Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117201) blueboi69 válasza eattila (#117198) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi meg a kertbe :D
Kisebbik gyerek full hisztérika, nemtudom mivan vele, átlagban 2percenként ordít/sír valamiért, nagyobbik itthon van, mert már nem jár oviba a nyári szünet miatt, állandóan verekednek, veszekednek, azt akarják amit a másik. Agyam kifolyik tőlük, tuti nem megyek velük sehová.

(#117202) Vodike válasza blueboi69 (#117195) üzenetére


Vodike
tag

Gárdonyban a haveromé a surfcamping és ott sem jó a víz. Bár a kite-osoknak tökéletes, de mi be nem megyünk, max SUP-al. De leginkább csak sörölünk a parton.

exTiga

(#117203) blueboi69 válasza Vodike (#117202) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
majd helyreáll vagy kiszárad vagy nemtudom

(#117204) Vodike válasza blueboi69 (#117203) üzenetére


Vodike
tag

Na végre, jövő héten csütörtökön óracsere :DDD

exTiga

(#117205) Jahno válasza Bujdy81 (#117194) üzenetére


Jahno
őstag

Pár ismerősnél a macska felül a robi tetejére és utaztatja magát, az állat :-D De legalább nem pofozza le az útvonalról meg dugja el ágy alá a kapukat.

[ Szerkesztve ]

(#117206) blueboi69 válasza Vodike (#117204) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DD

(#117207) A. Crowley válasza blueboi69 (#117157) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekünk a medence nagy a kertbe, úgyhogy eladtam és vettünk helyette egy 236-os felfújós jacuzzit. Legalább nem kell várjak, hogy 30 fokos legyen a vize, fél nap alatt felfűtöm.

(#117208) Vodike válasza blueboi69 (#117206) üzenetére


Vodike
tag

Más, nemrég volt egy akció az engyumolcsfaim-nál, 3db fát rendeltem, de nem igazán akart megérkezni, pedig előre utaltam.

2 hete visszakaptam a pénzt és kaptam 6 db 50cm-es gallyat :U oltási ponttal és némi fanszőrzet szerű gyökérizével.

Minden esetre elültettem őket és 5 megeredt, levélbe borult, tökre örülök. Kíváncsi leszek mi lesz belőle :-)

exTiga

(#117209) blueboi69 válasza Vodike (#117208) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ha még teremni is fog vmit, akkor jó biznisz volt. :)
Nálunk idén először lesz barack, nagyon nagyon kíváncsi vagyok rá.

(#117210) Vodike válasza blueboi69 (#117209) üzenetére


Vodike
tag

A 3 eve ultetett barack tavalyi 1 db-os termese utan iden van rajta akar 10 db is :))ami orulet iden az az eper, malna, ribizli, afonya.

exTiga

(#117211) Sipi- válasza blueboi69 (#117209) üzenetére


Sipi-
tag

Szüleimnek tavaly sárgabarackból volt 192 kg, idén kb. 19 darab. Most pihen a fa :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117212) Jahno válasza Sipi- (#117211) üzenetére


Jahno
őstag

2 adag pálinka kitart idénre is, nincs nagy baj.

(#117213) Sipi- válasza Jahno (#117212) üzenetére


Sipi-
tag

Kb. 10 liter lett belőle azt hiszem. Meg sokat megettünk nyersen, meg befőtt és lekvár is sok készült :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117214) Phülöp válasza Vodike (#117210) üzenetére


Phülöp
addikt

+blueboi: a Lidl-ben 18.90€ a málna. Nem vettem... de legalább virágzik az eper a kertben.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117215) Jahno


Jahno
őstag

1200 pénz volt a 11 palack szóda.

(#117216) qnadam válasza blueboi69 (#117203) üzenetére


qnadam
veterán

akkor majd tolunk gyalogtúrát a medrében

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117217) Jahno válasza blueboi69 (#117203) üzenetére


Jahno
őstag

Én keci vagyok, csak magamra gondolok, mert minden szentnek maga felé hajlik az asztali lámpája :U Találtam egy ilyet amit csillagos égbolttal el bírnék képzelni, csak a Velencei tó közelebb lenne:

Meg ott Agárdonynál volt egy kikötő ahova beengedtek volna, csak addig pöcsöltem, míg elveszett a kapcsolat. Ha kiszárad, akkor szólj!

