Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117351) Sipi- válasza Grillo (#117347) üzenetére


Sipi-
tag

Robotot már visszaállították, csak különböző adóknak hívják :(
De egyébként itt a lényeg:
Kik voltak a főispánok?
A magyar történelemben a nemesi vármegye első, a király személyét képviselő tisztviselője volt a főispán.

Következő javaslat, hogy I. Viktor királyra nevezzük át a miniszterelnököt.

Ezek mit szívnak egyébként?
Vármegyére nevezné át a megyéket a Fidesz frakcióvezetője

És sokan azt hiszik, hogy csak Putyin az irányításmániás, diktatórikus bolond, pedig

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117352) blueboi69 válasza Sipi- (#117351) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nincs is minden megyében vár... :DD

(#117353) zetor2000 válasza Grillo (#117347) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a vármegyésdi arra is jó, hogy minden hivatalon, ahol a XY megye Z intézménye feliratú zománc tábla lóg, le lehessen cserélni. Minden fejléces papírt, borítékot, céges könyöklőt, falinaptárat, asztali naptárat, meg minden hasonlót. Az utolsó szöget is, amin XY megye szerepel, lehet kukázni, mert XY vármegye lesz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117354) eattila válasza blueboi69 (#117352) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg nincs…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117355) qnadam válasza blueboi69 (#117352) üzenetére


qnadam
veterán

ne adj ötleteket

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117356) qnadam válasza Grillo (#117340) üzenetére


qnadam
veterán

én ott nem ismerek senkit. de szerintem a btm-esek se, különben azt mondták volna...

meglepve különösebben nem voltam, mindenesetre nagyon köszönték, hogy jöttem :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117357) qnadam


qnadam
veterán

viszont ha most bedobtak egy ilyen ispános gumicsontot, vajon mit akarnak elrejteni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117358) Jahno válasza blueboi69 (#117352) üzenetére


Jahno
őstag

Na, akkor felkészül Mészáros Várépítő Zrt. Esetleg csak stadionnak hívják.

(#117359) Sipi-


Sipi-
tag

A Hírcsárdánál meg biztos megy a gondolkozás, hogy melyik emberük dolgozik tanácsadóként a kormánynak...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117360) Sipi- válasza qnadam (#117357) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem már semmit, már nyíltan is megy szégyenérzet nélkül.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117361) Jahno válasza qnadam (#117357) üzenetére


Jahno
őstag

Ezeket a gumicsontos megfejtéseket sosem értettem, úgyis mindig van valami meg hiába foglalkoznak a lángos árfekvésével mindenféle fronton, nincs az a kampány ami mindent is eltitkol és ha úgy adja ki akkor nem ugrálnak rajta. Meg nem mindegy? Faarccal bármilyen kreténséget vagy csilliárd űrdollár bukást be mernek jelenteni, lényeg, hogy a kreténség saját ötlet a nagy bukta meg éppen valami aktuális főgonosz miatt van és kész is.

(#117363) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Okilly Dokilly - Nothing at all

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117364) Sipi- válasza npera (#117362) üzenetére


Sipi-
tag

(#117365) eattila válasza Sipi- (#117364) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha gyorsabban építik, mint ahogy süllyed....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117366) Grillo válasza blueboi69 (#117352) üzenetére


Grillo
senior tag

Nana, mondj egyet.

(#117367) Grillo válasza Jahno (#117358) üzenetére


Grillo
senior tag

Bocsika, de a Nemzeti Katély és Vár Program vagy 7 éve tart. Szóval a háttré egyre inkább adott.

(#117368) Grillo válasza npera (#117362) üzenetére


Grillo
senior tag

Most fejlesztik a málenkij robot emlékhelyet is, az is MNM.

(#117369) Jahno válasza Grillo (#117366) üzenetére


Jahno
őstag

Legjobban kjinéző az Fehérkő, Tettye és Csővár :DD De még vagy huszonharminc hasonló biztos akad és ezeknél gyengébb is. Nem vagyok szaki, de végigtúrtam a Wiki listákat és mindent amit csak találtam. 100+ környéki mennyiség, nyilván ezt sem sejtettem előre.

Haver tegnap este megnézte Nógrádot, egész bíztató hely.

