Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117951) eattila válasza npera (#117949) üzenetére


eattila
csendes tag

Ertem en :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117952) Samott


Samott
addikt

Mar nem aktualis...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117953) Jahno válasza Samott (#117952) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben az a durva, hogy a felülete nagyon ki tud száradni, aztán ha valaki rámegy akkor először csak bokáig süllyed az iszapba, ha kapálózik akkor még jobban.

(#117954) Jahno


Jahno
őstag

Szóval csak kipróbáltam azt a burgerfélét.

Ember mondja, hogy van malachúsos szendvicse 2ezresért. Kicsit hümmögtem, mi baj lehet, adjad ide. Aztán mikor összeszerelte akkor már pislogtam, hogy jó lesz:

Nem bonyolította, de rendes adag volt és kiderült, hogy menü szóval járt hozzá nachos és kólasaláta. Hús 13 órát volt a grillben, most délelőtt szedte le.

Ez is csoda figura, mindenféle bonyodalom nélkül egyedül kiszolgált több 100 fős tömeget. Szakács, pultos, DJ minden is egy személyben, de ilyenkor minimálra veszi az étlapot, hogy ne legyen szívás. Volt ez, meg grillkolbászos menü és kész is. Majd ha nem kocsival leszek akkor be kell ugranom hozzá fröccsözni.

(#117955) Samott


Samott
addikt

Rengeteget spórolnak a villanyautós Uber sofőrök

A Bloomberg beszélt egy ilyen sofőrrel, aki elmondta, hogy korábban egy 2009-es Toyota Camry-t vezetett és heti 600 dollárba került az autó tankolása. A benzinkúton egy tele tank korábban 60 dollárba került, de ez a benzinárak emelkedésével egy kerek százasra emelkedett, így nem sokat gondolkodott a váltáson. Ehhez képest a Tesla töltéséért és bérlésért ugyanis összesen 450 dollárt fizet, tehát már akkor is 150 dollárt spórolt, ha csak a benzines üzemanyagköltségét számolja. A Hertz 344 dolláros díjában az autó bérlésén túl benne van a biztosítás és a karbantartás díja is, mégpedig kilométer korlátozás nélkül.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117956) npera


npera
újonc

Polar M450 konzolt modellezem....

(#117957) Phülöp válasza Samott (#117955) üzenetére


Phülöp
addikt

A heti 600 dolláros tankolást nem hiszem el.
Vagy azt, hogy van olyan okos, hogy egy benzintemető camry-val taxizik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117958) npera válasza Phülöp (#117957) üzenetére


npera
újonc

Camry 3,5-literes v6-os, városi gurigázásban csak a Spritmonitor tudja mennyit eszik.

Én minimum 10-literes fogyasztásra tippelek....

(#117959) npera


npera
újonc

Iterálódik....

A teteje ASA lesz, az alja meg TPU :Y

(#117960) zetor2000 válasza npera (#117959) üzenetére


zetor2000
senior tag

AS(S)A-Abloy? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117961) npera válasza zetor2000 (#117960) üzenetére


npera
újonc

Svéd csavar??????? :Y

(#117962) eattila válasza npera (#117961) üzenetére


eattila
csendes tag

OMFG!!! :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117963) npera


npera
újonc

(#117964) zetor2000 válasza npera (#117963) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy (vagy kettő) kábelkötegelő nyílást nem lett volna praktikusabb betervezni?Abból is van oldható. Vagy tépőzáras rögzítés... Ez a póstásgumi mindent visz :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117965) qnadam válasza zetor2000 (#117964) üzenetére


qnadam
veterán

látod, szépen viszi a polar órát is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117966) Grillo


Grillo
senior tag

Erről jut eszembe, bejciglire milyen telefontartót ajánlatok? Valami majd kéne. Vagy inkább valami okoskütyü? Csak sebesség, ilyenek amiket néznék. Esetleg navi, ha nagyon belejövök.

(#117967) Phülöp válasza Grillo (#117966) üzenetére


Phülöp
addikt

Nézd meg ezt, kicsit több, mint amit szeretnél, de ez pont nem baj.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117968) npera válasza zetor2000 (#117964) üzenetére


npera
újonc

Már megbocsáss ké(h)lek, de ez nem postásgumi. Ez a LIDL-ben kapható spárgán (mint zöldség) volt. Nagyon jó minőségű gumi, mindig elrakom későbbre :B

(#117969) npera válasza Grillo (#117966) üzenetére


npera
újonc

(#117970) zetor2000 válasza npera (#117968) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezerbocs :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117971) Grillo válasza Phülöp (#117967) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez tök jó, köszi. A cateye hasonlója alin évek óta be van szívecskézve, csak dupláért adják. Még gondolkodom, hogy a konzolos v a sima változatra kattintsak.

