Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117801) Jahno válasza eattila (#117791) üzenetére


Jahno
őstag

De az kb. szabvány megoldás.

(#117802) Jahno válasza zetor2000 (#117798) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' a kocsog KISZesek letiltották! Hány VHSre fért ki?

(#117803) zetor2000 válasza -NoVa- (#117800) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem annyira értek én az ilyenhez, csak olvastam, hogy a hivatalos oldalon most épp nincs.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117804) zetor2000 válasza Jahno (#117802) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hümm... azt nem tudom, mert lehet, hogy 180as meg 240perces is volt köztük... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117805) Sipi- válasza Phülöp (#117792) üzenetére


Sipi-
tag

Régebben ezt pénzmosónak hívták, azt hiszem :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117806) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#117782) üzenetére


Sipi-
tag

Azért ez már lassú kocogás inkább, nem komótos séta. De :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117807) Sipi-


Sipi-
tag

Ha régi (15-20+ éves) szabadonálló egyajtós kishűtő nem hűt rendesen (középen 17 fokot mértem), akkor az kuka gondolom, nem lehet/érdemes javítani?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117808) hobizoli válasza Sipi- (#117807) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kuka.... :U

több drón kell ;P

(#117809) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#117807) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ha találsz embert szerintem meg érdemes javítani. Ha nem a gáz ment el, akkor olyan bonyolult dolog nem lehet.

(#117810) blueboi69 válasza zetor2000 (#117798) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig sztem nagyon jó sorozat volt, nekem nagyon bejött!
És azt írják, hogy az Aranyélet-et is levették, sztem az is kurvajó lett.

(#117811) blueboi69 válasza Bujdy81 (#117794) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd muti képet, mert az én elképzelésemben egy ilyen dolog az ronda és mivel nem átlátszó teljesen, nem látni akkor a kertet a nappaliból.
Mondjuk hasznos lehet az biztos.
Én olyanra gondoltam, amikor az üvegeket félre tudod tolni.

Jó nyaralást!

(#117812) blueboi69 válasza Sipi- (#117807) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Albérletben egyszer javítottak ilyet. Szaki kijött, valamit magyarázott, hogy a csőkígyó dugult el. Meg tudta javítani, de azt mondta, hogy a kompresszornál a gázfeltöltő csonk az össze van nyomva, így zárják el és azt le kell vágnia, majd a feltöltés után megint összepréselnie. Ebből adódóan - elmondása szerint- egy hűtő javítási darabszáma a csonk hosszától függ. Régebbi hűtőknél akár 2x is lehet javítani, nagyon moderneknél egyszer sem. Nahát :U

Szóval kérdezz meg egy szakit mielőtt kidobod. Abban a konkrét hűtőkörben egy minimális kis olaj jött ki, valszeg a kompresszorból került a hűtőkörbe. Olyan vékony ott már a cső, hogy emiatt szorult meg a gáz. Legalábbis így magyaráztakiárpi.

(#117813) Jahno válasza blueboi69 (#117812) üzenetére


Jahno
őstag

A nagyon modernet viszont nem préseléssel zárják le, néhány még tekerős kupakos vagy szelepes is lehet és rögtön egyszerűbb az élet, direkt úgy van kitalálva, hogy egyszerűbben tölthető legyen. Mert szivárgás mindenképpen van, ha minimális akkor is.

Anyósnál azon duzzogott a srác, hogy bezzegrégen forrasztották és most ez meg amaz a baja direkt mennyire ellehetetlenítik a melóját. Nem is mertem mondani, hogy ja, csak azóta teljesen más gázt használnak, nem elég, hogy másképp lép reakcióba ilyesmikkel de még éghető is, szóval jobb ha nem itt próbálkozik csövet forrasztani. Nem haladnak a korral, aztán hülyeségeket beszélnek.

(#117814) blueboi69 válasza Jahno (#117813) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én sem gondolnám, hogy szerelhetőre csinálják, de bízzunk benne. Amit leírtam az kb 6-7éve volt. Azóta nem volt szükségem hűtőgépszerelőre.

(#117815) A. Crowley válasza -NoVa- (#117783) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azt mondd meg, hol játsszák még 4DX-ben?

(#117816) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Tegnap késő este lehet sok volt az ital vagy kevés, de egy pénzügyi x-aktába estem.

Tehátszóval, beszélgettem külföldi rokonokkal a minap és szóba került, hogy milyen drágák a zöldségek, ott meg olcsóbbak. Aztán utána elkeztem azon agyalni, hogy ez hogyan viszonyul a forint erősségéhez.
Konkrét példa, mondjuk csak a példa kedvéért, kerek számokka. A 1kg paradicsom, 1200 ft. 1euro pedig 400 huf. Ilyenkor mondom, hogy 3euro 1kg paradicsom, külföldi rokon átszámolja saját pénzére, majd mondja, hogy náluk harmadannyi sincs. Eddig oké, most jön a csavar. Tegyük fel a forint megerősödik 200ft lesz 1 euro, viszont akkor az 1200 ft-os paradicsom máris 6euro lesz. Namost ha ezt mondom, akkor külföldi mégjobban hüledezik, hogy náluk meg méginkább mennyivel olcsóbb. A paradicsom ára ugyanaz, csak az árfolyam más, mégsem beszélünk valahogy ugyanarról.
Vagy fordított esetben mennyit kell romlania a forintnak ahhoz, hogy ugyanannyiba kerüljön mint náluk? Valahogy egy ilyen kommunikáció során nem jön át az értéke a dolognak és nem értem, hogy miért. :U

