Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

(#551) ghost364

ghost364
(senior tag)

Melyik lehet a legolcsóbb espresso-képes daráló? Az sem baj, ha kézzel tekerős (kis 8 ezer forintos Bialettit próbáltam már, majdnem elfogadható volt, de nagyon hamar széthullik). Szoktam látni (FB Marketplace, Vatera, stb.) kiszuperált "ipari" darálókat, akár 10 ezer forint körüli áron, ezek mennyire lehetnek jó alternatívák?

(#552) dugesz77 válasza ghost364 (#551) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Hario mini mill kéziben , gépiben valahol a Graef CM 702 környékén. 10-ért használtan biztosan nem kapsz normálisat egy alap használt ajánlható is kb. az Graef árában van.

[ Szerkesztve ]

BLOOD, BULLETS, BANANAS...

(#553) ghost364 válasza dugesz77 (#552) üzenetére

ghost364
(senior tag)

Na, ezt a típust nem ismertem, köszi!

(#554) sz.zs. válasza dugesz77 (#552) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

A Hario Mini Mill az soha nem volt ( és nem is lesz ) eszpresszóképes :N

Gaggia Classic, Gaggia Baby eladó

(#555) dugesz77 válasza sz.zs. (#554) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Na azért lehet szinte púder finomságúra őrölni a mini mill-el is . Simán meg lehet fojtani vele a Gaggia Classic-ot. Az igaz,hogy a darálék szemcse mérete változó lehet , nem annyira homogén ,mint egy jobb gépin ha már megkopik a tengely de egy 10k-s kézi darálóról beszélünk és nem egy Mazzer-t veszünk alapnak. Az csak úgy mellékesen azt sem tudjuk a kérdezőnek mit jelent a "presszóképes" egy kotyogóhoz keresi vagy egy 100k+ os karos géphez.
Én vagy két hónapig ezt használtam a Gaggia-hoz csak aztán belefáradtam a tekergetésbe és jött a Graef helyette. Megvan a mai napig utazósnak egy két személyes Brikkával egyetemben. De youtube tele van videókkal (példa1,példa2,példa3)igenis lehet vele eszpresszózni csak melós.

(#556) ghost364 válasza dugesz77 (#555) üzenetére

ghost364
(senior tag)

Gaggia Viva Style-hoz kéne, első körben frissen őrölni, meg szerintem majd a nyomásszabályzót is kiveszem belőle nagy eséllyel, ahhoz meg nem ártana egy rendes őrlő.

(#557) Mikulásbá válasza Sub-S (#549) üzenetére

Mikulásbá
(veterán)

Szebb,mint vártam.Tényleg jó ránézni is.Még ha műanyag is,de minőségi.

Asus ROG Zephyrus M gaming laptop eladó! -> https://tinyurl.hu/6O8I/

(#558) Erdei88

Erdei88
(veterán)

Köszönöm szépen, mindenkinek a tanácsot és a linkeket.
Már csak ~25 féle kávét szeretnék megvenni/megkóstolni :D

[ Szerkesztve ]

(#559) Lackki válasza FPSTunker (#539) üzenetére

Lackki
(senior tag)

Budán van a csészényi kávézó, ők is pörkölnek kávét. Őket kóstoltad már?
Voltam már náluk többször és nagyon finom volt a kávéjuk, nem az a szokásos íz mint a legtöbb kávézóban. Viszont csak most látom hogy árulnak külön saját kávét :D

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem!

(#560) Gibo válasza Erdei88 (#558) üzenetére

Gibo
(aktív tag)

Szia,

alapvetöen milyen kávé ízlik neked? Szereted amikor pörköltebb az íze? Szereted ha érezhetöen savas vagy inkább lágy a kávé? Legyen érezhetöen erös, vagy inkább lágyabb?

Egy lágyabb keverék például a Julius Meinl Präsident (piros). Csak úgy iszogatós kávénak szerintem tökéletes. (föleg ha ugyanúgy 6-8€ / kg-os áron tudod megvenni mint én...)

Ha már kicsit jobban ki szeretnéd élvezn iaz ízét, de még mindig inkább a lágy vizeken eveznél, akkor ott van pl. a Lavazza Espresso Cremoso illetve café Créma
Ha kicsit gyümölcsösebb ízvilág érdekel ott van a Melitta Bella Cream Selektion des Jahres 2019 .

Ha szereted az erösebben pörkölt kávét (ízvilágra is) akkor szerintem próbáld ki mindenképpen a Dallmayr Espresso d´Oro-t.