(#117972) Grillo válasza npera (#117969) üzenetére


Grillo
senior tag

Néztem ezt id, dobálja fel mindenhol a reklámját. Kicsit fáj az ára, bár az univerzális változat talán nem annyira.

(#117973) blueboi69 válasza Phülöp (#117967) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez nagyon csecse!

(#117974) eattila válasza Phülöp (#117967) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt már nézegettem én is korábban. Csak már van működő mérőm, nem tudtam megindokolni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117975) eattila válasza npera (#117963) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez frankóság!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117976) blueboi69 válasza eattila (#117974) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elég hamar elromlik a meglévő. Megfordítod benne az elemet, majd panaszkodsz hangosan káromkodva, hogy elromlott és ott baszódjon meg, mostazonnal veszek egyet amit ajánlanak, mindezt dühösen csapkodva, káromkodva, bringázás után leizzadva, mégtöbbet anyázva, impulzusvásárlást szimulálva. Ajtót berugod, előadod a műsort, odadobod asszony elé, hogy he, nézzed meg ezt a gagyi olcsó szart, hogy nem működik, most lett elegem ebből veszek valami normálisat mielőtt menet közben az idegességtől balesetezek és közben szépen leülsz a gép elé és megrendeled.
:DDD

(#117977) Sipi- válasza Phülöp (#117967) üzenetére


Sipi-
tag

Ez annyira jónak tűnik, hogy nem sokat bringázok mégis megvenném :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117978) blueboi69 válasza Sipi- (#117977) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na pont így éreztem én is :D Erősen overkill lenne, hiszen jellemzően pont leszarom ezeket az adatokat amiket gyűjt, de bakker jól is néz ki, elég tutifrankónak tűnik :D

Egyébként én telefont azért nem szeretem kirakni, mert égeti a nap a kijelzőjét és ráadásul egész bringázás során meríti is.

Egyedül azt nem tudom a linkelt megoldásnál, hogy mennyire gyorsan érzékeli a sebességváltozást a gps alapján. Engem az győzött meg, hogy nem kellene a bringán vezetékekkel baszódni.

(#117979) Sipi-


Sipi-
tag

blueboi69, milyen az új melóhely?

BOSCH R&D központjáról tudtok valamit? Önvezető autók és ahhoz kapcsolódó dolgokat fejlesztenek. Érdekesnek hangzik, nem tudom jó is-e, mint munkahely.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117980) Bujdy81 válasza blueboi69 (#117743) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekem van, néha elviheted, kölcsönadom. Meg a hegesztőt is, ha évente egyszer kell csak! ;)

(mondjuk a hegesztő addiktív! Mióta megvan az automata fejpajzzsal, azóta mindent meg akarok hegeszteni. Műanyagot is. Persze hegeszteni nem tudok, de szívesen próbálkoznék! :D )

(#117981) -NoVa- válasza Bujdy81 (#117980) üzenetére


-NoVa-
őstag

Túl hideg nehezen kenhető vaj felpuhítására is jó? Jónak kell lennie. Egy próbát megér mindenképp :D

(#117982) Bujdy81 válasza WiZARD (#117749) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekem a következő a taktikám barkács gépben:
- amikor akciós a Lidlben a Parkside Performance, akkor megveszem a hiányzó, ritkán használt gépet (pl. akkus vésőgép, gérvágó, orrfűrész, akkus flex),
- ezen felül van egy Makita akkus fúró/behajtó. Nem olyan, mint a tied, kisebb, kisebb feszültségű az akksi is.
- ja és egy Parkside bitkészlet a "nem hiszem, hogy van ilyen bitem" esetekre, valamint pár db Milwakee bit a legfontosabb dolgokhoz (PZ2, Torx30/40).

Szóval szerintem jó ötlet volt a Makita koffer, az a kérdés, hogy ez után a ritkán használt dolgok esetén is a Makita felé mozdulsz, vagy ott marad a "kommersz" vonal.

(személyes véleményem: a Lidl/Aldi vonalon csökkenni fognak a saját márkás gépek elérhetősége, mert ahogy szegényedik az ország, csökken a kereslet... :( )

(#117983) blueboi69 válasza Bujdy81 (#117980) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor szavadon foglak, épp kéne :)
Hegesztő lett volna a másik kérdésem, hogy abból milyet érdemes, de igazából régebben többet kellett volna.
De amúgy igen totál így voltam pl a nagynyomású mosóval, meg a kompresszorral, hogy ááá eddig is elvoltam vele, néha kellett volna csak. Aztán amióta megvan, néhány naponta/hetente használom :D

(#117984) Bujdy81 válasza Phülöp (#117760) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fel vagyok szerelve barkács cuccokkal. Amikor a kerítés készült és 6-os lukat kellett fúrni a négyes zártszelvénybe, sokat, akkor vettem EGY darab márkás, titánhegyű fúrószárat. Mert azt jó eséllyel nem bírta volna a stock Bosch fúrószár készletből a hatos.