(#117817) -NoVa- válasza blueboi69 (#117816) üzenetére


-NoVa-
őstag

Áltagfizetés / óra / kg paradicsom arányokban kellett volna átszámolni. Persze egy Spanyol üvegházas gyorsnövelt agyontámogatott paradicsom olcsóbbért fog nőni, mint itt, ahol a rejtett adók jóval magasabbak. Kertben meg egyelőre a legsikeresebb gyomnövényünk a füge mellett, állandóan van friss utánpótlás.

(#117818) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#117816) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nincs lineáris összefüggés a paradicsom és az EUR árfolyam közt ez lehet a dolog nyitja :)

(#117819) Grillo válasza blueboi69 (#117816) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem valutákat egymáshoz érdemes hasonlítani, nem feltétlenül egy közösre váltani.
Másrészt, ha erősödik a forint (és nem az euró gyengül ennyit), akkor minden más is olcsóbbá válhat, tehát a paradicsom sem lesz 1200 (talán), hiszen többet ér 1 ft.
Már persze mindez bölcsészként...

(#117820) npera válasza qnadam (#117790) üzenetére


npera
újonc

(#117821) blueboi69


blueboi69
csendes tag

"Áltagfizetés / óra / kg paradicsom arányokban kellett volna átszámolni."

KSH szerinti? Mégtöbb bizonytalanság jut a képletbe. Igen, valszeg ott az átlagfizu még alacsonyabb mint nálunk és reál értéken lehet náluk drágább, nemtudom.

(#117822) Samott válasza blueboi69 (#117821) üzenetére


Samott
addikt

Van erre az a hamburgerindex, nem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117823) npera válasza blueboi69 (#117816) üzenetére


npera
újonc

Milyen paradicsom? Mert legalább 5 különféle van a LIDL-ben, származási hely, fajta és kiszerelés tekintetében.

(#117824) npera válasza NauTiLUS_HUN (#117818) üzenetére


npera
újonc

Google EUR to paradicsom működik?

(#117825) blueboi69 válasza Samott (#117822) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az mondjuk nem paradicsom és nem is uptodate :D

De az elv ami itt nekem fura, mert ugyebár naponta ingadozik a forint-euro árfolyam, mégha nem is drasztikusan, de extrém példát mondtam szándékosan.

(#117826) Phülöp válasza npera (#117823) üzenetére


Phülöp
addikt

És mindegyik több, mint 3 euró. Leginkább 6 meg 8.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117827) blueboi69 válasza npera (#117823) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát A paradicsom :)

(#117828) Jahno válasza blueboi69 (#117816) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem mindegy, úgyis az "átlag"meg hasonló szavak bedobásával lavíroznak,miközben a kiló paradicsomból van legalább 6 féle, de tök jó, hogy skála van az édességi fokozatról is, mert ki milyet szeretne. Én speciel mindig megsózom,mert kívánja :-D

Én általában nem szoktam nézni az árakat, de most már igen. Érdekes, hogy "alap" paradicsom árfekvése 400-800 közt ingadozik (ez is 2x szorzó két közért közt), a combosabb fajta meg 2ezer felett indul.

Többinél minden napi szinten megy felfelé, ha paradicsomról borra vagy alkoholmentes pezsgőre szoknék, akkor az olcsóbb lenne :DD

(#117829) Samott válasza blueboi69 (#117825) üzenetére


Samott
addikt

Up-to-date... a hambi is elelmiszer, a paradicsom raadasul idenyfuggo.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117830) Jahno válasza blueboi69 (#117821) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen itt szomszéd csoportban kaptunk a fejünkre, hogy átlag vendéglátós beosztott mennyit keres, meg ÁTLAG és társai. Főleg mert néha meg sem találtam az átlag számítások alapján, bár mindegy, attól olcsóbb nem lesz semmi. Tegnap 3 fotós boltban is jártam és nem vettem semmit, szóval ma iszom egy ajándék sört :-D

Átlag meg ilyen:

Átlag/óra, meg melyik paradicsom melyik verziója?

(#117831) blueboi69 válasza Phülöp (#117826) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Á nálunk nem ilyen erős a forint, hogy ilyen drága legyen a paradicsom!

(#117832) eattila válasza blueboi69 (#117827) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha erősödik a forint, akkor a paradicsom is olcsóbb lesz, mert minden olcsóbb lesz, ami a növesztéséhez kell.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117833) Samott válasza npera (#117820) üzenetére


Samott
addikt

Ha mar, akkor ez se maradjon ki: Dave Brubeck - Golden Brown

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117834) Jahno válasza Samott (#117829) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek is lehet két különböző árfekvése két egymás melletti Mekiben, szóval melyik burger?

