Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#117701) hobizoli válasza Jahno (#117695) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo de ki kolt ezekere

lakokozossegen probald mg atvern, hogy kene felujitasi alapot csinalni, es ez miatt a KK legyen par evig 18-20k/ho
a nyugik befordulnanak es elatkoznanak azonnal

ugy vannak az ilyenekkel, hogy a teto az a legfelso emeleti lako "baja"...meg a lift is


kiveve persze, ha o lakik ott, de altalaban nem

több drón kell ;P

(#117702) Jahno válasza hobizoli (#117701) üzenetére


Jahno
őstag

"jo de ki kolt ezekere"

Valaki biztos, mert ezek itt vannak és szintén nem ritka. Teljes feketemágia, hogy ott mitől működik ilyen jól.

(#117703) Samott


Samott
addikt

Alakul a jegyrendszer:

Mas: Legmerészebb álmaink is megvalósíthatók :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117704) hobizoli válasza Samott (#117703) üzenetére


hobizoli
nagyúr

"meg kell védenünk 12 év eredeményeit"

hát, ha vkinek ez büszkeségre ad okot, akkor én kérek elnézést.... :U

több drón kell ;P

(#117705) eattila válasza hobizoli (#117704) üzenetére


eattila
csendes tag

A sz_rt el szokás ásni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117706) Sipi- válasza hobizoli (#117701) üzenetére


Sipi-
tag

Felújítási alap kötelező szerintem :F
Hasznos is egyébként, mert előző lakásunknál abból lett kicserélve a kazán extra befizetés és hitel nélkül. Havonta pedig csak valami kicsi összeg lakásonként. (Persze ehhez normális KK kell, nem olyan, mint az új lakásunknál, ahol a KK ezt a pénzt is elköltötte, nem fizette a vízdíjat, garanciális hibákat csak látszólag intézte, így amikor végre kirúgtuk plusz kb. 65 ezret kellett befizetnem, hogy ne legyen vastagon mínuszban a ház)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117707) hobizoli válasza Sipi- (#117706) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ahhoz kepest hogy kotelezo a felujitasi alap egy nemelyik belvarosi haz, ahogy kinez a gettoban, oda az a golyos bonto daru kene kb...

több drón kell ;P

(#117708) eattila


eattila
csendes tag

Zajlik az élet. Épp tolják le a laminált padlót az egyik szobában. Közben asszonyt fogászatra vittem, ahol sikeresen beletörték a fogát az állkapcsába, majd pénteken megy szájsebészetre. De előtte is minimum 2x akkora volt az arca. Most se lett kisebb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117709) Jahno válasza eattila (#117708) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ha odahaza asszony arcot növesztene akkor hamar megmondanám, hogy vegyen vissza magából :-D

(#117710) eattila válasza Jahno (#117709) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem mertem megpróbálni :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117711) Grillo válasza hobizoli (#117707) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nem véletlenül volt a háború előtt ezeknek a bérpalotáknak az a működő üzleti modellje, hogy volt egy tulaj, aztán a bérleti díjakból fenntartotta az épületet. Most meg a saját lakással csak-csak foglalkoznak, de főleg ott, ahol a 50-60-as években beköltöztetett családok nyugdíjas maradékai laknak főleg, biztosan nem szavaznak meg semmi plsuz pénzezést. Ahogy a befeketető bérbeadók sem.

(#117712) zetor2000 válasza hobizoli (#117701) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálunk alapból úgy indult, hogy "de 10 év múlva a kazán"... most 12 éves, és nagyon nem volt még hozzányúlva. Igaz, másokhoz meg de.
Amúgy most emelkedett a KK, tulajdoni hányadonként pár Ft-t, de az összességégen párezer Ft per lakás, és párszáz, per beálló / tároló / garázs.
Sajnos sok már a bérlő, mert a tulajok jókor léptek, és nagyobba költöztek, az itteni meg kiadó lett, nem adták el sokan.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117713) Jahno


Jahno
őstag

Yajj, bepótoltam az elmúlt 3 év analóg fotózását. Szerintem holnap beadom hívásra és várunk. Mindent is kipróbáltam, de legalább sokba kerül és vacak lesz :DD Akadt pár tekercs ami itt-ott lejárt, most megkapta a magáét.