(#117218) zetor2000


zetor2000
senior tag

#dlágaszágaink:

Lidl termék, nehéz... A Blöff c. film alapján megbízható lesz, mert a "súly a megbízhatóság jele". ~15-18kg. 20 perce, hogy megvettem, még nincs vele tapasztalás, de jött vele egy csomag faszén is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117219) zetor2000 válasza Phülöp (#117214) üzenetére


zetor2000
senior tag

~8E Ft?
Akkor idén se lesz málnapálinkára pénzem...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117220) Jahno válasza zetor2000 (#117218) üzenetére


Jahno
őstag

Ma láttam, csak az árát nem :-D Ismerősöknek van, azt mondják teljesen jó, pedig ott nagy Kamadoban és zöld tojgliban is csapatják. Igaz ez megint másra való, de most grillel és tartozékkal is jól állok, szerintem kb. a 3 grill nem került ennyibe összesen, de kiszámolom.

Úgyis családi mambójambó van, nekem kicsit beszóltak meg megy az arcoskodás és pakolódok kifelé anyóstól, mindenféle B tervekkel és éppen azt fejtem szomszéddal, hogy a grill nehezen szállítható vagy szedhető szét, mi lenne ha a lábát elflexelnénk és egy csődarabbal meg alatta egy stifttel össze lehetne kötni, akkor elfér és mobil. Még alszom rá kettőt, Van egy használaton kívüli olcsó töltény is, azt viszont nem szeretném zsírral összebaszni, majd tán télen csináljunk sajtot, vagy csak hidegfüstölök benne mindenfélét.

Mert ha kipakolódok akkor azért itt-ott le kellene menni valami telekre vagy Duna partjára odabaszni füsttel.

(#117221) qnadam válasza Jahno (#117220) üzenetére


qnadam
veterán

nekem kicsit beszóltak meg megy az arcoskodás [...] Van egy használaton kívüli olcsó töltény

problémamegoldás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117222) zetor2000 válasza qnadam (#117221) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem tölténysmoker lesz az, nem fegyverbe való. Persze lehet, van az is, Jahnonál minden előfordulhat. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117223) zetor2000 válasza Jahno (#117220) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem ez is Kamado, mert az ez a vastag kerámiafalú izét jelöli. Azt lehet, g*ci nagy tévedésben vagyok.
Ez az ára alapján ajándék, a második Lidlben volt, szerencsére. A többire most épp nincs kedv, ez a napokban szembejött, pénz akadt, el kellett menni érte, ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117224) npera válasza eattila (#117154) üzenetére


npera
újonc

Most ment fel rendes Jagwire sárga-fekete versenyfékpofa a gépre. Ezzel majd jól meg tudom állni. Bitangul néz ki :C

(#117225) Jahno válasza zetor2000 (#117222) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, kölökkorom cuccait tavaly hoztam haza szülői házból és találtam fél marok mindenféle lőszerfélét amit nem én követtem és nem raktam oda. Leadtam a sarki ismerős lőteresnek, aztán mondta, hogy már használt és utólag tákolt összeépített mindenféle "lőszerek" voltak, de szétkapták, megsemmisítették, jó idő, le van papírozva. Pár hüvely maradt meg gázpisztolyosak nyilván vannak odahaza, de más nem. Ez is érdekes, PCimből eltűntek a merevlemezek és VGA-k, de hozzácsapódott pár olyan alaplap, ami biztos nem saját cucc volt. Közte meg a marok lőszer :W

Amúgy igen, még annó a sajthoz néztem ki, aztán rosszabb vagyok, mint egy akciós kisnyugdíjas. 3 emailcímet használtam el akciós kuponokért, de még ehhez képest is odaadták 20%-al olcsóbban, bónusz házhozszállítással:

Elsefteltem szomszéddal, valami homályos jogállású közös cucc lesz. Nyilván nem egy Weber, de van benne alsó tálca meg minden, ennyiért meg néha örül az ember ha szóbaállnak vele. Viszont ez szállítható :U

(#117226) Jahno válasza zetor2000 (#117223) üzenetére


Jahno
őstag

Veresen van egy csomó, de ez itt vidék, azt sem értik, hogy micsoda, nem egyhamar fog elfogyni :DD