Ja, meg megbeszéltem egy hozzáértővel, hogy hogyan kell acélt fúrni! Aztán versenyeztem magammal, hogy milyen hosszú forgácsot tudok generálni! :D

(#117985) eattila válasza blueboi69 (#117976) üzenetére


eattila
csendes tag

Igaz. De magamnak nem tudtam megindokolni :) Lenne más, amire költenék bringázás terén :) A mostani jó, megy, stb. Oké, a telefon sync az király, meg a gps is. De akkor se tudom megindokolni magamnak :D
Amúgy hasonlót játszottam el az órával (T-Rex) év elején. Mondjuk az tényleg szarozott. De mire felb_sztam az agyan eléggé, rájöttem, hogy nincs más ami megfelelne az árkategóriában. Meg az óra is megjavult :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117986) blueboi69 válasza Sipi- (#117979) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bosch-nál van két ismerős, tipikus nagycég, amit hallottam, és kevesebb a HO, tehát heti 1-2napot bent kell lenni. Ha van olyan labor dolog amit haza kell vinni, de ez részlegfüggő.

Én egyébként nagyon elégedett vagyok egyelőre. Erősen mélyvízbe dobtak, viszont kb semmi köze ahhoz, amit eddig csináltam. :U Itt nincs semmi linux... MS Azure-ben nyomogatok dolgokat, kéne letennem Ms Azure Architect vizsgát, aztán mellette meg inkább olyan tervezési feladatok vannak, amiket fejleszőtknek kell átadni, őket koordiálni.

(#117987) eattila válasza blueboi69 (#117978) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb mint egy óra szerintem. A kezemen levő óra se azonnal gyorsul, kell neki idő néha.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117988) blueboi69 válasza eattila (#117987) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én jellemzően házak közt tekerek, ahol vannak sűrűn kanyarok és emiatt gyorsítások-lassítások viszonylag sűrűn. Lehet nem is lenne jó....
Más az ha valaki országútón tempózik és viszonylag kevés a sebességingadozás.

(#117989) Bujdy81 válasza WiZARD (#117744) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 4 Ah-s Parkside akksit is hűti elvileh a hozzávaló töltő töltés közben! :)

(#117990) Bujdy81 válasza blueboi69 (#117983) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Gyere át, akkor megnézed a télikertet is! :)

Inverteres hegesztő, automata fejpajzs Persze, amikor nekem vette az asszony (érted, a nejem vett nekem inverteres hegesztőt! Házasodni tudni kell! ;) ), akkor még bőven 50 alatt volt a kettő együtt...

(#117991) blueboi69 válasza Bujdy81 (#117990) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király! Főleg az, hogy az asszony vette neked :) Nálunk ő nem ért ezekhez és egyébként is hosszas kutatómunka után szoktam kiválasztani a megfelelő eszközt, amit végül megveszek :)

(#117992) Phülöp válasza eattila (#117985) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem is szarozik az órám, néhány hete nem hajlandó foglalkozni a sebesség- és pedálcsapásszám-szenzorral az első 15-20 km-en. GPS alapján megvan az egész táv, de a hiányzó szakasz nem számít bele a statisztikába. És mindegy, melyik irányba indulok el...

Holnap érkezik a csereóra. :U

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117993) eattila válasza blueboi69 (#117988) üzenetére


eattila
csendes tag

Annyira azért nem lassú az óra sem. Autóban a navi is GPS alapján írja a sebességet. Nem akkora vész az.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117994) eattila válasza Phülöp (#117992) üzenetére


eattila
csendes tag

Az enyém csak lereseteli magát, meg nem hajlandó óralapot váltani néha. Extrém esetben kifagy. Az mondjuk sport közben bosszantó. Nem nagyon, csak szét tudnám verni. Igaz cserébe évente 2-3 alkalommal csinál ilyet. De akkoris.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117995) blueboi69 válasza eattila (#117993) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de valszeg nem ugyanaz a hardver van benne.. Gondolom. Jó lenne kipróbálni :)

(#117996) Jahno válasza Sipi- (#117979) üzenetére


Jahno
őstag

Jó is meg nem is és mivel szokásos nagy cég, van pár részlege. Majd lehet tippelgetni meddig öntik a pénzt ilyen féllábas projektekbe, mint az önvezetés :-D

(#117997) eattila válasza blueboi69 (#117995) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, próbát megérne. Nekem most valami SIGMA van. ILYEN
Elvétve akadt vele baj. De most nincs. Lassan 2 éves lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117998) qnadam válasza Bujdy81 (#117980) üzenetére


qnadam
veterán

a kétfarkú kutya népfőiskolán volt hegesztőtanfolyam, azóta sajnálom, hogy későn tudtam meg, és betelt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117999) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#118000) Phülöp


Phülöp
addikt

nem kapkodnak

siklóernyős

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.