De persze nagyon sok finom kávé van, hogy neked mi a favorit ki kell tapasztalni. :D A fentebb említett márkákat úgy válogattam, hogy jelenleg is 16 féle kávé van otthon :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge

(#561) oszy válasza Gibo (#560) üzenetére

oszy
(addikt)

A Julius Meinl Präsident-et hol tudod annyiért megvenni? Osztrákia? :)

iPhone X EasySkinz eladó, téves rendelés miatt!!!

(#562) Gibo válasza oszy (#561) üzenetére

Gibo
(aktív tag)

igen :)

Sokszor adják 1-et fizetsz 2-öt kapsz akcióban (kb 2 havonta vmelyik üzletláncban, most talán épp a Merkurban-ban akciós, habár lehet hoyg ott most pont az arany színü) és sokszor jön még hozzá -25% kedvezmény az összes kávéra..ezért is van otthon ennyi féle kv, mert olyankor nem bírok ellenállni, és mindig veszek vmi újat is :DD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge

(#563) xenom0rph válasza Gibo (#560) üzenetére

xenom0rph
(őstag)

A karácsonyi hazalátogatás során tervezem is kifosztani a helyi illetékes Billát :DDD

halahala

(#564) oszy válasza Gibo (#562) üzenetére

oszy
(addikt)

Tesóm szokott a Merkurba járni, de most csak jövhéten vagy utána megy. Majd mondom, hogy nézzen be. Melyikben szokott még lenni? :) Bejö a JM kávéja. :)

(#565) Gibo válasza oszy (#564) üzenetére

Gibo
(aktív tag)

Spar/Interspar illetve Billa ritkábban Penny. Megéri még benézni a Lidl-be is, ott idöszakosan vannak különbözö kávék nagyon jó áron. Pl a fent is említett Melittát 8,99€ -ért vettem talán két hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#566) kory24

kory24
(őstag)

Sziasztok!

Mi a különbség e 2 kávéfőző között?

- Bialetti Moka Express (2)
- Bialetti Brikka (2)

Olyasmit olvastam, hogy a drágább nagyobb nyomás talán és emiatt "krémásabb" kávét főz?
Ha igen, ez mit is jelent pontosan?

Árban ugye majdnem duplája, megéri a felárat?

(#567) dugesz77 válasza kory24 (#566) üzenetére

dugesz77
(őstag)

A brikka lényege,hogy van egy súlyszelep rajta. Ez egy kicsit megemeli a nyomást. Kicsit cremasabb, ízesebb így a kávé.

(#568) kory24 válasza dugesz77 (#567) üzenetére

kory24
(őstag)

Tehát akkor érezhető a különbség?
Megérheti a felárat?

Mokka ismerem az már van itthon.

(#569) dugesz77 válasza kory24 (#568) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Az ízeket jobban előhozza az biztos. Viszont sokkal odafigyelősebb. Érzékenyebb a őrleményre a vízmennyiségre.hőmérsékletekre.

(#570) kory24 válasza dugesz77 (#569) üzenetére

kory24
(őstag)

Őrlőm lesz hamarosan. ([link])

De vízhőmérsékletet és gáz hőmérsékletét nemigazán tudom szabályozni.

Csapból forró víz folyik :D
És gáztűzhelyre szoktam tenni közepes rózsára :)

(#571) Peterhappy válasza xenom0rph (#563) üzenetére

Peterhappy
(senior tag)

El ne felejts ebből betárazni :K [link]

[ Szerkesztve ]

korábbi felhasználói név: vighpeter

(#572) dugesz77 válasza kory24 (#570) üzenetére

dugesz77
(őstag)

A titok, hogy hideg vízzel kell felrakni kicsit a jelölt vízmennyiségnél kevesebbel és semennyire nem szabad megtömni. Kisebb gázlángon az oldalát semmikép ne érje a láng. Őrleményből a pocit durvábbat szereti (hario mini mill-nél 8-9 klikk volt a jó állás a teljesen betekerttől).

[ Szerkesztve ]

(#573) Nimda válasza kory24 (#570) üzenetére

Nimda
(addikt)

Ha esetleg kapni még IMS felsőszűrőt hozzá, érdemes kipróbálni. Finomabb örleményt fogad és testesebb lesz a kávé.

Egy jósnőhöz illik bejelentkezni, vagy tudni fogja, hogy mikor megyek? Ha befizetek valamilyen edzésre, akkor veszem a fáradtságot?

(#574) kory24 válasza dugesz77 (#572) üzenetére

kory24
(őstag)

Eddig azt olvastam, hogy forró vízzel kell feltenni

"Sokan hideg vizet öntenek a tartályba, mondván: úgyis felforr. Hegedűs László a Paksi Kávé baristája azonban elmondta, hogy a legjobb, ha forrásban lévő vizet öntünk a kotyogóba, mivel így gyorsabban megfő a kávé, ezzel kevesebb időt adunk annak, hogy leégjen, vagyis keserű legyen."

forrás: [link]

Akkor inkább hideg?