(#117714) WiZARD


WiZARD
addikt

Kész a lépcső, lebeg meg minden.
Jöhet a gipszkartonos, szerintem infarktust kap ha meglátja mit kell körbe kartonoznia. (Lépcsőfokokat egyesével)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117715) eattila válasza WiZARD (#117714) üzenetére


eattila
csendes tag

En ma visszapakoltam a gyerekszobat magaba. Meg a teljes nappalit a gyerekszobaba. Megkeszultem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117716) Samott válasza WiZARD (#117714) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117717) WiZARD válasza Samott (#117716) üzenetére


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117718) eattila válasza WiZARD (#117717) üzenetére


eattila
csendes tag

Innen nezve azert nincs meg tul kozel a keco a keszhez…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117719) blueboi69 válasza WiZARD (#117717) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szép szép, majd megnézzük 1év múlva az üveget mikor tele lesz gyerek kézlenyomatokkal ;]

(#117720) Jahno válasza Samott (#117703) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk a minimum szó szerintem hiányzik, de a jegyrendszer pont nem ez, hogy vegyél még valamit, hanem korlátozottan ne vegyél semmit.

(#117721) Sipi- válasza WiZARD (#117717) üzenetére


Sipi-
tag

Mégsem kellett 2 nap? Toitoi volt, használták is? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117722) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#117717) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Már bocs, de nem lebeg egy léc tartja egészet!!4444négy :Y

(#117723) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#117722) üzenetére


WiZARD
addikt

Pénteken jön az ember kivenni a lécet :DDD

Gyerek elaludt, végre kinyithattam apa új játékos dobozát. #dlagaszag

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117724) Phülöp válasza blueboi69 (#117719) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy év múlva még biztos nem, júliusban jön a baba, ha jól emlékszem.

Szerk: vagy az már nem az első?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117725) Phülöp válasza WiZARD (#117723) üzenetére


Phülöp
addikt

:wub:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#117726) WiZARD válasza Phülöp (#117724) üzenetére


WiZARD
addikt

Már van egy 2 éves :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117727) Sipi- válasza WiZARD (#117726) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor csak a beköltözés másnapjáig kell várni a kis kéznyomokra :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#117728) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#117723) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálam is így indult, van 3 akkus behajtó, 3 fúró, 3 flex, 2 láncfűrész, 3 kézi körfűrész, 4 dekopír, gyalu, gérvágó, kompresszor 2, asztali körfűrész.

De hogy on legyek és akkor péntekre is kell wc?

(#117729) WiZARD válasza Sipi- (#117721) üzenetére


WiZARD
addikt

7:55re értek ide, 20:10kor végeztek (3an)

Nem mondta hogy péntekre is kéne a wc, de úgyis itt lesz 1 hónapig, ha már kifizettem :D
Nem hiszem, hogy hamarabb költöznénk, bár már annyira sok minden nem hiányzik.
(padlószőnyeg>ajtókeret>festés>villamos/vizes szerelvények, meg közben térkövezés kint)

Az alsó lépcsőkar lapjait elrontotta, véletlenül a drágább, hibamentes fából csinálta, így csak a felső rész lett a rusztikus olcsó fából. De ezért nem kér pluszt pénzt, ő rontotta el. (Azért nem félek hogy rosszul járt és nem fizettem ki.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117730) zetor2000 válasza WiZARD (#117723) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó az ilyen, csak az a baj, hogy használni is kell néha :D
Mondjuk ezt lehet, 2 akku, meg majdnem minden, ami kell. Kezdőszettnek jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117731) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#117722) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg a falhoz is rögzítve van :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#117732) Samott válasza WiZARD (#117717) üzenetére


Samott
addikt

Franko, de ez valami fel emelet? Vagy ilyen nagy a belmagassag?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117733) Samott


Samott
addikt

IONIQ 6: ilyen, amikor a Prófécia valósággá válik



Tetszik, kicsit regi citroen (regi DS), meg porsche (segg) utanzerzes, de nem az a tucatforma.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117734) WiZARD válasza Samott (#117732) üzenetére


WiZARD
addikt

A kanyar után jön még1x ennyi felfelé.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117735) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#117731) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Szerintem csak a léc + a ragasztószalag tartja :)

[ Szerkesztve ]

(#117736) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#117735) üzenetére


WiZARD
addikt

Gyanús is, hogy azt mondta ne vegyem le a ragasztószalagokat. :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117737) blueboi69 válasza Samott (#117733) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem az 5 is tetszik. Ez meg jó lenne családi kombiként.

(#117738) WiZARD válasza Samott (#117733) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem übercsúnya.
Elölről bamba.
Oldalról/hátulról mint valami ázsiai ízlésficammal tuningolt első generációs CLS.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117739) -NoVa- válasza WiZARD (#117738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bamba orral sosem volt bajom :)

Sőt, az Alfa Mito-kat is szeretem nézegetni. Mondjuk valami gyanús vonzódásom van a Multiplákhoz is, szóval óvatosan a véleményemmel :DDD

Az ívei, arányai bejönnek. Nem tökéletes, de inkább a használhatóság javára áldoztak a szépségen, azt el tudom fogadni.