(#117370) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Mai reggelem (Blueboinak hajnal), levizsgázódott a Skoda Fabia 1.4ideges, de valahogy sehogy sem sikerült olyan programot találni amihez asszony + 3 gyerek és kocsi is kell, így kisétáltam érte.
Szigethalom nem túl gyalogosbarát, sok féle nem lehet kijutni, de a gyalogosoknak nem jutott hely.

(#117371) Sipi-


Sipi-
tag

(#117372) Samott válasza Sipi- (#117371) üzenetére


Samott
addikt

Jol elhuztak, mar a covid elott egy evvel tervezgettek.

A lakossági várakozási hozzájárulás az Infopark területén nem érvényes!
A területen időtartam korlátozás nélküli várakozásra lesz lehetőség.

5. díjtételű területek (175 Ft/óra): 3 órára történő díjfizetés esetén a díjfizetés napján a várakozási üzemidő végéig további díjfizetés nélkül lehet várakozni (NMFR Zóna: 1103)

Ez viszont korrekt.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117373) Samott válasza Sipi- (#117351) üzenetére


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117374) NauTiLUS_HUN válasza NauTiLUS_HUN (#117370) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

A lényeg lemaradt:

Mai reggelem (Blueboinak hajnal), levizsgázódott a Skoda Fabia 1.4ideges, de valahogy sehogy sem sikerült olyan programot találni amihez asszony + 3 gyerek és kocsi is kell, így kisétáltam érte.
Szigethalom nem túl gyalogosbarát, sok féle nem lehet kijutni, de a gyalogosoknak nem jutott hely.

[ Szerkesztve ]

(#117375) Bujdy81 válasza Sipi- (#117351) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha a ciklusokat számoljuk, akkor inkább V. Iktor... :D

(#117376) Sipi- válasza Bujdy81 (#117375) üzenetére


Sipi-
tag

VII. ktor is lesz? :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117377) npera


npera
újonc

Kiderült miért nem jelzett a parkolóapp. Óránként pittyen, hogy folyamatban van a parkolás. De véletlenül benyomtam a do not disturb gombot a telefonon és nem tűnt fel, hogy milyen nyugalom van... :U :C

(#117378) A. Crowley válasza Sipi- (#117351) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Lassan használhatja a fiam a skót Lord címét. :)

(#117379) Jahno válasza zetor2000 (#117353) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, most, hogy sírnak mennyire nincs pénz és ezért kell extraprofitizé, meg a hadseregre és erre-arra költeni, akkor adónak hívott nem adóval beszedjük a lóvét. Cserébe kitalálnak ilyen költséges dolgokat. Most csak nálunk meg sem merem tippelni mennyibe kerülnek az iroda költözések, mert miért ne.

(#117380) Samott


Samott
addikt

Jol van, nem csak mi szopunk: Pokoli hőségben, hegyekben áll a szemét Pest megyében, de senki nem viszi el

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117381) Bujdy81 válasza A. Crowley (#117378) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

(#117382) Jahno válasza Samott (#117380) üzenetére


Jahno
őstag

Fatornyos falumban már az önkormányzat meg egyéb helyi erők kampányolnak, hogy a DTKH sofőrt/rakodóembert és mindent is keresne. Gondolom ez szükséges a megoldáshoz.

(#117383) eattila


eattila
csendes tag

Megkérkezett a laminált padónk, mehetek érte :) Izgis :) És kezdődik a nagy pakolás is basszus.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117384) WiZARD válasza eattila (#117383) üzenetére


WiZARD
addikt

Laminált padló jó ideje nekünk is megvan, pár hete a felét le is rakták. Másik felét most cserélték, mert hibás volt.

Hogy az #építkezés gyorsan haladjon kiderült hogy a padlószőnyeget elb*szták és kicsi oda ahova kellene, a másik szobába való meg nincs is. De soha nem is volt 2 darab. Én nem is kerestem kettőt, láttam ott van 1, annyit vettem. Tavaly augusztusban lett rendelve, fuvaros december közepén hozta el, azóta kibontva se volt.
-Szerintük én adtam meg a méreteket, kértem hogy vágják méretre a 2 szobába, és ők kettő darabot adtak ennek megfelelően. És biztos ellopta valaki a hiányzó darabot.
(hát persze, 2 flakon festéket leszámítva semmi nem tűnt el eddig, de valaki biztos pont egy levágott darab padlószőnyeget nyúlt le...)
-Szerintem én nem adtam meg méretet, csak alaprajzot vittem hogy ők találják ki miből mekkora kell. Arra konkrétan emlékszem, hogy mondták hogy nehéz a 2 szobába egybe lerakni és egyszerűbb szétvágva, amire én mondtam hogy az majd legyen a burkoló gondja, ők adják csak egyben az egészet.