(#575) dugesz77 válasza kory24 (#574) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Az égett íz inkább a nem rögtön levett ,gázon hagyott kotyogó íze. De brikkáról szerintem ez eddig a legkomolyabb teszt . Igazándiból könnyű kipróbálni bármelyik módot és egyén függően eldönteni kinek/hogy ízlik jobban.

(#576) Nimda válasza kory24 (#574) üzenetére

Nimda
(addikt)

Mindenképpen hideg :K valahol volt egy szenzoros teszt (videó), ahol pont ennek a jelentőségét vizsgálták, és nem a melegvíz győzött (számomra biztos).

[ Szerkesztve ]

Egy jósnőhöz illik bejelentkezni, vagy tudni fogja, hogy mikor megyek? Ha befizetek valamilyen edzésre, akkor veszem a fáradtságot?

(#577) Ance válasza kory24 (#574) üzenetére

Ance
(őstag)

Ha magában iszod, vagy nagyon kevés tejjel, akkor megéri a Brikka. Ha felöntöd hosszú tejjel, vagy tejhabbal iszod, akkor nem fogsz különbséget érezni a Moka és a Brikka között, hiszen a crema nem érvényesül ilyenkor. Ebben az esetben maradnék az eddig használtnál.

Ennyi.

(#578) kory24

kory24
(őstag)

Köszönöm a sok hazsnos infót! :R

Ance

A kávét cukorral és kávfehérítő porral iszom (tudom ez itt megvetendő, de ha így ízlik persze néha próbáltam már simán de mindig visszatérek).

Ez esetben lehet jelentősége a krémának?

(#579) Ance válasza kory24 (#578) üzenetére

Ance
(őstag)

Ez esetben egyértelműen igen. :K

(#580) dugesz77 válasza kory24 (#578) üzenetére

dugesz77
(őstag)

Sohase szégyelld. Ízlésről sohasem vitázunk . Én például a savas ,gyümölcsös kávéknál sokkal jobban szeretem a csokis,mogyorós, nugátos vonalat. Ha éppen nem kapok a kedvenc fajtámból ilyen ízűt, csempészek egy-egy zacskónyi Cafe Frei Római mogyorókávét fél kiló más szemeshez. Hiába mű , meg minden , én szeretem az ízét na nem egy az egyben ,mert úgy kikönyököl nagyon, de az a kis plusz íz nagyon feldob egy egyszerűbb szemes. Variáld, próbálkozz az a lényeg, hogy olyan kávét igyál ami neked ízlik.
A brikka cremája azért nem az a kockacukor megállítós fajta, sajnos hamar összeesik bármit keversz bele.

[ Szerkesztve ]

(#581) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(félisten)

[link] Gaggia Viva Style 30k

ennyit megérhet, vagy tartsam meg a fentebbi delonghit?

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Nikkor 85 vintage obi, Arozzi szék, Sony akciókamera

(#582) Gibo válasza Peterhappy (#571) üzenetére

Gibo
(aktív tag)

a legfinomabb csoki :C :C

(#583) Gibo

Gibo
(aktív tag)

A Breville márkával van már tapasztalata valakinek? Amazon-on jött szembe a VCF126X01 karos , darálós kávéfözö..megéri? vagy inkább a Sage?

(#584) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#581) üzenetére

grizlisandor
(őstag)

Fentebb(katt) írtam, hogy elvileg = Saeco Poemia a gép, szerintem a DeLonghi-nák jobb. A kettő közül én Gaggiát(Saeco-t) választanám, mert ha megszünteted a nyomásfokozós kart + őrlővel állítólag jó dolgokat lehet főzni, a későbbiekben lehet még tovább tuningolni.
Vagy ha nem baj, hogy használt, egy felújított Gaggia Baby vagy kicsit többért egy Gaggia Classic(2015 előttit).

GC (rézcső, tágulási, pid, nyomásmérő, pumpaszabályzó, réz vízterítő, ipari felső szűrő, IMS 12/18 kosár), Graef CM702; Seat Altea 2004 1.6 BGU; Google Pixel 3a

(#585) Mr.Csizmás válasza grizlisandor (#584) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

irodába kéne a 3 csajnak meg nekem, szóval marad akkor a delonghi, nem tuningolunk...viszont otthonra valami eccerű gaggiát veszek jövőre, az fix.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint | eladó Nikkor 85 vintage obi, Arozzi szék, Sony akciókamera

(#586) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#585) üzenetére

grizlisandor
(őstag)

Irodába inkább én automatát néznék, vagy kapszulásat vagy POD gépet.