(#117227) zetor2000 válasza Jahno (#117226) üzenetére


zetor2000
senior tag

A baj az, hogy nincs kertem / telkem, így kénytelenek lesznek a szomszédok némi illatot érezni. Vagy füstszagot... vagy kombót. :) De letojom. A szemben lakó madár állandóan buzerálja az autóját / élénk házas életet él / átépíti az utcát, neki nagyon nem szólnak, akkor talán 1x-1x ezt is kibírják. A nagyobb erkélyen elfér, ez nem arra néz, ahol mindenki látja, ha sikerül rendesen bedurrantani, akkor a füst is kisebb lesz, asszem. Ami nekem kell rajta, az cca. 20 perc alatt szerintem megvan. Úgy értem, grill.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117228) Jahno válasza zetor2000 (#117227) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, ez mondjuk más koncepció és nincs akkora füstje, mint nálam. A többi mellékhatás meg hasonlít arra, mikor a szomszéd bundás kenyeret csinál. El van magában a melegben és kész, de majd kíváncsi leszel rá.

Kertem nekem sincs, de majd szerzek másikat :-D

(#117229) eattila válasza npera (#117224) üzenetére


eattila
csendes tag

Toljad fullba! :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117230) npera válasza eattila (#117229) üzenetére


npera
újonc

Most egyelőre az ülés és a fék került tuningra csak, még pianóban nyomom egyelőre :B

(#117231) eattila válasza npera (#117230) üzenetére


eattila
csendes tag

Holnap en is avokados mezben megyek. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117232) Phülöp válasza zetor2000 (#117227) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt van kert meg tesztelőcsapat. Gyere, hozd a cuccot, megfumigáljuk, ha úgy van.

/pálinka is akad

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117233) zetor2000 válasza Phülöp (#117232) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha úgy van, viszem... csak a repüllőgépre sokba van feljuttatni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117234) qnadam válasza zetor2000 (#117233) üzenetére


qnadam
veterán

régesrégi főnököt idézném, amikor megmondtuk neki, hogy hülyeséget kér: "ez nem professzionális hozzáállás!"

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117235) Sipi- válasza Sipi- (#117035) üzenetére


Sipi-
tag

A munkáltatóm HR-ese szólt a Generalis kapcsolattartónak, így másfél hét után visszahívtak és adtak keddre időpontot. Nem tudom, hogy egyébként is hívtak volna-e...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117236) Sipi- válasza Samott (#117176) üzenetére


Sipi-
tag

Régen (20+ éve) a tavasz úgy zajlott, hogy szüleim vettek 100 darab naposcsibét, amit nagymamám nevelt. Mellette még 3-4 disznó is volt, amiből kettőt mi vágtunk le, a többi eladásra ment. A csirkéket mindet mi ettük meg :DD
De most már csak tizennéhány csirkét vesznek, de csak vágásra már, szóval "csak" pucolják, darabolják, fagyasztják.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117237) zetor2000 válasza Vodike (#117177) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár napja voltam itt boltban, akkor volt tojgli 84Ft/db áron is. Lidl.
Ismerősnek van csirke odahaza, mint háztáji, tőle kapok, ha kéne, vagy veszek tőle. Ismerősei azt mondták 1-2 hónapja, hogy 100Ft alatt ne adja el a házi tojást.
Kezdetben volt ~250-300 tyúk/kakas nála, mostanra kitalálta, melyik fajtákat szeretné tartani, és most kezd normalizálódni a helyzet, mára ~60-80 csirke van csak, de a mérete az random, a naposcsibéktől kezdve a délceg kakasig akad minden.
Egyik-másik elég kezes, egyáltalán nem fél az embertől.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117238) Sipi- válasza zetor2000 (#117237) üzenetére


Sipi-
tag

Tegnap Lidl-ben a 18 darabosnál 62 Ft/db ár jött ki a tojásra. Persze nem nagyok...
A csirke, tyúk alapvetően nem fél az embertől, tőle kapja a kaját. Némelyik kakas tud hülye lenni és rátámadni az emberre, de azok nem szoktak hosszú életűek lenni.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117239) Jahno válasza Sipi- (#117236) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk meg fordítva volt, mert akadt a keltető és mi adtuk el a napos csibéket. Kivéve akkor, mikor Alajos bá' bealudt a cucc mellett (gondolom meg volt az üzemi nyomás, vagy valami) és odasültek a csibék. Van ez így.