(#117835) blueboi69 válasza Samott (#117829) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó igaz, a wikin más dátumot olvastam.

(#117836) blueboi69 válasza eattila (#117832) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát esetleg a jövő évi termésben ez meglátszik., de a már megtermelt paradicsom ára nem fog változni sztem. Mondjuk oké, hogy 1 paradicsom szezon alatt nem erősödik a forint a duplájára....

(#117837) blueboi69 válasza Jahno (#117828) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megsózod, mert a szezon előtti /külföldi boltit leszedik kb zölden és semmi íze nincs.

Majd júliusban amikor a piacon rogyásig van a szabadföldi paradicsomból, na azoknak van talán ízük.

(#117838) blueboi69 válasza Jahno (#117830) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, de a paradicsomok árában nincs 23x-os szorzó :)
Legutóbb (1-2hete) amikor láttam a local spar-ban, akkor 1000ft felett volt 1kg.

(#117839) Samott válasza Jahno (#117834) üzenetére


Samott
addikt

Big Mac es alapvetoen hasonlo aron van mindenhol. 10 forintokon ne gorcsoljunk mar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117840) -NoVa- válasza blueboi69 (#117838) üzenetére


-NoVa-
őstag

Normál vagy koktélparadicsom?

Tessék piaci napi árak, szépen csökken március óta ahogy megyünk a szezonba:
[link]
[link]

(#117841) -NoVa- válasza A. Crowley (#117815) üzenetére


-NoVa-
őstag

Westend, de úgy látom mától már csak a 22:30-as maradt, még jövő keddig. Tegnap még délután is ment.

(#117842) Jahno válasza blueboi69 (#117837) üzenetére


Jahno
őstag

Most is van pár jóféle és mindig megsózom, ha kell, ha nem :DD

(#117843) blueboi69 válasza -NoVa- (#117840) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, nem a paradicsom a lényeg, hanem a pénz értéke egy termékre konvertálva.

(#117844) blueboi69 válasza Jahno (#117842) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egy időben én is mindig megsóztam :D Ízfokozó na. De van amelyik olyan édes, hogy nem kell elrontani.

(#117845) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#117846) -NoVa- válasza blueboi69 (#117843) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ok, de pont a paradicsomnál kijön a szedők napidíja, a teherautósofőrök díja, ezeknek a hatásfokán ront ha pl kevés az elérhető munkaerő és megnőnek a várakozási üresjáratok, aztán még az előállításhoz szükséges alapanyagok helyi elérhetősége/ára, eléggé összehasonlíthatatlan országok között. Szingapúrban a Marriott Tang Plaza Hotelben pl jófejségből pont cseresznyét akartak tukmálni a reggelihez, vacsorához, mert az heroináron mért különleges ritkaság ott, nem holmi közönséges mangó vagy dragon fruit.

Aztán az, hogy a KSH bereportol ekkora átlagfizetéseket, erre vérszemet kapnak a takarítónők meg a gyapotszedők is, és megnő a kétkezi munka ára, ettől drágul minden, és bizony értéktelenednek el a magasabb fizetések is, tehát csak annyit érünk el, hogy jobban fizetett pozíciókat kell megpályázni, hogy arányos maradjon. Hosszú távon valahogy így juthatunk el oda, hogy nyugati országokhoz mérhető fizetések legyenek itt is, de... Kihagyták az oktatást, kihagyták az ipari versenyképességet, és olcsó munkaerőt meg adókedvezményeket adó országként próbáltunk eddig pozícionálni az EU-ban, ebből most mindkettő borulhat.

(#117847) ezittketto válasza zetor2000 (#117774) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ez hatalmas!! :DD :up:

(#117848) ezittketto válasza zetor2000 (#117798) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen. Hallottam én is efelől, meg arról is, hogy az Aranyélet 3. évada!!, de vajon mi lehet az ok/indok??!! :F

(#117849) blueboi69 válasza -NoVa- (#117846) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez mind igaz és egyetértek.

Én inkább azon filóztam, hogy ez mennyire árfolyamfüggő. Mert ahogy változik az árfolyam úgy mondanék más árat. Attól, hogy a forint-euro árfolyam változik, a local előállítás és bérek pont nem.
Szóval érted, nem az a bajom, hogy mennyibe kerül, hanem hogy ezt nem tudom ilyen egyszerűen közölni valaki mással, mert az ő szemében úgy mozog az ár, ahogy a forit-euro vagy nézhetünk bármilyen más köztes valutát is, és simán lehet, hogy itt nem változik semmi, sem a bérek, sem a paradicsom ára, csakis az árfolyam, ő meg azt látja, hogy változik a paradicsom ára, mert én mindig más euronak megfelelő összeget mondok.

(#117850) Sipi-


Sipi-
tag

Engem nem szeretnek a telefonos ügyfélszolgálatok... Már 30 percre próbálok egy OTP-s emberrel beszélni, de csak valami klasszikus zenét hallgathatok és, hogy mennyire fontos a hívásom...
Shazam felismerte: The Arrival Of The Queen Of Sheba

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.