Mindenféle tuning nélkül melyik a jobb, passz. Sajnos DeLonghi ECP 31.21-ról nem találtam értékelhető véleményt a PH-s kávésberkekben, ellenben van pár Gaggia Viva tapasztalat.

GC (rézcső, tágulási, pid, nyomásmérő, pumpaszabályzó, réz vízterítő, ipari felső szűrő, IMS 12/18 kosár), Graef CM702; Seat Altea 2004 1.6 BGU; Google Pixel 3a

(#587) Mr.Csizmás válasza grizlisandor (#586) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

kicsi iroda, napi 2x főzünk, eddig szarvasi volt. ergo egy hc koffeinfüggő fogyasztása van itt összesen.

(#588) Mikulásbá válasza Mr.Csizmás (#587) üzenetére

Mikulásbá
(veterán)

A Philipsnek voltak most jó akciói,még kuponozni is lehetett-arra kellett volna lecsapni,pl. egy 2224/10-es gépre. :U

(#589) Nimda válasza Mikulásbá (#588) üzenetére

Nimda
(addikt)

Én próbáltam, szinte lehetetlen volt elkapni egyet, hol a "nepperek" okoskodtak, hol a bankkártyás fizetést utasították el :(

(#590) Mr.Csizmás válasza Mikulásbá (#588) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

árérzékenyek a többiek :( úgy hogy összedobjuk úgy is.

(#591) Mikulásbá válasza Nimda (#589) üzenetére

Mikulásbá
(veterán)

Aki komolyan akart venni,még az elején tudott.Nekem napokig volt a kosaramban,mire eldöntöttem,ennyiért nem hagyom ott(55 ezer)
Aztán persze fogyott is a készlet,meg többen rájöttek,ennyiért szinte kihagyhatatlan.Persze nem volt utána,vadászni kellett rá.Még a komolyabb gépek is elfogytak-persze nepperkedés is lehet a dologban.
A kupon volt a nagy dobás,még leárazás előtt is.A kettő együtt meg nagy BB!

[ Szerkesztve ]

(#592) grizlisandor válasza Mr.Csizmás (#587) üzenetére

grizlisandor
(őstag)

Ha egyszerre kávézik a banda, akkor akár nézhettek egy újabb Szarvasit.

Betegeskedik a cégnél az automata Saeco, lefojtja őrleménnyel saját magát. Hoztak ideiglenesen egy Szarvasit és ugyanazzal a kávéval etetve nekem jobban ízlik a kávé. Otthoni technikával készülttel nem összehasonlítható ez sem.

Ha nem, akkor automata vagy kapszulás vagy POD gép, mert ugye ezekkel mindig friss kávét lehet csinálni, mikor inni akar valaki.

(#593) koxx válasza Gibo (#583) üzenetére

koxx
(MODERÁTOR)

Sage=Breville=Catler=Gastroback. Régiónként eltérnek a nevek.

Eladó Hyper Savage 2x8GB DDR4 RAM 2400MHz

(#594) Gibo válasza koxx (#593) üzenetére

Gibo
(aktív tag)

köszönöm!

(#595) Ance

Ance
(őstag)

Ha valaki kipróbálná. Van nespresso kapszula 49 forintért is most akcióban. [link]

(#596) FPSTunker válasza Mr.Csizmás (#426) üzenetére

FPSTunker
(senior tag)

(#597) xenom0rph

xenom0rph
(őstag)

[link] coolcoffee.hu
Erről az oldalról infó, tapasztalat van?
Megbízható?

halahala

(#598) sz.zs.

sz.zs.
(aktív tag)

Lenne 2 kg Mocambo Gran Bar kávém amit eladnék. 2019 07 havi pörkölés, még teljesen rendben van. Az ára 5000.- Ft / kg.
Korzó teszt: [link]
Részletek privátban.

(#599) oszy válasza dugesz77 (#575) üzenetére

oszy
(addikt)

Egyetértek! :)

(#595) Ance: Helyesbítenék. Nespresso kompatibilis 49 Ft-tól! ;)

[ Szerkesztve ]

(#600) FPSTunker válasza oszy (#599) üzenetére

FPSTunker
(senior tag)

40 forinttól!

De ki tudja milyen lé jön ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#601) Mr.Csizmás válasza FPSTunker (#600) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

sárgacsibó patronozva, 9400 ft/kg, ráadásul csak 5,2g van egy adagban.