(#117240) Jahno válasza Sipi- (#117238) üzenetére


Jahno
őstag

Némelyik? Legtöbb egy idióta gyökér, de mindegy is, mert kondérban végzi. Csak addig van mikor küzdeni kell vele és arányaiban szar a kihozatal, mert egy kakasnak nincs 150 töke a levesbe...

(#117241) Samott


Samott
addikt

Akcio inflacio idejen:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117242) Sipi- válasza Samott (#117241) üzenetére


Sipi-
tag

Már pár hete rosszul működik a Praktiker appja és oldala.
Pl. mostani screenshot

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117243) eattila


eattila
csendes tag

Ma volt egy ilyen gurulás
A Hór völgy bár szép, de az útja tönkretette az alfelem :D Egy ideig most nem tekerek :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117244) qnadam


qnadam
veterán

a napok, amikor állami intézménytől x ember megrendeli szóban a melót, megbeszéljük a részleteket (pici munka apróért), majd leírja az igényeket emailben is, hogy igazoljam vissza. mire y válaszol, hogy neki kell a cucc egy pályázathoz, és a kiírásban nem 2-3 perces zenés izé szerepel, hanem 5-8 perces videó. x erre kedvesen megjegyzi y-nak, hogy jóvanakkor, így majd kétszer annyiba fog kerülni. mindezt úgy, hogy én is lássam :D profik.

ma megírtam, hogy lehet 5-8 perces lassan folyó, nem annyira rövid snittekből összevágott izé is, az nem több munka, lehet ugyanannyi pénz. viszont ha már egy múzeumpedagógiai pályázati anyag része, akkor pl egy narrátor elmesélhetné, hogy mit is látunk épp, meg jó lenne kitalálni szépen előre, hogy mit is akarunk megmutatni, ha egy óra alatt akarunk meglőni 5-8 perc hasznos anyagot. y erre azt bírta válaszolni, hogy megkaptam-e a pályázati kiírás idevonatkozó részét (minimális infóval benne), mert csak annyit tud ő is.

még két levél jön tőlük, szerintem elhajtom őket a faszba, vegyék fel telefonnal.

másik ügyféljelölt szintén kap ajánlatot kétnapos (eredetileg három, de a második nap délutántól már eleve nem érek rá) fesztivál dokumentációjára, elég barátságosat. jaa, hát erre nincs keretünk, majd akkor jövőre betervezzük a költségvetésbe :C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117245) Jahno válasza qnadam (#117244) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőőőő, én a következő időszakban lehet hanyagolnám az állami dolgokat.

Többi meg csak simán ügyfél, azon nem lepődsz meg és bármi lehet belőle :-)

(#117246) eattila válasza qnadam (#117244) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezekkel nem erdemes…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117247) qnadam válasza Jahno (#117245) üzenetére


qnadam
veterán

kétórányi munkát még hajlandó vagyok kockáztatni egy múzeumnak.
esetleg mindjárt jön Grillo és lebeszél róla, szerintem neki még valami köze is lehet hozzá :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117248) Jahno válasza qnadam (#117247) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből lesz 17 óra és szopószorzó. Lehet aki ma megrendeli az hétfőn már nem is ott fog dolgozni, de amúgy is más a számlakifizető...

(#117249) qnadam válasza Jahno (#117248) üzenetére


qnadam
veterán

hát nagyon azt mondták, hogy egy óra, nagyon max másfél. innentől kezdve ha ezen túl próbálnak marasztalni, azt már személyi szabadság megsértésének hívják :) szóval nem lesz az 17.
ja és ismerős ajánlott be, aki azt mondta, hogy nem szokott gond lenni. ám legyen.

közben a fesztivál oldaláról is megy egy próbálkozás, hogy ők max a 2/3-ára gondoltak annak, mint amit én mondtam, és lehet hogy lenne valaki, aki hoz meg visz (nógrádban van a helyszín). megpróbálom az eredeti ár feléért a kettőből az egyik napot meglőni, saját autóval :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117250) Phülöp válasza eattila (#117243) üzenetére


Phülöp
addikt

Strava error-t dob.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.