Nyilván mindenki biztos a saját igazában. A meglévő darab elég a kisebb szobába, a másikba meg újra kell rendelni, ezt végül féláron adja a boltos. Nekem nyilván így is bukta, de ami jobban zavar, hogy ~4 hét mire megjön. Amíg nincs kész minden burkolás addig a beltéri ajtókat nem lehet berakni, amíg azok nincsenek addig a festők nem fejezik be a munkát. Szóval most többek közt erre várunk. Kb esélytelen hogy a gyerek születése előtt (júli 21 a terv) beköltözzünk. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117385) eattila válasza WiZARD (#117384) üzenetére


eattila
csendes tag

Ismeros. Sok a szarakodas meg okoskodas mindig. Nekem is elobb le kell ezt rakatni, aztan kon az aktos, pedig csak 2 helyiseget erint ebbol csak az egyiken lesz ajto. How good!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117386) zetor2000 válasza eattila (#117385) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne már...
Laminált parkettát "lerakatni"? Ha nincs kézügyességed, akkor is menni fog egyedül.
A legtöbb mai az ilyen klikk-klakk, ferdén beigazítod, lehajtod, elsőnél parázol, mert recseg, másodiktól meg sima liba. Ha van kéznél gépi fűrész, az nagy előny. Oldalfalaknál ~1-2 cm hézagot tarts a dilatáció végett, másra szerintem nem is nagyon kell figyelni.
Régebbieknél kellett gumikalapács meg valami fura vas (2 helyen hajlított, cca "S" alakú), amit a lap élébe beakasztva össze lehetett húzni a lapokat, de mára ez általában elmúlt.
Szegély meg van sima falraragasztós/szögelős, meg van kábelcsatornázható, 2 részes, felcsavarozható+rápattintós.
Amennyiért lerakják, szerintem megcsinálod magadnak :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117387) eattila válasza zetor2000 (#117386) üzenetére


eattila
csendes tag

Sose csinaltam. Es ha kiadok 400k-t a cuccra, akkor 60 meg belefer, hogy tuti fasza legyen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117388) zetor2000 válasza eattila (#117387) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem :)
Csak gondoltam szólok, hogy nem egy atomrakéta üzembehelyezés egy ilyet megoldani.

Én csináltam párszor, anyámnál, faternál, idehaza. Másnak lehet, én is jópénzért csinálnám. A pakolást gyűlölöm benne, hogy a fél szobát muszáj elpakolni, hogy legyen hely elindulni, aztán a leparkettázott felére átpakolni, aztán folytatni, majd a szegélyeket feltenni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117389) eattila válasza zetor2000 (#117388) üzenetére


eattila
csendes tag

A pakolás az enyém lesz. De tényleg nem csináltam még. Ha lenne ilyesmire időm, meg türelmem, akkor megpróbálnám lehet. De szerszám se ártana hozzá. Az sincs. (fűrész, stb). Meg még csak nem is láttam sose, hogy csinálják :)
Jobb ez így.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117390) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#117374) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemsemmi! :R
Pláne ilyen melegben. Mondjuk hajnalban még oké. De ez szép teljesítmény.

(#117391) blueboi69 válasza WiZARD (#117384) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért nyilván ez nemkicsit bosszantó, de megmondom őszintén ismerettségi és kevésbé ismerettségi körben közel s távol ti szoptatok a legkevesebbet az építkezéssel.

