489) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#107491) Qru válasza B-L-A-C-K (#107485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az 1,2-es Fiat nyomaték-súly aránya nem olyan rossz a 318i-é viszont az. Az, hogy mész egy tesztkört az egy dolog meg megint mást mutat majd az "éles" hétköznapi használat a Vácin.

De jó, tegyük fel csak a külsőben fogsz menni, soha nem akarsz majd besorolni sehova gyorsan egy félig tömött úton: erre viszont szvsz tök felesleges egy (ex)prémium autó amire majd költhetsz szépen pl a bonyolult és érzékeny futóművére. Mert a pesti utak szépen megdolgozzák azt garantálom főleg egy ekkora felnivel (de legalább komfortos lesz. Ja nem...).

Persze jó állapotban van ami fontos de ha a használhatóság rovására megy akkor sokra mész vele. Nem vita generálás, csak leírtam a véleményem.: szép autó csak amire vetted nem célszerű ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107492) w333 válasza B-L-A-C-K (#107488) üzenetére


w333
félisten

Elég lesz csak csodára ne számíts ... kb. pontosan úgy megy mint egy kisebb autó szívó 1.4 benzines csak azért jóval többet eszik ! :D

Ezért mondom hogy majd kíváncsi vagyok a véleményedre :))

Ha tényleg rendben van az autó akkor ez neked egy kihagyhatatlan ajánlat !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107493) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

mdani01 kollega, kérlek ments meg, neked tudtommal ilyen motorral szerelt kombi van, ami ugye nehezebb, gondolom te se driftelgetésre vetted, de városba el se indulsz vele mert nem bír elvinni sehová ahogy kell :F

(#107494) Richard! válasza B-L-A-C-K (#107488) üzenetére


Richard!
addikt

Nem jó ezeknek semmi. F@$z a fülükbe... ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#107495) w333 válasza Richard! (#107494) üzenetére


w333
félisten

:DDD :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#107496) B-L-A-C-K válasza w333 (#107492) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+ Qru: Úgy felfogtok b@szni rakatok bele majd E39 M5 motort + chip, és majd csak pisloghattok... ;]

Jut eszembe mikor megvettem a dííízel Insit akkor is kaptam minek nekem dízel, erre most megveszem a csóró kis benzinest, és ezért is csak az oltás megy...:/

(#107491) Qru: Ezt a pesti utas dumát is bírom, kb mintha macskakövön gorálnék be. Kis Szentendrei út, fel Árpád híd, nyugatiig, nem nagyon van út hiba erre, vagyis az elmúlt években nem találkoztam vele. Hosszabb utakra ide oda mászkálni, vásárolgatni meg ott lesz asszony cégese, ami annyit kaphat amit bír.

[ Szerkesztve ]

(#107497) stickermajom válasza Qru (#107491) üzenetére


stickermajom
addikt

A 60 lovas F Astrával tudtam BP-n mozgolódni a sávok között, szerintem nem lesz ez olyan vészes.
Mondjuk az Opellel elnézőbbek, a bimmerrel ha látták, hogy váltanék általában gyorsítottak, de ott volt elég nyomaték befejezni.

(#107498) Qru válasza B-L-A-C-K (#107493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hozd el topiktalira, majd élőben is megköpködjük ha szeretnéd, ha nem. ;]

Btw, sok balesetmentest hozzá! Szép autó tényleg, pedig én aztán nem vok Bimmer fan.
Jó haverom E38 750i-jére picit én is rákívántam... :B

mod:

Nem lefikázás vt a cél csak városba én vmi igénytelenebb kis cikázós PHöcsköszörűt vettem volna. Pl Evil Snowman féle Yaris TS-t. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107499) zoo8800 válasza B-L-A-C-K (#107496) üzenetére


zoo8800
veterán

E39 M5 motor
az is csak egy szar szívó, minden IS lenyom majd :(

(bocsi)

Grat a kocsihoz, nekem tetszik :)

rip and tear, until it is done

(#107500) B-L-A-C-K válasza Qru (#107498) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még valami eszembe jutott, mikor feljöttünk BP-re asszony céges 1.4-es G Astrát kapott, meg utána szintén ilyen régi Renault Megan-t, na ha ezekkel se volt gond ilyen téren, ezzel hogy lenne?

Várom a válaszod! ;]

Ha ezektől is gyengébben mehet szerinted, akkor már tényleg nagyon várom azt a teszt kört.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.