(#602) FPSTunker válasza Mr.Csizmás (#601) üzenetére

FPSTunker
(senior tag)

Akinek ez kell az igya. ;]
De legalább van.

(#603) sz.zs. válasza sz.zs. (#598) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Még 1 kg van.

(#604) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(félisten)

beüzemeltem a csajoknak (irodában, 6-an vagyunk rá) a delonghi ecp31.21-et, jól megtömködtem, lefőztem, szarvasi után a csajok szentté avattak majdnem ;]

(#605) Ance

Ance
(őstag)

NÉBIH termékteszt a kapszulás kávékról. [link]

Mondjuk a Lidl nespresso kapszula helyezésén kifejezetten meglepődtem, mert nekem egyátalán nem ízlik. Akkor már inkább az erősebb eszpresszó kapszulájuk, mert az nem rossz.

(#606) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#604) üzenetére

nyikszi
(őstag)

"jól megtömködtem"

A csajokat is? :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#607) anadroid válasza nyikszi (#606) üzenetére

anadroid
(senior tag)

Azért volt a majdnem szentté avatás. :))

Kérd privát üzenetben a Curve regisztrációs kódot 5 angol font (kb. 1900 Ft), a Monese reg. kódot 5 angol font (kb. 1900 Ft) beköszöntő ajándékhoz, a Revolut regisztrációs kódot ingyenes kártyához. A kártyák ingyen postával érkeznek.

(#608) nyikszi

nyikszi
(őstag)

Lavazza Oro. Nem tudom Kínaiak mennyiért adják, de ez egész jó ár.

[Spar Online shop] 3499 Ft/kg

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#609) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#608) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

ohó, erre rabolunk :C :R

(#610) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#609) üzenetére

nyikszi
(őstag)

Remélem tényleg jó, mert kettőt is vettem :) A Pacific Pin Up már nem fog kitartani karácsonyig, gondoltam megkóstoljuk ezt, ha bejön, akkor ez lesz a vendégseregnek, ha nem, akkor hagyunk annyi Pin Up-ot hogy elég legyen karácsonyra :)

(#611) Mr.Csizmás válasza nyikszi (#610) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

őröltben az oro nagyon jó cucc, remélem szemesben is. (árához képest)

[ Szerkesztve ]

(#612) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#611) üzenetére

nyikszi
(őstag)

Melóba menet beugrottam a Shopmark Intersparba és ott is volt, de csak egy db, mielőtt bárki nekilódulna. 2019.08.14-i a csomagolás dátuma, ennek fényében vegye bárki. Szóval Intersparban előfordulhat, voltam még szombaton egy másik sima Sparban, ott nem volt.

(#613) kory24 válasza kory24 (#566) üzenetére

kory24
(őstag)

Ismét kérdeznék :)

Ahogy böngészem webáruházakat Bialetti Brikka kávéfőző után azt vettem észre, hogy ebből 2 fajta van.
Egyik simán Bialetti Brikka néven, másik pedig Bialetti Brikka Elite néven.

Különbséget nemigazán találtam 2 között, csak annyit, higy az Elite régebbi típus??
Illetve a masik Kávé topic összefoglalójában az Elite szerepel.

Van lényeges különbség a 2 között?
Vagy mindegy melyiket veszem?

(#614) jansky1 válasza kory24 (#613) üzenetére

jansky1
(senior tag)

Egyik kettő a másik meg négyszemélyes, nem?

[ Szerkesztve ]

(#615) kory24 válasza jansky1 (#614) üzenetére

kory24
(őstag)

Nem

(Kapacitás 2 csésze)

Illetve mind2 általam linkelt nevében is ott a (2)

Persze létezik 4 személyes is, de én 2 személyest akarok venni :)

[ Szerkesztve ]

(#616) Nimda válasza kory24 (#613) üzenetére

Nimda
(addikt)

Semmi különbség nincs, csak az elnevezése más. Viszont a 2 személyes, 1 személyre való adagot főz, ha a mérőszámig töltjük a vizet. Kicsit több mint a presszó mennyiség, de kevesebb, mint 2 személynek való. Hogy miért van így, nem tudom, de legalább testesebb a kávé
Amúgy érdemes olyat venni, aminek az alsó kosara már olasz gyártmány, (bele van gravírozva) erről a boltban érdemes informálódni. Jobb minőségű és tuti nincs "sorja" vagy illesztési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#617) kory24 válasza Nimda (#616) üzenetére

kory24
(őstag)

Köszönöm.

Igen ezzel a mennyiség dologgal tisztába vagyok.
Van jelenleg is Moka express 2 személyesem, és az általa lefőzött kv pont 1 adag nekem :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.