(#117392) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ma jött egy levél, hogy a fiestanak a KGFB-je megszűnik. Genertel egyoldalúan felbontja a szerződést az évforduló alkalmával.
Hát ilyen sem volt még.... :F

(#117393) zetor2000 válasza WiZARD (#117384) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tudom, nem vigasztal, de:
Ismerős nemrégen vett Debrecenben valami sorhézfélét. ~100nm két szinten, alul asszem 60, a többi fenn. 10 bejárat egymás mellett, ez abból az egyik, elöl-hátul kis kert. Villany ódon volt, áthuzatta hát valami villanyszerelővel. Az kért napi (!) 130E Ft körül. Durván 8-10 nap volt, haver fizetett 1.5M-t. Ebben volt valami villanyóraszekrény cserétől kezdve minden is, de... anyag nem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117394) qnadam válasza zetor2000 (#117388) üzenetére


qnadam
veterán

amikor felújítottam 2-3 éve, akkor az árajánlatban valami 60-70e volt megadva munkadíjnak. cserébe normális kört vágtak a radiátor csövénél, és a téglatestből-lecsaptunk-egy-sarkot formájú nappalimban valószínűleg sokkal kevesebb lapot pazaroltak el, mint én tettem volna. plusz én valószínűleg balfaszkodtam volna vele 3 napig... szerintem megérte szakemberre bízni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117395) qnadam válasza zetor2000 (#117393) üzenetére


qnadam
veterán

jó lassú villanyász lehetett :D mondjuk aki nálam volt, nem napidíjat mondott, hanem végösszeget az egészre...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117396) zetor2000 válasza eattila (#117389) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát... 2YT videó, és pro lesz az ember :D
Ami szokott kelleni, az általában van odahaza. Jelölésre alkalmas eszköz (alkoholos filc/ceruza), mérőszalag, vonalzó (vagy egy levágott parketta darab) meg egy fűrész.
Nekem ebből van többféle, egy OBIs majdnemlegolcsóbbal vágtam. Igazából csak a széleken kell 1-1 vágás, esetleg ha több szoba érintett, akkor az ajtószéleknél, a félfáknál kellhet, vagy központifűtés csövek körül, esetleg ha valami oszlopféle / sarok / kémény van az adott helyen, akkor ott.
De nem borzolom a kedélyeket, csináltasd meg, jólesszaz. Aki aminek nem mestere...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117397) zetor2000 válasza qnadam (#117395) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem láttam az ingatlant... nem ismerem a villanyszerelőt, haverról viszont nem gondolnám, hogy kamuzik, nem olyan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117398) qnadam válasza zetor2000 (#117397) üzenetére


qnadam
veterán

azt nem is mondtam :) nyilván lehet annyi feladat, meg bármi, csak nekem soknak hangzik ennyi idő egy ekkora házra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#117399) eattila válasza zetor2000 (#117396) üzenetére


eattila
csendes tag

Manuál fűrészem van csak. Meg sikító. Ha 2 YT videótól pro lennék, akkor már kovácsolnék is. Meg feygvert is szerelnék. #denemteszem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117400) zetor2000 válasza qnadam (#117398) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak annyit mondok, hogy tegnap 3 erősen napbarított és tájszólással beszélő fazon is utazott azon a buszon, amin én is, és nem volt nehéz hallani a beszélgetésüket... napi 18K-t kapnak, segédmunkára, ahogy kinéztek. Egyes ukránok "Béla bácsi" jóvoltából, amikor a napbarnította honfitársaink nincsenek, "10be vannak". Amikor rendes túlóra is van, akkor a fiatalok (nem az ukránok) bére felmegy 25-30 köré. Nyilván bejelentve, adózva.
Egy másik ismerős hónapokkal ezelőtt mesélte, hogy ő végzett valami építőipari szakközepet, ha segédmunkára hívják, akkor 20 / nap, ha szakmunkára, akkor 40 / nap. Cserébe akkor az melós is tud lenni. Én nem csinálnám szívesen egyiket sem.
Tesómnál a festő igen sz*polós melót végez, komplett lakásfestés van soron. ~70nm, 3 szoba, konyha, fürdőszoba, előszoba, ajtólapok és keretek. 1.5M, 2x2 hét. A szobákban lomolnia nem kell, bútorok összehordva. Ő végzi a takarást, falak rendbetételét, üvegfátyollal "tapétázik" (plafont is) majd fest, ajtókat rendberakja, és mázolja. Gája munka, de jól fizet...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.