(#117740) eattila válasza -NoVa- (#117739) üzenetére


eattila
csendes tag

E120-as Corolla mellől nézve nem csúnya :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#117741) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nova, te értesz hozzá asszem. Felsőmarót vennék hobby célra, de nyilván nem a leggagyibbat. Mit kell ezekről tudni? Milyet érdemes venni? Bosch, Makita-t nézegettem, 30-40k körül. Meg gondolom kellenek hozzá fejek is.

(#117742) -NoVa- válasza blueboi69 (#117741) üzenetére


-NoVa-
őstag

Porszívókonzol legyen, az a legfontosabb kellék hozzá. Meg esetleg egy igénytelenebb műhelyporszívó. Én Obi sajátmárkásra mentem rá, mert univerzálisabb volt a bit befogómérete, mint a Bosché, és feleannyiba is került. Forog, preciziós magassághatároló van hozzá, nagyon házi dolgokhoz nem kell több. Vezetőgyűrű/sín jó ha van, meg mindenféle csapágyas copy bit fejeket érdemes nézegetni sokfélét, de a legfontosabb úgyis A vonalvezető deszka lesz, amit simán megcsinálsz magadnak vele:

Ezt odafogatva könnyen megy az egyenes bármin, csak végig kell tolni a gépet, és nem tud elmozdulni oldalra véletlenül, mint a sima egyoldalas határoló csúszó cuccokkal.

Elegendő szabad hely esetén a DIY router table keresőkifejezés hasznos lesz, elég sokoldalú tool. Itt meg az utolsó 2 videó jól szemlélteti a porszívó meglétét vagy hiányát: [link]

(#117743) blueboi69 válasza -NoVa- (#117742) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!
A második képet amíg ki nem nagyítottam, addig azt hittem valami a fa padlón van. :D
Még azért agyalok rajta, hogy tényleg kell-e, de régi vágyam amúgy, csak olyan mint a hegesztő, hogy szökőévente egyszer kéne, de akkoris inkább megoldom másképp...

(#117744) WiZARD válasza WiZARD (#117723) üzenetére


WiZARD
addikt

Biztos nekem új/ismeretlen ez a világ, de nagyon tetszik az akku/töltő megoldás, hogy van egy légcsatorna az akkuban, amin keresztül a töltő átfúj, hogy hűtse.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117745) -NoVa- válasza blueboi69 (#117743) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezért is mentem a Lux-ra, 20-ért kevésbé fáj évente 364 napig félredobni a faházba, mint 40-ért. Meg amúgy is olyan komplex háztáji igényekre amik nálam felmerülnek, minden is túlzás.

(#117746) Samott válasza WiZARD (#117744) üzenetére


Samott
addikt

Franko cucc, nekem is van, de nem nagyon hasznalom mert a Parkside hasonlo cuccat (NoVa megkozeliteset kovetve) el se rakom a dobozaba ott van keznel mindig. A Makita meg pihen a dobozban. Amugy meg kb. ugyanazt tudjak. Akkor hasznos ha az egyikkel furok a masikkal csavarozok, nem kell szerszamot cserelni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#117747) Jahno válasza WiZARD (#117723) üzenetére


Jahno
őstag

2 napja csak HDD/SSDket csavarozok ki-be :DD Miért nem rózsaszín izé pinket vettél? Az jól néz ki. Ráadásul padlóklíma felett nekiláttam, alkarom és pöcsöm is lefagyott, utána ki kellett állnom a napra fotoszintetizálni. Még van némi maradék, azt ma eltüntetem.

Most meg ezt játszottuk a szállítókkal 15 percig, pedig nem volt bonyolult a feladat:

[link]

(#117748) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#117749) WiZARD válasza Samott (#117746) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is ritkán használom, de úgy voltam most új ház, költözés, ha most nem fogom használni akkor soha.
Beleuntam a gagyiba, ami persze addigra pont lemerül, megdöglik az akku mire használnám, utána órák alatt tölt fel. Rendes bit/fúrókészlet is kellett, mert ugyan volt minden, de szintén a középgagyi ami nem sokat bír és különben is már a lényegi része pont olyan kopott hogy szívás legyen használni.
Aldis cuccok jöttek szembe, aztán gyorsan összeszámolva töltővel, akkukkal már nem volt akkora különbség árban. De az sokkal kötöttebb rendszer, akkor tudok hozzá venni vmit, ha épp van "akción", akkor is 1 féle gépből lehet választani - ami persze bőven elég lenne :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#117750) npera válasza WiZARD (#117749) üzenetére


npera
újonc

Mindig találni jó applikációt. Én múltkor befogtam a Dewaltba egy kv-s kanalat, aztán azzal kevertem meg a tejeskávémat. A lányom értékelte, asszony nem annyira..... :B :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.